Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pociągiem do GEN-u. Uczniowie krośnieńskiej „dwunastki” odwiedzili Jasło
15

Wrzesień powoli dobiega końca. Zdecydowana większość uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili do szkolnych ławek zdążyła już złapać właściwy rytm pracy. Dotyczy to między innymi ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Dzieci, które niebawem staną przed trudnym wyborem kolejnego etapu edukacyjnego odwiedziły w miniony czwartek jasielski GEN, gdzie przez niemal dwie godziny z zainteresowaniem chłonęły wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Napisany dnia: 26.09.2023, 07:46
Podbili serca publiczności
12

Młodzi i utalentowani, obdarzeni poczuciem humoru i niebywałą energią sceniczną aktorzy Młodzieżowego Teatru Jasielskiego Domu Kultury, podbili serca jasielskiej publiczności.

Napisany dnia: 22.09.2023, 11:06
KK-T JDK zaprasza na wycieczkę do olejarni
0

Rodzinna Manufaktura Olejów Roślinnych „Dolina Iwełki” w Nienaszowie (pow. jasielski) będzie główną atrakcją wyprawy rowerowej, na którą w sobotę, 30 września br. zaprasza Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 21.09.2023, 15:00
Rewitalizacja w jesiennym plenerze
1

Wydział Rewitalizacji i Strategii Urzędu Miasta w Jaśle zaprasza na spotkanie w jesiennym plenerze, które odbędzie się 29 września (piątek) na płycie jasielskiego rynku w godzinach od 10 do 17.

 

Napisany dnia: 21.09.2023, 13:00
„Młodzież i Przedsiębiorczość – VI edycja miejska” – projekt edukacyjny
2

Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy i przy współfinansowaniu Miasta Jasła i lokalnych przedsiębiorców. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w szkołach podstawowych w okresie wrzesień 2023 r. – czerwiec 2024 r.

Napisany dnia: 21.09.2023, 11:01
Poczuj miętę do rewitalizacji
2

Wydział Rewitalizacji i Strategii Urzędu Miasta w Jaśle serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Poczuj miętę do rewitalizacji”. Tym razem prowadzimy zapisy na warsztaty z zielarką, które odbędą się 4 października (środa) o godz. 17 w Generatorze Nauki GEN.

Napisany dnia: 20.09.2023, 06:49
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny rozpoczyna rekrutację w Jaśle
2

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle w semestrze zimowym 2023/24. Rekrutacja rozpocznie się 18 września o godz. 10:00 i potrwa do 25 września (włącznie). Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty i są w pełni bezpłatne.

Napisany dnia: 19.09.2023, 12:41
"Skrzydła Podkarpacia" - lotnicze klimaty w Korczynie
0

Stowarzyszenie Życiowa Przestrzeń oraz Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane w Korczynie serdecznie zapraszają na wydarzenie lotnicze „SKRZYDŁA PODKARPACIA”.

Napisany dnia: 19.09.2023, 00:20
Człowiek i natura tematem wystawy w Galerii JDK
1

Motywy roślinne, a w roli głównej człowiek. I przepiękne kadry, przenoszące widza w tajemniczy świat przyrody. Prace, które można podziwiać w Jasielskim Domu Kultury to zbiór osobistych fotografii Katarzyny Leszczyńskiej Kaszuby. Swoją wrażliwość na tajemniczy świat natury, artystka zaprezentowała podczas uroczystego wernisażu 14 września br. w sali offowej.

Napisany dnia: 18.09.2023, 15:33
Kabriolety rządziły w Jaśle
20

Fani motoryzacji spotkali się pod „kominem”, aby podziwiać samochody, których właściciele szczególnie upodobali sobie uczucie wiatru we włosach W niedzielę odbyła  się w Jaśle druga edycja Zlotu Samochodów ServicePoint Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Jasło. Wydarzenie poświęcone było pojazdom z otwartym nadwoziem. Nie zabrakło zarówno klasyków, jak też samochodów, które całkiem niedawno zjechały z linii montażowej.   

Napisany dnia: 18.09.2023, 07:00
Piknik międzyosiedlowy sposobem na integrację mieszkańców Jasła
28

W minioną sobotę, na terenie obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbył się piknik międzyosiedlowy. Sobotniemu wydarzeniu przyświecała idea szeroko pojętej integracji lokalnej społeczności. W sportowej i artystycznej rywalizacji wzięło bowiem udział szesnaście drużyn, reprezentujących jasielskie osiedla. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci oraz smacznych przekąsek.

Napisany dnia: 17.09.2023, 09:54
XV Jesienne Spotkania z Teatrem w JDK
4

Zapraszamy na 15 – te, pełne nostalgii, radości, ale i wzruszeń Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury. Jak co roku przygotowaliśmy ofertę skierowaną do wszystkich miłośników tej formy sztuki i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spotka się z Państwa uznaniem.

 

Napisany dnia: 13.09.2023, 11:57
Tak dawniej obchodzono święto plonów
1

Obrzędy dziękczynne za ukończenie żniw i zebrane plony mają w Europie wielowiekową tradycję. Sięga ona czasów wczesnego średniowiecza. Wiele z pogańskich zwyczajów, przeniknęło w kolejnych wiekach do tradycji ludowej. Do dzisiaj stanowią one element ceremoniału dożynkowego na polskiej wsi. O tym, jak dawniej świętowano zbiory, można było się przekonać, odwiedzając w miniony weekend Karpacką Troję w Trzcinicy.

Napisany dnia: 12.09.2023, 14:04
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
0

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Tegoroczna XXIX edycja nosi tytuł: „Jasło malowane światłem”.

Napisany dnia: 11.09.2023, 21:31
„Święto Plonów – odwieczna tradycja” w Karpackiej Troi
11

W dniach 9 i 10 września 2023 roku zapraszamy do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy na imprezę plenerową „Święto Plonów – odwieczna tradycja”, zorganizowaną w ramach 31. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa”. 

Napisany dnia: 07.09.2023, 12:00
Krushfest „Reaktywacja” już w sobotę
4

Fani ciężkiego brzmienia czekali na ten dzień aż cztery lata. Ku ich uciesze, po długiej przerwie, Krushfest znów zagości na „Przystanku Kwiatowa”. Na festiwalowej scenie wystąpią zespoły, które mogą pochwalić się statusem legend polskiej sceny rockowej i punkrockowej.

Napisany dnia: 07.09.2023, 00:18
W świecie roślin mięsożernych
7

 bardzo dawna stanowią przedmiot zainteresowania naukowców, przede wszystkim biologów. Wystarczy wspomnieć, że stały się one obiektem badań między innymi Karola Darwina, twórcy słynnej teorii ewolucji. Jak się okazuje, po wiedzę o anatomii, sposobie zdobywania pożywienia i biochemii tych fascynujących organizmów chętnie sięgają również dzieci. Do grona miłośników roślin mięsożernych dołączyli niedawno uczestnicy warsztatów biologicznych, które w sobotę (2 września) odbyły się w Generatorze Nauki GEN

Napisany dnia: 05.09.2023, 15:35
Rolnicy z gminy Nowy Żmigród świętowali tegoroczne dożynki
4

Przełom sierpnia i września to czas, w którym rolnicy dziękują Bogu za zebrane plony. Tradycyjne dożynki odbywają się w każdym zakątku Polski. Gmina Nowy Żmigród nie stanowi w tym przypadku wyjątku. W tym roku mieszkańcy Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości obchodzili święto plonów w Kątach. Nie zabrakło swojskiego jadła, w tym wypiekanego według tradycyjnych receptur chleba oraz dobrej zabawy.

Napisany dnia: 04.09.2023, 00:52
Gracze opanowali Mediatekę!
2

Gry planszowe i fabularne to świetny sposób na przerwanie codziennej rutyny i ucieczkę przed szarą rzeczywistością do świata dobrej zabawy, fantastycznych stworzeń, magii i rywalizacji. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób, postanowiło w miniony weekend spędzić długie godziny w Mediatece. To właśnie tam odbył się weekend z planszówkami.   

Napisany dnia: 01.09.2023, 20:00
Zakończ wakacje z GEN-em
9

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Pamiętajcie jednak, że wciąż trwają wakacje. Jeżeli nie macie pomysłu na to, jak spędzić ostatnie dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, koniecznie odwiedźcie Generator Nauki GEN. Już w najbliższy piątek (1 września) na dzieci i młodzież czekać będzie tam mnóstwo atrakcji.

Napisany dnia: 31.08.2023, 07:46
 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657