Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
II giełda płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych w VIVO! Krosno
0

W dniach 28-29 stycznia w VIVO! Krosno odbędzie się już II giełda winyli, płyt CD i kaset magnetofonowych. Pasjonaci dobrych, muzycznych brzmień będą mieli okazję nabyć, sprzedać lub wymienić się płytami oraz kasetami magnetofonowymi. Giełda będzie działać na Placu Centralnym w godzinach otwarcia Centrum, tj. 9.00 – 21.00.

Napisany dnia: 20.01.2022, 08:25
Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury wręczone
12

Dorota Kamińska, Ewa Kusiak, Antoni Bolek, Maciej Wulw oraz śp. Jacek Smolik otrzymali Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury przyzwane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej. Nagrody Kapituła konkursowa przyznała je jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, wręczenie natomiast odbyło się 15 stycznia w Jasielskim Domu Kultury, podczas koncertu finałowego „Na nutę kantyczek”.

Napisany dnia: 17.01.2022, 13:19
Wystawa PRL zawita do VIVO! Krosno
20

Pralka Frania i Światowit, rower Wigry 3, magnetofon szpulowy czy radioodbiornik Kasprzak – te i wiele innych eksponatów z czasów PRL będzie można zobaczyć na wystawie w VIVO! Krosno!. Zaprezentowane pamiątki należą do nieodłącznych, kultowych symboli PRL-u. Dzięki wystawie odwiedzający Centrum Handlowe odbędą sentymentalną podróż do lat, w których rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Ekspozycję będzie można podziwiać od 17 stycznia do 5 lutego.

Napisany dnia: 12.01.2022, 13:09
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: Pergaminowe fascynacje Grażyny Jaśko
0

Na pierwsze spotkanie w nowym 2022 roku Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaprosił Grażynę Jaśko, której pasją stało się rękodzieło artystyczne. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 w sali multimedialnej JDK.

Napisany dnia: 12.01.2022, 09:11
Skorzystaj z darmowego WiFi4EU!
10

Przypominamy, że Miasto Jasło uczestniczy w ogólnoeuropejskim projekcie darmowego dostępu do sieci internetowej. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin i miast, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało po 15 000 euro na budowę sieci dostępowej.

Napisany dnia: 11.01.2022, 11:00
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Skołyszynie!
1

Uczniowie klasy 5A Szkoły Podstawowej w Skołyszynie wraz z opiekunem Panią Urszulą Czerwińską zajęli 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt: " Projekty PROW w Obiektywie" Konkurs ten zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie a jego celem było ukazanie inwestycji powstałych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020.

Napisany dnia: 11.01.2022, 09:06
KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na kulig
21

W niedzielę, 30 stycznia br. Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z jasielskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego organizują zimowy wyjazd do Regietowa i najpiękniejszej doliny w sercu Beskidu Niskiego. W programie kulig. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 07.01.2022, 10:05
…bo każdy może pomagać innym
7

Radość z pomagania, chęć czynienia tego świata lepszym stała się udziałem uczniów klasy 8b ze szkoły podstawowej w Kołaczycach, którzy wraz z jednym z zakładów pracy, włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Wspólna praca pomogła zrealizować cel pomocy wybranej rodzinie.

Napisany dnia: 03.01.2022, 11:35
Orszak Trzech Króli przejdzie jasielskimi ulicami
68

6 stycznia 2022 roku po rocznej przerwie, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz ósmy ulicami Jasła przejdzie Orszak Trzech Króli.  Tym samym nasze miasto znajdzie się w gronie innych miast w Polsce i na całym świecie, w których w tym dniu odbędą się uliczne jasełka. Hasło tegorocznego orszaku, brzmi: „Dzień dziś wesoły!”. Jest to fragment tekstu zaczerpnięty z kolędy „Z narodzenia Pana”.

Napisany dnia: 01.01.2022, 10:12
Rusza akcja charytatywna "Szlachetna łapka"
21

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia wyzwala w nas wiele pozytywnych emocji i chęci do pomocy potrzebującym. I właśnie dlatego teraz została zorganizowana charytatywna akcja pt. ,,Szlachetna łapka’’, która ma na celu pomóc porzuconym zwierzętom z ośrodka OTOZ Animals.

Napisany dnia: 20.12.2021, 09:42
Na ścianie kamienicy przy ul. Kościuszki powstał mural
73

Sylwester Łaskawski, doskonale znany wszystkim jaślanom artysta, którego murale możemy oglądać w wielu zakątkach miasta, znów dał upust swojej wielkiej pasji do street artu. Tym razem dokonał artystycznej adaptacji ściany elewacji jednej z kamienic przy ul. Kościuszki w Jaśle, którą dotychczas pokrywały niecenzuralne bohomazy.

Napisany dnia: 16.12.2021, 08:48
Uhonorowani przez Fundację im. Romana Saphiera
9

W budynku Urzędu Miasta w Jaśle, przedstawiciele Fundacji im. profesora Romana Saphiera, wręczyli wczoraj okolicznościowe medale, osobom, które przez lata aktywnie uczestniczyły w działaniach mających na celu zachowanie pamięci o uczestnikach bitwy pod Firlejówką. Pamiątkowe medale otrzymali samorządowcy oraz przedsiębiorcy, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w październikowych obchodach kolejnej rocznicy bitwy pod Firlejówką.

Napisany dnia: 15.12.2021, 12:06
Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie
44

W budynku LO w Nowym Żmigrodzie została utworzona wirtualna strzelnica, z której będą mogli korzystać uczniowie naszej szkoły, uczniowie klas mundurowych z terenu powiatu jasielskiego oraz członkowie organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa.

Napisany dnia: 10.12.2021, 12:36
Miejska kartka świąteczna wybrana
2

210 prac wpłynęło na tegoroczną edycję konkursu bożonarodzeniowego w kategorii „Kartka Świąteczna Miasta Jasła”. Wszystkie nagrodzone kartki, wraz życzeniami burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła, zostaną wysłane do samorządów, parlamentarzystów, instytucji i organizacji współpracujących z miastem.

Napisany dnia: 10.12.2021, 12:03
1200 dzieci obdarowanych przez św. Mikołaja i rzeszowską Caritas
6

Caritas Diecezji Rzeszowskiej naśladując przykład św. Mikołaja – biskupa, który pomagał ubogim – przygotowała prezenty dla 1200 dzieci. 600 z nich trafiło do dzieci z ubogich rodzin oraz do dzieci z niepełną sprawnością z Rzeszowa. Te prezenty zostały przygotowane przy wsparciu Miasta Rzeszowa. Pozostałe prezenty otrzymały dzieci z mniejszych miejscowości i wiosek z diecezji rzeszowskiej.

 

Napisany dnia: 09.12.2021, 14:54
Świąteczne bombki z hasłami profilaktycznymi trafiły do szkół – RAZEM stroimy Jasło na święta!
17

Osiem szkół podstawowych, które brały udział w konkursie na najciekawsze hasła profilaktyczne promujące życie bez uzależnień, otrzymało świąteczne bombki z zaproponowanym przez uczniów mottem. Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Napisany dnia: 08.12.2021, 15:44
"Makulatura na misje" – finał wielkiej akcji charytatywnej
3

Szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy zaangażowało się w zbiórkę funduszy na rzecz  budowy studni w Afryce, organizując już po raz drugi wielką akcję charytatywną obejmującą całą gminę Kołaczyce.

Napisany dnia: 08.12.2021, 12:00
RAZEM stroimy Jasło na święta!
2

20 świątecznie udekorowanych choinek pojawiło na jasielskim rynku. Zostały one ozdobione w ramach akcji komunikacyjnej „Razem stroimy Jasło na święta”, w której brały udział wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Jasło.

Napisany dnia: 08.12.2021, 08:43
Jeszcze można składać prace w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
7

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury przypominają, że do 17 grudnia można składać prace w ramach XXVII Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto” pod hasłem: „Tętno miasta”.

Napisany dnia: 06.12.2021, 08:17
Patrycja, Aniela, Tomasz, Hania, Julia - oto nowi Ambasadorzy VIVO! Krosno
6

We wrześniu br. VIVO! Krosno zorganizowało kolejną edycję castingu na Stylowych Ambasadorów Centrum. Zgłoszenie udziału w konkursie mógł wysłać każdy, a podstawowym warunkiem było potwierdzenie zamieszkania na terenie powiatu krośnieńskiego lub powiatów sąsiednich.

Napisany dnia: 01.12.2021, 20:05
 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105