Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Yes! Yes! Yes! W końcu ruszamy!
7

Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak na planie hollywoodzkiego filmu akcji? Teraz masz do tego niepowtarzalną okazję. Grupa naszych kaskaderów światowej klasy dostarczy Ci porządną dawkę adrenaliny. Nie wierzysz? Sam się przekonaj i wpadnij na nasz pokaz!

Napisany dnia: 12.08.2022, 07:06
Koncert laureatów „Niepodległa, Niepokorna”
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na Koncert Laureatów IV Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niepodległa , Niepokorna”, który  odbędzie się w parku miejskim 15 sierpnia 2022 r. o godzinie 17.00.

Napisany dnia: 11.08.2022, 10:07
Memoriał Hubala
1

Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Jaśle zapraszają na kolejną edycję Memoriału mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, odbędzie się on na Łąkach Hubalowych...

Napisany dnia: 10.08.2022, 16:25
Zaproszenie na X Jasielski Marsz Wolności
0

      W piątek 5 sierpnia, dokładnie w 79. rocznicę akcji uwolnienia więźniów w Jaśle z rąk niemieckich okupantów (miała miejsce nocą z 5 na 6 sierpnia 1943 r.)  o godzinie 20.30 pod Pomnikiem Armii Krajowej (obok gmachu sądu przy ul. Staszica) rozpocznie się X Jasielski Marsz Wolności im. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki ku czci Bohaterów i Ofiar tej akcji pod kryptonimem „Pensjonat”.

Napisany dnia: 05.08.2022, 10:08
Marta Wachel z nagrodą
4

Marta Wachel, uczestniczka zajęć Grupy Twórczej 45+, działającej  przy Jasielskim Domu Kultury zdobyła III nagrodę w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej  „Patrząc i Widząc”  2022, organizowanym przez Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim. Współorganizatorami konkursu byli: Wojewódzki Dom Kultury  Rzeszowie oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Napisany dnia: 05.08.2022, 08:08
Rusza III edycja rowerowego wyzwania „Bądź aktywny z VIVO!”
0

Mamy półmetek wakacji, a to oznacza, że już czas na kolejną edycję akcji „Bądź aktywny z VIVO! ”. Od 1 sierpnia znów każdy rowerzysta będzie mógł gromadzić punkty oraz bonusy za przebyte kilometry. Na koniec wyzwania za uzyskane wyniki czekać będą atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 02.08.2022, 11:38
To była prawdziwa rockowa uczta!
39

Przystanek Kwiatowa stał się wczoraj Mekką dla setek fanów mocnego brzmienia. Festiwal „Rock in Jasło” zrealizowany w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego spełnił wszelkie oczekiwania organizatorów oraz publiczności, która pomimo niekorzystnych prognoz pogody, tłumnie stawiła się na terenie popularnego ośrodka. Jedynym źródłem grzmotów była scena, o co skrzętnie postarali się wykonawcy, serwując publiczności solidną porcję rockowego i metalowego grania.

Napisany dnia: 31.07.2022, 10:19
Szykujcie się na solidną porcję mocnego brzmienia. Festiwal „Rock in Jasło” już w sobotę
7

Fani mocnego rockowego brzmienia czekali na ten dzień od bardzo dawna. Po licznych perturbacjach, w najbliższą sobotę, na „Przystanku Kwiatowa” odbędzie się festiwal „Rock in Jasło”. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Illusion. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Napisany dnia: 29.07.2022, 09:39
Uczta dla melomanów na dużym ekranie w kinie Helios Krosno
1

Kino Helios Krosno wraca z fantastyczną propozycją dla wszystkich melomanów. W ramach cyklu „Helios na Scenie” kino pokaże magiczny koncert André Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” Po długich dwóch latach maestro i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powracają na piękny rynek Vrijthof w Maastricht, rodzinnym mieście maestra, by znów wystąpić na żywo przed stęsknioną publicznością.

Napisany dnia: 28.07.2022, 10:23
„Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” na Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z Historią”
0

Miło nam poinformować, że film produkcji Telewizji Obiektyw pt. „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” zakwalifikował się do 10. ZFF „Spotkania z historią. Spośród 69 zgłoszeń organizatorzy wybrali 18 filmów o tematyce historycznej. O nagrody i statuetkę „Zamość - Perła Renesansu” będą rywalizować najnowsze polskie filmy i ich autorzy w 6 kategoriach.

Napisany dnia: 28.07.2022, 08:09
IV Letnie Warsztaty Big Bandowe
0

Jasielski Dom Kultury już po raz czwarty zaprasza dzieci i młodzież na Letnie Warsztaty Big Bandowe, które odbędą się w dniach 22 - 26 sierpnia br. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16. Koszt warsztatów 150 zł.

Napisany dnia: 27.07.2022, 13:08
GraMy w planszówki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
2

W sobotę 23 lipca 2022 roku zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 5–105 lat do wspólnej zabawy przy grach bez prądu, czyli planszówkach. Warsztaty poprowadzą pasjonaci i miłośnicy gier planszowych z Fundacji GraTy z Krosna.

Napisany dnia: 21.07.2022, 12:35
Duet z JDK na podium I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „My Song”
2

Karolina Polak i Mikołaj Majda z sukcesem zakończyli sezon artystyczny 2021/2022. Piosenką” Just the two of us” z repertuaru Margaret i Matta Duska wyśpiewali III nagrodę w kategorii zespołów wokalnych 13-17 lat, w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „My Song”...

Napisany dnia: 20.07.2022, 07:39
Festiwal muzyczny „Rock in Jasło” – 30 lipca na Kwiatowej
3

Wszystkich miłośników mocnego brzmienia zapraszamy w sobotę, 30 lipca, na festiwal muzyczny „Rock in Jasło”, który rozpocznie się o godz. 16 na terenie ośrodka rekreacyjnego „Kwiatowa”. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, a organizacja festiwalu została sfinansowana z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego...

Napisany dnia: 19.07.2022, 13:22
XIV Jesienne Spotkania z Teatrem
4

Już po raz 14-ty zapraszamy Państwa na niezapomniane, wesołe, nostalgiczne Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury. Jest nam zawsze ogromnie miło Państwa gościć i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spotka się z Państwa uznaniem...

Napisany dnia: 18.07.2022, 15:40
VIVO! odpala wrotki
0

Już w najbliższy piątek, 15 lipca, na parkingu VIVO! Krosno pojawi się profesjonalna wrotkarnia z działającą na jej terenie wypożyczalnią sprzętu. W przygotowanej strefie na udaną zabawę mogą liczyć zarówno miłośnicy jazdy na wrotkach, jak i początkujący, którzy będą mogli trenować pod czujnym okiem instruktorów.    

Napisany dnia: 15.07.2022, 11:02
Kino Helios Krosno zaprasza na maraton grozy
0

Fani horrorów już dzisiaj mogą ostrzyć sobie zęby na wakacyjny maraton grozy w kinie Helios Krosno. 22 lipca widzowie będą mieli okazję zobaczyć cztery filmy, po których jeszcze długo będą chcieli zasypiać przy włączonym świetle. Wieczór rozpocznie się od seansu najnowszego filmu Davida Cronenberga „Zbrodnie przeszłości” z Viggo Mortensenem i Kristen Stewart w rolach głównych.

Napisany dnia: 14.07.2022, 09:10
80. rocznica mordu Żydów żmigrodzkich
5

10 lipca 2022 roku na cmentarzu żydowskim w Nowym Żmigrodzie odbyło się spotkanie ekumeniczne, podczas którego upamiętniono Żydów żmigrodzkich, pomordowanych przez hitlerowskich oprawców. W modlitwie uczestniczyli mieszkańcy Nowego Żmigrodu oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu.

Napisany dnia: 13.07.2022, 09:29
Na ludową nutę! W Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat
8

Zespoły ludowe z terenu województwa podkarpackiego, małopolskiego i Ukrainy zawitały do Trzcinicy, gdzie w minioną niedzielę odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat. Spotkanie z ludową muzyką, kulturą i kuchnią, przyciągnęło na plac przy zabytkowej świątyni pod wezwaniem św. Doroty, liczne grono mieszkańców gminy Jasło.

Napisany dnia: 11.07.2022, 21:43
Dębowiec bawił się na Dniach Gminy
17

W minioną niedzielę, na stadionie sportowym w Dębowcu, odbyły się Dni Gminy. Impreza rozpoczęła się od przeglądu kapel ludowych. Gwiazdą wieczornych koncertów była formacja Kobranocka. Jak przystało na weteranów polskiej sceny rockowej, muzycy zaserwowali solidną porcję gitarowego brzmienia. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Napisany dnia: 11.07.2022, 09:53
 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657