Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
NFZ zaprasza na badania mammograficzne
0

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ zachęca wszystkie Panie między 50, a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii do zgłoszenia się na badania.

 

Napisany dnia: 19.05.2021, 13:04
Ponad 13,8 tys. obcokrajowców pracuje na Podkarpaciu
6

Pracują u nas obywatele Ukrainy, Białorusi, Rumunii a nawet Nepalu czy Australii. Na koniec kwietnia br. 13 875 osób z zagranicznym paszportem było zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego w województwie podkarpackim. To ponad 800 więcej niż w październiku 2019 (13 024) osób z zagranicznym paszportem. W Oddziale ZUS w Jaśle zgłoszonych jest 2052 a rzeszowskim 11827 obcokrajowców.

Napisany dnia: 18.05.2021, 09:02
Importowanie towarów z Chin – jak zacząć?
9

Import towarów z Chin cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób zajmujących się sprzedażą stacjonarną i internetową. Produkty, na które jest spory popyt, można bowiem w Chinach kupić zdecydowanie taniej niż gdziekolwiek, a więc nawet uwzględniając koszt przesyłki z Chin, dla kieszeni sprzedawcy jest to bardzo opłacalne. Często też na rynku chińskim da się zdobyć towary, których brakuje w Europie i tym samym zaszachować swoją konkurencję i przyciągnąć do sklepu całe rzesze klientów. Jak zabrać się za import towarów z Chin? Jak je sprowadzać, gdy niewiele wiemy o procedurach i formalnościach?

Napisany dnia: 17.05.2021, 10:00
Pielęgnacja skóry suchej i bardzo suchej. Zadbaj kompleksowo o twarz i ciało!
0

Jeżeli jesteś posiadaczką suchej lub suchej skóry, doskonale wiesz, że najtrudniejszym zadaniem jest jej dogłębne nawilżenie oraz pozbycie się nieprzyjemnego uczucia szorstkości i nadmiernego łuszczenia się naskórka. Fakt, może i nie jest to łatwe, jednak na pewno nie jest niemożliwe do wykonania! Dziś doradzimy Ci, które z kosmetyków do twarzy i ciała należy mieć na swojej łazienkowej półce, by kompleksowo zadbać o skórę skłonną do przesuszania.

Napisany dnia: 17.05.2021, 08:38
Etapy znoszenia ograniczeń związanych z Covid-19
1

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwala na powolny powrót do normalności. Od jutra, 15 maja zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zniesiony będzie m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Będziemy mogli także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że nadal pozostanie konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

Napisany dnia: 15.05.2021, 11:20
Koło Naukowe ROTOR Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie zostało wyróżnione przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
1

„Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje” to program, w ramach którego MNiSW przeznaczy 7 mln zł na wsparcie projektów studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni wyższych. Celem programu jest pomoc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów, podniesieniu jakości działalności tych kół oraz usprawnieniu mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Napisany dnia: 14.05.2021, 10:51
Jasielscy policjanci oddali hołd zastrzelonemu przed kilkoma dniami koledze z Raciborza
41

Kilka dni temu, polskie media obiegła informacja o tragicznych skutkach policyjnej interwencji w Raciborzu. Podczas próby wylegitymowania mężczyzny podającego się za policjanta, przestępca wyciągnął broń, po czym strzelił do funkcjonariusza. Mł. asp. Michał Kędzierski zmarł pomimo reanimacji. Dzisiaj odbył się jego pogrzeb. Policjanci w całym kraju oddali koledze hołd. W gronie tym znaleźli się również funkcjonariusze z KPP w Jaśle, którym towarzyszyli ratownicy medyczni.

Napisany dnia: 07.05.2021, 13:07
Jak mądrze inwestować?
3

Aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, musisz przede wszystkim wiedzieć, dlaczego warto inwestować. Tylko wtedy, gdy dobrze zrozumiesz tę część, możesz przejść dalej i dowiedzieć się, jak mądrze inwestować.

Napisany dnia: 06.05.2021, 22:36
Witaj maj 3 maj
3

W tym roku przypadła 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. Z tej okazji Zakład Karny w Jaśle przygotował ciekawe i kompleksowe przedsięwzięcie rocznicowe upamiętniające to ważne wydarzenie.

Napisany dnia: 04.05.2021, 22:54
Biegasz w balerinach? 5 powodów, dla których warto kupić biustonosz sportowy
1

Wyobraź sobie, że wybierasz się na swoją ulubioną trasę biegową w balerinach. Byłoby to niewygodne, niezdrowe dla organizmu i nie odczuwałabyś takiego komfortu jak w butach do biegania. Dokładnie tak dzieje się z Twoimi piersiami, gdy zamiast specjalnego biustonosza sportowego nosisz klasyczny stanik do uprawiania sportu i ćwiczeń.

Napisany dnia: 03.05.2021, 22:16
Dobry materac dla zdrowia. 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze
2

Jak wybrać odpowiedni materac dla swojego zdrowia? Taki, który będzie wspierał kręgosłup i pozwoli się wyspać? Oto 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę!

Napisany dnia: 30.04.2021, 15:05
„Wykręć plastik bądź fantastic”
8

Z inicjatywy Samorządu Słuchaczy w Medyczno- Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle została ogłoszona akcja ,,Wykręcić plastik bądź fantastic", która miała na celu zebranie funduszy na zakup pojemnika na zakrętki w kształcie serca.

Napisany dnia: 30.04.2021, 09:02
Dyżur ekspertów w sprawach emerytalno-rentowych
0

Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza w najbliższy czwartek (29.04.2021) na telefoniczny dyżur ekspertów poświęcony emeryturom i rentom.

Napisany dnia: 28.04.2021, 10:21
Pożyczki na dowód osobisty online - kto może się ubiegać?
3

Pożyczka na dowód kojarzona jest z koniecznością okazania dokumentu pracownikowi firmy pożyczkowej, który tylko i wyłącznie na jego podstawie decyduje o przyznaniu klientowi środków finansowych. W praktyce procedura udzielania pożyczki na dowód wygląda nieco inaczej, a co więcej może ona przebiegać bez wychodzenia z domu. Kto może ubiegać się o pożyczkę na dowód?

Napisany dnia: 27.04.2021, 09:20
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - do 9 maja
0

Rodzice mogą nadal korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało przedłużone do 9 maja. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Napisany dnia: 26.04.2021, 08:37
Podręczniki szkolne - kiedy i gdzie kupić najtaniej?
2

Kupno podręczników szkolnych to temat, który rodzice zostawiają zazwyczaj na ostatnią chwilę, nawet jeżeli ich wykaz otrzymują kilka miesięcy przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wakacje to czas wolny od szkoły zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy o szkolnych obowiązkach swoich pociech zaczynają myśleć dopiero pod koniec sierpnia. Pokażemy, jak w prosty sposób zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt złotych przy zakupie podręczników i dlaczego warto pomyśleć o ich kupnie nieco wcześniej niż inni.

Napisany dnia: 22.04.2021, 11:00
Dyżur telefoniczny ZUS
1

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 23 kwietnia br. w godz. 10.00-12.00.

Napisany dnia: 22.04.2021, 10:43
Narożnik z funkcją spania - na co zwrócić uwagę?
0

Narożniki czy kanapy narożne to chętnie wybierane meble do salonu czy pokoju, w którym zwykle się wypoczywa. Często decyduje się na narożnik z funkcją spania, które będzie dodatkowym miejscem snu dla gości, albo też codziennym dla właścicieli w mniejszych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach. Na co warto zwrócić uwagę w procesie wyboru tego typu mebla? Które cechy są kluczowe w wybranych sytuacjach?

Napisany dnia: 22.04.2021, 09:20
Choroby autoimunologiczne - jakie żywienie wprowadzić?
8

Podejście holistyczne do terapii pacjenta powoli staje się normą na świecie - nie obstaje się już tylko przy farmakoterapii, ale stosuje również inne metody. Dieta jest bardzo ważnym aspektem życia człowieka, a ma ona szczególne znaczenie, gdy nasz organizm sam się atakuje, jak to jest w wypadku chorób autoimmunologicznych. Choć są to dolegliwości przewlekłe i nieuleczalne, warto sprawić, aby pacjentom żyło się lepiej - dieta może w tym wiele pomóc.

Napisany dnia: 16.04.2021, 10:01
Rzeszowski Caritas dotarł z pomocą do 50 rodzin z gminy Nowy Żmigród
8

Caritas Diecezji Rzeszowskiej po raz kolejny przyszło z pomocą osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Tym razem z okazji Niedzieli Miłosierdzia dary żywności i środków czystości otrzymało 50 rodzin z gminy Nowy Żmigród.

Napisany dnia: 13.04.2021, 19:17
 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105