Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rodzaje ławek i półwolni - jakie wybrać do siłowni?
1

Współcześnie coraz większą uwagę przykuwa się do dbania o własną sylwetkę i zdrowie, wskutek czego popularność diet, treningów i siłowni stała się ogromna. Jednym z elementów, który może korzystnie wpłynąć na rezultaty treningu, są ławki i półwolnie.

Napisany dnia: 03.11.2021, 14:35
Choroba, kwarantanna lub izolacja dziecka – kiedy przysługuje zasiłek za opiekę nad dzieckiem
0

Osoba, która jest objęta ubezpieczeniem chorobowym ma prawo do zasiłku w razie konieczności opieki nad chorym dzieckiem, w tym także gdy dziecko zostało poddane izolacji lub kwarantannie. Z zasiłku opiekuńczego może również skorzystać rodzic, który musi zaopiekować się zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat z powodu niespodziewanego zamknięcia placówki, do której dziecko uczęszcza.

Napisany dnia: 03.11.2021, 10:54
5 genialnych pomysłów, jak urządzić kuchnię
0

Kuchnia to tradycyjne serce domu. Jak sprawić, by przyciągała domowników i gości oraz dostarczała radości i komfortu z korzystania z przestrzeni? Niezależnie, czy marzeniem jest nowoczesna, kipiąca od innowacyjnych technologii, czy tradycyjna, romantyczna i przytulna przestrzeń, przedstawione 5 pomysłów aranżacyjnych zainspiruje Państwa do stworzenia kuchni swoich marzeń.

Napisany dnia: 03.11.2021, 08:09
Udział adwokata od spraw rodzinnych w rozwodzie lub separacji
7

Czy można się rozwieść bez udziału adwokata? Wiele par twierdzi, że nie potrzebuje pomocy, bo sprawę rozstania i związane z tym formalności załatwią polubownie. Niestety zazwyczaj życie szybko weryfikuje te deklaracje, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podział majątku oraz ustalenie opieki nad dziećmi. Oto, jak wygląda zaangażowanie prawnika w sprawę rozwodową.

Napisany dnia: 02.11.2021, 08:07
Zanim wybierzesz się na lotnisko - o czym pamiętać przed pierwszym lotem samolotem
1

Z pewnością pierwszy lot samolotem to świetna przygoda, ale również bardzo stresujące przeżycie. W związku z tym warto zapoznać się z całą procedurą obejmującą zarówno odprawę, jak i kontrolę bezpieczeństwa. Istnieją również pewne zasady dotyczące bagażu, jego wagi oraz rzeczy, które zdecydowanie nie powinny się w nim znaleźć. Poniżej przygotowaliśmy praktyczny, a także przejrzysty poradnik dla każdego, kto po raz pierwszy będzie leciał samolotem. Warto wszystko dokładnie sprawdzić przed udaniem się na lotnisko.

Napisany dnia: 02.11.2021, 07:50
Na jakiej wysokości umieścić uchwyt dla niepełnosprawnych?
0

Jeżeli stoimy przed wyzwaniem uzdatniania przestrzeni pod kątem osób niepełnosprawnych, to musimy pamiętać o tym, jak zamontować wszystkie elementy poprawiające komunikację. Egzystencja dla takich osób ułatwiona będzie przede wszystkim przez zamontowanie uchwytów na właściwej wysokości.

Napisany dnia: 02.11.2021, 07:33
Policja informuje o zmianie organizacji ruchu w powiecie jasielskim
1

Trwają policyjne działania "Znicz 2021". Na drogach powiatu jasielskiego, a szczególnie w rejonach cmentarzy robi się coraz tłoczniej. Pełniący służbę policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących osób. W newralgicznych miejscach będą także kierować ruchem. Apelujemy o rozwagę i ostrożność oraz stosowanie się do znaków wprowadzających zmianę w organizacji ruchu.

Napisany dnia: 30.10.2021, 10:02
Jak przygotować się do pierwszych zajęć pole dance?
1

Pierwsze zajęcia pole dance zazwyczaj wywołują dużą ekscytację. Zdarza się jednak, że w głowie rodzi się wiele pytań, a wraz z nimi wątpliwości. Jeśli dotyczy to Ciebie, koniecznie czytaj do końca. Podpowiadamy, jak przygotować się do pierwszego treningu pole dance w życiu. Wbrew pozorom to nic trudnego!

Napisany dnia: 28.10.2021, 11:19
Monitoring w Jaśle dla bezpieczeństwa mieszkańców
10

Śmiało można powiedzieć, że monitoring jest sercem Straży Miejskiej w Jaśle. Obsługiwany przez operatorów, pracuje 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. Obecnie dysponuje 67. kamerami, w większości są to kamery obrotowe, o wysokiej rozdzielczości.

 

Napisany dnia: 27.10.2021, 13:38
Namioty reklamowe - dlaczego warto wykorzystać je w swojej firmie?
0

Budowanie wizerunku firmy jest procesem długotrwałym, który możliwy jest za pomocą różnorodnych nośników reklamowych. Namioty reklamowe są idealną opcją na reklamę dla każdego biznesu. Jak wiadomo, reklama stanowi kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, dlatego konieczny jest wybór odpowiednich nośników. Namioty reklamowe to świetny wybór zarówno na pogodę, jak i niepogodę. Dlaczego warto postawić na namioty reklamowe? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Napisany dnia: 26.10.2021, 10:28
Zmiany w rehabilitacji po COVID-19. Skorzysta z niej więcej pacjentów
2

Do programu rehabilitacji po COVID-19 można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta jeszcze więcej pacjentów.

Napisany dnia: 22.10.2021, 12:00
Policjanci zachęcają - sprawdź swoje światła!
4

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w wyznaczonych punktach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

Napisany dnia: 22.10.2021, 08:51
Dywan tarasowy – jak wybrać?
0

Jeżeli spędzamy dużo czasu na naszym tarasie, to z pewnością chętnie widzielibyśmy tam pasujący nam dywan. Pomimo tego, że nie jest to jeszcze najpopularniejsza kategoria dywanów, to zdobywa sobie ona coraz więcej zwolenników. 

Napisany dnia: 21.10.2021, 18:24
Rynek zniczy i świec: w oczekiwaniu na odbicie
0

Polska ze sprzedażą na poziomie 603 mln euro zaliczana jest do grupy największych światowych producentów świec i zniczy. Więcej sprzedają tylko Chiny. Według danych Observatory of Economic Complexity (OEC) eksport polskich świec w latach 2018–2019 wzrósł o 13,7 mln dolarów.

Napisany dnia: 19.10.2021, 08:12
Finbo – szybka pożyczka online
0

Bezkonkurencyjna oferta pożyczki przez Internet w Finbo utrzymuje się już od czerwca tego roku. Może się z nią mierzyć niewiele ofert innych firm pożyczkowych. Wysoka kwota i darmowe udzielenie środków finansowych plasują ją w czołówce szybkich pożyczek online.

Napisany dnia: 18.10.2021, 23:59
Beton architektoniczny w nowoczesnym wnętrzu
1

Obecnie coraz częściej urządzamy wnętrza naszych domów, biur i lokali usługowych w stylu industrialnym. Wdrożenie stylu industrialnego we wnętrzach, które nie są wnętrzami z epoki wymaga zastosowania szeregu materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton architektoniczny, stal, drewno i szkło. Poprzez ich umiejętny dobór i kompozycję uzyskujemy atrakcyjną i oryginalną przestrzeń, która nawiązuje do postindustrialnych loftów oraz dawnych hal fabrycznych adoptowanych na mieszkania.

Napisany dnia: 18.10.2021, 20:28
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?
1

Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

Napisany dnia: 15.10.2021, 10:00
Medyka. Udaremniono próbę przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy
5

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Napisany dnia: 13.10.2021, 13:59
Rynek pierwotny Warszawa
0

Na rynku nieruchomości w Warszawie dzieje się naprawdę sporo! Ciągle powstają nowe domy, mieszkania i apartamenty. Cały czas pojawiają się też nowi nabywcy mieszkań. Jak się okazuje, coraz chętniej kupowane są nieruchomości właśnie na rynku pierwotnym. To normalne, że wielu ludzi woli urządzić od samego początku swoje małe (bądź duże) M i dlatego stawia na rynek pierwotny.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:58
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657