Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Akademicki Dzień Nauki, IX Targi Pracy oraz Seminarium branżowe w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie
0

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym KPU w Krośnie odbędą się IX Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. Kluczowe kompetencje pracownika w dobie Przemysłu 4.0. oraz Akademicki Dzień Nauki.

Napisany dnia: 18.03.2022, 12:09
Strażacy z powiatu jasielskiego pomagają uchodźcom z Ukrainy
0

15 i 17 marca 2022 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle wraz z druhami OSP KSRG z terenu powiatu jasielskiego pomagali kobietom z dziećmi i osobom starszym z Ukrainy w relokacji poprzez transport kolejowy.

Napisany dnia: 18.03.2022, 10:43
Laserowe cięcie blach – na czym ono polega oraz kto się tym zajmuje?
0

Obróbka metali często jest dość niewdzięczna z uwagi na opór, jaki stawiają niektóre z nich. Potrafią być one naprawdę trudne w przygotowaniu przez swoją strukturę oraz właściwości, szczególnie jeżeli chodzi o wycinanie w nich konkretnych kształtów. To właśnie dlatego od lat poszukuje się coraz to skuteczniejszych sposobów na ich obrabianie. Wydaje się jednak, iż w końcu inżynierom udało się znaleźć naprawdę szybki i dokładny sposób na siłowanie się z metalami. Chodzi tutaj o wycinanie laserowe. Na jakiej zasadzie ono działa oraz jak znaleźć przedsiębiorstwa, które zajmują się tego typu usługami zarówno na skalę detaliczną, jak i hurtową?

Napisany dnia: 17.03.2022, 12:50
Rower górski męski — czym się kierować przy jego wyborze?
0

Jesteś fanem przejażdżek rowerowych po trudnym, górskim terenie? Uwielbiasz długie wyprawy i w związku z tym poszukujesz jednośladu, który sprosta takim wyzwaniom? Rowery męskie górskie będą strzałem w dziesiątkę! Jak wybrać najlepszy? Przyjrzymy się temu poniżej. Sprawdź i się zainspiruj!

Napisany dnia: 16.03.2022, 08:43
Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Rzecznikiem Praw Pacjenta przypomina o prawie do równego dostępu do świadczeń medycznych dla obywateli polskich i ukraińskich
1

Zgodnie z ustawą z 12 marca 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 roku, mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych i refundacji leków na analogicznych zasadach, jak ubezpieczeni w Polsce.

Napisany dnia: 15.03.2022, 18:47
Jakie auta najwolniej tracą wartość? 5 najlepszych marek
7

Jakie auto powinieneś kupić kilka lat temu, by teraz odsprzedać je z jak najmniejszą stratą? Tego dowiesz się z listy 5 marek, których pojazdy najwolniej tracą na wartości.

Napisany dnia: 15.03.2022, 10:00
5 powodów, dla których warto grać w tenisa
2

Tenis ziemny to dynamiczny sport, który oferuje szereg korzyści zdrowotnych i nie tylko. Nasz sklep tenisowy odwiedzają zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy, którzy od lat uprawiają tę fascynującą dyscyplinę sportu.

Napisany dnia: 15.03.2022, 09:30
(Nie)trudna sztuka doboru zasłon
0

Zasłony w oknach spełniają kilka ważnych funkcji. Ich zadaniem jest uczynienie wnętrza intymnym, zasłoniętym przed oczami osób niepowołanych, zabezpieczenie wnętrza przed nadmiarem promieni słonecznych i wysokiej temperatury oraz nadanie przestrzeni dekoracyjnego charakteru.

Napisany dnia: 15.03.2022, 09:00
Wracamy na trasę rowerową - o czym pamiętać?
1

Coraz cieplejsza aura skłania do porzucenia samochodu na rzecz roweru. Taka aktywność fizyczna to znakomity sposób na zadbanie o zdrowie oraz spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zanim jednak wsiądziemy na rower, należy przeprowadzić dokładny przegląd posiadanego sprzętu. 

Napisany dnia: 15.03.2022, 08:26
Wojewoda Ewa Leniart ma drugiego zastępcę. Został nim Radosław Wiatr
20

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart,  powołał na stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego Radosława Wiatra.

Napisany dnia: 10.03.2022, 09:16
Po tygodniu konfliktu na Ukrainie pół miliona dzieci zostało uchodźcami - UNICEF
5

Obecny konflikt ma dramatyczny wpływ na dzieci! Walki nasilają się w głównych miastach na Ukrainie i wokół nich. Dzieci znajdują się w śmiertelnej pułapce. Są narażone na przemoc, obrażenia i śmierć, zwłaszcza gdy atakowane są obszary cywilne.

Napisany dnia: 07.03.2022, 08:08
Stetoskopy internistyczne - jak wybrać?
0

Jednym z atrybutów lekarza jest oczywiście stetoskop wyposażony w podwójną głowicę oraz sprzęt do pomiaru ciśnienia krwi. Głowica stetoskopu, przewód akustyczny i miękkie dreny to elementy, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę przy wyborze stetoskopu.

Napisany dnia: 05.03.2022, 23:00
Prezent na dzień kobiet dla miłośniczek ekstremalnych wrażeń
3

8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak każde święto, tak i to ma swoją historię. Skąd wziął się ten dzień i co wręczyć jako oryginalny prezent dla miłośniczek ekstremalnych wrażeń? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zainspiruj się jednym z naszych pomysłów na prezent na Dzień Kobiet.

Napisany dnia: 05.03.2022, 21:59
Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban czy modele z sieciówek - co wybrać?
0

Okulary przeciwsłoneczne w kolekcjach sieciówek można kupić za naprawdę niewielkie kwoty, czy warto inwestować wyższe kwoty i wybierać okulary Ray Ban?

Napisany dnia: 03.03.2022, 08:29
Jak wyposażyć cukiernię? Najważniejsze informacje
0

Lokale zajmujące się sprzedażą smacznych wypieków cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów zarówno w dużych, jak i niewielkich miastach. W końcu każdy ma czasem chęć na poprawienie sobie humoru słodką przekąską. Nic więc dziwnego, że prowadzenie własnego biznesu, który polega na wytwarzaniu i sprzedawaniu takich artykułów spożywczych, jest dochodowym zajęciem. Dopiero przygotowujesz się do zrealizowania tego przedsięwzięcia i zastanawiasz się, jak wyposażyć cukiernię, aby znalazło się w niej wszystko, co potrzebne do uruchomienia działalności? Poniżej znajdziesz przydatne informacje na ten temat.

Napisany dnia: 01.03.2022, 09:30
Jak GPS do śledzenia auta ułatwia zarządzanie flotą samochodową?
0

GPS do śledzenia auta to narzędzie coraz częściej wykorzystywane w prywatnych pojazdach i niezastąpione w firmach transportowych albo kurierskich dla efektywnego zarządzania pracą kierowców. Jak działa system GPS i czemu jest uważany za niezbędny w firmach z flotą samochodową? W jakich pojazdach może on być zakładany i ile informacji na temat samochodów przesyła do nadzorującej osoby?

Napisany dnia: 01.03.2022, 08:44
Jaki alkomat kupić? Rodzaje i sposób działania
1

Alkomat to bardzo przydatne i praktyczne urządzenie. Śmiało można powiedzieć, że powinien je mieć każdy kierowca, ponieważ pozwala na sprawdzenie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu każdy kierujący pojazdem w razie wątpliwości może się przebadać. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na rynku dostępne są jednak różne modele alkomatów, zatem wybór tego konkretnego często nie jest łatwy. Z tego względu warto wiedzieć, czym kierować się, wybierając tego typu urządzenie.

Napisany dnia: 25.02.2022, 18:00
Jak wybrać dobry catering dietetyczny?
1

W ostatnich latach catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Dietę pudełkową przestajemy już postrzegać jako kaprys millenialsów pracujących w centrach dużych miast, takich jak Warszawa. Obecnie coraz częściej w cateringu dietetycznym widzimy wygodny i korzystny sposób na poprawienie nawyków żywieniowych, zrzucenie kilogramów czy przybranie na wadze. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej firm cateringowych. Jak wybrać dobry catering dietetyczny? Oto kilka porad!

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Napisany dnia: 25.02.2022, 17:30
Co podarować tacie? Propozycje prezentów na dzień taty
0

Kupowanie prezentów to dla niektórych osób wręcz wymarzone zajęcie. Inni z kolei unikają tej czynności jak ognia. W życiu każdego są jednak takie dni, w których bez znaczenia, czy lubimy kupować prezenty, czy nie, jesteśmy do tego niejako zmuszeni. Doskonałym tego przykładem jest Dzień Ojca, który obchodzony jest co roku 23 czerwca. 

Napisany dnia: 25.02.2022, 17:08
Jak zostać roasterem? Jak wygląda praca roastera?
0

Już na wstępie trzeba nadmienić, że praca roastera jest taką samą pracą, jak każda inna. Nie oznacza to, że bycie specjalistą ds. palenia kawy (bo tym zajmuje się roaster) jest pracą dla każdego. Także i w tym przypadku trzeba posiadać odpowiednie doświadczenie, predyspozycje, a nawet umiejętności. Nic w tym dziwnego, skoro miejsce pracy roastera, czyli palarnia kawy, jest środowiskiem dość wymagającym.

Napisany dnia: 24.02.2022, 09:30
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657