Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Nowe zestawy klocków dla miłośników NINJAGO®
0

Nowe zestawy klocków dla miłośników NINJAGO® to prawdziwy hit dla fanów klocków LEGO®, a także bohaterów takich jak Zane, Cole czy Wu. Klocki LEGO® NINJAGO® dedykowane są nie tylko dla dziewczynek czy chłopców, ale także dla dorosłych. Z pewnością przypadną do gustu fanom NINJAGO®, którzy będą chcieli stawić czoła wrogo nastawionym oddziałom. A może ktoś marzy o opanowaniu takich umiejętności jakie posiadają Ninja? Z zestawem LEGO® NINJAGO® jest to możliwe.

Napisany dnia: 26.01.2023, 08:57
Nabór do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaśle
3

Od dzisiaj (16 stycznia) rozpoczyna się nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaśle (MRDPP) na drugą kadencję. Prawo zgłoszenia swojego kandydata na członka rady ma każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Jasła. Nabór trwa do 30 stycznia br.

 

Napisany dnia: 19.01.2023, 10:59
Pozycjonowanie sklepu internetowego - 4 kroki, które przybliżą Cię do wymarzonego sukcesu
0

Czujesz na plecach oddech konkurencji? Wierzysz w wyjątkowość oferowanych przez Twoją firmę produktów i chcesz, by inni także ją dostrzegli? Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle pozostałych brandów, zwiększyć ruch na stronie i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, to nie obejdzie się bez jednego z najbardziej efektywnych technik na zwiększenie sprzedaży, a mianowicie pozycjonowania sklepów internetowych.

Napisany dnia: 19.01.2023, 10:22
Od lutego NFZ będzie płacił więcej za pobyt pacjentów w szpitalu
3

Od lutego 2023 r. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci więcej za pobyt pacjenta w szpitalu. Chodzi o stopniowe dochodzenie do pełnej stawki za dobę hospitalizacji, już od pierwszego dnia pobytu w placówce. W efekcie od lutego stawki pójdą w górę i w ciągu roku do szpitali trafi dodatkowo co najmniej 200 mln zł.

Napisany dnia: 18.01.2023, 11:28
Jak korzystać z oczyszczacza powietrza – gdzie go ustawić i jak dobrać do powierzchni mieszkania?
3

Oczyszczacz powietrza to jedno z urządzeń pozwalających zadbać o zdrowie. Pochłania lub neutralizuje m.in. pyły PM2,5 oraz P10, a także lotne związki organiczne (LOT), dwutlenek azotu i gazy utleniające (NO2). Żeby oczyszczacz spełniał swoje zadanie, trzeba go jednak ustawić w odpowiednim miejscu. Powinien cechować się wydajnością dopasowaną do powierzchni danego domu, poza tym w urządzeniu trzeba regularnie wymieniać filtry. Dopiero wówczas będzie pracowało prawidłowo.

Napisany dnia: 14.01.2023, 08:19
Jaki prezent zachwyci dziadka? Sprawdź nasze propozycje!
3

Czy Ty też chcesz sprawić bliskiej osobie fantastyczny prezent, dzięki któremu na nowo poczuje się wyjątkowo? A gdyby tak zamienić tradycyjne upominki na coś ciekawszego? Nadszedł czas voucherów na przeżycia! Emocje? Przygody? Nowe doświadczenia? To wszystko z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziadkowi! Sprawdź propozycje Wyjatkowyprezent.pl, zainspiruj się i wybierz najlepszą ofertę!

Napisany dnia: 04.01.2023, 13:00
Jak zbadać stan swoich mięśni? USG najlepszym rozwiązaniem?
0

USG mięśni to wyjątkowo precyzyjny sposób na określenie ich stanu. Zaleca się je przede wszystkim po różnego typu urazach, choć wskazania mogą być również inne, np. pojawiający się silny ból niebędący wynikiem przetrenowania po długim braku aktywności. Dowiedz się, jak wygląda badanie USG mięśni i kiedy należy je wykonać.

Napisany dnia: 03.01.2023, 10:13
SKPL testuje holenderski pociąg DM90. Pojazd pojawił się wczoraj na stacji Jasło
14

W miniony piątek na stację Jasło wjechał pociąg DM90 (SD85-001) należący do spółki SKPL Cargo. To jeden z 32 pojazdów z napędem spalinowym, jakie przewoźnik zakupił w ubiegłym roku od holenderskiego Nederlandse Spoorwegen. Po zakończeniu wielomiesięcznych prac modyfikacyjnych, pociągi przechodzą obecnie testy. Wszystko wskazuje na to, że w połowie przyszłego roku będą wykorzystywane do obsługi ruchu pasażerskiego.  

Napisany dnia: 31.12.2022, 09:35
Dlaczego warto szukać pracy w Rzeszowie?
2

Szukanie pracy w Rzeszowie już samo w sobie jest rodzajem pracy na cały etat. Każdego dnia należy rozglądać się za pracą w przeróżny sposób, aby znaleźć tę, która będzie ciekawa. Ofert jest bardzo dużo i można wybierać wśród różnych zawodów, dopasowanych do własnych kwalifikacji.

Napisany dnia: 28.12.2022, 09:09
Ferie z WOT – Zostań Żołnierzem RP
7

Zbliżają się ferie na Podkarpaciu, dlatego Wojska Obrony Terytorialnej jak co roku wychodzą z propozycją przede wszystkim do uczniów, studentów, lub nauczycieli, odbycia szkolenia podstawowego w trakcie przerwy zimowej. Szkolenie potrwa od 14 do 29 stycznia i zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej. 

Napisany dnia: 27.12.2022, 10:46
Jaka jest najlepsza pasta do zębów dla palaczy?
5

Zęby palaczy codziennie narażone są na działanie szkodliwych substancji smolistych. Na ich powierzchni często występują liczne osady i przebarwienia. Skutkiem sięgania po wspomnianą używkę jest również występowanie nieprzyjemnego zapachu z ust. Osoby uzależnione od papierosów obarczone są też ryzykiem utraty zębów oraz pojawienia się wielu dolegliwości w obrębie jamy ustnej.

Napisany dnia: 21.12.2022, 21:25
Jak dbać o formę zimą?
2

Zima to okres, który nie sprzyja naszej formie. Zdecydowaną większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, mało się ruszamy, spożywamy bardziej kaloryczne posiłki. O tej porze roku warto jednak pracować nad swoją formą. Niskie temperatury i śnieg za oknem nie powinny być wymówką.

Napisany dnia: 20.12.2022, 08:00
Kursy zawodowe na operatorów szansą na rozwój
1

Rynek pracy podlega nieustannym zmianom. Pracodawcy szukają osób wykwalifikowanych i posiadających odpowiednie uprawnienia. Z tego powodu coraz większą popularnością wśród osób poszukujących pracy cieszą się zawodowe kursy na operatorów maszyn budowlanych.

Napisany dnia: 19.12.2022, 23:00
Modny i profesjonalny wygląd w pracy. Kilka porad na biznesowy out fit
0

Wygląd odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Bardzo często na jego podstawie, zupełnie nieświadomie, oceniamy inne osoby i wyrabiamy sobie na ich temat opinię. Właśnie dlatego kluczowe jest dbanie o to, by w pracy prezentować się nienagannie, a tym samym być odbieranym przez otoczenie jako ktoś profesjonalny i godny zaufania. Panie powinien zainteresować styl business casual damski.

Napisany dnia: 19.12.2022, 21:34
OLED, QLED – jakie technologie mają najnowsze telewizory?
6

Rynek telewizorów jest bardzo duży. Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele nowoczesnych odbiorników, które przyciągają wzrok nie tylko fantastyczną jakością obrazu, ale również swoim designem. Dominują jednak telewizory, które oferują zupełnie inną technologię wyświetlania obrazu, niż stare, kineskopowe odbiorniki. Z jakimi technologiami mamy do czynienia w najnowszych telewizorach?

Napisany dnia: 15.12.2022, 10:00
Drugi transport maszyny TBM jedzie przez województwo podkarpackie
0

Kolejny transport z elementami maszyny TBM, która już w przyszłym roku rozpocznie drążenie tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica, jest w drodze na miejsce inwestycji. Tym razem przewożony jest napęd główny maszyny oraz elementy jej obudowy.

Napisany dnia: 15.12.2022, 07:44
Bezpieczne zakupy świąteczne
0

Wokół nas zauważalna jest już świąteczna atmosfera. Na ulicach, w sklepach, biurach stoją ubrane choinki, świecą ozdoby świąteczne. Panująca atmosfera wprawia nas w nostalgię. W galeriach i centrach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, którego nasilenie może jeszcze nastąpić podczas najbliższych dni. Pamiętajmy, że nie wszyscy będący w tym czasie w sklepie, szczególnie wielkopowierzchniowym, przychodzą po zakupy.

Napisany dnia: 13.12.2022, 19:29
Jaką różnice w kuchni robi dobrej jakości piekarnik?
0

Dobrej jakości piekarnik to sprzęt AGD niezastąpiony w naszej kuchni. Jeszcze dekadę temu służył on nam głównie do pieczenia. Niejednokrotnie decydowaliśmy się na kuchenkę elektryczną z piekarnikiem. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się piekarniki do zabudowy. Sprawdzą się one w stylowej, nowocześnie urządzonej kuchni. Przyjrzyjmy się, jakie są ich największe zalety oraz z jakich funkcji warto korzystać oprócz funkcji pieczenia!

Napisany dnia: 13.12.2022, 08:47
Trzeci trymestr ciąży – jakie badania należy wykonać?
0

Okres ciąży to wyjątkowy czas, zarówno dla przyszłej mamy, jak i intensywnie rozwijającego się maluszka. Szczególnych zmian doświadczycie zwłaszcza w trzecim trymestrze. Ostatnie miesiące przed porodem to czas przygotowań, ale też okres, w trakcie którego należy wykonać badania kontrolne. Ich celem jest zapewnienie Tobie i dziecku bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie badania czekają Cię w trzecim trymestrze ciąży!

Napisany dnia: 12.12.2022, 16:00
Kołaczyccy strzelcy w hołdzie Marszałkowi. Obchody 155. Rocznicy Urodzin Józefa Piłsudskiego na Litwie
8

155 lat temu, 5 grudnia, w Zułowie na Wileńszczyźnie urodził się Człowiek, który zmienił bieg historii Polski - Józef Piłsudski, Ojciec naszej Niepodległości. Uroczystości rocznicowe, zorganizowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, zgromadziły w Wilnie i Zułowie przedstawicieli pięciu pokoleń Polaków, którzy chcą wypełniać Jego Testament. 

Napisany dnia: 12.12.2022, 12:58
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657