Strona główna
Kolej przygotowana na upały
4

Na czas upałów zarządca infrastruktury wprowadził dodatkowy monitoring linii kolejowych. Wdrożono jazdy patrolowe, w gotowości pozostaje 66 pociągów sieciowych i 172 zespoły szybkiego usuwania usterek. Kolejarze przypominają o zaopatrzeniu się w wodę przed podróżą.

Napisany dnia: 12.06.2019, 11:29
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Dlaczego czerwiec nie jest dobrym miesiącem do przejścia na emeryturę?
0

Czerwiec to najmniej korzystny miesiąc do przejścia na emeryturę. Wszystko z powodu waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Napisany dnia: 10.06.2019, 10:00
Jaki dysk zewnętrzny wybrać? 5 polecanych modeli
0

Jeśli przechowujesz na swoim komputerze dużą liczbę plików, prędzej czy później może się okazać, że dotychczasowa pamięć dysku twardego będzie niewystarczające. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup pojemnego dysku zewnętrznego. Który nośnik danych wybrać? SSD czy HDD? Jakie są plusy i minusy każdego z dysków? I wreszcie - które modele polecamy? Sprawdź w dzisiejszym artykule.

Napisany dnia: 05.06.2019, 08:50
W Jaśle powstanie pięć nowych stref aktywności
8

Miasto Jasło dostało dofinansowanie do projektu pn. „Budowa 5 Otwartych Stref Aktywności w Jaśle”. Strefy te powstaną przy: Zespole Szkół Miejskich nr 3, domu osiedlowym przy ul. Leśnej i ul. Okrężnej, na osiedlu Ulaszowice oraz na Ogródku Jordanowskim w Jaśle. Koszt inwestycji wyniesie 254 tys. zł, z czego dofinansowanie blisko 120 tys. zł.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:25
Odkurzanie nie musi być koszmarem – podpowiadamy, jaki odkurzacz wybrać
8

Postrach kotów, wróg psów i jedno z najbardziej nielubianych urządzeń – kojarzy się bowiem z pewnym mało przyjemnym obowiązkiem. Odkurzacz, bo o nim tu mowa, jest jednak niezastąpionym gościem w naszym domu; w końcu jak inaczej utrzymać mieszkanie w czystości, usunąć zalegający w kącie kurz i pozbyć się okruchów z ukochanego dywanu?

Napisany dnia: 31.05.2019, 14:58
Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości
1

Miasto Jasło przypomina, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, finansuje świadczenia zdrowotne z zakresu terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych innych niż alkohol. Usługi te dla Miasta Jasła realizuje Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 20:00
Miasto Jasło ogłasza konkurs na najlepszy biznesplan z branży ICT
2

Jesteś z Jasła i chcesz założyć firmę z branży ICT (informatyka i telekomunikacja) lub prowadzisz taką nie dłużej niż rok? Weź udział w konkursie Miasta Jasła na najlepszy biznesplan. Do udziału zaprasza Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 16:00
Trwa 12. Edycja Konkursu "Policjant, który mi pomógł"
1

Jeszcze tylko do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów do konkursu. W organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” uczestniczy Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Napisany dnia: 29.05.2019, 13:43
Drapak dla kota – zakup obowiązkowy
7

Dobrej jakości drapak jest obowiązkowym zakupem dla każdego opiekuna kota. Pozwala nie tylko na ścieranie pazurków, ale również – w zależności od modelu – na chowanie się czy zabawę kocią. Dlaczego zakup drapaka jest niezbędny?

Napisany dnia: 28.05.2019, 13:46
I Ty zostań uDOSTĘPniaczem!
0

Czy wiesz, że dostępność zaczyna się od drugiego człowieka? Czy wiesz, że rzeczy dla niektórych oczywiste dla innych są barierą nie do przejścia? Chcesz dowiedzieć się na czym polega problem w równym dostępie do usług, produktów i przestrzeni? Zgłoś się do ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Otwórz oczy na bariery i zaproponuj zmiany korzystne dla wszystkich wokół nas!

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:40
Krok do lepszych podróży w Bieszczady
1

Podróżni zyskają sprawniejsze i wygodniejsze połączenia z Rzeszowa w Bieszczady. Taki będzie efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Jasło - Nowy Zagórz. Właśnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej za ponad 8 mln zł netto w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:29
W Jaśle powstaną aktywne przejścia dla pieszych
10

Miasto otrzymało 100 tys. zł na wykonanie czterech aktywnych przejść dla pieszych. Wniosek Miasta Jasła „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, został wybrany do dofinansowania spośród 319 wniosków z całej Polski. Całość zadania, które planowane jest do realizacji w okresie wakacyjnym, wyniesie ponad 181 tys. zł.

Napisany dnia: 22.05.2019, 14:23
Medale GALICJA VITIS 2019 przyznane
1

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS 2019 odbył się w dniach 15 i 16 maja w Zakopanem. 25 osobowe jury doświadczonych degustatorów i enologów oceniło 488 win z 9 krajów. Przyznano 144 medale w tym 21 dla polskich win.

Napisany dnia: 21.05.2019, 22:34
Smart Home Fibaro – poznaj jego możliwości!
0

Wychodzenie naprzeciw naszym oczekiwaniom, oszczędność czasu i energii, funkcjonalność rozwiązań oraz przemyślanie zaprojektowana przestrzeń – oto inteligentny dom, który myśli za domowników. Biorąc pod uwagę liczne zalety smart home, nie sposób dziwić się temu, że inteligentne urządzenia można już znaleźć w wielu polskich domów. Wystarczy wybrać te produkty, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom, aby w krótkim czasie stworzyć smart home Fibaro naszych marzeń.

Napisany dnia: 21.05.2019, 17:12
Podniosła uroczystość - „Złote gody” jasielskich małżeństw
2

Siedemnastu parom z Jasła, które 50 (lub więcej) lat temu wzięły ślub, Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 8 maja br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.05.2019, 09:20
Policyjne działania "Majowy weekend 2019"
5

Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2019" rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do niedzieli - 5 maja.

Napisany dnia: 30.04.2019, 17:00
2 maja placówki ZUS otwarte
0

Klienci, którzy planują załatwić sprawy urzędowe w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w czwartek, 2 maja br., na pewno się nie zawiodą. W tym dniu będą mogli odwiedzić placówkę ZUS. Oddziały ZUS pracują jak zwykle, a sale obsługi będą otwarte dla klientów w godz. 8.00-15.00.

Napisany dnia: 30.04.2019, 15:00
Jednorazowe świadczenie pieniężne – ruszają pierwsze wypłaty
1

Jednorazowe świadczenie pieniężne, tzw. „13 emerytura” wypłacona zostanie razem ze świadczeniem przysługującym za maj 2019 r., w ustalonym terminie płatności tego świadczenia.

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:07
"Medale dla najlepszych!" - warto docenić każdego!
0

Co może być symbolem czasu poświęconego na treningi, wielu wyrzeczeń i przelanego potu? Co skrywa w sobie historię pisaną przez sportowców każdego dnia? Co sprawia, że czują się oni docenieni, czują się jak najlepsi? Odpowiedzią są medale.

Napisany dnia: 26.04.2019, 14:44
Zatrzymanych pięciu przedsiębiorców
17

Tzw. ,,puste faktury” wystawione na niemal milion złotych. Kolejne pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA.

Napisany dnia: 25.04.2019, 14:26
 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105