Strona główna
Wyciągarki a wciągarki - czy znasz różnice między nimi?
1

W warsztatach samochodowych, ale i na placach budowy czy nawet na drogach stosowane są różne urządzenia wciągające i wyciągające. Wydawać, by się mogło, że pomiędzy nimi nie ma większych różnic, jednak jest to myślenie błędne. Jak się okazuje wyciągarki i wciągarki mają różną konstrukcję oraz zastosowanie. Jakie dokładnie jest ich zastosowanie i różnice pomiędzy nimi?

Napisany dnia: 26.08.2019, 11:38
Leasing samochodu osobowego. Co wliczamy do kosztów podatkowych?
0

Zdecydować się na leasing operacyjny samochodu osobowego, a może finansowy? To pytanie zdaje sobie wielu współczesnych przedsiębiorców. Czy wiesz, co różni te rozwiązania? Jak wyglądają kwestie podatkowe w jednym i w drugim przypadku? Co nowego na ten temat przyniósł rok 2019? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Napisany dnia: 23.08.2019, 12:31
Tapety w postaci obrazów: stwórz świat ze swoich marzeń
0

Obrazy akrylowe na płótnie - to doskonały pomysł, aby radykalnie zmienić aranżację wnętrz. Nie obowiązkowo powinni to być stare obrazy malowane na płótnie - dobrze sprawdzają się też czarno-białe zdjęcia, abstrakcyjne elementy, a nawet dziecięce rysunki. Ponadto, w sklepie internetowym Uwalls nie ma żadnych ograniczeń - możemy stworzyć również oryginalne obrazy na płótnie canvas na podstawie szkicu klienta.

Napisany dnia: 22.08.2019, 09:20
Kompleksowy program do faktur
1

Każdy przedsiębiorca chce prowadzić swój biznes tak, by ten mógł się rozwijać. Sprzedaż determinuje większe zyski, ale i również jest gwarancją rozpoznawalności marki wśród większego grona odbiorców. Aby założony biznes plan mógł być dobrze realizowany, z pewnością firma powinna pomyśleć o dobrym programie do wystawiania faktur...

Napisany dnia: 09.08.2019, 15:09
Jedzenie w Krakowie – kuchnie świata w jednym miejscu
2

Nie trzeba wyjeżdżać z Krakowa, by posmakować kuchni z całego świata! Dania chińskie, wietnamskie i indyjskie, kuchnia żydowska, włoska oraz amerykańska, oryginalne japońskie sushi lub naleśniki na sto sposobów – jedzenie w Krakowie to przegląd tego, co w kulinariach najlepsze!

Napisany dnia: 08.08.2019, 07:00
Dzień Otwarty w NFZ. Porady dla matek
3

Podkarpacki Oddział NFZ w Rzeszowie informuje, że z okazji przypadającego w dniach 1-7 sierpnia „Światowego Tygodnia Karmienia Piersią” w dniu 2 sierpnia b.r. w piątek w godz. 10-14 organizujemy Dzień Otwarty z bezpłatnymi poradami na temat laktacji, karmienia piersią oraz zalet działających w naszym województwie Banków Mleka.

Napisany dnia: 01.08.2019, 09:40
Certyfikat SSL – do czego jest wykorzystywany?
3

Kiedy korzystasz z danej strony internetowej, za każdym razem jesteś narażony na „wkradnięcie się” do Twojego przesyłu danych przez niepożądane osoby trzecie. 

Napisany dnia: 31.07.2019, 12:25
Badania mammograficzne w VIVO! Krosno
3

Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. 

Napisany dnia: 28.07.2019, 08:14
Praca - Jasło
20

Z roku na rok, w Jaśle obserwuje się znaczący spadek bezrobocia. Wciąż na wiele stanowisk są otwarte rekrutacje, dzięki czemu kolejni mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu, w którym odpowiadamy na pytania: jak dokładnie kształtuje się rynek pracy w Jaśle, na jakie stanowiska potrzebni są w Jaśle pracownicy, gdzie szukać pracy w Jaśle.

Napisany dnia: 25.07.2019, 12:31
Głośnik Bluetooth – idealny prezent dla fana muzyki
2

Głośnik Bluetooth to doskonałe rozwiązane dla osób, które kochają muzykę, ale mają niewielki metraż mieszkania lub nie chcą inwestować w sporych rozmiarów zestaw kolumn. Urządzenie ma jeszcze jedną zaletę – jest niewielkie i mobilne. Można je zatem zabrać ze sobą w dowolne miejsce, na piknik, w podróż czy imprezę, i tam raczyć się muzyką odtwarzaną w doskonałej jakości.

Napisany dnia: 24.07.2019, 06:57
Akcja informacyjna „RODZINA 500 +”
3

Starosta Jasielski serdecznie zaprasza mieszkańców miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego na spotkanie informacyjne programu „Rodzina 500 +” z Wicewojewodą Podkarpacką Lucyną Podhalicz, które odbędzie się w dniu 23 lipca 2019 roku o godz. 10:45 na płycie jasielskiego Rynku.

Napisany dnia: 22.07.2019, 13:54
Dlaczego trzeba zadbać o ochronę danych w sklepie?
1

Wielkie marki przykładają ogromną wagę do tego, aby dane ich klientów zbierane na serwerach były bezpieczne. Szczególnie że są to dane bardzo wrażliwe, zawierające nie tylko imię i nazwisko wraz z adresem, ale często również numery PESEL, numery kont bankowych czy pełne dane z dowodu osobistego (pobierane przy zakupach ratalnych). Jeden z polskich dużych sklepów ze sprzętem elektronicznym jednak chyba zapomniał o tym obowiązku i padł ofiarą wycieku danych swoich klientów.

Napisany dnia: 17.07.2019, 08:30
Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!
1

Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

Napisany dnia: 12.07.2019, 13:55
Jaskółki na Ośrodku Edukacji Ekologicznej
8

Trwają prace związane z wykończeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Tymczasem na ścianach nowo wyremontowanego budynku swoje gniazda wybudowały jaskółki.

Napisany dnia: 08.07.2019, 09:21
Krótkie terminy oczekiwania na operacje zaćmy oraz endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego
0

W oddziałach okulistycznych i ortopedycznych znacznie skróciły się tym roku czasy oczekiwania na trzy często wykonywane zabiegi. Ponadto, w województwie podkarpackim są one i tak jednymi z najkrótszych w kraju. Poniżej przedstawiamy wykaz oddziałów z najkrótszymi terminami dotyczącymi przypadkach stabilnych.

Napisany dnia: 04.07.2019, 09:13
Wypadek przy pracy - sprawdź na jakie świadczenia możesz liczyć
1

Wypadek przy pracy może zdarzyć się każdemu i na każdym stanowisku. Lato niestety sprzyja większej wypadkowości, zwłaszcza w sezonie boomu budowniczo-remontowego. Niekiedy leczenie oraz powrót do zdrowia zabiera długie miesiące. Jeśli nie podlegamy ubezpieczeniom społecznym możemy pozostać bez środków do życia. Dlatego warto sprawdzić legalność i formę swojego zatrudnienia oraz to, czy jesteśmy zgłoszeni do ubezpieczeń społecznych. W związku z wypadkiem przy pracy możemy liczyć na szereg świadczeń wypłacanych przez ZUS, jeśli podlegamy ubezpieczeniu wypadkowemu.

 

Napisany dnia: 02.07.2019, 20:00
Wybierając mieszkanie dobrze przyjrzyj się także okolicy
0

Na komfort mieszkania składa się wiele czynników. Funkcjonalność układu i aranżacji, jakość wyposażenia, charakter najbliższego sąsiedztwa i inne cechy bezpośrednio związane z samym naszym lokum należą oczywiście do zagadnień pierwszorzędnych. Dokonując wyboru warto jednak rzucić okiem także na nieco dalsze otoczenie, a także przeanalizować je pod względem komunikacyjnym.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00
Najtańsze OC — sprawdzone sposoby kierowców z podkarpackiego
1

1097 zł — tyle wyniosła średnia stawka OC na początku 2019 roku. Kierowcy, którzy sięgnęli po pierwszą lepszą polisę, mogli zapłacić za nią nawet kilkadziesiąt procent więcej! W artykule wyjaśnimy, jakie sposoby na tanie OC stosują kierowcy z podkarpackiego.

Napisany dnia: 02.07.2019, 09:32
NFZ uruchamia nowy portal „Zdrowe Dane”.
0

Dane znajdujące się w zasobach Narodowego Funduszu Zdrowia stanowią bogate źródło informacji, z którego mogą i powinni korzystać nie tylko decydenci, ale również lekarze, menedżerowie, a przede wszystkim pacjenci. 28 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia portal zdrowedane.nfz.gov.pl, na którym można znaleźć wiele cennych informacji...

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:57
Płytki łazienkowe - na co zwracać uwagę podczas zakupów?
0

Decydując się na remont mieszkania, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zawczasu przygotujmy się na rosnące koszty, niedotrzymywanie terminów i wszelkiej maści katastrofy, które utrudnią nam życie. Niestety – niekiedy plac budowy to prawdziwe pole bitwy, a tam wszystko jest możliwe. Jeśli remontujemy łazienkę i chcemy odświeżyć jej wygląd, to z pewnością będziemy musieli wybrać nowe płytki. Na co zwracać uwagę podczas kupowania płytek łazienkowych? Na to i inne pytania związane z tym tematem odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Napisany dnia: 01.07.2019, 22:00
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105