Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jak powtarzać angielski? Rady dla ósmoklasistów
0

Przed Tobą egzamin ósmoklasisty i zastanawiasz się, jak powtarzać angielski, by osiągnąć dobry wynik? Sprawdź kilka praktycznych porad, które Ci w tym pomogą.

Napisany dnia: 29.08.2023, 22:25
ZUS: Czternasta emerytura bez wniosku
1

- Czternasta emerytura zostanie wypłacona z urzędu. To znaczy, że aby otrzymać kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, nie trzeba składać wniosku – przypomina prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Napisany dnia: 28.08.2023, 11:54
Zdobądź kwalifikacje MEC.05 - użytkowanie obrabiarek skrawającyh
1

Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle organizuje w roku szkolnym 2023/2024 kurs dla dorosłych w kwalifikacji MEC.05 - użytkowanie obrabiarek skrawających.

Napisany dnia: 24.08.2023, 09:09
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Krempnej i w Jaśle
3

Policjanci z Jasła po raz kolejny spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Przypomnieli o przestrzeganiu regulaminu kąpielisk oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Napisany dnia: 21.08.2023, 08:55
Pytania na rozmowę kwalifikacyjną: jak znaleźć te najbardziej stosowne?
4

To, jakie pytania rekruter dobierze na rozmowę kwalifikacyjną, decyduje nie tylko o tym, czy przebiegnie ona w komfortowych, bezstresowych dla obu stron warunkach, ale i o tym, czy po zakończeniu uda się osiągnąć podstawowy cel - dokładnie ocenić kandydata i, jeśli będzie to potrzebne, zainteresować go ofertą pracy.

Napisany dnia: 16.08.2023, 00:20
Uważaj na kleszcze – wzrasta zachorowalność na choroby odkleszczowe
0

Kleszcze są aktywne w Polsce już od wiosny, ale to wakacje są czasem, w którym najwięcej Pacjentów zgłasza się do lekarza z niepokojącymi objawami po ich ugryzieniu. W 2022 r. w Polsce prawie 95 tys. osób zachorowało na choroby odkleszczowe. To o 10 tys. więcej niż rok wcześniej.

Napisany dnia: 15.08.2023, 18:00
Dobry Start, Rodzina 800+ – dyżur telefoniczny ZUS
2

Chcesz wiedzieć więcej o świadczeniach: 300+ z programu Dobry Start, świadczenie wychowawcze 800+? Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 16 sierpnia br. na dyżur telefoniczny.

Napisany dnia: 15.08.2023, 15:39
Przyszłość zaczyna się teraz. To, co wydarzy się jutro, zależy od tego, co zrobimy dzisiaj
0

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy  Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie rozpoczyna nabór uczniów na nowy rok szkolny 2023/2024.

Napisany dnia: 08.08.2023, 22:11
ZUS: 14 emerytura będzie wypłacona z urzędu
7

19 lipca prezydent podpisał ustawę o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. W poniedziałek została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Ustawa określa warunki nabycia przez osoby uprawnione prawa do dodatkowego świadczenia pieniężnego, zwanego czternastą emeryturą. Świadczenie to ma przysługiwać na stałe.

Napisany dnia: 08.08.2023, 09:24
Zakupy bez wychodzenia z domu - wygoda i innowacja dzięki aplikacji InPost Fresh
3

Zakupy spożywcze online stają się coraz bardziej popularne, a wśród nowoczesnych rozwiązań wyróżnia się aplikacja InPost Fresh. Ta innowacyjna usługa nie tylko umożliwia wygodne zakupy bez wychodzenia z domu, ale także oferuje szeroki wybór produktów, dostawę prosto pod drzwi lub do automatu Paczkomat®, oraz atrakcyjne promocje. Czy InPost Fresh jest odpowiedzią na Twoje potrzeby zakupowe? Jak działa ta aplikacja i co warto w niej kupić?

Napisany dnia: 07.08.2023, 21:00
Dyplomatorium absolwentów pierwszego stopnia kierunku Pielęgniarstwo
10

W dniu 24 lipca 2023 r. w Auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyło się uroczyste Dyplomatorium absolwentów pierwszego stopnia kierunku Pielęgniarstwo połączone z nadaniem symbolu czepka zawodowego.

Napisany dnia: 27.07.2023, 15:11
Ile kosztują usługi elektryków w Jaśle?
2

Elektrycy to niewątpliwie jedni z najważniejszych fachowców, z których usług korzystamy zarówno przy budowie domu, jak i remoncie mieszkania. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego typu specjalistów? Ile kosztują usługi elektryków w Jaśle? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Napisany dnia: 27.07.2023, 07:42
Dodatkowe środki finansowe dla podkarpackich placówek medycznych
2

Zgodnie z planem, w ostatnich dniach Podkarpacki NFZ zrealizował rekomendacje Prezesa AOTMiT w sprawie zmiany poziomu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej. Rekomendacja ta uwzględnia skutki realizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, a także wzrost wynagrodzeń w pozostałych formach zatrudnienia oraz wzrost inflacji.

Napisany dnia: 25.07.2023, 10:48
Prezes ZUS: W tym tygodniu ruszy wypłata wyprawki szkolnej
1

Pod koniec tygodnia ruszą wypłaty wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start" - zapowiada prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Napisany dnia: 21.07.2023, 09:12
Wakacyjne oszustwa – (nie)bezpieczne płatności
1

Wakacje to czas, w którym większość z nas marzy o odpoczynku i relaksie. Wreszcie możemy odpocząć od pracy, nauki oraz codziennych obowiązków. W tym okresie często realizujemy więcej transakcji płatniczych i na wyższe kwoty, w poszukiwaniu hoteli, biletów lotniczych czy też dokonujemy zakupów online. To stwarza cyberprzestępcom więcej możliwości przeprowadzenia różnego rodzaju oszustw finansowych.

Napisany dnia: 19.07.2023, 22:16
Wszyscy mamy wpływ na czas oczekiwania do lekarza. Okazuje się, że dość istotny!
11

Jeśli nie możesz przyjść do lekarza, odwołaj wizytę, nie blokuj terminów. W pierwszym półroczu tego roku 457 tysięcy osób nie odwołało w Polce umówionej wizyty u specjalisty. Na Podkarpaciu niemal 16 tysięcy.

Napisany dnia: 13.07.2023, 16:00
Rozmowa z Rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie na temat nowego kierunku studiów - Bezpieczeństwo wewnętrzne
4

W ostatnich dniach w mediach i na stronach internetowych pojawiły się informacje na temat nowego kierunku studiów oferowanego przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie. Bezpieczeństwo wewnętrzne stało się przedmiotem zainteresowania wielu osób, dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Rektorem uczelni, dr hab. Zbigniewem Barabaszem, prof. PANS, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Napisany dnia: 13.07.2023, 10:35
Sukienki midi, czyli stylowe i wygodne rozwiązanie na każdą okazję
1

Sukienki midi są jednym z najbardziej popularnych elementów damskiej garderoby ostatnich sezonów. Charakteryzuje je długość sięgającą za kolano, co sprawia, że plasują się gdzieś pomiędzy minimalistycznymi miniówkami a długimi maxi. Są one dzięki temu eleganckie, ale jednocześnie odpowiednie na wiele różnych okazji.

Napisany dnia: 11.07.2023, 23:00
Twoja praca w Rzeszowie – skuteczne metody na poszukiwanie zatrudnienia
0

Poszukiwanie pracy może być rozwijającym kreatywność i umiejętności interpersonalne etapem na Twojej ścieżce zawodowej. Niezależnie od wieku, doświadczenia zawodowego i umiejętności, możesz znaleźć wymarzoną pracę w Rzeszowie. Wystarczy, że odpowiednio się do tego przygotujesz i użyjesz kilku sprawdzonych sposobów.

Napisany dnia: 11.07.2023, 21:44
Policjanci z Jasła rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą
4

Każdego roku, wraz z nadejściem lata i pięknej pogody, pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach. Dlatego jasielscy funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i regulaminów kąpielisk. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 

Napisany dnia: 10.07.2023, 13:57
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657