Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pomóż i zgłoś osoby zagrożone wychłodzeniem
4

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta Jasła o przekazywanie wszelkich informacji o osobach narażonych na wychłodzenie organizmu, w szczególności o osobach bezdomnych, samotnych, niepełnosprawnych i starszych.

 

Napisany dnia: 08.11.2021, 13:00
Policjanci pomogli spełnić marzenie Filipa i Adama
3

Radość i niezwykłe wzruszenie towarzyszyło jasielskim policjantom podczas spotkania z Filipem i Adamem. Dwaj uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej LATAWIEC z Majscowej, odwiedzili w piątek jasielską komendę. Było to dla nich niezwykłe wydarzenie pozwalające na rozwijanie nowych umiejętności. Policjanci przygotowali dla nich wiele ciekawych atrakcji.

 

Napisany dnia: 08.11.2021, 09:24
Podsumowanie Akcji "Znicz 2021" w powiecie jasielskim
6

Jasielscy policjanci podsumowali pięciodniową ogólnopolską akcję "Znicz 2021". Na drogach powiatu jasielskiego nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami drogowymi. Zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Napisany dnia: 03.11.2021, 19:49
Rodzaje ławek i półwolni - jakie wybrać do siłowni?
1

Współcześnie coraz większą uwagę przykuwa się do dbania o własną sylwetkę i zdrowie, wskutek czego popularność diet, treningów i siłowni stała się ogromna. Jednym z elementów, który może korzystnie wpłynąć na rezultaty treningu, są ławki i półwolnie.

Napisany dnia: 03.11.2021, 14:35
Choroba, kwarantanna lub izolacja dziecka – kiedy przysługuje zasiłek za opiekę nad dzieckiem
0

Osoba, która jest objęta ubezpieczeniem chorobowym ma prawo do zasiłku w razie konieczności opieki nad chorym dzieckiem, w tym także gdy dziecko zostało poddane izolacji lub kwarantannie. Z zasiłku opiekuńczego może również skorzystać rodzic, który musi zaopiekować się zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat z powodu niespodziewanego zamknięcia placówki, do której dziecko uczęszcza.

Napisany dnia: 03.11.2021, 10:54
5 genialnych pomysłów, jak urządzić kuchnię
0

Kuchnia to tradycyjne serce domu. Jak sprawić, by przyciągała domowników i gości oraz dostarczała radości i komfortu z korzystania z przestrzeni? Niezależnie, czy marzeniem jest nowoczesna, kipiąca od innowacyjnych technologii, czy tradycyjna, romantyczna i przytulna przestrzeń, przedstawione 5 pomysłów aranżacyjnych zainspiruje Państwa do stworzenia kuchni swoich marzeń.

Napisany dnia: 03.11.2021, 08:09
Udział adwokata od spraw rodzinnych w rozwodzie lub separacji
7

Czy można się rozwieść bez udziału adwokata? Wiele par twierdzi, że nie potrzebuje pomocy, bo sprawę rozstania i związane z tym formalności załatwią polubownie. Niestety zazwyczaj życie szybko weryfikuje te deklaracje, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podział majątku oraz ustalenie opieki nad dziećmi. Oto, jak wygląda zaangażowanie prawnika w sprawę rozwodową.

Napisany dnia: 02.11.2021, 08:07
Zanim wybierzesz się na lotnisko - o czym pamiętać przed pierwszym lotem samolotem
1

Z pewnością pierwszy lot samolotem to świetna przygoda, ale również bardzo stresujące przeżycie. W związku z tym warto zapoznać się z całą procedurą obejmującą zarówno odprawę, jak i kontrolę bezpieczeństwa. Istnieją również pewne zasady dotyczące bagażu, jego wagi oraz rzeczy, które zdecydowanie nie powinny się w nim znaleźć. Poniżej przygotowaliśmy praktyczny, a także przejrzysty poradnik dla każdego, kto po raz pierwszy będzie leciał samolotem. Warto wszystko dokładnie sprawdzić przed udaniem się na lotnisko.

Napisany dnia: 02.11.2021, 07:50
Na jakiej wysokości umieścić uchwyt dla niepełnosprawnych?
0

Jeżeli stoimy przed wyzwaniem uzdatniania przestrzeni pod kątem osób niepełnosprawnych, to musimy pamiętać o tym, jak zamontować wszystkie elementy poprawiające komunikację. Egzystencja dla takich osób ułatwiona będzie przede wszystkim przez zamontowanie uchwytów na właściwej wysokości.

Napisany dnia: 02.11.2021, 07:33
Policja informuje o zmianie organizacji ruchu w powiecie jasielskim
1

Trwają policyjne działania "Znicz 2021". Na drogach powiatu jasielskiego, a szczególnie w rejonach cmentarzy robi się coraz tłoczniej. Pełniący służbę policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących osób. W newralgicznych miejscach będą także kierować ruchem. Apelujemy o rozwagę i ostrożność oraz stosowanie się do znaków wprowadzających zmianę w organizacji ruchu.

Napisany dnia: 30.10.2021, 10:02
Jak przygotować się do pierwszych zajęć pole dance?
1

Pierwsze zajęcia pole dance zazwyczaj wywołują dużą ekscytację. Zdarza się jednak, że w głowie rodzi się wiele pytań, a wraz z nimi wątpliwości. Jeśli dotyczy to Ciebie, koniecznie czytaj do końca. Podpowiadamy, jak przygotować się do pierwszego treningu pole dance w życiu. Wbrew pozorom to nic trudnego!

Napisany dnia: 28.10.2021, 11:19
Monitoring w Jaśle dla bezpieczeństwa mieszkańców
10

Śmiało można powiedzieć, że monitoring jest sercem Straży Miejskiej w Jaśle. Obsługiwany przez operatorów, pracuje 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. Obecnie dysponuje 67. kamerami, w większości są to kamery obrotowe, o wysokiej rozdzielczości.

 

Napisany dnia: 27.10.2021, 13:38
Namioty reklamowe - dlaczego warto wykorzystać je w swojej firmie?
0

Budowanie wizerunku firmy jest procesem długotrwałym, który możliwy jest za pomocą różnorodnych nośników reklamowych. Namioty reklamowe są idealną opcją na reklamę dla każdego biznesu. Jak wiadomo, reklama stanowi kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, dlatego konieczny jest wybór odpowiednich nośników. Namioty reklamowe to świetny wybór zarówno na pogodę, jak i niepogodę. Dlaczego warto postawić na namioty reklamowe? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Napisany dnia: 26.10.2021, 10:28
Zmiany w rehabilitacji po COVID-19. Skorzysta z niej więcej pacjentów
2

Do programu rehabilitacji po COVID-19 można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta jeszcze więcej pacjentów.

Napisany dnia: 22.10.2021, 12:00
Policjanci zachęcają - sprawdź swoje światła!
4

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w wyznaczonych punktach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

Napisany dnia: 22.10.2021, 08:51
Dywan tarasowy – jak wybrać?
0

Jeżeli spędzamy dużo czasu na naszym tarasie, to z pewnością chętnie widzielibyśmy tam pasujący nam dywan. Pomimo tego, że nie jest to jeszcze najpopularniejsza kategoria dywanów, to zdobywa sobie ona coraz więcej zwolenników. 

Napisany dnia: 21.10.2021, 18:24
Rynek zniczy i świec: w oczekiwaniu na odbicie
0

Polska ze sprzedażą na poziomie 603 mln euro zaliczana jest do grupy największych światowych producentów świec i zniczy. Więcej sprzedają tylko Chiny. Według danych Observatory of Economic Complexity (OEC) eksport polskich świec w latach 2018–2019 wzrósł o 13,7 mln dolarów.

Napisany dnia: 19.10.2021, 08:12
Finbo – szybka pożyczka online
0

Bezkonkurencyjna oferta pożyczki przez Internet w Finbo utrzymuje się już od czerwca tego roku. Może się z nią mierzyć niewiele ofert innych firm pożyczkowych. Wysoka kwota i darmowe udzielenie środków finansowych plasują ją w czołówce szybkich pożyczek online.

Napisany dnia: 18.10.2021, 23:59
Beton architektoniczny w nowoczesnym wnętrzu
1

Obecnie coraz częściej urządzamy wnętrza naszych domów, biur i lokali usługowych w stylu industrialnym. Wdrożenie stylu industrialnego we wnętrzach, które nie są wnętrzami z epoki wymaga zastosowania szeregu materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton architektoniczny, stal, drewno i szkło. Poprzez ich umiejętny dobór i kompozycję uzyskujemy atrakcyjną i oryginalną przestrzeń, która nawiązuje do postindustrialnych loftów oraz dawnych hal fabrycznych adoptowanych na mieszkania.

Napisany dnia: 18.10.2021, 20:28
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105