Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedził Mikołaj z Zakładu Karnego w Jaśle
1

Od 18 lat skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Jaśle chętnie uczestniczą w programie charytatywnym "Skazani Dzieciom".

Napisany dnia: 07.12.2022, 10:29
Stresujący dzień w pracy? Kilka sposobów na szybki relaks
3

Wiele osób niemalże codziennie doświadcza na własnej skórze, jak praca potrafi wykończyć człowieka zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jeśli do tego dojdą inne stresujące przeżycia w ciągu dnia, to w połączeniu z negatywnymi myślami potrafią całkowicie pozbawić nas sił. W jaki sposób można temu przeciwdziałać? Co nam pomoże odzyskać równowagę po ciężkim i stresującym dniu?

Napisany dnia: 06.12.2022, 20:55
PCK w Rzeszowie otrzymał samochody, dzięki którym pomaga uchodźcom z Ukrainy
5

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów w ramach kolejnego etapu współpracy z firmą Volkswagen Financial Services. Pojazdy zostały udostępnione PCK bezpłatnie na okres 6 miesięcy i w tym czasie mają służyć na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Napisany dnia: 05.12.2022, 11:25
Łosoś pieczony w piekarniku — przepis na zdrowie
1

Łosoś to bardzo zdrowa ryba morska, szczególnie lubiana przez konsumentów. Doskonale sprawdza się na każdą, nawet uroczystą i podniosłą okazję oraz daje szerokie pole do różnorodnych kreacji kulinarnych. Łosoś wykazuje też korzyści prozdrowotne. Dlaczego warto jeść łososia? Poznaj sprawdzony przepis na pysznego łososia z piekarnika.

Napisany dnia: 02.12.2022, 15:53
Przedsiębiorczość kluczem rozwoju miasta
2

24 listopada w sali audytoryjnej Generatora Nauki odbyła się debata „Przedsiębiorczość kluczem rozwoju miasta”. Debata była klamrą zamykającą obchody Dni Przedsiębiorczości, realizowane w ramach projektu „Jasło- moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa, a jednocześnie początkiem planowanego cyklu spotkań z biznesem.

Napisany dnia: 01.12.2022, 13:06
Solidne i komfortowe auta w dobrej cenie – trzy modele polecane przez kierowców
1

Przy wyborze auta kierowcy biorą pod uwagę wiele czynników, jednak najczęściej główną rolę odgrywa solidne, trwałe wykonanie oraz cena. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Napisany dnia: 30.11.2022, 13:50
Klub Seniora świętował swoje święto. Były tańce i dobra zabawa
0

Członkowie Klubu Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej kolejny raz obchodzili swoje święto. Dla seniorów każdy powód do zabawy jest dobry, a szczególnie  obchody Dnia Seniora.

Napisany dnia: 29.11.2022, 18:00
Jubileusz 80–lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu
2

17 listopada 2022 r. Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja świętowała jubileusz 80–lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Bączalu Dolnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii i mieli okazję podziwiać prace artystyczne na wystawie okolicznościowej. Swoje dzieła prezentowali absolwenci: pan Michał Ruciński oraz pani Agnieszka Kołodziej – wnuczka inicjatora powstania szkoły pana Władysława Wojdyły.

Napisany dnia: 28.11.2022, 14:13
Sukcesy uczniów Zespołu Szkół nr 3 Największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022
2

W rzeszowskiej Hali Podpromie w dniach 25-26 listopada odbyły się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach.

Napisany dnia: 28.11.2022, 08:39
Jak dbać o meble ogrodowe zimą?
0

Gdy dni stają się krótsze, a temperatura za oknem spada, niezwykle ważne jest, aby pomyśleć o zabezpieczeniu mebli ogrodowych przed niekorzystną pogodą. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które zapewnią skuteczną ochronę w trakcie mroźnego i wietrznego sezonu. Chcesz wiedzieć, jak dbać o meble ogrodowe zimą? Sprawdź, jakie są najważniejsze zasady pielęgnacji poszczególnych rodzajów mebli.

Napisany dnia: 25.11.2022, 09:04
Trwają konsultacje społeczne dotyczące współpracy z NGO
0

Przypominamy, że trwają konsultacje społeczne projektu „Rocznego programu współpracy Miasta Jasła z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”.

Napisany dnia: 23.11.2022, 08:35
Weź udział w konsultacjach
4

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Miasta Jasła na lata 2021-2030. Potrwają one do 31 grudnia br.

Napisany dnia: 17.11.2022, 14:01
Usuwanie blizn – czyli jak przywrócić estetykę swojej skóry
5

Po wygojeniu przerwania ciągłości tkanek często pozostają trwałe, nieestetyczne ślady w postaci blizn. Zmiany takie bywają źródłem sporego dyskomfortu emocjonalnego, zwłaszcza jeśli dotyczą widocznych obszarów twarzy i ciała. Obecnie usuwanie blizn jest jak najbardziej możliwe, w czym pomagają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdź, jak możesz pozbyć się tego problemu i odzyskać gładką, jednolitą skórę!

Napisany dnia: 16.11.2022, 07:58
Nauczyciel z Nowego Żmigrodu wygrał ponad 20 tys. zł w programie Va Banque!
10

Waldemar Tokarczyk, nauczyciel geografii z Nowego Żmigrodu dwukrotnie wygrał teleturniej Va Banque emitowany na antenie TVP. Do domu wrócił z kwotą 22 300 zł.

Napisany dnia: 07.11.2022, 13:53
3 aspekty działalności sklepów internetowych, które mają wpływ na zadowolenie klientów
0

Zastanawiasz się, jak poprawić jakość swoich usług w sklepie internetowym, by liczba zadowolonych klientów wzrosła? A może nie masz pomysłu na to, jak usprawnić działanie Twoje sklepu internetowego? Sprawdź, jak duże znaczenie ma w całym procesie wysyłka i dlaczego coraz więcej firm zamawia profesjonalne pudełka wysyłkowe.

Napisany dnia: 07.11.2022, 07:46
Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zaprasza na spotkanie merytoryczno-networkingowe
1

JSP Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zaprasza na spotkanie merytoryczno-networkingowe na Kadyiego 12, które odbędzie się w biurze stowarzyszenia na Kadyiego 12 (II piętro) w piątek 4 listopada 2022 r. w godz. 16:00 – 18:00.

Napisany dnia: 03.11.2022, 08:36
Oddali hołd i cześć pamięci
2

Delegacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle oddała cześć i hołd żołnierzom oraz pracownikom wojska, którzy już odeszli.

Napisany dnia: 02.11.2022, 09:39
Jak zbudowany jest aparat fotograficzny?
0

Aparat to obowiązkowy gadżet każdego wczasowicza. Nowoczesne urządzenia pozwalają robić zdjęcia bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu po powrocie z wakacji można będzie cofnąć się do minionych chwil i troszkę powspominać. Dodatkowa możliwość wywołania zdjęć i ozdobienia nimi domu sprawia, że miłośnicy wspomnień nie wyobrażają sobie wyjazdu bez tego gadżetu. Aparaty składają się z kilku podstawowych elementów. W tym artykule przybliżymy nieco budowę aparatu oraz funkcjonowanie jego podzespołów.

Napisany dnia: 29.10.2022, 14:41
Nie zapomnijcie przestawić swoich zegarków!
1

Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. To oznacza, że w niedzielę przestawimy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00 i pośpimy dłużej.

Napisany dnia: 28.10.2022, 09:29
Setne urodziny Pani Joanny z Harklowej
1

Setne urodziny obchodziła w miniony wtorek mieszkanka Harklowej pani Joanna Zawisza. W tej niecodziennej i pięknej uroczystości, która odbyła się w domu jubilatki, obok najbliższej rodziny uczestniczyli również wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Gryga.

Napisany dnia: 27.10.2022, 10:04
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657