Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Praca dla medyków z Ukrainy w Polsce. Informacji udziela infolinia NFZ
0

Od 21 marca 2022 roku konsultanci infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia - 800 190 590 - informują personel medyczny z Ukrainy o zasadach zatrudnienia w polskich placówkach. Komunikacja odbywa się w językach ukraińskim i polskim. Infolinia NFZ jest bezpłatna. Pracuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oprócz informacji dla medyków infolinia jest dostępna również dla pacjentów z Ukrainy, w tym dla chorych onkologicznych i hematologicznych, którzy chcą kontynuować leczenie w Polsce. Z jej pomocy może również skorzystać każdy z nas.

Napisany dnia: 25.03.2022, 09:02
Czy zakup głowicy etykietującej mocno obciąży nasz budżet?
0

Masz w planach zakup etykieciarki? Nie wiesz, czy jej zakup mocno obciąży Twój budżet? A może liczysz na wskazówki, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości? Znajdziesz je w poniższym tekście, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Napisany dnia: 23.03.2022, 11:00
Jak polskie przedsiębiorstwa pomagają ukraińskim uchodźcom?
0

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Już tego samego dnia do Polski zaczęli przybywać ukraińscy uchodźcy. Liczyli, że zachodnia Ukraina będzie bezpieczna z racji położenia blisko granicy Unii Europejskiej oraz NATO. Narodziły się jednak obawy, że wojska rosyjskie przenikną w głąb terytorium Ukrainy, dlatego Ukraińcy zaczęli uciekać z kraju. W jaki sposób polskie przedsiębiorstwa pomagają uchodźcom? Przeczytaj w naszym artykule!

Napisany dnia: 23.03.2022, 09:27
LOTOS Wyniki finansowe koncernu w 2021 roku
3

Mimo zmiennego otoczenia makroekonomicznego wywołanego pandemią Grupie Kapitałowej LOTOS udało się zachować dyscyplinę bilansową i osiągnąć wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. Spółka skutecznie optymalizowała pracę zakładu, zarówno po stronie doboru wsadu oraz nośników energii, jak i struktury uzysków rafinerii.

Napisany dnia: 23.03.2022, 08:52
Policjanci oraz członkowie stowarzyszenia IPA Region Jasło wsparli rodziny ukraińskich policjantów
1

Policjanci i pracownicy jasielskiej komendy policji oraz członkowie Stowarzyszenia IPA Region Jasło aktywnie włączyli się w niesienie pomocy i wsparcie rodzin ukraińskich policjantów, przebywających w ośrodku szkolno-wypoczynkowym w Polańczyku.

Napisany dnia: 22.03.2022, 11:02
Jakie stany warto zobaczyć w USA?
2

Marzysz o wycieczce do USA i zastanawiasz się, jakie stany w USA warto zobaczyć? Bez wątpienia Stany Zjednoczone to jedno z najciekawszych państw, które warto odwiedzić. USA składa się z wielu ciekawych stanów, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Jak wybrać stan, który chcielibyśmy odwiedzić? Z pewnością przy jednorazowym pobycie ciężko będzie przemieścić się do każdego atrakcyjnego miejsca, biorąc pod uwagę ich rozmieszczenie. Na co warto się zdecydować? Piękne i malownicze plaże, ogromne wieżowce, a może historia i architektura?

Napisany dnia: 21.03.2022, 08:09
Informacja dla przedsiębiorców zatrudniających uchodźców
5

W związku z napaścią wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i trwającą tam wojną istnieje konieczność zapewnienia pracy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle informuje o możliwości zatrudnienia przez przedsiębiorców z powiatu jasielskiego obywateli Ukrainy, jak również skorzystania z form wsparcia zatrudnienia poprzez prace interwencyjne, wyposażenie lub doposażenia stanowiska pracy, staż, szkolenia itd.

Napisany dnia: 18.03.2022, 14:00
Akademicki Dzień Nauki, IX Targi Pracy oraz Seminarium branżowe w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie
0

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym KPU w Krośnie odbędą się IX Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. Kluczowe kompetencje pracownika w dobie Przemysłu 4.0. oraz Akademicki Dzień Nauki.

Napisany dnia: 18.03.2022, 12:09
Strażacy z powiatu jasielskiego pomagają uchodźcom z Ukrainy
0

15 i 17 marca 2022 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle wraz z druhami OSP KSRG z terenu powiatu jasielskiego pomagali kobietom z dziećmi i osobom starszym z Ukrainy w relokacji poprzez transport kolejowy.

Napisany dnia: 18.03.2022, 10:43
Laserowe cięcie blach – na czym ono polega oraz kto się tym zajmuje?
0

Obróbka metali często jest dość niewdzięczna z uwagi na opór, jaki stawiają niektóre z nich. Potrafią być one naprawdę trudne w przygotowaniu przez swoją strukturę oraz właściwości, szczególnie jeżeli chodzi o wycinanie w nich konkretnych kształtów. To właśnie dlatego od lat poszukuje się coraz to skuteczniejszych sposobów na ich obrabianie. Wydaje się jednak, iż w końcu inżynierom udało się znaleźć naprawdę szybki i dokładny sposób na siłowanie się z metalami. Chodzi tutaj o wycinanie laserowe. Na jakiej zasadzie ono działa oraz jak znaleźć przedsiębiorstwa, które zajmują się tego typu usługami zarówno na skalę detaliczną, jak i hurtową?

Napisany dnia: 17.03.2022, 12:50
Rower górski męski — czym się kierować przy jego wyborze?
0

Jesteś fanem przejażdżek rowerowych po trudnym, górskim terenie? Uwielbiasz długie wyprawy i w związku z tym poszukujesz jednośladu, który sprosta takim wyzwaniom? Rowery męskie górskie będą strzałem w dziesiątkę! Jak wybrać najlepszy? Przyjrzymy się temu poniżej. Sprawdź i się zainspiruj!

Napisany dnia: 16.03.2022, 08:43
Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Rzecznikiem Praw Pacjenta przypomina o prawie do równego dostępu do świadczeń medycznych dla obywateli polskich i ukraińskich
1

Zgodnie z ustawą z 12 marca 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 roku, mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych i refundacji leków na analogicznych zasadach, jak ubezpieczeni w Polsce.

Napisany dnia: 15.03.2022, 18:47
Jakie auta najwolniej tracą wartość? 5 najlepszych marek
7

Jakie auto powinieneś kupić kilka lat temu, by teraz odsprzedać je z jak najmniejszą stratą? Tego dowiesz się z listy 5 marek, których pojazdy najwolniej tracą na wartości.

Napisany dnia: 15.03.2022, 10:00
5 powodów, dla których warto grać w tenisa
2

Tenis ziemny to dynamiczny sport, który oferuje szereg korzyści zdrowotnych i nie tylko. Nasz sklep tenisowy odwiedzają zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy, którzy od lat uprawiają tę fascynującą dyscyplinę sportu.

Napisany dnia: 15.03.2022, 09:30
(Nie)trudna sztuka doboru zasłon
0

Zasłony w oknach spełniają kilka ważnych funkcji. Ich zadaniem jest uczynienie wnętrza intymnym, zasłoniętym przed oczami osób niepowołanych, zabezpieczenie wnętrza przed nadmiarem promieni słonecznych i wysokiej temperatury oraz nadanie przestrzeni dekoracyjnego charakteru.

Napisany dnia: 15.03.2022, 09:00
Wracamy na trasę rowerową - o czym pamiętać?
1

Coraz cieplejsza aura skłania do porzucenia samochodu na rzecz roweru. Taka aktywność fizyczna to znakomity sposób na zadbanie o zdrowie oraz spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zanim jednak wsiądziemy na rower, należy przeprowadzić dokładny przegląd posiadanego sprzętu. 

Napisany dnia: 15.03.2022, 08:26
Wojewoda Ewa Leniart ma drugiego zastępcę. Został nim Radosław Wiatr
20

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart,  powołał na stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego Radosława Wiatra.

Napisany dnia: 10.03.2022, 09:16
Po tygodniu konfliktu na Ukrainie pół miliona dzieci zostało uchodźcami - UNICEF
5

Obecny konflikt ma dramatyczny wpływ na dzieci! Walki nasilają się w głównych miastach na Ukrainie i wokół nich. Dzieci znajdują się w śmiertelnej pułapce. Są narażone na przemoc, obrażenia i śmierć, zwłaszcza gdy atakowane są obszary cywilne.

Napisany dnia: 07.03.2022, 08:08
Stetoskopy internistyczne - jak wybrać?
0

Jednym z atrybutów lekarza jest oczywiście stetoskop wyposażony w podwójną głowicę oraz sprzęt do pomiaru ciśnienia krwi. Głowica stetoskopu, przewód akustyczny i miękkie dreny to elementy, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę przy wyborze stetoskopu.

Napisany dnia: 05.03.2022, 23:00
Prezent na dzień kobiet dla miłośniczek ekstremalnych wrażeń
3

8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak każde święto, tak i to ma swoją historię. Skąd wziął się ten dzień i co wręczyć jako oryginalny prezent dla miłośniczek ekstremalnych wrażeń? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zainspiruj się jednym z naszych pomysłów na prezent na Dzień Kobiet.

Napisany dnia: 05.03.2022, 21:59
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657