Strona główna
Czarne chmury nad polskimi firmami transportowymi – jakie zagrożenia pojawiają się na horyzoncie?
1

Branża transportowa nadal prężnie się rozwija. Jednakże nie oznacza to braku problemów stojących przed firmami trudniącymi się przewozem towarów. Polska pozostaje jednym z liderów w tej branży, lecz nadchodzące zmiany wymuszą na przedsiębiorcach podjęcie kroków niezbędnych do dostosowania się do nowych warunków. Kluczowe jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie tych przygotowań.

Napisany dnia: 01.07.2019, 18:43
Uroczystość Chrztu Świętego trzeba uczcić odpowiednim prezentem. Podpowiadamy, jakim!
0

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziców. Młody człowiek zostaje bowiem włączony do konkretnej wspólnoty wyznaniowej. Jest to więc okazja, by spotkać się z najbliższą rodziną i wspólnie świętować ten wielki dzień. Aby go dodatkowo uświetnić, warto podarować maluchowi piękną pamiątkę, do jakiej będzie wracał z sentymentem, słuchając opowieści o swoim chrzcie i o bliskich, od których dostał dany prezent.

Napisany dnia: 01.07.2019, 09:14
Pozwól, żeby klienci Cię znaleźli. Kilka skutecznych sposobów na widoczność firmy w internecie
0

Reklama w coraz większej mierze przenosi się do sieci. Nic dziwnego – daje ona dużo większe możliwości, niż nośniki zewnętrzne, prasa, radio, czy nawet telewizja. Dodatkowo z internetu korzystają miliony ludzi, z których każdy jest Twoim potencjalnym klientem. 

Napisany dnia: 28.06.2019, 10:24
Konserwacja łożysk – o czym pamiętać?
0

Jeśli chcesz zagwarantować łożyskom długą, bezawaryjną i bezpieczną pracę, musisz pamiętać o ich systematycznym czyszczeniu oraz konserwacji. Ponieważ te elementy są nieustannie eksploatowane i zużywają się wyjątkowo szybko, warto odpowiednio o nie zadbać. Kiedy już widzimy lub – co gorsza – słyszymy nieprawidłowe działanie łożysk, na naprawę może być już za późno. Konieczne jest więc regularne sprawdzanie ich stanu, by pracowały cicho i sprawnie.

Napisany dnia: 27.06.2019, 10:30
Czy w 2019 roku ubezpieczenia samochodów drożeją?
1

Dla kierowców nie ma nic bardziej frustrującego niż odnowienie ubezpieczenia samochodu i wzrost jego ceny nawet w przypadku, gdy nie korzystałeś z żadnych świadczeń. Pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy, brzmi: „Dlaczego cena mojego ubezpieczenia samochodu wzrosła? Nie miałem żadnych roszczeń, a mój samochód jest tylko o rok starszy!”

Napisany dnia: 27.06.2019, 09:49
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym- wakacje 2019
1

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Napisany dnia: 27.06.2019, 08:43
Jedzenie ma być lekiem a nie trucizną
0

Nadwaga i otyłość to współczesne choroby cywilizacyjne, na które zapada coraz więcej osób. Niepokojące jest również to, że problem ten dotyka najmłodszych. Z Grzegorzem Łapanowskim, prezesem Fundacji Szkoła na Widelcu, który promuje ideę zdrowego odżywiania wśród dzieci rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:25
Bezpłatne bilety na otwarty basen
5

Miasto Jasło, jak co roku w okresie wakacyjnym, zaplanowało przydział bezpłatnych biletów na basen odkryty MOSiR dla dzieci i młodzieży z jasielskich osiedli. Łącznie na osiedla trafi 1580 biletów o wartości 7 tys. 900 zł.

Napisany dnia: 24.06.2019, 18:42
Porównywarka OC – nie przepłacaj za swoją polisę!
3

Czeka Cię wykupienie polisy OC? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, aby natychmiast wyliczyć koszty u różnych ubezpieczycieli, a potem od razu zawrzeć umowę on-line!

Napisany dnia: 21.06.2019, 22:39
Zebrano cztery i pół tony zużytych baterii
6

4557 kg zużytych baterii zebrano w przedszkolach i szkołach podczas tegorocznego, XXI konkursu ekologicznego „Zbiórka zużytych baterii”. Corocznie udział w nim bierze około 5000 przedszkolaków i uczniów z terenu Jasła.

Napisany dnia: 17.06.2019, 13:17
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upałów!
0

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie. We wnętrzu pojazdu, pozostawionego w pełnym słońcu, bardzo szybko wzrasta temperatura i tworzy się swego rodzaju szklarnia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas upalnej pogody i nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Napisany dnia: 14.06.2019, 11:41
Kolej przygotowana na upały
4

Na czas upałów zarządca infrastruktury wprowadził dodatkowy monitoring linii kolejowych. Wdrożono jazdy patrolowe, w gotowości pozostaje 66 pociągów sieciowych i 172 zespoły szybkiego usuwania usterek. Kolejarze przypominają o zaopatrzeniu się w wodę przed podróżą.

Napisany dnia: 12.06.2019, 11:29
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Dlaczego czerwiec nie jest dobrym miesiącem do przejścia na emeryturę?
0

Czerwiec to najmniej korzystny miesiąc do przejścia na emeryturę. Wszystko z powodu waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Napisany dnia: 10.06.2019, 10:00
Jaki dysk zewnętrzny wybrać? 5 polecanych modeli
0

Jeśli przechowujesz na swoim komputerze dużą liczbę plików, prędzej czy później może się okazać, że dotychczasowa pamięć dysku twardego będzie niewystarczające. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup pojemnego dysku zewnętrznego. Który nośnik danych wybrać? SSD czy HDD? Jakie są plusy i minusy każdego z dysków? I wreszcie - które modele polecamy? Sprawdź w dzisiejszym artykule.

Napisany dnia: 05.06.2019, 08:50
W Jaśle powstanie pięć nowych stref aktywności
8

Miasto Jasło dostało dofinansowanie do projektu pn. „Budowa 5 Otwartych Stref Aktywności w Jaśle”. Strefy te powstaną przy: Zespole Szkół Miejskich nr 3, domu osiedlowym przy ul. Leśnej i ul. Okrężnej, na osiedlu Ulaszowice oraz na Ogródku Jordanowskim w Jaśle. Koszt inwestycji wyniesie 254 tys. zł, z czego dofinansowanie blisko 120 tys. zł.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:25
Odkurzanie nie musi być koszmarem – podpowiadamy, jaki odkurzacz wybrać
9

Postrach kotów, wróg psów i jedno z najbardziej nielubianych urządzeń – kojarzy się bowiem z pewnym mało przyjemnym obowiązkiem. Odkurzacz, bo o nim tu mowa, jest jednak niezastąpionym gościem w naszym domu; w końcu jak inaczej utrzymać mieszkanie w czystości, usunąć zalegający w kącie kurz i pozbyć się okruchów z ukochanego dywanu?

Napisany dnia: 31.05.2019, 14:58
Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości
1

Miasto Jasło przypomina, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, finansuje świadczenia zdrowotne z zakresu terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych innych niż alkohol. Usługi te dla Miasta Jasła realizuje Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 20:00
Miasto Jasło ogłasza konkurs na najlepszy biznesplan z branży ICT
2

Jesteś z Jasła i chcesz założyć firmę z branży ICT (informatyka i telekomunikacja) lub prowadzisz taką nie dłużej niż rok? Weź udział w konkursie Miasta Jasła na najlepszy biznesplan. Do udziału zaprasza Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 16:00
Trwa 12. Edycja Konkursu "Policjant, który mi pomógł"
1

Jeszcze tylko do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów do konkursu. W organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” uczestniczy Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Napisany dnia: 29.05.2019, 13:43
Drapak dla kota – zakup obowiązkowy
7

Dobrej jakości drapak jest obowiązkowym zakupem dla każdego opiekuna kota. Pozwala nie tylko na ścieranie pazurków, ale również – w zależności od modelu – na chowanie się czy zabawę kocią. Dlaczego zakup drapaka jest niezbędny?

Napisany dnia: 28.05.2019, 13:46
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105