Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Policjanci zachęcają - sprawdź swoje światła!
4

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w wyznaczonych punktach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

Napisany dnia: 22.10.2021, 08:51
Dywan tarasowy – jak wybrać?
0

Jeżeli spędzamy dużo czasu na naszym tarasie, to z pewnością chętnie widzielibyśmy tam pasujący nam dywan. Pomimo tego, że nie jest to jeszcze najpopularniejsza kategoria dywanów, to zdobywa sobie ona coraz więcej zwolenników. 

Napisany dnia: 21.10.2021, 18:24
Rynek zniczy i świec: w oczekiwaniu na odbicie
0

Polska ze sprzedażą na poziomie 603 mln euro zaliczana jest do grupy największych światowych producentów świec i zniczy. Więcej sprzedają tylko Chiny. Według danych Observatory of Economic Complexity (OEC) eksport polskich świec w latach 2018–2019 wzrósł o 13,7 mln dolarów.

Napisany dnia: 19.10.2021, 08:12
Finbo – szybka pożyczka online
0

Bezkonkurencyjna oferta pożyczki przez Internet w Finbo utrzymuje się już od czerwca tego roku. Może się z nią mierzyć niewiele ofert innych firm pożyczkowych. Wysoka kwota i darmowe udzielenie środków finansowych plasują ją w czołówce szybkich pożyczek online.

Napisany dnia: 18.10.2021, 23:59
Beton architektoniczny w nowoczesnym wnętrzu
1

Obecnie coraz częściej urządzamy wnętrza naszych domów, biur i lokali usługowych w stylu industrialnym. Wdrożenie stylu industrialnego we wnętrzach, które nie są wnętrzami z epoki wymaga zastosowania szeregu materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton architektoniczny, stal, drewno i szkło. Poprzez ich umiejętny dobór i kompozycję uzyskujemy atrakcyjną i oryginalną przestrzeń, która nawiązuje do postindustrialnych loftów oraz dawnych hal fabrycznych adoptowanych na mieszkania.

Napisany dnia: 18.10.2021, 20:28
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?
1

Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

Napisany dnia: 15.10.2021, 10:00
Medyka. Udaremniono próbę przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy
5

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Napisany dnia: 13.10.2021, 13:59
Rynek pierwotny Warszawa
0

Na rynku nieruchomości w Warszawie dzieje się naprawdę sporo! Ciągle powstają nowe domy, mieszkania i apartamenty. Cały czas pojawiają się też nowi nabywcy mieszkań. Jak się okazuje, coraz chętniej kupowane są nieruchomości właśnie na rynku pierwotnym. To normalne, że wielu ludzi woli urządzić od samego początku swoje małe (bądź duże) M i dlatego stawia na rynek pierwotny.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:58
Zagłosuj na swoim osiedlu – trwa Jasielski Budżet Obywatelski
5

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy swój głos można oddać również na poszczególnych osiedlach. W tym tygodniu głosować w swoich domach i klubach osiedlowych mogą mieszkańcy: Brył, Brzyszczek i Kaczorowy, Gamratu i Mickiewicza oraz Ulaszowic (na placu zabaw przy ul. Mendysa).

Napisany dnia: 12.10.2021, 12:00
Międzygminne ćwiczenia OSP na terenie zakładu ERKO w Czeluśnicy
0

W minioną sobotę (9 października br.) w miejscowości Czeluśnica, gmina Tarnowiec odbyły się międzygminne ćwiczenia na terenie Zakładu ERKO sp.z.o.o.sp.k., w których udział brały jednostki OSP z terenu gminy Tarnowiec i Jasło. Ćwiczenia dotyczyły prowadzenia działań z zakresu gaszenia pożaru zakładu produkcyjnego. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Jaśle, 10 jednostek OSP z terenu Gminy Tarnowiec oraz 3 jednostki OSP z terenu Gminy Jasło.

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:23
Kalendarze na zamówienie dla firmy – czy wciąż będzie to dobrym rozwiązaniem?
0

Obecnie mamy do czynienia z szybko postępującą cyfryzacją oraz digitalizacją wszelkich procesów, materiałów, danych oraz informacji. Oznacza to, że większość znanych nam rozwiązań może powoli odchodzić do lamusa. Korzystamy dziś głównie z komputerów, a wiele zadań jesteśmy już w stanie załatwić jedynie z pomocą swojego smartfona, dlatego notatniki i inne standardowe rozwiązania wydają się być niepotrzebne. Z drugiej strony istnieją takie rozwiązania, które nadal są popularne pomimo upływu czasu, rozwoju, a także przemiany przyzwyczajeń i zachowań ludzi.

Napisany dnia: 11.10.2021, 07:20
Policjanci ostrzegają przez spoofingiem!
1

Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Napisany dnia: 08.10.2021, 16:21
Dieta ketogeniczna - sprawdź fakty i mity
9

Czy słyszałeś już o diecie ketogenicznej? Jeśli tak to prawdopodobnie spotkałeś się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami dotyczącymi tego sposobu odżywiania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dieta ketogeniczna jest całkowitym zaprzeczeniem diet, które przez lata były uznawane za najzdrowsze i najlepsze dla organizmu. Dieta ketogeniczna to dieta o wysokim spożyciu tłuszczów i minimalnej ilości węglowodanów.

Napisany dnia: 07.10.2021, 10:00
Stół do jadalni – jak wybrać odpowiedni kształt i rozmiar mebla?
0

Idealny stół do jadalni to nie tylko przykuwające wzrok wzornictwo. Mimo że wrażenia estetyczne są bardzo istotne, to przed zakupem, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad kilkoma praktycznymi kwestiami. To one decydują o komforcie, bez którego jadalnia straciłaby swoją podstawową funkcję. Funkcję miejsca, w którym goście i domownicy spotykają się, aby celebrować wspólne chwile. Zanim więc sięgniesz do portfela, odhacz poniższe pozycje z listy, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do perfekcyjnego wyboru stołu.

Napisany dnia: 07.10.2021, 09:14
A Ty, który projekt wybierasz? Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego
2

Dzięki budżetowi obywatelskiemu, to my MIESZKAŃCY decydujemy o tym co i gdzie ma powstać. Każdy głos ma znaczenie! Zdecyduj zatem jak ma się zmieniać nasze miasto. Masz czas tylko do 25 października!

Napisany dnia: 05.10.2021, 13:26
Uwaga! Oszuści nadal atakują!
0

Oszuści nie przebierają w środkach, by w szybkim czasie wzbogacić się naszym kosztem. Niemal codziennie funkcjonariusze informują o kolejnych próbach oszustw lub o samych oszustwach. Pomimo wielu ostrzeżeń i informacji mających na celu uświadomienie i przybliżenie sposobu działania oszustów, przestępcy stosując nowe sposoby, zdobywają zaufanie swoich ofiar i kradną dorobek ich życia. Policjanci przestrzegają przed pochopnym działaniem i przypominają zasady, które pomogą nam uchronić się przed oszustami.

Napisany dnia: 04.10.2021, 17:26
Łokieć tenisisty – kontuzja wynikająca jedynie z uprawiania tenisa?
0

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej potocznie nazywane jest łokciem tenisisty. Określenie to jest bardzo mylne, gdyż sugeruje, że na dolegliwość tą cierpią wyłącznie tenisiści, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie łokcia tenisisty? Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej kontuzji? Podpowiadamy!

Napisany dnia: 01.10.2021, 20:32
Działania profilaktyczne - "przeciw pijanym kierowcom"
5

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami w ramach lokalnej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania zostały zainicjowane przez Miejską Komisję Problemów Alkoholowych w Jaśle i mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Napisany dnia: 01.10.2021, 11:16
Czaty wideo Omegle i OmeTV: podobieństwa i różnice
0

Współcześni mają szczęście, jeśli chodzi o możliwości komunikacji. Możemy z łatwością komunikować się ze sobą, niezależnie od tego, jak daleko od siebie jesteśmy, wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe, rozmawiać przez wideo i wiele więcej. Istnieje naprawdę wiele sposobów komunikacji. A platform do komunikacji online jest jeszcze więcej. Szczególne miejsce wśród nich zajmują wideoczaty. I właśnie o nich chcemy dzisiaj porozmawiać.

Napisany dnia: 01.10.2021, 08:15
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105