Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jaki prezent wręczyć szefowi? 5 pomysłów
11

Prezent dla szefa powinien być ogólny, a nie dotyczyć jego sfery prywatnej, intymnej. Mimo iż możemy mieć z nim bardzo dobry kontakt powinniśmy go traktować jako szefa i okazać mu szacunek dla pozycji, którą zajmuje. 

Napisany dnia: 12.04.2021, 14:00
Od 1 kwietnia można już się spisać!
2

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września. Podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis internetowy.

Napisany dnia: 12.04.2021, 13:00
Popularne dania z różnych części świata
0

Wybierając się w jakąś podróż warto uwzględnić czas na to, aby poznać kuchnię danego miejsca. Smaki na świecie są naprawdę bardzo różnorodne i choć w niektórych państwach jedzenie jest zbliżone do siebie smakowo, to zawsze można znaleźć jakąś potrawę tradycyjną, zupełnie nietuzinkową.

Napisany dnia: 12.04.2021, 10:34
ABC przed szczepieniem - 3 ważne kwestie
2

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne. Sporo zależy jednak od nas samych. Trzymajmy dystans, nośmy maseczki i przychodźmy na umówioną godzinę szczepienia.

 

Napisany dnia: 12.04.2021, 09:40
Tanie drukowanie – czy to możliwe?
1

Jeśli zastanawiasz się jak drukować taniej to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek, które mogą się okazać pomocne dla tych, którzy głowią się na tym co zrobić aby druk był ekonomiczny.

Napisany dnia: 07.04.2021, 11:00
Udział własny, czyli sposób na tańsze autocasco – jak to działa?
2

Szukasz dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej dla swojego samochodu, ale ceny AC są dla Ciebie za wysokie? Wcale nie jesteś skazany na duże koszty! Cenę autocasco można obniżyć, a jednym ze skutecznych sposobów na to jest udział własny w likwidacji szkody. Na czym on polega i kiedy jest opłacalny?

Napisany dnia: 07.04.2021, 10:30
Przygotowanie auta do sprzedaży lub zastawu - co zrobić?
2

Kiedy chcemy sprzedać samochód lub uzyskać w oparciu o pojazd pożyczkę pod zastaw, potrzebne jest przygotowanie auta do oceny. Dokonywać może jej sam kupujący, jego mechanik lub nawet rzeczoznawca. Wszyscy zwracali będą jednak uwagę na podobne aspekty. Warto wiedzieć więc jak przygotować samochód do sprzedaży lub zastawu.

Napisany dnia: 07.04.2021, 10:00
Fotowoltaika – czy to się opłaca?
0

Popularność fotowoltaiki stale rośnie. Dzieje się to za sprawą korzyści jaki niesie ze sobą ten rodzaj pozyskiwania energii – oszczędność, ekologia, bezobsługowość – to najczęstsze argumenty jakie przekonują Polaków do zakupu fotowoltaiki. Czy opłaca się zainwestować w panele fotowoltaiczne? Jakie są opinie użytkowników instalacji?

Napisany dnia: 07.04.2021, 09:29
Walczymy ze smogiem – wypełnij ankietę do 20 kwietnia
3

Przypominamy, że na terenie naszego województwa obowiązuje, przyjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, uchwała antysmogowa, która dotyczy wszystkich użytkowników kotłów, pieców i kominków na paliwo stałe.

Napisany dnia: 06.04.2021, 15:00
Wiosna w mieście
3

Na terenie naszego miasta pojawiły się już wiosenne nasadzenia. W sumie na skwerach, rabatach i w donicach zasadzono ponad 17 tysięcy stokrotek i bratków.

Napisany dnia: 06.04.2021, 12:34
Maski chirurgiczne, FFP2, FFP3 – porównanie
8

Od dłuższego czasu musimy przestrzegać obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Powszechnie stosowanymi akcesoriami stały się zatem maseczki ochronne – chirurgiczne, FFP2 i FFP3. Które z nich najskuteczniej chronią przed zanieczyszczeniami i patogenami? W jaki sposób działają wymienione akcesoria i w jakich sytuacjach warto je stosować?

Napisany dnia: 04.04.2021, 12:03
Jakimi regułami rządzi się kredyt gotówkowy?
4

Decyzja o wzięciu kredytu jest poważnym postanowieniem, za którym z całą pewnością nie powinien iść impuls i działanie chwili. Wprawdzie nie raz i nie dwa zapożyczenie się na wysokie sumy jest konsekwencją nagłej potrzeby, to nawet wtedy musimy zastanowić się i rozsądnie rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. 

Napisany dnia: 31.03.2021, 08:21
Ruszyła akcja szczepień służb mundurowych
16

Rozpoczęło się szczepienie służb mundurowych, policjantów, strażaków, celników i strażników granicznych. To ważny czas, bowiem dzięki szczepieniom funkcjonariusze zyskają ochronę przed zachorowaniem, a tym samym będą mogli na co dzień pomagać innym. W miniony czwartek w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, jedną z pierwszych dawek szczepionki przyjął mł. insp. Stanisław Sekuła - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz policjanci oddziału prewencji.

Napisany dnia: 29.03.2021, 15:00
Zasmakowaliście już w JAŚLE… na wynos?
2

Przypominamy, że wciąż trwa akcja promocyjna #Zasmakuj w Jaśle ... na wynos. Jej zasady są bardzo proste. Na miejskich stronach internetowych publikowana jest i na bieżąco aktualizowana lista jasielskich lokali serwujących jedzenie na wynos i/lub z dowozem. Z tej gastronomicznej mapy Jasła można skorzystać bez żadnych ograniczeń. Gorąco do tego zachęcamy.

Napisany dnia: 29.03.2021, 13:00
ZUS: dodatkowy zasiłek opiekuńczy – do 11 kwietnia
2

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 11 kwietnia. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Napisany dnia: 29.03.2021, 10:39
Internet stacjonarny czy LTE. Jaki internet wybrać do pracy zdalnej?
5

Czasy pandemii koronawirusa wpłynęły na życie wielu ludzi na różnych płaszczyznach. Zmiany nastąpiły nie tylko w sferze zdrowotnej, rozrywkowej czy towarzyskiej, ale także w środowisku pracy. Wiele firm, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, zdecydowało się na pracę w formie zdalnej. Dotyczy to przede wszystkim pracowników biurowych, których głównym narzędziem pracy jest komputer z dostępem do internetu. Kwestia dostępu do sieci bardzo często ciąży właśnie na zatrudnionych - zatem jaki internet wybrać do domu, aby praca zdalna mogła być wykonywana bez problemu niestabilnego i słabego łącza?

Napisany dnia: 24.03.2021, 14:50
Materace dostępne w Rzeszowie - jakie są najbardziej popularne?
0

Rzadko zdajemy sobie sprawę z różnorodności, jaką mogą charakteryzować się materace. Producenci wysokiej jakości wyposażenia sypialni oferują nam tymczasem bogaty wybór produktów odczuwalnie poprawiających jakość naszego snu. Zobacz, jakie rodzaje materacy cieszą się największą popularnością i sprawdź, jak wiele możesz zyskać poświęcając odrobinę czasu na podjęcie właściwej decyzji w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania dla siebie.

Napisany dnia: 24.03.2021, 13:05
Jak nie dać się oszukać w Internecie?
0

Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.

Napisany dnia: 24.03.2021, 09:21
Jak zapłacić niedopłatę podatku PIT za 2020 rok?
0

Rozliczenie pitu konieczne jest po to, aby organ skarbowy mógł zweryfikować wpłacone przez cały rok podatki, aby zwrócić część nadpłaconej kwoty lub otrzymać niedopłaconą kwotę. To drugie zdarza się w określonych sytuacjach i zmusza podatnika do zrobienia przelewu na konto danego urzędu skarbowego. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które mogą pojawiać się przy niedopłacie podatku PIT.

Napisany dnia: 23.03.2021, 08:53
TOP 3 firmy oferujące usługi concierge
1

Usługi concierge w Polsce cieszą się coraz większą popularnością, jednak na rynku nie funkcjonuje obecnie zbyt wiele firm, które je oferują. Concierge to osoba, która potrafi działać szybko i odnaleźć się w każdej sytuacji, a także załatwić dla swojego klienta sprawy, wydawałoby się niemożliwe. Przedstawiamy ranking firm oferujących usługi concierge – spośród wszystkich działających na rynku wybraliśmy trzy najwyższej jakości, które cieszą się renomą wśród klientów.

Napisany dnia: 15.03.2021, 13:40
 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105