Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zagłosuj na swoim osiedlu – trwa Jasielski Budżet Obywatelski
5

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy swój głos można oddać również na poszczególnych osiedlach. W tym tygodniu głosować w swoich domach i klubach osiedlowych mogą mieszkańcy: Brył, Brzyszczek i Kaczorowy, Gamratu i Mickiewicza oraz Ulaszowic (na placu zabaw przy ul. Mendysa).

Napisany dnia: 12.10.2021, 12:00
Międzygminne ćwiczenia OSP na terenie zakładu ERKO w Czeluśnicy
0

W minioną sobotę (9 października br.) w miejscowości Czeluśnica, gmina Tarnowiec odbyły się międzygminne ćwiczenia na terenie Zakładu ERKO sp.z.o.o.sp.k., w których udział brały jednostki OSP z terenu gminy Tarnowiec i Jasło. Ćwiczenia dotyczyły prowadzenia działań z zakresu gaszenia pożaru zakładu produkcyjnego. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Jaśle, 10 jednostek OSP z terenu Gminy Tarnowiec oraz 3 jednostki OSP z terenu Gminy Jasło.

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:23
Kalendarze na zamówienie dla firmy – czy wciąż będzie to dobrym rozwiązaniem?
0

Obecnie mamy do czynienia z szybko postępującą cyfryzacją oraz digitalizacją wszelkich procesów, materiałów, danych oraz informacji. Oznacza to, że większość znanych nam rozwiązań może powoli odchodzić do lamusa. Korzystamy dziś głównie z komputerów, a wiele zadań jesteśmy już w stanie załatwić jedynie z pomocą swojego smartfona, dlatego notatniki i inne standardowe rozwiązania wydają się być niepotrzebne. Z drugiej strony istnieją takie rozwiązania, które nadal są popularne pomimo upływu czasu, rozwoju, a także przemiany przyzwyczajeń i zachowań ludzi.

Napisany dnia: 11.10.2021, 07:20
Policjanci ostrzegają przez spoofingiem!
1

Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Napisany dnia: 08.10.2021, 16:21
Dieta ketogeniczna - sprawdź fakty i mity
9

Czy słyszałeś już o diecie ketogenicznej? Jeśli tak to prawdopodobnie spotkałeś się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami dotyczącymi tego sposobu odżywiania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dieta ketogeniczna jest całkowitym zaprzeczeniem diet, które przez lata były uznawane za najzdrowsze i najlepsze dla organizmu. Dieta ketogeniczna to dieta o wysokim spożyciu tłuszczów i minimalnej ilości węglowodanów.

Napisany dnia: 07.10.2021, 10:00
Stół do jadalni – jak wybrać odpowiedni kształt i rozmiar mebla?
0

Idealny stół do jadalni to nie tylko przykuwające wzrok wzornictwo. Mimo że wrażenia estetyczne są bardzo istotne, to przed zakupem, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad kilkoma praktycznymi kwestiami. To one decydują o komforcie, bez którego jadalnia straciłaby swoją podstawową funkcję. Funkcję miejsca, w którym goście i domownicy spotykają się, aby celebrować wspólne chwile. Zanim więc sięgniesz do portfela, odhacz poniższe pozycje z listy, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do perfekcyjnego wyboru stołu.

Napisany dnia: 07.10.2021, 09:14
A Ty, który projekt wybierasz? Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego
2

Dzięki budżetowi obywatelskiemu, to my MIESZKAŃCY decydujemy o tym co i gdzie ma powstać. Każdy głos ma znaczenie! Zdecyduj zatem jak ma się zmieniać nasze miasto. Masz czas tylko do 25 października!

Napisany dnia: 05.10.2021, 13:26
Uwaga! Oszuści nadal atakują!
0

Oszuści nie przebierają w środkach, by w szybkim czasie wzbogacić się naszym kosztem. Niemal codziennie funkcjonariusze informują o kolejnych próbach oszustw lub o samych oszustwach. Pomimo wielu ostrzeżeń i informacji mających na celu uświadomienie i przybliżenie sposobu działania oszustów, przestępcy stosując nowe sposoby, zdobywają zaufanie swoich ofiar i kradną dorobek ich życia. Policjanci przestrzegają przed pochopnym działaniem i przypominają zasady, które pomogą nam uchronić się przed oszustami.

Napisany dnia: 04.10.2021, 17:26
Łokieć tenisisty – kontuzja wynikająca jedynie z uprawiania tenisa?
0

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej potocznie nazywane jest łokciem tenisisty. Określenie to jest bardzo mylne, gdyż sugeruje, że na dolegliwość tą cierpią wyłącznie tenisiści, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie łokcia tenisisty? Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej kontuzji? Podpowiadamy!

Napisany dnia: 01.10.2021, 20:32
Działania profilaktyczne - "przeciw pijanym kierowcom"
5

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami w ramach lokalnej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania zostały zainicjowane przez Miejską Komisję Problemów Alkoholowych w Jaśle i mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Napisany dnia: 01.10.2021, 11:16
Czaty wideo Omegle i OmeTV: podobieństwa i różnice
0

Współcześni mają szczęście, jeśli chodzi o możliwości komunikacji. Możemy z łatwością komunikować się ze sobą, niezależnie od tego, jak daleko od siebie jesteśmy, wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe, rozmawiać przez wideo i wiele więcej. Istnieje naprawdę wiele sposobów komunikacji. A platform do komunikacji online jest jeszcze więcej. Szczególne miejsce wśród nich zajmują wideoczaty. I właśnie o nich chcemy dzisiaj porozmawiać.

Napisany dnia: 01.10.2021, 08:15
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – jak je przeprowadzić, żeby skutecznie zażegnać kryzys?
1

Co robić, kiedy w przedsiębiorstwie pojawia się kryzys, a brak płynności finansowej staje się prostą drogą do upadłości firmy? Szansą dla niewypłacalnych firm może być postępowanie restrukturyzacyjne, które poprzez zmiany wprowadzane w różnych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa mają poprawić jego działanie i zażegnać kryzys. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to ułatwienie wprowadzone dla przedsiębiorstw dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19.

Napisany dnia: 30.09.2021, 15:02
Zakładamy wiosenny dywan w parku miejskim!
1

Już w najbliższy poniedziałek (4 października) w godzinach od 11 do 13, w naszym mieście odbędzie się „Akcja KROKUS”. Wspólnie z młodszymi uczniami naszych miejskich szkół podstawowych sadzić będziemy w parku 4 tysiące krokusów, by wiosną móc podziwiać piękny wiosenny dywan.

Napisany dnia: 30.09.2021, 13:35
Które damskie oprawki do okularów korekcyjnych będą na topie?
0

Moda stale się zmienia, to co było modne kilka sezonów temu, najprawdopodobniej już nie jest na topie. Zasada ta jest aktualna zarówno, gdy mówimy o odzieży jak i to wyborze oprawek do okularów. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji przedstawiających, które damskie oprawki do okularów korekcyjnych będą na topie w nadchodzących sezonach.

Napisany dnia: 29.09.2021, 08:06
Budowa nowego pawilonu psychiatrycznego. Mogą wystąpić utrudnienia
2

W związku z rozbudową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle o nowy pawilon psychiatryczny i rozpoczynającymi się pracami budowlanymi zostanie ograniczona ilość miejsc postojowych.

Napisany dnia: 28.09.2021, 11:30
Jaki teleskop wybrać na prezent?
5

Teleskop astronomiczny to ciekawy pomysł na prezent dla wszystkich, małych i dużych miłośników nieba i gwiazd, ale nie tylko. To też przydatne urządzenie dla osób, które lubią spędzać czas na łonie natury i obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Może być również wartościowym upominkiem dla dzieci i młodzieży, która jeszcze nie ma sprecyzowanych zainteresowań. 

Napisany dnia: 27.09.2021, 11:00
Narty damskie a narty męskie – czym się różnią?
1

Wielu narciarzy uważa, że jedyne różnice pomiędzy nartami damskimi i męskimi są czysto kosmetyczne. Jednak tak nie jest: istnieją realne różnice w zakresie elastyczności nart, długości, szerokości i wagi. Narty damskie są zaprojektowane tak, aby pasowały do budowy ciała i potrzeb narciarki. Ogólnie rzecz biorąc, narty dla kobiet są o 20% mniej sztywne i o 20% lżejsze, a ich pozycja do jazdy jest przesunięta nieco do przodu, aby sprostać kobiecemu środkowi ciężkości.

Napisany dnia: 27.09.2021, 09:19
Jesienne porządki – Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów roślinnych
16

Odpadów z ogrodu, takich jak suche liście, siano, trawa, łodygi, ścięte gałęzie, nie wolno nam spalać. Zakaz ten obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to nasza działka prywatna, ogród przydomowy, czy też teren rolny lub leśny. Straż Miejska w Jaśle już od wielu lat informuje o obowiązującym zakazie, jednak mieszkańcy wciąż spalają odpady zielone na swoich posesjach oraz ogródkach działkowych, o czym świadczą liczne interwencje. Takie odpady nie powinny również trafiać do zwykłych pojemników na śmieci (na odpady mieszane).

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:31
Branżowa Tarcza Antykryzysowa zakończona
2

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle zakończył realizację Branżowej Tarczy Antykryzysowej. Dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w kwocie do 5 000 zł otrzymali przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki gospodarcze wywołane pandemią COVID-19.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:51
Nowoczesne sauny do różnych zastosowań – co warto wiedzieć o współczesnych rozwiązaniach?
1

Staromodnie wyglądające sauny są najczęściej reliktem przyszłości. Dziś idący za trendami właściciele centrów odnowy biologicznej, hoteli czy basenów chcą posiadać rozwiązania zaawansowane technologicznie, modne i eleganckie. W tym tekście przedstawimy kilka projektów saun, których instalację warto rozważyć w swoich przedsiębiorstwach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657