Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

„Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7): Caritas Diecezji Rzeszowskiej świętuje Światowy Dzień Ubogich

8

„Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni…” – tę prawdę przypomniał Ojciec święty Franciszek w „Orędziu na VII Światowy Dzień Ubogich”, obchodzony pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7).

W minioną niedzielę Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosiła do Centrum Charytatywnego osoby ubogie, bezdomne oraz przeżywające inne sytuacje kryzysowe. Na spotkanie przybyło ponad 250 osób – nie tylko z Rzeszowa i okolic, ale także z Jasła. Kilkanaście spośród nich – to byli uchodźcy z Ukrainy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., celebrowaną przez ks. Piotra Potyrałę – dyrektora rzeszowskiej Caritas oraz ks. Dariusza Balakarza.

W kazaniu – nawiązując do Ewangelii o talentach – ks. P. Potyrała powiedział: „Niekoniecznie musimy mieć naukowe tytuły, niekoniecznie musimy zdobywać ważne urzędy, stanowiska. Ale każdy z nas – ma rozwijać talent, jakim jest wrażliwość, miłość. To jest najważniejszy talent! (…) Ojciec św. Franciszek daje nam wskazówkę, co mamy robić, aby rozwijać ten talent, a są to słowa z Pisma św.: «Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka»”.

Po uczcie duchowej – licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania posilili się pysznym bigosem, a w roli kelnerów wystąpili wolontariusze – pracownicy i podopieczni z Ośrodka Kuratorskiego w Rzeszowie oraz pracownicy Alior Banku. Spożywanie posiłku było także okazją do miłych rozmów i integracji.

Wielką radością dla wszystkich, którzy przybyli do Caritasu w Rzeszowie na świętowanie Dnia Ubogich było przekazanie im pomocy rzeczowej w postaci produktów spożywczych. W każdym pakiecie znalazły się m.in. konserwy, płatki, cukier, kawa, herbata, słodycze. To zadanie zostało sprawnie przeprowadzone przez s. Joannę Smagacz wraz z pracownikami Caritas.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Napisany dnia: 23.11.2023, 09:24

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Rotmistrz
dnia 03.12.2023, 07:25 · Zgłoś
Przecież to była prawda , w telewizji publicznej pokazali.
Odpowiedz
0
@ Jojo
dnia 02.12.2023, 07:16 · Zgłoś
Jak to tak ..przecież prezes PiS mówił...spieprzaj dziadu , a potem razem z całą ferajną tańczył i śpiewał u Łojca w Toruniu.
Odpowiedz
1
@ Nie idźmy tą drogą
dnia 28.11.2023, 11:59 · Zgłoś
Pokażcie mi tych biedaków bo ja jakoś ich nie widzę ?, owszem nierobów pod sklepami - trafiam na nich
Odpowiedz
3
@ ryba
dnia 25.11.2023, 21:03 · Zgłoś
szczęść Boże, wszystkiego najlepszego
Odpowiedz
1
@ fd
dnia 25.11.2023, 14:23 · Zgłoś
cza było nie pić tylko sie leczyć
Odpowiedz
-1
@ $$$$
dnia 23.11.2023, 20:34 · Zgłoś
Ten z broda tez ubogi? Chlopie mowisz i masz kase z UM
Odpowiedz
-6
@ łodyniec
dnia 23.11.2023, 12:04 · Zgłoś
Ojciec św. Franciszek"
Od kiedy on jest święty ? ...
Odpowiedz
6
@ ulan
dnia 23.11.2023, 09:57 · Zgłoś
wspierajmy ich.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657