Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Uzależnienia od alkoholu i narkotyków wśród młodzieży. Policjanci przeprowadzili debatę społeczną

14

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się debata społeczna. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości i poznać prawne oraz psychologiczne skutki uzależnień wśród młodzieży.

Wczoraj, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się debata społeczna. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Gmina Nowy Żmigród.

W spotkaniu uczestniczyli: Mateusz Buczyński Sekretarz Gminy Nowy Żmigórd, Ryszard Szarzyński Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Małgorzata Dranka-Słaby i Karolina Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie na czele z komendantem asp. szt. Grzegorzem Stygarem oraz młodzież i pedagodzy ze szkół z gminy Nowy Żmigród.

Debatę rozpoczął kom. Bartłomiej Świerczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który wprowadził słuchaczy w tematykę omawianych zagadnień.

Następnie, uczestnicy wysłuchali wystąpienia asp. Barbary Pawłowskiej z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Jaśle, która poruszyła prawne aspekty dotyczące uzależnień m.in. od alkoholu i narkotyków. Określiła także odpowiedzialność nieletnich za swoje czyny w świetle przepisów prawa. Kolejno, przemawiały Małgorzata Dranka-Słaby i Karolina Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle. Panie psycholog poruszyły niezwykle ważne skutki psychologiczne, które wiążą się z różnego rodzaju uzależnieniami.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety pozwalające na sprecyzowanie wniosków i wskazanie kolejnych obszarów, które należy omówić w przyszłości, podczas debaty ewaluacyjnej.

KPP w Jaśle/red

Napisany dnia: 21.11.2023, 11:23

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
3
@ obserwator
dnia 01.12.2023, 15:38 · Zgłoś
Przechodziłam ostatnio koło poczty w Jaśle i spotkałam uczennice/ może to była szkoła średnia, zawodowa,podstawowa,/bo były wysokie to trudno mi określić wiek/ ,które wyzywały chłopca ,,pedał,, byłam w szoku bo myślałam ,że szkoły uczą zachowań uczniów w miejscach publicznych i nie tylko i do czego może prowadzić takie wyzywanie/ze ktoś może tego biedaka zaatakować i zrobić mu krzywdę w postaci pobicia lub nie daj Boże i czegoś gorszego bo nie wiadomo na kogo to trafi Zwróciłam im uwagę ,że tak nie wyzywa się nikogo ale one nic sobie z tego nie robiły Dobrze by było aby Wychowawcy w Jasielskich szkołach przeprowadziły pouczające rozmowy na takie zachowania i czym to może grozić
Odpowiedz
0
@ Wyborca Pis
dnia 27.11.2023, 20:57 · Zgłoś
Robić testy na narkotyki co kilka dni po szkołach
Odpowiedz
-2
@ 123
dnia 24.11.2023, 19:49 · Zgłoś
nie palcie zioła. za to pijcie alko, harnasie od rana do wieczora, 8 dziennie. w parę lat mózg nasączony jak gąbka
Odpowiedz
0
@ js
dnia 22.11.2023, 23:06 · Zgłoś
Przed 2000 r. Polska miała jedną z najlepszych ustaw o zapobieganiu narkomanii. Założeniem tej ustawy było karanie dilerów a nie ich ofiar. W 2000 r. gdy ministrem sprawiedliwości został L. Kaczyński wywalono tą ustawę do kosza wprowadzając najbardziej restrykcyjną ustawę w Europie karającą nawet 3 latami więzienia za posiadanie skręta. Pamietam jak Lech Kaczyński obiecywał, że dzięki temu za 5 - 10 lat Polska będzie krajem wolnym od narkotyków. Śmiechu warte jak jest wolna. Już nawet nie w żadnej Warszawce a w takiej dziurze jak Jasło na ulicach można spotkać młodych uczniów bezczelnie palących marychę.
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 23.11.2023, 05:59 · Zgłoś
Ty się ciesz że tylko zioło. Bo są kraje , gdzie dzieciaki są już tak skończeni innym świństwem że głowa mała.
Zioło to pikuś przy innych używkach,nawet przy alkoholu.
Odpowiedz
1
@ js
dnia 23.11.2023, 15:22 · Zgłoś
A co myślisz że u nas tego nie ma?
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 24.11.2023, 06:49 · Zgłoś
Nie ma. Wiem o czym piszę. Tu jest sielanka .
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 24.11.2023, 09:19 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
3
@ js
dnia 25.11.2023, 13:55 · Zgłoś
Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Sielanka to była 30 lat temu.
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 26.11.2023, 11:50 · Zgłoś
Zombi bez wyrazu twarzy jeszcze nie spotkałem w Jaśle. Wyglądających
jak wieszak z ubraniem .
Odpowiedz
5
@ ferdek
dnia 22.11.2023, 17:51 · Zgłoś
Może coś o zwyczajach w ośrodku zdrowia w/w
Odpowiedz
4
@ js
dnia 21.11.2023, 19:31 · Zgłoś
Chyba wiedzą co mówią, mają w tej materii niezłe doswiadczenie.
Odpowiedz
7
@ Rumcajs
dnia 22.11.2023, 10:58 · Zgłoś
Tu nie ma co debatować tylko działać
Po 22- na mieście nie uświadczysz patrolu
A siano czuć na parkingach pod Orlenami z 200 metrów
Odpowiedz
0
@ Dorota
dnia 22.11.2023, 11:37 · Zgłoś
Niemcy od 1 stycznia wprowadzają legalność marihuany. Czekamy na nasz nowy rząd.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657