Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uzależnienia od alkoholu i narkotyków wśród młodzieży. Policjanci przeprowadzili debatę społeczną

14

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się debata społeczna. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości i poznać prawne oraz psychologiczne skutki uzależnień wśród młodzieży.

Wczoraj, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się debata społeczna. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Gmina Nowy Żmigród.

W spotkaniu uczestniczyli: Mateusz Buczyński Sekretarz Gminy Nowy Żmigórd, Ryszard Szarzyński Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Małgorzata Dranka-Słaby i Karolina Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie na czele z komendantem asp. szt. Grzegorzem Stygarem oraz młodzież i pedagodzy ze szkół z gminy Nowy Żmigród.

Debatę rozpoczął kom. Bartłomiej Świerczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który wprowadził słuchaczy w tematykę omawianych zagadnień.

Następnie, uczestnicy wysłuchali wystąpienia asp. Barbary Pawłowskiej z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Jaśle, która poruszyła prawne aspekty dotyczące uzależnień m.in. od alkoholu i narkotyków. Określiła także odpowiedzialność nieletnich za swoje czyny w świetle przepisów prawa. Kolejno, przemawiały Małgorzata Dranka-Słaby i Karolina Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle. Panie psycholog poruszyły niezwykle ważne skutki psychologiczne, które wiążą się z różnego rodzaju uzależnieniami.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety pozwalające na sprecyzowanie wniosków i wskazanie kolejnych obszarów, które należy omówić w przyszłości, podczas debaty ewaluacyjnej.

KPP w Jaśle/red

Napisany dnia: 21.11.2023, 11:23
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ js
dnia 21.11.2023, 19:31
Ocena
komentarza:
4
Chyba wiedzą co mówią, mają w tej materii niezłe doswiadczenie.
@ Rumcajs
dnia 22.11.2023, 10:58
Ocena
komentarza:
4
Tu nie ma co debatować tylko działać
Po 22- na mieście nie uświadczysz patrolu
A siano czuć na parkingach pod Orlenami z 200 metrów
@ Dorota
dnia 22.11.2023, 11:37
Ocena
komentarza:
1
Niemcy od 1 stycznia wprowadzają legalność marihuany. Czekamy na nasz nowy rząd.
@ ferdek
dnia 22.11.2023, 17:51
Ocena
komentarza:
4
Może coś o zwyczajach w ośrodku zdrowia w/w
@ js
dnia 22.11.2023, 23:06
Ocena
komentarza:
0
Przed 2000 r. Polska miała jedną z najlepszych ustaw o zapobieganiu narkomanii. Założeniem tej ustawy było karanie dilerów a nie ich ofiar. W 2000 r. gdy ministrem sprawiedliwości został L. Kaczyński wywalono tą ustawę do kosza wprowadzając najbardziej restrykcyjną ustawę w Europie karającą nawet 3 latami więzienia za posiadanie skręta. Pamietam jak Lech Kaczyński obiecywał, że dzięki temu za 5 - 10 lat Polska będzie krajem wolnym od narkotyków. Śmiechu warte jak jest wolna. Już nawet nie w żadnej Warszawce a w takiej dziurze jak Jasło na ulicach można spotkać młodych uczniów bezczelnie palących marychę.
@ łodyniec
dnia 23.11.2023, 05:59
Ocena
komentarza:
1
Ty się ciesz że tylko zioło. Bo są kraje , gdzie dzieciaki są już tak skończeni innym świństwem że głowa mała.
Zioło to pikuś przy innych używkach,nawet przy alkoholu.
@ js
dnia 23.11.2023, 15:22
Ocena
komentarza:
0
A co myślisz że u nas tego nie ma?
@ łodyniec
dnia 24.11.2023, 06:49
Ocena
komentarza:
-2
Nie ma. Wiem o czym piszę. Tu jest sielanka .
@ js
dnia 24.11.2023, 09:19
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ js
dnia 25.11.2023, 13:55
Ocena
komentarza:
3
Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Sielanka to była 30 lat temu.
@ łodyniec
dnia 26.11.2023, 11:50
Ocena
komentarza:
-2
Zombi bez wyrazu twarzy jeszcze nie spotkałem w Jaśle. Wyglądających
jak wieszak z ubraniem .
@ 123
dnia 24.11.2023, 19:49
Ocena
komentarza:
-1
nie palcie zioła. za to pijcie alko, harnasie od rana do wieczora, 8 dziennie. w parę lat mózg nasączony jak gąbka
@ Wyborca Pis
dnia 27.11.2023, 20:57
Ocena
komentarza:
0
Robić testy na narkotyki co kilka dni po szkołach
@ obserwator
dnia 01.12.2023, 15:38
Ocena
komentarza:
0
Przechodziłam ostatnio koło poczty w Jaśle i spotkałam uczennice/ może to była szkoła średnia, zawodowa,podstawowa,/bo były wysokie to trudno mi określić wiek/ ,które wyzywały chłopca ,,pedał,, byłam w szoku bo myślałam ,że szkoły uczą zachowań uczniów w miejscach publicznych i nie tylko i do czego może prowadzić takie wyzywanie/ze ktoś może tego biedaka zaatakować i zrobić mu krzywdę w postaci pobicia lub nie daj Boże i czegoś gorszego bo nie wiadomo na kogo to trafi Zwróciłam im uwagę ,że tak nie wyzywa się nikogo ale one nic sobie z tego nie robiły Dobrze by było aby Wychowawcy w Jasielskich szkołach przeprowadziły pouczające rozmowy na takie zachowania i czym to może grozić
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657