Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zbadaj swoje kości – OSTEOBUS odwiedzi Jasło

17

23 listopada 2023 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 50 zł.

Zapisy pod numerem telefonu 512 351 600Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Materiał Partnera

Napisany dnia: 13.11.2023, 23:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ 45 zł
dnia 08.09.2022, 11:39
Ocena
komentarza:
21
Kilka lat temu taki bus stał na rynku, badanie było bezpłatne... Okazało się, że mam osteopenię, więc warto skorzystać, żeby wdrożyć leczenie.
@ lekarz internista
dnia 09.09.2022, 12:34
Ocena
komentarza:
1
Dobrze że realizują tego typu badania, Densytometria kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej to złoty standard. Cena jak na tego typu badanie niska, 45zł. Chętnie skorzystam i polecam.
@ do: lekarz internista
dnia 09.09.2022, 20:36
Ocena
komentarza:
21
Pracowniku firmy MD Multi Diagnostica! Posty od niby-fanów radzę pisać bardziej na luzie, ten brzmi strasznie sztucznie:) I każdy lekarz internista wie, że badanie jest bezpłatne po skierowaniu od reumatologa:)
@ Grabarz
dnia 12.09.2022, 16:59
Ocena
komentarza:
7
Mnie w krzyżu łupie ,muszę się przebadać
@ Pleban
dnia 14.09.2022, 00:41
Ocena
komentarza:
-2
Mnie od dźwigania tacy bolą barki, chyba się też przebadam
@ spec. med garażowej dochtorr Chomik
dnia 20.09.2022, 09:09
Ocena
komentarza:
0
Żle pracujący żołądek i wątroba jest głowną przyczyną osteoporozy. Jeśli masz osteoporozę to znaczy że ubytki w kościach znajdują się w twoich tętnicach tworząc arteriosklerozę (miażdzyca). Wraz z postępującą miażdzycą pojawia się dusznica bolesna (angina pectoris) . Koniec końców kończy się zawałem serca.
@ Iskra
dnia 30.04.2023, 10:23
Ocena
komentarza:
3
Czy w Jaśle możn a zrobić badania na osteroporozę
@ do Iskra
dnia 10.05.2023, 15:56
Ocena
komentarza:
8
Na "porządne" badanie lekarz reumatolog kieruje do Rzeszowa, nawet po obejrzeniu wyniku z takiego osteobusa, bo on nie jest super miarodajny, ale wstępnie wykryje, że coś jest nie w porządku. Chyba że w ciągu ostatnich lat jasielski szpital kupił sprzęt, tego nie wiem.
@ ono
dnia 17.09.2023, 18:30
Ocena
komentarza:
1
w jaśle nic nie można zrobić!
@ sako
dnia 13.05.2023, 10:32
Ocena
komentarza:
11
A ja się pytam na co odprowadzane są składki na służbę zdrowia???
@ nareszcie koniec pisu
dnia 15.11.2023, 15:57
Ocena
komentarza:
2
na pisowskie respiratory id handlarza bronią które są gu-no warte, ale kasa poszła w pis-du.
@ Adam
dnia 13.05.2023, 16:56
Ocena
komentarza:
0
Brawo dla sp ZOZ. Dużo dobrego tam się robi
@ Ee
dnia 01.09.2023, 22:09
Ocena
komentarza:
-4
I bardzo uczciwi lekarze
@ sss
dnia 15.09.2023, 16:54
Ocena
komentarza:
-3
lepiej się za to napić, albo zabrać koleżankę na lody
@ Znawca tematu
dnia 18.11.2023, 07:55
Ocena
komentarza:
-1
Ja się nie badam, ostatni raz u lekarza byłem 15 lat temu.
@ łodyniec
dnia 19.11.2023, 07:45
Ocena
komentarza:
3
D3 i wapń,oraz inne witaminy i minerały należy spożywać bez znaczenia,czy jest się chorym czy nie.
Profilaktycznie . Żeby później się nie zdziwić.
@ Xxc
dnia 20.11.2023, 21:45
Ocena
komentarza:
2
Super
Placac skladki zdrowotne mozemy sie przebadac za jedyne 45 pln
Brawo ale fajnie
Aha to po co w takim razie placimy skladki.
A no tak bo lubimy jak sie nas robi w uja
Sami sobie zgotowalismy los bo glupich sie nie sieje
Sie sami rodza tacy
Ale nic PoPis zawsze wygrywa
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657