Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rusza program stypendialny MON
0

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło pilotażowy program przyznawania stypendiów, adresowany dla studentów - kandydatów na żołnierzy zawodowych. Ogólny limit stypendiów, które mogą zostać przyznane w roku akademickim 2022/2023, wynosi 50 osób. Czasu na decyzję jest niewiele - termin składania wniosków upływa już 31 sierpnia br. Stypendium zostało określone na poziomie połowy uposażenia szeregowego zawodowego, tj. 2 280 zł.

Napisany dnia: 23.08.2022, 09:45
Jak wykonać trwały manicure hybrydowy krok po kroku?
0

Chcesz mieć piękny manicure bez wizyty w salonie? To możliwe! Dzięki kilku produktom wykonasz trwałą stylizację paznokci bez wychodzenia z domu. Sprawdź jak stworzyć manicure hybrydowy krok po kroku.

Napisany dnia: 19.08.2022, 21:04
ZUS apeluje do seniorów w sprawie czternastych emerytur
0

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. „O czternastkę nie trzeba wnioskować, bo to dodatkowe roczne świadczenie ZUS będzie wypłacał z urzędu” – podkreśla rzecznik ZUS w województwie podkarpackim – Wojciech Dyląg.

Napisany dnia: 17.08.2022, 12:27
Emerytury - dyżur telefoniczny ZUS
0

17 sierpnia br. w godz. 10.00-12.00 Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny dotyczący tematyki emerytalno-rentowej.

Napisany dnia: 16.08.2022, 09:47
Tamaryszek - uprawa, pielęgnacja, cięcie
0

Tamaryszek to piękny krzew, który często można zobaczyć w parkach czy na osiedlach. Mimo tego, że jego kwiaty sprawiają wrażenie delikatnych, cechuje go niezwykła odporność na niesprzyjające warunki, a w szczególności na upały...

Napisany dnia: 08.08.2022, 22:26
Zatrudniasz pracowników? Ich dane muszą być chronione!
0

Zatrudnianie pracowników generuje pewne obowiązki, których nie wolno bagatelizować. Jednym z najmniej poruszanych aspektów jest ochrona danych osobowych ludzi związanych z firmą. Mogą to być pracownicy lub kontrahenci...

Napisany dnia: 08.08.2022, 22:16
Szybkie pożyczanie online? Sprawdź Feniko.pl
0

Niezależnie od pojemności portfela, zasoby finansowe wielu z nas kurczą się w ostatnim czasie szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Tylko w niewielu przypadkach wzmożone wydatki idą w parze z rosnącymi płacami, a koszty życia nadal trzeba pokrywać...

Napisany dnia: 08.08.2022, 22:11
Jakie płytki na schody wybrać?
4

Szukasz wytrzymałego materiału do pokrycia schodów? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę? Sprawdź poniższy artykuł!

Napisany dnia: 03.08.2022, 11:00
Ponad 500 młodych ludzi zjechało się na Kalwarię Pacławską. Rozpoczęła się 35. edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych
13

W niedzielę 24 lipca rozpoczęła się 35. Franciszkańskie Spotkanie Młodych! Na Kalwarię Pacławską zjechało ponad 500 młodych ludzi z całej Polski, by przez 6 kolejnych dni wspólnie odkrywać cel i sens istnienia człowieka.

Napisany dnia: 27.07.2022, 16:00
Wzrasta liczba 100-latków na Podkarpaciu
5

115 osób na Podkarpaciu pobiera z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat.

Napisany dnia: 27.07.2022, 13:12
Laptopy i komputery trafiły do dzieci i młodzieży!
5

187 laptopów, 3 komputery i 5 tabletów, w sumie 195 sztuk sprzętu służącego do nauki zdalnej, trafiło do dzieci i młodzieży w ramach projektu „Granty PPGR - wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Mieszkańcy Jasła, którzy zostali zakwalifikowani do projektu, odebrali wybrany przez siebie sprzęt na przełomie czerwca i lipca.

 

Napisany dnia: 25.07.2022, 10:24
Profesjonalna koloryzacja w domu - zobacz 3 najlepsze farby L'Oreal!
0

Marzy Ci się nowy kolor włosów? Chciałabyś uzyskać odcień, jaki miała Twoja ulubiona aktorka w filmie, który ostatnio obejrzałaś? Nad wyglądem aktorów czuwa cały sztab stylistów. Jednak nie martw się, jeśli nie masz czasu na pójście do fryzjera - możesz zmienić kolor włosów również w domu! Pomogą Ci w tym profesjonalne farby do włosów L'Oreal.

Napisany dnia: 21.07.2022, 07:16
Kartony fasonowe. Do czego mogą się przydać?
1

Oprócz zwykłych pudełek klapowych u producentów opakowań dostępne są także pudełka fasonowe. I trzeba podkreślić, że cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza w branży e-commerce...

Napisany dnia: 18.07.2022, 22:31
Jaką rolę odgrywa witamina A w organizmie człowieka?
0

Witamina A jest jedną z witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach (witaminy ADEK) i jest to tak naprawdę potoczna nazwa grupy organicznych związków chemicznych - retinoidów. Najczęściej spotykaną formą witaminy A jest tzw. retinol, natomiast drugą wykorzystywaną w wielu suplementach diety jest pochodzący z karotenoidów - beta-karoten, który de facto jest prowitaminą A, ponieważ posiada jedynie podobne właściwości, jednak inną budowę itp.

Napisany dnia: 15.07.2022, 08:41
Zaczerwienione gardło — czy to powód niepokoju?
0

Zaczerwienione gardło jest jednym z objawów anginy, infekcji wirusowej lub chorób wieku dziecięcego. W wielu przypadkach domowe sposoby i produkty dostępne bez recepty skutecznie łagodzą zaczerwienienie i ból gardła, w niektórych konieczna jest konsultacja lekarska. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Napisany dnia: 07.07.2022, 14:00
Jakie kary grożą za brak OC? Zobacz, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie
1

Masz samochód? Musisz go więc ubezpieczyć. OC, czyli komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, powinno być wykupione dla każdego pojazdu podlegającego rejestracji w Polsce. Konieczne jest przy tym zachowanie ciągłości w okresie trwania ochrony. Jeśli nie wykupisz OC, nawet bez kontroli drogowej możesz zostać obciążony karą sięgającą kilku tysięcy złotych. Zobacz, ile może ona wynieść.

Napisany dnia: 07.07.2022, 12:48
Studenci z Jasła pomagają zwierzętom w Krośnie
1

Starości I i II roku jasielskiej filii Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi tj. p. Mateusz Michalec, p. Natalia Madej wraz z p. Tomaszem Bieniasem odwiedzili schronisko dla zwierząt Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Krośnie i przekazali kilkadziesiąt kilogramów specjalistycznej karmy, pochodzącej z ogólnouczelnianej zbiórki, która odbyła się w czerwcu br.

Napisany dnia: 05.07.2022, 11:17
Parkuj z „głową” - apeluje Straż Miejska
20

Jasielscy strażnicy miejscy każdego dnia spotykają się z kuriozalnymi przypadkami łamania zasad dotyczących parkowania w naszym mieście. Na „kopercie”, na trawniku, na środku chodnika czy na przejściu dla pieszych. Trzeba przyznać, że w wyborze miejsca parkingowego kierowcom fantazji nie brakuje.

Napisany dnia: 30.06.2022, 11:54
Policjanci i strażnicy miejscy z wizytą na półkolonii
1

Policjanci i Strażnicy Miejscy z Jasła, rozpoczęli realizację zadań wynikających z ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, odwiedzili uczestników półkolonii w Zespole Szkół nr 5 w Jaśle oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, aby omówić podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

Napisany dnia: 29.06.2022, 10:24
Bezpłatne bilety na basen dla dzieci i młodzieży z Jasła
4

Miasto Jasło przekazało jasielskim zarządom osiedli 1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen MOSiR. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu miasta.

Napisany dnia: 28.06.2022, 16:35
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657