Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Archiwizacja dokumentów przez profesjonalną firmę – etapy, zalety
0

Polskie przedsiębiorstwa wytwarzają w ciągu roku mnóstwo dokumentów. Te kluczowe muszą być archiwizowane przez określony czas. Ma to służyć ewentualnym kontrolom ze strony różnych instytucji państwowych i firm audytorskich. Profesjonalne firmy zajmujące się archiwizacją dokumentów potrafią ten proces znacząco ułatwić.

Napisany dnia: 27.06.2022, 23:03
Jak dobrać dach do projektu domu?
0

Blacha na dach jest szczególnie popularnym materiałem używanym w trakcie budowania domu. Na uwagę zwraca ciekawe wzornictwo, różnorodna kolorystyka oraz wytrzymałość. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, aby cały dom prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie.

Napisany dnia: 24.06.2022, 13:20
5 mitów o łazienkach
2

Aranżacja łazienki to kwestia, która przysparza wielu problemów. Wszystko dlatego, że jest to wnętrze, które ma pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Istotne by było przestrzenią zapewniającą nam komfort w trakcie codziennych zabiegów higienicznych, a przy tym pozwalało nam się zrelaksować i odpocząć. 

Napisany dnia: 21.06.2022, 13:24
Najlepsze prezenty dla trzylatka
1

Wybranie odpowiedniego prezentu dla trzyletniego dziecka to wbrew pozorom wcale nie jest łatwe zadanie. Ten okres w życiu malucha jest wyjątkowo dynamiczny, a on sam zamienia się w małego odkrywcę. Zbliżające się urodziny, imieniny czy święta sprawiają, że zaczynasz zastanawiać się, co kupić swojemu małemu mężczyźnie. Lista rzeczy, którymi interesuje się trzylatek, może być niezwykle zmienna, dobrze więc zainwestować w zakup prezentu ponadczasowego i klasycznego. W zestawieniu tym znajdziesz propozycje, które bez wątpienia podbiją serce każdego malucha.

Napisany dnia: 20.06.2022, 19:46
Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” w Jaśle
1

Miasto Jasło po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Będzie ona prowadzona przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz służbami mundurowymi i instytucjami na co dzień zajmującymi się problematyką bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Napisany dnia: 20.06.2022, 11:00
Padł rekord - zebrali 9,5 tony zużytych baterii
1

Niemal 9,5 tony zużytych baterii, dokładnie 9 234 kg, zebrały jasielskie przedszkola i szkoły podstawowe w ramach XXII konkursu ekologicznego organizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury 13 czerwca, a nagrody uczestnikom konkursu wręczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 20.06.2022, 08:53
Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła dotycząca udziału mieszkańców w debacie nad Raportem o stanie Miasta Jasła za 2021 rok
11

Informuję, iż zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z póź. zm.) Burmistrz Miasta Jasła przedstawił Raport o stanie Miasta Jasła za 2021 rok.

Napisany dnia: 15.06.2022, 10:16
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Jaśle
1

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jasła (osoby fizyczne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, JST) na indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:28
Dlaczego strategia link-buildingowa jest tak ważna w SEO?
0

Spośród wielu procesów wchodzących w skład pozycjonowania strony i zabiegów SEO, link-building zajmuje szczególnie istotne miejsce, które w dużej mierze determinuje dynamikę ruchu na naszej stronie i jej odbiór przez algorytmy Google. Czym dokładnie jest link-building i jak wdrożyć ten element do swoich działań SEO?

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:28
Wkrótce otwarcie basenu otwartego w Jaśle. Sprawdźcie ceny biletów
15

Już w najbliższą sobotę 18 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle otwiera basen odkryty. Obiekt będzie dostępny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00.

Napisany dnia: 13.06.2022, 10:32
Porozumienia z dyrektorami szkół z klasami mundurowymi podpisane
1

Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle – ppłk Jacek Paśko podpisał porozumienia z Dyrektorami szkół z klasami mundurowymi z terenu powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 06.06.2022, 21:39
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
6

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle zachęca wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego! Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Napisany dnia: 06.06.2022, 11:45
Uczniowie z Chemika i „Niebo nad Malborkiem”
5

27 maja 2022 roku uczniowie klasy 3 Ph Paweł Wojdyła i Dominik Pruchnik pod opieką pana Damiana Matłosza z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle uczestniczyli w półfinałach zawodów w ramach ogólnopolskiego projektu Learn&Fly.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:59
Świadczenie rehabilitacyjne – dyżur telefoniczny ZUS
1

W środę, 18 maja, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące świadczenia rehabilitacyjnego.

Napisany dnia: 17.05.2022, 12:24
Moda na crossovery – czy do dobry wybór dla przedsiębiorców?
1

Jeśli szukasz nowego samochodu dla firmy, sprawdź crossovery. Te auta coraz bardziej podbijają rynek motoryzacyjny. Są wygodne, bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne. Nadają się do jazdy miejskiej i podmiejskiej. Przekonaj się, dlaczego crossovery to dobry wybór dla przedsiębiorcy.

Napisany dnia: 13.05.2022, 08:21
Perłowy Jubileusz Caritas Diecezji Rzeszowskiej
5

8 maja 1992 r. Biskup Kazimierz Górny powołał do istnienia Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W okolicznościowym dekrecie napisał m.in.: „Serdecznie błogosławię wszystkim, którzy podejmą współpracę i samarytańską służbę w ramach Caritas Diecezji Rzeszowskiej”. To Boże błogosławieństwo towarzyszy rzeszowskiej Caritas od 30 lat. Za owoce tego błogosławieństwa, którymi są liczne dzieła miłosierdzia – dziękowano podczas jubileuszowego świętowania – 7 maja 2022 r.

Napisany dnia: 11.05.2022, 09:40
Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
13

Każdy właściciel czy zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła musi złożyć deklarację o źródłach ogrzewania budynku. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że jest to ustawowy obowiązek, a jego niewypełnienie grozi karą do 5000 zł.

Napisany dnia: 05.05.2022, 11:57
Wsparcie dla seniorów
6

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle rozpoczął realizację programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, z którego mogą skorzystać osoby powyżej 65 roku życia. Seniorzy mogą liczyć między innymi na wsparcie społeczne i psychologiczne, pomoc w umawianiu wizyt lekarskich czy też w codziennych czynnościach.

Napisany dnia: 27.04.2022, 23:02
Perfumy męskie do 20 zł? TOP 5 najlepszych zapachów
8

Wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby pachnieć męsko i elegancko. Poznaj TOP 5 perfum, które cieszą się najlepszymi opiniami.

Napisany dnia: 27.04.2022, 13:31
ONEMARKET.EU – zainspiruj się podczas urządzania wymarzonych wnętrz!
0

Urządzasz właśnie swój wymarzony dom i mieszkanie? Poszukujesz inspiracji, dzięki którym stworzysz niepowtarzalne aranżacje salonu, jadalni i pozostałych wnętrz? Poznaj ONEMARKET.EU – miejsce, w którym znajdziesz wyjątkowe meble i dodatki do swojego domu!

Napisany dnia: 22.04.2022, 15:51
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657