Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
"Przeciw pijanym kierowcom". Sprawdzali trzeźwość i wręczali broszury zawierające przetrogi
5

Jasielscy policjanci, wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, wzięli udział w akcji profilaktycznej pn. „Przeciw pijanym kierowcom”. Podczas działań, w trakcie kontroli drogowej, kierujący otrzymywali ulotki i broszury zawierające informacje na temat negatywnych skutków wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Napisany dnia: 26.07.2021, 09:44
Ile kosztują kuchnie na wymiar w Rzeszowie?
2

Kuchnie na wymiar są marzeniem większości osób urządzających się w nowym miejscu. Oferują wszystko, co najważniejsze w przypadku mebli - solidność i trwałość, najlepsze materiały, staranne wykonanie oraz perfekcyjne dopasowanie zarówno do pomieszczenia, jak i gustu jego właściciela. Kuchnie na wymiar w Rzeszowie mają jednak jedną podstawową wadę - są dość drogie w realizacji, co sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup "od ręki". Na szczęście, istnieje alternatywne, sporo tańsze rozwiązanie i nie są nim wcale gotowe meble kuchenne.

Napisany dnia: 25.07.2021, 21:55
ZUS: Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”
9

Około 30 mln zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już ponad 50 tys. osób na niemalże 80 tys. dzieci.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:49
Jak wybrać okap do pokoju z aneksem kuchennym?
0

Pokój z aneksem kuchennym, jeszcze do niedawna smutna konieczność w możliwie najmniejszych metrażem mieszkaniach, powoli staje się synonimem nowoczesności. Cieszy się szczególnym uznaniem osób młodych, zamieszkujących po raz pierwszy samodzielnie lokal. To połączenie dwóch funkcji pozwala na oszczędność przestrzeni, czyli de facto kosztów zakupu oraz łączy serce domu - kuchnię, z powierzchnią przeznaczoną do wypoczynku. 

Napisany dnia: 21.07.2021, 22:18
Już 1 mln wniosków o "Dobry start". Na Podkarpaciu ponad 50 tys.
7

1 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu "Dobry start". Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną - do 30 listopada 2021. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już 51 523 osób na 76 807 dzieci.

 

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:09
Kuchnia czy łazienka - gdzie ulokować pralkę?
1

Bardzo często, urządzając nowe mieszkanie lub też dom, zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie - w kuchni czy łazience? Większość z nas od razu myśli o łazience. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie i umieszcza pralkę w kuchni. Rozwiązanie to wbrew pozorom może być bardzo praktyczne oraz wygodne, szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w łazience niewielkich rozmiarów.

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:03
XI Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne w Hałbowie
2

W minioną niedzielę przy zbiorowej mogile Żydów zamordowanych przez Niemców w Hałbowie odbyło się XI Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne pod tytułem 'Pamięć i Nadzieja".

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:39
Korzyści z auta elektrycznego. 9 powodów, dla których warto kupić samochód na prąd
31

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze w całej Europie, również w Polsce. Istnieje wiele powodów, dla których warto je kupować, a najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Napisany dnia: 13.07.2021, 09:33
PG Partner - Wyremontujemy Twój dom
2

Nie ulega wątpliwości, iż remont domu bądź mieszkania to spore przedsięwzięcie. W sytuacji, gdy zależy nam na starannym i solidnym przeprowadzeniu wszelkich prac budowlanych, zadanie to warto powierzyć profesjonalnej firmie remontowej. Doświadczeni fachowcy posiadają specjalistyczną wiedzę, jak i doświadczenie, które jest niezbędne podczas remontu. Można więc śmiało stwierdzić, że zatrudnienie firmy remontowej niesie za sobą szereg korzyści. Szukasz sprawdzonej, a zarazem profesjonalnej ekipy remontowej? Koniecznie sprawdź ofertę PG PARTNER!

Napisany dnia: 13.07.2021, 09:29
Czy poduszki antyalergiczne są wygodne? Znajdź odpowiedni model w Lesznie
0

Objawy takie jak katar, kaszel, zaczerwienienie oczu, rumień, wysypka to symptomy charakterystyczne dla alergii, nazywanej jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety w otoczeniu domowym pojawiają się różne alergeny takie jak kurz, roztocza, bakterie, grzyby i pyłki. Jednym z dobrych rozwiązań jest zakup poduszki antyalergicznej.

Napisany dnia: 09.07.2021, 11:46
Jak być bezpiecznym podczas wakacji
1

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. To dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności.

Napisany dnia: 08.07.2021, 09:25
Bank PKO BP ostrzega przed oszustami!
3

Największy bank w Polsce ostrzega klientów przed oszustami. Jeśli dadzą się zwieść, mogą stracić swoje oszczędności. Oszuści dzwonią telefonicznie bądź wysyłają wiadomości SMS lub za pomocą innych aplikacji chcąc wyłudzić dane do logowania, autoryzacje transakcji lub dane karty płatniczej.

 

Napisany dnia: 07.07.2021, 18:12
Bezpłatne bilety na basen dla najmłodszych jaślan
4

Miasto Jasło przekazało jasielskim zarządom osiedli 1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen MOSiR. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu miasta.

Napisany dnia: 07.07.2021, 13:42
Jak wybrać sprzęt do termowizji?
0

Jeśli poszukujesz informacji na temat termowizji to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj między innymi informacje o tym na czym polega działanie kamery termowizyjnej, gdzie znalazła swoje zastosowanie oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając.

Napisany dnia: 06.07.2021, 09:00
Kwiaty prosto na ślub do rąk Pary Młodej
1

Kiedy myślimy o ślubie, nasze myśli natychmiast kierują się w stronę ukwieconego kościoła, samochodu, wiązanki ślubnej w rękach panny młodej, a także niezliczonych bukietów wręczanych przez gości.

Napisany dnia: 06.07.2021, 07:37
Trwa kampania przeciw pijanym kierowcom
7

Na terenie Jasła, w okresie wakacji, realizowana będzie ogólnopolska kampania przeciw pijanym kierowcom. Ma ona uczulić na problem nietrzeźwości na drogach, który od lat pozostaje jednym z głównych powodów wypadków drogowych.

Napisany dnia: 05.07.2021, 14:19
Profilaktyka 40 PLUS to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program startuje już 1 lipca
6

Profilaktyka 40 PLUS to jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. Od 1 lipca każdy Polak, który ma 40 lat lub więcej będzie mógł otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.

Napisany dnia: 02.07.2021, 14:07
Czy kupowanie roweru w sezonie jest opłacalne?
0

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem roweru, zapewne zauważyłeś już, że gama typów, modeli i przedziałów cenowych jest naprawdę szeroka. Ważne jest wybranie dobrego momentu na tego typu zakup, ponieważ ceny, w zależności od tego, czy kupujemy rower w sezonie, czy też nie, mogą diametralnie się różnić.

Napisany dnia: 02.07.2021, 14:00
Jak zmienił się rynek pierwotny w Krakowie w czasie pandemii?
0

Kraków od lat jest jednym z najchętniej zamieszkiwanych polskich miast, co przekłada się na wysokie ceny nieruchomości. Ogromny popyt wynika zarówno z bogatej historii miasta, jak i jego szybkiego rozwoju. Jak na ceny mieszkań wpłynęła pandemia? Czy zmniejszył się popyt? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Napisany dnia: 02.07.2021, 12:00
Położnictwo - nowy kierunek studiów w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie
0

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie uzyskała pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych w sprawie rozpoczęcia kształcenia na kierunku Położnictwo. Studia I stopnia na tym kierunku trwają 3 lata i umożliwiają uzyskanie tytułu zawodowego licencjata położnictwa.

Napisany dnia: 02.07.2021, 09:44
 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105