Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Trwa nabór na asystenta osoby niepełnosprawnej

3

Miasto Jasło/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zaprasza do udziału w projekcie „Usługi społeczne w Mieście Jaśle” w zakresie wsparcia usługą asystencką.

Odbiorcy wsparcia: 20 osób legitymujących się orzeczeniem o lekkim, umiarkowanym, znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym do ww., w wieku 18+, zamieszkałych w województwie podkarpackim na terenie miasta Jasła.

Zakres wsparcia: asystowanie/towarzyszenie osobie z niepełnosprawnościami w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego, zawodowego, edukacyjnego, tj. m.in.:

– w wyjściu w wybrane miejsca,

–    w załatwianiu spraw urzędowych, w tym związanych z poszukiwaniem pracy,

–    w korzystaniu z dóbr kultury i sportu (np. muzeum, kino, basen, siłownia),

–    podczas praktyk religijnych,

–    w spędzaniu czasu wolnego (np. spacer, gry towarzyskie),

–    w wizytach lekarskich (pomoc w zmianie ubioru i pozycji podczas: wizyt lekarskich, zabiegów rehabilitacji).

Usługa asystencka będzie świadczona 7 dni w tygodniu. Wymiar godzinowy oraz pory świadczenia wsparcia będą dostosowane do potrzeb uczestnika/uczestniczki projektu. Usługa może być świadczona do 40 km od miasta Jasła na terenie woj. podkarpackiego.

Dodatkowe wsparcie: w trakcie świadczenia usług asystenckich uczestnicy/uczestniczki projektu będą mieli także możliwość skorzystania z usługi transportu indywidualnego „door to door”.

Uczestnikami projektu w zakresie wsparcia usługą asystencką nie mogą być osoby, które korzystały lub korzystają z usług asystencji dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” lub w ramach innych programów/projektów realizowanych przez Beneficjenta (Miasto Jasło/MOPS w Jaśle).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie zapraszamy do kontaktu osobistego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśle, ul. Szkolna 25 lub telefonicznego tel. 13 44 37015 lub 13 446 4328 od poniedziałku do piątku w godzinach: pn. od 7:30 do 17:00, wt. – czw. od 7:30 do 15:30 i pt. od 7:30 do 14:00.

Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami dostępne na stronie internetowej www.mopsjaslo.pl w Zakładce Projekty.

Liczba miejsc jest ograniczona.

UM Jasło

Napisany dnia: 22.03.2024, 20:01

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ No
dnia 24.03.2024, 14:50 · Zgłoś
fajne logo ma mops
Odpowiedz
3
@ Ojej
dnia 23.03.2024, 13:23 · Zgłoś
Kto chce być asystentem dragoness? Może bazalt, QQrQ, js, zwierzak? Njiet??
Odpowiedz
0
@ Anonim32027
dnia 23.03.2024, 07:13 · Zgłoś
Chciała skorzystać z takiej usługi niestety dokumenty były podpisane lecz nikt mi nie pomógł że względu na schorzenie najlepiej poszukać sobie samemu opiekunki a nie wydawać znów pieniądze na niesprawdzone dofinansowanie ile ludzi potrzebuję pomocy o których wiecie tylko lub nie chcecie wiedzieć
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657