Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu
14

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że do 03.12.2023 r. do godz. 03. 00 prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm.

Napisany dnia: 01.12.2023, 10:50
Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii
19

9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

Napisany dnia: 30.11.2023, 20:56
Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia
64

W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

Napisany dnia: 30.11.2023, 17:34
MKS w Jaśle wymienia tabor
54

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW. - Jest to przedostatnia wymiana taboru. Mam nadzieję, że doczekamy się jeszcze jednej, która spowoduje, że autobusy będą dopasowane w stu procentach do potrzeb – mówił Robert Dobosz, prezes MKS w Jaśle.

Napisany dnia: 30.11.2023, 14:30
Kierował bez uprawnień i pod działaniem amfetaminy
19

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem amfetaminy. Z pewnością czekają go surowe konsekwencje.

 

Napisany dnia: 30.11.2023, 09:54
Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków
32

W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie (gmina Skołyszyn) doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, choć nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków. Śledczy postawili mu zarzut zabójstwa matki oraz usiłowania zabójstwa ojca. Jakub W. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

Napisany dnia: 29.11.2023, 12:56
W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem
154

Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. Rodziny ukraińskich uchodźców szukały dla siebie schronienia przede wszystkim w Polsce, w tym także w Jaśle. Dla wielu z nich Jasło stało się drugim domem. Doświadczeni tragedią wojny, starają się wieść tutaj normalne życie. Pomaga im w tym Fundacja Slow Beskid.

Napisany dnia: 29.11.2023, 07:00
Jasielski ŚDS w końcu ma swój samochód
16

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle ma w końcu własny samochód by przewozić swoich podopiecznych. Specjalnie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych bus został oficjalnie przekazany na potrzeby ośrodka przez Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.

 

Napisany dnia: 28.11.2023, 19:00
Trudne warunki na drogach przyczyną zdarzeń drogowych
28

Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach pojawia się błoto pośniegowe i lód. Pamiętajmy, aby o tej porze roku zachować wzmożoną ostrożność, podczas poruszania się w ruchu drogowym. Niesprzyjające warunki przyczyniły się dziś do dwóch zdarzeń drogowych, które miały miejsce na ulicach Jasła.

Napisany dnia: 28.11.2023, 17:00
W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok 36-letniego mieszkańca Gogołowa
11

W ubiegłym tygodniu w środę w Tarnawie Górnej w samochodzie odnaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny, mieszkańca Gogołowa. Marcin P. był poszukiwany przez kilka dni przez policję po tym, jak rodzina zawiadomiła o jego zaginięciu. Prokuratura w Sanoku wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. W miniony poniedziałek przeprowadzono badanie sekcyjne.

Napisany dnia: 28.11.2023, 14:47
Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana
14

Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

Napisany dnia: 28.11.2023, 12:49
Weź udział w konkursie i wygraj bilety na koncert – „Hity polskiej muzyki filmowej”

JasMaty to prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich melomanów. W tym roku Jasielskie Jazzowe Klimaty Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza odbywają się już po raz dziesiąty w historii. Z tej okazji, wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na koncert – „Hity polskiej muzyki filmowej”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Aby sięgnąć po nagrodę wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe, wykazując się przy tym najlepszym refleksem.

Napisany dnia: 28.11.2023, 10:00
Młodzi pasjonaci robotyki z jasielskiego „Chemika” znów triumfują
4

W minioną sobotę (25 listopada br.) w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskich Zawodów Robotycznych RobON. Do Krosna ściągnęło kilkudziesięciu pasjonatów robotyki i nowych technologii. Do udziału w zawodach przystąpiło ponad trzydzieści ekip. Wśród nich znalazły się drużyny reprezentujące jasielskie szkoły ponadpodstawowe. Najlepiej spisali się uczniowie „Chemika”. Młodzi pasjonaci robotyki triumfowali w trzech z czterech kategorii.

Napisany dnia: 28.11.2023, 09:00
To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. Elementów, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo każdego użytkownika aut i uczestnika ruchu jest bardzo dużo. Jednym z nich jest właściwe ogumienie. Opony w swoim samochodzie z łatwością, szybko i w rozsądnej cennie wymienisz w Centrum Serwisowym Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle.  

Napisany dnia: 28.11.2023, 07:00
Szykują się podwyżki za śmieci
98

Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

Napisany dnia: 27.11.2023, 20:32
Świąteczne paczki dla DPS w Gliniku Dolnym. Trwa mikołajkowa zrzutka
9

Od lat pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Gliniku Dolnym otrzymują paczki mikołajkowe na święta. Stało się to pewną tradycją, która cieszy mieszkańców domu i sprawia im ogromną radość. Tak też miało się stać w tym roku, niemniej sponsor podarunków zrezygnował z tegorocznej akcji. Została więc założona mikołajkowa zrzutka, aby 70 pensjonariuszy mogło choć na chwilę zapomnieć o chorobach oraz codziennych troskach..

Napisany dnia: 27.11.2023, 14:53
Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi
34

Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

Napisany dnia: 27.11.2023, 10:49
W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. W przypadku Jasła, receptą na osiągnięcie tak nakreślonego celu może okazać się realizacja szeregu działań w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”. Istotną rolę w tym procesie powinni odgrywać najmłodsi jaślanie.

Napisany dnia: 27.11.2023, 08:57
Zabytkowy „Dom Ubogich” w Dębowcu doczeka się renowacji
47

Na terenie gminy Dębowiec znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektów zabytkowych wpisanych do gminnej ewidencji zabytków. Wśród nich znaleźć można „Dom Ubogich”. Drewniany budynek, którego powstanie datuje się na 1876 r. wkrótce doczeka się przeprowadzenia gruntownych prac konserwatorskich i restauratorskich. Koszt realizacji zadania wynosi 996 709,10 zł, z czego 970 200 zł to dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Napisany dnia: 26.11.2023, 14:00
Zmarła Jolanta Wygnał - sołtys Sadek
7

Smutne informacje docierają z Gminy Nowy Żmigród. Jolanta Wygnał, sołtys Sadek kilka miesięcy temu doznała wylewu oraz porażenia czterokończynowego. Rodzina starając się jej pomóc ze wszystkich sił zorganizowała zbiórkę, z której środki miały zostać przeznaczone na kosztowną rehabilitację w ośrodku. Niestety, pani Jolanta zmarła w sobotę w wieku 50 lat.

Napisany dnia: 26.11.2023, 11:01
 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657