Strona główna
Trzcinica: Budynek gospodarczy stanął w płomieniach
4

Wczoraj przed godziną 20. w Trzcinicy wybuchł pożar drewnianego budynku gospodarczego. Do akcji gaśniczej przystąpiło dwanaście zastępów straży pożarnej. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Sprawę bada jasielska policja.

Napisany dnia: 04.11.2019, 11:00
Wypadek w Sieklówce
18

Wczoraj w Sieklówce około godziny 13.30 na drodze powiatowej kierujący motorowerem zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka jadącym seatem leonem. Do szpitala trafił kierowca jednośladu. Wszystko na to wskazuje, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Napisany dnia: 04.11.2019, 08:48
Jasielska porodówka w najlepszej 10 na Podkarpaciu
77

Szpital Specjalistyczny w Jaśle znalazł się na czwartym miejscu w rankingu "Głos Matek" przeprowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Na 100 punktów możliwych do zdobycia uzyskał 56. Na pierwszym miejscu uplasował się Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie.

Napisany dnia: 03.11.2019, 18:15
Żywa lekcja jasielskiej historii
20

Przez cały wrzesień jasielska 139. Drużyna Harcerska „Lisy” im. płka Leopolda Lisa-Kuli, pod opieką swojego drużynowego i jednocześnie prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego Wiesława Hapa, prowadziła akcję „Pamiętamy o miejscach pamięci z I i II wojny światowej w Jaśle”.

Napisany dnia: 03.11.2019, 10:59
Ogłoszono przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki
93

Jeszcze w tym roku ruszyć mają prace przy budowie mostu łączącego osiedle Gądki z pozostałą częścią miasta. 17 października ogłoszono przetarg na roboty budowlane. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 8 mln zł.

Napisany dnia: 31.10.2019, 10:33
Wszystkich Świętych – organizacja ruchu i utrzymanie jasielskich cmentarzy komunalnych
11

Miasto Jasło podaje informacje dotyczące organizacji ruchu oraz utrzymania cmentarzy komunalnych w okresie Wszystkich Świętych.

Napisany dnia: 31.10.2019, 07:36
Szczątki kobiety mogą mieć nawet 100 lat
36

27 września w pobliżu cmentarza żydowskiego w Jaśle odnaleziono szczątki kobiety. Według opinii biegłego mogą mieć one od 70 do nawet 100 lat. Czy na ternie, przez który w przyszłości ma przebiegać nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 znajdował się niegdyś cmentarz? Na to pytanie odpowiedź mogą dać rozpoczęte w tym tygodniu badania sondażowe.

Napisany dnia: 30.10.2019, 14:41
W Kołaczycach powstał Uniwersytet Dziecięcy UniKids
47

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Kołaczycach odbyła się inauguracja pierwszego roku akademickiego młodych studentów UniKids. Do pierwszej edycji Uniwersytetu Dziecięcego zgłosiło się 85 dzieci z całej gminy Kołaczyce. Partnerem przedsięwzięcia jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie.

Napisany dnia: 29.10.2019, 09:42
Stop zmęczonym oczom!

Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED!       Światło niebieskie powoduje m.in. ból głowy, który mylnie możesz odbierać jako chorobę.

Napisany dnia: 29.10.2019, 07:32
Po raz kolejny kwestujemy!
20

1 i 2 listopada (piątek i sobota) odbędzie się kolejna, jedenasta już, akcja zbierania datków na rzecz ratowania zabytków jasielskiej nekropolii. W tym roku środki przeznaczone zostaną na renowację nagrobka Rodziny Soleckich z końca XIX w. Organizatorem akcji jest Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle przy wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 28.10.2019, 13:21
Darmowy autokar na dzień Wszystkich Świętych - informacja

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Nasza Polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali groby swoich bliskich, zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

Napisany dnia: 28.10.2019, 10:03
Wypadek w Majscowej- AKTUALIZACJA
53

W miejscowości Majscowa, po godz. 8. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Droga wojewódzka 992 relacji Jasło - Nowy Żmigród jest częściowo zablokowana. 

Napisany dnia: 28.10.2019, 09:01
W Świerchowej opel uderzył w betonowy przepust. Utrudnienia na DW 992
42

W miejscowości Świerchowa doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Kierujący oplem zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 26.10.2019, 08:21
Mieszkańcy Sieklówki przeciwni budowie asfaltowni
130

Blisko dwieście osób z Sieklówki i Lubli wzięło udział w proteście przeciwko budowie asfaltowni. Okazało się, że inwestor z Sandomierza jest zainteresowany działkami gminnymi w przysiółku Sieklówka Dolna i wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. Mieszkańcy są zaniepokojeni i mówią stanowcze „nie”.

Napisany dnia: 25.10.2019, 12:27
Praca dla opiekunów u chorego w domu
17

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle poszukuje pracowników na stanowisko: „OPIEKUN U CHOREGO W DOMU”.

Napisany dnia: 25.10.2019, 11:52
Znieważono miejsce pochówku. Skradziono krzyż i zdjęcie zmarłego
55

Jasielska policja wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia miejsca pochówku, do którego doszło w miniony weekend na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu. Z nagrobka skradziono zdjęcie zmarłego oraz krzyż. Zniszczono tablicę oraz namalowano ostrym narzędziem satanistyczny symbol.

Napisany dnia: 25.10.2019, 07:29
Udało się! W domu pani Marioli i jej rodziny zaszły ogromne zmiany!
70

Rodzina Śmietanów z Łask żyła w trudnych warunkach. W domu był wszechobecny grzyb i wilgoć. Nie mieli łazienki ani ciepłej wody. Brakowało wszystkiego od ubrań po meble. Dzięki pomocy dobrych ludzi w kilka miesięcy ich los się odmienił.

Napisany dnia: 24.10.2019, 12:23
Przedszkole Akademia Małego Geniusza - ZAPRASZA!

Trwa nabór do nowo powstałego Przedszkola Akademia Małego Geniusza w Jaśle przy ul.Towarowej 29A. Jest to druga placówka na Podkarpaciu. Akademia Małego Geniusza to wyjątkowe miejsce, stworzone z pasji i miłości do dzieci. Zwracamy szczególną uwagę na indywidualne podejście do dziecka.

Napisany dnia: 24.10.2019, 11:07
Dzisiaj ogólnopolskie działania policji "Prędkość"
53

Dziś od rana policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Napisany dnia: 23.10.2019, 08:23
Studenci AHE rozpoczęli nowy rok akademicki
45

W minioną sobotę, w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, zainaugurowano uroczyście nowy rok akademicki 2019/2020. W tym roku szeregi studentów jasielskiej Alma Mater zasilili słuchacze nowo utworzonego kierunku - administracji. Wciąż rozwijająca się na jasielskim gruncie uczelnia nie spoczywa więc na laurach, konsekwentnie krocząc obraną ścieżką, której głównym drogowskazem jest kształcenie praktyczne.

Napisany dnia: 22.10.2019, 20:00
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105