Strona główna
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
33

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów amfetaminy oraz 0,7 grama marihuany. Zatrzymany jaślanin usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 13.05.2019, 11:38
Dyrektor MPN odchodzi na emeryturę
39

Marian Stój zrezygnował ze stanowiska dyrektora Magurskiego Parku Narodowego, ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego.

Napisany dnia: 13.05.2019, 10:16
Studia podyplomowe

Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

Napisany dnia: 13.05.2019, 08:55
Lotos zainwestował w modernizację terminala paliwowego
43

Spółka Lotos Infrastruktura w Jaśle zmodernizowała i unowocześniła terminal paliwowy ze sterownią i liniami nalewczymi za około 2 mln zł. - Jest to inwestycja, która pozwala na to, aby terminal paliw mógł funkcjonować bezpiecznie w obszarze przyjęcia, zmagazynowania i wydania paliw – podkreślił Jacek Gogola, wiceprezes zarządu spółki Lotos Infrastruktura w Jaśle.

Napisany dnia: 12.05.2019, 14:18
Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

Napisany dnia: 11.05.2019, 07:25
Strażacy są fachowcami w specjalistycznych dziedzinach
29

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle obchodzili święto Dnia Strażaka. W tym uroczystym dniu wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia oraz podziękowania za wzorową służbę. - Strażakiem się jest do końca swoich dni. Myślę, że w sercu każdego z was to zawsze wybrzmiewa – powiedział bryg. Andrzej Marczenia, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 10.05.2019, 12:58
Kto zostanie prezesem zarządu MPGK?
102

Pierwszy konkurs na prezesa zarządu MPGK w Jaśle nie został rozstrzygnięty, mimo czterech kandydatów ubiegających się o to stanowisko. Według przewodniczącego rady nadzorczej spółki osoby te nie spełniały ich oczekiwań. W przyszłym tygodniu konkurs zostanie ponownie ogłoszony.

Napisany dnia: 09.05.2019, 13:44
Sprawca kradzieży z zarzutami
28

Dwaj mieszkańcy Jasła odpowiedzą za kradzież towaru w jednym ze sklepów przy ul. Towarowej w Jaśle. Mężczyźni z magazynu sklepowego wynieśli artykuły spożywcze warte 2780 zł. 35-latek oraz jego 29-letni wspólnik zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

Napisany dnia: 08.05.2019, 13:00
Będa zmiany w radzie. Sobczyk za Jankowską - Zawadę
82

Radna Izabela Jankowska-Zawada, która w jesiennych wyborach samorządowych startowała do Rady Miejskiej Jasła z KWW Ryszarda Pabiana zrzekła się mandatu. Jej miejsce w radzie zajmie 27-letnia Agnieszka Sobczyk.

Napisany dnia: 08.05.2019, 09:15
Wędrowali dla Jasia
13

Jasielscy policjanci wsparli policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy w ramach charytatywnej akcji od kilku dni wędrują Głównym Szlakiem Beskidzkim. Celem wyprawy jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację 6-letniego Jasia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Napisany dnia: 07.05.2019, 12:43
BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Napisany dnia: 07.05.2019, 07:14
Obywatelskie zatrzymanie włamywacza
40

Dwaj mieszkańcy Jasła wykazali się wzorową obywatelską postawą zatrzymując mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego w Jaśle i ukradł alkohol. Ujęty przez nich 35-letni jaślanin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.05.2019, 17:00
Majówka: Było 6 kolizji i 5 nietrzeźwych kierowców
13

Tegoroczny majowy weekend upłynął bezpiecznie na terenie powiatu jasielskiego. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało codziennie kilkunastu policjantów. W trakcie majówki policjanci odnotowali jedynie 6 niegroźnych kolizji drogowych.

Napisany dnia: 06.05.2019, 12:00
Alarm bombowy w szkołach
89

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych podniesiono alarm bombowy. Dyrektorzy placówek otrzymali wiadomość e-mail o podłożonym ładunku wybuchowym. Dzisiaj od rana funkcjonariusze jasielskiej policji przeszukiwali w nich pomieszczenia.

 

Napisany dnia: 06.05.2019, 11:25
Od 135 lat w służbie ludziom
20

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie od ponad wieku stoją na straży bezpieczeństwa życia i mienia mieszkańców gminy oraz powiatu jasielskiego. Wczoraj w jednostce odbyły się uroczyste obchody z okazji 135-lecia jej powstania połączone z Gminnym Dniem Strażaka.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 06.05.2019, 07:30
Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową drogi wojewódzkiej 993
25

Od dnia 6 maja br., do przewidywanego czasu zakończenia prac - tj. 31 październik 2019 r. będzie trwała rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla.

Napisany dnia: 05.05.2019, 08:00
Warsztat Terapii Zajęciowej ma już dwadzieścia lat
24

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaśle obchodzi jubileusz dwudziestolecia działalności. Od dwóch dekad placówka stanowi bezpieczną przystań dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To dzięki niej, jej podopieczni mogą czuć się potrzebni, nabywając koniecznych dla właściwego funkcjonowania w ramach społeczeństwa kompetencji.

Napisany dnia: 04.05.2019, 07:30
Jaślanie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
115

Od dnia uchwalenia Konstytucji 3-go Maja minęło już 228 lat. Na ulicach i placach polskich miast uroczyście obchodzono dziś kolejną rocznicę przyjęcia przez Sejm Czteroletni tak zwanej „Ustawy Rządowej”. Jasło nie stanowiło w tym względzie wyjątku. Ulicami miasta przeszedł dziś biało czerwony korowód. 

Napisany dnia: 03.05.2019, 15:37
Będzie wymiana kotłów w Jaśle
64

Miasto Jasło będzie uczestniczyć w dwóch projektach dotyczących wymiany źródeł ciepła. W sumie w 332 domach prywatnych (zgłoszonych do udziału) zostaną zmienione dotychczasowe piece i kotły, a w 11 budynkach wielorodzinnych zostaną wybudowane węzły cieplne wraz z wewnętrznymi instalacjami CO i CWU.

Napisany dnia: 02.05.2019, 07:37
Jeden samochód a za kółkiem dwóch pijanych kierowców
37

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle brali dziś udział w dwóch interwencjach, których antybohaterami zostali dwaj kierowcy samochodu dostawczego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowali tym samym pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Obydwu mężczyznom za nieodpowiedzialne zachowanie grożą teraz poważne konsekwencje. 

Napisany dnia: 30.04.2019, 15:43
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105