Strona główna
PiS w wyborczej ofensywie uderza w opozycję
253

Do Jasła przyjechała „cysterna wstydu PO-PSL”. Podczas zorganizowanej specjalnie z tej okazji konferencji prasowej kandydaci partii rządzącej w jesiennych wyborach parlamentarnych przekonywali, że to program Prawa i Sprawiedliwości jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Bezlitośnie ocenili rezultaty rządów opozycji.

Napisany dnia: 09.09.2019, 00:02
Zabezpieczali Jasło przed powodzią
57

Przed południem na wałach przy rzece Wisłoce strażacy z powiatu jasielskiego oraz ze Słowacji ułożyli z rękawów wał przeciwpowodziowy oraz przenośną zaporę. Prowadzone przez nich działania wzbudziły ogromne zainteresowanie i jednocześnie niepokój wśród przechodniów. Na szczęście to tylko ćwiczenia, które mają pomóc w przyszłości wypracować szybkie i sprawne zabezpieczenie terenu przed zagrożeniem powodziowym.<FOTO>

Napisany dnia: 06.09.2019, 14:06
Uwięziony pies uratowany ! (wideo)
26

Do nietypowego zgłoszenia doszło wczoraj w Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie. Mieszkanka Brzezowej zgłosiła Wójtowi - Grzegorzowi Barze, że tydzień temu zaginął jej pies. Z informacji jakie przekazała wynikało że jeden z sąsiadów słyszał szczekanie pod mostkiem na jednej z dróg.

Napisany dnia: 06.09.2019, 09:21
Budowa mostu na Gądkach – Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie
67

Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na budowę mostu przez rzekę Wisłokę wraz z dojazdami na osiedlu Gądki. Powstanie on nieopodal istniejącej kładki. Wartość inwestycji wyniesie 8 mln zł, z czego po połowie kosztów sfinansują Fundusz Dróg Samorządowych i Miasto Jasło.

Napisany dnia: 05.09.2019, 14:00
Pijany włamywacz w oku kamery
37

Wczoraj przed godziną 23. na ul. Krasińskiego w Jaśle doszło do włamania, które w oku kamery miejskiego monitoringu zauważył operator Straży Miejskiej. O sprawie została powiadomiona jasielska policja, która zastała złodzieja w środku sklepu spożywczo-monopolowego. Mężczyzna miał 2,4 promile alkoholu w organizmie. 43-letni jaślanin trafił do policyjnego aresztu.

Napisany dnia: 05.09.2019, 11:12
Rak zabrał mi rękę, potrzebuję nowej! Kuba Procanin zbiera pieniądze na protezę
11

Kuba Procanin pomimo trudnych doświadczeń wciąż stawia przed sobą nowe cele. Aby mógł je zrealizować i w pełni cieszyć się życiem po amputacji lewej ręki potrzebuje nowoczesnej protezy. Jej zakup jest bardzo kosztowny. Środki, które udało mu się zgromadzić w ramach zbiórki na protonoterapię okazały się być niewystarczające. Siatkarz potrzebuje jeszcze ponad 100 tys. zł. Kuba znów potrzebuje Waszej pomocy.   

Napisany dnia: 05.09.2019, 09:51
Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

Napisany dnia: 05.09.2019, 07:30
Bali się, że woda będzie zalewała ich podwórka
25

Mieszkańcy Nawsia Kołaczyckiego od dawna czekali na remont drogi powiatowej przebiegającej przez ich wieś. Po wielu latach w lipcu br. rozpoczęto jej rozbudowę. Pierwszy etap prac dotyczy wykonania kanalizacji deszczowej. O drugim etapie na razie nie ma mowy. Mieszkańcy obawiali się, że będą zalewani przy większych opadach deszczu. - Uspakajamy mieszkańców i prosimy o cierpliwość, gdyż inwestycja nie jest jeszcze zakończona – podkreśla Katarzyna Kaszowicz z Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Napisany dnia: 04.09.2019, 10:00
Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji.

Napisany dnia: 04.09.2019, 07:30
Jasielski Żak odkrywa karty! Poznaj tajemnice Żaka w Jaśle!

Chcesz na własnej skórze przekonać się jak wygląda praktyczna nauka zawodu? Nic prostszego! 7 września 2019 r. jasielski oddział szkoły Żak, największej szkoły dla dorosłych w Polsce, zaprasza na dzień otwarty. Ty również musisz tam być!

Napisany dnia: 03.09.2019, 19:05
Czy lodowisko w Jaśle doczeka się zadaszenia?
45

Radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła nie poprali pomysłu zakupu zadaszenia, które miałoby zostać zainstalowane na jasielskim lodowisku. Zdaniem części z nich należy rozważyć jego powiększenie nie ograniczając się do stosowania półśrodków. Być może w grę wchodzić będzie wynajem zadaszenia na najbliższy sezon, co miałoby potwierdzić bądź też zaprzeczyć sensowności zastosowania tego rodzaju rozwiązania.

Napisany dnia: 03.09.2019, 13:45
Ruszają stypendia dla studentów medycyny
43

Samorząd powiatowy, aby przyciągnąć młodych lekarzy do jasielskiego szpitala zdecydował się przekazać środki na wypłatę stypendiów dla studentów medycyny od czwartego roku studiów. Będą oni otrzymywać 1,5 tysiąca miesięcznie od października do czerwca.

Napisany dnia: 02.09.2019, 13:59
Po uderzeniu pioruna spłonął budynek gospodarczy
19

Podczas dzisiejszej porannej burzy przetaczającej się nad regionem doszło do pożaru w miejscowości Jaworze. Najprawdopodobniej na skutek uderzenia pioruna spłonął budynek gospodarczy.

Napisany dnia: 02.09.2019, 10:07
Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze zimowym. Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. 

Napisany dnia: 02.09.2019, 07:30
Wspominamy tragiczny wrzesień 1939 r.
68

W Jaśle odbyły się dzisiaj obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 1 września 1939 r. Polska stała się ofiarą agresji nazistowskich Niemiec. W tragicznej historii hitlerowskiej okupacji ziem polskich swój smutny rozdział ma także Jasło i jego mieszkańcy.

Napisany dnia: 01.09.2019, 17:03
Co z tą ścieżką i drzewami przy ul. Jagiełły?
126

Kwestia przebiegu ścieżki rowerowej na ul. Jagiełły i rosnących przy niej kasztanowców wciąż pozostaje otwarta. Odpowiadając na lipcową propozycję burmistrza właściciele pobliskich nieruchomości zdecydowali się na przedstawienie kolejnego wariantu realizowanej już inwestycji. Stał się ono przedmiotem niedawnych rozmów z udziałem radnych miejskich i Ryszarda Pabiana. Wkrótce okaże się, jaki będzie finał sprawy, która od wielu tygodni elektryzuje opinię publiczną w Jaśle.

Napisany dnia: 30.08.2019, 10:18
Wybierz wymarzony kierunek i ucz się w Żak-u

Szkoły dla dorosłych Żak to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mieli szansy na ukończenie wymarzonego kierunku. To zdecydowanie najprostszy i najlepszy sposób na rozwój i stworzenie własnej ścieżki kariery. Nauka, jaką oferuje szkoła ŻAK, odbywa się w trybie zaocznym w soboty i w niedziele. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z dotychczasowej pracy, by kształcić się w wybranym kierunku.

Napisany dnia: 30.08.2019, 09:03
Ul. Kraszewskiego do remontu
47

Radni miejscy zdecydowali o przeznaczeniu 70 tys. zł na przebudowę ul. Kraszewskiego. Środki te stanowią pomoc w formie dotacji celowej dla Powiatu Jasielskiego, który jako zarządca drogi realizował będzie inwestycję. Modernizacja ma zakończyć się w październiku bieżącego roku.

Napisany dnia: 29.08.2019, 08:03
Nowe zatoki przystankowe w Jaśle
102

W Jaśle powstają nowe zatoki przystankowe. Mają one usprawnić ruch pojazdów komunikacji zbiorowej w ścisłym centrum miasta. Wdrożenie nowych rozwiązań w tym zakresie wiąże się jednak z likwidacją kilkunastu miejsc parkingowych. Powstać ma jednak więcej miejsc postojowych na ul. Czackiego.

Napisany dnia: 28.08.2019, 16:30
Chcą budować strzelnicę powiatową
101

W Cieklinie na działkach prywatnych, które przekaże w drodze darowizny ks. prałat Franciszek Motyka władze powiatu zamierzają wybudować otwartą strzelnicę powiatową. Pomysł ten nie spotkał się jednak z aprobatą wszystkich radnych, którzy uważają, że nie jest to odpowiednia lokalizacja na tego rodzaju przedsięwzięcie.

Napisany dnia: 28.08.2019, 09:37
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105