Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Stłuczka na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Targowej w Jaśle
12

W poniedziałek po godzinie 23. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Targowej doszło do zderzenia się osobowego peugeota z busem.

 

Napisany dnia: 17.05.2022, 00:39
W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie
104

Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

Napisany dnia: 16.05.2022, 13:39
Samochód uderzył w drzewo. Kierowca był zakleszczony w pojeździe
11

W sobotę po godzinie 22. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu dostawczego, który zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W zdarzeniu ucierpiał kierowca pojazdu.

Napisany dnia: 14.05.2022, 23:35
W Gminie Tarnowiec rusza budowa nowego PSZOK-u
30

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa nowego Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnowcu. Inwestycja opiewa na ponad 4 mln zł, z czego blisko 3 mln zł gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Napisany dnia: 14.05.2022, 14:46
„Włóczykij” wróci na tory. Pociąg znów kursował będzie z Jasła do Krynicy-Zdroju
28

Takiej decyzji można było się spodziewać. Koleje Małopolskie sp. z o.o. również podczas tegorocznych wakacji realizować będą połączenie kolejowe Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło. Weekendowy pociąg kursował będzie w okresie od 2 lipca do 28 sierpnia.

Napisany dnia: 13.05.2022, 09:12
Konkurs z Kartą Podarunkową VIVO! Krosno. Oryginalny prezent na wyciągnięcie ręki

Chcesz zrobić sobie prezent, lub nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej osoby? Weź udział w konkursie, w którym do wygrania są Karty Podarunkowe VIVO! Krosno. To proste. Weź udział w naszej zabawie i ciesz się oryginalną nagrodą.

Napisany dnia: 12.05.2022, 18:00
PGE ostrzega przed oszustami. Wysyłają maile i SMS-y o uregulowanie rachunku za prąd
16

Dostałeś maila lub SMS-a z PGE? Bądź czujny i nie daj się oszukać. PGE Obrót ostrzega przed kolejnymi podejrzanymi wiadomościami wysyłanymi przez oszustów chcących wyłudzić pieniądze. Fałszywe SMS-y trafiają nie tylko do klientów, ale również osób niekorzystających z usług PGE. Pieniądze próbowali wyłudzić od m.in. wójta gminy Skołyszyn oraz Brzysk, którzy nie dali się nabrać i sami ostrzegają innych przed tego rodzaju działaniami.

Napisany dnia: 12.05.2022, 14:00
Pomosty na kompleksie Kwiatowa w Jaśle są w fatalnym stanie. Rodziny proszą o ich remont
84

Młode rodziny korzystające z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Przystanek Kwiatowa” dopytują, kiedy miasto zamierza wyremontować pomosty pływające, które od kilku lat są zamknięte i wyłączone z użytkowania. - Dla dzieci była to duża atrakcja. Niestety, od dłuższego czasu nie mamy możliwości z nich skorzystać – mówi pani Ania. Zdaniem urzędników prace naprawcze mają rozpocząć się już w czerwcu.

Napisany dnia: 12.05.2022, 10:48
Uwaga! Możliwe wystąpienie burz z gradem
7

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 12.05.2022 r. od godz. 12.00 do godz. 21.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 12.05.2022, 09:36
Wypadek w Nienaszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
19

Dzisiaj około godziny 6.30 w Nienaszowie na łuku drogi doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W tym zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i trafiła do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 11.05.2022, 10:12
Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie
45

W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej po blisko trzygodzinnym posiedzeniu podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna w wysokości 2 tys. zł za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

Napisany dnia: 11.05.2022, 09:16
Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

Szukasz pracy? Płatnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki? Zamierzasz zmienić dotychczasową pracę? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?

Napisany dnia: 11.05.2022, 07:30
Miasto zakupi 20 budek lęgowych dla jerzyków
71

Radna miejska Agnieszka Sobczyk wystąpiła do burmistrza Miasta Jasła z interpelacją w sprawie zakupu i montażu budek lęgowych dla jerzyków na budynkach użyteczności publicznej. Ponadto apelowała o przekazanie ich nieodpłatnie zainteresowanym mieszkańcom Jasła. Włodarz miasta zadeklarował zakupić 20 budek lęgowych dla jerzyków.

Napisany dnia: 10.05.2022, 19:59
Potrącenie w Gliniku Polskim. Ucierpiały dwie nastolatki
45

Dzisiaj około godziny 15. w Gliniku Polskim doszło do potrącenia dwóch dziewczyn w wieku 15 i 17 lat. Jedna trafiła karetką pogotowia do szpitala, druga została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Napisany dnia: 10.05.2022, 16:47
W Nowym Żmigrodzie ma powstać Centrum opiekuńczo-mieszkalne”
33

Gmina Nowy Żmigród przejmie działki należące do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które zostaną przeznaczone na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Tego rodzaju ośrodki mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy poprzez zapewnienie im zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego. Samorząd będzie ubiegał się o dofinansowanie zadania w całości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Napisany dnia: 10.05.2022, 10:13
„Z pracą do przodu!” - zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe

Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć prace, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma „INNOVO” Innowacje w biznesie sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Z pracą do przodu!”.

Napisany dnia: 10.05.2022, 09:00
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

Napisany dnia: 09.05.2022, 18:00
Sowina: Osobowy golf na łuku drogi wypadł z jezdni
29

Dzisiaj około godziny 12.30 w Sowinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego Volkswagena Golfa, którym podróżowały cztery osoby. Kierujący pojazdem 19-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i na łuku drogi wypadł z jezdni. Pojazd zatrzymał się na boku. Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Napisany dnia: 09.05.2022, 15:41
Prawie 2,2 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
16

Beata Trzop - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, podpisała z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, umowę na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, kwotą 1,7 mln zł. Kolejne niespełna 0,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup centrali monitorującej funkcje życiowe i rozbudowę istniejącej instalacji tlenowej.

Napisany dnia: 09.05.2022, 13:00
Miasto ogłosiło przetarg na kryte lodowisko w Jaśle
54

W ubiegłym roku Miasto Jasło otrzymało 14,7 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych, z czego 4,5 mln zł na realizację zadania pn. "budowa krytego lodowiska w Jaśle". Samorząd ogłosił przetarg i chce, aby inwestycja została wykonana w formule

Napisany dnia: 09.05.2022, 10:07
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657