Strona główna
Budżet Obywatelski wraca do prokuratury
18

Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

Napisany dnia: 11.04.2019, 12:03
Likwidacja "dzikiego wysypiska" odpadów na ul. Okrężnej
21

Mieszkaniec osiedla Krajowice powiadomił Straż Miejską o nielegalnym wysypisku śmieci. We wskazanym miejscu znajdowały się znaczne ilości odpadów min. plastikowe butelki, gruz, szkło, opony, odpady roślinne, a nawet sofa. 

Napisany dnia: 11.04.2019, 09:07
"Krok po kroku dochodzimy do prawdy"
231

Pod pomnikiem Golgota Wschodu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej, pod którym złożono znicze oraz wiązanki kwiatów. - Chcę podziękować za dziewięć lat trwania przy mojej rodzinie i przy naszej Ojczyźnie. Troska o nią to jest dobro najwyższe i obowiązek każdego Polaka. Udział młodzieży w tych uroczystościach to jest wzór ich postawy – powiedziała senator Alicja Zając, wdowa po śp. Senatorze Stanisławie Zającu.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 10.04.2019, 13:48
Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

Napisany dnia: 10.04.2019, 09:01
Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły
30

W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

Napisany dnia: 10.04.2019, 08:30
Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

Napisany dnia: 10.04.2019, 07:30
Budowa mostu na Gądkach – Miasto Jasło uzyskało pozwolenie na budowę
41

Miasto Jasło otrzymało pozwolenie na budowę mostu z jednostronnym chodnikiem przez rzekę Wisłokę na osiedlu Gądki. Inwestycja ta poprawi dostępność komunikacyjną osiedla Gądki do centrum miasta i będzie stanowić dodatkową przeprawę przez rzekę nieopodal istniejącej kładki.

Napisany dnia: 09.04.2019, 14:30
Drugi dzień strajku nauczycieli
740

Strajk rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. Z placówek miejskich wzięło w nim udział 168 nauczycieli. Dzisiaj ich liczba zmniejszyła się, gdyż pedagodzy wracają do pracy dydaktycznej. W szkołach ponadgimnazjalnych, które strajkują część zajęć dydaktycznych odbywa się zgodnie z planem pracy.

Napisany dnia: 09.04.2019, 13:42
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na 11-letnim chłopcu
36

Jasielscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzewanego o rozbój na 11-letnim chłopcu. Sprawca, grożąc pobiciem, zabrał dziecku zakupionego w sklepie loda oraz pieniądze. Podejrzewany przebywa w policyjnym areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 09.04.2019, 10:26
Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

Napisany dnia: 09.04.2019, 08:50
Jaślanie pożegnali płka Stanisława Dąbrowę-Kostkę
17

W piątek, 5 kwietnia, płk Stanisław Dąbrowa-Kostka, żołnierz ZWZ-AK, a po wojnie  antykomunistycznej konspiracji, uczestnik akcji rozbicia więzienia w Jaśle w sierpniu 1943 r., Honorowy Obywatel Miasta Jasła, spoczął na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.

Napisany dnia: 08.04.2019, 15:22
PGZK przejął spółkę Jasiel
45

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim, w którego skład wchodzą wszystkie gminy i miasta z terenu powiatu jasielskiego przejął w lutym br. sto procent udziałów w spółce PGZK-Jasiel. Jest on odpowiedzialny za zorganizowanie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 08.04.2019, 08:47
W wypadku drogowym zginęła 21-letnia kobieta
162

Dzisiaj około godziny 18. w Krajowicach na drodze krajowej relacji Jasło-Kołaczyce zderzyły się samochód osobowy z ciągnikiem siodłowym. Kierująca renault zginęła na miejscu, pasażerka trafiła do jasielskiego szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

 

Napisany dnia: 06.04.2019, 19:26
Wypadek na ul. Mickiewicza w Jaśle
18

Po godzinie 14. na ul. Mickiewicza w Jaśle miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów osobowych. Poszkodowaną w zdarzeniu została kierująca seatem leonem. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do jasielskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 05.04.2019, 17:36
A jednak strajk!
457

Dzisiaj rząd przedstawił związkom zawodowym nowy pakt społeczny dla oświaty.  - Nie zachodzą żadne okoliczności, które dawałyby nam legitymację do tego, abyśmy mogli dyskutować o wstrzymaniu akcji strajkowej w poniedziałek – powiedział po negocjacjach Stanisław Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszystko na to wskazuje, że do strajku dojdzie zgodnie z planem.

Napisany dnia: 05.04.2019, 17:00
Potrącenie rowerzystki na ul. Bieszczadzkiej
24

W Warzycach na ul. Bieszczadzkiej po godz. 13. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Kobieta trafiła na obserwację do jasielskiego szpitala. Obecnie droga jest zablokowana, a policjanci kierują pojazdy na objazdy.

Napisany dnia: 05.04.2019, 14:15
Model pomnika ku czci Żołnierzy Wyklętych ukończony
75

Przy Zespole Szkół Nr 4 w Jaśle powstaje „pomnik” poświęcony Żołnierzom Niezłomnym, którego koncepcję architektoniczną przygotował wybitny polski rzeźbiarz emigracyjny Andrzej Pityński. Artysta poinformował, że gipsowy model rzeźby, która zostanie ustawiona na wykonanym już cokole, został ukończony.

Napisany dnia: 05.04.2019, 11:24
Pierwsze wiosenne inwestycje i remonty drogowe
57

Po zimowej przerwie Miasto Jasło rozpoczyna pierwsze wiosenne remonty i inwestycje drogowe. Tylko w marcu w różnych częściach miasta na zadania te z budżetu miejskiego wydano blisko 160 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.04.2019, 12:45
Utrudnienia w ruchu związane z przejściem drogi krzyżowej
32

W piątek (5 kwietnia) w godzinach wieczornych pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Związane to będzie z drogą krzyżową, która przejdzie ulicami: P.Skargi, Rynek, Kościuszki, Kołłątaja,3-go Maja, Szopena.

Napisany dnia: 04.04.2019, 08:59
Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora jasielskiego szpitala
42

Zarząd Powiatu w Jaśle końcem marca ogłosił konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Osoby zainteresowane mają czas na złożenie dokumentów do 8 kwietnia br.

Napisany dnia: 03.04.2019, 18:00
 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105