Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność
23

Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego, znajdujących się w tamtejszej świątyni, mieszkańcy zareagowali na nią entuzjastycznie. Instrument pamiętający czasy zaborów odzyskał dawną świetność, dzięki czemu gra na nim przez kolejne dekady stanowić będzie nieodłączny element każdej liturgii.

Napisany dnia: 16.09.2021, 09:36
Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

Napisany dnia: 16.09.2021, 08:36
Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata
56

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

Napisany dnia: 15.09.2021, 19:46
Pożar w Załężu i na ul. Gajowej w Jaśle
11

Dzisiaj po godzinie 2. w nocy doszło do pożaru budynku gospodarczego i stodoły. Kilka godzin później, przed godziną 7. na ul. Gajowej w Jaśle opuszczony budynek gospodarczy stanął w płomieniach.

Napisany dnia: 15.09.2021, 14:00
64-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia
20

Do wypadku drogowego doszło w miniony czwartek (9 września) przed godziną 7. w Dobryni. 64-letni mieszkaniec Dębowca potrącił dwie osoby piesze. Nie udzielając poszkodowanym pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wobec niego prokuratura zastosowała dozór policyjny.

 

Napisany dnia: 15.09.2021, 10:38
Zderzenie dwóch samochodów we Wróblowej
20

Przed godz. 8. w miejscowości Wróblowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba.

Napisany dnia: 15.09.2021, 08:55
"Trzeźwy poranek". Policjanci zatrzymali 6 kierowców pod wpływem alkoholu
56

Wczoraj, na drogach powiatu jasielskiego, policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami w ramach prowadzonych działań „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 693 kierujących. Spośród wszystkich kontrolowanych kierujących, sześciu prowadziło samochód pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 14.09.2021, 10:00
Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Napisany dnia: 14.09.2021, 08:56
Kiedy problematyczne skrzyżowania zostaną przebudowane?
61

Wciąż nie zapadły żadne decyzje w sprawie dwóch niebezpiecznych skrzyżowań w ciągu ul. Chopina w Jaśle. Mimo, iż przeprowadzona została wizja lokalna a miasto zleciło wykonanie audytu niezależnemu ekspertowi, nadal nie wiadomo w jaki sposób i czy w ogóle dojdzie do zmiany organizacji ruchu.

Napisany dnia: 13.09.2021, 15:22
Kierował samochodem mając kilka sądowych zakazów
38

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który mimo kilku zakazów sądowych, zdecydował się prowadzić samochód. Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali go do kontroli, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna jest podejrzewany także o prowadzenie pojazdu pod wpływem niedozwolonych substancji.

Napisany dnia: 13.09.2021, 11:59
Karpacka Troja kusi smakami kuchni naszych przodków
29

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy po długiej przerwie wraca z organizacją imprez plenerowych. Tym razem postanowiono przybliżyć wszystkim gościom skansenu tajniki kuchni z epoki brązu oraz zdradzić, jakie potrawy pojawiały się na stołach wczesnośredniowiecznych Słowian. Wszystko okraszone zostało interesującymi inscenizacjami oraz konkursem dla publiczności z nagrodą.

Napisany dnia: 11.09.2021, 23:09
Wojewódzkie obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej w Jaśle
72

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej zagościły w Jaśle. Tradycyjnie stały się one okazją do mianowań na wyższe stopnie wojskowe, wręczenia medali oraz wyróżnień. Obchody uświetniła swą grą Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Napisany dnia: 10.09.2021, 21:34
ZUS: 14. emerytura będzie wypłacona z urzędu, a nie na wniosek
77

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 14. emerytura trafi do klientów ZUS wraz z wypłatami świadczeń listopadowych. Tzw. czternastka w 2021 roku wyniesie 1250,88 zł brutto.

Napisany dnia: 10.09.2021, 11:11
Wygodny sposób na pozbycie się kłopotliwych odpadów. Czym jest PSZOK?

Coraz więcej gmin w Polsce organizuje na swoim obszarze Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Nic w tym dziwnego. PSZOK-i stanowią bowiem istotny element sprawnie funkcjonującego systemu gospodarowania odpadami. Co więcej, gminy mogą uzyskać dofinansowanie na ich budowę, nawet do 85% kosztów kwalifikowanych, czego doskonałym przykładem jest gmina Osiek Jasielski.

Napisany dnia: 10.09.2021, 07:25
Kolejny pożar pustostanu przy ul. Baczyńskiego w Jaśle
15

Dzisiaj około godziny 18. na ul. Baczyńskiego w Jaśle, w opuszczonym budynku przy dawnym Pektowinie Jasło wybuchł pożar śmieci. Do zdarzenia zadysponowano wszystkie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle.

Napisany dnia: 09.09.2021, 20:24
Koncepcja przebiegu nowego odcinka drogi powiatowej
61

W poniedziałek, 6 września Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął wstępną koncepcję przebiegu nowego odcinka drogi powiatowej. Nowy odcinek ma przebiegać od przejazdu kolejowego na ulicy Żniwnej w Jaśle do włączenia do drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w Wolicy przy skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku na pałac.

Napisany dnia: 09.09.2021, 15:02
Mieszkaniec Skołyszyna wygrał samochód w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego!
28

16 samochodów marki Toyota Yaris trafiło do zwycięzców finałowego losowania loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Jednym ze szczęśliwców jest mieszkaniec gminy Skołyszyn.

Napisany dnia: 09.09.2021, 11:39
„Szczepionkobus” znów odwiedzi powiat jasielski
263

Mobilny Punkt Szczepień ponownie odwiedzi powiat jasielski. Przed tygodniem „Szczepionkbus” pojawił się w gminach Osiek Jasielski i Krempna. W najbliższy poniedziałek autobus w charakterystycznych barwach, przystosowany do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19,  stanie na placach przed urzędami gminy w Brzyskach i Nowym Żmigrodzie. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Napisany dnia: 08.09.2021, 23:28
Jak należy segregować śmieci?

Świadomość społeczna na temat konieczności prawidłowej, zgodnej z ogólnymi zasadami gospodarowania odpadami, segregacji śmieci, sukcesywnie zwiększa się z każdym rokiem. Choć oczywistym wydaję się, że segregacja odpadów, które w znacznej mierze powstają w naszych gospodarstwach domowych, wpływa pozytywnie na stan środowiska naturalnego oraz domowy budżet, wciąż zdarza się, że w niektórych zakątkach Polski segregacja śmieci daleka jest od ideału. Na prawidłowe funkcjonowanie systemu segregacji odpadów znaczący wpływ mają same gminy. Dla przykładu, mogą one, tak jak gmina Osiek Jasielski informować mieszkańców o najistotniejszych zasadach segregacji.

Napisany dnia: 08.09.2021, 16:16
Próg zwalniający i nowe oznakowanie mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców
39

Po oddaniu do użytku nowego mostu łączącego osiedle Gądki z ul. Chopina w Jaśle znacząco zwiększyło się natężenie ruchu na do niedawna spokojnej drodze, często uczęszczanej przez pieszych, w tym rodziny z dziećmi. Z uwagi na brak chodnika, a także w trosce o bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu, zarząd osiedla Gądki wystąpił do władz miasta o zmianę organizacji ruchu. Miasto przychyliło się do pewnych propozycji. Jedno jest pewne. Na drodze dojazdowej do mostu pojawi się próg zwalniający.

Napisany dnia: 08.09.2021, 13:45
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105