Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Ślubowanie 3 nowo przyjętych funkcjonariuszy
41

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, wstępując do Służby Więziennej, ślubuję...” - kolejni funkcjonariusze przyjęci do Służby Więziennej złożyli dziś ślubowanie w jasielskiej jednostce.

Napisany dnia: 21.03.2023, 12:35
Przebudowa dróg gminnych i wewnętrznych w Trzcinicy
26

Przebudowane zostaną 22 drogi gminne i wewnętrzne na terenie Gminy Jasło za kwotę blisko 2,4 mln zł. 20 marca br. podpisano umowę na realizację inwestycji z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Napisany dnia: 21.03.2023, 10:18
Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

Napisany dnia: 21.03.2023, 08:16
Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ
47

Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

Napisany dnia: 20.03.2023, 14:10
Działania "prędkość" na jasielskich drogach
48

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. W związku z działaniami, mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym.

Napisany dnia: 20.03.2023, 11:00
Akcja ratunkowa na Głównym Szlaku Beskidzkim w Kątach. Quadem przetransportowano kobietę do LPR
18

W niedzielę około godziny 17. grupa turystów idąc Głównym Szlakiem Beskidzkim od strony Krempnej w kierunku Kątów, zatrzymała się w okolicach góry Kamień. Kobieta w wieku 49 lat źle się poczuła i skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Jak informuje portal nowyzmigrod24.pl, w ich grupie był lekarz, który podjął decyzję o wezwaniu pomocy.

Napisany dnia: 20.03.2023, 09:21
Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Napisany dnia: 20.03.2023, 07:47
Po raz czwarty chwycili za worki i posprzątali swoją miejscowość
30

Wiosenne sprzątanie Warzyc na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez społeczność tej podjasielskiej miejscowości. W tym roku odbyła się czwarta edycja akcji. W sobotnim sprzątaniu Warzyc wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Zebrano blisko 50 worków śmieci.

Napisany dnia: 19.03.2023, 10:26
Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną
87

Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Napisany dnia: 18.03.2023, 14:39
Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: INSPEKTORA ds. TECHNICZNYCH. Dokumenty aplikacyjne można składać do 5 kwietnia br.

Napisany dnia: 18.03.2023, 08:40
Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki
50

Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

Napisany dnia: 17.03.2023, 18:36
OSP Niepla z nowym sprzętem
25

OSP Niepla wzbogaciła się o 2 aparaty powietrzne nadciśnieniowe. 24 lutego br. przekazano sprzęt na rzecz jednostki.

Napisany dnia: 17.03.2023, 12:00
Za zniszczenie samochodu odpowie przed sądem
19

W dzień Bożego Narodzenia na ul. Ujejskiego w Jaśle została zniszczona sportowa toyota. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu oszacowano na 15 tys. zł. Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa. Zarzuty usłyszał młody jaślanin, którzy nie przyznał się do winy. 

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:18
Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:00
Krempna. Ostoja. W dodatku Magurska. Sprawdźcie koniecznie!

Wielkimi krokami, zbliża się sezon turystyczny. Krempną znów odwiedzą tysiące gości. Od lat jednak, żeby mogli coś zjeść - musieli wyjeżdżać poza miejscowość lub zjeść coś przysłowiowych "budek". Zmieniło się to. Ten sezon będzie smaczniejszy. To za przyczyną Magurskiej Ostoi.

Napisany dnia: 16.03.2023, 18:47
"Efekt "ulgi" w kosztach ogrzewania jest fikcją" – lokatorzy czterech spółdzielni mieszkaniowych domagają się rekompensat
133

Mieszkańcy czterech spółdzielni mieszkaniowych podpisali petycję skierowaną do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z żądaniem objęcia ich rekompensatami bezpośrednimi za wzrost cen dostawy energii cieplnej. Pisma z 4200 podpisami zostaną przesłane do resortu za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami.

Napisany dnia: 16.03.2023, 14:01
Jechał za szybko. Kontrola policjantów wykazała, że kierował fiatem po użyciu alkoholu
25

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierowcę dostawczego fiata, który przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu.

Napisany dnia: 16.03.2023, 12:54
Ogromny sukces nauczyciela Chemika!
26

Damian Matłosz - Uczy i inspiruje – wyróżniony przez MEiN „Zawodowiec Roku 2022”.

Napisany dnia: 16.03.2023, 10:17
"Dobrostan kotów był zagrożony" – podkreśliła pracownica Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jaśle
29

Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie znęcania się nad kotami w hodowli maine coon w Jaśle. Tym razem zeznania w tej sprawie złożyło kilku policjantów biorących udział w interwencjach na terenie hodowli, inspektorka OTOZ-u oraz pracownica z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jaśle, która dwa lata temu we wrześniu przeprowadziła kontrolę. Jej zdaniem koty były zaniedbane i został naruszony dobrostan zwierząt.

Napisany dnia: 15.03.2023, 19:12
Miasto Jasło zwiększa wydatki na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi w 2023 r.
48

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Jasła w 2023 r. Na jego realizację jasielski magistrat zamierza wydać 129 000 zł. 

Napisany dnia: 15.03.2023, 16:33
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657