Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jakich pracowników potrzebuje obecnie rynek pracy? Odpowiedzi można szukać w ministerialnej prognozie
62

W styczniu bieżącego roku resort edukacji opublikował informację dotyczącą prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Dane zawarte w prognozie mają odzwierciedlać aktualne tendencje w tej ważnej nie tylko dla pracodawców, lecz również absolwentów materii. Co więcej, prognoza stanowi pewnego rodzaju wyznacznik dla szkół ponadpodstawowych, które z każdym rokiem starają się aktualizować swoją ofertę edukacyjną, z myślą o potrzebach rynku pracy. Okazuje się, że szkoły z powiatu jasielskiego już teraz kształcą uczniów w zawodach, na które występuje obecnie największe zapotrzebowanie.

Napisany dnia: 27.02.2023, 16:33
Trwa przebudowa mostu w Osobnicy
34

W Osobnicy trwa przebudowa mostu łączącego dwie drogi powiatowe: Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowym do obiektu.

Napisany dnia: 27.02.2023, 10:41
Kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu – dla kogo?

Instruktor praktycznej nauki zawodu to osoba, która prowadzi zajęcia przygotowujące odpowiednie dla danego rodzaju stanowiska. Zazwyczaj instruktor pojawia się w szkołach branżowych, technikach, szkołach policealnych, a niekiedy także w zakładach pracy. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są jednak kursy przygotowawcze. Jedną z opcji są kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Na czym polegają i kto może do nich przystąpić?

Napisany dnia: 27.02.2023, 09:03
MSWiA wesprze OSP w zakupie 675 nowych wozów. Trzy jednostki z powiatu jasielskiego znalazły się na liście
89

Wiceminister Maciej Wąsik z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu 675 nowych samochodów bojowych lekkich, średnich i ciężkich. Wsparciem objętych zostanie 52 jednostki OSP na Podkarpaciu, z czego 3 z powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 24.02.2023, 16:00
Rola kobiet na rynku pracy i w biznesie- debata
75

W czwartek w Generatorze Nauki w Jaśle odbyła się debata na temat „Kobiety na rynku pracy i w biznesie. Wyzwania i szanse rozwoju”. Gośćmi spotkania byli lokalni przedsiębiorcy, którzy podczas prelekcji dowiedzieli się, jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy oraz jakie są możliwości wsparcia ich rozwoju.

Napisany dnia: 24.02.2023, 12:50
ZGK w Kołaczycach szuka księgowego

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Dokumenty aplikacyjne, kandydaci mogą składać w terminie do 15 marca br. 

Napisany dnia: 24.02.2023, 09:56
Z prośbą o pomoc nie warto zwlekać. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją
37

Depresję uznaje się za jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na całym świecie może zmagać się z nią i jej następstwami nawet 350 mln ludzi. Choroby, czy też zaburzenia psychiczne i ich leczenie, wciąż jednak traktowane są w społeczeństwie jako temat tabu. Co więcej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których osoby cierpiące na chorobę psychiczną spychane są poza margines społeczeństwa. Z takim stanem rzeczy absolutnie nie zamierza godzić się personel Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, który zaprosił mieszkańców powiatu jasielskiego na dzień otwarty Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

Napisany dnia: 23.02.2023, 20:00
W Trzcinicy powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury. Powiat ogłosił przetarg
75

Powiat jasielski ogłosił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu łącznika i stołówki oraz budowę małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy". Na ten cel ma ponad 15 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 r.

Napisany dnia: 23.02.2023, 16:01
Wkrótce ruszy nowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
37

Ogłoszenie przez Miasto Jasło nowego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wynika wprost z konieczności spełnienia wymogów, które z uwagi na tempo realizacji programu, nie zostały uwzględnione w przypadku uchwały przyjętej przez Radę Miejską Jasła w ubiegłym miesiącu. Została ona unieważniona decyzją Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie. Projekt uchwały wymagał bowiem konsultacji z  Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz resortem rolnictwa. Uchwała spełniająca ten wymóg została przyjęta przez radę w minioną środę. Nabór wniosków potrwa do 15 marca br.

Napisany dnia: 23.02.2023, 10:26
„Zawieszony posiłek” już w Jaśle. Podaruj obiad osobie potrzebującej!

W Polsce nie brakuje osób, których nie stać na codzienny ciepły obiad. Z myślą o osobach w trudnej sytuacji materialnej powstała idea „Zawieszonego posiłku”. Dzięki niej, każdego dnia osoby potrzebujące mogą liczyć na ciepły posiłek. Do akcji włącza się coraz więcej lokali gastronomicznych z całego kraju. Wśród nich jest Dama Pik - lunch bar&coffee w Jaśle, gdzie ciepłe obiady i napoje wydawane będą od 1 marca br.

Napisany dnia: 22.02.2023, 19:01
W szkole podstawowej w Nowym Żmigrodzie powstanie obserwatorium astronomiczne
52

Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie zostanie przebudowana i nadbudowana. W ramach tego zadania powstanie m.in. obserwatorium astronomiczne, co jak podkreśla włodarz gminy poszerzy ofertę edukacyjną placówki. Gmina na realizację inwestycji otrzymała 5 mln zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Napisany dnia: 22.02.2023, 12:50
Pożar zbiornika na terenie dawnych zakładów rafineryjnych w Jaśle - aktualizacja
58

Dzisiaj około godziny 14.30 na terenie byłych zakładów rafineryjnych w Jaśle wybuchł pożar zbiornika. Dwie osoby z poparzeniami trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 21.02.2023, 15:29
Most w Krajowicach przejdzie rozbudowę. Zniknie ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna
44

Miasto Jasło ogłosiło przetarg na rozbudowę mostu w Krajowicach, który jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnych prac naprawczych. Od kilku lat przejazd przez obiekt odbywa się wahadłowo, dodatkowo sterowany jest sygnalizacją świetlną. Miasto na realizację inwestycji otrzymało promesę z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości blisko 11 mln zł.

Napisany dnia: 21.02.2023, 12:17
W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 142 km/h
43

Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Sprawcy wykroczeń oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych, utracili możliwość kierowania pojazdami przez najbliższe 3 miesiące.

Napisany dnia: 20.02.2023, 17:00
Proces w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej policjantów został utajniony
39

W poniedziałek (20 lutego br.) ruszył proces w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy jasielskiej komendy, do którego miało dojść podczas jednej z interwencji w hodowli kotów w Jaśle. Oskarżeni w tej sprawie zostali Jerzy Sz. i jego córka Aleksandra Sz. Sąd wyłączył jawność rozprawy w całości.

Napisany dnia: 20.02.2023, 14:29
Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego szpitala organizuje dzień otwarty
33

W najbliższy czwartek (23 lutego br.) obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle organizuje dzień otwarty. Oddział Dzienny Psychiatryczny mogą tego dnia odwiedzić mieszkańcy powiatu, zainteresowani udzielanymi przez oddział formami wsparcia.

Napisany dnia: 20.02.2023, 11:28
GDDKiA rozpoczyna przygotowania do rozbudowy DK73 Pilzno - Brzostek
96

W miniony piątek (17 lutego br.) doszło do podpisania umowy na opracowanie Koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno - Brzostek. Spotkanie z udziałem przedstawicieli GDDKiA oraz przedstawicieli władz centralnych i samorządowych odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy. Warto dodać, że zadanie to jest jednym z elementów szerszego przedsięwzięcia, którego celem jest modernizacja DK73 wraz z budową obwodnicy zachodniej Jasła.

Napisany dnia: 19.02.2023, 14:11
Sztandar Miasta Jasła jest gotowy. Nie można go jednak eksponować
73

Pięć lat temu radni miejscy zainicjowali starania o wszczęcie procedury nadania sztandaru Miasta Jasła. Prace związane z jego wykonaniem trwały dwa lata. Obecnie sztandar przechowywany jest w Muzeum Regionalnym w Jaśle i nie wiadomo, kiedy zostanie nadany, bowiem sprawa stanęła w martwym punkcie. Komisja Heraldyczna ma zastrzeżenia, co do kolorystyki herbu.

Napisany dnia: 17.02.2023, 15:36
Przebudują most w Czermnej. Prace sfinansują cztery samorządy
31

Most o drewnianej dylinie na granicy powiatów jasielskiego i tarnowskiego zostanie przebudowany. Inwestycja zostanie sfinansowana przez cztery samorządy.

Napisany dnia: 17.02.2023, 11:35
Zapisy do szkół obwodowych w Jaśle ruszyły
24

Trwają zapisy do miejskich szkół obwodowych. Dzieci zamieszkałe na terenie Jasła mają pierwszeństwo przyjęcia do pierwszej klasy swojej szkoły obwodowej. Rekrutacja do szkół spoza obwodu ruszy dopiero 1 marca.

Napisany dnia: 17.02.2023, 07:14
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657