Strona główna
Miasto zalewa fala samochodów. Co z parkingami?
138

W mieście Jaśle od kilku lat trwa walka kierowców o miejsca parkingowe. Sfrustrowani szukają każdej najdrobniejszej luki nie bacząc na zakazy. Mieszkańcy niejednokrotnie zwracali uwagę włodarzom miasta na niewystarczającą liczbę parkingów i sugerowali, aby podjęli działania i budowali nowe. Co na to jasielski magistrat?

Napisany dnia: 05.08.2019, 10:00
Golec uOrkiestra zagrał na Dniach Osieka Jasielskiego
41

Osiek Jasielski po raz kolejny stał się stolicą rozrywki w powiecie jasielskim. Tegoroczne dni gminy nie rozczarowały. Na koncercie Golec uOrkiestry bawiło się kilka tysięcy osób.

Napisany dnia: 05.08.2019, 07:30
Tragedia w Sowinie. Nie żyje kombajnista
55

Dziś wieczorem w Sowinie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca kombajnu podczas prac polowych został przygnieciony przez pojazd. Pomimo reanimacji zmarł.

Napisany dnia: 03.08.2019, 22:19
Wypadł z trzeciego piętra w bloku
36

Dzisiaj około 12.30 z balkonu na trzecim pietrze jednego z bloków przy ul. Krasińskiego w Jaśle spadł młody mężczyzna. 

Napisany dnia: 03.08.2019, 15:46
Pamięć o bohaterach akcji „Pensjonat” wciąż żywa
28

W tym roku mija 76. rocznica akcji „Pensjonat”. Już po raz siódmy jaślanie na czele z harcerzami oddali hołd bohaterskiemu oddziałowi, który w sierpniu 1943 r. uwolnił z więzienia gestapo w Jaśle ok. 180 więźniów. W tym roku uczestnicy obchodów rocznicowych po raz pierwszy mieli okazję usłyszeć „Hymn Jasielskiego Marszu Wolności”.

Napisany dnia: 03.08.2019, 10:31
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą
16

Wczoraj około godziny 22. na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 33-letni kierowca motocykla.

Napisany dnia: 02.08.2019, 11:28
Chcą przywrócić wypas owiec w Dolinie Ciechani
38

Niedawno jaślanie zbierali podpisy przeciw wycince drzew w Jaśle, teraz mieszkańcy terenów położonych w sąsiedztwie Magurskiego Parku Narodowego oraz miłośnicy Beskidu Niskiego chcą przywrócić wypas owiec na terenie łąk w dolinie Ciechani. Swoje prośby kierują do dyrekcji i Rady Naukowej Magurskiego Parku Narodowego.

 

Napisany dnia: 02.08.2019, 08:55
Miasto odpowiada protestującym. Jest szansa na ocalenie kasztanowców
120

W miniony czwartek do burmistrza Jasła skierowana została petycja przeciwko wycince drzew przy ul. Jagiełły w Jaśle. Podpisało ją prawie 1000 osób. Władze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przeciwników usuwania drzew z przestrzeni miejskiej zaproponowały możliwe rozwiązanie, które pozwoli ocalić cztery kasztanowce.

Napisany dnia: 31.07.2019, 10:22
Inwestują w drogę w Nawsiu Kołaczyckim
12

W Nawsiu Kołaczyckim na drodze powiatowej rozpoczęto pierwszy etap prac zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej przez wieś Nawsie Kołaczyckie”. Choć to dopiero początek inwestycji to mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Wreszcie będzie normalny chodnik, na którym nie wybijemy sobie zębów i na drodze nie będzie dziur – komentuje pani Agnieszka.

Napisany dnia: 31.07.2019, 08:00
Pijany kierowca fiata zderzył się z audi w Łężynach
41

Na DW 992 w miejscowości Łężyny zderzyły się fiat i audi. Do szpitala trafiła pasażerka jednego z pojazdów. Kierujący fiatem był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 30.07.2019, 18:19
Budują drogę do strefy przemysłowej
46

Na osiedlu Gamrat w Jaśle trwa budowa drogi KD na odcinku niespełna pół kilometra. To pierwszy etap prac, który ma zostać zakończony do końca października br. Inwestycja opiewa na blisko 1,5 mln zł.

Napisany dnia: 30.07.2019, 08:00
Przegrał bitwę, aby wygrać wojnę
30

Kuba Procanin rozpoczął kolejny etap walki z rakiem. Na zastosowanie nowatorskiej terapii, której miał poddać się w Monachium było już za późno. Siatkarz stracił lewą rękę. Teraz ma nowy cel, którym jest zakup protezy.

Napisany dnia: 29.07.2019, 13:47
Ostrzeżenie o burzach z gradem
18

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz z opadami deszczu. Miejscami może wystąpić grad.

Napisany dnia: 29.07.2019, 09:01
Hołd poległym i zamordowanym w czasie Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe
87

Burmistrz Miasta Jasła informuje, iż 1 sierpnia, w rocznicę godziny „W” o godz. 17, symbolizującej wybuch Powstania Warszawskiego, na terenie Miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 27.07.2019, 20:00
Od jutra ciepła woda w kranach!
29

Zakład Energetyki Cieplnej w Jaśle informuje o wznowieniu dostawy ciepłej wody do mieszkań na terenie miasta Jasła.

Napisany dnia: 27.07.2019, 15:49
Piłkarskie Jasło się cieszy
56

Przy ul. Śniadeckich w Jaśle ruszyły prace przy budowie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Na nowo powstałym obiekcie będzie można prowadzić zajęcia treningowe w przyszłym roku. Inwestor wyda na realizację zadania niemal 3,5 mln zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Jasła.

Napisany dnia: 26.07.2019, 11:07
Niemal 1000 podpisów pod petycją przeciwko wycince drzew
131

Protestujący idą za ciosem. Organizatorzy akcji „STOP wycince drzew w Jaśle” złożyli dzisiaj w jasielskim magistracie niemal tysiąc podpisów pod petycją o zaprzestanie wycinki drzew w mieście. Wcześniej, na płycie jasielskiego rynku odbyła się pikieta, w której udział wzięła grupa kilkudziesięciu mieszkańców Jasła.

Napisany dnia: 25.07.2019, 18:53
Wypadek w Umieszczu
21

Około godziny 6.30 w Umieszczu doszło do wypadku z udziałem forda i citroena. Pasażer jednego z pojazdów trafił do jasielskiego szpitala. 

Napisany dnia: 25.07.2019, 10:09
BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Napisany dnia: 24.07.2019, 07:00
Zderzenie dwóch osobówek. Trzy osoby w szpitalu
79

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego z Szopena w Jaśle. Po zderzeniu się dwóch samochodów osobowych trzy osoby, w tym jedno dziecko trafiło do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 23.07.2019, 15:14
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105