Strona główna
Policjant po służbie pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie
48

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomagał starszemu mężczyźnie, który po zdarzeniu drogowym tracił przytomność. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, 81-letni mężczyzna na czas trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

 

Napisany dnia: 11.03.2019, 10:14
Szkoła Mistrzostwa Sportowego od września w Jaśle

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w Jaśle rozpocznie działalność pierwsza w mieście i powiecie jasielskim Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna.

Napisany dnia: 11.03.2019, 07:30
Makabryczny wypadek w Łysej Górze
95

W nocy, w miejscowości Łysa Góra doszło do poważnego wypadku. Stan dwóch młodych kobiet, biorących udział w zdarzeniu jest poważny. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 10.03.2019, 08:53
Żegnaj Doktorze …
19

Rankiem 8 marca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł śp. Zdzisław Szymański. W pamięci jaślan zapisał się jako szanowany lekarz medycyny i radiolog oraz długoletni dyrektor jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.03.2019, 11:35
Nie będzie dochodzenia w sprawie budżetu obywatelskiego
48

Prokuratura Rejonowa w Jaśle odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła, w trakcie przeprowadzanego w ubiegłym roku głosowania w sposób elektroniczny na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 08.03.2019, 18:22
Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Jaśle. Zebrano ponad 108 tys. zł
31

Z każdym rokiem pieniędzy zebranych w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle jest coraz więcej. W tym roku kwota przekroczyła 100 tys. zł. Polacy jednoczą się i wspierają akcję, bo wiedzą, że jej cel jest szlachetny. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Napisany dnia: 08.03.2019, 13:00
Pożary traw to groźna plaga!
43

Strażacy ugasili już ponad 200 pożarów spowodowanych wypalaniem traw na terenie powiatu jasielskiego. Codziennie są wzywani do kilkudziesięciu akcji gaśniczych. Sytuacja jest poważna, a sprawcy podpaleń wciąż nie odpuszczają. Jasielska policja podejmuje działania w celu zatrzymania podpalaczy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im areszt lub kara grzywny.

Napisany dnia: 08.03.2019, 09:00
„Nie będziemy licytować się z PiS”
111

W roku wyborczym partie polityczne gotowe są obiecać wyborcom bardzo wiele, aby osiągnąć pożądane przez siebie wyniki głosowania. Tym razem także nie będzie inaczej. Przed głosowaniem w majowych wyborach do euro parlamentu na czoło po raz kolejny wysuwane są zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej polityki społecznej. Czy koalicja ugrupowań opozycyjnych zdoła skutecznie przeciwstawić swój program pomysłom Prawa i Sprawiedliwości? Na to oraz wiele innych pytań w rozmowie z jaslo4u.pl odpowiada Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Napisany dnia: 07.03.2019, 18:00
Fotoradar w Kołaczycach pomalowano farbą
64

Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Postawiony w ubiegłym roku fotoradar przy drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach został pomalowany białą farbą. Z kolei w tym samym czasie w Bukowej urządzenie zostało zasłonięte folią. Sprawą zajmuje się policja.

Napisany dnia: 07.03.2019, 13:13
27-latek podejrzewany o pomalowanie wagonu
122

We wtorek w godzinach wieczornych zatrzymano 27-letniego mieszkańca Jasła, który jest podejrzewany o wymalowanie graffiti na wagonie. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zaczął uciekać. W jego ujęciu pomogli strażnicy miejscy. Jaślanin nie przyznaje się do winy.

Napisany dnia: 06.03.2019, 14:36
Radna Kluz pyta o McDonalds'a
208

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie” dwukrotnie podczas ostatnich sesji pytała władze miasta, a także pozostałe gremium rady o możliwość ściągnięcia do miasta inwestora, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom.

Napisany dnia: 06.03.2019, 12:17
Kierował samochodem mając 3 promile
21

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.03.2019, 10:36
Pożar tira na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Wczoraj jasielscy policjanci interweniowali w związku z pożarem samochodu. Ciężarowy man spłonął doszczętnie na zatoce przy ulicy Krakowskiej w Jaśle, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria osi przedniego koła.

Napisany dnia: 05.03.2019, 12:00
Przebudują boisko treningowe w Jaśle
29

Władze miasta będą ubiegać się w ministerstwie sportu o dodatkowe środki na inwestycję od wielu lat oczekiwaną w szczególności przez środowisko piłkarskie. Całość zadania opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Napisany dnia: 05.03.2019, 10:23
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Przedszkole znajduje się w centrum miasta, jest dobrze wyposażone - przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Napisany dnia: 05.03.2019, 07:30
Pani Helena dożyła 100 lat. To kwestia genów i stylu życia
30

W miniony weekend Helena Sanocka z Tarnowca świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny i przyjaciół. Do jubilatki z życzeniami przybyli również wójt gminy Tarnowiec oraz kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

Napisany dnia: 04.03.2019, 18:00
Ewakuacja szkoły w Dębowcu
122

W Dębowcu przeprowadzono dziś ewakuację szkoły podstawowej. Powodem było rozpylenie przez jednego z uczniów nieznanej substancji.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:54
Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt

Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:15
Czy kultura w polityce to fikcja?
54

W czwartek, w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego z udziałem Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Wicemarszałek Sejmu RP mówiła o szeroko pojętej kulturze w polityce.

Napisany dnia: 03.03.2019, 18:00
22-latek nieprzytomny leżał na dnie basenu
182

Dzisiaj po godzinie 20. na krytej pływalni w Jaśle doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 22-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jasło wyciągnięto z dna basenu.

Napisany dnia: 02.03.2019, 23:59
 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105