Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zawody przyszłości – branża budowlana!

Pracownicy wszystkich zawodów z branży budowlanej są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy zarówno w kraju, jak i zagranicą. Zawody te są ujęte w wykazie zawodów szkolnictwa branżowego, dla których jest prognozowane istotne zapotrzebowanie na pracowników, zarówno w województwie podkarpackim, jak i w całym kraju. Nie trzeba już dodawać, że są to jedne z najlepiej opłacanych zawodów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Napisany dnia: 07.06.2022, 08:58
Plac zabaw na Ogródku Jordanowskim w Jaśle wymaga przebudowy, ale nie ma chętnych na realizację zadania
38

Miasto Jasło dostrzega konieczność przebudowy Ogródka Jordanowskiego w Jaśle wraz z wymianą nawierzchni oraz wymianą niektórych elementów zabawowych. Mimo ogłoszonego przetargu nie zgłosił się ani jeden wykonawca.

Napisany dnia: 06.06.2022, 14:26
Trzcinica. Toyotą wjechał do przydrożnego rowu
28

W Trzcinicy (przysiółek Topoliny) doszło dzisiaj do zdarzenia drogowego z udziałem osobowej Toyoty. 42-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, na łuku drogi, zjechał z jezdni wprost do przydrożnego rowu.

Napisany dnia: 06.06.2022, 10:45
Matura i co dalej? Jak wybrać najlepszą uczelnię

Wyniki matur tuż, tuż. Egzamin dojrzałości nie kończy jednak edukacji – otwiera nowe możliwości i wybór ścieżki zawodowej. Co wybrać? W którym kierunku pójść wybierając zawód dla siebie? I kolejna ważna kwestia czy trzeba studiów szukać daleko?

Napisany dnia: 06.06.2022, 09:46
Tak jadali nasi przodkowie. Odwiedź Karpacką Troję i poznaj dawne cywilizacje od kuchni
22

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja zaprasza na kolejną imprezę plenerową z cyklu Od Troi po Bałtyk. Dla wszystkich gości, którzy w najbliższy weekend (11-12 czerwca), postanowią odwiedzić skansen, będzie to niepowtarzalna okazja do poznania dawnych cywilizacji od kuchni, dosłownie i w przenośni. Rekonstruktorzy przybliżą tajniki kuchni epoki brązu oraz zdradzą jakie potrawy pojawiały się na stołach wczesnośredniowiecznych Słowian.

Napisany dnia: 05.06.2022, 13:51
Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli kolejny rok akademicki
15

Studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście zakończyli wczoraj rok akademicki 2021/22. Dzieci odebrały dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło również akcentu będącego podsumowaniem przygody małych studentów z nauką w ramach dwunastej już edycji JUD. Dzieci zobaczyły fascynujący pokaz fizyki.

Napisany dnia: 05.06.2022, 08:16
Jasło polską stolicą speedcubingu
13

Do Jasła zawitało w ten weekend ponad stu speedcubingowców z wielu zakątków Polski oraz zagranicy. Powód? W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 rozgrywany jest turniej Cube 4Fun League VI Jasło 2022, w układaniu Kostki Rubika oraz innych łamigłówek logicznych na czas. Wśród pasjonatów tej fascynującej dyscypliny „sportu”, znalazło się wielu utytułowanych zawodników, w tym rekordziści Polski, Europy i świata.

Napisany dnia: 04.06.2022, 16:29
Szpital Specjalistyczny w Jaśle poszukuje pracowników do tworzonego Centrum Zdrowia Psychicznego

W jasielskim szpitalu trwają przygotowania do uruchomienia Centrum Zdrowia Psychicznego. Placówka poszukuje specjalistów. Szpital gotów jest zatrudnić między innymi lekarzy psychiatrów, psychologów, czy też pielęgniarki psychiatryczne.

Napisany dnia: 04.06.2022, 07:42
Zarażają dzieci pasją do kolei
19

Po dwóch latach przerwy na stację kolejową Jasło wrócił Piknik Kolejowy z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych po raz kolejny mogły odbyć przejażdżkę drezyną, zwiedzić wnętrze lokomotywy SM-42, czy też poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Wydarzenie zorganizowane przez inicjatywę społeczną Kolej na Jasło nie tylko bawi, lecz również uczy dzieci zasad bezpiecznego zachowania w obrębie infrastruktury kolejowej.

Napisany dnia: 03.06.2022, 18:00
Wolne miejsca w Technikum Architektury Krajobrazu i w Branżowej Szkole I stopnia w zawodzie kucharz

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasisto! Zastanów się! Porozmawiaj z Rodzicami! Jeśli szkoły w Twoim otoczeniu nie oferują Ci nauczania w zawodzie, który Cię interesuje i w którym chciałbyś się kształcić  - zainteresuj się naszą ofertą! Jeśli w szkole, do której się starasz nie zostanie utworzony wymarzony przez Ciebie kierunek - przyjdź do nas! Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku to wartościowy wybór!

Napisany dnia: 03.06.2022, 15:04
Powiat zobowiązał się przygotować dokumentację projektową obwodnicy Nowego Żmigrodu
29

W Starostwie Powiatowym w Jaśle została podpisana umowa między samorządami powiatu jasielskiego a województwem podkarpackim na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 993. Na ten cel w budżecie powiatu jasielskiego zabezpieczone jest 200 tys. zł.

Napisany dnia: 03.06.2022, 11:12
Dyrekcja jasielskiego szpitala apeluje o pomoc. Samorządy wesprą lecznicę w zakupie aparatu echo serca i kolonoskopu
70

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zwróciła się do przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów z prośbą o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego na łączną kwotę 360 tys. zł. Lecznicy potrzebny jest aparat echo serca oraz kolonoskop, gdyż obecny sprzęt jest już wyeksploatowany. Kilka samorządów w powiecie jasielskim podjęło uchwały w sprawie zabezpieczenia środków na ten cel, a kolejne zrobią to w najbliższym czasie.

Napisany dnia: 02.06.2022, 18:00
Jasielski „Ekonomik” podbija kolejne rankingi
14

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, powszechnie znany jako „Ekonomik”, każdego roku plasuje się w czołówce rankingów najlepszych szkół nie tylko w województwie podkarpackim, lecz także w całym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, które zajęło wysokie, bo 25. miejsce w rankingu techników 2022 r. portalu WaszaEdukacja.pl.

Napisany dnia: 02.06.2022, 16:00
To się nazywa świętowanie! Na Ogródku Jordanowskim zorganizowano Dzień Dziecka
13

Wczoraj, na Ogródku Jordanowskim w Jaśle, setki mieszkańców miasta, w tym przede wszystkim dzieci, świętowały Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, poczynając od warsztatów kreatywności, przez gry i zabawy, na występach artystycznych kończąc. W organizację imprezy zaangażowały się miejskie instytucje kultury.

Napisany dnia: 02.06.2022, 14:00
Maseczki nadal obowiązkowe w aptekach, przychodniach i szpitalach
19

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające o kolejne trzy miesiące dotychczasowe obostrzenia covidowe. Do końca lata obowiązuje nakaz noszenia maseczek w takich miejscach jak apteki, przychodnie i szpitale.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:44
Szkoła w Gamracie doczekała się boiska wielofunkcyjnego na miarę XXI w.
46

Po wielu latach długiego wyczekiwania na modernizację boiska sportowego przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle udało się oddać do użytku obiekt sportowy o sztucznej nawierzchni, na którym możliwe jest uprawianie wielu dyscyplin. Przebudowa boiska na osiedlu Gamrat kosztowała ponad pół miliona złotych.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 02.06.2022, 01:30
Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

Napisany dnia: 01.06.2022, 12:55
Miliony z Polskiego Ładu dla samorządów to nie tylko zastrzyk pieniędzy, lecz również spore wyzwanie
77

Parlamentarzyści i samorządowcy z terenu powiatu jasielskiego, postanowili pochwalić się dzisiaj wysokością wsparcia, jakie powiat i gminy otrzymały w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Podczas konferencji, zorganizowanej w biurze poselskim eurodeputowanego Bogdana Rzońcy, wójtowie i starosta krótko scharakteryzowali zadania, które samorządy mają zamiar zrealizować z wykorzystaniem środków pochodzących z rządowego programu. Realizacja niektórych z nich, będzie z pewnością nie lada wyzwaniem.

Napisany dnia: 31.05.2022, 23:00
Na osiedlu Bryły w Jaśle powstał plac zabaw i siłownia plenerowa
25

Do tej pory najmłodsi mieszkańcy osiedla Bryły w Jaśle mieli do dyspozycji jedynie niewielki plac zabaw przy Domu Ludowym, którego elementy zabawowe były w kiepskim stanie. To się jednak zmieniło i już jesienią na nowej działce zakupionej przez miasto zostały zamontowane nowe elementy zabawowe oraz urządzenia do ćwiczeń. 

Napisany dnia: 31.05.2022, 14:30
Prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G. Mężczyzna odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej
48

Łukasza G. właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 w Jaśle czeka na proces karny. Do Sądu Rejonowego w Jaśle przeciwko niemu wniesiony został akt oskarżenia. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 31.05.2022, 11:01
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657