Strona główna
Cztery osoby porażone prądem
35

Wczoraj po godzinie 20. na ul. Metzgera w Jaśle w jednym z mieszkań podczas kąpieli doszło do porażenia prądem kobiety i jej trzech córek.

Napisany dnia: 02.10.2019, 09:19
Pomagają dzieciom chorym na raka
5

Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Napisany dnia: 02.10.2019, 08:53
Na osiedlu Sobniów powstanie boisko wielofunkcyjne
32

Do końca września trwało głosowanie w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na jeden z dziesięciu projektów. Dwa z nich w ostatnim tygodniu szły łeb w łeb w bitwie o głosy. Ostatecznie 500 tys. zł zostanie przeznaczone na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

Napisany dnia: 01.10.2019, 18:00
W Czeluśnicy powstaje stadion piłkarsko-lekkoatletyczny
59

W Czeluśnicy w gminie Tarnowiec prowadzone są prace związane z rozbudową dotychczasowego boiska piłkarskiego i stworzenia warunków do uprawiania sportów lekkoatletycznych. Inwestycja opiewa na ponad 4,5 mln zł. Zadanie zostanie zakończone końcem grudnia przyszłego roku.

Napisany dnia: 01.10.2019, 10:53
Nie żyje kobieta. Czy wypadła z okna?
26

Dzisiaj około godziny 6.40 jasielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym zdarzeniu, do którego doszło przy ul. Szkolnej 26 w Jaśle. Przy wejściu do klatki schodowej bloku znaleziono martwą starszą kobietę. Na miejsce przybył biegły lekarz sądowy oraz prokurator.

Napisany dnia: 30.09.2019, 09:32
Próba zakończona sukcesem. Prawie 300 osób w pociągu do Krynicy
55

Próbny kurs pociągu do Krynicy-Zdroju okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowoczesnym składem Kolei Małopolskich do popularnego kurortu podróżowało wczoraj 287 osób. Zdecydowaną większość pasażerów stanowili mieszkańcy Jasła i okolic.  

Napisany dnia: 29.09.2019, 10:03
Ten pomnik ma krzyczeć o losach żołnierzy wyklętych
155

W Jaśle odsłonięto pomnik Żołnierzy Wyklętych. Stanął on przy placu Żwirki i Wigury. Podczas uroczystości oddano hołd żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego. Wśród zgromadzonych pod pomnikiem uczestników uroczystości znalazły się rodziny ofiar reżimu komunistycznego.

Napisany dnia: 28.09.2019, 00:22
Nowa karetka dla Jasła
48

Jasielski szpital w ramach programu wymiany ambulansów otrzymał dofinansowanie w kwocie 400 tys. zł na zakup nowoczesnej karetki pogotowia. Symboliczny czek na ręce dyrektora Michała Burbelki przekazała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Napisany dnia: 27.09.2019, 09:49
Potrącenie rowerzysty w Jaśle
26

Dzisiaj około godziny 10. na skrzyżowaniu ulic Szkolna, Szopena i Grota Roweckiego w Jaśle doszło do wypadku drogowego z udziałem jednośladu. Rowerzysta z obrażeniami nogi trafił do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 26.09.2019, 12:49
Samorządowcy odebrali czeki na inwestycje drogowe
26

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Jaśle wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wręczyła samorządowcom z powiatu jasielskiego czeki na przebudowę dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie otrzymali promesy na 13 mln zł.

Napisany dnia: 26.09.2019, 10:51
Uroczyste otwarcie budowy nowej drogi w Jaśle
124

Dzisiaj przy ul. Kwiatowej w Jaśle odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 na długości ponad dwóch kilometrów. Prace mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.

Napisany dnia: 25.09.2019, 15:39
Otrzymał cios mieczem samurajskim!
126

Jasielska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie bójki, w której ranny został 24-letni Paweł M. Do jego mieszkania wtargnęło pięciu mężczyzn. Jeden z nich miał użyć wobec pokrzywdzonego miecza samurajskiego. Jaślanin doznał poważnych obrażeń prawego przedramienia. Napastnikowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności, a jego kolegom za uczestnictwo w pobiciu do 3 lat więzienia.

Napisany dnia: 25.09.2019, 07:30
Pościg policyjny za kierowcą hyundaia
58

Droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród na osiedlu Żółków jest całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia uciekając przed policją na zakręcie uderzył w bariery ochronne.

Napisany dnia: 24.09.2019, 20:06
Koalicja Obywatelska ostrzega przed powrotem ustroju komunistycznego
230

Kandydaci do Sejmu i Senatu startujący z listy Koalicji Obywatelskiej odbyli wczoraj cykl konferencji prasowych w Sanoku, Krośnie i Jaśle. Europoseł Elżbieta Łukacijewska zapewniała, że wyborcy nie zawiodą się na nich. – Proszę, oddajcie głos na tych, którzy spowodują, że Polska będzie wolna i pozostanie w Unii Europejskiej - apelowała.

Napisany dnia: 24.09.2019, 13:43
Wypadek z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty
8

Policjanci z Tarnowca pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj we Wrocance. Kierujący samochodem osobowym marki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. W wyniku zderzenia motorowerzysta doznał urazu kończyn dolnych i trafił do krośnieńskiego szpitala. Był nietrzeźwy, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 24.09.2019, 11:12
Nie, nie piję. Żyję!
17

– Rekord frekwencyjny. Idziemy na rekord – stwierdził w charakterystycznym dla siebie stylu Lech Dyblik, wchodząc do sali Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, w której już na dziesięć minut przed planowanym rozpoczęciem spotkania 20 września 2019 r. zgromadziło się prawie sto osób.

Napisany dnia: 24.09.2019, 10:00
Węgiel i ekogroszek, tylko ze świadectwem jakości!

Po raz pierwszy w Polsce przyjęte zostały regulacje prawne dotyczące jakości węgla, którym palimy w naszych piecach. Jak podkreśla Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszewski „Dzięki tym przepisom z rynku detalicznego wyeliminowane zostanie paliwo nieprzystosowane do spalania w gospodarstwach domowych".

Napisany dnia: 24.09.2019, 07:30
Będą dodatkowe pieniądze dla nauczycieli przedszkoli
29

Nauczyciele w przedszkolach otrzymają nie 150 zł lecz 200 zł dodatku wychowawczego. Przyjęcie przez radnych miejskich uchwały nadającej nowe brzmienie regulaminowi określającemu niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło zakończyło prowadzony od dwóch tygodni dyskurs w tej materii.

Napisany dnia: 23.09.2019, 16:48
Pijany wjechał volkswagenem w ogrodzenie
20

Półtora promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który wjechał w przydrożne ogrodzenie w Sieklówce. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 23.09.2019, 10:14
Z pomocą dietetyka Naturhouse schudłam 20 kg

Pani Magdalena to osoba pozytywnie nastawiona do życia. Pogodna studentka, której w walce z kilogramami nie przeszkadzały dojazdy na studia, wykłady, ćwiczenia.

Napisany dnia: 23.09.2019, 07:30
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105