Strona główna
Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły
30

W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

Napisany dnia: 10.04.2019, 08:30
Budowa mostu na Gądkach – Miasto Jasło uzyskało pozwolenie na budowę
41

Miasto Jasło otrzymało pozwolenie na budowę mostu z jednostronnym chodnikiem przez rzekę Wisłokę na osiedlu Gądki. Inwestycja ta poprawi dostępność komunikacyjną osiedla Gądki do centrum miasta i będzie stanowić dodatkową przeprawę przez rzekę nieopodal istniejącej kładki.

Napisany dnia: 09.04.2019, 14:30
Drugi dzień strajku nauczycieli
740

Strajk rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. Z placówek miejskich wzięło w nim udział 168 nauczycieli. Dzisiaj ich liczba zmniejszyła się, gdyż pedagodzy wracają do pracy dydaktycznej. W szkołach ponadgimnazjalnych, które strajkują część zajęć dydaktycznych odbywa się zgodnie z planem pracy.

Napisany dnia: 09.04.2019, 13:42
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na 11-letnim chłopcu
36

Jasielscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzewanego o rozbój na 11-letnim chłopcu. Sprawca, grożąc pobiciem, zabrał dziecku zakupionego w sklepie loda oraz pieniądze. Podejrzewany przebywa w policyjnym areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 09.04.2019, 10:26
Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

Napisany dnia: 09.04.2019, 08:50
Jaślanie pożegnali płka Stanisława Dąbrowę-Kostkę
17

W piątek, 5 kwietnia, płk Stanisław Dąbrowa-Kostka, żołnierz ZWZ-AK, a po wojnie  antykomunistycznej konspiracji, uczestnik akcji rozbicia więzienia w Jaśle w sierpniu 1943 r., Honorowy Obywatel Miasta Jasła, spoczął na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.

Napisany dnia: 08.04.2019, 15:22
PGZK przejął spółkę Jasiel
45

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim, w którego skład wchodzą wszystkie gminy i miasta z terenu powiatu jasielskiego przejął w lutym br. sto procent udziałów w spółce PGZK-Jasiel. Jest on odpowiedzialny za zorganizowanie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 08.04.2019, 08:47
W wypadku drogowym zginęła 21-letnia kobieta
162

Dzisiaj około godziny 18. w Krajowicach na drodze krajowej relacji Jasło-Kołaczyce zderzyły się samochód osobowy z ciągnikiem siodłowym. Kierująca renault zginęła na miejscu, pasażerka trafiła do jasielskiego szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

 

Napisany dnia: 06.04.2019, 19:26
Wypadek na ul. Mickiewicza w Jaśle
18

Po godzinie 14. na ul. Mickiewicza w Jaśle miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów osobowych. Poszkodowaną w zdarzeniu została kierująca seatem leonem. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do jasielskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 05.04.2019, 17:36
A jednak strajk!
457

Dzisiaj rząd przedstawił związkom zawodowym nowy pakt społeczny dla oświaty.  - Nie zachodzą żadne okoliczności, które dawałyby nam legitymację do tego, abyśmy mogli dyskutować o wstrzymaniu akcji strajkowej w poniedziałek – powiedział po negocjacjach Stanisław Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszystko na to wskazuje, że do strajku dojdzie zgodnie z planem.

Napisany dnia: 05.04.2019, 17:00
Potrącenie rowerzystki na ul. Bieszczadzkiej
24

W Warzycach na ul. Bieszczadzkiej po godz. 13. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Kobieta trafiła na obserwację do jasielskiego szpitala. Obecnie droga jest zablokowana, a policjanci kierują pojazdy na objazdy.

Napisany dnia: 05.04.2019, 14:15
Model pomnika ku czci Żołnierzy Wyklętych ukończony
75

Przy Zespole Szkół Nr 4 w Jaśle powstaje „pomnik” poświęcony Żołnierzom Niezłomnym, którego koncepcję architektoniczną przygotował wybitny polski rzeźbiarz emigracyjny Andrzej Pityński. Artysta poinformował, że gipsowy model rzeźby, która zostanie ustawiona na wykonanym już cokole, został ukończony.

Napisany dnia: 05.04.2019, 11:24
Pierwsze wiosenne inwestycje i remonty drogowe
57

Po zimowej przerwie Miasto Jasło rozpoczyna pierwsze wiosenne remonty i inwestycje drogowe. Tylko w marcu w różnych częściach miasta na zadania te z budżetu miejskiego wydano blisko 160 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.04.2019, 12:45
Utrudnienia w ruchu związane z przejściem drogi krzyżowej
32

W piątek (5 kwietnia) w godzinach wieczornych pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Związane to będzie z drogą krzyżową, która przejdzie ulicami: P.Skargi, Rynek, Kościuszki, Kołłątaja,3-go Maja, Szopena.

Napisany dnia: 04.04.2019, 08:59
Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora jasielskiego szpitala
42

Zarząd Powiatu w Jaśle końcem marca ogłosił konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Osoby zainteresowane mają czas na złożenie dokumentów do 8 kwietnia br.

Napisany dnia: 03.04.2019, 18:00
Wypadek na ul. Krakowskiej w Jaśle
28

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 11. na ul. Krakowskiej w Jaśle w okolicy oczyszczalni ścieków. Zderzyły się cztery pojazdy, w tym dwa ciężarowe. Dwie osoby z samochodu osobowego z obrażeniami ciała trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 03.04.2019, 12:03
Powstanie dokumentacja nowego mostu
31

Władze miasta przygotują dokumentację dla budowy mostu przez rzekę Wisłokę na osiedlu Gamrat w Jaśle. Pieniądze na ten cel w kwocie 255 tys. zł zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Nowa przeprawa ma powstać w odległości pół kilometra od istniejącego mostu w kierunku miasta. Łączny koszt inwestycji opiewa na blisko 33 mln zł. Miasto ubiega się o dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia.

Napisany dnia: 02.04.2019, 18:00
Nauczyciele szykują się do strajku!
535

Trwają negocjacje między rządem a związkami zawodowymi na temat podwyżek dla nauczycieli. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia, 8 kwietnia pedagodzy rozpoczną akcję protestacyjno-strajkową. Dotyczyć to będzie ośmiu szkół na terenie miasta Jasła oraz ośmiu, których organem prowadzącym jest powiat.

Napisany dnia: 02.04.2019, 12:38
ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

Napisany dnia: 02.04.2019, 08:51
Nie ustąpił pierwszeństwa na „stopie”
52

Na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego z Szopena doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 01.04.2019, 18:45
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105