Strona główna
Podziękowanie

Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli we mszy pogrzebowej Sebastiana i ostatniej drodze na miejsce spoczynku.

Napisany dnia: 19.03.2019, 08:01
Radni PiS murem za starostą
73

Wniosek opozycji o odwołanie starosty jasielskiego został odrzucony w tajnym głosowaniu. Dwunastu radnych z klubu PiS nie chce zmian we władzach powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 18.03.2019, 08:00
Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle
200

Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

Napisany dnia: 15.03.2019, 14:41
Znalazł średniowieczny miecz i próbował go naprawiać
106

Dzięki współpracy policjantów z komendy głównej, Krakowa i Jasła, odzyskano zabytkowy miecz. Średniowieczna broń została wykopana podczas prac ziemnych na żwirowni w okolicach Jasła. Znalazca zabrał go do domu i próbując wyprostować – uszkodził miecz. Teraz może odpowiadać za zniszczenie zabytku.

Napisany dnia: 15.03.2019, 13:22
Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

Napisany dnia: 15.03.2019, 10:01
Dzień Obrączek Ślubnych w Jaśle

W niedzielę  17 marca 2019 wszystkie zainteresowane  pary zapraszamy na Dzień Obrączek Ślubnych.  To wyjątkowe wydarzenie firmy Jubiler Jaracz odbędzie się w Restauracji U Schabińskiej w Jaśle.

Napisany dnia: 15.03.2019, 07:00
Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ
27

We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Napisany dnia: 14.03.2019, 11:07
Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki
21

W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną, które zwracały uwagę na niuanse dnia codziennego, które mają wpływ na nasze zdrowie. „Zadbaj o siebie. Jak nie ty to kto, jak nie dziś to kiedy?” - apelują.

Napisany dnia: 13.03.2019, 18:00
Uwaga na silny wiatr
16

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.

Napisany dnia: 13.03.2019, 14:26
Niecodzienna interwencja jasielskich policjantów
50

Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli audi. Okazało się, że kierująca nim kobieta wiezie swoją mamę do szpitala. Widząc, w jak złym stanie jest pasażerka audi, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu jej do szpitala radiowozem na sygnałach. Dzięki temu kobieta na czas otrzymała pomoc medyczną.

Napisany dnia: 13.03.2019, 13:49
75 kontroli pieców i ani jednego mandatu
67

Strażnicy miejscy przeprowadzili w tym roku o 39 kontroli więcej niż w ubiegłym roku, mimo to na nikogo nie nałożono mandatu karnego za nieprawidłowe spalanie w domowych kotłach. Zdaniem komendanta Kazimierza Wiśniowskiego świadomość mieszkańców na temat szkodliwości spalania odpadów w piecach zdecydowanie zwiększyła się.

 

Napisany dnia: 13.03.2019, 08:00
Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło
19

Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

Napisany dnia: 12.03.2019, 12:00
Huragan wyrywał drzewa i zrywał dachy
33

Silny wiatr, który pojawił się w minioną sobotę i niedzielę spowodował wiele zniszczeń. W powiecie jasielskim strażacy interweniowali w ciągu ostatnich dwóch dni ponad 130 razy. Najwięcej z nich miało miejsce na terenie gmin Skołyszyn, Tarnowiec, Kołaczyce, Jasło oraz w samym mieście.

Napisany dnia: 12.03.2019, 08:00
Projekty szkoleniowe ze stażami

Instytut Kariery i Doradztwa Zawodowego Epikur Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowo – stażowym.

Napisany dnia: 12.03.2019, 07:30
Policjant po służbie pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie
48

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomagał starszemu mężczyźnie, który po zdarzeniu drogowym tracił przytomność. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, 81-letni mężczyzna na czas trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

 

Napisany dnia: 11.03.2019, 10:14
Szkoła Mistrzostwa Sportowego od września w Jaśle

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w Jaśle rozpocznie działalność pierwsza w mieście i powiecie jasielskim Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna.

Napisany dnia: 11.03.2019, 07:30
Makabryczny wypadek w Łysej Górze
95

W nocy, w miejscowości Łysa Góra doszło do poważnego wypadku. Stan dwóch młodych kobiet, biorących udział w zdarzeniu jest poważny. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 10.03.2019, 08:53
Żegnaj Doktorze …
19

Rankiem 8 marca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł śp. Zdzisław Szymański. W pamięci jaślan zapisał się jako szanowany lekarz medycyny i radiolog oraz długoletni dyrektor jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.03.2019, 11:35
Nie będzie dochodzenia w sprawie budżetu obywatelskiego
48

Prokuratura Rejonowa w Jaśle odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła, w trakcie przeprowadzanego w ubiegłym roku głosowania w sposób elektroniczny na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 08.03.2019, 18:22
Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Jaśle. Zebrano ponad 108 tys. zł
31

Z każdym rokiem pieniędzy zebranych w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle jest coraz więcej. W tym roku kwota przekroczyła 100 tys. zł. Polacy jednoczą się i wspierają akcję, bo wiedzą, że jej cel jest szlachetny. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Napisany dnia: 08.03.2019, 13:00
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105