Strona główna
Samorządowcy chcą dbać o ekologię. Programy dotacyjne w zasięgu ich ręki
70

W Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyła się konferencja informacyjna dotycząca możliwości skorzystania z wielu programów środowiskowych realizowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Samorządowcy, którzy wzięli udział w spotkaniu są zainteresowani skorzystaniem z dostępnych dotacji na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, a także na poprawę jakości powietrza.

Napisany dnia: 11.07.2019, 12:08
Pijany kierowca uciekał przed policjantami
17

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 20-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Był pijany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Napisany dnia: 11.07.2019, 09:08
Dachowanie na ul. Fabrycznej w Jaśle
63

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 20. na ul. Fabrycznej w Jaśle. Osobowe bmw wjechało do przydrożnego rowu i dachowało. Kierujący pojazdem to 18-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Napisany dnia: 10.07.2019, 21:29
Nowy wóz strażacki trafił do OSP w Trzcinicy
50

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo o wartości 760 tysięcy złotych. W miniony piątek władze jednostki przyjechały nowym wozem bojowym do remizy w Trzcinicy, gdzie zostały hucznie powitane przez lokalną społeczność i środowisko strażackie.

Napisany dnia: 09.07.2019, 14:17
Jechali za szybko. Stracili prawo jazdy
33

Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend, realizując założenia akcji "Bezpieczne Wakacje 2019", skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. W efekcie mundurowi zatrzymali siedem uprawnień do kierowania pojazdami.

Napisany dnia: 08.07.2019, 17:00
Ściął zakręt i uderzył w motocykl
25

Do zderzenia się audi z motocyklem doszło przed godziną 12.00 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej z powiatową w kierunku Dębowca. 26-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala. 

Napisany dnia: 08.07.2019, 13:11
Wstępne wyniki matur. Jest gorzej niż rok temu
117

W powiecie jasielskim absolwentów przystępujących do matury było mniej niż w ubiegłym roku. Wstępne wyniki matur podane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie również są niższe niż przed rokiem.

Napisany dnia: 08.07.2019, 11:18
Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

Parkowanie w Jaśle to często nie lada wyzwanie. Miejsc parkingowych w mieście jest wciąż zbyt mało, szczególnie w ścisłym jego centrum. Kierowców z pewnością ucieszy więc informacja o nowym parkingu przy zbiegu ulic Jagiełły i Krasińskiego. Może on pomieścić 20 samochodów osobowych.

Napisany dnia: 08.07.2019, 07:09
Odkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle –drugi etap
21

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że w poniedziałek (8 lipca) w godzinach wieczornych zostanie przeprowadzony drugi etap odkomarzania i odkleszczania.

Napisany dnia: 07.07.2019, 08:03
Bączal Górny: Cztery osoby poszkodowane w wypadku
17

Do zderzenia się dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj przed godziną 10. na drodze powiatowej w Bączalu Górnym. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 05.07.2019, 12:22
Policjanci potrącili pijanego pieszego
37

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 22 w Zarzeczu, gminie Dębowiec. W nieoświetlonym miejscu na drodze wojewódzkiej jadący na interwencje policjanci uderzyli radiowozem w 37-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 05.07.2019, 11:34
Odcięła sobie dwa palce. Policjanci pilotowali ją do szpitala
39

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci z jasielskiej drogówki. Wczoraj, na sygnałach pilotowali do szpitala samochód, którego pasażerka wymagała natychmiastowej pomocy lekarskiej. Kobieta podczas prac domowych odcięła sobie piłą dwa palce prawej dłoni.

Napisany dnia: 05.07.2019, 10:00
Dramat kotów na osiedlu Gamrat. Są trute i umierają w cierpieniu
134

Blisko dwadzieścia kotów, w tym sześć kocic żyje w kontenerach na osiedlu Gamrat. Jak poinformowało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Inspektorat w Jaśle zwierzęta te są trute i prawdopodobnie topione w rzece.

Napisany dnia: 04.07.2019, 13:24
Straż Miejska apeluje- reagujmy!
29

Co rusz Straż Miejska przyjmuje nowe zgłoszenia o kolejnych miejscach, gdzie podrzucane są odpady. Straż Miejska apeluje do mieszkańców o sygnały, gdy widzą, że ktoś pozbywa się nielegalnie odpadów. Dzięki pomocy jaślan możemy skutecznie zapobiegać eskalacji śmieciowych problemów – telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

Napisany dnia: 04.07.2019, 12:09
Konkurs na biznesplan – jeszcze do 10 lipca
9

Jeszcze można wziąć udział w Konkursie na najlepszy biznesplan organizowanym przez Miasto Jasło we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia biznesu. Termin składania formularzy zgłoszeniowych został przedłużony do 10 lipca br.

Napisany dnia: 04.07.2019, 12:00
Myślisz piątek, mówisz „Jarmark”!

Tutaj możesz kupić niemal wszystko. W każdy piątek od prawie trzydziestu lat plac handlowy w Jaśle tętni zakupowym życiem. Dziesiątki handlujących oferuje towary w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Teraz to także miejsce „Jarmarku Pogórzańskiego”.

Napisany dnia: 04.07.2019, 08:57
Kto wygra batalię o drogę?
137

Ekolodzy stoją na straży dobra zwierząt i przyrody, z kolei samorządowcy bronią interesu mieszkańców popierających remont drogi powiatowej przez Żydowskie i Grab. Ci pierwsi zebrali już ponad 9 tys. podpisów pod petycją przeciwko inwestycji, ci drudzy zaś otrzymali promesę na kwotę ponad 6 mln zł. Jaką decyzję w tej sprawie podejmie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie?

Napisany dnia: 03.07.2019, 12:55
„Dzikie” wysypisko przy ul. Żniwnej w Jaśle. Strażnicy szukają sprawcy
42

Tapicerka, fotele samochodowe, opony i inne elementy wnętrza samochodu zostały podrzucone przy ul. Żniwnej w Jaśle. Wiele na to wskazuje, że mógł być to właściciel prowadzący warsztat samochody. Jak podkreśla Marcin Gustek, kierownik Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta w Jaśle nierzadko firmy podrzucają tego rodzaju odpady do otwartych wiat śmietnikowych.

Napisany dnia: 02.07.2019, 17:00
Zginął pod kołami naczepy
25

Dzisiaj przed godziną 10. na ul. Pietrusa w Jaśle doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym pod kołami naczepy niskopodwoziowej zginął mężczyzna. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:18
Jechała po zmroku bez włączonych świateł. Była nietrzeźwa
15

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 51-letnia kobieta kierowała volkswagenem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjne urządzenie wskazało w jej organizmie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105