Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
25 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie jasielskim
93

W ostatnich dniach w powiecie jasielskim zauważalny jest znaczący wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Wczoraj na Covid-19 zachorowało 28 osób, dzisiaj kolejnych 25.

Napisany dnia: 19.10.2020, 11:54
Osoby zdrowe i pracujące nie są zwolnione z udziału we mszy św. i innych uroczystościach kościelnych
100

W związku ze stanem epidemii oraz decyzjami władz państwowych w sprawie zaostrzenia reżimu sanitarnego od 17 października br., biskup Jan Wątroba wydał nowe wytyczne dotyczące uczestnictwa we mszy św. oraz innych uroczystościach.

Napisany dnia: 19.10.2020, 11:00
Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

Napisany dnia: 19.10.2020, 08:07
18 nowych zakażeń Covid-19 w powiecie jasielskim
184

704 przypadki zakażeń koronawirusem odnotowano na Podkarpaciu. 18 nowych przypadków zachorowań dotyczy powiatu jasielskiego. 

Napisany dnia: 17.10.2020, 14:11
Rząd zaostrza zasady reżimu sanitarnego. Kolejne powiaty w strefie czerwonej
131

- Dziś wirus jest szeroko rozprzestrzeniony. Mówimy o transmisji poziomej, dlatego musimy przerwać rozprzestrzenianie się wirusa za wszelką cenę – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Od soboty 17 października w całym kraju będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa.

Napisany dnia: 16.10.2020, 16:00
Szkoły podstawowe w powiecie jasielskim na zdalnym nauczaniu
42

Trzy szkoły podstawowe w powiecie jasielskim wprowadziły naukę w systemie hybrydowym.

Napisany dnia: 16.10.2020, 15:07
12 nowych zakażeń Covid-19 w powiecie jasielskim
49

563 przypadki zakażeń koronawirusem odnotowano na Podkarpaciu. 12 nowych przypadków zachorowań dotyczy powiatu jasielskiego. W ciągu ostatnich dziesięciu dni zmarło 17 mieszkańców województwa podkarpackiego.

Napisany dnia: 16.10.2020, 13:00
Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową
53

Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

Napisany dnia: 16.10.2020, 11:05
Czy ul. Szopena będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu?
90

W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami ożywionej dyskusji na temat konieczności zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniach ul. Szopena z ul. Kraszewskiego i Ujejskiego. Konkretne założenia stały się przedmiotem debat m.in. w ramach posiedzeń Komisji Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Komunikacji. Wczoraj przeprowadzono wizję lokalną, podczas której radni przyjęli, w ich opinii najbardziej optymalne rozwiązanie. Sceptycznie ocenia je jednak starosta jasielski.

Napisany dnia: 15.10.2020, 20:00
Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia
33

Kacperek Stój niedawno skończył 19 miesięcy. Urodził się na bezdechu z obustronnym zapaleniem płuc. Okazało się, że to nie koniec problemów. U chłopca wykryto wadę serca oraz rozszczep podniebienia. Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko.

Napisany dnia: 15.10.2020, 14:00
9 nowych zachorowań na Covid-19 w powiecie jasielskim
100

Na Podkarpaciu odnotowano przyrost zachorowań na Covid-19. Zakażonych jest 420 osób, w tym 9 mieszkańców powiatu jasielskiego. W ostatnich dniach w województwie podkarpackim zmarło kolejnych 8 osób.

Napisany dnia: 15.10.2020, 12:00
Strażacy ochotnicy zwierają szyki, aby ponownie dać radość dzieciom chorym na nowotwory
7

Rusza czwarta edycja ogólnopolskiej akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Po raz trzeci wezmą w niej udział strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Zimnej Wodzie, Turzym Polu i Hankówce. Zbiórka m.in. zabawek, artykułów szkolnych już trwa. Prezenty, tak jak w latach ubiegłych, trafią do małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 15.10.2020, 10:18
Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?
52

Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania. Dotyczy to budowy asfaltowego toru rowerowego w Jaśle, zakupu zamiatarki do oczyszczania ulic w mieście oraz trasy rolkowo-rowerowej.

Napisany dnia: 14.10.2020, 15:00
7 nowych zakażeń Covid-19 w powiecie jasielskim
101

Na Podkarpaciu zachorowało na koronawirusa kolejnych 319 osób, w tym 7 mieszkańców powiatu jasielskiego. W ostatnich dniach zmarło 14 mieszkańców województwa podkarpackiego, a 122 wyzdrowiały.

Napisany dnia: 14.10.2020, 13:00
Dachowanie audi w Dębowcu
34

Dzisiaj około godziny 10.30 w Dębowcu doszło zdarzenia drogowego z udziałem samochodu audi A3. Kierująca pojazdem zjechała z jezdni, po czym dachowała na pobliskiej łące. Kobieta trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 14.10.2020, 11:27
Odpowie za kradzież koszy na śmieci, kratek ściekowych i roweru
45

Policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego jasielskiej komendy, aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie w sprawie kilkunastu kradzieży, które miały miejsce na terenie Jasła. Podejrzany w sprawie mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 13.10.2020, 14:00
6 nowych zakażeń w powiecie jasielskim
86

Dzisiaj potwierdzono 391 nowych przypadków zakażeń Covid-19 na Podkarpaciu. 6 dotyczy powiatu jasielskiego.

 

Napisany dnia: 13.10.2020, 12:52
Rolnicy rozpoczęli protest w centrum Warszawy. Idą pod Sejm
84

Dzisiaj rolnicy z całej Polski zjechali się do Warszawy, aby po raz kolejny wyrazić swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Po odmówionej modlitwie i odśpiewanej „Rocie”, podzieleni na sześć grup udali się w kierunku Sejmu.

Napisany dnia: 13.10.2020, 11:15
Potrącenie pieszej w Jaśle
12

Dzisiaj przed godziną 7. na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Mickiewicza w Jaśle na przejściu dla pieszych została potrącona 35-letnia mieszkanka Jasła. Kobieta trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 13.10.2020, 10:19
Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli”

Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Napisany dnia: 13.10.2020, 09:29
 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105