Strona główna
Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana
20

Miasto Jasło otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych na osiedlu Gamrat. Inwestycja o wartości blisko 1,5 mln zł jest już realizowana i ma zostać zakończona jeszcze w październiku tego roku.

Napisany dnia: 10.09.2019, 20:00
Dwa samochody w rowie. Pomocy udzielono sześciorgu dzieciom
45

We Wróblowej doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem busa i samochodu osobowego. Pomocy udzielono sześciorgu dzieciom.

Napisany dnia: 10.09.2019, 14:25
Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek
144

Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

Napisany dnia: 10.09.2019, 09:40
„Muzyka to pasjonująca przygoda”

Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie. Tutaj liczy się przede wszystkim czerpanie przez uczniów radości z nauki gry na instrumentach oraz śpiewu. O roli, jaką w kształtowaniu osobowości dzieci i młodzieży odgrywa muzyka opowiedział w wywiadzie udzielonym naszej redakcji.

Napisany dnia: 10.09.2019, 07:30
Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?
151

Starosta jasielski stara się o wyremontowanie alternatywnego dojazdu przez Żydowskie do Grabiu, przez co rozpętał się konflikt z ekologami, którzy uważają, że jest to inwestycja mało potrzebna i szkodliwa przyrodniczo dla parku narodowego. Oliwy do ognia dolało ostatnio zawiadomienie starosty jasielskiego do prokuratury na działania podjęte przez Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

Napisany dnia: 09.09.2019, 10:18
Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

Szanowni Państwo!
Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Napisany dnia: 09.09.2019, 09:30
PiS w wyborczej ofensywie uderza w opozycję
253

Do Jasła przyjechała „cysterna wstydu PO-PSL”. Podczas zorganizowanej specjalnie z tej okazji konferencji prasowej kandydaci partii rządzącej w jesiennych wyborach parlamentarnych przekonywali, że to program Prawa i Sprawiedliwości jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Bezlitośnie ocenili rezultaty rządów opozycji.

Napisany dnia: 09.09.2019, 00:02
Zabezpieczali Jasło przed powodzią
57

Przed południem na wałach przy rzece Wisłoce strażacy z powiatu jasielskiego oraz ze Słowacji ułożyli z rękawów wał przeciwpowodziowy oraz przenośną zaporę. Prowadzone przez nich działania wzbudziły ogromne zainteresowanie i jednocześnie niepokój wśród przechodniów. Na szczęście to tylko ćwiczenia, które mają pomóc w przyszłości wypracować szybkie i sprawne zabezpieczenie terenu przed zagrożeniem powodziowym.<FOTO>

Napisany dnia: 06.09.2019, 14:06
Uwięziony pies uratowany ! (wideo)
26

Do nietypowego zgłoszenia doszło wczoraj w Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie. Mieszkanka Brzezowej zgłosiła Wójtowi - Grzegorzowi Barze, że tydzień temu zaginął jej pies. Z informacji jakie przekazała wynikało że jeden z sąsiadów słyszał szczekanie pod mostkiem na jednej z dróg.

Napisany dnia: 06.09.2019, 09:21
Budowa mostu na Gądkach – Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie
67

Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na budowę mostu przez rzekę Wisłokę wraz z dojazdami na osiedlu Gądki. Powstanie on nieopodal istniejącej kładki. Wartość inwestycji wyniesie 8 mln zł, z czego po połowie kosztów sfinansują Fundusz Dróg Samorządowych i Miasto Jasło.

Napisany dnia: 05.09.2019, 14:00
Pijany włamywacz w oku kamery
37

Wczoraj przed godziną 23. na ul. Krasińskiego w Jaśle doszło do włamania, które w oku kamery miejskiego monitoringu zauważył operator Straży Miejskiej. O sprawie została powiadomiona jasielska policja, która zastała złodzieja w środku sklepu spożywczo-monopolowego. Mężczyzna miał 2,4 promile alkoholu w organizmie. 43-letni jaślanin trafił do policyjnego aresztu.

Napisany dnia: 05.09.2019, 11:12
Rak zabrał mi rękę, potrzebuję nowej! Kuba Procanin zbiera pieniądze na protezę
11

Kuba Procanin pomimo trudnych doświadczeń wciąż stawia przed sobą nowe cele. Aby mógł je zrealizować i w pełni cieszyć się życiem po amputacji lewej ręki potrzebuje nowoczesnej protezy. Jej zakup jest bardzo kosztowny. Środki, które udało mu się zgromadzić w ramach zbiórki na protonoterapię okazały się być niewystarczające. Siatkarz potrzebuje jeszcze ponad 100 tys. zł. Kuba znów potrzebuje Waszej pomocy.   

Napisany dnia: 05.09.2019, 09:51
Bali się, że woda będzie zalewała ich podwórka
25

Mieszkańcy Nawsia Kołaczyckiego od dawna czekali na remont drogi powiatowej przebiegającej przez ich wieś. Po wielu latach w lipcu br. rozpoczęto jej rozbudowę. Pierwszy etap prac dotyczy wykonania kanalizacji deszczowej. O drugim etapie na razie nie ma mowy. Mieszkańcy obawiali się, że będą zalewani przy większych opadach deszczu. - Uspakajamy mieszkańców i prosimy o cierpliwość, gdyż inwestycja nie jest jeszcze zakończona – podkreśla Katarzyna Kaszowicz z Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Napisany dnia: 04.09.2019, 10:00
Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji.

Napisany dnia: 04.09.2019, 07:30
Jasielski Żak odkrywa karty! Poznaj tajemnice Żaka w Jaśle!

Chcesz na własnej skórze przekonać się jak wygląda praktyczna nauka zawodu? Nic prostszego! 7 września 2019 r. jasielski oddział szkoły Żak, największej szkoły dla dorosłych w Polsce, zaprasza na dzień otwarty. Ty również musisz tam być!

Napisany dnia: 03.09.2019, 19:05
Czy lodowisko w Jaśle doczeka się zadaszenia?
45

Radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła nie poprali pomysłu zakupu zadaszenia, które miałoby zostać zainstalowane na jasielskim lodowisku. Zdaniem części z nich należy rozważyć jego powiększenie nie ograniczając się do stosowania półśrodków. Być może w grę wchodzić będzie wynajem zadaszenia na najbliższy sezon, co miałoby potwierdzić bądź też zaprzeczyć sensowności zastosowania tego rodzaju rozwiązania.

Napisany dnia: 03.09.2019, 13:45
Ruszają stypendia dla studentów medycyny
43

Samorząd powiatowy, aby przyciągnąć młodych lekarzy do jasielskiego szpitala zdecydował się przekazać środki na wypłatę stypendiów dla studentów medycyny od czwartego roku studiów. Będą oni otrzymywać 1,5 tysiąca miesięcznie od października do czerwca.

Napisany dnia: 02.09.2019, 13:59
Po uderzeniu pioruna spłonął budynek gospodarczy
19

Podczas dzisiejszej porannej burzy przetaczającej się nad regionem doszło do pożaru w miejscowości Jaworze. Najprawdopodobniej na skutek uderzenia pioruna spłonął budynek gospodarczy.

Napisany dnia: 02.09.2019, 10:07
Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze zimowym. Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. 

Napisany dnia: 02.09.2019, 07:30
Wspominamy tragiczny wrzesień 1939 r.
68

W Jaśle odbyły się dzisiaj obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 1 września 1939 r. Polska stała się ofiarą agresji nazistowskich Niemiec. W tragicznej historii hitlerowskiej okupacji ziem polskich swój smutny rozdział ma także Jasło i jego mieszkańcy.

Napisany dnia: 01.09.2019, 17:03
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105