Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Z grobów na nowym cmentarzu w Jaśle znikają żywe kwiaty. Mieszkańcy mają tego dosyć
69

Mieszkańcy Jasła, którzy w ostatnich tygodniach żegnali swoich bliskich zmarłych zwracają uwagę na bulwersujący proceder kradzieży żywych kwiatów, jakie żałobnicy składają na grobach podczas ceremonii pogrzebowych. Nieznany sprawca, lub sprawcy niszczą wieńce i wiązanki obcinając pąki kwiatów. Problem dotyczy nowego cmentarza w Jaśle przy ul. Mickiewicza. O sprawie powiadomiona została policja i Straż Miejska.

Napisany dnia: 07.02.2023, 08:43
Podkarpackie samorządy poznały wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W powiecie jasielskim pieniądze otrzymają cztery samorządy
38

Wojewoda Ewa Leniart ogłosiła dzisiaj wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa podkarpackiego. Na liście podstawowej znalazło się ponad 100 zadań inwestycyjnych, które dzięki rządowemu wsparciu realizować będą podkarpackie samorządy. Wśród nich znalazły się także jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu jasielskiego. Mowa o 4. zadaniach, na realizację, których dofinansowanie otrzymały: powiat jasielski, gmina wiejska Jasło, gmina Skołyszyn i gmina Osiek Jasielski.

Napisany dnia: 06.02.2023, 18:05
470 tys. zł dotacji od gminy Tarnowiec dla powiatu na realizację dwóch inwestycji drogowych
26

Gmina Tarnowiec przekaże powiatowi jasielskiemu dwie dotacje celowe w łącznej kwocie 470 tys. zł na realizację inwestycji drogowych dotyczących remontu drogi powiatowej we Wrocance oraz przebudowy drogi powiatowej w Tarnowcu i Wrocance. Radni Rady Gminy Tarnowiec podjęli tę decyzję jednogłośnie.

Napisany dnia: 06.02.2023, 15:14
40 wypadków drogowych, 1 ze skutkiem śmiertelnym
19

W ubiegłym roku odnotowano spadek wypadków, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Zmniejszyła się również liczba osób rannych, czy kolizji. Ponadto zatrzymano mniej kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 06.02.2023, 13:11
Pilnie potrzebna krew grupy 0 Rh minus
25

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do mieszkańców województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna jest krew grupy 0 Rh minus. Krew można oddawać w RCKK w Rzeszowie przy ulicy Wierzbowej 14 oraz oddziałach terenowych, w tym w Oddziale Terenowym w Jaśle zlokalizowanym w budynku jasielskiego szpitala przy ul. Lwowskiej 22.

Napisany dnia: 06.02.2023, 10:09
Czy zima zostanie z nami na dłużej?
27

Opady śniegu, które w ciągu minionej doby nawiedziły Jasło i region jasielski sprawiły, że miasto przykryte zostało białym puchem. Wszystko wskazuje na to, że tym razem zima zostanie z nami na dłużej. W Najbliższych dniach Polska, w tym również Podkarpacie znajdzie się w strefie wysokiego ciśnienia. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Według prognoz temperatura maksymalna może oscylować w ciągu dnia w granicach od –3°C do –1°C, a w rejonach podgórskich od –6°C do –3°C.

Napisany dnia: 04.02.2023, 15:37
Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina
17

Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

Napisany dnia: 03.02.2023, 18:25
Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł
74

W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”, w której wzięli udział przedstawiciele 35 samorządów objętych obszarem „Dorzecza Wisłoki”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji. - Podwyższamy poziom dofinansowania, który można uzyskać na docieplenie domu i na wymianę źródła ciepła. Do tej pory maksymalna kwota dotacji wynosiła 69 tys. zł, w tym momencie wzrosła do ponad 136 tys. zł – przekonywał.

Napisany dnia: 03.02.2023, 15:46
Pościg za kurierem przewożącym imigrantów. Obywatela Ukrainy zatrzymano w Ożennej
71

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka w dynamicznej akcji zatrzymali obywatela Ukrainy transportującego imigrantów z Afganistanu i Turcji. W trakcie pościgu przemytnik porzucił pojazd wraz z pasażerami i usiłował ukryć się w pobliskim lesie.

Napisany dnia: 02.02.2023, 23:40
Pogrzeb Jakuba Procanina odbędzie się w piątek
27

W piątek (3 lutego br.) odbędzie się pogrzeb zmarłego w minioną środę Jakuba Procanina. Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godz. 14. w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza przy ul. Sobniowskiej. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie.

Napisany dnia: 02.02.2023, 17:10
Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą
30

Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

Napisany dnia: 02.02.2023, 08:19
Włamano się do automatów wrzutowych na myjni samoobsługowej w Szebniach
54

Wczoraj około godziny 18. jasielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na myjni samochodowej w centrum Szebni. Sprawca uszkodził automat wrzutowy i ukradł około 150 zł, ale szkody, które wyrządził szacowane są na kilka tysięcy złotych.

Napisany dnia: 01.02.2023, 16:56
Generator Nauki w Jaśle cieszy się zainteresowaniem rodzin i grup zorganizowanych
44

19 października ubiegłego roku w budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. Bednarskiej w Jaśle uroczyście otwarto Generator Nauki. Wiele opinii wyrażano na temat, tego, czy to miejsce będzie tętniło życiem. Okazuje się jednak, że w ostatnich miesiącach 2022 r., GEN odwiedziło 1205 osób, w tym najwięcej grup szkolnych i rodzin.

 

Napisany dnia: 01.02.2023, 13:34
Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego
74

W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

Napisany dnia: 31.01.2023, 15:08
W powiecie jasielskim przybyło zarejestrowanych pojazdów
29

Z danych Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle wynika, że na koniec grudnia ubiegłego roku w powiecie jasielskim było 124 787 zarejestrowanych pojazdów. To o 2 511 więcej niż w 2021 r. Okazuje się jednak, że w ubiegłym roku zarejestrowano zdecydowanie mniej pojazdów niż przed dwoma laty. W zdecydowanej większości przypadków, były to pojazdy używane.

Napisany dnia: 31.01.2023, 14:33
Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku
64

Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

Napisany dnia: 31.01.2023, 09:00
Podczas jasielskiego finału WOŚP zebrano 138 713,22 zł
146

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle przeszedł do historii, choć wciąż można jeszcze licytować przedmioty przekazane przez darczyńców i wystawione na aukcjach Allegro. Wolontariusze dali z siebie wszystko. Mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości wrzucili do puszek oznaczonych charakterystycznym serduszkiem 138 713,22 zł. Część z tych środków pochodzi z licytacji przeprowadzonych w niedzielę wieczorem na jasielskim rynku.

Napisany dnia: 30.01.2023, 18:00
W Zespole Szkół SASR w Trzcinicy powstała nowa wirtualna strzelnica
43

W powiecie jasielskim powstała kolejna wirtualna strzelnica. Jest to trzecia tego typu inwestycja, jaką władze samorządowe zrealizowały w placówkach, w których młodzież kształci się w klasach mundurowych. Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 186 tys. zł.

Napisany dnia: 30.01.2023, 13:29
Wybrano ofertę na wykonanie koncepcji programowej dla DK73 Pilzno - Brzostek
52

Oferta spółki Transprojekt Gdański została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie Koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno - Brzostek (dł. 9,3 km). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru, w lutym możliwe będzie podpisanie umowy.

Napisany dnia: 30.01.2023, 10:58
Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

Napisany dnia: 30.01.2023, 07:34
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657