Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rusza kwalifikacja wojskowa!
61

Obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską mają w tym roku mężczyźni urodzeni
w 2002 r. – ale nie tylko. W dniu 8 stycznia 2021 r. wydane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2021 r. Zgodnie z powyższym rozporządzeniem, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w terminie od dnia 9 sierpnia do dnia 19 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa.

Napisany dnia: 06.08.2021, 18:03
W Jaśle powstanie kompostownia
48

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jaśle stara się o realizację inwestycji związanej z budową kompostowni osadów ściekowych. Szacowany koszt zadania opiewa na 19 mln zł. Obiekt ma powstać na działkach miejskich przy ul. Krakowskiej w Jaśle obok oczyszczalni ścieków.

 

Napisany dnia: 06.08.2021, 13:40
Prawko z IMPULSEM? To się opłaca!

Jeśli szukasz nowoczesnej akademii nauki jazdy, która w profesjonalny sposób szkoli przyszłych kierowców, dobrze trafiłeś. W Akademii Jazdy IMPULS znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby nabyć niezbędnych umiejętności do prowadzenia samochodu. Postawa na unikatową technologię i autorskie metody szkolenia.

Napisany dnia: 06.08.2021, 07:54
Już niedługo Dni Jasła i Dni Wina
184

Wyjątkowo w tym roku dwie największe imprezy miejskie Dni Jasła i Międzynarodowe Dni Wina, odbędą się tydzień po tygodniu. 22 sierpnia na jasielskim rynku rozpoczniemy Dni Jasła, by potem poprzez codzienne, dedykowane mieszkańcom propozycje, zakończyć świętowanie 28 i 29 sierpnia Dniami Wina.

Napisany dnia: 05.08.2021, 15:58
Parlamentarzyści będą zarabiać więcej. Wyższe wynagrodzenie mogą wkrótce otrzymywać także samorządowcy
118

Od kilku dni, dyskurs publiczny, w którym wiodącą rolę odgrywają polscy politycy koncentruje się wokół podwyżek dla osób piastujących najwyższe funkcje w państwie, parlamentarzystów oraz samorządowców. Zmiany w prawie budzą wiele kontrowersji. Premier polskiego rządu ma zarabiać ponad 20 tys. zł a posłowie około 12 tys. zł. 

Napisany dnia: 05.08.2021, 07:00
MEiN przygotowuje się na pełny powrót dzieci do szkół
47

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym przedstawiło wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od nowego roku szkolnego. Do placówek oświatowych trafią stacje dezynfekujące oraz pakiety edukacyjne.

Napisany dnia: 04.08.2021, 12:00
W sprawie pobicia 13-letniego chłopca prowadzone jest dochodzenie
58

Wracamy do tematu pobicia 13-letniego, niepełnosprawnego chłopca na stacji Orlen w Krakowie. Zdarzenie miało miejsce w czerwcu br. W godzinach wieczornych obcy mężczyzna podszedł do dziecka wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Co więcej, napastnik uderzył chłopca dwukrotnie w twarz. Sprawę bada krakowska policja.

 

Napisany dnia: 04.08.2021, 09:00
Chodnik na ul. Żniwnej jest zdewastowany. Mieszkanka - " Strach na spacer wyjść z dziećmi"
68

Od kiedy rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Jasiołce, chodnik przy ul. Żniwnej jest w kompletnej rozsypce. Mimo, iż przez wiele lat nie był w najlepszych stanie, to przejazd ciężkich samochodów zniszczył go doszczętnie. - Rzadko wychodzimy na spacery, bo teraz strach przy tych autach gigantach. Na całej ul. Żniwnej chodnik jest taki zaniedbany i zniszczony, że zmuszeni jesteśmy chodzić ulicą – mówi pani Katarzyna, mieszkanka Jasła.

Napisany dnia: 03.08.2021, 14:04
Mecze przy Śniadeckich 15 najwcześniej wiosną przyszłego roku
39

Prace przy modernizacji płyty stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się niemal rok temu. Pomimo upływu wielu miesięcy, na ich finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż nie wysiano trawy, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego przygotowania naturalnej murawy, na której swoje mecze już tej jesieni chcieli rozgrywać Czarni Jasło. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona gotowa rozgrywania zawodów sportowych najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Napisany dnia: 03.08.2021, 09:00
Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

Napisany dnia: 03.08.2021, 07:33
Wójt Osieka Jasielskiego członkiem Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
50

Z powodu śmierci Jana Czubika radni powiatowi odwołali go z funkcji członka Rady Społecznej jasielskiego szpitala i na jego miejsce powołali Andrzeja Stachurskiego, wójta gminy Osiek Jasielski.

Napisany dnia: 02.08.2021, 18:00
Wielkie otwarcie Magurskiej Spiżarni

W najbliższą środę o godzinie 9:00 otwieramy nowe miejsce w Jaśle. To sklep Magurska Spiżarnia.

Napisany dnia: 02.08.2021, 14:13
Będzie boisko do piłki ręcznej przy ZST i dostosowanie bursy do potrzeb internatu SOSW
23

Powiat realizuje kolejne inwestycje w szkolną infrastrukturę. Podpisano umowy z wykonawcami boiska do piłki ręcznej przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle i adaptacji poddasza w Bursie Międzyszkolnej w Jaśle na potrzeby internatu SOSW w Jaśle wraz z budową windy.

Napisany dnia: 02.08.2021, 11:30
Kołaczyce: Chcą dostosować urząd do potrzeb osób niepełnosprawnych
13

Władze Kołaczyc ogłosiły przetarg na przebudowę budynku administracyjnego urzędu w celu dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z budową zewnętrznego odcinka instalacji elektrycznej i kanalizacji deszczowej. To drugie podejście samorządu do wyłonienia wykonawcy. Niestety, po raz kolejny żadna firma nie zgłosiła swojej oferty.

Napisany dnia: 02.08.2021, 09:00
Dachowanie opla na DK28 w Trzcinicy
26

Kilka minut przed północą w niedzielę, w Trzcinicy doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Rannego mężczyznę z pojazdu wydobyli strażacy. Z obrażeniami ciała trafił on do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 02.08.2021, 01:17
Wypadek w Żółkowie z udziałem trzech pojazdów
33

Dzisiaj przed godziną 20. w Żółkowie doszło do zderzenia się trzech pojazdów, w tym busa. Na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udziela kierowcom samochodów osobowych pierwszej pomocy medycznej.

Napisany dnia: 01.08.2021, 20:32
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polacy oddają hołd bohaterom
107

Dzisiaj w wielu miejscach Warszawy odbywają się uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" rozpalono "ogień pamięci" i włączono iluminacje pomnika na 63 dni. To jedno z wielu wydarzeń w tym szczególnym dniu. Dzisiaj w Jaśle w rocznicę godziny "W" o godzinie 17. włączone zostaną syreny alarmowe.

Napisany dnia: 01.08.2021, 14:40
Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Wybitny kompozytor miał 93 lata
33

O śmierci jaślanina poinformował jego menadżer. Muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor miał 93 lata. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skomponował muzykę do kultowych polskich seriali i filmów fabularnych. Nigdy nie zapomniał o swojej małej ojczyźnie, między innymi fundując stypendium artystyczne dla najbardziej uzdolnionych muzycznie młodych mieszkańców miasta.  

Napisany dnia: 31.07.2021, 15:43
Mendysa, Urocza, Pogodna, Górska i Widokowa – przebudowywane
36

2 mln 147 tys. zł wyniesie koszt prac w ramach których zbudowane zostaną drogi na osiedlu Na Kotlinę. Ulice Mendysa, Urocza, Pogodna, Widokowa i Górska będą wyasfaltowane i oświetlone, wzdłuż nich powstaną chodniki, dodatkowo wykonane będzie również odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w grudniu tego roku.

Napisany dnia: 31.07.2021, 07:45
Jasielscy policjanci obchodzą dzisiaj swoje święto
74

W Jaśle odbyły się dzisiaj powiatowe obchody Święta Policji. Miejscem uroczystego apelu był plac przy nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Symboliczny klucz do nowo powstałego budynku odebrał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel. Wydarzeniu, tradycyjnie towarzyszyło wręczenie funkcjonariuszom jasielskiej jednostki aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Napisany dnia: 30.07.2021, 15:45
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105