Strona główna
Poziom wód na rzekach w mieście
13

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle informuje, że w obecnej chwili poziom rzek Wisłoki i Jasiołki stabilizuje się. Natomiast stan rzeki Ropy wykazuje niewielką tendencję wzrostową, spowodowaną intensywnymi, nocnymi opadami deszczu w zlewni rzeki Ropy, między Bieczem a Jasłem.

Napisany dnia: 24.05.2019, 16:57
Grzegorz Schetyna był w Jaśle
170

Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami. - Jesteśmy z mieszkańcami miejsc dotkniętych powodzią. Samorządy, które zmagają się z jej skutkami mogą liczyć na nasze pełne wsparcie i solidarność. Tak jak po nawałnicach nie zostawimy nikogo bez pomocy – napisał na Twitterze lider PO.

Napisany dnia: 24.05.2019, 14:11
Będzie nowy dyrektor MPN
36

Minister Środowiska 17 maja br. ogłosił konkurs na dyrektora Magurskiego Parku Narodowego. Kto zastąpi Mariana Stója? O tym dowiemy się początkiem czerwca br.

Napisany dnia: 24.05.2019, 11:47
PILNE! Ropa i Wisłoka przekroczyły stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia
101

Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień. AKTUALNY STAN WÓD.

Napisany dnia: 24.05.2019, 06:25
Smród nas zabija!
126

Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

Napisany dnia: 23.05.2019, 15:47
„Współczesna Europa musi być przede wszystkim normalna”
143

Kampania wyborcza dobiega końca. Dla kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest to wyjątkowo pracowity czas. Politycy liczą na to, że w ostatnich dniach przed ciszą wyborczą i datą głosowania uda im się skutecznie powalczyć o poparcie elektoratu. O głosy wyborców zaapelowała dziś podczas konferencji prasowej Maria Kurowska.

Napisany dnia: 22.05.2019, 19:18
Lokalne podtopienia. Blisko sto interwencji strażaków
35

W wyniku intensywnych opadów deszczu i licznych podtopień na terenie powiatu jasielskiego strażacy mieli w ciągu ostatniej doby pełne ręce roboty. Blisko sto interwencji dotyczyło m.in. podtopień domów, piwnic, garaży, a nawet szkoły.

Napisany dnia: 22.05.2019, 16:00
Starosta o PKP Cargo w Jaśle
32

Na dzisiejszej zwołanej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle przedstawiono inwestycje planowane w Sekcji Utrzymania i Naprawy Taboru w Jaśle Spółki PKP Cargo. Po raz kolejny przywołano kwestię powstania malarni. Czymś zupełnie nowym ma być linia do czyszczenia i piaskowania wagonów.

Napisany dnia: 22.05.2019, 13:36
Uwaga! Intensywne opady deszczu. Wody w rzekach moą przekroczyć stany alarmowe
30

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 50 mm do 90 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Napisany dnia: 22.05.2019, 12:13
Wandalom się upiekło!
32

Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

Napisany dnia: 22.05.2019, 09:34
Wysoki stan wód w rzekach! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
18

Poziom wody w rzekach wzrasta, a prognozy pogodowe nie są zbyt optymistyczne. Intensywne opady deszczu mają się utrzymać do środy do godziny 12.00. Ze względu na poziom wody w rzekach przekraczający stany ostrzegawcze, starosta jasielski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

Napisany dnia: 22.05.2019, 00:08
Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze
47

Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

Napisany dnia: 21.05.2019, 22:18
Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim
56

Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

Napisany dnia: 21.05.2019, 20:07
Wzrasta poziom wody w rzekach
20

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje o wysokim stanie wód w rzekach Wisłoce, Sanie i Wisłoku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. 

Napisany dnia: 21.05.2019, 14:56
Oplem uderzyła w betonowy przepust
14

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 13. na drodze powiatowej w Jabłonicy. Kierująca oplem uderzyła w betonowy przepust. Do jasielskiego szpitala zabrano trzy osoby w tym dwójkę dzieci.

Napisany dnia: 21.05.2019, 14:33
Nauczyciele stracą pracę
196

W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych. - Chcielibyśmy przyjąć jak najwięcej nauczycieli. Oczywiście ilu z nich uda się zatrudnić będziemy wiedzieć dopiero po naborze. Wiele osób ma wyższe wykształcenie i świetne kwalifikacje, mimo to nie mogą znaleźć zatrudnienia. Jesteśmy za tym, aby zwiększyć ich szansę na pracę, ale chcielibyśmy zapoznać się z ich dorobkiem zawodowym – tłumaczy Adam Pawluś, starosta jasielski.

Napisany dnia: 21.05.2019, 08:30
Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

Napisany dnia: 21.05.2019, 07:00
Z roli na salony
195

W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia. Poznajemy historię chłopca wychowanego na wsi, który dorasta i staje się człowiekiem, ze świata polityki.

Napisany dnia: 20.05.2019, 15:00
Podarowali część siebie, oddając krew
20

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, zorganizowało akcję oddawania krwi. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym także jasielscy policjanci, którzy oddali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.

Napisany dnia: 20.05.2019, 12:00
Jechał za szybko i wpadł za narkotyki
22

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy gdy przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że posiada także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa niebawem odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 20.05.2019, 10:56
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105