Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Znamy wyniki nowego rankingu Perspektywy 2023
40

Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi znów jest w czołówce rankingu Perspektywy wśród techników na Podkarpaciu. Po raz kolejny Jasielski Ekonomik został wyróżniony złotą odznaką.

 

Napisany dnia: 12.01.2023, 19:50
Mamy się czym chwalić! Najlepsza położna jest w Jaśle
41

Małgorzata Buba z Jasła wygrała 9. edycję konkursu „Położna na medal”. Jaślanka zdobyła 905 głosów, które pozwoliły jej uplasować się na I miejscu. Pokonała 542 położne z całej Polski oraz zyskała tytuł najlepszej położonej w kraju i województwie podkarpackim. 

Napisany dnia: 12.01.2023, 13:30
Potrącenie 16-latki w Nienaszowie
12

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Wczoraj w Nienaszowie, doszło do potrącenia 16-latki, która miała wejść przed nadjeżdżający pojazd zza autobusu. Nieletnia trafiła do jasielskiego szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Napisany dnia: 11.01.2023, 16:00
Strażacy walczą z pożarem budynku warsztatu w Roztokach
62

W Roztokach płonie budynek warsztatu kowalskiego. Z ogniem, który objął dach obiektu walczą strażacy z terenu całego powiatu jasielskiego. W pobliżu budynku znajduje się kopalnia gazu ziemnego w Roztokach. Służby zapewniają jednak, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla infrastruktury gazowej.

Napisany dnia: 11.01.2023, 14:38
Nowe pracownie informatyczne w jasielskich szkołach podstawowych
22

Cztery kolejne placówki, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 11 i Szkoła Podstawowa nr 12, prowadzone przez Miasto Jasło zostały wyposażone w nowoczesne pracownie komputerowe. Koszt tego zadania wyniósł ok. 340 tys. zł.

Napisany dnia: 11.01.2023, 12:00
Nietrzeźwy jechał Audi 157 km/h
26

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest pijany. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. 23-latkowi grożą surowe konsekwencje. Podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali mu uprawnienia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 11.01.2023, 09:57
Odpowie za posiadanie narkotyków
52

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem narkotyków. W wyniku przeszukania ujawnili u 23-latka marihuanę, amfetaminę i kokainę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Napisany dnia: 10.01.2023, 16:35
Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom ze Skołyszyna
29

W czwartek 29 grudnia, tuż po godzinie 5. rano w domu państwa Myśliwców w Skołyszynie wybuchł pożar. Pięcioosobowa rodzina bojąc się o własne życie zmuszona była go opuścić. Pożar szybko rozprzestrzenił się na część mieszkalną i poddasze. Obecnie ich dom nie nadaje się do zamieszkania. Przed nimi ogrom pracy oraz wydatków. Z pomocą rodzinie ruszyli mieszkańcy, gmina, kościół, strażacy i Stowarzyszenie Pomagam bo Mogę.

Napisany dnia: 10.01.2023, 08:28
Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Niebezpieczni dżentelmeni” w kinie Helios Krosno

Na dużym ekranie kina Helios Krosno kinomani będą mogli obejrzeć polską komedię kryminalną w gwiazdorskiej obsadzie. Główni bohaterowie filmu „Niebezpieczni dżentelmeni” budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Z tej okazji, wspólnie z kinem Helios Krosno przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na film. Zapraszamy do udziału w zabawie.

Napisany dnia: 10.01.2023, 08:06
Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Mieszkańcy postawili na Agatę Augustyn
113

W minioną niedzielę (8 stycznia br.) mieszkańcy gminy Tarnowiec ruszyli do urn wyborczych, aby zdecydować o obsadzie urzędu wójta, o który ubiegało się troje kandydatów. Przedterminowe wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania. Zdecydowane zwycięstwo odniosła w nich Agata Augustyn.

Napisany dnia: 09.01.2023, 13:22
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach doszło do zderzenia się lokomotywy z osobową Kią
40

Dzisiaj około godziny 10. w Przysiekach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Kia i lokomotywy. 69-letni mieszkaniec gminy Jasło nie zachował należytej ostrożności i nie zastosował się do znaku „stop”.

Napisany dnia: 09.01.2023, 12:02
Miał ponad promil alkoholu w organizmie i 108 km/h na liczniku
28

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. 38-latek stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 09.01.2023, 11:04
Tragiczny wypadek na torach
19

Dzisiejszego wieczoru, przed godziną 20. w miejscowości Zagórzany doszło do śmiertelnego potrącenia na torach. Makabryczne skutki wypadku z udziałem pociągu relacji Jasło – Kraków nie pozwoliły ustalić płci ofiary. O tragicznym wypadku poinformował portal Gorlice24.pl.

Napisany dnia: 08.01.2023, 23:22
Czas wyborów w gminie Tarnowiec. Mieszkańcy wybrali
87

W gminie Tarnowiec trwa głosowanie w przedterminowych wyborach na urząd wójta. Lokale wyborcze czynne są od godz. 7.00. Głosowanie potrwa do godz. 21:00. Przez cały dzień śledzić będziemy informacje o frekwencji, a po zamknięciu lokali wyborczych o wstępnych wynikach głosowania. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 08.01.2023, 09:01
Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli
184

Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dzisiaj Święto Objawienia Pańskiego. Ulice polskich miast i wsi przemierzają tradycyjne Orszaki Trzech Króli. W Jaśle blisko tysiąc mieszkańców miasta na czele z trzema mędrcami przemaszerowało z kościoła oo. Franciszkanów do jasielskiej Fary. Nie zabrakło inscenizacji przygotowanych przez młodych artystów JDK oraz wspólnego kolędowania. [ZDJĘCIA]

Napisany dnia: 06.01.2023, 18:46
Potrącenie na ul. Krakowskiej. 73-letni mężczyzna wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód
51

Na ul. Krakowskiej w Jaśle doszło do potrącenia 73-letniego mieszkańca gminy Jasło. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna wszedł wprost pod koła samochodu osobowego, którego kierowca podróżował w kierunku Kołaczyc. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 05.01.2023, 17:08
Nawet do 3,5 mln zł na renowację zabytków. Jasielski magistrat wchodzi do gry o środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
20

Do końca stycznia samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków wnioskodawca może otrzymać kwotę nawet do 3,5 mln zł. Wnioski o dofinansowanie mogą składać właściciele obiektów zabytkowych na terenie Jasła. Oceną wniosków zajmie się specjalna komisja. Stosowną uchwałę w tej sprawie, podjęła w miniony poniedziałek Rada Miejska Jasła.

Napisany dnia: 05.01.2023, 14:13
Dwa miesiące aresztu za pobicie
115

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie. W sylwestrową noc w miejscowości Zarzecze mieli zaatakować 19-latka, powodując u niego poważne obrażenia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Napisany dnia: 05.01.2023, 10:43
Sąd Najwyższy oddalił kasację Janusza G. skazanego za zabójstwo byłej żony. W więzieniu spędzi 25 lat
42

Nie znaleziono ciała kobiety ani narzędzia zbrodni. Mimo to, Janusz G. z Jasła został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo żony. W minioną środę (4 stycznia br.) Sąd Najwyższy oddalił kasację sprawcy, który domagał się uchylenia wyroku.

Napisany dnia: 05.01.2023, 10:17
Dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę dla mieszkańców Jasła
21

Mieszkańcy Jasła mogą wziąć udział w projekcie „Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, w ramach którego zaplanowano dofinansowanie na dostawę i montaż zbiorników na deszczówkę. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Napisany dnia: 05.01.2023, 07:35
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657