Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W Nowym Żmigrodzie powstał klub radnych PiS
90

W radzie gminy Nowy Żmigród powstał klub radnych Prawa i Sprawiedliwości liczący siedmiu członków. Przewodniczącym nowego klubu został Grzegorz Munia.

Napisany dnia: 28.09.2020, 13:05
"Dwójka" przeszła na zdalne nauczanie. U uczennicy potwierdzono Covid-19
108

Uczniowie klas od I-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle od dzisiaj rozpoczynają nauczanie w formie zdalnej. Starsze klasy normalnie będą się uczyć w budynku szkoły. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic szkoły, na kwarantannie przebywa około 200 osób.

Napisany dnia: 28.09.2020, 11:33
70 lat Jasielskiego Domu Kultury
67

JDK, już od siedmiu dekad zajmuje się krzewieniem szeroko pojętej kultury wśród mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego. Wczoraj, w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, uroczyście zainaugurowano obchody jubileuszu 70-lecia instytucji.  Gratulacji i podziękowań nie było końca.

Napisany dnia: 27.09.2020, 12:39
Kolejne cztery, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
92

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, w dzisiejszym komunikacie, poinformowała o kolejnych potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Wśród nich znalazły się cztery osoby z powiatu jasielskiego. Sanepid poinformował także o trzech kolejnych zgonach, w tym, jednym z naszego powiatu. 

Napisany dnia: 27.09.2020, 12:14
Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązania
86

Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. Nie powinien, więc dziwić fakt, że przeciętni podatnicy szukają sposobów na obniżenie opłat np. deklarując segregację śmieci. Drogą do osiągnięcia oszczędności mogą być również przydomowe kompostowniki, które jaślanie gotowi są zakładać, jeżeli otrzymają z tego tytułu ulgę. Sęk w tym, że władze miasta nie kwapią się, aby wprowadzić w życie stosowne rozwiązanie. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

Napisany dnia: 26.09.2020, 09:00
Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
73

Z najnowszych danych WSSE w Rzeszowie wynika, że kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu jasielskiego zostało zakażonych Covid-19.

Napisany dnia: 25.09.2020, 13:59
Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?
73

Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

Napisany dnia: 25.09.2020, 11:08
Prace modernizacyjne w jasielskim muzeum trwają
6

Zakończył się już pierwszy etap projektu „Ukryte skarby Muzeum Regionalnego w Jaśle”. W sumie na modernizację budynku przeznaczono ponad 4,1 mln złotych.

Napisany dnia: 25.09.2020, 09:33
Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty
63

Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

Napisany dnia: 24.09.2020, 16:00
Policjanci szukają sprawców zniszczonej wiaty
21

Funkcjonariusze jasielskiej policji prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia wiaty śmietnikowej na osiedlu Kopernika w Jaśle, do którego doszło w miniony weekend. Chuligani zamalowali mural nawiązujący do klubu Czarnych Jasło.

Napisany dnia: 24.09.2020, 11:48
„Boimy się o zdrowie i życie naszych dzieci” - apelują zatroskani mieszkańcy Jasła
45

W sieci pojawiła się petycja mieszkańców Jasła skierowana do władz miasta i powiatu jasielskiego, w której proszą o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena. Z uwagi na częste występowanie w tym miejscu zdarzeń drogowych apelują o wprowadzenie takich rozwiązań jak kontrola prędkości.

Napisany dnia: 24.09.2020, 09:56
Nabór projektów do budżetu obywatelskiego zakończony
22

Zakończył się nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, który trwał od 17 sierpnia do 11 września. W tym czasie mieszkańcy Jasła złożyli 8 projektów z dziedzin: kultury, inwestycji rekreacyjnych i sportowych oraz zakupów urządzeń. Na realizację budżetu obywatelskiego przeznaczono pół miliona złotych.

Napisany dnia: 24.09.2020, 09:12
Uwaga! Rozpoczyna się remont sieci ciepłowniczej. Od jutra będą utrudnienia w ruchu na ul. Słowackiego i ul. Franciszkańskiej
12

Od 24 września do 2 października na ulicach Słowackiego i Franciszkańskiej w Jaśle będą występowały ograniczenia i utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym spowodowane remontem i przebudową istniejącej sieci ciepłowniczej.

Napisany dnia: 23.09.2020, 18:00
U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem
78

Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

 

Napisany dnia: 23.09.2020, 14:49
Policjanci szkolili żołnierzy WOT
75

Jasielscy policjanci szkolili żołnierzy V Kompanii Lekkiej Piechoty Jasło z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Szkolenie odbyło się na terenie rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” w Jaśle. Zajęcia obejmowały tematykę współdziałania organów administracji rządowej i służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych o charakterze niemilitarnym. Miały na celu przygotowanie żołnierzy do profesjonalnego wsparcia Policji w sytuacjach kryzysowych.

Napisany dnia: 23.09.2020, 08:40
Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

(Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

Napisany dnia: 23.09.2020, 06:53
Wypadek w Trzcinicy
15

Dzisiaj po godzinie 20. w Trzcinicy doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego opla. Dwie osoby kierowca i pasażerka trafili na badania do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 22.09.2020, 22:10
W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna
59

Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

Napisany dnia: 22.09.2020, 10:11
LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. Z pomocą przychodzą profesjonalne gabinety kosmetologii estetycznej, oferując zabiegi, dzięki którym każda kobieta będzie mogła poczuć się piękniejsza. Takim miejscem jest gabinet kosmetologii estetycznej LAUDERM w Jaśle.

Napisany dnia: 22.09.2020, 07:00
Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan
135

W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi. Na spotkanie przybyli młodzi, ale również starsi mieszkańcy Jasła.

Napisany dnia: 21.09.2020, 19:38
 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105