Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Gmina Dębowiec pomaga uchodźcom. Przeznaczyła na ten cel 14 tys. zł
31

Rada Gminy w Dębowcu jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zabezpieczenia 14 tys. zł w budżecie gminy na pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. - Ta uchwała pozwoli nam na udzielenie wsparcia uchodźcom, którzy przybędą do nas w postaci wyżywienia i odpoczynku przed dalszą drogą – wyjaśnił wójt gminy Marcin Bolek.

Napisany dnia: 27.04.2022, 11:54
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa – to najczęściej popełniane błędy kierowców
12

Według statystyk jasielskiej policji w ubiegłym roku na terenie powiatu jasielskiego doszło do 51 wypadków drogowych, w tym 9 z udziałem pieszych. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w mieście Jaśle. W 2021 r. zginęły dwie osoby, w tym piesza na ul. Baczyńskiego oraz rowerzysta na ul. Bieszczadzkiej.

Napisany dnia: 26.04.2022, 11:29
Posługiwali się skradzioną kartą płatniczą - usłyszeli 17 zarzutów
16

Policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie zakończyli postępowanie przygotowawcze i skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom naszego powiatu. Podejrzani 20 i 22-latek, używając skradzionej karty bankomatowej, dokonali licznych transakcji zbliżeniowych na stacjach paliw. Obaj przyznali się do postawionych zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 26.04.2022, 08:59
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Młodzież sprawdzała swoją wiedzę i umiejętności
15

Dzisiaj na terenie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle znanego jak „Medyk” odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego przystąpili do testu, po którym sprawdzali swoje umiejętności w terenie udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach.

Napisany dnia: 25.04.2022, 19:24
Tak uchodźcy z Ukrainy świętowali Wielkanoc w Jaśle
24

Wczoraj wierni obrządków wschodnich, prawosławni i grekokatolicy obchodzili święto Zmartwychwstania Chrystusa. Dla ukraińskich rodzin, w przeważającej części kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce, obchodzenie najważniejszego w roku liturgicznym święta jest w obliczu trwającej w Ukrainie wojny, szczególnym przeżyciem. Niektórzy, namiastki świątecznej atmosfery szukali we wspólnym przeżywaniu Wielkanocy. Kilkanaście osób z różnych regionów Ukrainy, które mieszkają w Jaśle spotkało się podczas wielkanocnego śniadania. Na stole nie zabrakło tradycyjnych ukraińskich potraw.

Napisany dnia: 25.04.2022, 16:48
Kibic uderzył piłkarza Czarnych Jasło. Policja poszukuje napastnika
91

Policjanci poszukują mężczyzny, który po niedzielnym meczu piłki nożnej w Nienaszowie uderzył jednego z zawodników Czarnych Jasło. Młody piłkarz z rozcięciem łuku brwiowego trafił do jasielskiego szpitala. Poszkodowanemu założono kilka szwów. Napastnika nie udało się ująć na stadionie.

Napisany dnia: 25.04.2022, 10:57
Nowoczesne wnętrze i najnowsze wyposażenie w budynku rehabilitacji w Nowym Żmigrodzie
117

W sobotę w Nowym Żmigrodzie władze gminy wraz z kierownictwem ośrodka zdrowia oraz poseł Marią Kurowską dokonali uroczystego otwarcia Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, w którym mieści się rehabilitacja. Budynek w ostatnim czasie został poddany gruntownej przebudowie i termomodernizacji.<FOTOGALERIA>

 

Napisany dnia: 23.04.2022, 23:31
Blisko sto osób posprzątało wały przeciwpowodziowe w Jaśle
60

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Około stu osób postanowiło uczcić go biorąc udział w akcji sprzątania wałów przeciwpowodziowych w Jaśle. Głównym organizatorem wydarzenia był Jasielski Dom kultury.

Napisany dnia: 23.04.2022, 15:05
Program komputerowy uczniów Ekonomika poleci w kosmos
7

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 4 z klasy II liceum o profilu politechnicznym w składzie: Hubert Zając, Filip Płaziak, Karol Kędziora i Mateusz Kordek biorą udział w projekcie naukowym AstroPi, którego celem jest badanie życia na Ziemi lub w kosmosie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejska Agencja Kosmiczna przy współpracy z Fundacją Raspberry Pi. Program komputerowy wspomnianych autorów został zakwalifikowany jako poprawny i zostanie uruchomiony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na przełomie kwietnia i maja.

Napisany dnia: 22.04.2022, 18:46
Radna Sobczyk proponuje ekologiczny sposób na walkę z plagą komarów
125

Radna miejska Agnieszka Sobczyk wystosowała pisemną interpelację do burmistrza miasta Jasła. Zwróciła się do włodarza o zakup i montaż budek dla jerzyków na budynkach użyteczności publicznej, a także o przekazanie ich nieodpłatnie zainteresowanym mieszkańcom Jasła, którzy jak podkreśliła, chcą podjąć wspólną walkę z komarami. - Alternatywnym i uzupełniającym zarazem ekologicznym rozwiązaniem może być stworzenie warunków do lęgów dla jerzyków – ptaków żywiących się komarami – podkreśla radna.

Napisany dnia: 22.04.2022, 14:00
Linię kolejową nr 108 od Gorlic do Jasła czeka gruntowna modernizacja
37

W ramach Programu Kolej Plus dofinansowaniem objętych zostanie ponad 1200 kilometrów linii kolejowych. Spółka PKP PLK S.A. zakończyła ocenę dokumentów ze wstępnymi studiami planistyczno-prognostycznymi, które przygotowały samorządy województw. Wśród 34 inwestycji zakwalifikowanych do realizacji znalazła się rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku pomiędzy Gorlicami a Jasłem. Wnioskodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Napisany dnia: 22.04.2022, 08:41
Tężnia solankowa na „Przystanku Kwiatowa” została uroczyście otwarta
72

Tężnia solankowa była zwycięskim projektem zgłoszonym w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Obiekt powstał na kompleksie rekreacyjno-sportowym „Przystanek-Kwiatowa”. Dzisiaj został uroczyście otwarty przez burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana oraz autorkę zwycięskiego projektu radną Rady Miejskiej w Jaśle Agnieszkę Sobczyk.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 21.04.2022, 19:06
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku
19

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za serię włamań i kradzieży. Podejrzany 45-latek w ostatnich tygodniach prowadził przestępczą działalność na terenie cmentarza komunalnego w Jaśle. Mężczyzna ma na koncie włamania do samochodów oraz kradzieże portfeli i torebek z niezabezpieczonych pojazdów. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 21.04.2022, 16:00
Ruszył nabór wystawców na Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

Jesteś przedsiębiorcą? Szukasz pracowników do swojej firmy? Nie wiesz jak do nich dotrzeć? Weź udział w Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery organizowanych przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców. Targi odbędą się 18 maja br. od 9:00 do 17:00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, przy ul. Sikorskiego 15. Właśnie ruszył nabór wystawców.

Napisany dnia: 21.04.2022, 12:00
Miasto szuka oszczędności wyłączając nocą oświetlenie uliczne
87

Rosnące ceny energii elektrycznej i gazu spędzają sen z powiek nie tylko podmiotom gospodarczym oraz odbiorcom indywidualnym, lecz również jednostkom samorządu terytorialnego. Gminy szukają oszczędności, starając się między innymi ograniczyć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Urzędnicy jasielskiego magistratu starają się osiągnąć tak nakreślony cel poprzez czasowe wyłączanie oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. Nie wszystkim mieszkańcom Jasła ten pomysł przypadł jednak do gustu.

Napisany dnia: 21.04.2022, 09:56
W Jaśle powstanie pierwszy żłobek miejski dla 80 dzieci. Warunkiem jest uzyskanie dofinansowania z rządowego programu Polski Ład
28

Miasto Jasło złożyło wniosek na budowę żłobka miejskiego w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Liczy, że uda się uzyskać dofinansowanie w kwocie ponad 6 mln zł. Przyznane środki pozwolą rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku, tak aby za dwa lata możliwe było uruchomienie żłobka miejskiego.

Napisany dnia: 20.04.2022, 13:22
Na jakim etapie znajduje się realizacja obwodnicy zachodniej Jasła?
26

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o postępach w realizacji programu budowy 100 obwodnic na terenie województwa podkarpackiego.  Wśród ośmiu nowych inwestycji drogowych znajduje się obwodnica zachodnia Jasła (realizowana w ramach modernizacji DK73). Aktualnie trwa postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla całej inwestycji, czyli dla przebudowy DK73 i budowy obwodnic Pilzna, Brzostku i Kołaczyc oraz Jasła.

Napisany dnia: 20.04.2022, 11:44
ZUS: w maju ruszą wypłaty 500+ dla Ukraińców
52

W maju tego roku ruszą pierwsze wypłaty, dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie "Rodzina 500 plus" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS w całym kraju przyjął już 318 tys. wniosków na świadczenie rodzinne 500 plus od obywateli Ukrainy, na Podkarpaciu – 9,5 tys. – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik ZUS w woj. podkarpackim.

Napisany dnia: 20.04.2022, 10:57
Wyrusz w podróż do świata wina

Restauracja Salon Win to wyjątkowa przestrzeń, powstała z miłości do podróży, wina i pięknych rzeczy. Naszym Gościom oferujemy zbalansowany miks nowoczesności i tradycyjnego spojrzenia na organizację eventów, kuchnię oraz obsługę.

Napisany dnia: 20.04.2022, 09:50
OSP Stary Żmigród z promesą 200 tys. zł. na nowy wóz bojowy
14

Dzisiaj w Rzeszowie przyznano promesy na zakup nowych samochodów pożarniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa podkarpackiego. Pośród jednostek, które otrzymały promesę jest OSP Stary Żmigród.

Napisany dnia: 19.04.2022, 18:00
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657