Strona główna
Wpływają kolejne wnioski o progi zwalniające
99

Do miasta wpłynęły trzy wnioski o montaż progów zwalniających na ulicach Jasła. Jeden z nich na ul. Floriańskiej został uwzględniony, drugi na ul. Klasztornej jest obecnie rozpatrywany, a trzeci na ul. Piotra Skargi został odrzucony.

Napisany dnia: 08.08.2019, 08:00
"Ekonomik" będzie miał ściankę wspinaczkową
52

Po wielu latach wyczekiwania w jasielskim "Ekonomiku" w końcu powstanie ścianka wspinaczkowa, z której będzie mogła korzystać nie tylko młodzież tej szkoły, ale wszyscy zainteresowani zdobywaniem umiejętności wspinaczkowych.

Napisany dnia: 07.08.2019, 08:00
Nowy pawilon pod opiekę psychiatryczną
55

Na terenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przy ul. Lwowskiej ma powstać nowy, dwukondygnacyjny pawilon w całości przeznaczony pod opiekę psychiatryczną. Radni powiatowi przekazali 200 tysięcy złotych dotacji dla lecznicy na przygotowanie koncepcji planowanej inwestycji.

Napisany dnia: 06.08.2019, 08:00
Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Napisany dnia: 06.08.2019, 07:30
Miasto zalewa fala samochodów. Co z parkingami?
138

W mieście Jaśle od kilku lat trwa walka kierowców o miejsca parkingowe. Sfrustrowani szukają każdej najdrobniejszej luki nie bacząc na zakazy. Mieszkańcy niejednokrotnie zwracali uwagę włodarzom miasta na niewystarczającą liczbę parkingów i sugerowali, aby podjęli działania i budowali nowe. Co na to jasielski magistrat?

Napisany dnia: 05.08.2019, 10:00
Golec uOrkiestra zagrał na Dniach Osieka Jasielskiego
41

Osiek Jasielski po raz kolejny stał się stolicą rozrywki w powiecie jasielskim. Tegoroczne dni gminy nie rozczarowały. Na koncercie Golec uOrkiestry bawiło się kilka tysięcy osób.

Napisany dnia: 05.08.2019, 07:30
Tragedia w Sowinie. Nie żyje kombajnista
55

Dziś wieczorem w Sowinie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca kombajnu podczas prac polowych został przygnieciony przez pojazd. Pomimo reanimacji zmarł.

Napisany dnia: 03.08.2019, 22:19
Wypadł z trzeciego piętra w bloku
36

Dzisiaj około 12.30 z balkonu na trzecim pietrze jednego z bloków przy ul. Krasińskiego w Jaśle spadł młody mężczyzna. 

Napisany dnia: 03.08.2019, 15:46
Pamięć o bohaterach akcji „Pensjonat” wciąż żywa
28

W tym roku mija 76. rocznica akcji „Pensjonat”. Już po raz siódmy jaślanie na czele z harcerzami oddali hołd bohaterskiemu oddziałowi, który w sierpniu 1943 r. uwolnił z więzienia gestapo w Jaśle ok. 180 więźniów. W tym roku uczestnicy obchodów rocznicowych po raz pierwszy mieli okazję usłyszeć „Hymn Jasielskiego Marszu Wolności”.

Napisany dnia: 03.08.2019, 10:31
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą
16

Wczoraj około godziny 22. na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 33-letni kierowca motocykla.

Napisany dnia: 02.08.2019, 11:28
Chcą przywrócić wypas owiec w Dolinie Ciechani
38

Niedawno jaślanie zbierali podpisy przeciw wycince drzew w Jaśle, teraz mieszkańcy terenów położonych w sąsiedztwie Magurskiego Parku Narodowego oraz miłośnicy Beskidu Niskiego chcą przywrócić wypas owiec na terenie łąk w dolinie Ciechani. Swoje prośby kierują do dyrekcji i Rady Naukowej Magurskiego Parku Narodowego.

 

Napisany dnia: 02.08.2019, 08:55
Miasto odpowiada protestującym. Jest szansa na ocalenie kasztanowców
121

W miniony czwartek do burmistrza Jasła skierowana została petycja przeciwko wycince drzew przy ul. Jagiełły w Jaśle. Podpisało ją prawie 1000 osób. Władze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przeciwników usuwania drzew z przestrzeni miejskiej zaproponowały możliwe rozwiązanie, które pozwoli ocalić cztery kasztanowce.

Napisany dnia: 31.07.2019, 10:22
Inwestują w drogę w Nawsiu Kołaczyckim
12

W Nawsiu Kołaczyckim na drodze powiatowej rozpoczęto pierwszy etap prac zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej przez wieś Nawsie Kołaczyckie”. Choć to dopiero początek inwestycji to mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Wreszcie będzie normalny chodnik, na którym nie wybijemy sobie zębów i na drodze nie będzie dziur – komentuje pani Agnieszka.

Napisany dnia: 31.07.2019, 08:00
Pijany kierowca fiata zderzył się z audi w Łężynach
41

Na DW 992 w miejscowości Łężyny zderzyły się fiat i audi. Do szpitala trafiła pasażerka jednego z pojazdów. Kierujący fiatem był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 30.07.2019, 18:19
Budują drogę do strefy przemysłowej
46

Na osiedlu Gamrat w Jaśle trwa budowa drogi KD na odcinku niespełna pół kilometra. To pierwszy etap prac, który ma zostać zakończony do końca października br. Inwestycja opiewa na blisko 1,5 mln zł.

Napisany dnia: 30.07.2019, 08:00
Przegrał bitwę, aby wygrać wojnę
30

Kuba Procanin rozpoczął kolejny etap walki z rakiem. Na zastosowanie nowatorskiej terapii, której miał poddać się w Monachium było już za późno. Siatkarz stracił lewą rękę. Teraz ma nowy cel, którym jest zakup protezy.

Napisany dnia: 29.07.2019, 13:47
Ostrzeżenie o burzach z gradem
18

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz z opadami deszczu. Miejscami może wystąpić grad.

Napisany dnia: 29.07.2019, 09:01
Hołd poległym i zamordowanym w czasie Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe
87

Burmistrz Miasta Jasła informuje, iż 1 sierpnia, w rocznicę godziny „W” o godz. 17, symbolizującej wybuch Powstania Warszawskiego, na terenie Miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 27.07.2019, 20:00
Od jutra ciepła woda w kranach!
29

Zakład Energetyki Cieplnej w Jaśle informuje o wznowieniu dostawy ciepłej wody do mieszkań na terenie miasta Jasła.

Napisany dnia: 27.07.2019, 15:49
Piłkarskie Jasło się cieszy
56

Przy ul. Śniadeckich w Jaśle ruszyły prace przy budowie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Na nowo powstałym obiekcie będzie można prowadzić zajęcia treningowe w przyszłym roku. Inwestor wyda na realizację zadania niemal 3,5 mln zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Jasła.

Napisany dnia: 26.07.2019, 11:07
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105