Strona główna
Ewelina Lisowska dała czadu!
41

To był emocjonujący dzień pełen niespodzianek i wielu atrakcji. Doskonałej zabawie towarzyszyła piękna pogoda. Imprezę rozpoczęły zawody sprawnościowe służb mundurowych, a zakończył je koncert gwiazdy wieczoru- Eweliny Lisowskiej.<KONCERTY><MUNDURIADA>

Napisany dnia: 29.06.2019, 23:14
Nie tędy droga! - grzmią organizacje ekologiczne
125

Ekolodzy nie odpuszczają w sprawie remontu drogi między Krempną a Ożenną, którą planują wykonać władze powiatu jasielskiego. Walczą o to, aby odstąpiono od tego pomysłu, gdyż droga prowadzi przez najdziksze zakątki Beskidu Niskiego i powinna być dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Ich akcja protestacyjna cieszy się coraz większym zainteresowanie. Pod petycją przeciwko remontowi drogi i przywróceniu ruchu pojazdów podpisało się już 6871 osób.

 

Napisany dnia: 28.06.2019, 13:58
Potrącenie rowerzystki i zderzenie z motorowerem
8

Dzisiaj w godzinach rannych doszło do zderzenia się pojazdów z udziałem motoroweru w Potakówce. Niedługo po tym zdarzeniu w Jaśle została potrącona rowerzystka.

Napisany dnia: 28.06.2019, 09:48
Gminy w sytuacji podbramkowej. Kto i kiedy ma odbierać śmieci?
95

Samorządowcy z powiatu jasielskiego dyskutowali na temat trudnej sytuacji dotyczącej gospodarki odpadami. W kilku gminach w ostatnim czasie nie zostały odebrane śmieci segregowane, które obecnie zalegają mieszkańcom na posesjach. Wszystko wskazuje na to, że z tym samym problemem będą musieli się zmierzyć pozostali włodarze gmin. O tym, w jaki sposób można poradzić sobie z tą uciążliwą sytuacją rozmawiali z Andrzejem Kuligiem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Napisany dnia: 27.06.2019, 15:03
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza za 2018 rok
31

Burmistrz Miasta Jasła otrzymał wotum zaufania Rady Miejskiej Jasła oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Napisany dnia: 26.06.2019, 13:00
Głupota, czy polityczna manifestacja?
147

W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

Napisany dnia: 26.06.2019, 09:08
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
29

Wczoraj podczas XIII Sesji Rady Powiatu w Jaśle, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu Powiatu Jasielskiego za 2018 rok.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:21
Wicewojewoda Lucyna Podhalicz z wizytą w gminie Brzyska
68

W regionie trwają spotkania informacyjne dotyczące zmian w programie #Rodzina500Plus. Dzisiaj specjalnie oznakowany bus 500++ pojawił się w gminie Brzyska. Z mieszkańcami spotkała się wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Napisany dnia: 25.06.2019, 13:44
Policjanci użyli gazu wobec agresorów
166

Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

Napisany dnia: 24.06.2019, 12:54
Remont ul. Metzgera
21

Od 12 czerwca trwają prace remontowe ulicy bocznej przy ul. Metzgera w Jaśle. W ramach zadania powstanie nawierzchnia oraz chodnik wykonany z kostki brukowej.

Napisany dnia: 23.06.2019, 08:00
Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!
52

W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

Napisany dnia: 22.06.2019, 11:56
Dewastacja Matki Boskiej w Umieszczu
106

Figura Matki Boskiej z Lourdes została znieważona przez nieznanego sprawcę, który pomalował ją pomarańczową farbą. Policjanci z komisariatu w Tarnowcu przyjęli również zawiadomienie o zniszczeniu elewacji budynku mieszkalnego.

Napisany dnia: 21.06.2019, 11:51
"Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

Napisany dnia: 21.06.2019, 10:36
Uroczystość ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
84

Dzisiaj po mszy świętej odprawionej w kościele Farnym ulicami miasta Jasła przeszły tłumy wiernych, którzy uczestniczyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 20.06.2019, 14:52
130 uczniów nagrodzonych
38

130 uczniów miejskich szkół otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w mieście Jaśle za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Po raz pierwszy przyznana została Nagroda Bartłomieja z Jasła – uczniom szczególnie uzdolnionym.

Napisany dnia: 19.06.2019, 13:34
"Grozi nam smród i plaga szczurów?"
99

Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć. - Śmieci do teraz stoją przed posesjami. Jest upał, wszystko zaczyna śmierdzieć - napisała do nas poruszona sytuacją pani Anna.

Napisany dnia: 18.06.2019, 13:37
Program ,,Rodzina 500+’’ od 1 lipca
51

Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia.

Napisany dnia: 18.06.2019, 13:10
Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w ogrodzenie
43

Na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena ponownie zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala trafiła 40-letnia mieszkanka Jasła.

Napisany dnia: 18.06.2019, 10:05
Łysa Góra: Dwie osoby poszkodowane w wypadku
54

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 4. rano w Łysej Górze na drodze wojewódzkiej relacji Dukla-Nowy Żmigród. Dwie osoby, które podróżowały osobowym bmw trafiły do szpitali w Jaśle i Krośnie.

Napisany dnia: 18.06.2019, 09:02
Pracuj za granicą!

Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Napisany dnia: 18.06.2019, 07:30
 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Uwaga na oszustów! Dwie próby oszustwa metodą „na wnuczka”

   

  Dzisiaj przed godziną 14. KPP w Jaśle otrzymała zgłoszenia o próbach oszustwa metodą „na wnuczka”. Policjanci apelują o ostrożność.  Oszuści często posługują się podstępem aby podszywając się pod krewnych i bliskich członków rodziny, pozbawić swoje ofiary oszczędności.

 • Czy ul. Za Bursą otworzą dla ruchu pojazdów?

  Mieszkańcy osiedla Kopernika w Jaśle domagają się zmiany organizacji ruchu na ul. Za Bursą na odcinku od ul. Wincentego Pola do ul. Baczyńskiego. Wnioskują o to, aby na tej drodze dopuszczono ruch samochodów z jednym kierunkiem jazdy. W tej sprawie odbyła się wizja lokalna, podczas której dokonano oceny zasadności zmiany organizacji ruchu.

 • Na wzgórzu stoi cokół. Na figurę Chrystusa jeszcze poczekamy

  Na działce miejskiej użyczonej pod budowę pomnika Chrystusa Króla Wszechświata od roku prowadzone są prace budowlane. Rzemieślnicy, którzy podjęli się tego przedsięwzięcia planowali zakończyć inwestycję w listopadzie. Okazało się jednak, że koszt odlewu figury Chrystusa jest bardzo kosztowny..

 • Drogi Licealisto!

   

  Jeśli czujesz się przytłoczony zgiełkiem, doskwiera Ci anonimowość, masz poczucie, że Twoje szanse na rozwinięcie potencjału intelektualnego mogą się zmarnować, giniesz w tłumie i nikt nie ma dla Ciebie czasu – rozważ naszą propozycję.

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Vistula w Galerii Jasło. Na otwarcie -30%!

   

  Zapraszamy do nowo otwartego salonu marki Vistula w Galerii Jasło. Dla wszystkich klientów specjalny rabat -30% na nową kolekcję!

 • Bezpłatne szkolenia językowe

   

  Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu AWALON w Jaśle zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105