Strona główna
Jechał za szybko i wpadł za narkotyki
22

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy gdy przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że posiada także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa niebawem odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 20.05.2019, 10:56
Uwaga na intensywne opady deszczu
2

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:13
Mercedesem wjechał w słup
24

Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 19.05.2019, 21:39
Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto
76

Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

Napisany dnia: 19.05.2019, 12:08
Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!
76

Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która ma dać odpowiedź na pytanie, co mieszkańcy miejscowości położonych na tym właśnie odcinku sądzą o tym interesującym pomyśle?

Napisany dnia: 17.05.2019, 18:00
Stłuczka w Kołaczycach
26

Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 12 na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Na ul. Burmistrza Wiejowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem samochodów osobowych i busa. Obecnie na miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 17.05.2019, 12:55
Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej
37

W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

Napisany dnia: 17.05.2019, 11:17
Od stu lat pomagają potrzebującymi
11

W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

Napisany dnia: 16.05.2019, 23:13
„Wiem, co zależy od Unii Europejskiej dla Polski”
221

W biurze posła na Sejm Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Nasza lista jest niesamowicie mocna. Znajdują się na niej osoby z dużym dorobkiem. Znamy pracowitość posła Bogdana Rzońcy, która została doceniona w polskim parlamencie. Wiemy, że będzie bardzo dobrym europarlamentarzystą i nie zapomni o Podkarpaciu – zapewnia senator Alicja Zając.

Napisany dnia: 15.05.2019, 13:23
Tir wypadł z drogi i przewrócił się na bok
40

W Siepietnicy około godziny 3 w nocy na remontowanym odcinku drogi ciągnik siodłowy z naczepą zjechał na pobocze drogi, po czym zsunął się i przewrócił na bok. W tym momencie ruch odbywa się prawidłowo. Z chwilą wydobywania pojazdu przy pomocy holownika przejazd może być utrudniony bądź całkowicie zamknięty.

Napisany dnia: 15.05.2019, 09:48
Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?
87

W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

Napisany dnia: 14.05.2019, 13:43
Sięgnęli po własne marzenia. Siatkarze MKS-u awansowali do II ligi
61

To była mozolna i wyboista droga zwieńczona awansem do II ligi. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło nie mogą jednak żałować, że zdecydowali się na nią wkroczyć. Dzisiaj, bowiem mogą w pełni cieszyć się z osiągnięcia upragnionego celu, który jeszcze w marcu wydawał się jedynie pobożnym życzeniem.

Napisany dnia: 14.05.2019, 09:59
Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

Napisany dnia: 14.05.2019, 08:52
Wyremontowano część jasielskiej chirurgii
82

Dzisiaj w jasielskim szpitalu oddano do użytku wyremontowaną część żeńską oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace trwały przez pół roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 2 mln zł...

Napisany dnia: 13.05.2019, 14:11
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
33

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów amfetaminy oraz 0,7 grama marihuany. Zatrzymany jaślanin usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 13.05.2019, 11:38
Dyrektor MPN odchodzi na emeryturę
39

Marian Stój zrezygnował ze stanowiska dyrektora Magurskiego Parku Narodowego, ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego.

Napisany dnia: 13.05.2019, 10:16
Studia podyplomowe

Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

Napisany dnia: 13.05.2019, 08:55
Lotos zainwestował w modernizację terminala paliwowego
43

Spółka Lotos Infrastruktura w Jaśle zmodernizowała i unowocześniła terminal paliwowy ze sterownią i liniami nalewczymi za około 2 mln zł. - Jest to inwestycja, która pozwala na to, aby terminal paliw mógł funkcjonować bezpiecznie w obszarze przyjęcia, zmagazynowania i wydania paliw – podkreślił Jacek Gogola, wiceprezes zarządu spółki Lotos Infrastruktura w Jaśle.

Napisany dnia: 12.05.2019, 14:18
Strażacy są fachowcami w specjalistycznych dziedzinach
29

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle obchodzili święto Dnia Strażaka. W tym uroczystym dniu wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia oraz podziękowania za wzorową służbę. - Strażakiem się jest do końca swoich dni. Myślę, że w sercu każdego z was to zawsze wybrzmiewa – powiedział bryg. Andrzej Marczenia, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 10.05.2019, 12:58
Kto zostanie prezesem zarządu MPGK?
102

Pierwszy konkurs na prezesa zarządu MPGK w Jaśle nie został rozstrzygnięty, mimo czterech kandydatów ubiegających się o to stanowisko. Według przewodniczącego rady nadzorczej spółki osoby te nie spełniały ich oczekiwań. W przyszłym tygodniu konkurs zostanie ponownie ogłoszony.

Napisany dnia: 09.05.2019, 13:44
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105