Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rząd znosi część ograniczeń dotyczących sportu i aktywności fizycznej
73

W maju wróci piłkarska Ekstraklasa, w czerwcu żużlowa PGE Ekstraliga. Rząd luzuje obostrzenia dotyczące uprawiania sportu zawodowego i amatorskiego. 4 maja bieżącego roku wrócimy między innymi na orliki i korty tenisowe.

Napisany dnia: 25.04.2020, 14:40
ZST włącza się do walki z koronawirusem
53

Przyłbice to ochrona na twarz, jaką stosują służby bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem. W Zespole Szkół Technicznych ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką druku 3D. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Napisany dnia: 25.04.2020, 09:14
Przedsiębiorcy walczą o przetrwanie. Do urzędów płyną wnioski o wsparcie
67

Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia odciskają swoje tragiczne piętno na polskiej gospodarce. Zarówno duże przedsiębiorstwa jak również lokalne firmy, zatrudniające kilku pracowników starają się walczyć o przetrwanie wykorzystując wszystkie dostępne środki. Widmo zwolnień grupowych i bankructw rysuje się coraz wyraźniej. Receptą może okazać się bardziej zdecydowane odmrażanie gospodarki.

Napisany dnia: 24.04.2020, 18:56
Matury rozpoczną się 8 czerwca
46

Egzaminy maturalny i ósmoklasisty zaplanowano na czerwiec. Jak poinformował minister Edukacji Dariusz Piontkowski odbędą się z zachowaniem wszystkich rygorów bezpieczeństwa. W tym roku zrezygnowano z egzaminu maturalnego ustnego.

 

Napisany dnia: 24.04.2020, 14:01
Radni powiatowi klubów SDM i PSPP wspierają jasielski szpital
51

Ośmioro radnych Rady Powiatu w Jaśle zakupiło a następnie przekazało środki ochrony indywidualnej jasielskiemu szpitalowi. Do personelu kilku oddziałów trafiło ponad sto kompletów odzieży ochronnej.  Radni SDM i PSPP postanowili wesprzeć w ten sposób placówkę w walce z epidemią koronawirusa.

Napisany dnia: 24.04.2020, 08:30
Miasto odwołuje Dni Jasła i inne imprezy miejskie
79

Każdego roku w czerwcu na terenie MOSiR w Jaśle organizowane są Dni Jasła. Niestety, ze względu na sytuację w kraju związaną z epidemią koronawirusa oraz obowiązującymi ograniczeniami, wiele wydarzeń kulturalnych zostało już odwołanych bądź przełożonych w czasie. Miasto zadecydowało, że Dni Jasła i kilku innych imprez kulturalnych w tym roku nie będzie.

Napisany dnia: 23.04.2020, 10:23
Rząd podzielił pieniądze na drogi samorządowe. Część z nich trafi do powiatu jasielskiego i jego gmin
60

Polski rząd zamierza wydać w tym roku 174,2 mln zł na budowę i modernizację dróg samorządowych na Podkarpaciu. Na listach podstawowych zadań objętych dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znalazły się także inwestycje, które będą realizowane na terenie powiatu jasielskiego i poszczególnych jego gmin. Które z nich otrzymały dofinansowanie i jakiej wysokości?

Napisany dnia: 23.04.2020, 08:08
Kolejne 4 osoby z powiatu jasielskiego pokonały COVID-19. Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem
50

WSSE w Rzeszowie poinformowała dzisiaj o kolejnych 4. osobach, mieszkańcach powiatu jasielskiego, które pokonały COVID-19. W popołudniowym komunikacie sanepid przekazał również informację o 1. nowym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie. 

Napisany dnia: 22.04.2020, 18:07
Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości
38

Policjanci jasielskiej drogówki, w miniony weekend, zatrzymali 26 kierujących, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził drogą krajową z prędkością 138 km/h.

Napisany dnia: 22.04.2020, 17:12
Remontują fragment drogi w Nawsiu Kołaczyckim
30

W Nawsiu Kołaczyckim rozpoczął się remont drogi powiatowej na początkowym jej odcinku na długości ponad czterystu metrów. Prace realizowane są na najtrudniejszym odcinku drogi, przez którą przejazd jest prawdziwą męką dla miejscowych ludzi. Zadanie zostanie zakończone w połowie lipca br.

Napisany dnia: 22.04.2020, 13:01
Śledczy wiedzą, kto zgłosił na policję, że urzędnicy piją alkohol
119

Prokuratura Rejonowa w Jaśle prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia funkcjonariusza publicznego. Sprawa dotyczy anonimowego zgłoszenia, z którego wynikało, że w jasielskim magistracie urzędnicy piją alkohol. Śledczy ustalili kim jest osoba zgłaszająca ten fakt na policję. Jedno jest pewne – to osoba publiczna.

Napisany dnia: 21.04.2020, 14:00
Więźniowie Zakładu Karnego w Jaśle szyją maseczki
23

Cały świat zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa, brakuje środków ochrony osobistej, dlatego ważne jest by włączyć się we wszelkie działania wspomagające ogólnopolską akcję szycia maseczek antywirusowych.  W ramach programu #ResortSprawiedliwościPomaga skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Jaśle, przy aktywnym udziale wszystkich funkcjonariuszy, rozpoczęli szycie maseczek ochronnych.

Napisany dnia: 21.04.2020, 12:15
Wyzdrowiała kobieta w sile wieku
52

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 9 osobach, które wyzdrowiały na Podkarpaciu. Z powiatu jasielskiego z koronawirusem wygrała kobieta w sile wieku.

Napisany dnia: 20.04.2020, 20:18
Pożar lasu w Krempnej
28

Po godzinie 15.00 w Krempnej przysiółek Łokieć wybuchł pożar lasu. Na miejsce zadysponowane zostały jednostki straży pożarnej z Krempnej, Skalnika, Łysej Góry i Nowego Żmigrodu..

Napisany dnia: 20.04.2020, 16:23
Przed jasielskim szpitalem stanął strażacki namiot. Służyć ma skuteczniejszej segregacji pacjentów, w związku z epidemią koronawirusa
95

Strażacy z KP PSP w Jaśle postawili przed jasielskim szpitalem specjalny namiot. Jako polowa izba przyjęć, ma on służyć segregacji pacjentów, w tym z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Celem wdrożenia tego typu rozwiązania ma być poprawa bezpieczeństwa pacjentów i personelu w związku z epidemią koronawirusa.

Napisany dnia: 20.04.2020, 13:53
Rozpoczął się proces znoszenia ograniczeń związanych z pandemią
32

Od dzisiaj po kilkutygodniowej przerwie znów możemy wybrać się do parku. Przywrócono także wstęp do lasów. Rząd rozpoczął realizację pierwszego etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemia koronawirusa.

Napisany dnia: 20.04.2020, 11:13
Czarni Jasło wspierają jasielski szpital w walce z epidemią
14

Zamiast walczyć o awans, Czarni Jasło i ich kibice nie ustają w organizowaniu pomocy dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Za pieniądze pochodzące ze zbiórki zakupili a następnie przekazali jasielskiej lecznicy między innymi środki ochrony indywidualnej. Na konto szpitala trafią też pieniądze z licytacji jubileuszowych koszulek.

Napisany dnia: 20.04.2020, 08:37
Gminy rozdają maseczki mieszkańcom
70

W związku z wejściem obowiązku zakrywania ust i nosa, kilka samorządów z powiatu jasielskiego zdecydowało się na zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców poszczególnych gmin. Maski rozprowadzane są przez sołtysów bądź strażaków ochotników.

Napisany dnia: 19.04.2020, 12:33
24 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
114

WSSE w Rzeszowie poinformowała dzisiaj o 24 potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu jasielskiego. To mężczyzna w sile wieku, który pozostaje w izolacji. 

Napisany dnia: 18.04.2020, 19:18
Prokuratura umorzyła sprawę budżetu obywatelskiego
36

Prokuratura Rejonowa w Jaśle po zbadaniu sprawy budżetu obywatelskiego pierwszej edycji uznała, że nie ma podstaw do przedstawienia komukolwiek zarzutów w sprawie nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych.

Napisany dnia: 18.04.2020, 13:30
 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105