Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Trzcinica: Właścicielka psa twierdzi, że Diego został zakatowany. Mężczyzna, że bronił się przed atakiem
161

W minioną sobotę (11 lutego) przed południem jasielska policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Trzcinicy, że został pogryziony przez psa. Jak wyjaśnił, w wyniku samoobrony zwierzę poniosło śmierć. Właścicielka Diego, bo tak się wabił pies, w mediach społecznościowych poinformowała, że zawsze był przyjazny i nigdy nikomu nic nie zrobił. Sprawę wyjaśniają policjanci z KPP w Jaśle.

Napisany dnia: 16.02.2023, 13:55
Zderzenie trzech samochodów osobowych na ul. Wojska Polskiego
29

Dzisiaj (16 lutego br.) na ul. Wojska Polskiego w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy oraz policjanci z KPP w Jaśle. Droga jest częściowo zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Napisany dnia: 16.02.2023, 08:39
Mł. insp. dr Mariusz Skiba nowym komendantem policji w Brzozowie
21

W Brzozowie doszło do zmiany na stanowisku szefa tamtejszej Komendy Powiatowej Policji. Rozkaz o powierzeniu obowiązków otrzymał mł. insp. dr Mariusz Skiba. Uroczyste powitanie nowego komendanta KPP w Brzozowie, który służbę w policji rozpoczął w Jaśle, odbyło się w miniony czwartek (9 lutego br.).

Napisany dnia: 15.02.2023, 14:36
Brutalne pobicie młodego mężczyzny w Jaśle. 21-latek przeszedł czterogodzinną operację
184

W nocy z 10 na 11 lutego br. przed lokalem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle, w którym organizowane są dyskoteki, doszło do brutalnego pobicia 21-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Mężczyznę miało zaatakować kilku napastników. W miniony poniedziałek przeszedł on czterogodzinną operację złamanej szczęki. Sprawę bada jasielska policja.

Napisany dnia: 15.02.2023, 08:17
Suzuki wjechało do przydrożnego rowu. Kierowca był pijany, miał przy sobie strzelbę i amunicję
75

W miniony czwartek w Brzyskach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Kierujący suzuki wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w znak drogowy. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec Jasła był nietrzeźwy, a w samochodzie przewoził broń i amunicję.

Napisany dnia: 14.02.2023, 14:43
Rozpocznij przygodę z lataniem!

Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie ogłasza nabór na szkolenie do licencji szybowcowej i samolotowej. Nabór trwa cały rok.

Napisany dnia: 14.02.2023, 07:44
Powiat przymierza się do budowy "zielonego parkingu" przy szpitalu. Miasto przekaże fragment ul. Konopnickiej na czas realizacji inwestycji
74

Radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z powiatem jasielskim w sprawie przekazania ograniczonego zarządzania odcinkiem drogi ul. Konopnickiej w Jaśle na czas realizacji i budowy zadania pn. "Rozbudowa ul. Konopnickiej w Jaśle wraz z budową zielonego parkingu".

Napisany dnia: 13.02.2023, 18:26
Nowoczesny design zaklęty w kamieniu

Współczesne domy i mieszkania to nie tylko wygodne i przytulne gniazdka, do których chętnie wracamy po pracy lub szkole, aby odpocząć i wyciszyć się. Stylowe i piękne wnętrza są dla ich właścicieli także swoistego rodzaju wizytówką. Dlatego też aranżując wnętrza warto postawić na materiały, dzięki którym dom otrzyma własną, niepowtarzalną duszę. Kamień, bo o nim tutaj mowa, to idealny wybór dla tych, którzy stawiają na elegancję, trwałość i wysoką jakość.

Napisany dnia: 13.02.2023, 07:27
W 2022 r. w powiecie jasielskim odnotowano 1141 przestępstw
61

W ubiegłym roku na terenie powiatu jasielskiego stwierdzono 1141 przestępstw, o 26 więcej niż w 2021 r. Dominowały przestępstwa kryminalne i gospodarcze. Odnotowano również wzrost przestępstw popełnionych przez nieletnich.

Napisany dnia: 10.02.2023, 18:02
W Bieździadce Góry wybuchł pożar garażu. Straty oszacowano na 400 tys. zł
22

W czwartek tuż przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na jednej z posesji w Bieździadce Góry. Spaliła się więźba dachowa, część budynku oraz wyposażenie.

Napisany dnia: 10.02.2023, 12:00
Mieszkańcy osiedla Żółków nie składają broni. Nie chcą stacji bazowej telefonii komórkowej
92

Mieszkańcy osiedla Żółków nie wyobrażają sobie życia w bliskim sąsiedztwie masztu telefonii komórkowej o wysokości 37 metrów. Są zaskoczeni wyborem lokalizacji na realizację inwestycji w centrum osiedla między domami jednorodzinnymi. Ponadto obawiają się szkodliwego dla organizmu promieniowana fal radiowych, dlatego zdeterminowani postanowili na sesji Rady Miejskiej w Jaśle przedstawić sytuację w jakiej się znajdują. Prosili radę i władze miasta o pomoc w tej bulwersującej dla nich sprawie.

Napisany dnia: 09.02.2023, 17:19
Na parkingu sklepu Biedronka w Mytarzy spłonął samochód osobowy
24

W środowy wieczór (8 lutego br.) po godzinie 22. służby otrzymały zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu sklepu Biedronka w miejscowości Mytarz. Na miejsce wezwana została straż pożarna OSP KSRG Łysa Góra, OSP Mytarz, PSP Jasło oraz policja.

Napisany dnia: 09.02.2023, 08:28
Agencja hostess Infernal w Lublinie. Jak działa i kiedy warto podjąć z nią współpracę?

Organizujesz ważne wydarzenie w Lublinie i poszukujesz hostess, które uświetnią je swoją obecnością i zapewnią wysokiej jakości wsparcie? A możesz interesuje Cię praca w tej roli, więc próbujesz znaleźć spełniającą Twoje wymagania ofertę zatrudnienia do obsługi eventów? W obu przypadkach możesz zdecydować się na współpracę z profesjonalną agencją hostess.

Napisany dnia: 09.02.2023, 07:25
Uroczysty Dzień Tradycji Służby Więziennej
44

W tym roku po raz pierwszy dzień 8 lutego obchodzono jako Dzień Tradycji Służby Więziennej. Właśnie w ten dzień 104 lata temu ogłoszono dekrety Józefa Piłsudskiego, które stały się fundamentem organizacji więziennictwa niepodległej Rzeczypospolitej.

Napisany dnia: 08.02.2023, 18:56
Na ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do potrącenia 72-letniej kobiety
46

W środę (8 lutego br.) na ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do potrącenia 72-letniej kobiety. Piesza trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 08.02.2023, 14:39
Zderzenie Opla z Mitsubishi na ul. Lwowskiej
39

W środę (8 lutego br.) na skrzyżowaniu ul. Sroczyńskiego z ul. Lwowską doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przyczyną kolizji miało być nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą Oplem Zafirą.

Napisany dnia: 08.02.2023, 12:18
Jest decyzja w sprawie lodowiska
54

Prezes Rady Ministrów wyraził zgodę na zmianę zakresu inwestycji dotyczącej budowy krytego lodowiska w Jaśle.

Napisany dnia: 08.02.2023, 09:00
Sześć osób powalczy o stanowisko kierownika GEN w Jaśle
50

Początkiem listopada ubiegłego roku Urząd Miasta w Jaśle ogłosił konkurs na kierownika wydziału Generatora Nauki GEN. Stanowiskiem zainteresowanych jest aż sześciu kandydatów. W przyszłym tygodniu komisja konkursowa przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne.

Napisany dnia: 08.02.2023, 00:52
Wyremontują i zmodernizują łącznie 17 dróg w gminie Skołyszyn
35

Gmina Skołyszyn podpisała umowę z wykonawcą robót, który do jesieni br. wyremontuje i przebuduje 9,5 km dróg gminnych. Inwestycja opiewa na blisko 4,5 mln zł.

Napisany dnia: 07.02.2023, 16:33
Strażacy z Dębowca potrzebują nowego samochodu. 43-letni mercedes nie spełnia obecnych standardów
73

Strażacy ochotnicy z Dębowca zabiegają o wymianę wysłużonego samochodu średniego, który wykorzystują już od 43 lat. Ich jednostka od 26 lat jest włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i z roku na rok coraz częściej dysponowani są do różnych zdarzeń. Aby mogli sprawnie i bezpiecznie służyć pomocą w różnych sytuacjach potrzebny jest im nowy wóz. Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego to jednak olbrzymi wydatek. Strażacy z Dębowca zabiegają o pomoc finansową z różnych źródeł. Ruszyła również zbiórka na zrzutka.pl.

Napisany dnia: 07.02.2023, 13:18
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657