Strona główna
W Jaśle uczczono pamięć żołnierzy niezłomnych
76

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wspomina się losy tych, którzy nie byli gotowi przystać na egzystencję pod stalinowskim jarzmem kontynuując walkę ze wschodnim ciemiężcą, za co gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. W Jaśle również oddano hołd żołnierzom niezłomnym. Odrębne obchody zorganizowało Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Napisany dnia: 01.03.2019, 16:07
Policjanci szukają sprawców chuligańskiego wybryku
68

Jasielscy policjanci ustalają sprawców uszkodzeń mienia, do których doszło w nocy 25 lutego. Wandale dopuścili się zniszczenia elewacji, co najmniej kilku budynków na terenie niemal całego miasta. Szacowane szkody mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisany dnia: 28.02.2019, 21:06
Jasło znów będzie tętniło "życiem przemysłowym"?
126

W biurze poselskim posła Bogdana Rzońcy odbył się briefing prasowy, na którym omawiane były kwestie zbliżających się wyborów do europarlamentu, rozmawiano również o nowym programie PiS, a także sprawach lokalnych, dotyczących Jasła i rozwoju przemysłu.

Napisany dnia: 28.02.2019, 13:23
Na trzy miesiące stracili prawo jazdy
23

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. We wtorek zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Napisany dnia: 28.02.2019, 10:37
Meja, Atom i Nadia – rarogi stepowe „pracują” w parku miejskim
29

Od poniedziałku w parku miejskim swoją pracę rozpoczął sokolnik. Trzy rarogi stepowe Meja, Atom i Nadia będą patrolować alejki parkowe od świtu do zmierzchu. Prace potrwają do pierwszych dni maja. Nad prawidłowością działań sokolniczych czuwa specjalista ornitolog.

Napisany dnia: 27.02.2019, 13:00
1 marca – godzinne utrudnienia w ruchu na ulicy Staszica
14

W związku z organizacją jasielskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca w godzinach rannych, nastąpią utrudnia w ruchu na ulicy Staszica.

Napisany dnia: 27.02.2019, 11:00
Pijany kierowca ciężarówki odpowie przed sądem
30

Mieszkaniec Rzeszowa odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zatrzymania mężczyzny przyczyniła się wzorowa postawa strażaka PSP Jasło, który powiadomił Policję i zabrał kierującemu kluczyki. Kierowca ciężarowego volvo miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 27.02.2019, 08:19
Wreszcie rozpoczyna się budowa KG2
121

Budowa nowej drogi wojewódzkiej między dwiema drogami krajowymi w Jaśle nareszcie się ziści. Firma Budimex, która jest wykonawcą tej inwestycji wchodzi na plac budowy. Zadanie opiewa na blisko 24 mln zł. Droga KG2 ma powstać do końca roku.

Napisany dnia: 26.02.2019, 18:42
Syn obwinia ojca
28

Miłosz, młodszy syn Haliny G. po raz ostatni widział swoją mamę 5 sierpnia 2014 r. po godzinie 19. Od tamtego wieczora ślad po niej zaginął. Młody chłopak uważa, że doszło do zabójstwa, a sprawcą jest jego ojciec, Janusz G., były mąż Haliny. 58-letni dzisiaj mężczyzna cały czas twierdzi, że ze zniknięciem kobiety nie ma nic wspólnego.

Napisany dnia: 26.02.2019, 08:00
Ciężarówką wjechał do rowu
30

Dzisiaj tuż przed godziną 20.00 w miejscowości Łężyny doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego marki volvo.

Napisany dnia: 25.02.2019, 21:41
Mrzonka, czy realna szansa. Kibice chcą nowego stadionu w Jaśle
91

„Stadion Dla Jasła” jest akcją zainaugurowaną przez kibiców klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Ma ona zjednoczyć całe środowisko piłkarskie Jasła dla osiągnięcia celu, jakim jest powstanie nowoczesnego obiektu sportowego, odpowiadającego współczesnym standardom.  

Napisany dnia: 25.02.2019, 09:37
Jasielska szkoła wicemistrzem Polski w cukiernictwie!
29

Drużyna młodych cukierników z jasielskiego Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych odniosła wspaniały sukces. Podczas IX Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie technikum kształcący się w zawodzie technik technologii żywności – Bartłomiej Smoleń i Maksymilian Czechowicz, wywalczyli II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski.

Napisany dnia: 25.02.2019, 07:30
Adrian Bałucki kończy przygodę w "The Voice Kids 2".
32

Adrian w finale zaśpiewał piosenkę "End of the Road" Boys to Men. Swoim wykonaniem zrobił ogromne wrażenie na wszystkich trenerach, a słowa Cleo, jego trenerki pozostaną mu na długo w pamięci. Jaślanin jednak odpadł wraz z Karoliną Kruk. Anna Dąbrowska znalazła się w ścisłej trójce finalistów.

Napisany dnia: 23.02.2019, 22:01
I kadencja Rady Seniorów Miasta Jasła dobiegła końca
23

Dobiegła końca I kadencja Rady Seniorów Miasta Jasła, która została wybrana 27 lutego 2015 roku. Rada przyczyniła się między innymi do powstania Jasielskiej Karty Seniora oraz zorganizowania corocznych koncertów noworocznych, a także Dni Seniora w Jaśle. Współpracowała również z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy opracowaniu „Programu Aktywności Lokalnej Miasta Jasła dla seniorów na lata 2016 do 2020.

Napisany dnia: 23.02.2019, 15:49
Uwaga na silny mróz
30

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia silnego mrozu. Temperatura powietrza może spaść nawet do -17oC.

Napisany dnia: 22.02.2019, 16:02
Adrian stoi przed wielką szansą
31

Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

Napisany dnia: 22.02.2019, 07:30
Miał świadomość, że pies cierpi
120

W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

Napisany dnia: 20.02.2019, 21:15
Pożar budynku gospodarczego w Mytarce
37

Dzisiaj, w jednym z budynków gospodarczych w miejscowości Mytarka wybuchł pożar. Ogniem objęte było całe jego wnętrze. Z żywiołem walczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jednostek OSP w gminie Nowy Żmigród.  

Napisany dnia: 20.02.2019, 10:37
Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE
167

Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

Napisany dnia: 20.02.2019, 09:47
Agrarny ambaras
62

Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty. Nie da się przez to nic uprawiać. Mam działkę 25 arową i z jednej strony jest las a z drugiej odłóg – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

Napisany dnia: 19.02.2019, 14:15
 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105