Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Ostrzeżenie o burzach z gradem
6

MGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniach od 16.08.2021 r. od godz. 1226 do dnia 17.08.2021 r. do godz. 1000 prognozowane są burze z opadami deszczu do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo: 75 % (Burze z gradem).

Napisany dnia: 16.08.2021, 13:23
Powiatowe Święto Plonów w Osieku Jasielskim. Zenek Martyniuk gwiazdą wieczoru
99

Wczoraj w Osieku Jasielskim odbyły się Dożynki Powiatowe – Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego oraz Dni Gminy Osiek Jasielski. Ulicami miejscowości przeszedł korowód dożynkowy, którego ozdobą były wspaniałe tradycyjne wieńce. Wieczorem na teren tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaczęły ściągać prawdziwe tłumy ludzi, którzy chcieli zobaczyć na scenie Zenka Martyniuka.

Napisany dnia: 16.08.2021, 10:10
Szkoła za pasem. Przygotuj się do pierwszego dzwonka z Duo Creative Papier

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Tym samym, coraz mniej czasu pozostaje na przygotowanie wyprawki dla przedszkolaków i uczniów szkół. Warto więc ułatwić sobie to wcale nie łatwe zadanie udając się do hurtowni papierniczej, która oferuje szeroki asortyment artykułów szkolnych w przystępnych cenach. Takim miejscem jest Duo Creative Papier.

Napisany dnia: 16.08.2021, 07:46
„Ojczyzna i jej wolność jest najważniejsza”. W Jaśle odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego
95

W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczyste, miejskie odchody Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia jest dniem, w którym każdego roku upamiętnia się zwycięstwo polskiego oręża w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W wielu polskich miastach organizowane są koncerty patriotyczne, przemarsze i defilady. W tym dniu oddaje się hołd tym wszystkim, którzy niegdyś położyli na szali własne życie, aby z bronią w ręku walczyć o niepodległość ojczyzny.

Napisany dnia: 15.08.2021, 12:27
Polsko – słowacka konferencja na temat rozwoju sieci drogowej obszaru transgranicznego
75

W środę, 11 sierpnia, podczas konferencji pn. „Perspektywy rozwoju sieci drogowej obszaru transgranicznego PL – SK w kontekście budowy drogi ekspresowej VIA CARPATIA” samorządowcy z Polski i ze Słowacji dyskutowali na temat korzyści dla regionów przygranicznych wynikających z wdrażania trasy Via Carpatia.

Napisany dnia: 14.08.2021, 10:00
Uwaga! Zespół Szkół Budowlanych ma jeszcze wolne miejsca

Rozwój budownictwa w Polsce powoduje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w nowoczesnym budownictwie, projektowaniu i wykańczaniu wnętrz oraz wszelkich pracach wykonywanych na każdym etapie realizowania inwestycji budowlanej. Dlatego warto wybrać Zespół Szkół Budowlanych jako kolejny krok do zdobycia nowego zawodu.

Napisany dnia: 14.08.2021, 07:58
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
122

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlikwidowali trzy nielegalne plantacje. Zabezpieczono 453 krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz ponad 700 gramów marihuany. Podejrzani przyznali się do postawionych zarzutów.

Napisany dnia: 13.08.2021, 11:30
Na ul. Sikorskiego zamontowano progi zwalniające
33

Przed dwoma dniami na ul. Sikorskiego w Jaśle zamontowano progi zwalniające. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych w rejonie przejścia w pobliżu hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Napisany dnia: 13.08.2021, 10:08
W Jaśle i powiecie jasielskim powstaną nowe, interaktywne przejścia dla pieszych
65

Władze miasta i powiatu jasielskiego otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę oraz przebudowę przejść dla pieszych. Dzięki pozyskanym środkom w mieście i powiecie łącznie powstanie 8 interaktywnych przejść dla pieszych.

Napisany dnia: 12.08.2021, 10:48
Wielkie otwarcie sklepu - Tania Odzież

Już w najbliższą środę (18 sierpnia) odbędzie się wielkie otwarcie sklepu - Tania Odzież. Sklep mieści się w lokalu przy ul. Kościuszki 35 w Jaśle.

Napisany dnia: 12.08.2021, 08:30
Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 oficjalnie otwarty
155

Po upływie niemal dwóch lat od symbolicznego wbicia łopat na placu bodowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle, odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji, której wartość wyniosła ponad 30 mln zł. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele inwestora, wykonawcy oraz politycy i samorządowcy.

Napisany dnia: 11.08.2021, 16:10
Remont KG2 dobiegł końca. Dzisiaj ruch na łączniku DW 992 został przywrócony
66

Od 12 lipca br. trwał remont drogi wojewódzkiej nr 992 pomiędzy DK 28 a DK 73 w Jaśle. Prace miały potrwać do 22 lipca, niemniej czas naprawy usterek został wydłużony aż do tej pory. Jak poinformował Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, dzisiaj ruch na tym odcinku drogi został przywrócony.

Napisany dnia: 11.08.2021, 11:20
Jak wybrać odpowiedni materac?

Sen odgrywa w życiu człowieka niezwykle ważną rolę. Jego jakość wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, lecz także na kondycję psychiczną. Olbrzymi wpływ na jakość snu ma to, na czym śpimy. Wybór właściwego materaca jest w tym względzie niezwykle ważny. Jak to zrobić i cieszyć się dobrym snem? Radzi Dr Materac w Gorlicach.

Napisany dnia: 11.08.2021, 07:00
Tężnia solankowa pod znakiem zapytania
92

W trzeciej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego największą liczbę głosów zebrał projekt dotyczący budowy tężni solankowej. Początkowo inwestycja planowana była na terenie parku linowego w Jaśle. Ostatecznie jej lokalizację zmieniono na teren rekreacyjno-sportowy "Przystanek Kwiatowa". Dzięki temu miały zmniejszyć się koszty realizacji zadania. Okazuje się jednak, że po przetargu cena jest wyższa od zakładanej. Jaką decyzję w tej kwestii podejmie urząd miasta?

Napisany dnia: 10.08.2021, 15:00
Jaślanka Władysława Aniela Bemben skończyła 100 lat
11

Wczoraj (9 sierpnia), jaślanka Władysława Aniela Bemben obchodziła swoje setne urodziny. W imieniu Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana, życzenia Szanownej Jubilatce przekazała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Napisany dnia: 10.08.2021, 11:00
Uwaga! Awaria na drodze 992 w Zarzeczu
26

Zgodnie z informacją Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, informujemy ze względu na awarię drogi wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Zarzecze, będzie ona nieprzejezdna dla pojazdów TIR na odcinku Jasło – Nowy Żmigród, Nowy Żmigród – Jasło.

Napisany dnia: 10.08.2021, 08:00
Radni trzymają kciuki. Miasto złoży wnioski z propozycjami inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład
78

Radni miejscy wyrazili zgodę na przystąpienie do programu inwestycyjnego i złożenia wniosku w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Władze miasta ubiegać się będą o dofinansowanie na budowę krytego lodowiska w Jaśle, budowę infrastruktury drogowej łączącej strefę przemysłową Jasło-Gamrat z dk73 oraz na zabezpieczenie terenów zamieszkałych przed podtopieniami poprzez odprowadzenie wód opadowych z dzielnicy przemysłowo-składowej w Jaśle.

Napisany dnia: 09.08.2021, 23:13
Czy w Nadleśnictwie Kołaczyce są żółwie błotne?
65

Pracownicy Nadleśnictwa Kołaczyce sprawdzają teren, na którym widziany był żółw błotny. Dostrzegli go grzybiarze, którzy wczoraj wieczorem poinformowali leśniczych o tym niezwykłym odkryciu. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to pierwszy przypadek występowania żółwia błotnego na tym terenie.

Napisany dnia: 09.08.2021, 12:54
W Jaśle powstanie nowy parking
52

Na ul. Kasprowicza w Jaśle obok boiska treningowego powstanie nowy parking. Zadanie będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Napisany dnia: 09.08.2021, 10:30
Pikniki wojskowe. Zostań żołnierzem RP!

Święto Wojska Polskiego w 2021 roku to 30 pikników w całej Polsce. Główne uroczystości odbędą się 15 sierpnia w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Uroczystości i żołnierskie atrakcje czekają nie tylko na mieszkańców Warszawy. Ważne jest, aby również lokalne społeczności mogły uczcić pamięć swoich bohaterskich przodków
i obrońców Ojczyzny.

Napisany dnia: 09.08.2021, 08:51
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105