Strona główna
„Dodatkowe” emocje
66

Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis. Nic takiego się jednak nie stało. Władze miasta twardo obstają przy swoim stanowisku, co gwarantuje emocjonującą debatę podczas poniedziałkowej sesji rady.  Część radnych uważa bowiem, że nauczycielom w oddziałach przedszkolnych należy się wyższy od proponowanego dodatek za wychowawstwo.

Napisany dnia: 21.09.2019, 12:06
Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

Decyzja o wyborze kierunku studiów często nie należy do najłatwiejszych. Tymczasem termin rekrutacji upływa nieubłaganie. Wciąż jednak można bez trudu znaleźć interesujący kierunek, w ramach, którego uczelnie proponują praktyczne specjalności, jak choćby bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe na kierunku politologia w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Napisany dnia: 21.09.2019, 09:06
Jedna księgowość dla wszystkich szkół i przedszkoli
58

Miasto Jasło planuje powołać do życia nową jednostkę dla wspólnej obsługi finansowo-księgowej jasielskich szkół i przedszkoli. Zatrudnionych ma być w niej 16 osób. System ma zapewnić przede wszystkim standaryzację obsługi oraz lepszą wydajność.

Napisany dnia: 20.09.2019, 10:56
KBBistro - ALL INCLUSIVE

Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

Napisany dnia: 20.09.2019, 07:30
Ma być bezpieczniej na pasach
22

Na ul. 3 Maja w miejscu jednego z przejść dla pieszych dokonano wymiany fragmentu nawierzchni jezdni. W pierwszym tygodniu października wykonane zostanie tam jedno z czterech aktywnych przejść dla pieszych, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Napisany dnia: 19.09.2019, 18:00
20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019
50

Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

Napisany dnia: 19.09.2019, 12:59
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Przed Tobą wiele możliwości!

Stoisz przed trudnym wyborem kierunku studiów? Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś je podjąć? Rozważ ofertę Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Z roku na rok staje się ona bowiem coraz ciekawsza.

Napisany dnia: 19.09.2019, 07:30
Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”
33

Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki. Jak podkreśla Paweł Tomasik, Kierownik Działu Administracji zakładu, z tym problemem zmagają się od dłuższego czasu.

Napisany dnia: 18.09.2019, 14:43
Na ul. Krasińskiego spalił się garnek
36

Dzisiaj około 18.30 na ul. Krasińskiego 14 w Jaśle strażacy interweniowali w związku z dużym zadymieniem, który wydobywał się z mieszkania na trzecim piętrze bloku wielorodzinnego. Okazało się, że właściciel zasnął a na kuchence gazowej pozostawił garnek z jedzeniem.

Napisany dnia: 17.09.2019, 21:22
W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety
29

Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

Napisany dnia: 17.09.2019, 18:00
Uczczono pamięć ofiar stalinizmu
36

W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

Napisany dnia: 17.09.2019, 13:48
Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?
46

Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.

Napisany dnia: 16.09.2019, 21:47
Droga połączy dwa ronda
64

W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

Napisany dnia: 16.09.2019, 12:25
Utrudnienia w ruchu drogowym – 17 września
23

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że w związku z organizacją 17 września uroczystości „Dzień Sybiraka” w godz. od 10 do 11 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na jasielskich ulicach.

Napisany dnia: 16.09.2019, 09:44
Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono
66

W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Policjanci przyjęli zawiadomienie o możliwości znęcania się nad zwierzęciem i wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Po zasięgnięciu opinii biegłego lekarza z Lublina okazało się, że pies nie zmarł z głodu. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

Napisany dnia: 13.09.2019, 11:55
17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym
65

W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

Napisany dnia: 12.09.2019, 08:33
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Grunwaldzką
34

Dzisiaj około godziny 10.30 na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Grunwaldzką w Jaśle doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Dwie kobiety, które kierowały pojazdami trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 11.09.2019, 12:57
Kolizja w Opaciu. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców
33

Wczoraj popołudniu doszło do kuriozalnej sytuacji. Policjanci zostali wezwani do kolizji w Opaciu. Okazało się, że kierujący volkswagenem był pijany. Na zdarzenie drogowe najechała kobieta kierująca skuterem. Kilka razy przewróciła się na jednośladzie, czym zwróciła uwagę funkcjonariuszy. Policjanci podjęli wobec niej interwencję wyczuwając od kierującej skuterem woń alkoholu.

Napisany dnia: 11.09.2019, 11:00
To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem
81

Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

Napisany dnia: 11.09.2019, 08:30
Czas na laser!

Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

Napisany dnia: 11.09.2019, 07:30
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105