Strona główna
Kierowca opla miał 2 promile
20

Policjanci z Nowego Żmigrodu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla. 50-letni mieszkaniec gminy Krempna, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.

Napisany dnia: 01.04.2019, 13:00
Centrum miasta nie dla starych gruchotów
74

Wkrótce Jasło czeka prawdziwa rewolucja w zakresie organizacji ruchu. Natężenie ruchu od dawna poważnie daje się we znaki kierowcom, którzy poruszają się po ulicach miasta. Już niedługo do jego centrum będą mogły wjechać tylko pojazdy posiadające specjalne winiety.(PRIMA APRILIS)

Napisany dnia: 01.04.2019, 11:06
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach

Kończysz gimnazjum, szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

Napisany dnia: 01.04.2019, 09:11
Poniedziałek jednak bez „Rynku Pogórzańskiego”
72

Jutro, na placu targowym w Jaśle, przy ul. Mickiewicza po raz pierwszy miał odbyć się „Rynek Pogórzański”. Handlarze pojawili się w Jaśle już w ubiegły piątek oferując odzież, obuwie i wiele innych towarów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Okazuje się, że w najbliższy poniedziałek (1 kwietnia) plac targowy będzie jednak pusty.

Napisany dnia: 31.03.2019, 21:07
Pytają, co działo się w szpitalu
103

Grupa radnych opozycji wnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Chcieli oni wreszcie uzyskać kompleksową informację na temat inwestycji i działalności jasielskiego szpitala w ostatnich latach. Wiele miejsca w dyskusji poświęcono sprawie roszczeń pracowniczych.

Napisany dnia: 29.03.2019, 19:12
Toyota ścięła słupki na ul. Mickiewicza
61

Na ul. Mickiewicza doszło dziś do groźnego zdarzenia drogowego. Osobowa Toyota zjechała z drogi ścinając słupki drogowe. Samochód znalazł się w rowie. Do szpitala trafiła jedna osoba.  

Napisany dnia: 29.03.2019, 17:28
Złodziej zatrzymany podczas drugiej kradzieży
24

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich dniach ukradł kilkadziesiąt drewnianych palet. 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, wpadł w ręce policjantów w chwili, kiedy przewoził swój łup na teren sąsiedniego powiatu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Niebawem za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 29.03.2019, 10:07
Olbrzymie utrudnienia w ruchu na ul. Mickiewicza
65

Rejon placu targowego przy ul. Mickiewicza w Jaśle jest kompletnie zakorkowany. Z rozładowaniem ruchu próbują poradzić sobie dwa patrole policji. Kierowcy stoją w blisko dwukilometrowych korkach. 

Napisany dnia: 29.03.2019, 09:22
Odszedł na wieczną wartę …
33

27 marca 2019 r. zmarł w Krakowie płk Stanisław Dąbrowa-Kostka. Patriota, bohaterski uczestnik słynnej akcji uwolnienia więźniów z więzienia niemieckiego w Jaśle w sierpniu 1943 r., , Żołnierz Niezłomny, Honorowy Obywatel Miasta Jasła, Patron Jasielskiego Marszu Wolności, Przyjaciel jaślan i lokalnego harcerstwa.

Napisany dnia: 28.03.2019, 16:15
Ekolodzy kontra mieszkańcy. Czy remont drogi dojdzie do skutku?
112

 Władze powiatu mają szansę otrzymać milionowe środki na remont drogi powiatowej z Krempnej przez Żydowskie i Grab. Przeciwko tej inwestycji występują różne organizacje ekologiczne, które uważają, że przyczyni się to do fragmentacji siedlisk dużych drapieżników. Odmienne zdanie mają mieszkańcy, którzy od lat oczekują na poprawę i przejezdność tej drogi.

 

Napisany dnia: 28.03.2019, 08:00
Prawomocny wyrok dla gminnej urzędniczki
51

Gminna urzędniczka z Brzysk płaciła za jedną z rodzin z własnej kieszeni należności podatkowe, które tak naprawdę nie istniały, bo nie było decyzji. W poniedziałek 18 marca, Sąd Okręgowy w Krośnie podtrzymał wyrok jasielskiego Sądu Rejonowego. Przeredagował jedynie opis czynów, dopasowując je do przepisów prawnych. Postępowanie wobec Marii N. zostało warunkowo umorzone na okres jednego roku. Wyrok jest już prawomocny.

Napisany dnia: 27.03.2019, 10:46
Dodatkowa oferta zajęć w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle!

Drodzy Rodzice! Jeżeli Wasze dziecko nie uczęszcza do przedszkola, ukończyło 1 rok życia, a w jego rozwoju coś Was niepokoi - przyjdźcie do nas i rozwiejcie swoje wątpliwości. Oferujemy kompleksową terapię od momentu pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole.

Napisany dnia: 27.03.2019, 07:08
Policjant po służbie zatrzymał wandali
61

W miniony weekend doszło do zatrzymania dwóch wandali, którzy na terenie gminy Tarnowiec zakłócali porządek publiczny i usiłowali zniszczyć znaki. Interwencję wobec rozrabiaków podjął policjant będący po służbie.

Napisany dnia: 26.03.2019, 14:00
Wybuchła butla z gazem. Poparzona kobieta trafiła do szpitala
14

Wczoraj po godzinie 5 rano w Kotani w jednym z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego wybuchł butla z gazem. Mieszkająca w nim starsza kobieta z poparzeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyny wybuchu wyjaśnia policja.

Napisany dnia: 26.03.2019, 11:30
Szkolenie: "E- marketing z obsługą sklepu internetowego"

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu praktycznych umiejętności potrzebnych w zakładaniu i prowadzeniu sklepu internetowego. Z nami nauczysz się: prowadzić kampanie marketingowe w Internecie,  redagować stronę internetową, handlować za pośrednictwem sieci, profesjonalnie i skutecznie obsługiwać klienta internetowego, optymalizować i pozycjonować swoją stronę. 

Napisany dnia: 26.03.2019, 11:07
Spotkanie polsko-słowackie w sprawie drogi DW 993
29

22 marca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle, odbyło się spotkanie robocze w sprawie wspólnego projektu polsko-słowackiego. Po stronie polskiej jest propozycja modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Dukla na odcinku Wola Cieklińska - Nowy Żmigród w km 16+300 – 28+967, o łącznej długość odcinka 12,667 km.

Napisany dnia: 25.03.2019, 16:39
Konserwacja samochodu, czy warto?

Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

Napisany dnia: 25.03.2019, 07:00
Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej
112

Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

Napisany dnia: 21.03.2019, 17:31
Pieniądze z FDS już czekają
49

Wojewoda podkarpacki ogłosiła nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gminy oraz powiaty mogą ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych oraz remontów dróg uzyskując wsparcie nawet do 80% wartości zadania. Jednostki samorządu terytorialnego mają miesiąc na złożenie wniosków.

Napisany dnia: 20.03.2019, 09:12
Miasto ma w planach budowę mostu
113

Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

Napisany dnia: 19.03.2019, 11:43
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105