Strona główna
Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?
72

Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

Napisany dnia: 23.07.2019, 08:23
Wolne miejsca w „Chemiku”

W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

Napisany dnia: 23.07.2019, 07:50
Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u
120

Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

Napisany dnia: 22.07.2019, 13:50
Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

Napisany dnia: 22.07.2019, 07:30
Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna
165

Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

Napisany dnia: 20.07.2019, 18:06
Pożar budynku gospodarczego w Starym Żmigrodzie
1

Dzisiaj (20.07) doszło do pożaru budynku gospodarczego w Starym Żmigrodzie. Nikt nie został poszkodowany.

Napisany dnia: 20.07.2019, 08:26
Jasło bez ciepłej wody
71

Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

Napisany dnia: 19.07.2019, 13:10
Szczęśliwy finał poszukiwań
16

Policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu, prowadzili od wczoraj poszukiwania zaginionej 84-letniej mieszkanki gminy Krempna. Kobieta całą noc błądziła w lesie. Mundurowi odnaleźli ją dzisiaj rano, kilka kilometrów od domu. Kobieta została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jej życiu nic nie zagraża.

Napisany dnia: 19.07.2019, 11:57
Zwłoki kobiety na ściernisku w Nienaszowie
18

W Nienaszowie, strażacy podczas gaszenia pożaru ścierniska natknęli się na zwłoki kobiety. Okoliczności i przyczyny śmierci mieszkanki gminy Nowy Żmigród nie są na razie znane. Na miejscu pracują funkcjonariusze z policyjnej grupy dochodzeniowo-śledczej.

Napisany dnia: 18.07.2019, 16:00
Mówią "NIE" wycince drzew w mieście
137

W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych. - Betonowe place, szerokie ulice, chodniki bez drzew i rośliny w donicach? Nie zgadzamy się na to! Mówimy stanowcze "NIE" urzędnikom, którzy zgadzają się na takie „rewitalizacje”. To nie są tylko wasze drzewa – grzmi Aleksandra Marszałek.

Napisany dnia: 18.07.2019, 14:19
Obchody Święta Policji w Jaśle
31

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

Napisany dnia: 18.07.2019, 11:36
Osiedle Sobniów: Zrobią rondo "naleśnikowe"
32

Zarząd Powiatu w Jaśle podjął decyzję o opracowaniu dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1850 Jasło – ul. Floriańska i Nr 1851 Jasło – ul. Sobniowska w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg i mostów powiatowych”.

Napisany dnia: 17.07.2019, 22:18
Nowe świetliki na CKP-ie rozwiążą problem?
42

Blisko 400 tysięcy złotych będzie kosztować wymiana ośmiu świetlików na budynku Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Inwestycja ma zapobiec pojawianiu się kolejnych przecieków i niszczeniu budynku.

Napisany dnia: 17.07.2019, 14:29
Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

Napisany dnia: 17.07.2019, 10:09
Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia
74

We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

Napisany dnia: 16.07.2019, 14:11
Urywali na nim felgi. Zostanie przebudowany
49

Chodnik, który powstał w Łaskach kilkanaście lat temu przy drodze powiatowej miał zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Okazuje się jednak, że na kilku metrach jest bardziej wysunięty, przez co kierowcy niejednokrotnie zahaczali o krawężnik i niszczyli swoje pojazdy. Do końca sierpnia problem ten ma zniknąć.

Napisany dnia: 15.07.2019, 18:00
"To cud, że żyje"
86

Jasielscy chirurdzy uratowali 40-letniemu jaślaninowi życie, po tym, jak przeciął na szybie tętnice szyjną. Lekarze mówią o ogromnym szczęściu mężczyzny. Takie przypadki rzadko kończą się sukcesem.

Napisany dnia: 15.07.2019, 09:45
Dobrynia. Dwie osoby zginęły w pożarze
7

Minionej nocy dwóch mężczyzn zginęło w pożarze jednorodzinnego domu w Dobryni. Przyczyny tej tragedii nie są znane.

 

Napisany dnia: 14.07.2019, 12:10
Potrzebny, czy też nie? Na ul. Bieckiej zamontowano kolejny próg zwalniający
71

Dla jednych są gwarancją bezpieczeństwa. Inni w progach zwalniających, bo o nich tutaj mowa, widzą jedynie utrapienie. Dyskusjom na temat zasadności i wyboru miejsc ich zamontowania często towarzyszą duże emocje. Nie inaczej jest w przypadku zainstalowanego w maju tego roku progu zwalniającego na osiedlu Gądki.

Napisany dnia: 12.07.2019, 13:17
FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Weekend jest za krótki?
Wszystko co dobre szybko się kończy?
Nic z tych rzeczy - KB Bistro przedłuża rozkosz dla podniebienia organizując „Food Festiwal -
After Week”.

Napisany dnia: 12.07.2019, 10:49
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105