Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
912 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 40 w powiecie jasielskim
49

Sanepid w Rzeszowie informuje o 891 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 40 kolejnych zachorowań na Covid-19 w powiecie jasielskim.

 

Napisany dnia: 25.10.2020, 13:00
"Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji
330

W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

Napisany dnia: 25.10.2020, 11:32
40 nowych zakażeń w powiecie jasielskim
69

Sanepid w Rzeszowie informuje o 891 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 40 kolejnych zachorowań na Covid-19 w powiecie jasielskim.

 

Napisany dnia: 24.10.2020, 13:35
Szykuje się "spontaniczne spotkanie" w obronie praw kobiet
240

Dzisiaj o godzinie 18.00 przy fontannie w Parku Miejskim w Jaśle odbędzie się spotkanie przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. "Weź parasol"- apelują organizatorzy spontanicznego spotkania.

Napisany dnia: 24.10.2020, 10:39
Od soboty cała Polska w strefie czerwonej
107

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od jutra cały kraj zostaje objęty czerwoną strefą. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych przejdą na zdalne nauczanie, lokale gastronomiczne i restauracje będą mogły jedynie dowozić lub wydawać dania na wynos.

Napisany dnia: 23.10.2020, 15:00
852 nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu
71

Sanepid w Rzeszowie informuje o 852 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 41 kolejnych zachorowań na Covid-19 w powiecie jasielskim.

Napisany dnia: 23.10.2020, 13:00
W gminie Tarnowiec będą przedterminowe wybory
44

W miniony poniedziałek komisarz wyborczy ogłosił wygaśnięcie mandatu wójta gminy Tarnowiec Jana Czubika z powodu śmierci. Rada Gminy w Tarnowcu wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów o ustalenie komisarza rządowego w osobie Wiktora Barańskiego, byłego zastępcy wójta gminy Tarnowiec.

Napisany dnia: 23.10.2020, 11:36
Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala
161

Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Napisany dnia: 22.10.2020, 15:00
Ponad 12 tysięcy nowych zakażeń w Polsce
65

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych zakażeniach koronawirusa w kraju. Na Podkarpaciu na Covid-19 zachorowało kolejnych 777 osób, w tym 25 mieszkańców powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 22.10.2020, 12:30
OSP w Nawsiu Kołaczyckim jako jedyna w gminie będzie mieć łódź typu ponton
18

Na zebraniu wiejskim w Nawsiu Kołaczyckim mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć środki z funduszu sołeckiego m.in. na zakup łodzi typu ponton z przyczepą dla miejscowego OSP. - Każda nowo zakupiona rzecz służy podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko Nawsia Kołaczyckiego, ale również całej gminy Kołaczyce i powiatu jasielskiego – podkreśla Paweł Kozioł, prezes OSP w Nawsiu Kołaczyckim.

Napisany dnia: 22.10.2020, 10:36
Powiat jasielski w czołówce liczby zakażeń na Podkarpaciu
173

W powiecie jasielskim potwierdzonych zostało 51 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej zachorowań jest w powiecie rzeszowskim, mieście Rzeszowie oraz w powiecie mieleckim.

Napisany dnia: 21.10.2020, 13:17
Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1
114

Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

Napisany dnia: 21.10.2020, 11:25
Radni powiatowi zakażeni wirusem Sars-Cov-2
62

Kilku radnych powiatowych ma potwierdzony test na obecność koronawirusa. Inni z kolei oczekują na wyniki badań.

Napisany dnia: 21.10.2020, 09:33
Cała szkoła w Łysej Górze przeszła na zdalne nauczanie
24

W czterech szkołach podstawowych na terenie powiatu jasielskiego wprowadzono naukę w systemie hybrydowym, a wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej w Łysej Górze przeszli na zdalne nauczanie.

Napisany dnia: 20.10.2020, 17:55
Kolejki do punktu drive-thru
111

Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

Napisany dnia: 20.10.2020, 14:49
Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową
6

Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

Napisany dnia: 20.10.2020, 13:02
15 nowych zakażeń Sars-Cov-2
36

W województwie podkarpackim potwierdzono 667 zakażeń koronawirusem, z czego 15 kolejnych w powiecie jasielskim.

Napisany dnia: 20.10.2020, 11:45
Podpalał drewniane domy w gminie Skołyszyn. Grozi mu do 5 lat więzienia
21

Policjanci ze Skołyszyna zakończyli wyjaśnianie spraw związanych z pożarami budynków, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich 5 lat. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na wznowienie umorzonych postępowań i przedstawienie zarzutów. Oskarżony, 28-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, usłyszał 5 zarzutów umyślnego zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożarów. Przyznał się do popełnionych przestępstw, a akt oskarżenia trafił do sądu.

Napisany dnia: 20.10.2020, 08:41
Kolejna szkoła wprowadza hybrydowe nauczanie
63

Rzeszowski Sanepid podał informację na temat szkół w powiecie jasielskim, w których wprowadzone zostało hybrydowe nauczanie. Od dzisiaj do końca tygodnia klasa 7aln z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle pozostaje na zdalnym nauczaniu.

Napisany dnia: 19.10.2020, 14:45
Pomoc dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
39

MOPS w Jaśle w trosce o osoby przebywające na kwarantannie, a także osoby starsze, samotne i niepełnosprawne oferuje pomoc w zakresie dostarczania artykułów żywnościowych oraz leków. 

Napisany dnia: 19.10.2020, 14:00
 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105