Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W Bierówce wyremontują blisko 1 km drogi powiatowej
47

Droga powiatowa relacji Szebnie-Bierówka na odcinku blisko jednego kilometra zostanie zmodernizowana. Głównym celem inwestycji jest jej poszerzenie oraz wybudowanie chodnika. Zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu oraz Gminy Jasło.

 

Napisany dnia: 14.06.2022, 14:12
Uroczystość św. Antoniego, patrona Jasła. Ulicami miasta przeszła procesja
47

W miniony poniedziałek, w Jaśle, obchodzono uroczystość św. Antoniego, patrona miasta i klasztoru Franciszkanów. Sumie odpustowej przewodniczył o. bp Edward Kawa, biskup pomocniczy Lwowa. Ulicami miasta przeszła uroczysta procesja z relikwiami św. Antoniego. Po jej zakończeniu, franciszkanie zaprosili wiernych do wspólnego świętowania. Nie zabrakło poczęstunku i występów artystycznych.

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:15
Wakacje z tenisem

Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Napisany dnia: 14.06.2022, 08:54
Uczniowie z ZST i CKZ odbędą praktyki w firmie Toyota Jasło. Najlepsi otrzymają stypendia oraz możliwość podjęcia pracy
30

W siedzibie autoryzowanego dealera Toyota Jasło została podpisana umowa partnerska pomiędzy dyrektorem oddziału firmy, powiatem jasielskim oraz dyrektorami Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaśle. Dzięki podjętej współpracy uczniowie będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych w autoryzowanym serwisie Toyoty. - W najbliższej przyszłości będziemy potrzebować ludzi wykształconych do technologii, które dzisiaj obecnie wdrażane są na autoryzowanych stacjach m.in. technologie hybrydowe, samochodów elektrycznych, a w najbliższym czasie pojazdów napędzanych na wodór – podkreśla Konrad Bukowski, dyrektor oddziału firmy Toyota Jasło.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 13.06.2022, 16:41
Jaki smak ma przeszłość? Odpowiedź można było znaleźć w Karpackiej Troi
14

Po dwóch latach, kiedy to obostrzenia pandemiczne torpedowały wszelkie plany Karpackiej Troi na organizację wydarzeń plenerowych, drzwi skansenu ponownie stanęły otworem przed pasjonatami historii. W miniony weekend, goście Karpackiej Troi mieli okazję lepiej poznać i zrozumieć kulturę dawnych cywilizacji przez pryzmat tego, co pojawiało się niegdyś na stołach wczesnośredniowiecznych Słowian i nie tylko.

Napisany dnia: 13.06.2022, 12:00
Mimo sądowego zakazu, kierował motorowerem. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie
9

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, którego zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 50-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem.

Napisany dnia: 13.06.2022, 10:00
Ostrzeżenie o burzach z gradem
6

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 13.06.2022 r. od godz. 13.00 do godz. 21.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze z gradem).

Napisany dnia: 13.06.2022, 08:55
W tych zawodach zawsze będziesz nr 1 i na topie - zawsze potrzebny i bardzo dobrze opłacany Nie daj się wyprzedzić - przeczytaj i przyjdź do nas

Zespół Szkół nr 3 dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasach pierwszych na wymienionych poniżej kierunkach. Wszystkim oferujemy świetnie wyposażone pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, wysoko wykwalifikowaną kadrę, przyjazną atmosferę, możliwość udziału w specjalistycznych projektach, praktyki zawodowe u profesjonalistów, a przed wszystkim dobrze płatne zawody w poszukiwanych dziedzinach. Postaw na siebie, zainwestuj w siebie i przyjdź do nas.

Napisany dnia: 13.06.2022, 08:35
Budynek Domu Dziecka w Kołaczycach doczeka się termomodernizacji
11

Podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego”. W trzech obiektach, tj. w Domu Dziecka w Kołaczycach, w „Chemiku” oraz w II LO w Jaśle wykonane zostaną prace zmierzające do zredukowania zużycia energii cieplnej i elektrycznej, związanej z ich użytkowaniem. Wartość prac to prawie 2,5 mln zł, przy dofinansowaniu w 90% z Polskiego Ładu.

Napisany dnia: 11.06.2022, 06:48
Projekt dotyczący zjawiska internetowego hejtu wygrał w kolejnej edycji Jasielskiej Naukowej Ligi z Lotosem
21

Uczniowie jasielskich szkół podstawowych już po raz siódmy w historii organizacji Jasielskiej Naukowej Ligi z Lotosem, przygotowali ponad dwadzieścia interesujących projektów naukowo-badawczych. Dzisiaj, w Jasielskim Domu kultury odbyła się uroczysta gala, będąca podsumowaniem tegorocznej edycji programu. Główna nagroda trafiła do zespołu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle. Filip Hałucha, Jakub Reczek oraz Tymoteusz Turek postanowili przyjrzeć się zjawisku hejtu w Internecie, wykorzystując do tego celu wiedzę i metody zakresu nauk społecznych, psychologii oraz możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

Napisany dnia: 10.06.2022, 14:40
Wkrótce się rozpocznie kolejna inwestycja w ramach JBO. Przy ZSM nr 3 w Jaśle powstanie integracyjno-muzyczny plac zabaw
44

W tym roku w ramach czwartej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego realizowany będzie projekt inwestycyjny pn. „Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci”. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, z czego dwie oferty są poniżej szacowanych kosztów zadania. Inwestycja najprawdopodobniej zakończy się pod koniec wakacji. Do tego czasu plac zabaw przy szkole będzie nieczynny.

Napisany dnia: 09.06.2022, 15:00
Pijany 41-latek kierował pojazdem. Został zatrzymany do kontroli, bo nie miał włączonych świateł
20

Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierujący toyotą, którego dzisiaj w nocy do kontroli drogowej zatrzymali policjanci. Powodem interwencji była jazda bez włączonych świateł mijania. Kontrolowany 41-letni mieszkaniec Jasła odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Napisany dnia: 09.06.2022, 11:31
IMGW ostrzega przed burzami z gradem
13

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 09.06.2022 r. od godz. 14.00 do dnia 10.06.2022 r. do godz. 01.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 09.06.2022, 09:19
Kierowcy chcą zatrzymać szaleństwo rosnących cen paliw
229

W najbliższą sobotę w godzinach popołudniowych szykuje się ogólnopolska akcja protestacyjna kierowców pod hasłem „Blokujemy Orlen”. Osoby, które do niej dołączą będą manifestować wysokie ceny paliw.

Napisany dnia: 08.06.2022, 15:37
„Mieszkańcu, oszczędzaj wodę” - apeluje GPGK w Tarnowcu
22

W tym roku Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu po raz kolejny apeluje o rozsądne wykorzystywanie wody. Z uwagi na fakt, iż w ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost jej poboru, proszą mieszkańców o niewykorzystywanie wody do celów rekreacyjnych, a jedynie bytowych.

Napisany dnia: 08.06.2022, 11:00
Wnioski o nagrody burmistrza dla uzdolnionych uczniów – tylko do 17 czerwca
13

Do 17 czerwca można składać wnioski o przyznanie Nagród Burmistrza Miasta Jasła dla uczniów jasielskich szkół podstawowych. Nagrody przyznawane są w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Napisany dnia: 08.06.2022, 10:00
Ostrzeżenie o burzach z gradem
6

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniu 08.06.2022 r. od godz. 05.00 do godz. 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Aktywność burz największa będzie w godzinach wczesno porannych oraz po południu i wieczorem.

Napisany dnia: 08.06.2022, 09:00
Wybieramy obrączki!

Łazur to sieć sklepów jubilerskich w województwie podkarpackim oraz jasielski producent obrączek ślubnych i biżuterii zaręczynowej.

Napisany dnia: 08.06.2022, 07:00
Dopuszczono jazdę na rowerze w okresie jesienno-zimowym oraz wprowadzanie psów. Radni przyjęli nowy regulamin kompleksu „Kwiatowa”
33

Radni miejscy przyjęli nowy regulamin kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Kwiatowej w Jaśle. Co się zmieniło? Zniknął zapis dotyczący zakazu wprowadzania psów i zwierząt domowych oraz po uwzględnieniu wniosku radnego Andrzeja Czerneckiego, rowerem będzie można się poruszać po kompleksie w okresie jesienno-zimowym.

Napisany dnia: 07.06.2022, 17:00
Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą budować domów do 70 m kw.
59

Przepisy „Polskiego Ładu”, umożliwiające budowę domów jednorodzinnych do 70 m kw. bez formalności i pozwolenia, miały stanowić doskonałą alternatywę dla mieszkania w bloku oraz być zachętą dla polskich rodzin, do wznoszenia niedrogich i komfortowych domów. Okazuje się jednak, że Polacy nie są specjalnie zainteresowani skorzystaniem z możliwości, jakie daje im nowe prawo. Do 23 maja br. do Starostwa Powiatowego w Jaśle nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące budowy domu do 70 m kw.

Napisany dnia: 07.06.2022, 11:42
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657