Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Wspomnienie o Niezwykłym Człowieku
13

31 sierpnia 2021 r. zmarł Henryk Zych. Ten szanowany, ceniony, wyjątkowo zasłużony dla środowiska jasielskiegoCzłowiek wielu talentów urodził się 9 lipca 1930 r. w Krośnie. W 1935 r. już na zawsze związał się z Jasłem, zamieszkał tu wraz z rodziną. We wrześniu 1944 r. doświadczył wysiedlenia, które spędził w Jareniówce, skąd oglądał tragedię niszczenia ukochanego miasta. Po wojnie udzielał się w jasielskiej Komendzie Hufca ZHP i pracował w Powiatowym Domu Kultury.

Napisany dnia: 31.08.2021, 21:48
Rozpoczynamy nowy rok szkolny
66

Od 1 września wszystkie jasielskie placówki prowadzone przez Miasto Jasło rozpoczynają nowy rok szkolny w tradycyjny sposób, czyli z nauką w trybie stacjonarnym, stosując wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W sumie w roku szkolnym 2021/22 w przedszkolach miejskich będzie 1019 wychowanków, a w szkołach podstawowych 2981 uczniów.

Napisany dnia: 31.08.2021, 20:00
„Włóczykij” spełnił oczekiwania. Pociąg do Krynicy-Zdroju cieszy się dużym zainteresowaniem
20

Od inauguracyjnego kursu wakacyjnego pociągu relacji Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło minęły prawie dwa miesiące. Nadszedł więc dobry moment na dokonanie pierwszych podsumowań. Z danych Kolei Małopolskich sp. z o.o., które realizują to połączenie wynika, że do 28 sierpnia 2021 r. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 3,5 tys. pasażerów.

Napisany dnia: 31.08.2021, 15:40
Ostrzeżenie hydrologiczne dla Wisłoki
31

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie poinformowało o ostrzeżeniu hydrologicznym IMGW dla Wisłoki. Ostrzeżenie dotyczy wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Będzie ono obowiązywać do 2 września bieżącego roku (godz. 8.).

Napisany dnia: 31.08.2021, 10:40
Pięciu wykonawców zainteresowanych budową oddziału psychiatrycznego z poradniami
28

Do przetargu ogłoszonego przez jasielski szpital na budowę oddziału psychiatrycznego z poradniami przystąpiło kilku wykonawców zainteresowanych realizacją inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma z Szymbarku. Dyrekcja nie dokonała jeszcze wyboru firmy.

Napisany dnia: 30.08.2021, 20:00
Dachowanie w Kątach. Dwie osoby w szpitalu
31

Dzisiaj około godziny 14.30 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Kątach w rejonie Hałbowa doszło do dachowania samochodu osobowego marki Renault Scenic. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które z obrażeniami ciała trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 30.08.2021, 15:16
Budynek Sądu i Prokuratury Rejonowej w Jaśle zostanie zmodernizowany
116

Obiekt, w którym swoją siedzibę ma Sąd i Prokuratura Rejonowa w Jaśle doczeka się kompleksowej modernizacji. Po jej przeprowadzeniu, budynek ma być bardziej funkcjonalny. Poprawiona ma zostać również dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych. Na inwestycję zabezpieczono blisko 1,5 mln zł z budżetu państwa

Napisany dnia: 30.08.2021, 13:12
Święto wina w Jaśle po raz piętnasty
45

W miniony weekend Jasło po raz piętnasty w historii stało się stolicą polskiego winiarstwa. W tegorocznych Międzynarodowych Dniach Wina wzięło udział ponad trzydziestu wystawców z wielu zakątków Polski oraz zagranicy. Nie zabrakło również stoisk z produktami regionalnymi. W sobotę do Jasła, specjalnym pociągiem z Krakowa przyjechała ponad stuosobowa grupa miłośników wina.

Napisany dnia: 30.08.2021, 10:24
Język angielski w Super Kids - zapisy!

Rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisany dnia: 30.08.2021, 07:35
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Chopina
41

Dzisiaj około godziny 15. na skrzyżowaniu ulic Chopina, Szkolnej i Grota Roweckiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Na miejscu są służby ratunkowe.

Napisany dnia: 29.08.2021, 15:29
Smakosze wina przyjechali do Jasła. Kosztowali najlepszych specjałów z tutejszych winnic
214

Po raz kolejny do Jasła zawitał "Pociąg do wina". 130 gości z Krakowa przyjechało specjalnie do naszego miasta, aby wziąć udział w XV Międzynarodowych Dniach Wina. - Jest wybornie, wspaniale, świetne wina, polecamy i zapraszamy – mówi zadowolona pani Ewelina, która wraz ze swoją koleżanką wypróbowała podczas podróży różne rodzaje win.

Napisany dnia: 28.08.2021, 15:54
W najbliższą niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów
12

Od jutra obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany dotyczą również połączeń, na trasie, których znajduje się stacja kolejowa – Jasło. W rozkładzie zostają pociągi „Bieszczady” i „Wetlina”, którymi z Jasła można podróżować do Krakowa i w Bieszczady. We wrześniu wróci także weekendowe połączenie uruchomione z myślą o studentach krakowskich uczelni.

Napisany dnia: 28.08.2021, 12:00
W środę otwarcie Pracowni Pierogów Wojtek w Jaśle!

Już w najbliższą środę (1 września) odbędzie się otwarcie nowej pierogarni w Jaśle. Powstała ona z myślą o wszystkich amatorach najpopularniejszej na polskich stołach potrawy. W Pracowni Pierogów Wojtek będzie można zasmakować w przeróżnych smakach pierogów. W dniu otwarcia na jej klientów czekać będzie super promocja -50%.

Napisany dnia: 28.08.2021, 08:29
Gmina Osiek Jasielski będzie skuteczniej gospodarować odpadami

Gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi dla każdej gminy spore wyzwanie. Kluczowa w tej materii jest przede wszystkim dobra organizacja i zarządzanie systemu gospodarki odpadami. Jednym z elementów, które pozwalają gminom skuteczniej realizować swoje ustawowe obowiązki w tym zakresie są punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wkrótce taki obiekt powstanie w gminie Osiek Jasielski. Koszt inwestycji opiewa na prawie 2 mln. zł.

Napisany dnia: 27.08.2021, 11:03
Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” po raz drugi zagoszczą w Jaśle
19

W Jaśle po raz drugi odbędą się bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”. Wydarzenie promować ma ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Celem jego organizatorów jest również zwiększanie świadomości o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT. Warsztaty odbędą się w dniach 18-19 września bieżącego roku.

Napisany dnia: 27.08.2021, 09:30
Lech Polak opuszcza radę. Od 1 września będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle
78

W miniony poniedziałek odbyła się ostatnia sierpniowa sesja Rady Miejskiej Jasła. Były to również ostatnie obrady dla Lecha Polaka jako radnego, bowiem 31 sierpnia złoży rezygnację z mandatu. Od 1 września będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. - Bardzo serdecznie w imieniu własnym, radnych i pana burmistrza chciałem podziękować ci Lechu za te 3 lata merytorycznej pracy dla tego miasta oraz naszej rady. Zawsze twój głos był uznaniowy. Ty wprowadzałeś ten porządek, ład i spokój i na pewno będzie nam brakować twojego głosu do końca naszej kadencji – mówił Henryk Rak, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Napisany dnia: 26.08.2021, 09:00
Kryta pływalnia w Jaśle ma nowe, energooszczędne oświetlenie LED
61

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle przeprowadził modernizację oświetlenia w krytej pływalni. Zastosowanie nowoczesnych opraw i żarówek ma poprawić bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektu, zarówno dla klientów, jak też jego pracowników. Według szacunków kierownictwa krytej pływalni, zmiana oświetlenia pozwoli zaoszczędzić ponad 10 tys. zł rocznie z tytułu zużycia energii elektrycznej.

Napisany dnia: 25.08.2021, 16:00
Oddano wyremontowany odcinek drogi Kołaczyce-Brzyska-Brzyska przez wieś
66

3 sierpnia 2021 r. oddano do użytku niemal kilometrowy odcinek nowo wyremontowanej drogi powiatowej Nr 1835R Kołaczyce-Brzyska-Brzyska przez wieś w miejscowości Brzyska.

Napisany dnia: 25.08.2021, 13:06
Szczepionkobus odwiedzi Osiek Jasielski i Krempną
276

Podkarpacki Szczepionkobus ma za sobą pierwszą część trasy wiodącej przez wybrane miejscowości województwa podkarpackiego. Z możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi skorzystało do tej pory kilkaset osób. Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. We wrześniu specjalny autobus odwiedzi Osiek Jasielski i Krempną.

Napisany dnia: 24.08.2021, 18:36
W Jaśle powstanie ławeczka z muzyką "Dudusia" Matuszkiewicza
79

Pomysł na postawienie w centrum miasta ławeczki z wizerunkiem "Dudusia" Matuszkiewicza zrodził się już kilka lat temu. Niestety, przez ostatnie trzy lata wciąż nie został zrealizowany. Władze miasta zapewniły jednak, że w przyszłym roku dwie ławeczki pojawią się w Jaśle. Jedna będzie przedstawiać Dudusia i promować jego twórczość.

Napisany dnia: 24.08.2021, 15:00
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105