Strona główna
Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana
95

Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

Napisany dnia: 11.10.2019, 17:47
Uwaga na oszustów! Dwie próby oszustwa metodą „na wnuczka”
20

Dzisiaj przed godziną 14. KPP w Jaśle otrzymała zgłoszenia o próbach oszustwa metodą „na wnuczka”. Policjanci apelują o ostrożność.  Oszuści często posługują się podstępem aby podszywając się pod krewnych i bliskich członków rodziny, pozbawić swoje ofiary oszczędności.

Napisany dnia: 11.10.2019, 14:55
Czy ul. Za Bursą otworzą dla ruchu pojazdów?
52

Mieszkańcy osiedla Kopernika w Jaśle domagają się zmiany organizacji ruchu na ul. Za Bursą na odcinku od ul. Wincentego Pola do ul. Baczyńskiego. Wnioskują o to, aby na tej drodze dopuszczono ruch samochodów z jednym kierunkiem jazdy. W tej sprawie odbyła się wizja lokalna, podczas której dokonano oceny zasadności zmiany organizacji ruchu.

Napisany dnia: 11.10.2019, 11:48
Na wzgórzu stoi cokół. Na figurę Chrystusa jeszcze poczekamy
203

Na działce miejskiej użyczonej pod budowę pomnika Chrystusa Króla Wszechświata od roku prowadzone są prace budowlane. Końcem sierpnia br. postawiono cokół. Rzemieślnicy, którzy podjęli się tego przedsięwzięcia planowali zakończyć inwestycję w listopadzie. Okazało się jednak, że odlew figury Chrystusa opiewa na 160 tys. zł.

Napisany dnia: 10.10.2019, 10:45
Potrącenie pieszej w Dębowcu
18

W Dębowcu doszło dzisiaj do potrącenia 18-letniej kobiety. Miała ona wbiec wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Mieszkanka gminy Dębowiec trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.10.2019, 14:37
Odwodnienie zakończy gehennę mieszkańców z ul. Prusa
20

Od blisko dziesięciu lat jaślanie mieszkający przy ul. Bolesława Prusa w Jaśle byli zalewani przy większych opadach deszczu nawet kilka razy w ciągu roku. Każda większa ulewa budziła strach, bo straty jakie ponosili mieszkańcy były ogromne. Teraz problem ma rozwiązać odwodnienie. Prace mają zakończyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Napisany dnia: 09.10.2019, 09:00
Drogi Licealisto!

Jeśli czujesz się przytłoczony zgiełkiem, doskwiera Ci anonimowość, masz poczucie, że Twoje szanse na rozwinięcie potencjału intelektualnego mogą się zmarnować, giniesz w tłumie i nikt nie ma dla Ciebie czasu – rozważ naszą propozycję.

Napisany dnia: 09.10.2019, 08:20
Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej
9

W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

Napisany dnia: 08.10.2019, 20:40
Vistula w Galerii Jasło. Na otwarcie -30%!

Zapraszamy do nowo otwartego salonu marki Vistula w Galerii Jasło. Dla wszystkich klientów specjalny rabat -30% na nową kolekcję!

Napisany dnia: 08.10.2019, 16:00
Podczas interwencji zaatakowali policjantów
55

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy w trakcie interwencji naruszyli ich nietykalność cielesną. Jeden z zatrzymanych miał na sumieniu także inne przestępstwo, posiadał przy sobie amfetaminę. Obaj przebywają w policyjnym areszcie. Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

Napisany dnia: 08.10.2019, 13:25
Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani podczas akcji "Trzeźwy poranek"
32

Wczoraj w ramach prowadzonej akcji "Trzeźwy poranek" policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali blisko 1000 kierujących. W sześciu przypadkach okazało się, że kierujący zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Napisany dnia: 08.10.2019, 09:29
Bezpłatne szkolenia językowe

Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu AWALON w Jaśle zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych.

Napisany dnia: 08.10.2019, 07:30
W Ożennej powstał Ośrodek Edukacji Ekologicznej
121

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej został oddany do użytku. Inwestycja została zrealizowana za 3,6 mln zł przy dużym dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Napisany dnia: 07.10.2019, 18:30
Tysiące tulipanów rozdano na rynku
54

Mieszkańcy Jasła mogli dzisiaj odebrać cebulki tulipanów przygotowane w ramach akcji „Jasło w tulipanach”. W zamian oddawali zużyte baterie oraz sprzęt elektroniczny. Tysiące tulipanów ma zakwitnąć w ogrodach jaślan już wiosną przyszłego roku.

Napisany dnia: 05.10.2019, 15:35
Zderzenie osobówki ze śmieciarką
26

Do wypadku doszło przed godziną 10. na ul. Floriańskiej w Jaśle tuż za wzniesieniem w kierunku osiedla Sobniów. Kierujący Skodą Fabią wjechał wprost pod jadącą drogą z pierwszeństwem śmieciarkę. Mężczyzna z samochodu osobowego został przewieziony do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 05.10.2019, 11:16
Mobilna pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle
7

W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2 października dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle Gabriela Zdunek-Gajda odebrała z rąk Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty nagrodę Laureata Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. 

Napisany dnia: 04.10.2019, 14:00
Planują budowę zbiornika Kąty-Myscowa
95

W całym kraju odbywają się konsultacje społeczne na temat opracowywanego Planu Przeciwdziałania Skutkom Suszy. To pierwszy taki dokument, w którym znajdziemy 25 działań mających wpływ na walkę z tym zjawiskiem, a także listę inwestycji. Najważniejszym przedsięwzięciem jest budowa zbiornika retencyjnego Kąty-Myscowa na Wisłoce.

Napisany dnia: 04.10.2019, 11:01
Rozbudują szpital o kolejne skrzydło
91

Radni powiatowi po burzliwej dyskusji na temat rozbudowy jasielskiego szpitala o nowy oddział psychiatryczny z poradniami zgodzili się na przystąpienie do realizacji tego zadania. Pierwszy etap prac pochłonie ponad 13 mln zł i ma zostać zakończony w ciągu najbliższych trzech lat.

Napisany dnia: 03.10.2019, 13:48
Odnaleziono ludzkie szczątki na placu budowy
36

W miniony piątek na placu budowy odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle odkryto ludzkie szczątki. Wszystko wskazuje na to, że jest to szkielet kobiety. Na część pytań dotyczących znaleziska odpowiedzieć mają badania, których przeprowadzenie zaplanowano na najbliższe dni. Prace przy budowie łącznika pomiędzy rondami prowadzone są według założonego harmonogramu.

Napisany dnia: 02.10.2019, 18:49
Stłuczka na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Ducala
17

Dzisiaj po godzinie 8. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Ducala doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca toyoty wymusił pierwszeństwo przejazdu.

Napisany dnia: 02.10.2019, 09:56
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105