Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Słodki sukces Wiktorii i Sebastiana z ZSUiS w Jaśle
28

1 marca br. w hali Expo XXI w Warszawie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2023 w ramach trwających targów branży cukierniczej i lodziarskiej. ZSUiS w Jaśle reprezentowali Wiktoria Malikowska i Sebastian Nowak. W finale ogólnopolskiego konkursu o wygraną walczyli z pięcioma zespołami. Ich praca została doceniona. Zdolni uczniowie zajęli III miejsce.

Napisany dnia: 07.03.2023, 19:18
19-latek kolejny raz znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość
60

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Jak się okazało, dopuścił się on recydywy w związku z tym wykroczeniem. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Napisany dnia: 07.03.2023, 17:00
Wystawa dotycząca zniszczenia Jasła pojedzie do Brukseli. Radni pokłócili się o szczegóły jej finansowania
163

Muzeum Regionalne w Jaśle przy współpracy z samorządami oraz europosłem Bogdanem Rzońcą przygotowuje wystawę – „Wysiedlenie i zburzenie miasta Jasła w 1944 r.” . W kwietniu br. zostanie ona zaprezentowana w siedzibie Parlamentu Europejskiego. Rada Miejska Jasła zabezpieczyła na ten cel kwotę 6 tys. złotych. Zdaniem radnego Krzysztofa Czeluśniaka całość przedsięwzięcia powinien jednak sfinansować eurodeputowany, a pieniądze zostać przeznaczone na inny cel.

Napisany dnia: 07.03.2023, 13:12
Do trzech razy sztuka. Droga 5KDZ wreszcie doczeka się realizacji
58

Budowa drogi 5KDZ w warzyckiej strefie inwestycyjnej jest jednym z kluczowych zadań w ramach realizacji projektu "Jasło - moje miasto, mój dom". Jasielski magistrat dwukrotnie próbował rozstrzygnąć przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Za każdym razem na przeszkodzie stawały jednak kwestie finansowe. W trzecim przetargu ogłoszonym przez Miasto Jasło wpłynęły trzy oferty. Każda z nich również przekraczała kwotę , jaką jasielski samorząd zamierzał przeznaczyć realizację tej inwestycji. Postanowiono zatem zwiększyć pulę środków na ten cel. Droga ma powstać jeszcze w tym roku.

Napisany dnia: 06.03.2023, 14:53
Dachowanie peugeota w Lublicy
41

Wczoraj po godzinie 23. w Lublicy miało miejsce zdarzenie z udziałem osobowego peugeota. Kierujący pojazdem wpadł w poślizg i wpadł do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

Napisany dnia: 06.03.2023, 09:26
Potrącenie mężczyzny na ul. 3 Maja w Jaśle. 36-latek wszedł pod nadjeżdżający pojazd
62

W niedzielę wieczorem (5 marca br.) na ulicy 3 Maja w Jaśle kierujący samochodem marki BMW potrącił mężczyznę. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala. Z ustaleń policji wynika, że 36-latek wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd [AKTUALIZACJA].

Napisany dnia: 05.03.2023, 23:13
Włamano się do sklepu T-Mobile w centrum miasta. Straty sięgają około 30 tys. zł
79

W środę 1 marca br. dyżurny jasielskiej komendy policji około godziny 5. otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Ze sklepu T-Mobile w Jaśle usytuowanego w centrum miasta skradziono telefony i karty SIM.

Napisany dnia: 04.03.2023, 10:53
Nabór kandydatów do Rady Seniorów Miasta Jasła
18

Burmistrz Miasta Jasła ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Jasła III kadencji. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach istotnych dla osób starszych. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca.

Napisany dnia: 04.03.2023, 09:35
PINB stwierdził samowolę budowlaną. Trwa proces w sprawie Łukasza G. oskarżonego o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle
51

W miniony czwartek w Sądzie Rejonowym w Jaśle przesłuchani zostali kolejni świadkowie. Na sali rozpraw ponownie nie stawił się Łukasz G., oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia stwarzającego zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób oraz mienia. Pracownik Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego potwierdził w zeznaniach, że była to samowola budowlana. Oskarżony nie miał zezwolenia na te prace, zatwierdzonego projektu ani kierownika budowy.

Napisany dnia: 03.03.2023, 13:32
Mieszkańcy osiedli Kaczorowy i Krajowice pytają o projektowaną obwodnicę
79

Według optymistycznych prognoz, budowa tak zwanej zachodniej obwodnicy Jasła ma zakończyć się w 2028 r. Według zapowiedzi GDDKiA koncepcja programowa nowej drogi będzie gotowa w pierwszym półroczu przyszłego roku. Dopiero wówczas mieszkańcy osiedli, przez które droga będzie przebiegać, poznają dokładne jej usytuowanie w terenie. Już teraz jednak, posiadając wiedzę o planowanym przebiegu trasy, postanowili podzielić się wątpliwościami na temat przyjętych przez inwestora rozwiązań z przedstawicielami władz samorządowych Miasta Jasła oraz pracownikami Urzędu Miasta w Jaśle. Podczas wtorkowego spotkania padały pytania o zasady stosowania ekranów akustycznych, dojazdu do nieruchomości oraz wysokości odszkodowań za wywłaszczenie nieruchomości.   

Napisany dnia: 03.03.2023, 09:41
PGZK Jasiel uruchamia regularne połączenie autobusowe z Jasła do Dębicy
67

Od 13 marca br. mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości będą mogli wygodnie podróżować autobusem do Dębicy. Połączenie zostanie uruchomione z myślą o pasażerach, którzy zamierzają skorzystać z oferty PKP Intercity, a w szczególności z połączenia Express Intercity Premium. Wygodnym i szybkim pociągiem będzie można zatem dotrzeć do dużych miast, jak choćby Kraków, Warszawa, Gdańsk i Gdynia.

Napisany dnia: 02.03.2023, 18:00
Pożar samochodu ciężarowego na placu przy ul. Granicznej. Interweniowali strażacy
25

W południe strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle otrzymali wezwanie do pożaru samochodu ciężarowego. Pojazd znajdował się na placu przy ul. Granicznej w Jaśle. Do akcji skierowano 3 zastępy straży pożarnej.

Napisany dnia: 02.03.2023, 13:52
Zmarł Adam Pasterz. Nauczyciel i trener siatkówki miał 59-lat
16

Wczoraj (1 marca br.) w szpitalu w Krośnie zmarł Adam Pasterz. Wieloletni trener żeńskich zespołów siatkówki w Uczniowskim Klubie Sportowym „MOSiR” Jasło oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle miał 59 lat.

Napisany dnia: 02.03.2023, 10:31
Masz prawo żyć bezpiecznie! W Jaśle startują kursy samoobrony Krav Maga

Chcesz poczuć się bezpieczniej? Szukasz czegoś innego niż MMA, czy karate? Wybierz zajęcia organizowane przez Jasielskie Centrum Bezpieczeństwa Osobistego. Uczestnicząc w szkoleniach poznasz procedury i techniki obronne. W zajęciach mogą brać udział zarówno dorośli, jak też dzieci. W dniach 6-10 marca br. w JCBO odbędą się dni otwarte.  

Napisany dnia: 01.03.2023, 18:58
Dziś oddajemy hołd „Żołnierzom Wyklętym”
102

1 marca jest dniem, w którym oddajemy hołd „Żołnierzom Wyklętym”, ludziom zaangażowanym w działalność podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, pragnąc kontynuować walkę przeciwko sowietyzacji Polski. Szacuje się, że w latach 1944-1963 w antykomunistyczną działalność konspiracyjną zaangażowanych było nawet 300 tys. osób. W wielu przypadkach, za niezłomną postawę wobec komunistycznego reżimu i jego służb, żołnierze podziemia musieli złożyć najcenniejszą ofiarę – własne życie.

Napisany dnia: 01.03.2023, 16:01
Nietrzeźwy kierował szkolnym autobusem
47

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali kierowcę szkolnego autobusu, który przewoził dzieci. Okazało się, że 42-latek kierował pojazdem mając promil alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Napisany dnia: 01.03.2023, 13:41
Wieża widokowa w Desznicy już otwarta dla turystów!
53

Wczoraj (28 lutego) w Desznicy odbył się odbiór techniczny wieży widokowej. Obiekt o wysokości 25 m powstał w okolicy pozostałości po wczesnosłowiańskim grodzisku Walik z IX-X wieku, położonym między Brzezową a Jaworzem. Obiekt czeka na pierwszych turystów. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 928 647,54 zł.

Napisany dnia: 01.03.2023, 07:22
Generator Nauki GEN w Jaśle bez kierownika
57

Władze Miasta Jasła nie zatrudniły żadnego kandydata na kierownika Wydziału Generatora GEN w Jaśle. Konkurs został nierozstrzygnięty. Obowiązki kierownika wciąż pełni urzędnik Mateusz Smyka.

Napisany dnia: 28.02.2023, 16:28
Kierował autem pomimo sądowego zakazu i miał przy sobie narkotyki
26

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie niedozwolone substancje. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd.

Napisany dnia: 28.02.2023, 14:13
Sukces uczennicy Ekonomika w X Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce
17

Wiktoria Nowak uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, po przejściu eliminacji okręgowych, zakwalifikowała się etapu centralnego X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jubileuszowa Olimpiada zorganizowana została pod hasłem ”Turystyka miejska – w miejskiej dżungli”.

Napisany dnia: 28.02.2023, 08:14
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657