Strona główna
"Grozi nam smród i plaga szczurów?"
99

Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć. - Śmieci do teraz stoją przed posesjami. Jest upał, wszystko zaczyna śmierdzieć - napisała do nas poruszona sytuacją pani Anna.

Napisany dnia: 18.06.2019, 13:37
Program ,,Rodzina 500+’’ od 1 lipca
51

Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia.

Napisany dnia: 18.06.2019, 13:10
Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w ogrodzenie
43

Na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena ponownie zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala trafiła 40-letnia mieszkanka Jasła.

Napisany dnia: 18.06.2019, 10:05
Łysa Góra: Dwie osoby poszkodowane w wypadku
54

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 4. rano w Łysej Górze na drodze wojewódzkiej relacji Dukla-Nowy Żmigród. Dwie osoby, które podróżowały osobowym bmw trafiły do szpitali w Jaśle i Krośnie.

Napisany dnia: 18.06.2019, 09:02
Pracuj za granicą!

Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Napisany dnia: 18.06.2019, 07:30
Kolejne zderzenie na "stopach"
45

Do zderzenia się dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 17. na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena. W zdarzeniu ucierpiał 78-letni jaślanin.

Napisany dnia: 17.06.2019, 19:44
Dachował uciekając przed policjantami
28

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 35-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, uciekając przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Był pijany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 17.06.2019, 11:38
Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak. Zmiana godzin otwarcia!

Zgodnie z Państwa życzeniami Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin - Józefów od 24 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach 9- 18

Napisany dnia: 17.06.2019, 07:30
Uwaga! Prognozowane burze z gradem
12

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prognozuje wystąpienie burzy z opadami deszczu oraz porywami wiatru. Miejscami grad. 

Napisany dnia: 16.06.2019, 13:55
Zderzenie osobówek na ul. Niegłowickiej
32

Dzisiaj po godzinie 10.00 na ul. Niegłowickiej w Jaśle doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Dwie kobiety jadące kią zostały na miejscu zdarzenia zaopatrzone przez zespół pogotowia ratunkowego, a ostatecznie przewiezione do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 15.06.2019, 10:57
Pościg za BMW. Za kierownicą pijany mężczyzna
38

Policjanci z jasielskiej komendy ruszyli za srebrnym BMW, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna porzucił samochód i pijany uciekał pieszo. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany.

Napisany dnia: 14.06.2019, 14:54
Plaga komarów w mieście. Będą opryski
88

Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

Napisany dnia: 14.06.2019, 11:21
Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

Napisany dnia: 14.06.2019, 10:55
Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!
43

Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

Napisany dnia: 14.06.2019, 10:03
Radna Stasiowska w PUP
106

Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

Napisany dnia: 13.06.2019, 18:00
Dzielnicowy udaremnił jazdę pijanemu kierowcy
54

Policyjna intuicja nie zawiodła dzielnicowego z komisariatu w Nowym Żmigrodzie, który wykazał się szybką i skuteczną reakcją podczas interwencji, jaką przeprowadził, będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał 30-latka, który mimo wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i zamierzał odjechać. Kierujący miał blisko 3 promile.

Napisany dnia: 13.06.2019, 11:30
Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail
3

Urząd Skarbowy ostrzega podatników przed fałszywymi wiadomościami e-mail. Adresaci otrzymują w nich informację o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej z prośbą o pobranie załącznika. W żadnym wypadku nie należy stosować się do zawartej w wiadomości instrukcji.

Napisany dnia: 13.06.2019, 10:37
Kurtyny wodne w mieście
27

W trzech punktach miasta pojawiły się kurtyny wodne, które pomogą w schłodzeniu organizmu w czasie trwających upałów. Kurtyny znajdują się: na płycie rynku, w Ogródku Jordanowskim oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Kwiatowej

Napisany dnia: 13.06.2019, 09:12
Adam Śnieżek nowym posłem
31

Dzisiaj na posiedzeniu Sejmu Adam Śnieżek złożył ślubowanie poselskie. W sejmowych ławach zajął miejsce Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości, który w maju zdobył mandat europosła.

Napisany dnia: 12.06.2019, 13:00
Jaślanie chcą pociągu do Krynicy
43

Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

Napisany dnia: 12.06.2019, 10:26
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105