Strona główna
Weekendowe starty zawodników JSC
3

Ubiegłotygodniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów rozpoczęły się już wczesnym rankiem w sobotę 27 kwietnia. Punktualnie o 3.00, miał start biegu „Niepokorny Mnich”, odbywającego się w ramach festiwalu biegów górskich w Szczawnicy. 

Napisany dnia: 04.05.2019, 07:35
Warsztat Terapii Zajęciowej ma już dwadzieścia lat
24

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaśle obchodzi jubileusz dwudziestolecia działalności. Od dwóch dekad placówka stanowi bezpieczną przystań dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To dzięki niej, jej podopieczni mogą czuć się potrzebni, nabywając koniecznych dla właściwego funkcjonowania w ramach społeczeństwa kompetencji.

Napisany dnia: 04.05.2019, 07:30
Jaślanie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
115

Od dnia uchwalenia Konstytucji 3-go Maja minęło już 228 lat. Na ulicach i placach polskich miast uroczyście obchodzono dziś kolejną rocznicę przyjęcia przez Sejm Czteroletni tak zwanej „Ustawy Rządowej”. Jasło nie stanowiło w tym względzie wyjątku. Ulicami miasta przeszedł dziś biało czerwony korowód. 

Napisany dnia: 03.05.2019, 15:37
Będzie wymiana kotłów w Jaśle
64

Miasto Jasło będzie uczestniczyć w dwóch projektach dotyczących wymiany źródeł ciepła. W sumie w 332 domach prywatnych (zgłoszonych do udziału) zostaną zmienione dotychczasowe piece i kotły, a w 11 budynkach wielorodzinnych zostaną wybudowane węzły cieplne wraz z wewnętrznymi instalacjami CO i CWU.

Napisany dnia: 02.05.2019, 07:37
Czarni pokonali Iskrę
8

Czarni Jasło wracają z Przysietnicy z trzema punktami. Jaślanie pokonali miejscową Iskrę 3:1. Tym samym podopieczni trenera Ryszarda Skuby wzięli odwet za jesienną porażkę przed własną publicznością. 

Napisany dnia: 01.05.2019, 19:37
Młodzi jaślanie opowiedzieli o dawnym Jaśle
14

W Jasielskim Domu Kultury zaprezentowano dwa filmy, w których czworo młodych jaślan zabiera widzów w podróż do przeszłości swojego miasta oraz oprowadza ich śladami bohaterów walki o niepodległość ojczyzny. Obrazy, w których wykorzystano mnóstwo archiwalnych fotografii oraz innego rodzaju źródeł historycznych zostały docenione w konkursach ogólnopolskim i lokalnym.

Napisany dnia: 01.05.2019, 11:56
Policyjne działania "Majowy weekend 2019"
5

Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2019" rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do niedzieli - 5 maja.

Napisany dnia: 30.04.2019, 17:00
Jeden samochód a za kółkiem dwóch pijanych kierowców
37

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle brali dziś udział w dwóch interwencjach, których antybohaterami zostali dwaj kierowcy samochodu dostawczego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowali tym samym pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Obydwu mężczyznom za nieodpowiedzialne zachowanie grożą teraz poważne konsekwencje. 

Napisany dnia: 30.04.2019, 15:43
2 maja placówki ZUS otwarte
0

Klienci, którzy planują załatwić sprawy urzędowe w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w czwartek, 2 maja br., na pewno się nie zawiodą. W tym dniu będą mogli odwiedzić placówkę ZUS. Oddziały ZUS pracują jak zwykle, a sale obsługi będą otwarte dla klientów w godz. 8.00-15.00.

Napisany dnia: 30.04.2019, 15:00
500 plus na każde dziecko
222

Sejm przyjął nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. To oznacza, że od 1 lipca w ramach programu 500 plus świadczenia te będą przysługiwać również na pierwsze dziecko. - Wejście w życie programu ˝Rodzina 500+˝ to najważniejsza zmiana w systemie wsparcia rodzin z dziećmi. To program, który stał się filarem finansowego wsparcia rodzin – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Napisany dnia: 30.04.2019, 13:03
Majowy weekend z "Nostromo"
11

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza na projekcję filmów pt. "Przemytnik" i "Zabawa zabawa", które odbędą się 4 i 5 maja w kinie JDK "Syrena".

Napisany dnia: 30.04.2019, 12:00
Chcę Wam powiedzieć o życiu – spotkanie z Mateuszem Nockiem
0

25 kwietnia 2019 w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był poeta i wokalista Mateusz Nocek, autor poematu „Skądinąd”.

Napisany dnia: 30.04.2019, 11:00
Jednorazowe świadczenie pieniężne – ruszają pierwsze wypłaty
1

Jednorazowe świadczenie pieniężne, tzw. „13 emerytura” wypłacona zostanie razem ze świadczeniem przysługującym za maj 2019 r., w ustalonym terminie płatności tego świadczenia.

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:07
„Jasielski Pociąg do Funduszy” – 10 maja zagraj w grę miejską
1

10 maja 2019 r. (piątek) odbędzie się Miejska Gra „Jasielski Pociąg do Funduszy” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gra miejska ma charakter otwarty i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem miasta, w szczególności rodzin, młodzieży, a także osób odwiedzających Jasło.

 

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:01
„Pszczółka” – jedyny taki market w Jaśle

W minioną sobotę w Jaśle odbyło się wielkie otwarcie nowego marketu budowlanego. Tego dnia „Pszczółkę” odwiedziło blisko pół tysiąca klientów, na których czekało wiele promocji oraz atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:00
Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera przedstawia ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, skierowaną do absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Napisany dnia: 30.04.2019, 07:14
Wypadek w Moderówce. Nie żyje 68-letni kierowca volkswagena
74

Do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego doszło w Moderówce po godzinie 15. na drodze krajowej nr 28. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje, cztery osoby podróżujące mazdą trafiły do szpitala.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:45
Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji
3

Znakomita forma wykonawcza artystów połączona z żywiołową reakcją publiczności złożyły się na niedzielny koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Legendarny zespół wystąpił w Jasielskim Domu Kultury z nowymi, jak i starymi przebojami.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:19
Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia przechwycili 17 ton suszu tytoniowego
11

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia podczas kontroli samochodu ciężarowego w Jaśle. W naczepie pojazdu znajdowało się 17 ton suszu.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:02
Wiedza i bezpieczeństwo idą w parze
9

W piątek, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, odbyły się eliminacje powiatowe 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów w podziale na trzy kategorie wiekowe. Najlepsi z nich reprezentować będą powiat jasielski na etapie wojewódzkim tegorocznej edycji turnieju.

Napisany dnia: 29.04.2019, 13:52
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105