Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Osobowym renault wjechał do rowu
20

Na granicy Miejscowości Sadki i Nienaszów do szło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem renault, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał do przydrożnego rowu.  

Napisany dnia: 22.03.2020, 17:53
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
340

Od wczoraj, w województwie podkarpackim odnotowano kolejne 3 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2. Wśród zakażonych jest jedna osoba z powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 22.03.2020, 12:35
DW 993 Gorlice- Nowy Żmigród będzie zmodernizowana
14

Pomiędzy Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Województwem Podkarpackim podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Modernizacja połączeń komunikacyjnych w rejonie Svidnik, Stropkov i Jasło”.

Napisany dnia: 22.03.2020, 10:55
Kolejnych 5 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu
152

Na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2. To cztery osoby z powiatu mieleckiego i jedna z powiatu niżańskiego. 

Napisany dnia: 21.03.2020, 18:28
ZUS: Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy dot. wsparcia przedsiębiorców
2

Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy umożliwiających wsparcie przedsiębiorcy przez ZUS. Z chwilą uznania przez KE, że ulgi udzielane na podstawie specjalnej ustawy osłonowej dla przedsiębiorców nie będą stanowiły pomocy publicznej, wniosek zostanie ograniczony do 1 strony - zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Napisany dnia: 21.03.2020, 11:14
Pożar w budynku biurowym przy ul. Niegłowickiej w Jaśle
30

Dzisiaj około godziny 10. przy ul. Niegłowickiej w Jaśle w budynku biurowym wybuchł pożar. Najprawdopodobniej zapaliło się jedno z urządzeń służących do produkcji materiałów reklamowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.

Napisany dnia: 21.03.2020, 10:55
Place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu zamknięte na czas epidemii
37

Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Jasła, burmistrz podjął decyzję o zamknięciu: placów zabaw, siłowni oraz terenów rekreacyjnych znajdujących się na świeżym powietrzu (w tym Ogródek Jordanowski i teren rekreacyjny „Kwiatowa”). Obowiązywać będzie do odwołania.

Napisany dnia: 21.03.2020, 08:30
Wprowadzono stan epidemii w kraju. Wstrzymane zajęcia w szkołach do świąt Wielkanocy
71

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. W związku z tym zajęcia w szkołach, przedszkolach i na uczelniach wyższych nie będą się odbywać do świąt Wielkanocy. Ponadto osobom, które nie będą stosować się do kwarantanny grozić będzie kara 30 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 20.03.2020, 21:12
Przedsiębiorstwa stają przed widmem bankructwa. Rząd ma plan ochrony firm i pracowników przed skutkami epidemii.
82

Pandemia koronawirusa jako problem o znaczeniu globalnym wpływa na niemal wszystkie dziedziny życia społecznego, politycznego i gospodarczego. Kryzys, z jakim mamy obecnie do czynienia wpływa na stan gospodarek wszystkich państw, które muszą zmagać się z epidemią. Szczególnie zaniepokojeni sytuacją są przedsiębiorcy. Rząd Mateusza Morawieckiego przedstawił w środę szereg rozwiązań, mających chronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii. Czy okażą się one wystarczające?

Napisany dnia: 20.03.2020, 19:53
Kolejny zarażony koronawirusem. Tym razem z powiatu krośnieńskiego
127

Biuro prasowe wojewody podkarpackiego poinformowało o 19 przypadku zakażenia koronawirusem. Jest nim mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Napisany dnia: 20.03.2020, 16:58
Włamał się do apteki, aby ukraść leki
23

Dzisiaj rano w jednej z jasielskich aptek doszło do włamania. Mężczyzna, aby dostać się do jej wnętrza sforsował drzwi. Dokonał kradzieży leków. Został ujęty przez funkcjonariuszy policji, którzy wezwani zostali do interwencji.

Napisany dnia: 20.03.2020, 16:04
Kolejna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu - AKTUALIZACJA
88

W Polsce odnotowano szósty zgon po zakażeniu koronawirusem. Kolejną ofiarą Covid-19 jest 27-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Na Podkarpaciu odnotowano kolejny przypadek zachorowania. W obecnej chwili jest ich osiemnaście.

Napisany dnia: 20.03.2020, 12:07
Policjanci wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny
1

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których użyją w razie konieczności.

Napisany dnia: 20.03.2020, 10:56
„Modlę się, żeby nikogo nie zabiło”
41

Sołtys Nawsia Kołaczyckiego zwrócił się do nas o pomoc w nagłośnieniu sprawy, która spędza mu sen z powiek. Alarmuje wszędzie tam, gdzie tylko to możliwe, że należy usunąć drzewo rosnące przy drodze gminnej, gdyż stwarza ogromne zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi lub mienia. Martwi się, bo wszędzie odsyłają go z kwitkiem, a problem nadal pozostaje nierozwiązany.

Napisany dnia: 20.03.2020, 10:28
W Jaśle powołano Społeczny Komitet Poparcia Andrzeja Dudy. Na liście znalazło się kilku polityków PiS
311

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z przyjętym kalendarzem. Polacy powinni stanąć przy urnach wyborczych 10 maja. Tymczasem głosy poparcia dla poszczególnych kandydatów płyną z całej Polski. W Jaśle, 7 marca powołano Społeczny Komitet Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy.

Napisany dnia: 19.03.2020, 18:48
Na Podkarpaciu potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem
70

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób,  a 2985  poddane jest  kwarantannie. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Napisany dnia: 19.03.2020, 13:10
Restauracja Toskania – zamów z dowozem, zapłać ONLINE, odbierz bez kontaktu z dostawcą

Po kilku dniach przerwy niezbędnych na wdrożenie odpowiednich procedur restauracja Toskania uruchamia ponownie od piątku (20.03.2020r.) możliwość składania zamówień posiłków i pizzy do domu lub miejsca pracy.

Napisany dnia: 19.03.2020, 07:54
14 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu
74

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 14 przypadków zakażenia koronawirusem
SARS-COS-2. Aktualnie
hospitalizowanych jest 51 osób.

Napisany dnia: 18.03.2020, 19:55
Opony do wózka widłowego - podstawowe rodzaje
4

Opony do wózka widłowego to ważny, choć często pomijany element urządzenia. To one zapewniają stabilne przemieszczanie się wózków oraz prawidłową przyczepność do podłoża, która ma wpływ na bezpieczeństwo i operatora, i przewożonego ładunku. Więcej informacji na temat opon do wózka widłowego znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Napisany dnia: 18.03.2020, 12:40
Weź udział w konkursie dla dzieci i młodzieży
18

„U Schabińskiej-Chyrowa Ski" w Chyrowej przygotowała dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny. Ma być on ciekawym pomysłem na czas kwarantanny.  

Napisany dnia: 18.03.2020, 09:26
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105