Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Mieszkańcy gminy Tarnowiec wybiorą wójta 8 stycznia 2023 r.
34

Przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec zostały wyznaczone na 8 stycznia 2023 r. Konieczne jest ich przeprowadzenie z uwagi na śmierć dotychczasowego włodarza gminy – Wiktora Barańskiego.

Napisany dnia: 10.11.2022, 12:01
W Warzycach świętowano 104. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości
40

Choć Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, to w Warzycach, przedstawiciele władz państwowych, samorządowcy oraz mieszkańcy miejscowości już dzisiaj świętowali 104. rocznicę zrzucenia przez Polskę jarzma zaborców. Uroczystości rocznicowe odbyły się przy odnowionym kopcem upamiętniającym ofiary Wielkiej Wojny oraz wojny polsko-bolszewickiej.

Napisany dnia: 09.11.2022, 15:46
Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych
16

Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Napisany dnia: 09.11.2022, 07:25
Krusher z nowym klipem do utworu "Carpe Diem"

Formacja Krusher, doskonale znana fanom ciężkiego brzmienia, wciąż promuje wydany przed dwoma laty album "Oblivion". Przed niespełna dwoma tygodniami zespół zaprezentował nowy klip do utworu "Carpe Diem", który otwiera trzeciego longplaya w dorobku muzycznym jasielskiej kapeli. 

Napisany dnia: 08.11.2022, 13:07
Chcesz kupić bilet online do GEN? Niestety, nie jest to jeszcze możliwe
31

19 października br. oficjalnie otwarto Generator Nauki w Jaśle. Od tamtej pory obiekt jest dostępny przez sześć dni w tygodniu. Aby do niego wejść i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, głównie stref ekspozycyjnych należy kupić bilet. Niestety, od kilku tygodni płatność internetowa nie jest dostępna. Jak poinformowali nas pracownicy GEN-u, nastąpić ma to w najbliższym czasie.

Napisany dnia: 08.11.2022, 11:25
Urząd Miasta w Jaśle zatrudni kierownika GEN-u
47

Miasto Jasło ogłosiło nabór na stanowisko urzędnicze - kierownika Generatora Nauki w Jaśle. Oferty można składać 18 listopada br. Od kandydata wymaga się m.in. wykształcenie wyższe oraz co najmniej pięcioletni staż pracy.

Napisany dnia: 08.11.2022, 09:00
Podkarpacki Catering Dietetyczny Zielona Terapia. Czy rzeczywiście chodzi tu o odchudzanie?

Ciągle spotykam się z oceną cateringu dietetycznego – jako takiego, co wpływa na spadek masy ciała poprzez głodzenie się i umartwianie. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Napisany dnia: 08.11.2022, 06:57
Kolejna działka w Przysiekach sprzedana!
19

W czwartek, 27 października 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Przysieki. Jedna z działek znalazła nowych nabywców. Zarząd Powiatu w Jaśle żywi nadzieje, iż w niedalekiej przyszłości powstanie na tym terenie piękne i nowoczesne osiedle, położone w pobliżu parku i obiektów sportowych.

Napisany dnia: 07.11.2022, 19:03
Fakty o FASD – wystawa profilaktyczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
10

Miasto Jasło i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają do obejrzenia wystawy „Fakty o FASD. Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych – dowiedz się, zapobiegaj, działaj!”.

Napisany dnia: 07.11.2022, 16:37
Nauczyciel z Nowego Żmigrodu wygrał ponad 20 tys. zł w programie Va Banque!
10

Waldemar Tokarczyk, nauczyciel geografii z Nowego Żmigrodu dwukrotnie wygrał teleturniej Va Banque emitowany na antenie TVP. Do domu wrócił z kwotą 22 300 zł.

Napisany dnia: 07.11.2022, 13:53
Nowe autobusy zasiliły tabor PGZK „Jasiel”
118

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny „Jasiel” pozyskał dziewięć fabrycznie nowych autobusów, które zasilą tabor spółki. Modernizacja floty pojazdów służących do obsługi transportu zbiorowego służyć ma przede wszystkim ograniczeniu emisji spalin. Podróżowanie nowymi autobusami będzie też bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pasażerów. Spółka wraz z Starostwem Powiatowym w Jaśle zorganizowała dzisiaj ich uroczyste przekazanie do użytkowania.

Napisany dnia: 07.11.2022, 13:01
3 aspekty działalności sklepów internetowych, które mają wpływ na zadowolenie klientów
0

Zastanawiasz się, jak poprawić jakość swoich usług w sklepie internetowym, by liczba zadowolonych klientów wzrosła? A może nie masz pomysłu na to, jak usprawnić działanie Twoje sklepu internetowego? Sprawdź, jak duże znaczenie ma w całym procesie wysyłka i dlaczego coraz więcej firm zamawia profesjonalne pudełka wysyłkowe.

Napisany dnia: 07.11.2022, 07:46
Czarni pewnie ograli Naftę Jedlicze
24

Meczom Czarnych Jasło z Naftą Jedlicze zawsze towarzyszy spora dawka piłkarskich emocji. Piłkarze obydwu drużyn nie zawiedli również wczoraj, kiedy to obie ekipy starły się na stadionie przy Śniadeckich 15, w spotkaniu 13. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Górą byli gospodarze, którzy pomimo licznych absencji świetnie spisywali się w grze defensywnej. Gole dla Czarnych strzelali Fryc i Rodak. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem autorstwa Limbergera.  

Napisany dnia: 06.11.2022, 08:43
O krok od tragedii. Ruszył proces Łukasza G. oskarżonego o stworzenie zagrożenia zawalenia się bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle
65

W czwartek 3 listopada br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się pierwsza rozprawa bez udziału oskarżonego Łukasza G., który przedłożył zwolnienie od lekarza psychiatry. Prokuratura postawiła mu zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy budowlanej bloku wielorodzinnego przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Sąd zdecydował się otworzyć przewód sądowy pod jego nieobecność i przesłuchał w tej sprawie pierwszych świadków.

Napisany dnia: 05.11.2022, 13:06
Znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok
32

7208 głosów oddano na projekty zgłoszone do piątej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Największą liczbę głosów w kategorii projektów inwestycyjnych zdobył projekt nr 1 „Wodny plac zabaw dla dzieci”, a w kategorii projektów nieinwestycyjnych projekt nr 9 „Jasło – łączy nas krew”. W związku z tym, iż pozostały jeszcze środki w kategorii projektów nieinwestycyjnych, zostanie zrealizowany również projekt nr 6 „Czas naŁuki”. Realizacja wszystkich trzech projektów, których łączna wartość wynosi 484,5 tys. zł, nastąpi w przyszłym roku.

Napisany dnia: 04.11.2022, 14:50
Mieszkańcy Jasła mogą już składać wniosek o zakup paliwa stałego w preferencyjnej cenie
99

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że od czwartku (3 listopada) można już składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego. 

Napisany dnia: 04.11.2022, 08:37
Profesor Karol Myśliwiec dołączył do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu
16

W Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle odbyła się dzisiaj uroczysta gala wręczenia profesorowi Karolowi Myśliwcowi Orderu Uśmiechu. Wybitny egiptolog z dumą prezentował odznaczenie, o nadaniu, którego decydują wyłącznie dzieci. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą, pochodzący z Jasła naukowiec świętował również swoje siedemdziesiąte dziewiąte urodziny.

Napisany dnia: 03.11.2022, 18:43
Podczas kwesty zebrano ponad 16 tys. zł. Pieniądze trafią na renowację zabytkowego pomnika nagrobnego
11

W tym roku podczas dwudniowej XIV już kwesty, udało się zebrać 16 tysięcy 660 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na renowację pomnika nagrobnego Matyldy z Dzwonkowskich Baczakiewicz.

Napisany dnia: 03.11.2022, 14:58
Kino Helios Krosno kusi widzów nowym repertuarem w ramach Projektów Specjalnych
2

Seanse w ramach Projektów Specjalnych to świetna okazja dla kinomaniaków do obejrzenia na dużym ekranie produkcji, które doskonale uzupełniają repertuar nowości. W nadchodzącym tygodniu Helios Krosno zaprosi widzów między innymi na mini maraton „Czarnej Pantery”.

Napisany dnia: 03.11.2022, 10:39
Przekazano do użytkowania zmodernizowaną drogę powiatową w Zawadce Osieckiej
29

W piątek, 28 października, po kapitalnym remoncie oddano do użytkowania drogę powiatową
w Zawadce Osieckiej. Ma ona nie tylko normatywne wymiary i nową nawierzchnię, ale wzdłuż niej wybudowano także ścieżkę rowerową.

Napisany dnia: 03.11.2022, 08:47
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657