Strona główna
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą
16

Wczoraj około godziny 22. na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Rzemieślniczą doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 33-letni kierowca motocykla.

Napisany dnia: 02.08.2019, 11:28
Wyprawa na Trzy Korony
6

Jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspólnie z Klubem Kulturalno-Turystycznym Jasielskiego Domu Kultury zapraszają - w sobotę 17 sierpnia br. - na wycieczkę w Pieniny pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika.

Napisany dnia: 02.08.2019, 10:13
Chcą przywrócić wypas owiec w Dolinie Ciechani
38

Niedawno jaślanie zbierali podpisy przeciw wycince drzew w Jaśle, teraz mieszkańcy terenów położonych w sąsiedztwie Magurskiego Parku Narodowego oraz miłośnicy Beskidu Niskiego chcą przywrócić wypas owiec na terenie łąk w dolinie Ciechani. Swoje prośby kierują do dyrekcji i Rady Naukowej Magurskiego Parku Narodowego.

 

Napisany dnia: 02.08.2019, 08:55
Dzień Otwarty w NFZ. Porady dla matek
3

Podkarpacki Oddział NFZ w Rzeszowie informuje, że z okazji przypadającego w dniach 1-7 sierpnia „Światowego Tygodnia Karmienia Piersią” w dniu 2 sierpnia b.r. w piątek w godz. 10-14 organizujemy Dzień Otwarty z bezpłatnymi poradami na temat laktacji, karmienia piersią oraz zalet działających w naszym województwie Banków Mleka.

Napisany dnia: 01.08.2019, 09:40
Kultura w plenerze z Biblioteką i JDK
2

W słoneczne wakacyjne dni Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają na chwile kulturalnego relaksu w przestrzeni miejskiej. Na wszystkich chętnych spędzających dzień w mieście czekać będzie „Plenerowa Strefa Kultury” przed budynkiem JDK, a w niej leżaki, książki, gazety, oraz  kolorowanki, kredki i zagadki dla najmłodszych. Będzie okazja przejrzeć Obiektyw Jasielski, sprawdzić ofertę miejskich instytucji kultury lub po prostu odpocząć w swobodnej kulturalnej atmosferze.

Napisany dnia: 01.08.2019, 09:34
Certyfikat SSL – do czego jest wykorzystywany?
3

Kiedy korzystasz z danej strony internetowej, za każdym razem jesteś narażony na „wkradnięcie się” do Twojego przesyłu danych przez niepożądane osoby trzecie. 

Napisany dnia: 31.07.2019, 12:25
Miasto odpowiada protestującym. Jest szansa na ocalenie kasztanowców
120

W miniony czwartek do burmistrza Jasła skierowana została petycja przeciwko wycince drzew przy ul. Jagiełły w Jaśle. Podpisało ją prawie 1000 osób. Władze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przeciwników usuwania drzew z przestrzeni miejskiej zaproponowały możliwe rozwiązanie, które pozwoli ocalić cztery kasztanowce.

Napisany dnia: 31.07.2019, 10:22
Inwestują w drogę w Nawsiu Kołaczyckim
12

W Nawsiu Kołaczyckim na drodze powiatowej rozpoczęto pierwszy etap prac zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej przez wieś Nawsie Kołaczyckie”. Choć to dopiero początek inwestycji to mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Wreszcie będzie normalny chodnik, na którym nie wybijemy sobie zębów i na drodze nie będzie dziur – komentuje pani Agnieszka.

Napisany dnia: 31.07.2019, 08:00
Pijany kierowca fiata zderzył się z audi w Łężynach
41

Na DW 992 w miejscowości Łężyny zderzyły się fiat i audi. Do szpitala trafiła pasażerka jednego z pojazdów. Kierujący fiatem był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 30.07.2019, 18:19
Budują drogę do strefy przemysłowej
46

Na osiedlu Gamrat w Jaśle trwa budowa drogi KD na odcinku niespełna pół kilometra. To pierwszy etap prac, który ma zostać zakończony do końca października br. Inwestycja opiewa na blisko 1,5 mln zł.

Napisany dnia: 30.07.2019, 08:00
Przegrał bitwę, aby wygrać wojnę
30

Kuba Procanin rozpoczął kolejny etap walki z rakiem. Na zastosowanie nowatorskiej terapii, której miał poddać się w Monachium było już za późno. Siatkarz stracił lewą rękę. Teraz ma nowy cel, którym jest zakup protezy.

Napisany dnia: 29.07.2019, 13:47
Ostrzeżenie o burzach z gradem
18

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz z opadami deszczu. Miejscami może wystąpić grad.

Napisany dnia: 29.07.2019, 09:01
Bawili się na Dniach Ziemi Żmigrodzkiej
36

W niedzielę stadion sportowy w Nowym Żmigrodzie dosłownie pękał w szwach. Mieszkańcy gminy bawili się wczoraj na Dniach Ziemi Żmigrodzkiej. Gwiazdą wieczoru był zespół TOP GIRLS.

Napisany dnia: 29.07.2019, 08:39
Zaproszenie na VII Jasielski Marsz Wolności im. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki
5

W piątek 2 sierpnia,  na trzy dni przed 76. rocznicą akcji uwolnienia więźniów w Jaśle (miała miejsce nocą z 5 na 6 sierpnia 1943 r.)  o godzinie 20.30 przed Pomnikiem Armii Krajowej (na skwerze Uczestników Akcji Pensjonat - obok sądu) zbierają się uczestnicy VII Jasielskiego Marszu Wolności im. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki ku czci Bohaterów i Ofiar tej akcji.   

Napisany dnia: 29.07.2019, 07:06
Wybierz się do Krempnej by wygrać kultowego Malucha
6

Odkładałeś na książeczce oszczędnościowej, ale nigdy nie doczekałeś się wymarzonego Fiata 126p w kolorze czerwonym? W sierpniu będzie niebywała okazja by takim kultowym Maluchem wrócić z Krempnej. Jak to możliwe?

Napisany dnia: 28.07.2019, 09:51
Badania mammograficzne w VIVO! Krosno
3

Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. 

Napisany dnia: 28.07.2019, 08:14
Hołd poległym i zamordowanym w czasie Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe
87

Burmistrz Miasta Jasła informuje, iż 1 sierpnia, w rocznicę godziny „W” o godz. 17, symbolizującej wybuch Powstania Warszawskiego, na terenie Miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 27.07.2019, 20:00
Od jutra ciepła woda w kranach!
29

Zakład Energetyki Cieplnej w Jaśle informuje o wznowieniu dostawy ciepłej wody do mieszkań na terenie miasta Jasła.

Napisany dnia: 27.07.2019, 15:49
Piłkarskie Jasło się cieszy
56

Przy ul. Śniadeckich w Jaśle ruszyły prace przy budowie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Na nowo powstałym obiekcie będzie można prowadzić zajęcia treningowe w przyszłym roku. Inwestor wyda na realizację zadania niemal 3,5 mln zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Jasła.

Napisany dnia: 26.07.2019, 11:07
Niemal 1000 podpisów pod petycją przeciwko wycince drzew
131

Protestujący idą za ciosem. Organizatorzy akcji „STOP wycince drzew w Jaśle” złożyli dzisiaj w jasielskim magistracie niemal tysiąc podpisów pod petycją o zaprzestanie wycinki drzew w mieście. Wcześniej, na płycie jasielskiego rynku odbyła się pikieta, w której udział wzięła grupa kilkudziesięciu mieszkańców Jasła.

Napisany dnia: 25.07.2019, 18:53
VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105