Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Piłka przegrała z zimą
23

Zaplanowany na jutrzejszy dzień mecz sparingowy pomiędzy Czarnymi Jasło a Tarnovią Tarnów nie odbędzie się. Na przeszkodzie w jego rozegraniu stanęły skutki intensywnych opadów śniegu. Na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle zalega spora ilość białego puchu, którego nie sposób skutecznie usunąć z pola gry.

Napisany dnia: 12.02.2021, 12:14
Jechali do pożaru sadzy w kominie. Samochód strażacki przewrócił się na bok
77

Dzisiaj przed godziną 8. dyżurny KP PSP w Jaśle otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w jednym z domów w Błażkowej. Do zdarzenia zadysponowano OSP Brzyska, OSP Błażkowa i JRG z Jasła. Niestety, podczas dojazdu do miejsca pożaru samochód ratowniczo-gaśniczy jednostki OSP Brzyska przewrócił się na bok.

Napisany dnia: 12.02.2021, 10:38
Kryta pływalnia i lodowisko ponownie otwarte
25

Od dzisiaj mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości znów mogą korzystać z krytej pływalni i lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To efekt poluzowania rządowych obostrzeń wprowadzonych w grudniu ubiegłego roku, w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Napisany dnia: 12.02.2021, 08:28
30-latek dwukrotnie włamał się i okradł sklep na stacji paliw
29

30-letni mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do sklepu na stacji paliw w Osieku Jasielskim. Przestępstw tych dokonał w ostatnim czasie dwukrotnie. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do winy. Grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 11.02.2021, 17:00
Powiat wnioskuje o dofinansowanie na budowę mostu na rzece Jasiołce
112

Władze powiatu będą wnioskować o dofinansowanie inwestycji w ramach środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na 2021 r. Koszt zadania oszacowano na blisko 7 mln zł. Budowa mostu wraz z dojazdami według założeń ma być zakończona jeszcze w tym roku. - Jeżeli wszyscy pozytywnie się nastawimy do budowy tego mostu, poprzemy tę inwestycję to nam się uda i w grudniu będziemy świętować, przecinać wstążkę i myśleć już o kolejny etapie – powiedział na sesji rady powiatu starosta Adam Pawluś.

Napisany dnia: 11.02.2021, 13:30
„Media bez wyboru”. Największe media w Polsce protestują przeciwko planowanej przez rząd składki z tytułu reklamy
561

Dzisiaj, część popularnych stacji telewizyjnych zamiast swoich programów nadaje specjalny komunikat. Na ekranach telewizorów widzowie mogą przeczytać hasło „Tu miał być Twój ulubiony program”. To element protestu pn. „Media bez wyboru”, w który zaangażowane są również największe portale internetowe, rozgłośnie radiowe oraz tytuły prasowe. Prywatni nadawcy protestują przeciwko rządowemu projektowi ustawy, który zakłada wprowadzenie składki z tytułu reklamy, który określają mianem haraczu.

Napisany dnia: 10.02.2021, 13:11
Zima nie zamierza odpuszczać. Prognozuje się intensywne opady śniegu
44

Meteorolodzy przewidują wystąpienie intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. W ciągu doby spaść może od 15 do 20 cm śniegu.

Napisany dnia: 10.02.2021, 11:00
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętych akwenach wodnych w Jaśle
9

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle odbyli ćwiczenia praktyczne w ramach doskonalenia zawodowego z zakresu ratownictwa lodowego na akwenie wodnym przy ul. Kwiatowej w Jaśle.

Napisany dnia: 10.02.2021, 11:00
Trwają zapisy na szczepienia pracowników żłobków i klubów dziecięcych oraz pieczy zastępczej
15

Do środy 10 lutego br. trwają zapisy na szczepienia opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej. – Bardzo zależy nam, by osoby na co dzień stykające się z dużą liczbą dzieci, były bezpieczne. Szczepienia tej grupy mają rozpocząć się już w najbliższy piątek – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Napisany dnia: 10.02.2021, 09:30
„Świętośpiewanie” w Suszcu. Kolejny sukces duetu wokalno- instrumentalnego z Jasielskiego Domu Kultury
11

Duet Karolina Polak (śpiew) i Maciej Ochwat (akordeon) zostali laureatami  Ogólnopolskiego Konkursu  Piosenki Świątecznej ”Świętośpiewanie”. Konkurs odbył się on-line w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Napisany dnia: 10.02.2021, 08:16
Nowa Kwiaciarnia w Jaśle

Zielona Galeria to zupełnie nowe miejsce na kwietnej mapie Jasła. Już od progu powitają Was pękate sukulenty, przepyszne storczyki i okazałe kaktusy. Kilka kroków dalej znajdziecie przepiękne, świeże kwiaty cięte, magiczne kompozycje kwiatowe, ceramiczne donice i misy z rodzimej manufaktury… Po prostu cuda! 

Napisany dnia: 10.02.2021, 07:26
Jasielskie kino otwarte już od piątku
59

Kino JDK wznawia działalność i zaprasza już w piątek na pierwsze po przerwie seanse filmowe.

Napisany dnia: 09.02.2021, 16:00
Kolejne wsparcie LOTOSU dla szpitali
4

Grupa LOTOS od początku pandemii włącza się w walkę z koronawirusem. Ważnym jej elementem jest wsparcie placówek systemu ochrony zdrowia w Polsce. Na początku lutego br. podjęto decyzję o przekazaniu przez Fundację LOTOS kolejnych środków, które trafią do szpitali w Parczewie, Nowym Tomyślu, Rypinie, Gdańsku, Gdyni oraz w Wejherowie. Koncern przekazał na ten cel już ponad 12 mln zł.

Napisany dnia: 09.02.2021, 14:37
Powiat szykuje się do sprzedaży zespołu dworsko-parkowego w Wolicy
96

W ubiegłym roku Dom Dziecka, który do niedawna mieścił się w Wolicy, w budynku dworku należącego niegdyś do rodziny Przyłęckich został przeniesiony do Kołaczyc. Od tamtej pory dworek stoi pusty. Władze powiatu zastanawiały się nad utworzeniem w nim Senioralnego Domu Opieki Dziennej. Ostatecznie zdecydowano, że zespół dworsko-parkowy zostanie wystawiony na sprzedaż.

Napisany dnia: 09.02.2021, 12:47
Kulki gejszy - jak stosować?
41

Kulki gejszy to przyrząd przeznaczony do ćwiczenia mięśni Kegla, czyli mięśni dna macicy, jak i również do urozmaicenia gry wstępnej. Produkt składa się z dwóch kulek o niewielkiej średnicy, połączonych ze sobą za pomocą sznureczka. Istnieją jednak różne rodzaje tego produktu, odpowiadające różnym potrzebom konsumentek. Jeżeli chcesz urozmaicić swoje życie seksualne z użyciem kulek miłości, jesteś w dobrym miejscu!

Napisany dnia: 09.02.2021, 12:00
Ruszyła rejestracja na bezpłatne warsztaty z programowania "Koduj z Gigantami"
2

Wystartowała rejestracja na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”– ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Dla uczestników z całego kraju przygotowano kilka tysięcy miejsc na zajęcia online! Eventy odbędą się w terminie 30.01. - 14.02.2021 r. Teleportuj się z nami do świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! Patronami Honorowymi wydarzenia są włodarze miast oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Napisany dnia: 09.02.2021, 08:47
Biedronka przy rondzie Solidarności w remoncie
64

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont sklepu Biedronka przy ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle. Ma on potrwać kilka tygodni. Otwarcie sklepu planowane jest na drugą połowę marca bieżącego roku. Prace remontowe mają na celu dostosowanie placówki do standardów obowiązujących obecnie w sklepach popularnej w Polsce sieci supermarketów.

Napisany dnia: 08.02.2021, 20:00
Była pracownica GOK-u w Nowym Żmigrodzie podejrzewana o przywłaszczenie ponad 18 tysięcy złotych
91

Prokuratura Rejonowa w Jaśle prowadzi śledztwo w sprawie pieniędzy, które zniknęły z konta Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie. Według wstępnych ustaleń wynika, że brakująca kwota to ponad 18 tysięcy złotych. Podejrzewana o ten proceder jest była główna księgowa placówki.

Napisany dnia: 08.02.2021, 13:37
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oddali osocze i krew niosąc pomoc chorym na Covid-19
6

Ponad 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zgłosiło się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju, celem oddania osocza ozdrowieńców oraz krwi, która ratuje życie. Wyrażony tym sposobem akt solidarności społecznej ma bardzo duże znaczenie dla chorych, którzy potrzebują pomocy w walce z COVID -19.

Napisany dnia: 08.02.2021, 11:00
Walentynkowy mega bonus od VIVO!
1

Z okazji Walentynek VIVO! Krosno przygotowało dla swoich klientów mega promocję. W dniach 11-13 lutego, do zakupionej Karty Podarunkowej o wartości min. 150 zł, Centrum Handlowe doda w prezencie aż 50 zł na drugiej karcie!  

Napisany dnia: 08.02.2021, 10:46
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105