Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje zaskakiwać swoich klientów nowymi pomysłami na promocje. Od poniedziałku obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

Napisany dnia: 27.04.2021, 08:41
Powiat przejął zadanie GDDKiA. Powstanie prawoskręt pomiędzy dw 992 a dk 28
60

Władze powiatu potrzebują trzech miesięcy na wykonanie prawoskrętu przy drodze powiatowej na ul. Kasprowicza w Jaśle łączącej się z drogą krajową nr 28. Zadanie chcą zakończyć przed otworzeniem ruchu na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 992. Samorząd powiatowy przejął bowiem zadanie należące do zarządcy dróg krajowych.

Napisany dnia: 26.04.2021, 16:22
150 worków śmieci zebranych przez mieszkańców Warzyc spłonęło w pożarze
50

Akcja sprzątania Warzyc zakończyła się powodzeniem. Udział w niej wzięło ponad 70 osób w tym młodzież szkolna. Po kilku godzinach porządków uczestnicy zebrali 150 worków śmieci. Niestety, ich poświęcenie i trud został zniweczony. W niedzielę o 4. nad ranem śmieci stanęły w płomieniach. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Sprawę bada jasielska policja.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 26.04.2021, 10:14
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - do 9 maja
0

Rodzice mogą nadal korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało przedłużone do 9 maja. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Napisany dnia: 26.04.2021, 08:37
Weź udział w konkursie i wygraj wierny reprint książki "Opis powiatu Jasielskiego" autorstwa księdza Władysława Sarny [WYNIKI]

Monografia pt. "Opis powiatu Jasielskiego" autorstwa księdza Władysława Sarny to pozycja absolutnie obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy żywo interesują się historią Jasła i regionu jasielskiego. Przed tygodniem światło dzienne ujrzał wierny reprint dzieła wydanego w 1908 r. Wy także możecie ją mieć. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Do wygrania są 3 egzemplarze książki.

Napisany dnia: 25.04.2021, 18:00
Do trzech razy sztuka. Pierwsze zwycięstwo Czarnych Jasło w rundzie wiosennej stało się faktem
46

Czarni Jasło po dwóch remisach wreszcie zdołali sięgnąć po komplet punktów w meczu rundy wiosennej, w którym rywalem jasielskiej drużyny była ekipa Partyzanta Targowiska. Niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze zwycięstwo zapewnili gospodarzom Łukasz Urban i Marcin Krajewski. Podopieczni Adama Domaradzkiego musieli się jednak sporo napocić, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść.

Napisany dnia: 25.04.2021, 15:36
Konkurs „Cyfrowy świat za 50 lat”
16

Szkoła Giganci Programowania z siedzibą w Jaśle zaprasza do udziału w konkursie na najbardziej kreatywną pracę plastyczną lub multimedialną dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 24.04.2021, 18:00
Food trucki odwiedziły Jasło!
50

Na płytę jasielskiego rynku zawitały food trucki. Do końca weekendu będzie można zasmakować np. w specjałach kuchni meksykańskiej, japońskiej, czy też oryginalnych burgerów. Nie zabraknie również lodów wytwarzanych według tradycyjnej receptury.

Napisany dnia: 24.04.2021, 14:30
Dorota Woźniak pożegnała się z Radą Powiatu
141

Dorota Woźniak utraciła prawo do sprawowania mandatu radnego. Dzisiaj po raz ostatni wzięła udział w sesji rady wygłaszając przemowę skłaniającą do refleksji. Po wielu latach pracy na rzecz samorządu i jego mieszkańców podziękowała pracownikom starostwa oraz kolegom oraz koleżankom z klubów PSPP i SDM za wieloletnią współpracę. - Od 30 lat powiat jasielski jest i będzie nadal moim centrum życiowym określonym względami osobistymi, towarzyskimi oraz administracyjno-prawnymi – powiedziała na zakończenie.

Napisany dnia: 23.04.2021, 21:31
Święta majowe – wywieś flagę, bądź dumny
46

W tym roku jasielskie obchody Konstytucji 3 maja niestety znów zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie w domu, wśród najbliższych.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:13
Zmarła kobieta potrącona na osiedlu Kopernika w Jaśle
44

W minioną sobotę na ul. Baczyńskiego w Jaśle na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 81-letniej mieszkanki Jasła, która doznała poważnych obrażeń ciała. Niestety, po kilku dniach od wypadku kobieta zmarła. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:00
Coraz bliżej rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz
16

PKP PLK S.A. sukcesywnie realizuje kolejne etapy przygotowań do rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w kolejnej perspektywie finansowej 2021-2027. W ramach zadania ma zostać przebudowana między innymi stacja Jasło.

Napisany dnia: 23.04.2021, 11:00
Wiosenny zlot food trucków w Jaśle. Jedz na wynos i wesprzyj gastronomię
11

Food trucki ruszyły w trasę i dzisiaj przyjadą do Jasła! Przez trzy dni będziemy przeżywać prawdziwy Rynek Smaków. Serwowane będą dania z całego świata od kuchni polskiej, po meksykańską, belgijską, amerykańską i wiele innych.

 

Napisany dnia: 23.04.2021, 10:08
Zwolniony ze służby policjant przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł
74

Były policjant jasielskiej komendy przyznał się do spowodowania kolizji i dobrowolnie poddał się karze. Sprawa dotyczy zdarzeń, które miały miejsce końcem czerwca ubiegłego roku w Jareniówce i Opaciu. Wobec mężczyzny prowadzone jest również śledztwo prokuratorskie w Krośnie pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Śledczy czekają na opinię biegłego, która będzie kluczową w tej sprawie.

Napisany dnia: 23.04.2021, 08:00
Rząd przyznał środki na budowę obwodnic Jasła, Pilzna, Brzostku i Kołaczyc
135

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał programy inwestycji dla trzech obwodnic na Podkarpaciu. Jak podkreślił, rząd przyznał środki finansowe na ich realizację. - Od dzisiaj te inwestycje będą posiadały zabezpieczenie finansowe. Gdy będzie gotowa dokumentacja koncepcyjna zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie tych trzech obwodnic Jasła, Brzostku i Kołaczyc oraz Pilzna.

Napisany dnia: 22.04.2021, 18:51
Stłuczka na drodze wojewódzkiej w Zarzeczu. Zapalił się osobowy nissan
25

Dzisiaj około godziny 12.30 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia Nissan Almera stanął w płomieniach. Kierujący volkswagenem trafił do szpitala.

Napisany dnia: 22.04.2021, 13:32
Uwaga! Możliwe burze z gradem
12

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 22.04.2021 r. od godz. 14.00 do godz. 20.00 prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze).

Napisany dnia: 22.04.2021, 13:00
Nowy radiowóz dla jasielskich policjantów
29

Policjanci z jasielskiej komendy otrzymali nowy samochód. Oznakowana kia ceed od dzisiaj patroluje ulice Jasła i okolicznych miejscowości. Zakup pojazdu został sfinansowany z budżetu Policji. Radiowóz będzie wykorzystywany w działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Napisany dnia: 22.04.2021, 12:00
Podręczniki szkolne - kiedy i gdzie kupić najtaniej?
2

Kupno podręczników szkolnych to temat, który rodzice zostawiają zazwyczaj na ostatnią chwilę, nawet jeżeli ich wykaz otrzymują kilka miesięcy przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wakacje to czas wolny od szkoły zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy o szkolnych obowiązkach swoich pociech zaczynają myśleć dopiero pod koniec sierpnia. Pokażemy, jak w prosty sposób zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt złotych przy zakupie podręczników i dlaczego warto pomyśleć o ich kupnie nieco wcześniej niż inni.

Napisany dnia: 22.04.2021, 11:00
Dyżur telefoniczny ZUS
1

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 23 kwietnia br. w godz. 10.00-12.00.

Napisany dnia: 22.04.2021, 10:43
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105