Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:00
Rodzaje opon terenowych – jakie wybrać?
2

Samochody z napędem 4x4 są użytkowane w różny sposób. Wiele z nich nigdy nie zjeżdża z asfaltu. Część porusza się głównie na asfalcie, ale muszą czasem przejechać leśną ścieżkę czy górską nieutwardzoną drogę pokrytą kamieniami, piaskiem i żwirem. Niektórzy kierowcy aut terenowych wykorzystują je do dalekich wypraw, aby zwiedzać świat i zdobywać miejsca, do których nie prowadzą drogi asfaltowe. Jeszcze inni uwielbiają mierzyć się z najcięższymi warunkami terenowymi. Dla każdego ze sposobów wykorzystania auta 4x4 przygotowano inny rodzaj ogumienia terenowego. Jak dopasować typ opon 4x4 do swoich potrzeb?

Napisany dnia: 17.03.2023, 08:33
Krempna. Ostoja. W dodatku Magurska. Sprawdźcie koniecznie!

Wielkimi krokami, zbliża się sezon turystyczny. Krempną znów odwiedzą tysiące gości. Od lat jednak, żeby mogli coś zjeść - musieli wyjeżdżać poza miejscowość lub zjeść coś przysłowiowych "budek". Zmieniło się to. Ten sezon będzie smaczniejszy. To za przyczyną Magurskiej Ostoi.

Napisany dnia: 16.03.2023, 18:47
O gwiazdach neutronowych, czarnych dziurach i promieniowaniu kosmicznym w jasielskim GENie
5

W miniony piątek, w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. Jackiem Niemcem. Naukowiec przyjechał do Jasła z wykładem pt. „W głąb kosmosu. Gwiazdy neutronowe, czarne dziury, eksplozje i promieniowanie kosmiczne”. O tym, jak funkcjonuje kosmos mogło przekonać się ponad stu uczniów jasielskich szkół ponadpodstawowych.

Napisany dnia: 16.03.2023, 14:55
"Efekt "ulgi" w kosztach ogrzewania jest fikcją" – lokatorzy czterech spółdzielni mieszkaniowych domagają się rekompensat
133

Mieszkańcy czterech spółdzielni mieszkaniowych podpisali petycję skierowaną do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z żądaniem objęcia ich rekompensatami bezpośrednimi za wzrost cen dostawy energii cieplnej. Pisma z 4200 podpisami zostaną przesłane do resortu za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami.

Napisany dnia: 16.03.2023, 14:01
Jechał za szybko. Kontrola policjantów wykazała, że kierował fiatem po użyciu alkoholu
25

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierowcę dostawczego fiata, który przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu.

Napisany dnia: 16.03.2023, 12:54
Ogromny sukces nauczyciela Chemika!
26

Damian Matłosz - Uczy i inspiruje – wyróżniony przez MEiN „Zawodowiec Roku 2022”.

Napisany dnia: 16.03.2023, 10:17
Porażka Czarnych Jasło w ostatnim zimowym sparingu
20

Ostatnie akordy zimowego okresu przygotowawczego są dla Czarnych Jasło bardzo pracowite. W odstępie zaledwie kilku dni podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe. W środę (15 marca br.) Czarni zmierzyli się na własnym terenie z zespołem Startu Rymanów. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść gości.

Napisany dnia: 16.03.2023, 08:27
"Dobrostan kotów był zagrożony" – podkreśliła pracownica Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jaśle
29

Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie znęcania się nad kotami w hodowli maine coon w Jaśle. Tym razem zeznania w tej sprawie złożyło kilku policjantów biorących udział w interwencjach na terenie hodowli, inspektorka OTOZ-u oraz pracownica z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jaśle, która dwa lata temu we wrześniu przeprowadziła kontrolę. Jej zdaniem koty były zaniedbane i został naruszony dobrostan zwierząt.

Napisany dnia: 15.03.2023, 19:12
Miasto Jasło zwiększa wydatki na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi w 2023 r.
48

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Jasła w 2023 r. Na jego realizację jasielski magistrat zamierza wydać 129 000 zł. 

Napisany dnia: 15.03.2023, 16:33
Dzięki świadkowi, nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów
36

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przyczyniła się do tego prawidłowa postawa świadka. 48-letniego kierowcę forda mogą czekać teraz surowe konsekwencje.

Napisany dnia: 15.03.2023, 14:20
II Zimowy Bieg Beskidnika
2

12 marca 2023 r. już po raz drugi spotkaliśmy się z miłośnikami biegów górskich w Foluszu w ramach Zimowego Biegu Beskidnika. Prawie 250 biegaczy wyruszyło na trasy o długości 6 i 21 km, szlakami Magurskiego Parku Narodowego. Na listach startowych pojawili się sportowcy z województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i  mazowieckiego.  Pomimo ciężkich warunków biegaczom udało się osiągnąć znakomite wyniki.

Napisany dnia: 15.03.2023, 12:00
Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. Na powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych klienci znajdą tutaj szeroki asortyment maszyn ogrodniczych narzędzi, sadzonek krzewów owocowych i ozdobnych oraz wielu innych artykułów w atrakcyjnych cenach.

Napisany dnia: 15.03.2023, 09:09
Porywisty wiatr daje się we znaki
38

Od wczoraj na terenie województwa podkarpackiego występuje silny, porywisty wiatr. Żywioł powalił wiele drzew i gałęzi. W kilkunastu przypadkach konieczne było zabezpieczenie uszkodzonych dachów budynków gospodarczych mieszkalnych i użyteczności publicznej. Od wczoraj strażacy z powiatu jasielskiego do tych zdarzeń wyjeżdżali 18 razy.

Napisany dnia: 14.03.2023, 18:58
Kamil Piątkowski z pierwszą asystą w barwach KAA Gent
14

Kamil Piątkowski ponownie zaznaczył swoją obecność w belgijskiej Jupiler Pro League. W sobotę jego KAA Gent zmierzyło się na wyjeździe z ekipą Zulte Waregem. Wynik spotkania otworzył Julien de Sart. Asystę przy golu defensywnego pomocnika zaliczył Kamil Piątkowski.

Napisany dnia: 14.03.2023, 17:07
II edycja „Talenciaków”
0

Po ubiegłorocznym sukcesie Jasielski Dom Kultury zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu “TALENCIAKI”. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br.

Napisany dnia: 14.03.2023, 17:00
Warsztaty „Kampanii Bezpieczny Maluch” w Jaśle
3

24 marca o godz. 17 zapraszamy na zajęcia edukacyjne dla przyszłych rodziców, które odbędą się w Generatorze Nauki GEN Jasło, ul. Bednarska 2. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Zapisy już trwają.

Napisany dnia: 14.03.2023, 16:00
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Czekajem
0

Zbigniew Czekaj, fotograf z zamiłowania, którego można spotkać z aparatem na podjasielskich ścieżkach o każdej porze dnia i roku, opowie o swoim hobby podczas 31. spotkania Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się 21 marca br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK. Wstęp wolny.

Napisany dnia: 14.03.2023, 14:00
Dzieci z wizyta w jasielskiej komendzie
0

Uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej oraz Szkoły Podstawowej w Zarzeczu odwiedzili jasielskich policjantów. Była to okazja do zwiedzenia komendy, wysłuchania prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i promowania zawodu policjanta. Tradycyjnie, po zakończeniu spotkania, policyjni profilaktycy wyposażyli gości w elementy odblaskowe.

 

Napisany dnia: 14.03.2023, 12:52
Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli miejskich
30

Burmistrz Miasta Jasła ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów do sześciu miejskich placówek oświatowych. Termin zgłoszeń mija 31 marca br.

Napisany dnia: 14.03.2023, 12:33
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657