Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?
111

Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

Napisany dnia: 29.07.2020, 09:30
Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój i stałe podnoszenie standardu obsługi klienta, zakończył właśnie rozbudowę swojej siedziby przy ul. Produkcyjnej. Otwarciu nowego rozdziału w historii salonu towarzyszyć będą sierpniowe promocje dla klientów Toyoty.

Napisany dnia: 29.07.2020, 07:17
Ostrzeżenie o burzach z gradem
4

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniach od 28.07.2020 r. od godz. 22 00 do 29.07.2020 r. do godz. 07 00 , prognozuje się zwłaszcza na zachodzie województwa - wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 28.07.2020, 20:47
Na cmentarzu brakuje podjazdów dla niepełnosprawnych. Co na to miasto?
36

Osoby niepełnosprawne ruchowo nie mają lekko, bowiem dostęp do nowych sektorów cmentarza komunalnego przy ul. Mickiewicza w Jaśle jest dla nich praktycznie niemożliwy. W najtrudniejszej sytuacji są osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Urzędnicy mają się sprawie przyjrzeć. Nie ukrywają jednak, że cmentarz jest usytuowany na zróżnicowanym terenie pod względem wysokościowym. - Różnice poziomu są tak duże, że spadki, które tam występują nie pozwalają zrobić pochylni o prawidłowym ich nachyleniu bezpiecznym dla osób niepełnosprawnych – wyjaśniał Tadeusz Betlej, kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 28.07.2020, 13:00
W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających
1

Już prawie półmetek wakacji. Policjanci oraz zaprzyjaźnione służby i podmioty nie ustają w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje 2020”, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, aby prowadzić edukację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ubiegłym tygodniu odwiedzili obozowiczów w Hucie Polańskiej. Prowadzili także zajęcia w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”.

Napisany dnia: 28.07.2020, 10:01
Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u
57

Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

Napisany dnia: 28.07.2020, 09:19
„Parkowa” zaskakuje nowym menu i stylem

Są takie miejsca, bez których istnienia nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie naszego miasta. Miejsca, które łączą kolejne pokolenia niezmienne wyśmienitą kuchnią oraz atmosferą. Do takich bezsprzecznie należy kawiarnia i restauracja „Parkowa”. Choć w Jaśle obecna jest od ponad sześćdziesięciu lat, wciąż potrafi zaskoczyć swoich klientów nowym wyśmienitym menu, czy też stylowym wystrojem wnętrz.

Napisany dnia: 28.07.2020, 07:42
Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. Tym razem jednak pod nowym szyldem. Już w najbliższą sobotę wielkie otwarcie sklepu obuwniczego ULMA. W dniu otwarcia nie zabraknie atrakcyjnych promocji.

Napisany dnia: 28.07.2020, 07:40
Białe zegarki od Tommyego Hilfigera świetnie prezentują się na każdym nadgarstku
7

Tommy Hilfiger to marka, która od lat inspiruje i zaskakuje. W kolekcjach amerykańskiego producenta można znaleźć akcesoria dla pań oraz panów. Wybierając zegarek męski lub damski, warto zwrócić uwagę na modele na białych paskach. Świetnie prezentują się one w wersji casualowej oraz eleganckiej, dlatego powinny znaleźć się w każdej garderobie.

Napisany dnia: 27.07.2020, 20:33
Samochodem do kina
4

Zapraszamy do kina samochodowego na parkingu przy ul. Farnej. W trzy sierpniowe soboty odbędą się tu seanse filmowe. W repertuarze znajdzie się kino familijne, polska komedia oraz dramat biograficzny.

 

Napisany dnia: 27.07.2020, 18:13
Gmina odrestauruje ostatni zabytek w Tarnowcu. Dwór Pilińskich stanie się miejscem kulturalno-edukacyjnym
47

Od lutego br. dwór Pilińskich w Tarnowcu jest własnością gminy. Zabytek został odkupiony za 1 mln 7 tys. zł i zostanie przeznaczony na działania prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu. Władze gminy starają się o dofinansowanie ze środków norweskich.

Napisany dnia: 27.07.2020, 12:59
Oddając krew uratujesz życie i oddajesz hołd powstańcom warszawskim
11

Oddaj krew w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego zostań współczesnym bohaterem. 1 sierpnia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie odbędzie się akcja honorowego dawstwa krwi. - Już dzisiaj zapraszamy wszystkie osoby, które chcą przekazać cząstkę siebie dla ratowania innych – zachęcają strażacy ochotnicy.

Napisany dnia: 27.07.2020, 11:26
Zderzenie samochodu ciężarowego z fiatem
11

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7. na drodze krajowej nr 28 w Trzcinicy. Zestaw pojazdów podczas manewru wyprzedzania uderzył w tył samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła kierująca fiatem.

Napisany dnia: 27.07.2020, 09:08
Pożar samochodu w Siedliskach Żmigrodzkich
16

Dzisiaj około godziny 13. na prywatnej posesji w Siedliskach Żmigrodzkich wybuchł pożar samochodu w osobowego. W wyniku tego zdarzenia z lekkimi oparzeniami ciała do szpitala z trafiła jedna osoba.

Napisany dnia: 26.07.2020, 14:06
Czarni przegrali z JKS-em Jarosław na inaugurację ligi
60

W sobotnim meczu pierwszej kolejki sezonu 2020/2021 IV ligi Czarni Jasło musieli uznać wyższość gości z Jarosławia. Gospodarze przegrali na własnym stadionie 0:2. Podopieczni Arkadiusza Barana już w pierwszej odsłonie spotkania rozstrzygnęli jego losy.

Napisany dnia: 25.07.2020, 23:19
Trwa zbiórka „Pomoc powodzianom z Miasta Jasła”
78

Przypominamy, że jeszcze do 31 lipca br. trwa zbiórka finansowa na rzecz poszkodowanych przez nawałnice mieszkańców Jasła. Osoby chcące wesprzeć poszkodowanych prosimy o dokonywanie wpłat na numer rachunku bankowego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle: Bank Pekao S.A. 83 1240 2337 1111 0000 3728 5317 z dopiskiem „Pomoc powodzianom z Miasta Jasła”.

Napisany dnia: 25.07.2020, 08:00
Ogród dla motyli
9

W Ogródku Jordanowskim, w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Jasła, powstaje edukacyjna ścieżka ekologiczna. Ma ona popularyzować wiedzę biologiczną, pokazywać gatunki, które próbują przetrwać w pobliżu człowieka oraz te, które zrezygnowały z życia w naturalnych warunkach i na stałe towarzyszą ludziom. Jednym z elementów ścieżki jest ogród motyli.

Napisany dnia: 24.07.2020, 20:40
Na stadionie w Skołyszynie zabłysły światła
34

Mamy dobre wieści. Niedawno na stadionie sportowym w Skołyszynie zakończyła się budowa oświetlenia. Inwestycja kosztowała 160 tys. zł i została zrealizowana ze środków budżetu gminy.

Napisany dnia: 24.07.2020, 20:00
W sobotę wieczorem zostaną odkomarzone tereny gminne w Skołyszynie
30

Już jutro w godzinach wieczornych, jeśli na to pozwolą warunki pogodowe zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania 12 ha terenów należących do gminy Skołyszyn.

 

Napisany dnia: 24.07.2020, 17:30
Jasielskie osiedle Kopernika znów stało się składowiskiem odpadów
41

Na osiedlu Kopernika w Jaśle zlokalizowanych jest kilka punktów, w których jego mieszkańcy mogą wyrzucać odpady. W przypadku dwóch z nich, notorycznie składowane są w ich obrębie odpady wielkogabarytowe. Z podjeżdżających regularnie samochodów wyrzucane są meble, materiały budowlane, sprzęt elektroniczny, czy też opony. Choć proceder ten jest niezgodny z obowiązującymi przepisami, a wspomniane miejsca znajdują się pod nadzorem kamer miejskiego monitoringu, nie brakuje osób, które zaśmiecają osiedle.

Napisany dnia: 24.07.2020, 14:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105