Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Młodzi z „Chemika” - z szacunkiem i pamięcią
6

Jak co roku uczniowie jasielskiego „Chemika” wykonali prace porządkowe na cmentarzu z I wojny światowej nr 36 i 37 na Podzamczu. Jest to jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.

Napisany dnia: 14.10.2021, 14:30
"Wygląd przystanku godny pożałowania" – napisał Czytelnik
43

Do naszej redakcji napisał mieszkaniec osiedla Kaczorowy, który zwrócił uwagę na wygląd i usytuowanie przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza w Jaśle. - Ulica jest bardzo ruchliwa, auta do Gamratu jeżdżą z dużą prędkością, a zatoczki żadnej – skarży się jaślanin. Miasto zapewnia, że zorganizuje wizje lokalną w terenie z udziałem policji i zarządcy drogi powiatowej.

Napisany dnia: 14.10.2021, 08:00
Wiemy, jak w dziedzinie inwestycji radzą sobie nasze samorządy
112

„Wspólnota” opublikowała ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020. Ubiegły rok, był drugim z rzędu, w którym odnotowano zmniejszenie się wydatków majątkowych ponoszonych przez samorządy. Jasło, wśród miast powiatowych uplasowało się w ostatniej, trzeciej setce rankingu, notując tym samym znaczący spadek w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Słabiej wypadł także powiat jasielski. Dane dotyczące kilku gmin wiejskich w powiecie jasielskim są dla nich z kolei nieco bardziej optymistyczne.  

Napisany dnia: 13.10.2021, 16:01
Medyka. Udaremniono próbę przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy
5

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Napisany dnia: 13.10.2021, 13:59
Oddaj książki i pomóż stworzyć bibliotekę dla podopiecznych OREW w Krośnie
0

Księgarnia Autorska i VIVO! Krosno organizują zbiórkę książek dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie. Celem akcji jest stworzenie biblioteki na terenie placówki. Akcja rusza 18 października i potrwa aż do 13 listopada.

Napisany dnia: 13.10.2021, 12:33
Rynek pierwotny Warszawa
0

Na rynku nieruchomości w Warszawie dzieje się naprawdę sporo! Ciągle powstają nowe domy, mieszkania i apartamenty. Cały czas pojawiają się też nowi nabywcy mieszkań. Jak się okazuje, coraz chętniej kupowane są nieruchomości właśnie na rynku pierwotnym. To normalne, że wielu ludzi woli urządzić od samego początku swoje małe (bądź duże) M i dlatego stawia na rynek pierwotny.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:58
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: spotkanie z lekarzem - poetą
0

„Jerzy Gronkiewicz - kilka słów, garstka nut”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na wtorek, 26 października br., o godz. 17.00. Gościem klubu będzie lekarz Jerzy Gronkiewicz, którego pasją jest twórczość literacka: pisanie wierszy i utworów prozatorskich, a także komponowanie piosenek.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:27
Pracownicy zakładu Kronoflooring wraz z rodzinami posadzili 500 sztuk młodych jodeł
24

Firma Kronoflooring istniejąca w Jaśle od czterech lat już po raz drugi zorganizowała akcję pn. "Kronodrzewko" w ramach której, w Nadleśnictwie Kołaczyce w miejscowości Bierówka pracownicy wraz z rodzinami posadzili 500 sztuk drzew. - Nasze działania prowadzone są w najbliższej okolicy, gdzie funkcjonuje nasz zakład. Można powiedzieć, że po sąsiedzku sadzimy drzewka. Chcemy budować świadomość społeczną w zakresie ochrony środowiska, upowszechniać wiedzę ekologiczną oraz dawać dobre wzorce młodemu pokoleniu – podkreśla Ilona Górnicka - Mielnik, menadżer działu HR w Kronoflooring Sp. z o.o.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:00
Jesień - czas na laser

Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Napisany dnia: 13.10.2021, 08:13
Właścicielka hodowli kotów maine coon w Jaśle i jej córka usłyszały zarzuty znęcania się nad zwierzętami
64

Inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka po trzech interwencjach w obecności policjantów odebrali hodowli kotów rasy maine coon w Jaśle łącznie 141 zwierząt. Nie mogli pozwolić, aby koty nadal żyły w brudzie, we własnych odchodach, niedożywione i chore. Sprawa została również zgłoszona do prokuratury. W ubiegłym tygodniu właścicielka oraz jej córka usłyszały zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Kobiety nie przyznały się do winy i odmówiły składania wyjaśnień.

Napisany dnia: 12.10.2021, 18:33
Edukują dzieci na temat bezpieczeństwa na torach
7

Akcja „Bezpieczny przejazd” wraca do szkół i przedszkoli po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wczoraj o tym, jak należy zachować się w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych miały okazję usłyszeć przedszkolaki w Warzycach oraz uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle.

Napisany dnia: 12.10.2021, 16:00
KK-T JDK i PTTK zapraszają na wycieczkę: Jeziorka Duszatyńskie w jesiennych barwach
4

W niezwykle urokliwy bieszczadzki zakątek, będący jedną z największych atrakcji przyrodniczych tych gór, poprowadzi wycieczka autokarowa, zaplanowana na 23 października br. (sobota), a organizowana wspólnie przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

Napisany dnia: 12.10.2021, 14:00
Przy szkołach w Lisowie i Jabłonicy powstały nowe boiska wielofunkcyjne
21

Przy szkołach podstawowych w Lisowie i Jabłonicy powstały nowe boiska wielofunkcyjne. Łączny koszt wykonanych prac opiewa na ponad pół miliona złotych.

Napisany dnia: 12.10.2021, 13:00
Zagłosuj na swoim osiedlu – trwa Jasielski Budżet Obywatelski
5

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy swój głos można oddać również na poszczególnych osiedlach. W tym tygodniu głosować w swoich domach i klubach osiedlowych mogą mieszkańcy: Brył, Brzyszczek i Kaczorowy, Gamratu i Mickiewicza oraz Ulaszowic (na placu zabaw przy ul. Mendysa).

Napisany dnia: 12.10.2021, 12:00
Wypadek w rejonie skrzyżowania ul. 3 Maja i Wojska Polskiego. Motorowerzysta trafił do szpitala
26

Wczoraj około godziny 14.30 w rejonie skrzyżowania ul. 3 Maja i Wojska Polskiego w Jaśle doszło do wypadku, w którym ucierpiał 38-letni kierowca motoroweru. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 12.10.2021, 11:30
Obiady jak u mamy!

Bar mleczny "Wojtek", każdego dnia serwuje swoim klientom przepyszne zestawy obiadowe oraz wyśmienite pierogi. Przy większych zamówieniach bar proponuje atrakcyjne rabaty. W swojej ofercie ma także usługi kateringowe dla firm i na każdą okazję.  

Napisany dnia: 12.10.2021, 10:30
Kolejne spotkanie KKD Panoptikum
0

Już dzisiaj o godzinie 18.00 w JDK odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. 

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:39
Międzygminne ćwiczenia OSP na terenie zakładu ERKO w Czeluśnicy
0

W minioną sobotę (9 października br.) w miejscowości Czeluśnica, gmina Tarnowiec odbyły się międzygminne ćwiczenia na terenie Zakładu ERKO sp.z.o.o.sp.k., w których udział brały jednostki OSP z terenu gminy Tarnowiec i Jasło. Ćwiczenia dotyczyły prowadzenia działań z zakresu gaszenia pożaru zakładu produkcyjnego. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Jaśle, 10 jednostek OSP z terenu Gminy Tarnowiec oraz 3 jednostki OSP z terenu Gminy Jasło.

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:23
"300 tysięcy złotych za życie naszego synka"
34

3-letni Tomuś z Krosna ma wyściółczaka- złośliwy nowotwór mózgu. Kołem ratunkowym dla chłopca jest protonoterapia w szpitalu w Essen w Niemczech. Koszt leczenia tą metodą wyceniono na 300 tysięcy złotych! - Jesteśmy tu, by prosić Was o pomoc. Tylko tak będziemy w stanie zapłacić za leczenie i ratować nasze ukochane dziecko – apelują rodzice Tomusia.

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:11
W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki 67-latka
19

Dzisiaj koło godziny 16. służby ratunkowe udały się do Łężyn, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał leżeć w cieku wodnym. Po przybyciu na miejsce konieczne było podjęcie jego reanimacji. Pomimo wysiłku ratowników nie udało się przywrócić czynności życiowych 67-latka.

Napisany dnia: 11.10.2021, 21:24
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105