Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
ZUS: dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje od 9 listopada
0

Od 9  do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

Napisany dnia: 09.11.2020, 09:24
Honda zsunęła się z płyt i wpadła do Wisłoki
35

Wczoraj około godziny 15. na granicy Kątów i Myscowej osobowa honda podczas przejazdu przez betonowe płyty zsunęła się z nich prosto do rzeki Wisłoki. Konieczna była pomoc strażaków z OSP Krempna i OSP Myscowa.

Napisany dnia: 09.11.2020, 08:47
Osłabieni Czarni bez gola i z kolejną porażką. Izolator nie pozostawił jaślanom złudzeń
19

W sobotnim meczu 20. kolejki IV ligi podkarpackiej Czarni Jasło nie sprostali na własnym boisku Izolatorowi Boguchwała. Goście dominowali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle. Skromne zwycięstwo Izolatorowi zapewnił Piotr Buda, strzelec jedynego gola w meczu.

Napisany dnia: 08.11.2020, 09:29
Taki spacerowicz w środku miasta to prawdziwa rzadkość
6

Wieczorne spacery to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu to także okazja do tego, aby odreagować po pracy oraz całodniowych obowiązkach. Nic więc dziwnego, że w Jaśle często spotkać można spacerowiczów. Takiego miłośnika miejskich wędrówek z pewnością jednak nie spodziewała się dwójka mieszkańców naszego miasta. Na ul. Piłsudskiego spotkali bowiem… bobra.

Napisany dnia: 07.11.2020, 15:53
„W historii Rady Powiatu w Jaśle jest to działanie bez precedensu”. Radni PiS pozbawili Dorotę Woźniak mandatu
353

Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę stwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Doroty Woźniak z powodu nieposiadania prawa wybieralności w dniu wyborów. Wniosek do Zarządu Powiatu o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący rady Józef Rosół (PiS). Przeciwko uchwale głosowali wszyscy radni klubów SDM i PSPP oraz Stanisław Święch z klubu PiS. Od głosu wstrzymał się Ryszard Papciak.

Napisany dnia: 07.11.2020, 14:39
W programie „Zakochaj się w Polsce” już jutro o Jaśle!
40

Długo zapowiadany odcinek pokazujący m.in. walory historyczne i kulturowe Jasła w programie „Zakochaj się w Polsce” zostanie wyemitowany już jutro 8 listopada o 8.30 na TVP1.

Napisany dnia: 07.11.2020, 13:52
Chcą przywrócić kamienicy jej przedwojenny wygląd
63

W Jaśle niewiele jest obiektów, które w czasie II wojny światowej były niemymi świadkami niemal całkowitego zniszczenia miasta. Jednym z takich budynków jest kamienica przy ul. Asnyka, która w pewnym sensie łączy tragiczną kartę w historii Jasła z nowym rozdziałem w jego dziejach - odbudowy miasta. Budynek, krok po kroku odzyskuje przedwojenny charakter.

Napisany dnia: 07.11.2020, 08:00
Miłosz Leszkiewicz komisarzem rządowym w gminie Tarnowiec
89

Po śmierci Jana Czubika wojewoda Ewa Leniart rekomendowała Miłosza Leszkiewicza na pełniącego obowiązki wójta gminy Tarnowiec. Decyzją premiera został on powołany na komisarza rządowego do czasu wyboru nowego włodarza gminy.

Napisany dnia: 06.11.2020, 17:17
Czarni Jasło zmierzą się z Izolatorem Boguchwała
40

Już jutro, Czarni Jasło rozegrają kolejny mecz o punkty w ramach 20. serii spotkań IV ligi podkarpackiej. Jaślanie zmierzą się w z Izolatorem Boguchwała na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mecz zostanie rozegrany o nietypowej porze przy sztucznym oświetleniu. Spotkanie zaplanowano bowiem na godz. 19:10.  

Napisany dnia: 06.11.2020, 14:08
Trwa przenoszenie chorych pacjentów na oddziały covidowe
91

Pacjenci z potwierdzonym koronawirusem, którzy od połowy października zostali umieszczeni w głównym budynku jasielskiego szpitala zostają przenoszeni do oddziału dedykowanego osobom zakażonym SAR-CoV-2. Oddziały dermatologiczny i zakaźny przekształcono w oddział covidowy.

Napisany dnia: 06.11.2020, 11:36
Najnowsze dane Sanepidu. 70 nowych zakażeń w powiecie jasielskim
43

Z dzisiejszego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że na Podkarpaciu zakażonych koronawirusem zostało kolejnych 1707 osób. W ostatnich kilku dniach zmarło 27 mieszkańców województwa podkarpackiego.

Napisany dnia: 06.11.2020, 10:57
Smartband - monitoruj swoje wyniki sportowe!
0

Smartbandy to lekkie, wygodne opaski przeznaczone dla sportowców lub dla każdego, kto chce zacząć zdrowy tryb życia z wystarczającą ilością ruchu. Ich design sprawia, że możesz zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Smartband sprawdzi się zarówno na siłownię, jak i podczas biegania, bez konieczności monitorowania postępów za pomocą telefonu. To wygodna opaska silikonowa, bez problemu mogąca zastąpić tradycyjny zegarek i przy okazji dbająca o Twoje zdrowie.

Napisany dnia: 06.11.2020, 10:00
300 koncentratorów tlenu trafi do chorych na Covid-19 na Podkarpaciu
66

Ruszył pilotażowy projekt skierowany do osób mających problemy z oddychaniem i wymagających tlenoterapii. Na Podkarpaciu zakażeni koronawirusem będą mieli możliwość skorzystania z 300 koncentratorów tlenu. Sprzęt zostanie wypożyczony na okres 7 do 10 dni a o tym, kto go otrzyma będzie decydować lekarz POZ-u.

Napisany dnia: 06.11.2020, 08:00
Elegancja ukryta w każdym flakonie – znajdź swoje ulubione francuskie perfumy
0

Francja nie bez powodu uznawana jest za światową stolicę perfum. To właśnie w tym kraju w XIX wieku, mimo tradycji tworzenia aromatycznych mikstur sięgającej czasów starożytności, właściwie rozwinęła się branża zapachowa. Wiedza na temat przetwarzania składników organicznych była już wówczas na tyle zaawansowana, że podjęto pierwsze próby tworzenia syntetycznych zapachów zastępujących drogie lub trudno dostępne naturalne substancje. Obecnie pachnidła rodem z Francji, mimo upływu lat, cieszą się nieustającym uznaniem konsumentek.

Napisany dnia: 06.11.2020, 07:56
Rośnie liczba chorych na Covid-19 w DPS w Foluszu
122

Już nie u 13 a 60 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Foluszu potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem. SARS-CoV-2 stwierdzono także u czterech osób z personelu medycznego...

Napisany dnia: 05.11.2020, 15:23
Oskarżeni o rozbój na młodym zawodniku Czarnych Jasło staną przed sądem
27

W październiku bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu gorlickiego, w związku z rozbojem dokonanym na młodym zawodniku Czarnych Jasło, do którego doszło w lipcu. Mężczyźni oczekują na proces w areszcie. Grozi im kara pozbawiania wolności od 2 do 12 lat więzienia.

Napisany dnia: 05.11.2020, 13:00
W Skołyszynie powstał PSZOK
23

W Skołyszynie dobiegły końca prace związane z budową Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zadanie zostało zrealizowane na kwotę ponad 1mln 235 tys. zł. Planowane otwarcie PSZOK-u ma nastąpić końcem bieżącego roku.

Napisany dnia: 05.11.2020, 12:41
Koronawirus na Podkarpaciu. W powiecie jasielskim 73 nowe zakażenia
69

W Polsce potwierdzono ponad 27 tysięcy zachorowań na Covid-19. Jak wynika z czwartkowych danych Sanepidu, w województwie podkarpackim zakażonych jest kolejne 1553 osoby. W powiecie jasielskim odnotowano 73 nowe przypadki.

Napisany dnia: 05.11.2020, 10:50
ZUS pozyskuje dane o osobach na kwarantannie lub w izolacji
1

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozyskuje dane o osobach, które odbywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. Zakład udostępnia te informacje płatnikom składek (m.in. pracodawcom). Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Napisany dnia: 05.11.2020, 09:51
W restauracji "U Schabińskiej" dostaniesz ciepły posiłek za darmo
47

Przez najbliższe dwa tygodnie w restauracji "U Schabińskiej" w Jaśle będą wydawane ciepłe posiłki dla tych, którzy w obecnej sytuacji potrzebują pomocy. - Każdy może przyjść po ciepły posiłek. Dla siebie, rodziców, sąsiada będącego na kwarantannie. Zapytajcie komu możecie pomóc – zachęca Grzegorz Schabiński, współwłaściciel restauracji.

Napisany dnia: 05.11.2020, 09:39
 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105