Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pierwszy w Jaśle radiowóz w nowych barwach
29

Jasielska flota radiowozów powiększyła o nowy pojazd. Jest nim Skoda Scala, która wyróżnia się na tle pozostałych radiowozów nowym oznakowaniem. Na co dzień, będzie używana przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Napisany dnia: 20.11.2023, 08:39
Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać prace w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
1

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przypominają, że do 18 grudnia można przekazywać swoje autorskie prace w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Tegoroczna XXIX edycja nosi tytuł: „Jasło malowane światłem”.

Napisany dnia: 19.11.2023, 12:43
Sobota pełna wrażeń, czyli spotkanie z nauką w PANS w Krośnie
0

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu! Po raz pierwszy w Krośnie odbędą się ogólnopolskie zawody Robotyczne "RobON", do których zgłosiło się ponad 30 drużyn z całej Polski.

Napisany dnia: 19.11.2023, 08:37
O Łemkowszczyźnie w Muzeum Regionalnym w Jaśle
2

W miniony czwartek (16 listopada br.) w Muzeum Regionalnym w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z dr. Hubertem Ossadnikiem. Historyk, regionalista i przewodnik beskidzki, którego naukowe zainteresowania koncentrują się wokół kwestii związanych z mniejszościami narodowymi, skupił się na omówieniu swojej najnowszej publikacji - „Miedzy Osławą, a Jasiołką. Łemkowszczyzna wschodnia w latach 1918-1939”. Spotkanie z byłym kustoszem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku stało się również okazją do dyskusji na temat historii i kultury Łemków.

Napisany dnia: 17.11.2023, 19:11
Powstał film promujący gminę Tarnowiec. Zobaczcie efekty pracy jego twórców!
106

Gmina Tarnowiec zaprezentowała swój pierwszy film promocyjny. Ukazuje on najważniejsze miejsca, wydarzenia tradycje i ludzi. - Chcieliśmy przygotować film krótki, trafiający do mieszkańców, ale również turystów oraz gości – mówi wójt gminy Agata Augustyn.

Napisany dnia: 17.11.2023, 18:33
Komendant Piotr Śmietana awansował na starszego brygadiera
44

W czwartek 16 listopada w Wojewódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była to doskonała okazja do wręczenia odznaczeń oraz awansów ponad 100 strażakom z Podkarpacia, w tym komendantowi KP PSP w Jaśle – Piotrowi Śmietanie, który awansował na wyższym stopień służbowy starszego brygadiera.

Napisany dnia: 17.11.2023, 15:00
W Polanach zatrzymano 20 nielegalnych cudzoziemców z Bliskiego Wschodu
125

W środę 15 listopada w związku z otwarciem przejścia granicznego w Barwinku do Polski wjechał pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych, który zwrócił uwagę strażników granicznych. Za pojazdem ruszył pościg, który zakończył się w Polanach w gminie Krempna. Zatrzymano 20 osób bez wymaganych dokumentów.

Napisany dnia: 17.11.2023, 13:24
Obchody 140. rocznicy urodzin prof. Szymona Wierdaka
1

140 lat temu na świat przyszedł prof. Szymon Wierdak. Niewielu mieszkańców Jasła wie, że ten znakomity botanik, działacz ochrony przyrody i krajoznawstwa, społecznik i aktywny członek licznych towarzystw naukowych związany był z naszym miastem. To właśnie tutaj, będąc uczniem jasielskiego gimnazjum zdał maturę. Nie podlega dyskusji fakt, że zasłużony leśnik, jakim bez wątpienia był prof. Szymon Wierdak, zasługuje na pamięć potomnych.

Napisany dnia: 17.11.2023, 12:00
Pani Jolanta z Sadek pomagała innym. Dzisiaj sama potrzebuje wsparcia
14

Pani Jola Wygnał  w gminie Nowy Żmigród znana jest ze swojej dobroci, chęci pomocy innym, pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz poczucia humoru. W Sadkach pełni funkcję sołtysa. Przed tym jak doznała udaru udzielała się w parafialnym zespole Caritas. Stan zdrowia pani Joli pogorszył się w sierpniu, kiedy doznała udaru krwotocznego. - Razem z rodziną, pragniemy zapewnić mamie najlepszy ośrodek rehabilitacyjny. Spędzi w nim wiele miesięcy, a może i lat. To wiąże się z ogromnymi kosztami, których nie jesteśmy w stanie udźwignąć – apeluje rodzina.

Napisany dnia: 17.11.2023, 09:38
Wyjątkowe obchody Święta Odzyskania Niepodległości w PM9 w Jaśle
1

14 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle,  miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Napisany dnia: 17.11.2023, 07:48
Płuca po pandemii. Zostań wolontariuszem 32. finału WOŚP
54

Ruszyła rejestracja wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której Finał odbędzie się 28 stycznia. Zebrane datki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu na oddział pulmonologii dla dzieci i dorosłych. W 2024 r. zagrają pod hasłem "Tu wszystko gra. OK!".

Napisany dnia: 16.11.2023, 21:17
Nożyczki poszły w ruch. Uroczyste otwarcie drogi powiatowej w Tarnowcu i Wrocance
74

Starosta jasielski wraz ze współpracownikami, władzami gminy Tarnowiec, wykonawcą robót oraz zaproszonymi gośćmi uroczyście oddał do użytku przebudowany blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej z chodnikiem w Tarnowcu oraz we Wrocance. Tradycyjnie przecięto wstęgę oraz poświęcono drogę.

Napisany dnia: 16.11.2023, 16:46
Zakończenie budowy pawilonu psychiatrycznego może się opóźnić. Powiatowi grozi utrata częściowej dotacji
52

Powiat jasielski może stracić część dotacji państwowej, którą otrzymał na budowę pawilonu psychiatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, jeśli wykonawca inwestycji nie zdąży z zakończeniem prac do końca listopada.

Napisany dnia: 16.11.2023, 11:15
Nie chcą zabudowy wielorodzinnej w swoim sąsiedztwie
108

W jasielskim magistracie odbyła się dyskusja publiczna na temat przyjętych rozwiązań w projekcie mpzp miasta Jasła dla obszaru Konopnicka-Piłsudskiego. Mieszkańcy, którzy przyszli na spotkanie uważają za absurd wskazanie zabudowy wielorodzinnej na obszarze, gdzie jest osiedle domków jednorodzinnych. - Skąd ten pomysł? Jesteśmy temu przeciwni – mówili. - Projekt planu jest procedowany od kwietnia i przeszedł już wszystkie uzgodnienia – poinformowała projektantka Małgorzata Przybysz-Ławnicka.

Napisany dnia: 16.11.2023, 09:00
Weź udział w głosowaniu na projekt "Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"
9

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle znalazł się w finale wojewódzkiego konkursu „Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany” w kategorii Mistrz Zdrowia.

Napisany dnia: 16.11.2023, 07:43
Uwaga konkurs! Przygotuj szkolne stanowisko, pokazy i prezentacje naukowe
0

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN odbędzie się Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Dla wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. O szczegółach dowiecie się już niebawem. Tymczasem, wszystkich uczniów jasielskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego już dzisiaj zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych. Liczymy na to, że wspólnie stworzymy niezapomniane naukowe show. Na zwycięzców konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 16.11.2023, 07:00
Akcja Gamrat – wykład historyczny w jasielskiej Bibliotece
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład historyczny Piotra Hudymy „Akcja Gamrat – 80. rocznica zdobycia przez AK  broni z niemieckiej rusznikarni w Krajowicach”.

Napisany dnia: 15.11.2023, 21:57
Laura Gondek nagrodzona we Wrocławiu
1

Laura Gondek zajęła trzecie miejsce na XVIII Festiwalu Piosenki i Małych Form Teatralnych OBCIACH 2023, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu.

Napisany dnia: 15.11.2023, 16:00
Pielgrzymka bezdomnych z Rzeszowa i Jasła na Jasną Górę
4

W dniu Narodowego Święta Niepodległości osoby bezdomne z Jasła i Rzeszowa wyruszyły na pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie miały okazję spotkać się z innymi osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji życiowej. Zarówno modliwa, jak również wymiana doświadczeń była dla tych osób ogromnym przeżyciem.

Napisany dnia: 15.11.2023, 12:49
MOSiR sprzedaje lodowisko. Do września 2024r. ma powstać nowa ślizgawka
86

To już trzeci przetarg Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle na sprzedaż rozkładanego lodowiska. Cena wywoławcza wynosi blisko 200 tys. zł. W tym roku jaślanie nie pojeżdżą na łyżwach, ale za to w przyszłym roku będą mogli skorzystać z nowego, krytego lodowiska.

Napisany dnia: 15.11.2023, 12:14
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657