Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Koronawirus – a opieka nad zwierzętami
4

W okresie obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny nie wolno wychodzić z domu by pójść do sklepu czy pospacerować z psem. Jeżeli osoby w kwarantannie mają pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas jej trwania powinny przekazać je pod opieką rodzinie lub znajomym, czy też oddać do hotelu dla zwierząt.

Napisany dnia: 26.03.2020, 11:47
Jasielski Inkubator Przedsiębiorczości poczeka na otwarcie
38

Prace, których efektem będzie powstanie Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle zmierzają ku końcowi. Na jego otwarcie trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej niż zakładano. Zmiany w harmonogramie spowodowane są panującą w kraju epidemią koronawirusa.

Napisany dnia: 26.03.2020, 11:22
Poznaj dywan Rabbit i stwórz wyjątkową aranżację pokoju dziecięcego!
0

Urządzając pokój dziecka, dużą uwagę przykładamy do wyboru mebli i koloru ścian. Istotne jest również zaplanowanie stref do wypoczynku, nauki oraz zabawy, w tym zadbanie o odpowiednie dodatki, wpisujące się w charakter danej części pokoju. Jaki dywan będzie odpowiedni do wnętrza, aranżowanego z myślą o dziecku? Między innymi na to pytanie odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Napisany dnia: 26.03.2020, 08:37
Sesja Rady Powiatu w Jaśle w obliczu epidemii
96

Każdego dnia w Polsce notuje się wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Rząd po raz kolejny zaostrzył zasady dyscypliny sanitarnej. Samorządy decydują o odwołaniu lub przesunięciu terminów sesji rad gmin i powiatów. Tymczasem na 3 kwietnia bieżącego roku zaplanowano sesję Rady Powiatu w Jaśle. Zgodnie z zawiadomieniem ma się ona odbyć w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Napisany dnia: 25.03.2020, 20:22
Ponad tysiąc osób w kwarantannie w powiecie jasielskim
148

W związku z epidemią koronawirusa na terenie powiatu jasielskiego pod nadzorem i w kwarantannie pozostaje 1181 osób. Informacje w tej sprawie udostępniła dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Napisany dnia: 25.03.2020, 18:19
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem
45

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Napisany dnia: 25.03.2020, 15:33
Komórki macierzyste w medycynie estetycznej – w jakich zabiegach są one wykorzystywane?
2

Komórki macierzyste są bardzo cenne – w naszym organizmie odpowiadają za procesy regeneracyjne oraz naprawcze.

Napisany dnia: 25.03.2020, 11:27
Pomoc dla potrzebujących – koronawirus
29

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną elektroniczną platformę dla osób potrzebujących pomocy, a przebywających w kwarantannie. Do pobrania jest również aplikacja – kwarantanna domowa.

Napisany dnia: 25.03.2020, 08:30
Czy podgrzewacze tytoniu mogą się stać alternatywą dla papierosów?
22

O tym, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, nie trzeba nikogo przekonywać. Przywiązanie nałogowego palacza do papierosów jest jednak silniejsze niż można się spodziewać. Jak zatem rozpocząć walkę z nałogiem? Dobrym rozwiązaniem będzie metoda „małych kroków”. W tym nierównym pojedynku palacza mogą np. wspomóc coraz bardziej popularne podgrzewacze tytoniu.

Napisany dnia: 25.03.2020, 07:34
Łamią zasady obowiązkowej kwarantanny pomimo drakońskich kar
92

Na Podkarpaciu w obowiązkowej kwarantannie pozostaje obecnie ponad 7 tys. osób. Niestety, nie wszystkie respektują jej kluczowe zasady. Na tych, którzy zdecydują się na złamanie przepisów dotyczących izolacji czekają surowe kary. Konsekwencji zapewne nie unikną między innymi mężczyźni, którzy przed kilkunastoma dniami oddalili się z oddziału obserwacyjno-zakaźnego jasielskiego szpitala. Przypadków nieodpowiedzialnego zachowania jest jednak więcej.

Napisany dnia: 24.03.2020, 18:00
Odpowie za kradzież zdrapek
27

Jasielscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o kradzież zdrapek totalizatora sportowego. 21-latek ukradł w jednym ze sklepów w Dębowcu kilka pakietów zdrapek o wartości ponad 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 24.03.2020, 16:05
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Ograniczono zasady przemieszczania się ludności
96

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w trakcie konferencji prasowej o zaostrzeniu zasad dotyczących dyscypliny sanitarnej. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim przemieszczania się ludności. Nowe zasady obowiązywać będą do 11 kwietnia bieżącego roku.

Napisany dnia: 24.03.2020, 14:37
Żakiety damskie wizytowe i nie tylko
2

Czasy, kiedy kobiety w życiu biznesowym, politycznym były rzadkością, odeszły do lamusa. Współczesny świat we wszelkich dziedzinach życia został zawładnięty przez płeć piękną i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Każda z pań w swoim życiu zawodowym pragnie być nie tylko wybitnym przedstawicielem branży, ale także piękną zachwycać swoim wyglądem. Nic tak bowiem nie buduje poczucia własnej wartości jak piękny i elegancki wygląd.

Napisany dnia: 24.03.2020, 13:02
7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu
72

Na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych jest kobieta z powiatu krośnieńskiego.

Napisany dnia: 24.03.2020, 10:56
Kłodawa. Strażacy walczyli z pożarem budynków gospodarczych i domu
29

W miejscowości Kłodawa (gm. Brzyska) doszło do pożaru budynków gospodarczych, altany i domu mieszkalnego. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Napisany dnia: 23.03.2020, 21:14
Częste błędy Polaków. Jak żyć w czasach pandemii
119

Pojawienie się wirusa COVID-19 wiele zmieniło w dotychczasowym podejściu do życia. Wszyscy z zaniepokojeniem spoglądaliśmy na Chiny, potem Włochy, które jako pierwsze miały styczność z koronawirusem. W końcu dotarł on do Polski. Rząd wzywa do pozostania w domu. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że spotykanie się ze znajomymi w parkach, czy na placach zabaw naraża szczególnie osoby starsze na niebezpieczeństwo..

Napisany dnia: 23.03.2020, 17:43
Jasielscy ratownicy apelują #NieKłamMedyka
30

Ratownicy z Jasła włączyli się do ogólnopolskiej akcji #NieKłamMedyka. Apelują o szczerość. Osoby, które mogą być zakażone koronawirusem lub przebywające na kwarantannie powinny poinformować o tym służbę zdrowia. - Nie narażaj ich! Oni walczą z koronawirusem każdego dnia – przypomina Ministerstwo Zdrowia.

Napisany dnia: 23.03.2020, 14:00
Jesteś objęty kwarantanna? Skorzystaj z aplikacji
0

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Napisany dnia: 23.03.2020, 13:05
Zmarł kpt. Stanisław Grzesiakowski
24

21 marca 2020 roku zmarł w Jaśle jeden z ostatnich członków Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kpt. Stanisław Grzesiakowski. Do Armii Krajowej wstąpił w 1942 roku, otrzymał pseudonim „Grom”. W czasie Akcji „Burza” należał do ugrupowania dowodzonego przez Karolka Kubika ps. „Wicher”.

Napisany dnia: 23.03.2020, 10:54
Pijany, skradzionym rowerem pojechał do sklepu
21

Policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który ukradł rower i pojechał nim do sklepu. Był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 23.03.2020, 10:23
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105