Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W Żółkowie przewrócił się ciągnik rolniczy z przyczepą
11

Dzisiaj około godziny 11. w Żółkowie na prywatnej działce przewrócił się ciągnik rolniczy z przyczepą. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały służby ratownicze.

Napisany dnia: 03.08.2020, 11:45
Na PUE ZUS rusza rejestracja podmiotów turystycznych do programu Polski Bon Turystyczny
0

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS udostępniliśmy funkcje dla przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny.

Napisany dnia: 03.08.2020, 09:06
Czarni wypuścili zwycięstwo z rąk w końcówce meczu ze Stalą
80

Czarni Jasło zanotowali drugi z rzędu remis w rozgrywkach IV ligi. Tym razem jaślanie podzielili się punktami z drużyną Stali II Mielec. Goście zdołali wyrównać w ostatnich minutach rywalizacji. Gole dla gospodarzy w niedzielnym spotkaniu strzelali Kiełtyka i Kulish.

Napisany dnia: 03.08.2020, 00:44
Bezpłatne bilety na otwarty basen
10

1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen przekazało Miasto Jasło na jasielskie osiedla. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży terenu miasta.

Napisany dnia: 02.08.2020, 12:14
„Ballada o Wołyniu”
2

Jasielski Dom Kultury i Teatr Nie Teraz zapraszają na „Balladę o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka. Spektakl odbędzie się 7 sierpnia br. o godz. 18.00 w JDK. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 02.08.2020, 12:10
29 przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie jasielskim
84

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnym zachorowaniu na COVID-19 w powiecie jasielskim. Z 29 zakażonych osób wyzdrowiało 26.

Napisany dnia: 02.08.2020, 11:38
W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!
19

O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

Napisany dnia: 01.08.2020, 16:38
W hołdzie Powstańcom Warszawskim zawyją syreny
66

Dzisiaj obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia pamięci powstańców, punktualnie o godz. 17.00 w Jaśle zawyją syreny.    

Napisany dnia: 01.08.2020, 08:55
The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

Doner King wciąż zaskakuje swoich klientów nowymi pomysłami na pyszne jedzenie. Już w sobotę, 1 sierpnia smakosze burgerów będą mogli premierowo skosztować absolutnej nowości – The Hamburgers. To najlepsze połączenie świeżo mielonej wołowiny, bułki amerykańskiej, idealnie wypieczonego bekonu, dodatków i domowych sosów. Zaskakują nie tylko wyśmienitym smakiem lecz również cenami już od 8,95 zł.

Napisany dnia: 01.08.2020, 07:55
Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic
27

Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

Napisany dnia: 31.07.2020, 14:55
Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew
110

Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

Napisany dnia: 31.07.2020, 11:50
Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1
13

Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

Napisany dnia: 31.07.2020, 07:10
Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia
78

W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. Zadanie, którego wartość wyniesie niecałe 500 tys. zł, realizować będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Napisany dnia: 30.07.2020, 16:14
Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na ul. Krakowskiej w Jaśle
16

Przed godziną 10. na ul. Krakowskiej w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodów osobowego i ciężarowego.  Dwie osoby z forda trafiły do szpitala.  Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 30.07.2020, 10:13
7-letni Kacperek pilnie potrzebuje specjalistycznego fotelika samochodowego
14

Młody jaślanin pilnie potrzebuje fotelika samochodowego. Sęk w tym, że jest on bardzo drogi, a jego koszt opiewa na blisko 13 tysięcy złotych. - Niestety wszystko co rehabilitacyjne i jest potrzebne dla takich dzieci jak Kacper jest dziesięć razy droższe od zwykłych rzeczy. Jest to dla nas rodziców ogromny koszt i nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej kwoty – apelują rodzice siedmiolatka.

Napisany dnia: 30.07.2020, 09:10
Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty
20

Do zderzenia samochodu osobowego z jednośladem doszło po godzinie 22. na skrzyżowaniu ulic Jagiełły z Mickiewicza w Jaśle. Rowerzysta trafił do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 29.07.2020, 23:23
Marian Wieleżyński bohaterem najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw
4

Wczoraj (28.07) w Jaśle odbyła się plenerowa projekcja filmu „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”. Przed pokazem jaślanie spotkali się z twórcami filmu. Gościem specjalnym był odtwórca głównej roli Ignacego Łukasiewicza Mariusz Bonaszewski. Bogdan Miszczak Producent Filmowy zdradził najbliższe plany produkcyjne Telewizji Obiektyw.

Napisany dnia: 29.07.2020, 23:00
Memoriał „Hubala” w Jaśle
13

Prezentacja wyszkolenia kawaleryjskiego, konkurs władania szablą, wystawa plenerowa o udziale Jaślan w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 roku oraz widowisko historyczne „Rok 1920 - z Jasła do Firlejówki”. To główne atrakcje najbliższego Memoriału Kawaleryjskiego Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle. Impreza odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia br. na łąkach hubalowych oraz w Parku Miejskim.

Napisany dnia: 29.07.2020, 21:54
Czarni ratują remis w doliczonym czasie gry
24

Drużyna Czarnych Jasło zremisowała w meczu wyjazdowym z MUKS Sokołem Kolbuszowa Dolna 2:2. Gole dla gości strzelali Urban i Frączek. Tym samym, jaślanie zapisali na swoim koncie pierwszy punkt w bieżącym sezonie IV ligi.  

Napisany dnia: 29.07.2020, 21:38
Podejrzany o włamanie do sklepu stanie przed sądem
27

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zakończyli dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem, do sklepu spożywczego w Samoklęskach. Zatrzymany do tej sprawy podejrzany 28-latek, nie przyznaje się do zarzucanego czynu mimo, że policjanci znaleźli u niego część skradzionych rzeczy.

Napisany dnia: 29.07.2020, 12:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105