Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Trafili na trzy miesiące do aresztu za rozbój i pobicie
31

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj mieszkańcy Jasła, którzy są podejrzani o rozbój, pobicie i stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania. Zatrzymani przez policjantów 27 i 32-latek, używając niebezpiecznych narzędzi, pobili dwóch mężczyzn. Stosując przemoc ukradli także pokrzywdzonym papierosy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Napisany dnia: 16.11.2022, 10:58
Usuwanie blizn – czyli jak przywrócić estetykę swojej skóry
5

Po wygojeniu przerwania ciągłości tkanek często pozostają trwałe, nieestetyczne ślady w postaci blizn. Zmiany takie bywają źródłem sporego dyskomfortu emocjonalnego, zwłaszcza jeśli dotyczą widocznych obszarów twarzy i ciała. Obecnie usuwanie blizn jest jak najbardziej możliwe, w czym pomagają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdź, jak możesz pozbyć się tego problemu i odzyskać gładką, jednolitą skórę!

Napisany dnia: 16.11.2022, 07:58
Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego
41

Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

Napisany dnia: 15.11.2022, 13:57
Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego
9

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zabezpieczali odnaleziony w Krempnej pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostanie zutylizowane na wojskowym poligonie.

Napisany dnia: 14.11.2022, 15:27
Na liście zwycięzców konkursu "Drewno jest z lasu" znalazły się dwie parafie z powiatu jasielskiego
42

Parafie w Nowym Żmigrodzie oraz w Osieku Jasielskim znalazły się na liście zwycięzców wśród 118 podmiotów konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe pn. "Drewno jest z lasu". Łączna pula środków przeznaczona na ten cel opiewa na 11 mln zł. Wyłonione w konkursie podmioty mogą otrzymać maksymalnie 100 tys. zł.

Napisany dnia: 14.11.2022, 12:30
Studnia Kulturalna JDK zaprasza. Niewiarygodne życie Petera Chrzanowskiego
2

Spotkanie autorskie z Peterem (Peru) Chrzanowskim, kanadyjskim narciarzem ekstremalnym polskiego pochodzenia, paralotniarzem, podróżnikiem i filmowcem odbędzie się 16 listopada br. (środa) o godz. 17.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 14.11.2022, 09:33
Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Napisany dnia: 14.11.2022, 08:40
Faworyt stracił punkty. Czarni zremisowali z ostatnim zespołem w tabeli
46

Czarni Jasło kończą rundę jesienną z mieszanymi uczuciami. W ostatniej przed zimową przerwą w rozgrywkach, kolejce spotkań klasy okręgowej, podopieczni Mateusza Ostrowskiego zaledwie zremisowali z ostatnim w tabeli zespołem Markiewicza Krosno. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W szeregach gospodarzy zawiodła skuteczność.   

Napisany dnia: 13.11.2022, 22:34
W Jaśle wyremontowano ulice osiedlowe za prawie 450 tys. zł
63

Każdego roku, jesienią, na jasielskich osiedlach pojawiają się maszyny, które służą do przeprowadzania remontów ulic wymagających naprawy. W tym roku wyremontowanych zostało siedem ulic. Samorząd wydał na ten cel prawie 450 tys. zł.

Napisany dnia: 13.11.2022, 10:28
„Pasażerowie nocy” na dużym ekranie kina Helios Krosno
5

Krośnieńskie kino Helios przygotowało dla swoich widzów kolejną porcję filmów w ramach Projektów Specjalnych. W najbliższy poniedziałek (14 listopada) koneserzy kina, będą mogli zobaczyć na dużym ekranie film „Pasażerowie nocy”.

Napisany dnia: 13.11.2022, 09:07
Zaufanie jaślan jest dla nas najważniejsze

Zaufanie mieszkańców Jasła jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Dlatego też z olbrzymią satysfakcją wsłuchiwaliśmy się w słowa podziękowań od osób, które w Dniu Wszystkich Świętych postanowiły skorzystać z bezpłatnego dojazdu na nowy cmentarz w Jaśle. Możecie być pewni, że również w przyszłym roku firma Usługi Pogrzebowe „Kalla" Jasło uczyni wszystko, aby jaślanie znów mogli odwiedzać groby swoich bliskich korzystając z bezpłatnych przewozów autobusowych.

Napisany dnia: 12.11.2022, 18:49
Czarni wypunktowali LKS Czeluśnica
68

W piątkowym starciu pomiędzy LKS-em Czeluśnica a Czarnymi Jasło, lepsza okazała się ekipa gości. Zdecydowała dojrzałość taktyczna zespołu prowadzonego przez Mateusza Ostrowskiego. Czarni pokonali faworyzowanego rywala 3:0. Wszystkie gole padły po stałych fragmentach gry.

Napisany dnia: 12.11.2022, 18:47
Cyklistów sposób na świętowanie niepodległości
90

Mówią nie sztampowemu świętowaniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jaślanie, dla których rower to coś więcej niż tylko rama, dwa koła, kierownica i pedały, po raz drugi w historii wzięli udział w Jasielskiej Narodowej Paradzie Rowerowej św. Marcina. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Sportowe „Sokół”.

Napisany dnia: 12.11.2022, 07:48
W Jaśle świętowano 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
71

104 lata temu Niemcy podpisały we francuskim Compiegne zawieszenie broni, czego skutkiem było zakończenie Wielkiej Wojny. W Warszawie Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnictwo nad wojskiem. Polska odzyskała niepodległość. W całym kraju odbywają się dzisiaj uroczyste obchody kolejnej rocznicy odrodzenia Rzeczypospolitej. W Jaśle, tradycyjnie odbyły się one przy Grobie Nieznanego Żołnierza w parku miejskim.

Napisany dnia: 11.11.2022, 16:20
"Nie była w stanie sama chodzić. Skarżyła się na ból brzucha – zeznała była pacjentka, która leżała na jednej sali z Joanną Paszyńską
82

W miniony piątek sędzia Agata Rolek-Lubaś z Sądu Rejonowego w Jaśle przesłuchała kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej. Na sali rozpraw zeznania złożyli m.in. personel medyczny, była pacjentka jasielskiego szpitala i pracownik prosektorium.

Napisany dnia: 11.11.2022, 10:00
Wymiana opon na zimowe to kwestia Twojego bezpieczeństwa. Postaw na fachowców z Service Point w Jaśle

Aura powoli przyzwyczaja kierowców do tego, że już wkrótce warunki na drogach staną się dla ich pojazdów bardziej wymagające. Najwyższy więc czas na to, aby pomyśleć o zmianie ogumienia na zimowe. Sprawne opony, przeznaczone do jazdy w zimowych warunkach, są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Należy pamiętać także o tym, aby zlecić ich wymianę profesjonalistom. Miejscem, gdzie można szybko i sprawnie wymienić opony jest Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle.   

Napisany dnia: 11.11.2022, 07:04
Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitala
17

W czwartek około godziny 20. na ul. Granicznej w Jaśle doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ucierpiały dwie osoby.

Napisany dnia: 10.11.2022, 23:36
Jasmaty już po raz dziewiąty w JDK
0

Już po raz dziewiąty zapraszamy na JasMaty - Jasielskie Jazzowe Klimaty, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Miłośników Jazzu zapraszamy na koncerty 17 i 27 listopada oraz 2 grudnia br.

Napisany dnia: 10.11.2022, 22:44
Wizyta ministra Adamczyka w Siepietnicy. Do użytku oddano zmodernizowane odcinki dwóch dróg powiatowych
101

W Siepietnicy oddano dzisiaj do użytku zmodernizowane odcinki dróg powiatowych relacji Siepietnica – Święcany – Lisów i Święcany – granica województwa – Szerzyny. Remont blisko trzykilometrowych odcinków dróg kosztował ponad 8,5 mln zł. N realizację tego zadania, samorządy otrzymały rządowe dofinansowanie w wysokości 95% wartości całej inwestycji. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał między innymi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

Napisany dnia: 10.11.2022, 18:56
Zderzenie dwóch rowerzystów na ul. 3 Maja w Jaśle
43

Dzisiaj po godzinie 12. na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. W wyniku zderzenia się jednośladów 85-letni mężczyzna został karetką przetransportowany do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 10.11.2022, 13:42
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657