Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
MONOKULTURA – wystawa w JDK
33

MONOKULTURA to wystawa czarno-białej fotografii krajobrazowej. Autor zdjęć zjawiskowo ukazał rozległe pejzaże czeskich Moraw...

Napisany dnia: 18.02.2021, 10:08
Rozliczając PIT wesprzyj „Caritas Bliźni w Potrzebie”
27

Często słyszymy o różnych formach pomocy realizowanych przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ciągu całego roku. Czasem – są to wielkie akcje, o których mówi się w telewizji. Tak dzieje się, gdy Caritas organizuje spotkanie wigilijne lub wielkanocne dla ubogich i bezdomnych (w samym Rzeszowie jest wtedy wydawane 1000 paczek z żywnością); gdy Caritas przekazuje ponad 1000 paczek z prezentami dla dzieci z ubogich rodzin; gdy Caritas niesie szybką pomoc ludziom, którzy w powodzi stracili dorobek życia (2020 r. – prawie 1.800.000 zł).

Napisany dnia: 18.02.2021, 09:40
Kąty: Zderzenie autobusu z samochodem osobowym
31

Dzisiaj około godziny 12. w Kątach na drodze wojewódzkiej nr 922 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i autobusu. Do jasielskiego szpitala przetransportowano dwie osoby. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe. Ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 17.02.2021, 14:04
Halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce
3

W miniony weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w lekkiej atletyce. Klub ULKS Technik Trzcinica reprezentował Zieleń Michał, który wystartował w biegu na 3000 m.

Napisany dnia: 17.02.2021, 11:40
„Lajkuję - nie hejtuję” - Konkurs plastyczno - literacki
12

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle i Komendą Powiatową Policji w  Jaśle serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastyczno - Literackim „Lajkuję - nie hejtuję”.

Napisany dnia: 17.02.2021, 11:18
Jasielscy ginekolodzy zoperowali guza-giganta!
43

70-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego może mówić o dużym szczęściu. Do jasielskiego szpitala trafiła z urazem barku. Z lecznicy wyszła po operacji olbrzymiego guza jajnika ważącego 30 kilogramów! Dwuipółgodzinny zabieg przebiegł pomyślnie bez żadnych komplikacji. Tego wyzwania podjęli się ginekolodzy pod koniec stycznia br.

Napisany dnia: 17.02.2021, 11:08
Trwają przygotowania terenu pod inwestycję mostową na Jasiołce
56

W ubiegłym tygodniu na osiedlu Sobniów rozpoczęły się prace polegające na przygotowaniu terenu pod budowę mostu na rzece Jasiołce wraz z połączeniem dróg powiatowych. W miejscu wycinki 42. drzew i krzewów w przyszłości ma powstać nowy odcinek drogi, który połączy ul. Żniwną z planowaną przeprawą. Inwestorem jest Powiat Jasielski.

Napisany dnia: 17.02.2021, 09:57
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Napisany dnia: 17.02.2021, 08:01
Czarni Jasło pozyskali 17-letniego napastnika
48

Do zespołu Czarnych Jasło w przerwie zimowej dołączył kolejny zawodnik. Klub pozyskał Marcina Krajewskiego, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy Liwocza Brzyska. Siedemnastolatek stanowić ma wzmocnienie formacji ofensywnej drużyny Adama Domaradzkiego.

Napisany dnia: 16.02.2021, 08:30
Wrak samochodu na osiedlu Gamrat zostanie usunięty
99

Ponad pół roku temu samochód, którego właściciel zmarł w ubiegłym roku został wypchnięty z parkingu na tereny zielone przy boisku sportowym na osiedlu Gamrat. Zdemolowany pojazd stał się miejscem do częstych zabaw dzieci. Jasielski magistrat podjął wreszcie decyzję o jego usunięciu.

Napisany dnia: 16.02.2021, 08:00
Magdalena Stasiowska została zastępcą kierownika oddziału ARiMR w Jaśle
161

Radna powiatowa Magdalena Stasiowska (PiS) od dzisiaj pracuje na stanowisku zastępcy kierownika Biura Powiatowego Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle.

Napisany dnia: 15.02.2021, 21:00
Kolejna kolizja na "stopach" w Jaśle. Skodą ścięła znak
74

Dzisiaj po godzinie 18. na skrzyżowaniu ul. Szopena i Ujejskiego doszło do kolejnej stłuczki. Kierująca osobową skodą nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej oplem kobiecie, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Na miejscu są policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Napisany dnia: 15.02.2021, 19:30
34-latka z Jasła zadała trzy ciosy nożem. Została skazana na 3,5 roku więzienia
85

Angelika P. podczas awantury domowej zadała swojemu konkubentowi trzy ciosy nożem kuchennym. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń oka. Do tych tragicznych wydarzeń doszło w styczniu ubiegłego roku. W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w tej sprawie. Kobieta trafi do więzienia na 3,5 roku.

Napisany dnia: 15.02.2021, 14:30
Zwycięstwo MKS-u „MOSiR” Jasło nad KS Błękitnymi Ropczyce
14

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło odnieśli kolejne, czternaste w trwającym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn zwycięstwo. W sobotę podopieczni Bartosza Kilara pokonali we własnej hali KS Błękitnych Ropczyce 3:0. Jaślanie zajmują trzecią pozycję w tabeli grupy 6. Przed zakończeniem rundy zasadniczej są zatem pewni gry w fazie play-off.

Napisany dnia: 15.02.2021, 11:00
Nauka programowania może być fascynującą przygodą
65

Nauka programowania to dla nich nie tylko droga prowadząca wprost do nabywania nowych umiejętności i kompetencji, lecz także sposób na doskonałą zabawę. Wczoraj, podczas warsztatów – „Koduj z Gigantami” piątka młodych dzieciaków, zafascynowanych możliwościami, jakie dają nowoczesne technologie poznawała tajniki programowania. Z zapałem przez ponad godzinę tworzyli grę, aby następnie z satysfakcją zaprezentować efekty swojej pracy rodzicom.

Napisany dnia: 14.02.2021, 09:00
Ratuj związek – zawalcz z dymem
18

Już za niedługo wszyscy zakochani będą obchodzić swoje święto. Wiele pań i wielu panów już dawno nabyło prezent dla ukochanej osoby. Wśród podarunków znajdą się z pewnością perfumy, biżuteria, ciekawa książka czy voucher na przejazd samochodem wyścigowym. Nasze społeczeństwo znane jest przecież z kreatywności. Niektórzy być może zdecydują się na zupełnie wyjątkowy prezent – zmianę negatywnych nawyków.

Napisany dnia: 14.02.2021, 07:30
Droga Jasło - Dębowiec - Folusz na odcinku od drogi wojewódzkiej do skrętu na Cieklin została czasowo zamknięta. AKTUALIZACJA
98

Starostwo Powiatowe w Jaśle poinformowało za pośrednictwem swojego serwisu internetowego o czasowym zamknięciu drogi powiatowej Jasło - Dębowiec - Folusz na odcinku od drogi wojewódzkiej 993 do skrętu na Cieklin w związku z panującą sytuacją zostaje czasowo zamknięta. Na stronie Starostwa Powiatowego w Jaśle pojawiła się informacja o tym, że droga jest przejezdna. Ostrzega się jednak, że z uwagi na silny wiatr i opady śniegu mogą występować na tym odcinku utrudnienia.

Napisany dnia: 13.02.2021, 12:19
Obywatel Nigerii nielegalnie przebywał w Polsce. Ujęła go Straż Ochrony Kolei w Przemyślu
31

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK w Przemyślu ujawnili obywatela Nigerii nielegalnie przebywającego w Polsce.

Napisany dnia: 12.02.2021, 16:00
Linia kolejowa nr 108 na odcinku Biecz – Skołyszyn będzie remontowana
40

W maju bieżącego roku PKP PLK S.A. rozpoczną prace remontowe na odcinku linii kolejowej nr 108 z Biecza do Skołyszyna. Głównym ich celem będzie wyeliminowanie ograniczenia prędkości i zwiększenie jej z 30 do 60 km/h. Remont ma również prowadzić do usprawnienia ruchu pociągów oraz zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak też użytkowników dróg i pieszych.

Napisany dnia: 12.02.2021, 15:43
Wydawanie żywności
4

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Jaśle informuje o wydawaniu żywności dla uprawnionych mieszkańców Jasła, posiadających skierowanie z MOPS Jasło.

Napisany dnia: 12.02.2021, 12:35
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105