Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

Napisany dnia: 21.03.2023, 08:16
Michał Rakoczy z powołaniem do reprezentacji Polski U21
5

W bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy Michał Rakoczy jest jednym z wyróżniających się zawodników w zespole Cracovii. Dobra forma jaślanina została nagrodzona powołaniem do reprezentacji Polski U21 na zgrupowanie kadry w Turcji i mecze towarzyskie z Austrią i Albanią.

Napisany dnia: 20.03.2023, 16:03
Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ
47

Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

Napisany dnia: 20.03.2023, 14:10
Startuje Bitwa Regionów 2023
3

Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich.

 

Napisany dnia: 20.03.2023, 14:00
Działania "prędkość" na jasielskich drogach
48

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. W związku z działaniami, mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym.

Napisany dnia: 20.03.2023, 11:00
Koncert poezji romantycznej w JDK
0

Z utworami polskich poetów epoki romantyzmu zetknął się na pewno każdy, komu bliska jest polska literatura. Miłośników tej części historii literatury polskiej zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Mickiewicz, Słowacki, Norwid - najpiękniejsze poezje polskiego romantyzmu”, w wykonaniu zespołu Piramidy, który odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia br. o godzinie 10.30.

Napisany dnia: 20.03.2023, 09:56
Akcja ratunkowa na Głównym Szlaku Beskidzkim w Kątach. Quadem przetransportowano kobietę do LPR
18

W niedzielę około godziny 17. grupa turystów idąc Głównym Szlakiem Beskidzkim od strony Krempnej w kierunku Kątów, zatrzymała się w okolicach góry Kamień. Kobieta w wieku 49 lat źle się poczuła i skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Jak informuje portal nowyzmigrod24.pl, w ich grupie był lekarz, który podjął decyzję o wezwaniu pomocy.

Napisany dnia: 20.03.2023, 09:21
Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Napisany dnia: 20.03.2023, 07:47
Po raz czwarty chwycili za worki i posprzątali swoją miejscowość
30

Wiosenne sprzątanie Warzyc na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez społeczność tej podjasielskiej miejscowości. W tym roku odbyła się czwarta edycja akcji. W sobotnim sprzątaniu Warzyc wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Zebrano blisko 50 worków śmieci.

Napisany dnia: 19.03.2023, 10:26
MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło uległ we własnej hali TKS-owi Tychy
0

W sobotę (18 marca br.) zespół MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło zmierzył się we własnej hali z ekipą TKS Tychy. Dla gospodarzy był to ostatni mecz, jaki w zmierzającym ku końcowi sezonie, rozegrali przed własną publicznością. Podopieczni trenera Bartosza Kilara zrobili wszystko, co w ich mocy, aby rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Ostatecznie jednak ulegli przyjezdnym 1:3.

Napisany dnia: 18.03.2023, 23:28
Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną
87

Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Napisany dnia: 18.03.2023, 14:39
Ostatnie dwa tygodnie bonu turystycznego
7

To już ostatni moment aby wykorzystać bon turystyczny. Na jego aktywację oraz dokonanie nim płatności pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca.

Napisany dnia: 18.03.2023, 09:01
Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: INSPEKTORA ds. TECHNICZNYCH. Dokumenty aplikacyjne można składać do 5 kwietnia br.

Napisany dnia: 18.03.2023, 08:40
Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki
50

Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

Napisany dnia: 17.03.2023, 18:36
Kamil Piątkowski z powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski
14

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Fernando Santos ogłosił dzisiaj powołania na najbliższe zgrupowanie kadry narodowej oraz mecze eliminacyjne do turnieju EURO 2024. Wśród piłkarzy, na których zdecydował się postawić portugalski trener, znalazł się Kamil Piątkowski. Dla utalentowanego obrońcy będzie to powrót do seniorskiej reprezentacji Polski.

Napisany dnia: 17.03.2023, 16:34
Kiermasz wielkanocny
3

Palmy, pisanki, stroiki, ręcznie haftowane serwetki na stół, kurczaczki i zające wielkanocne oraz kartki świąteczne, pojawią się podczas tradycyjnego kiermaszu wielkanocnego 31 marca br. w godzinach od 10.00 do 17.00 w Jasielskim Domu Kultury. Będzie to nie tylko doskonała okazja do oryginalnych zakupów, ale również wprowadzenie w klimat nadchodzących świąt.

Napisany dnia: 17.03.2023, 12:00
OSP Niepla z nowym sprzętem
25

OSP Niepla wzbogaciła się o 2 aparaty powietrzne nadciśnieniowe. 24 lutego br. przekazano sprzęt na rzecz jednostki.

Napisany dnia: 17.03.2023, 12:00
Szpital Specjalistyczny otrzymał certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"
21

I edycja programu „Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent dobiegła końca. Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:37
Można już składać wnioski o Stypendium Artystyczne im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza
2

Do 30 kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle przyjmowane będą wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza dla osób szczególnie uzdolnionych muzycznie.

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:25
Za zniszczenie samochodu odpowie przed sądem
19

W dzień Bożego Narodzenia na ul. Ujejskiego w Jaśle została zniszczona sportowa toyota. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu oszacowano na 15 tys. zł. Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa. Zarzuty usłyszał młody jaślanin, którzy nie przyznał się do winy. 

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:18
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657