Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Dlaczego warto wybrać naukę w ZSUiS? – Odpowiedź jest prosta: To gwarancja zdobycia atrakcyjnego i wymarzonego zawodu. Nauka w naszej szkole, to nie tylko zgłębianie wiedzy teoretycznej, to przede wszystkim zdobywanie umiejętności praktycznych.   Wiele też dzieje się w naszych pracowniach zawodowych: pieczemy pyszności, przygotowujemy smaczne posiłki, badamy jakość żywności, tworzymy modne fryzury i  stylizacje! Uczniowie o zamiłowaniach technicznych dowiadują się, jak działają urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne. Zwracamy uwagę na praktykę.

Napisany dnia: 01.05.2021, 12:00
Dobry materac dla zdrowia. 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze
2

Jak wybrać odpowiedni materac dla swojego zdrowia? Taki, który będzie wspierał kręgosłup i pozwoli się wyspać? Oto 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę!

Napisany dnia: 30.04.2021, 15:05
Jest prawomocny wyrok NSA. Zarząd Powiatu w Jaśle musi powierzyć stanowisko dyrektora I LO Barbarze Wierdak-Cyboroń
162

Konkurs ogłoszony w maju 2019 r. na dyrektora I LO w Jaśle wygrała Barbara Wierdak-Cyboroń. Jednak Zarząd Powiatu w Jaśle dopatrzył się nieprawidłowości i zdecydował się na jego unieważnienie. Sprawa trafiła do sądu. Po prawie dwóch latach, przed Naczelnym Sądem Administracyjnym zapadł prawomocny wyrok, w konsekwencji którego Barbarze Wierdak-Cyboroń niezwłocznie powinno zostać powierzone na okres pięciu lat stanowisko dyrektora I LO w Jaśle.

Napisany dnia: 30.04.2021, 14:56
DW 993 na odcinku od Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki zamknięta na dłużej
15

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na drodze wojewódzkiej  993 relacji Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla, jej odcinek od Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki  miał pozostać zamknięta dla ruchu do 30 kwietnia bieżącego roku. Firma STRABAG Sp. z o.o. – wykonawca robót poinformowała jednak o przedłużeniu terminu zamknięcia do 10 maja 2021 r. Decyzja jest podyktowana złymi warunkami atmosferycznymi.   

Napisany dnia: 30.04.2021, 13:13
„Wykręć plastik bądź fantastic”
8

Z inicjatywy Samorządu Słuchaczy w Medyczno- Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle została ogłoszona akcja ,,Wykręcić plastik bądź fantastic", która miała na celu zebranie funduszy na zakup pojemnika na zakrętki w kształcie serca.

Napisany dnia: 30.04.2021, 09:02
Nowy komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie
41

Minister Mariusz Kamiński wręczył w czwartek (29 kwietnia br.) akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Komendant pełnienie swoich obowiązków rozpocznie 30 kwietnia br. W uroczystości w MSWiA wziął udział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Napisany dnia: 30.04.2021, 08:46
Na domu parafialnym w Kołaczycach pojawiły się wulgarne napisy. Czy wandalowi ujdzie na sucho?
93

Jasielska policja zajmuje się ustaleniem sprawcy, który w nocy z wtorku na środę zniszczył elewację domu parafialnego oraz mur. Przy użyciu farby w sprayu namalował na nich wulgarne napisy. Lokalna społeczność jest oburzona i zaniepokojona tym faktem. Wiele osób apeluje, aby w centrum miejscowości zostały zamontowane kamery monitoringu.

Napisany dnia: 29.04.2021, 17:17
16,5 ha terenu pogórniczego w Ujeździe stało się własnością gminy Brzyska. Teren przeznaczą pod działalność turystyczną i rekreacyjną
36

Od wtorku po ponad dziesięciu latach starań, gmina Brzyska jest właścicielem 16,5 ha terenu wyrobisk w Ujeździe. Pomysłów na wykorzystanie tego terenu jest wiele, począwszy od budowy domu turystycznego, powstanie domków kempingowych po przygotowanie stanowisk caravaningu.

 

Napisany dnia: 29.04.2021, 14:22
Spotkanie KKD Panoptikum już 4 maja
0

W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. Wydarzenie zorganizowano w trybie on-line.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:33
Z KK-T JDK: wyprawa rowerowa do rezerwatu „Herby”
2

Pierwsza wiosenna wyprawa rowerowa organizowana w 2021 roku przez Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaplanowana została na 8 maja (sobota), a jej celem jest rezerwat geologiczny „Herby” w gminie Frysztak (pow. strzyżowski), na terenie Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:09
Trwa dogaszanie pożaru budynku gospodarczego w Krempnej
18

Dzisiaj przed godziną 22. w Krempnej doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym składowane było siano. Budynek konstrukcji drewnianej został doszczętnie zniszczony i nadaje się do rozbiórki. Na miejscu pożaru pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

Napisany dnia: 28.04.2021, 23:37
Dwie osoby ranne w wypadku w Kluczowej
25

Dzisiaj przed godziną 18. na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Kluczowa doszło do wypadku drogowego. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała.

Napisany dnia: 28.04.2021, 21:43
Rząd odmraża gospodarkę. Niski poziom zakażeń pozwala na stopniowe luzowanie obostrzeń
93

W związku ze znacznym spadkiem zakażeń koronawirusem, rząd podjął decyzję o odmrażaniu gospodarki w najbliższych tygodniach. Jeszcze w maju do szkół wrócą uczniowie klas 1-3. Otwarte zostaną obiekty handlowe, hotele, restauracje, instytucje kultury, obiekty sportowe oraz siłownie.

Napisany dnia: 28.04.2021, 14:21
Dyżur ekspertów w sprawach emerytalno-rentowych
0

Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza w najbliższy czwartek (29.04.2021) na telefoniczny dyżur ekspertów poświęcony emeryturom i rentom.

Napisany dnia: 28.04.2021, 10:21
Dwóch młodych mężczyzn odpowie za pobicie
62

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o pobicie 18-latka. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu ciosy pięściami w twarz i kopiąc go po ciele. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19 i 22 lat usłyszeli już zarzuty. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Napastnikom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 28.04.2021, 08:30
Zbigniew Koza skierował do WSA w Rzeszowie skargę na bezczynność Rady Gminy Tarnowiec
58

Zgodnie z przewidywaniami Zbigniew Koza, prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu sp. z o.o. skierował do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na bezczynność Rady Gminy Tarnowiec. Rada podczas marcowej sesji nie zajęła stanowiska w budzącej olbrzymie kontrowersje sprawie zwolnienia dyscyplinarnego radnej Teresy Grzesik z pracy w GPGK. Wniosek Zbigniewa Kozy pozostawiono bez rozpatrzenia. Część radnych uważa bowiem, że zwolnienie radnej ma związek z pełnionym przez Teresę Grzesik mandatem.  

Napisany dnia: 27.04.2021, 21:45
Gmina Brzyska przymierza się do skanalizowania trzech miejscowości
19

Władze gminy zleciły przygotowanie dokumentacji technicznej na zadanie związane z budową kanalizacji ściekowej dla miejscowości Wróblowa, Lipnica Dolna oraz Dąbrówka. Inwestycja opiewa na 9,5 mln zł. Budowa kanalizacji ściekowej na długości 28,5 km ma zostać zakończona w 2023 r.

Napisany dnia: 27.04.2021, 18:00
Ostatnie dni castingu do wiosennej metamorfozy!
7

Chciałabyś poprawić swój wygląd, poczuć się młodziej i atrakcyjniej? Wiosna to idealny czas, aby szczególnie o siebie zadbać. Nie wiesz jednak od czego zacząć? Pomożemy Ci i zmotywujemy do działania!

Napisany dnia: 27.04.2021, 15:31
Władze miasta i powiatu czekają na decyzję w sprawie zatwierdzenia punktów szczepień powszechnych
67

Samorządy przygotowują punkty szczepień powszechnych. Władze miasta Jasła i powiatu jasielskiego oczekują na zatwierdzenie ich lokalizacji przez NFZ oraz wojewodę podkarpackiego.

 

Napisany dnia: 27.04.2021, 12:09
RCKiK w Rzeszowie apeluje o oddawanie krwi
6

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do mieszkańców Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie potrzebujemy pilnie grupy  0 Rh (-) minus, B Rh (-) minus. 

Napisany dnia: 27.04.2021, 09:30
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105