Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Beton architektoniczny w nowoczesnym wnętrzu
1

Obecnie coraz częściej urządzamy wnętrza naszych domów, biur i lokali usługowych w stylu industrialnym. Wdrożenie stylu industrialnego we wnętrzach, które nie są wnętrzami z epoki wymaga zastosowania szeregu materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton architektoniczny, stal, drewno i szkło. Poprzez ich umiejętny dobór i kompozycję uzyskujemy atrakcyjną i oryginalną przestrzeń, która nawiązuje do postindustrialnych loftów oraz dawnych hal fabrycznych adoptowanych na mieszkania.

Napisany dnia: 18.10.2021, 20:28
Gmina Skołyszyn przymierza się do rewitalizacji Parku Podworskiego
21

Gmina Skołyszyn ubiega się o dofinansowanie w kwocie 7, 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych na rewitalizację i zagospodarowanie Parku Podworskiego w Skołyszynie. Łączna wartość zadania opiewa na 8,5 mln zł. Pozostałe środki pokryte zostaną z budżetu gminy, jeśli dofinansowanie zostanie jej przyznane. Inwestycja ma być realizowana w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”.

Napisany dnia: 18.10.2021, 16:00
Budynek przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Trwa ekspertyza budowlana
97

Obecnie trwa ekspertyza, na podstawie której Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego podejmie decyzję w sprawie ewentualnego powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta najpóźniej do końca bieżącego tygodnia.

Napisany dnia: 18.10.2021, 11:21
Skromne zwycięstwo Czarnych w Kołaczycach
24

W niedzielę, Czarni Jasło zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki klasy okręgowej z Ostoją Kołaczyce. Do gości należała pierwsza odsłona meczu, w której do siatki trafił Łukasz Stanek. Gospodarze obudzili się w drugiej połowie. To jednak nie wystarczyło, aby urwać Czarnym choćby punkt.

Napisany dnia: 18.10.2021, 10:24
Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury – składanie wniosków
8

Do końca października br. można składać wnioski o przyznanie nagrody Miasta Jasła w roku 2021 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Napisany dnia: 18.10.2021, 09:17
Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy doczekała się boiska wielofunkcyjnego
20

W miniony piątek odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Inwestycję zrealizowano za ponad 721 tys. zł. 

Napisany dnia: 18.10.2021, 08:42
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

Napisany dnia: 18.10.2021, 08:20
Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”
0

Julita Pogorzelska oraz Maria Macieik zdobyły nagrody w Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”, który odbył się 12 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.10.2021, 17:00
Piękno i eteryczność ilustracji – spotkanie z Joanną Concejo
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, 7 października 2021 gościła Joannę Concejo, graficzkę i ilustratorkę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
107

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali jasielscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Uprawy należące do 38-latka, funkcjonariusze namierzyli na terenie jego prywatnej posesji oraz na pobliskich działkach leśnych. Śledczy zabezpieczyli łącznie 1,6 kg suszu marihuany oraz 719 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera w Jaśle mogą wrócić do mieszkań po swoje rzeczy
167

Lokatorzy bloku mieszkalnego przy ul. Metzgera 10 nie najlepiej będą wspominać minioną noc. Z uwagi na naruszenie konstrukcji budynku, w wyniku prowadzonych w jednym z lokali prac remontowych, musieli oni opuścić swoje mieszkania. Niemal wszyscy znaleźli schronienie u rodzin i bliskich. Dzisiaj będą mogli wrócić do swoich mieszkań, lecz tylko po to, aby zabrać z nich swoje rzeczy.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:07
Tragiczna historia nieszczęśliwej miłości opowiedziana tańcem i muzyką
1

Baletem „Notre Dame de Paris – Esmeralda” w wykonaniu artystów Royal Liviv Ballet rozpoczęły się XIII Jesienne Spotkania Teatralne. Spektakl odbył się 10 października br., partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos S.A, zaś oficjalnym partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:00
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Beskid – magiczny, wielowymiarowy, dziki – spotkanie autorskie z Manią Strzelecką
1

5 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Manię Strzelecką – malarkę, graficzkę, zdobywczynię głównej nagrody na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrody Graficznej IBBY (2020) za książkę „Beskid bez kitu”.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?
1

Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

Napisany dnia: 15.10.2021, 10:00
Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa”

Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:58
Język jako narzędzie komunikacji – panel i warsztaty literackie
0

1 października w 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle miał miejsce skierowany do młodzieży panel dyskusyjny „Po co poezja”, z udziałem Katarzyny Szwedy i Roberta Króla, poetów związanych z Jasłem i Jasielszczyzną. Wydarzenie zorganizowane przez jasielską Bibliotekę, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego tegorocznym hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, było transmitowane online.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:12
Ul. Metzgera wciąż nieprzejezdna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na DK28
47

Odcinek DK28 (ul. Metzgera w Jaśle) pozostaje nieprzejezdna od wczoraj. Ruch został na niej wstrzymany w godzinach wieczornych w związku z zagrożeniem zawalenia się bloku mieszkalnego.

Napisany dnia: 15.10.2021, 08:57
W bloku przy ul. Metzgera w Jaśle podczas prac remontowych doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. Trwa ewakuacja mieszkańców
159

Podczas prac remontowych prowadzonych w lokalu po dawnej stołówce kolejowej w bloku przy ul. Metzgera w Jaśle, doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. Obecnie na miejscu są wszystkie służby ratunkowe w tym policja, straż pożarna oraz karetka. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 14.10.2021, 20:32
Dzień Edukacji Narodowej – nagrody Burmistrza Miasta Jasła dla nauczycieli
54

14 października, w dniu Edukacji Narodowej, ośmiu nauczycieli jasielskich szkół miejskich, odebrało nagrody Burmistrza Miasta Jasła.

Napisany dnia: 14.10.2021, 15:52
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105