Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasło zagrało z WOŚP. Jest rekord!
137

W niedzielę odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości pojawiło się ponad stu wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, do których zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Do puszek oraz z licytacji udało się zebrać 118 307,53 zł. To rekordowa suma.

Napisany dnia: 13.01.2020, 10:13
Nowe zasady kontroli drogowej - Policjanci sprawdzają stan licznika
18

Zgodnie z nowelizacją przepisów, od 1 stycznia policjanci sprawdzają i spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Już w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów, rzeszowscy funkcjonariusze ujawnili ponad 20 przypadków ingerencji we wskazania drogomierza. W myśl artykułu 306a kodeksu karnego jest to przestępstwo ścigane z urzędu, prokuratura wszczyna w takich sprawach śledztwo.

Napisany dnia: 13.01.2020, 09:35
Zdobądź nowe kwalifikacje i płatny staż z UE!

Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do udziału w projekcie pn. „ Start – Praca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Napisany dnia: 13.01.2020, 08:45
MKS „MOSiR” Jasło lepszy od wicelidera
10

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło niesieni dopingiem swoich kibiców pewnie pokonali we własnej hali wicelidera rozgrywek. Goście z Kozienic stawili opór gospodarzom jedynie w pierwszej partii sobotniego spotkania. Miejscowych fanów cieszyć może nie tylko wynik, lecz również styl, w jakim drużyna zaprezentowała się na parkiecie.

Napisany dnia: 12.01.2020, 15:29
Strażacy odwiedzili małych pacjentów Kliniki Onkohematologii
23

Prezenty są jedynie symbolem, narzędziem, dzięki któremu strażacy ochotnicy po raz kolejny podarowali dzieciom chorym na raka mnóstwo radości. W ramach finału akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” odwiedzili w piątek pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 11.01.2020, 17:08
KG2 otwarta dla ruchu
242

Kierowcy mogą już bez przeszkód korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992. Wczoraj droga KG2 została otwarta dla ruchu pojazdów.

Napisany dnia: 11.01.2020, 13:39
Mateusz Cholewiak podpisał kontrakt z Legią Warszawa
12

Legia Warszawa, lider piłkarskiej Ekstraklasy podpisała kontrakt z Mateuszem Cholewiakiem. Jaślanin przenosi się do stołecznego klubu ze Śląska Wrocław. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 r. z opcją przedłużenia o rok.

Napisany dnia: 10.01.2020, 17:14
Już w niedzielę 28 Finał WOŚP w Jaśle. Zbierają na najnowocześniejszy sprzęt!
127

12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego kwestować będzie 150 wolontariuszy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Napisany dnia: 10.01.2020, 17:03
Wypadek w Jaśle. Zderzyły się suzuki z TIR-em
54

Dzisiaj po godzinie 13. na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Piłsudskiego doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała 47-letnia kobieta.

Napisany dnia: 10.01.2020, 14:46
„Czerwony Kapturek” – spektakl teatralny w MDK
2

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na wspaniałe przedstawienie kukiełkowe Teatru Nemno pod tytułem "Czerwony Kapturek".

Napisany dnia: 09.01.2020, 18:09
Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
24

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55
Dbając o swój alkomat wydłużasz jego żywotność. Sprawdź, kiedy musisz udać się do serwisu
2

Posiadając alkomat warto zadbać o to, aby urządzenie było gotowe do użytku w niemalże każdej sytuacji. Możliwość wykonania miarodajnego badania trzeźwości w domowych warunkach to duża wygoda, na którą powinien sobie pozwolić każdy kierowca. Stała kontrola stanu takiego testera nie należy do najtrudniejszych czynności, a w tym artykule postaramy się nieco przybliżyć sytuacje, w których należy odwiedzić specjalistyczny serwis. Zapraszamy do lektury!

Napisany dnia: 09.01.2020, 16:45
Na drogach i chodnikach wciąż będzie ślisko
95

W środę wieczorem pojawiły się marznące opady deszczu. Na drogach i chodnikach powiatu jasielskiego pojawiła się gołoledź. Trudne warunki pogodowe udzieliły się również kierowcom. IMGW ostrzega, że taka sytuacja będzie mieć miejsce do piątku.

Napisany dnia: 09.01.2020, 16:30
Ciężarówka przewróciła się na bok w Łysej Górze
20

Kwadrans przed południem w Łysej Górze doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu ciężarowego DAF zjechał z jezdni na przydrożną łąkę. Pojazd przewrócił się na bok.

Napisany dnia: 09.01.2020, 13:23
W mieście powstaną HotSpoty
54

W tym roku na terenie miasta Jasła powstaną punkty otwartego dostępu do bezpłatnego Internetu w ramach inicjatywy WiFi4EU. Ich lokalizacja nie jest jeszcze ustalona, niemniej pojawią się w miejscach najczęściej uczęszczanych, w pobliżu budynków użyteczności publicznej.

Napisany dnia: 09.01.2020, 10:01
Ferie z Klockami w VIVO! Krosno
0

W najbliższy poniedziałek, 13 stycznia, w VIVO! Krosno pojawi się kreatywna strefa
z klockami, w której każdy chętny będzie mógł stworzyć własne niepowtarzalne konstrukcje
i przy okazji sprawdzić swój stopień pomysłowości oraz poziom zdolności manualnych. Kreatywne zajęcia z tworzenia oryginalnych budowli potrwają aż do 25 stycznia.

Napisany dnia: 09.01.2020, 09:10
Pożar samochodu na ul. 3 Maja w Jaśle
35

Dzisiaj około godziny 9.30 na ul. 3 Maja w Jaśle strażacy interweniowali w związku z wybuchem pożaru samochodu osobowego znajdującego się w blaszanym garażu. WIDEO.

Napisany dnia: 08.01.2020, 12:16
W JDK: Odlotowo i ekologicznie
2

Jasielski Dom Kultury zaprasza na ekologiczny spektakl, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. „Skrzydlaty odlot” w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Kultureska, to przedstawienie połączone z dobrą zabawą. Odbędzie się 14 stycznia br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej JDK. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 08.01.2020, 12:00
Mając blisko 2 promile pędził ponad 100 km/h
39

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna mając blisko 2 promile w organizmie, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie niebawem przed Sądem.

 

Napisany dnia: 08.01.2020, 11:00
W JDK zabrzmią kolędy i pastorałki
0

Już w najbliższą sobotę, 11 stycznia o godz. 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się koncert finałowy, w którym wystąpią laureaci grudniowych eliminacji XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek”. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła i Księdza Dziekana Dekanatu Jasło Wschód. Partnerem wydarzenia jest sieć sklepów MPM. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 08.01.2020, 10:27
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105