Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zostały jeszcze tylko 3 dni na złożenie projektów do JBO
3

Tylko do czwartku, 30 czerwca, można zgłaszać propozycje w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach: na projekty inwestycyjne zarezerwowano pulę 400 tys. zł oraz na projekty społeczne – 100 tys. zł.

 

Napisany dnia: 27.06.2022, 15:48
Dni Jasła 2022 za nami. Na scenie wystąpiła Sylwia Grzeszczak
49

Po dwuletniej przerwie, Dni Jasła wróciły na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Koncertowy wieczór rozpoczął się występem formacji KRUSHER. Potem na scenę wkroczyły gwiazdy wieczoru. Kilkutysięczna publiczność świetnie bawiła się najpierw przy muzyce Libera, aby na deser otrzymać solidną porcję muzyki w wykonaniu Sylwii Grzeszczak z zespołem.

Napisany dnia: 27.06.2022, 09:57
Wakacyjne pociągi wracają na tory
12

Wraz z nadejściem wakacji, do rozkładu jazdy pociągów, wracają połączenia, dzięki którym pasażerowie, z myślą o wypoczynku, bądź też aktywnej turystyce, mogą udać się na przykład w Bieszczady. Już w ten weekend, kursowanie rozpoczął pociąg relacji Jasło – Medzilarorce na Słowacji. W najbliższą sobotę na tory wróci również wakacyjny pociąg do Krynicy-Zdroju.

Napisany dnia: 26.06.2022, 09:34
Tradycji stało się zadość. W Dobrucowej puszczano na wodę świętojańskie wianki
13

W Dobrucowej, po dwóch latach przerwy, mieszkańcy gminy Tarnowiec, ponownie mogli świętować Noc Świętojańską. Tradycyjne wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, puszczano na wody Jasiołki. Na suto zastawionych stołach, jak zawsze, nie brakowało pysznego jedzenia. Biesiadnikom przygrywały kapele ludowe.

Napisany dnia: 26.06.2022, 01:02
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
39

Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedynak, Mateusz Żaba i Klaudia Słowik pod opieką mgra Tomasza Przygody wzięli udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych "Żołnierze w służbie historii" zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z siedzibą w Warszawie. Partnerem konkursu było Ministerstwo Obrony Narodowej.

Napisany dnia: 25.06.2022, 08:44
Czarni pokonali Wiki Sanok w ostatnim meczu sezonu
54

W ostatniej kolejce spotkań klasy okręgowej w sezonie 2021/22, Czarni Jasło udali się do Sanoka, aby zmierzyć się z drużyną Wiki. Jaślanie potwierdzili wysoką dyspozycję w rundzie rewanżowej, pokonując gospodarzy 4:3. Czarni zakończyli sezon, plasując się w pierwszej trójce ligowego zestawienia.

Napisany dnia: 25.06.2022, 00:52
Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani
61

Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Napisany dnia: 24.06.2022, 21:34
Jak dobrać dach do projektu domu?
0

Blacha na dach jest szczególnie popularnym materiałem używanym w trakcie budowania domu. Na uwagę zwraca ciekawe wzornictwo, różnorodna kolorystyka oraz wytrzymałość. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, aby cały dom prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie.

Napisany dnia: 24.06.2022, 13:20
Karolina lubi spędzać czas przy maszynach do obróbki metali. Co najlepsze, jest w tym bardzo dobra
40

Współczesne społeczeństwo, a w szczególności młodzi ludzie, coraz częściej, podejmowanymi decyzjami i dokonywanymi wyborami, zadają kłam wielu stereotypom. Choć niektóre z nich, jak choćby te dotyczące płci, konsekwentnie spychane są do lamusa, to przykład młodej kobiety, której pasją jest… obróbka skrawaniem, wciąż może budzić zdziwienie. Tymczasem Karolina Gustek, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, nie tylko interesuje się technologią i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie, lecz jest w tym naprawdę dobra.

Napisany dnia: 24.06.2022, 12:44
Burmistrz wręczył nagrody sportowcom i działaczom sportowym
13

62 nagrody - 33 nagrody finansowe (25 dla sportowców i 8 dla trenerów) oraz 29 wyróżnień (25 dla sportowców i 4 dla działaczy sportowych) przyznał Ryszard Pabian burmistrz Jasła. Uroczyste wręczenie nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2021 roku odbyło się 23 czerwca w Jasielskim Domu Kultury. 

Napisany dnia: 24.06.2022, 09:02
„Yang” Kogonady w krośnieńskim kinie Helios
1

Helios Krosno nieprzerwanie zaskakuje kinomanów nowymi propozycjami w ramach projektów specjalnych. W cyklu Kino Konesera, już wkrótce, na dużym ekranie, będzie można zobaczyć film pt. „Yang” w reżyserii Kogonady, z Colinem Farrellem w roli głównej. To pełna czułości i emocji opowieść o odkrywaniu własnych marzeń i uczuć.

Napisany dnia: 24.06.2022, 08:54
Żałoba w parafii św. Mikołaja w Bączalu Dolnym. Zmarł ks. misjonarz Ludwik Wypasek
4

Wczoraj wieczorem, parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja i Imienia Maryi w Bączalu Dolnym, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała o śmierci ks. misjonarza Ludwika Wypaska. Kapłan, urodzony w Bączalu Górnym, miał 93 lata.

Napisany dnia: 24.06.2022, 07:54
Helikopter specjalizujący się w operacjach high-risk krążył nad Jasłem
21

Nad Jasłem, na niskim pułapie, przez kilkadziesiąt minut, krążył dzisiaj helikopter. Zadaniem maszyny Robinson R44 Raven II i jej pilota, było dokonanie inspekcji linii gazociągowych.   

Napisany dnia: 23.06.2022, 15:00
Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych
47

Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle. - Wydaje mi się, że w tej sprawie cała rada jest jednomyślna, aby podejść do tego nie od strony ekonomicznej, że jak chcemy dwóm osobom to od razu musimy sześciu, tylko na „dzień dobry” w ramach nagrody, czy uznania tego, że najdłużej pracują jako pracownicy interwencyjni na rzecz naszego miasta i robią to wyjątkowo dobrze niejednokrotnie na kolanach – apelowała radna Bogusława Wójcik.

Napisany dnia: 23.06.2022, 13:38
IX Piknik Rodzinny pamięci Ignacego Łukasiewicza w Rymanowie Zdroju
0

Świerkowy Zdrój Medical Spa Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na IX Piknik Rodzinny pamięci Ignacego Łukasiewicza, który odbędzie się 26 czerwca br. na terenach zielonych oraz terenie nowoczesnego kompleksu basenów odkrytych przy ulicy Zdrojowej w Rymanowie-Zdroju.

Napisany dnia: 23.06.2022, 10:56
Wręczono akty powierzenia dyrektorom jasielskich szkół ponadpodstawowych
45

Starosta Jasielski Adam Pawluś wręczył akty powierzenia stanowisk dyrektorom czterech placówek edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Jasielski.

Napisany dnia: 23.06.2022, 09:00
Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

Napisany dnia: 23.06.2022, 08:30
Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu
77

Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

 

Napisany dnia: 22.06.2022, 19:35
Oszukiwał w sieci - usłyszał 57 zarzutów
12

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą jasielskiej komendy zakończyli postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustw internetowych. Gromadzony przez kilka miesięcy materiał dowodowy pozwolił na wykrycie 57 przestępstw. Podejrzany 26-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 22.06.2022, 12:00
Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego
49

Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

Napisany dnia: 22.06.2022, 09:06
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657