Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
90 uczniów jasielskich szkół podstawowych nagrodzonych przez burmistrza
16

90 uczniów miejskich szkół otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

Napisany dnia: 03.07.2020, 13:53
Miał przy sobie 14 woreczków z amfetaminą
57

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj 25-letniego mieszkańca Jasła. Podczas interwencji mundurowi znaleźli w jego portfelu 14 woreczków z amfetaminą. Mężczyzna przebywa aktualnie w policyjnym areszcie.

Napisany dnia: 03.07.2020, 10:39
"Medyk" równa się jakość
13

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle uhonorowane zostało w bieżącym roku tytułem"SZKOŁY ZAWODOWEJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI" podczas ogólnopolskiego konkursu o tym samym tytule. Jasielski Medyk znalazł się w gronie 10-ciu laureatów wybranych spośród 137 zgłoszonych do konkursu szkół zawodowych (branżowych I i II stopnia, techników oraz szkół policealnych) z całej Polski.

Napisany dnia: 03.07.2020, 10:00
100 tys. zł dla gminy Jasło od warszawskiego samorządu. Decyzja ponad podziałami
81

Wczoraj, podczas posiedzenia Rady m.st. Warszawy, radni zdecydowali o przekazaniu gminie Jasło kwoty 100 tys. zł. Środki te stanowić mają pomoc dla gminy w związku ze skutkami sobotniej powodzi. Żywioł spowodował olbrzymie zniszczenia w kilku miejscowościach. Straty liczone są w dziesiątkach milionów złotych.  

Napisany dnia: 03.07.2020, 09:23
„Chemik” – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle - dobre miejsce rozwoju osobistego dla każdego
0

Na rozwój osobisty młodego człowieka wpływają między innymi wrodzone zdolności i wyznawane wartości. Nasza szkoła to miejsce, w którym z powodzeniem można rozwijać swoje zainteresowania, stawiać sobie ambitne cele i osiągać spektakularne efekty, nawet jak w tym roku mimo nieprzewidzianych przeciwności losu.

Napisany dnia: 02.07.2020, 21:38
"Nie mamy prądu ani wody!"
60

Mieszkańcy Jareniówki z przysiółka Łęgorz od minionej soboty nie mają prądu oraz wody. Mimo wielu interwencji, wciąż jak twierdzą pozostali bez pomocy. - Tutaj nie ma ani pana starosty ani pana prezydenta. Dlaczego? Bo miejscowość obok? To nie znaczy, że tutaj szkód nie było – napisała do naszej redakcji zbulwersowana mieszkanka Jareniówki.

Napisany dnia: 02.07.2020, 17:00
27 przypadek koronawirusa w powiecie jasielskim
63

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, poinformowała w dzisiejszym komunikacie o nowych trzynastu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych znalazł się mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego. Pozostaje on w izolacji. 

Napisany dnia: 02.07.2020, 12:27
Ostrzeżenie o burzach z gradem
6

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniu 02.07.2020 r. od godz. 12 00 do godz. 23 00 , prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 02.07.2020, 11:00
Odbierz środki do dezynfekcji zalanych powierzchni
3

Od dzisiaj (2 lipca) Urząd Miasta w Jaśle wydaje preparat – chloraminę T do dezynfekcji zalanych powierzchni użytkowych.

 

Napisany dnia: 02.07.2020, 10:04
75. Urodziny, czyli Lato z Pippi
0

Pamiętacie dziewięcioletniego rudzielca z charakterystycznymi, sterczącymi warkoczami i mnóstwem piegów? Ta niezwykła dziewczynka z ogromną fantazją i głową pełną pomysłów na każdą okazję, która mieszka w Willi Śmiesznotce z małpą, Panem Nilssonem i cętkowanym koniem, nie pozostawia obojętnym nikogo, kto ją poznał.

Napisany dnia: 02.07.2020, 10:01
Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy
46

To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Napisany dnia: 02.07.2020, 09:33
4 nawyki podczas robienia zakupów, które sporo nasz kosztują
0

Zakupy spożywcze sporo nas kosztują. Wbrew pozorom do jednego z naszych głównych wydatków należą właśnie produkty spożywcze. Na chwilę obecną ciężko obyć się bez jedzenia. W utrzymaniu zbilansowanego budżetu nie pomagają również nieustannie rosnące ceny podstawowych produktów, dlatego ostatnią rzeczą, na której powinno nam zależeć w tej sytuacji, jest kultywowanie złych nawyków podczas robienia zakupów.

Napisany dnia: 01.07.2020, 23:27
Marta Wachel: „Opowieści woskiem pachnące”
3

Jasielski Dom Kultury wraz z Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie jest organizatorem wystawy batików i ikon Marty Wachel, uczestniczki zajęć plastycznych w JDK. Wystawę można oglądać w cieklińskim muzeum do końca lipca br.

Napisany dnia: 01.07.2020, 16:00
Zgłoś zalanie sprzętu gazowego (kuchenki, piece CO) – otrzymasz pomoc
2

Burmistrz Miasta w Jaśle informuje, że PGNiG w Warszawie zadeklarowało pomoc w zakupie nowych urządzeń (kuchenki, piece CO, itp.) zalanych w wyniku sobotniej nawałnicy, która przeszła przez Jasło.

Napisany dnia: 01.07.2020, 15:00
Będą „kręcić” dla dzieci
20

Pokonywanie własnych słabości potrafi dać mnóstwo radości i satysfakcji, ale pokonywanie ich z myślą o innych, nadaje temu głębszy sens i przesłanie. Kasia Wawro-Frączek i Mariusz Frączek postanowili spełnić marzenie i pedałując zawzięcie ponad 700 km zdobyć pieniądze na wsparcie podopiecznych Domu Dziecka w Wolicy, od niedawna przeniesionego do Kołaczyc.

Napisany dnia: 01.07.2020, 14:00
Nagrodzeni za rok swojej pracy badawczej - finał Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM
1

Zakończyła się kolejna edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. W ciągu roku szkolnego uczestniczyło w niej 103 uczniów jasielskich szkół, którzy pod opieką 28 nauczycieli opracowali 32 małych projektów naukowo-badawczych. Projekt realizowany w ramach programu Jasło Miasto Wiedzy od samego początku wspiera Grupa LOTOS.

Napisany dnia: 01.07.2020, 13:14
Pomoc ZUS dla poszkodowanych nawałnicami – dyżur telefoniczny
2

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostrzega trudną sytuację w jakiej znalazły się osoby poszkodowane w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatni weekend nad Podkarpaciem, dlatego podejmuje wszelkie prawnie dostępne działania w celu udzielenia pomocy takim osobom. Informacji na ten temat będą udzielać eksperci Oddziału ZUS w Jaśle podczas dyżuru telefonicznego w dniach 1-3 lipca 2020 r. w godz. 10.00-13.00.

Napisany dnia: 01.07.2020, 11:45
Usuwanie skutków nawałnic - aktualne informacje Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle (środa, 1 lipca)
23

Na terenie Jasła w dalszym ciągu pracują jednostki straży pożarnych, żołnierze WP, Wojsk Obrony Terytorialnej, harcerze, którzy pomagają w usuwaniu skutków sobotniej nawałnicy, a także późniejszych obfitych opadów deszczu.

Napisany dnia: 01.07.2020, 11:42
Akustyczny czar Seili
0

Swoją akustyczną odsłonę zaprezentował przed jasielską publicznością zespół Seila. Formacja wystąpiła w Jasielskim Domu Kultury w piątek, 26 czerwca br. Muzycy zagrali kompozycje składające się na ich debiutancki album „Koniec konfliktu”.

Napisany dnia: 01.07.2020, 11:09
Prezydent Andrzej Duda odwiedził dotkniętą skutkami nawałnic Trzcinicę
323

Do dotkniętej tragiczną w skutkach powodzią błyskawiczną Trzcinicy przyjechał dzisiaj prezydent Andrzej Duda. W trakcie dwugodzinnej wizyty odwiedził domy kilku rodzin, które w sobotę straciły dorobek całego życia. Zapewnił poszkodowanych, że państwo nie zostawi ich na pastwę losu.

Napisany dnia: 30.06.2020, 21:01
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105