Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
„Żegnaj Małgosiu. Niech aniołowie zabiorą Cię do raju”
20

Dzisiaj popołudniu w jasielskiej Farze odbyło się ostatnie pożegnanie Małgorzaty Adamskiej-Chmiel, zastępcy burmistrza Miasta Jasła. W kościele przy trumnie wartę honorową wystawili strażnicy miejscy. Uroczystość pogrzebową uświetniła swoją grą Miejska Orkiestra Dęta.

Napisany dnia: 19.10.2023, 20:52
Reprezentacja Polski U-21 rozbiła rywali z Estonii. Michał Rakoczy liderem kadry narodowej
17

W miniony wtorek (17 października) reprezentacja Polski do lat 21 rozegrała kolejny mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zmierzyli się Estończykami. Spotkanie rozegrano w Stalowej Woli. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 5:0. Liderem polskiej ekipy był Michał Rakoczy, który zdołał wpisać się na listę strzelców, zaliczył asystę oraz wywalczył rzut karny dla swojej drużyny.

Napisany dnia: 19.10.2023, 18:19
Rodzaje kont osobistych – co można znaleźć w ofertach banków?

Konto osobiste to produkt bankowy, bez którego trudno wyobrazić sobie życie codzienne. Z rachunku ROR korzystają różni konsumenci, a instytucje dopasowują swoje oferty do ich potrzeb. Jakie są specyficzne rodzaje konta osobistego?

Napisany dnia: 19.10.2023, 17:00
Podpisano pierwsze w Polsce porozumienie terytorialne
34

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja zostało podpisane pierwsze w Polsce porozumienie między rządem a samorządem terytorialnym z obszaru Dorzecza Wisłoki. To zwieńczenie trzech lat współpracy 32 gmin i 3 powiatów z województw podkarpackiego i małopolskiego. Zwieńczeniem wspólnych działań jest przygotowana Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Dorzecza Wisłoki na lata 2022-2030.

Napisany dnia: 19.10.2023, 13:46
Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury
20

Do końca października br. można składać wnioski o przyznanie nagrody Miasta Jasła w roku 2023 za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: stowarzyszenia, związki i grupy twórcze, instytucje kultury, szkoły artystyczne oraz radni Rady Miejskiej Jasła.

Napisany dnia: 19.10.2023, 10:07
Jakub W. podejrzewany o morderstwo został zatrzymany
156

Mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poinformował o zatrzymaniu Jakuba W. Podejrzewanego o morderstwo kobiety i ranienie mężczyzny. 20-latek przebywa już w policyjnym areszcie.

Napisany dnia: 18.10.2023, 22:46
W domu w Sławęcinie znaleziono zwłoki kobiety. Policja poszukuje mężczyzny podejrzewanego o popełnienie morderstwa [AKTUALIZACJA]
106

W środę (18 października) około godz. 14:30 w jednym z domów w miejscowości Sławęcin policjanci ujawnili zwłoki kobiety. W budynku znajdował się również ranny mężczyzna, który z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala. Policja prowadzi poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie morderstwa. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 18.10.2023, 16:43
Kilerów Trzech i Trzej Pancerni w akcji!
4

Dwie dużyny Kilerów Trzech: Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła oraz  Trzej Pancerni: Damian Iwanicki, Jakub Lechwar i Mateusz Zagórski z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle w dniach 13-14 października uczestniczyli  w II edycji zawodów XChallenge 2023 w rzeszowskiej Hali Podpromie.

Napisany dnia: 18.10.2023, 13:44
Wolne miejsca w projekcie na dostawę i montaż zbiorników na deszczówkę
6

Miasto Jasło informuje, że są jeszcze wolne miejsca w projekcie na dostawę i montaż zbiorników na deszczówkę.

Napisany dnia: 18.10.2023, 12:45
Pierwsze urodziny Generatora Nauki GEN w Jaśle zostały odwołane
1

Zaplanowane na najbliższy czwartek (19 października) pierwsze urodziny Generatora Nauki GEN zostały odwołane. Tym samym, nie odbędą się żadne z zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Decyzja o odwołaniu wydarzenia podyktowana jest żałobą po śmierci Małgorzaty Adamskiej-Chmiel, zastępcy burmistrza Miasta Jasła.

Napisany dnia: 18.10.2023, 12:38
Nie żyje policjant z Komisariatu w Nowym Żmigrodzie. Śledczy badają przyczyny jego śmierci
80

Wczoraj w godzinach nocnych śledczy otrzymali informację o tragedii, do której doszło w Mytarce. W prywatnym samochodzie znaleziono zwłoki policjanta z Nowego Żmigrodu. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Napisany dnia: 18.10.2023, 10:12
Pożar drewnianego domu na osiedlu Gądki
43

Po wtorkowej serii pożarów na osiedlu Kaczorowy, strażacy znów wezwani zostali do pożaru. Tym razem w płomieniach stanął drewniany budynek przy ul. Gądki. W akcji gaśniczej uczestniczą strażacy z KP PSP w Jaśle i strażacy ochotnicy.

Napisany dnia: 18.10.2023, 07:14
Strażacy walczą z pożarami na osiedlu Kaczorowy
16

Dzisiaj około godziny 22. strażacy z Jasła oraz druhowie z kilku jednostek OSP z powiatu jasielskiego zostali zadysponowani do dwóch pożarów na osiedlu Kaczorowy. Jeden miał miejsce na ogródkach działkowych, drugi dotyczył budynku gospodarczego, który w momencie przybycia służb na miejsce zdarzenia cały stał w płomieniach.

 

Napisany dnia: 17.10.2023, 22:47
Alicja Zając po raz piąty z mandatem senatora
118

Alicja Zając z listy Prawa i Sprawiedliwości jest bezkonkurencyjna. W okręgu jasielsko-krośnieńskim uzyskała 98 783 głosy, co dało 56,7 proc. poparcia.

Napisany dnia: 17.10.2023, 20:00
Zmarła wiceburmistrz Małgorzata Adamska-Chmiel. Miała 49 lat
21

17 października, po długiej chorobie, zmarła Małgorzata Adamska-Chmiel, zastępca Burmistrza Miasta Jasła.

Napisany dnia: 17.10.2023, 17:14
PiS stracił jeden mandat w okręgu wyborczym 22. Zyskała Konfederacja
174

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z wszystkich obwodów głosowania. W okręgu wyborczym nr 22 Prawo i Sprawiedliwość uzyskało największe poparcie – 54,7 proc. głosów, następna jest Koalicja Obywatelska – 15,8 proc., Trzecia Droga -13,7 proc. i Konfederacja 8,6 proc. 

Napisany dnia: 17.10.2023, 14:10
Policjanci przejęli blisko 5,5 kg narkotyków
24

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 44-latek, podejrzany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Jasielscy kryminalni we współpracy z policjantami z Krosna, zabezpieczyli u niego blisko 5,5 kg narkotyków oraz broń palną i amunicję. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego usłyszał już zarzuty.

Napisany dnia: 17.10.2023, 08:27
Czarni Jasło ograli na wyjeździe Start Rymanów
26

W minioną niedzielę Czarni Jasło potwierdzili, że na starcie sezonu 2023/24 są zdecydowanie najsilniejszą ekipą w lidze. Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego pewnie pokonali na wyjeździe Start Rymanów. Trzy punkty pozwoliły jaślanom umocnić się na pozycji lidera tabeli krośnieńskiej klasy okręgowej.

Napisany dnia: 17.10.2023, 00:40
Wypadek w Przysiekach. Kierowca opla wjechał wprost pod pociąg
44

W poniedziałkowy wieczór (16 października) w miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe drogowo-kolejowym, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków Główny – Zagórz.

Napisany dnia: 16.10.2023, 23:39
Apetyt na Osiecką
2

„Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach”. Tych dwoje spotyka się na peronie dworcowym, aby wspominać dobre i złe chwile. W piątek, 13 października br., fani Agnieszki Osieckiej spotkali się w Jasielskim Domu Kultury, aby zanurzyć się w jej twórczości podczas musicalu „Apetyt na czereśnie”.

Napisany dnia: 16.10.2023, 17:00
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657