Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Dorosły mężczyzna miał instruować dzieci, jak się masturbować. Został zatrzymany przez policję na jednym z jasielskich osiedli
181

Dzisiaj przed południem na jednym z jasielskich osiedli doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który kontaktował się za pomocą Internetu z dziewczynkami w wieku 11 i 12 lat. Jaślanin instruował dzieci, jak się masturbować. Jak podaje organizacja Elusive Child Protection Unit chciał również umówić się z dziećmi na seks. - Otrzymaliśmy zgłoszenie odnośnie mieszkańca Jasła, który miał utrzymywać kontakty z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany – wyjaśnia podkom. Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Napisany dnia: 28.03.2021, 14:57
Co archeolodzy odkryli na Placu Żwirki i Wigury?
39

W sierpniu ubiegłego roku, podczas prac budowlanych na Placu Żwirki i Wigury natrafiono na ludzkie szczątki. Na miejscu natychmiast pojawili się  archeolodzy. Podczas prac wykopaliskowych odkryto między innymi 18 pochówków szkieletowych z okresu nowożytnego, związanych z funkcjonującym w tym miejscu od XV wieku klasztorem Karmelitów Trzewiczkowych.

Napisany dnia: 28.03.2021, 08:25
Pojedziemy wakacyjnym pociągiem z Jasła do Krynicy
37

W lipcu rozpocznie kursowanie wakacyjny pociąg relacji Jasło – Krynica – Jasło. Przewoźnikiem, który obsługiwał będzie połączenie są Koleje Małopolskie sp. z o.o. Do popularnej miejscowości uzdrowiskowej pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę.

Napisany dnia: 27.03.2021, 07:30
Czarni rozbili Partyzanta Targowiska
24

Runda wiosenna IV ligi podkarpackiej z powodu kolejnych rządowych obostrzeń wystartuje później niż było to planowane. Czarni Jasło, którzy jutro mieli zmierzyć się z Sokołem Nisko szukają więc okazji do gry w kolejnych meczach sparingowych. W piątkowy wieczór jaślanie podejmowali na własnym terenie Partyzanta Targowiska. Goście opuszczali Jasło z bagażem pięciu straconych goli.

Napisany dnia: 27.03.2021, 00:42
Kieszonkowiec usłyszał zarzuty
18

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową. 61-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego ukradł portfel oraz pieniądze z konta pokrzywdzonej posługując się skradzionymi kartami płatniczymi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilku zarzutów. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Napisany dnia: 26.03.2021, 14:00
Ewakuacja przedszkola. Placówka poinformowana o podłożeniu bomby
18

Ponad czterdzieści dzieci i ich opiekunów zostało rano ewakuowanych z przedszkola przy ul. Mickiewicza w Nowym Żmigrodzie. Na adres mailowy placówki przyszła informacja o podłożeniu bomby.

Napisany dnia: 26.03.2021, 12:46
„W każdym meczu musimy walczyć o pełną pulę”. Wywiad z Adamem Domaradzkim, trenerem Czarnych Jasło
14

Runda wiosenna będzie dla Czarnych Jasło prawdziwym sprawdzianem nie tylko piłkarskiej formy, lecz również sportowego charakteru. Adam Domaradzki i jego podopieczni mają przed sobą tylko jeden cel, utrzymanie w gronie czwartoligowców. Jak zamierzają go osiągnąć? Czy drużyna gotowa jest sprostać tak postawionemu wyzwaniu? Na te i wiele innych pytań trener Czarnych odpowiedział w obszernym wywiadzie dla naszego portalu.

Napisany dnia: 26.03.2021, 11:44
Marszałek podjął decyzję o cofnięciu pozwolenia zintegrowanego Ekomaxowi. Firmie przysługuje odwołanie się do ministra klimatu i środowiska
85

18 marca marszałek województwa podkarpackiego cofnął bez odszkodowania pozwolenie zintegrowane udzielone Jerzemu Kotulakowi, właścicielowi firmy Ekomax w Wolicy. Przedsiębiorcy przysługuje odwołanie się od tej decyzji. Nie jest ona ostateczna, wobec tego firma nadal może prowadzić działalność do czasu jej uprawomocnienia się.

Napisany dnia: 26.03.2021, 09:01
Radni Rady Gminy Tarnowiec chcą odwołania przewodniczącego Jarosława Pękali
198

W miniony piątek do biura Rady Gminy Tarnowiec wpłynął wniosek adresowany do przewodniczącego rady o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym. Grupa radnych chce odwołania Jarosława Pękali z pełnionej funkcji. Ich zdaniem jako przewodniczący nie gwarantuje rzetelnego i bezstronnego działania na rzecz interesu społeczności lokalnej. Radni czekają na decyzję o zwołaniu sesji.

Napisany dnia: 25.03.2021, 18:28
Czysta energia wkracza do Gminy Jasło
21

Po 4 latach oczekiwania Gmina Jasło doczekała się dofinansowania na montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Każdy wnioskodawca, który pomyślnie przeszedł procedurę rekrutacyjną może skorzystać z preferencyjnych warunków jakie daje projekt. Wkład własny mieszkańców wynosi dokładnie 30% wartości inwestycji.

Napisany dnia: 25.03.2021, 16:00
Od soboty obowiązują nowe obostrzenia. "Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii"
105

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister Adam Niedzielski poinformowali na dzisiejszej konferencji prasowej o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Przez najbliższe dwa tygodnie obowiązywać będą kolejne obostrzenia m.in. zamknięte zostają przedszkola i żłobki, salony kosmetyczne oraz fryzjerskie, wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe.

Napisany dnia: 25.03.2021, 13:05
„Od zawsze powołanie do reprezentacji narodowej było moim ogromnym marzeniem”. Kamil Piątkowski przed szansą na debiut w piłkarskiej reprezentacji Polski
24

W ostatnich miesiącach piłkarskie akcje Kamila Piątkowskiego poszybowały mocno w górę. Doskonała forma i postawa na boiskach Ekstraklasy pozwoliły jaślaninowi zrealizować wielkie marzenie. Zawodnik Rakowa Częstochowa otrzymał od Paulo Sousy powołanie do reprezentacji narodowej na mecze eliminacji mistrzostw świata. O towarzyszących powołaniu emocjach, utalentowany defensor opowiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi „Łączy nas piłka”.

Napisany dnia: 25.03.2021, 09:13
Legalna praca w Holandii na wyciągnięcie ręki

Pomimo kolejnych lockdownów gospodarki państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

Napisany dnia: 25.03.2021, 09:00
Wirtualne Dni Otwarte w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie
7

Karpacka Państwowa Uczenia w Krośnie zaprasza uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych na Wirtualne Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 29-31 marca 2021 roku. Już od 29 marca od godziny 8.30 czekać na Was będą studenci, absolwenci oraz przedstawiciele poszczególnych kierunków Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.

Napisany dnia: 25.03.2021, 07:30
Drugie miejsce drużyny AP Czarni Jasło w turnieju Spring Cup U-14
4

W miniony weekend na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle rozegrano kolejny w tym roku turniej piłkarski z serii Spring Cup. Tym razem w szranki stanęły zespoły U-14. Osiem drużyn rywalizowało o Puchar Starosty Jasielskiego. Na drugim miejscu dwudniowe zmagania zakończył zespół Akademii Piłkarskiej Czarni Jasło. Gospodarze musieli uznać wyższość jedynie AP Wiki Sanok.

Napisany dnia: 24.03.2021, 22:43
Akcja sokolnicza już po raz dziesiąty
64

Już w 2012 roku Miasto Jasło, jako jedno z pierwszych miast w Polsce zastosowało metodę sokolniczą do płoszenia gawronów w parku miejskim. W tym roku akcja ta odbywa się już po raz dziesiąty. Specjalnie przeszkolone do pracy w warunkach parkowych ptaki, uniemożliwiają gawronom założenie gniazd.

Napisany dnia: 24.03.2021, 20:55
Internet stacjonarny czy LTE. Jaki internet wybrać do pracy zdalnej?
5

Czasy pandemii koronawirusa wpłynęły na życie wielu ludzi na różnych płaszczyznach. Zmiany nastąpiły nie tylko w sferze zdrowotnej, rozrywkowej czy towarzyskiej, ale także w środowisku pracy. Wiele firm, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, zdecydowało się na pracę w formie zdalnej. Dotyczy to przede wszystkim pracowników biurowych, których głównym narzędziem pracy jest komputer z dostępem do internetu. Kwestia dostępu do sieci bardzo często ciąży właśnie na zatrudnionych - zatem jaki internet wybrać do domu, aby praca zdalna mogła być wykonywana bez problemu niestabilnego i słabego łącza?

Napisany dnia: 24.03.2021, 14:50
Materace dostępne w Rzeszowie - jakie są najbardziej popularne?
0

Rzadko zdajemy sobie sprawę z różnorodności, jaką mogą charakteryzować się materace. Producenci wysokiej jakości wyposażenia sypialni oferują nam tymczasem bogaty wybór produktów odczuwalnie poprawiających jakość naszego snu. Zobacz, jakie rodzaje materacy cieszą się największą popularnością i sprawdź, jak wiele możesz zyskać poświęcając odrobinę czasu na podjęcie właściwej decyzji w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania dla siebie.

Napisany dnia: 24.03.2021, 13:05
W najbliższy piątek, 26 marca, startuje ogólnopolska akcja rabatowa „Stylowe Zakupy”
0

W najbliższy piątek, 26 marca, startuje ogólnopolska akcja rabatowa „Stylowe Zakupy”. Najemcy Centrum Handlowego VIVO! Krosno ponownie przyłączyli się do największej akcji rabatowej w Polsce – „Stylowe Zakupy”.

Napisany dnia: 24.03.2021, 12:38
Mieszkańcy gminy Tarnowiec oczekują pilnego remontu drogi
48

Od kilku lat droga powiatowa relacji Czeluśnica-Tarnowiec jest w bardzo złym stanie. Do tej pory nie doczekała się jeszcze kompleksowego remontu, o co od dłuższego czasu usilnie prosili mieszkańcy gminy. Na otarcie łez droga była jedynie łatana. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. PZD w Jaśle ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Czeluśnica-Tarnowiec- I etap. W przyszłym tygodniu zostanie wyłoniony wykonawca.

Napisany dnia: 24.03.2021, 11:41
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105