Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Emocje na zebraniu wiejskim w Łaskach z wodociągiem w tle
196

W minioną niedzielę w Łaskach odbyło się zebranie wiejskie. Spotkanie z udziałem przedstawicieli władz Gminy Jasło zdominował temat odwołania sołtysa wsi Sobniów i Łaski. Dyskusji towarzyszyły olbrzymie emocje, które starali się tonować Wojciech Piękoś i Henryk Motkowicz. Nie brakowało wzajemnych oskarżeń i pretensji. Na dalszy plan zeszła kwestia budowy wodociągu.

Napisany dnia: 27.02.2020, 07:30
UKS Dębowiec w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej
2

Zakończyły się rozgrywki ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek w których brała udział drużyna UKS Dębowiec. Zespół z Dębowca zajął czwarte miejsce zdobywając ogromne doświadczenie na kolejny sezon.

Napisany dnia: 26.02.2020, 15:35
W Tarnowcu powstał Samorządowy Żłobek
66

Początkiem lutego br. w gminie Tarnowiec rozpoczął prace pierwszy żłobek, do którego docelowo zapewniono miejsce dla dwudziestu dzieci do 3. roku życia. Władze gminy na jego utworzenie otrzymały promesę w kwocie 600 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Napisany dnia: 26.02.2020, 11:28
23-latek stanie przed sądem za niszczenie miejskiej zieleni
43

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie mienia. 23-letni mieszkaniec Jasła w listopadzie ubiegłego roku połamał kilka nowo posadzonych drzew, powodując kilkutysięczne straty. Wczoraj przyznał się do postawionego zarzutu.

 

Napisany dnia: 26.02.2020, 08:39
Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?
79

Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. Ujawnione w styczniu szczątki ludzkie wciąż nie zostały zabezpieczone, a ich charakter pozostaje zagadką. Opinia zespołu badaczy IPN nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć może prowadzić do formułowania w przyszłości interesujących wniosków.

Napisany dnia: 25.02.2020, 19:00
Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta w Jaśle
7

Zgodnie z oczekiwaniami osób, które załatwiają sprawy w Urzędzie Miasta w Jaśle, od 2 marca zmienią się godziny pracy urzędu. Wydłużony czas pracy w poniedziałek ma umożliwić załatwienie spraw w późniejszych godzinach popołudniowych bez konieczności zwalniania się z pracy.

Napisany dnia: 25.02.2020, 16:00
Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch
1

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Napisany dnia: 25.02.2020, 13:49
Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO
305

Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

Napisany dnia: 25.02.2020, 13:28
Odchodzą na zasłużone emerytury. Kto ich zastąpi?
34

Komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz pierwszy zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Jaśle odchodzą na zasłużone emerytury.

Napisany dnia: 25.02.2020, 11:53
Juliusz Jankisz patronem jasielskiej ulicy
40

Rada Miejska Jasła podjęła wczoraj uchwałę w sprawie nadania nazwy jednej z ulic w mieście. Będzie nosiła ona imię Juliusza Jankisza, wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Wniosek w tej sprawie we wrześniu ubiegłego roku złożyła parafia rzymskokatolicka Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.

Napisany dnia: 25.02.2020, 09:13
Dobry występ ULKS Technik Trzcinica w Mielcu
0

W Mielcu  22 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce zawodników do lat 14. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący klub ULKS Technik Trzcinica, którzy w klasyfikacji medalowej wyprowadzili Klub na wysokie piąte miejsce.

Napisany dnia: 25.02.2020, 08:00
„Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”
81

Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem. – SOR został zamknięty na godzinę w celu dezynfekcji, gdyż wirus grypy również przenoszony jest drogą kropelkową- wyjaśnia Dariusz Kowalski, zastępca dyrektora jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 24.02.2020, 14:58
Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej
111

Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

Napisany dnia: 24.02.2020, 12:00
Silne wichury przeszły nad Polską. W powiecie jasielskim bez większych szkód
10

Minionej nocy strażacy z powiatu jasielskiego wyjeżdżali 30 razy do szkód spowodowanych przez nocną wichurę, głównie do powalonych drzew na drogach powiatowych i gminnych. Sytuacja w innych miastach województwa podkarpackiego wygląda znacznie poważniej. 14 tys. odbiorców pozostało bez prądu.

Napisany dnia: 24.02.2020, 11:02
Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle przy ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

Napisany dnia: 24.02.2020, 08:57
Sałatka z kurczakiem, sosem czosnkowym i grzankami
1

Prosta, szybka i smaczna przystawka. Można modyfikować składniki według własnych upodobań smakowych. Sałatka jest oryginalnym sposobem na zrobienie wyjątkowego drugiego śniadania lub lunchu do pracy...

Napisany dnia: 23.02.2020, 19:26
Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?
190

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

Napisany dnia: 23.02.2020, 12:14
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
4

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami do 110 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

Napisany dnia: 23.02.2020, 12:00
Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?
45

Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

Napisany dnia: 23.02.2020, 09:10
VII Targów Pracy w PWSZ w Krośnie już w marcu
1

W dniu 27 marca 2020 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym PWSZ w Krośnie odbędą się VII Targi Pracy PWSZ w Krośnie.

Napisany dnia: 21.02.2020, 22:49
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105