Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Czy warto postawić panele fotowoltaiczne?
0

Fotowoltaika w ostatnich latach przeżyła ogromny rozkwit. Coraz więcej domów pokrytych jest panelami słonecznymi, a podróżując po kraju natknąć się możemy na farmy fotowoltaiczne. Wielu z nas też się pewnie zastanawiało, czy zainstalowanie takiej mini-elektrowni będzie miało sens na własnym podwórku. Dlatego też w tym artykule przyjrzymy się nie zaletom, a czynnikom, które wpływają na opłacalność montażu fotowoltaiki.

Napisany dnia: 21.09.2021, 12:09
W Warzycach odnowiono ponad 100-letni krzyż
1

Mieszkańcy Warzyc zainteresowali się porzuconym krzyżem, znajdującym się na skraju wsi w miejscu zwanym Koryciskiem pod Jaworem. Krzyż ustawiony pierwotnie w 1914 roku jest świadkiem zdarzeń okresu I oraz II wojny światowej. Świadczą o tym ślady po pociskach, których jest 4 w tym 2 na wylot.

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:55
Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie
84

Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. - Będziemy protestować przeciw planowanemu przedsięwzięciu, które mieści się w katalogu przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Jest niezgodne z obowiązującym MPZP gminy Nowy Żmigród, planowane jest przez środek terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących budynków mieszkalnych i korytarza ekologicznego potoku Niegłoszcz – czytamy w liście nadesłanym do naszej redakcji.

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:05
Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 08:33
Szykują się zmiany w programie „ Rodzina 500 plus”
121

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw. Kluczową zmianą w programie „Rodzina 500 plus” jest powierzenie jego obsługi Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Co więcej wnioski o udzielenie świadczenia będzie można składać jedynie w formie elektronicznej. Ustawodawca postanowił również odejść od wypłat w gotówce.

Napisany dnia: 20.09.2021, 16:00
Czy stare drzewa zabierają tlen? Posłanka Maria Kurowska twierdzi, że tak
239

Na sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, która odbyła się w środę 15 września br., poseł Maria Kurowska zabrała głos na temat gospodarki leśnej. Jej słowa, dotyczące starych drzew, które trzeba wycinać wywołały burzę wśród internautów. "Stare drzewa nie produkują tlenu, nie przerabiają dwutlenku węgla, ale wręcz jest proces odwrotny, wyciągają z atmosfery tlen" – powiedziała.

Napisany dnia: 20.09.2021, 12:00
Stadion w Czeluśnicy już otwarty
49

Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

Napisany dnia: 20.09.2021, 10:00
Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

Napisany dnia: 20.09.2021, 08:39
Uczymy ekologii czyli Sprzątanie Świata 2021
6

„Myślę więc nie śmiecę” - to motto 28 akcji Sprzątania Świata powinno przyświecać wszystkim i to nie tylko jeden raz w roku, bo dzięki dbałości o środowisko dajemy szansę na lepsze życie przyszłym pokoleniom.

Napisany dnia: 20.09.2021, 08:38
Czarni rozbili na własnym terenie Zamczysko Odrzykoń
56

Czarni Jasło wracają na zwycięską ścieżkę. W sobotnim spotkaniu ósmej kolejki klasy okręgowej (grupa krośnieńska) podopieczni Adama Domaradzkiego pokonali wysoko Zamczysko Odrzykoń 8:2. Hat-trickiem popisał się Darek Bałut.

Napisany dnia: 19.09.2021, 12:34
Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala
46

Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

Napisany dnia: 18.09.2021, 17:51
Groźny wypadek w Krajowicach. Poszkodowane 4 osoby
30

Wczoraj tuż przed 23. na drodze krajowej nr 73 w Krajowicach na łuku drogi doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Napisany dnia: 18.09.2021, 10:39
Trwają prace konserwatorskie przy zabytkowej kaplicy rodziny Lisowieckich
43

Kaplica grobowa rodziny Lisowieckich wzniesiona została na Starym Cmentarzu w Jaśle w 1907 r. Uznawana jest za jeden z najcenniejszych zabytków architektury na terenie miasta. Obecnie przy kaplicy prowadzone są prace konserwatorskie. Mają one na celu zachowanie materii i formy obiektu. Koszt zadania opiewa na kwotę 81,5 tys. zł.

Napisany dnia: 18.09.2021, 08:00
82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka
158

- W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 17.09.2021, 22:32
Lokalne podtopienia. Najwięcej interwencji w gminie Brzyska i Skołyszyn
18

W powiecie jasielskim odnotowano ponad dwadzieścia interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami, które spowodowane są intensywnymi opadami deszczu. Najgorsza sytuacja ma miejsce w gminach Brzyska i Skołyszyn.

Napisany dnia: 17.09.2021, 15:58
Zderzenie Fiata z Volkswagenem na skrzyżowaniu ul. Ujejskiego z ul. Szopena
56

Na skrzyżowaniu ul. Ujejskiego z ul. Szopena doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie przez kierowcę Fiata pierwszeństwa przejazdu. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Napisany dnia: 17.09.2021, 14:55
Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy
87

Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

Napisany dnia: 17.09.2021, 13:36
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
6

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 17.09. od godz. 1000 do dnia 18.09.2021 r. do godz. 0200 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 40 mm do 60 mm.

Napisany dnia: 17.09.2021, 11:42
W „Szczepionkobusie” zaszczepiło się 60. mieszkańców powiatu
177

We wrześniu Mobilny Punkt Szczepień stanął w Krempnej, Osieku Jasielskim, Brzyskach i Nowym Żmigrodzie. Specjalny autobus przystosowany do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19 jest inicjatywą wojewody podkarpackiego. Z możliwości zaszczepienia się preparatami Pfizera oraz Johnson&Johnson skorzystało 60 osób.

Napisany dnia: 16.09.2021, 14:49
Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność
23

Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego, znajdujących się w tamtejszej świątyni, mieszkańcy zareagowali na nią entuzjastycznie. Instrument pamiętający czasy zaborów odzyskał dawną świetność, dzięki czemu gra na nim przez kolejne dekady stanowić będzie nieodłączny element każdej liturgii.

Napisany dnia: 16.09.2021, 09:36
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105