Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Karolina Polak nagrodzona w Jarosławiu
0

30 września 2022 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury odbył się IX Konkurs Prozy, Poezji i Piosenki o Powstaniu Warszawskim. Pierwszą nagrodę w kategorii szkół średnich wyśpiewała Karolina Polak – solistka Jasielskiego Domu Kultury. Karolina zaprezentowała współczesną, bardzo przejmującą pieśń „Orzeł Biały” z tekstem i muzyką Romana Kołakowskiego. Solistkę do konkursu przygotowała Ewa Grzebień zaś aranżację do utworu wykonał Wojciech Nowicki.

Napisany dnia: 05.10.2022, 09:48
Kategorie prawa jazdy w Polsce

Kto może się ubiegać o prawo jazdy? Kategorie prawa jazdy w Polsce. Przeciwwskazania do ubiegania się o prawo jazdy. Sprawdź!

Napisany dnia: 05.10.2022, 08:00
W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”
33

Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

Napisany dnia: 04.10.2022, 13:05
Wypadek w Trzcinicy. W zdarzeniu ucierpiała kierująca citroenem
24

Dzisiaj w Trzcinicy około godziny 10.00 na drodze powiatowej relacji Jasło-Opacie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów. Jedna osoba trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 04.10.2022, 11:51
Podpalał suche trawy i bale siana. 17-latek odpowie przed sądem rodzinnym
15

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu skierowali do sądu wniosek o ukaranie 17-latka, który trudnił się podpalaniem suchych traw oraz beli siana. Podejrzany przyznał się do postawionego zarzutu i poddał dobrowolnie karze. Za część czynów odpowie przed sądem rodzinnym ponieważ w chwili ich popełnienia nie miał ukończonych 17 lat.

Napisany dnia: 04.10.2022, 11:00
Nocne dachowanie BMW w Nowym Żmigrodzie
23

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23.35 w Nowym Żmigrodzie na ul. Jasielskiej na drodze wojewódzkiej 992. Kierujący samochodem osobowym BMW stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Napisany dnia: 04.10.2022, 09:11
Choroba nie dała za wygraną. Kamil Mularski odszedł w wieku 29 lat
34

W minioną sobotę 1 października po ciężkiej chorobie zmarł 29-letni Kamil Mularski, zawodnik AMP Futbol. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (4 października) w Kościele pw. św. Mikołaja w Lubli.

Napisany dnia: 03.10.2022, 17:00
Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy
70

Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

Napisany dnia: 03.10.2022, 14:22
Tempo Nienaszów na łopatkach. Wysokie zwycięstwo Czarnych w Chorkówce
23

Drużyna Czarnych Jasło notuje w ostatnich tygodniach dobre wyniki na boiskach krośnieńskiej okręgówki, co procentuje zdobyczami punktowymi. W minioną niedzielę, ekipa trenera Mateusza Ostrowskiego ograła na wyjeździe Tempo Nienaszów, wbijając rywalom cztery gole. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego.

Napisany dnia: 03.10.2022, 13:40
Zwycięstwo siatkarzy MKS-u „Gamrat” MOSiR Jasło na inaugurację sezonu
7

Gruntownie przebudowany zespół MKS-u „Gamrat” MOSiR Jasło pewnie pokonał Błękitnych Ropczyce we własnej hali w meczu inaugurującym rozgrywki siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4) sezonu 2022/23. Podopiecznym Bartosza Kilara wystarczyły trzy partie, aby rozprawić się z rywalami.

Napisany dnia: 02.10.2022, 13:38
Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec
29

Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

Napisany dnia: 02.10.2022, 00:45
Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę
13

Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

Napisany dnia: 01.10.2022, 08:00
Skąd pochodzą klocki LEGO?
7

Jakie przychodzą ci na myśl skojarzenia, kiedy myślisz o zabawach konstrukcyjnych dla swoich dzieci? Być może w Twojej wyobraźni pojawia się zestaw klocków lego, które nie bez przyczyny cieszą się ogromną popularnością. Przybliżymy dzisiaj nieco ich genezę i powiemy o tym, dlaczego warto kupić je dzieciom.

Napisany dnia: 30.09.2022, 17:57
Czarni Jasło nawiązali współpracę z Resovią Rzeszów
20

17 września br. w Rzeszowie doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy klubem JKS Czarni 1910 Jasło a CWKS Resovią S.A. i Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów. Porozumienie dotyczy przede wszystkim współpracy w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz ruchów kadrowych pomiędzy klubami, także na poziomie drużyny seniorów.

Napisany dnia: 30.09.2022, 17:43
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa
15

Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Napisany dnia: 30.09.2022, 15:12
Przyjdź na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”
6

W piątek (7 października) już od godz. 10. serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”. W programie ekologiczne stanowiska edukacyjne, rozdawanie jesiennych sadzonek, promocja zadań zrealizowanych w mieście ze środków unijnych, w tym o projekcie „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej”.

Napisany dnia: 30.09.2022, 11:00
Sejm za wydłużeniem kadencji organów władz samorządowych
122

Wczoraj (czwartek, 29 września), w Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy autorstwa posłów PiS, na mocy, której wydłużona ma zostać kadencja samorządów. Za przyjęciem ustawy zagłosowało 231 parlamentarzystów. Teraz trafi ona do Senatu. Jeżeli wejdzie w życie, wybory samorządowe odbędą się nie jesienią 2023 r., lecz wiosną 2024 r.

Napisany dnia: 30.09.2022, 09:59
Podwójna inauguracja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
1

22 września br. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle spektaklem lalkowym dla dzieci, rozpoczął realizację zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz zainaugurował nowy jubileuszowy rok pracy pozaszkolnej.

Napisany dnia: 30.09.2022, 09:04
ZUS na Podkarpaciu wypłacił 14. emerytury w łącznej kwocie przekraczającej 500 mln zł
5

ZUS rozpoczął wypłatę czternastek 25 sierpnia. Czternastki były wypłacane wraz z bieżącą emeryturą, rentą lub innym świadczeniem długoterminowym. Osoby uprawnione otrzymywały to dodatkowe świadczenie „z urzędu”, co oznacza, że nie trzeba było składać żadnego wniosku, aby je otrzymać.

Napisany dnia: 30.09.2022, 08:44
Z marihuaną i mefedronem wpadł podczas kontroli drogowej
23

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas interwencji mundurowi ujawnili przy nim niedozwolone substancje psychoaktywne. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Napisany dnia: 30.09.2022, 08:35
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657