Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Areszt za niestosowanie się do postanowienia sądu
43

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał przepisy związane z nową ustawą antyprzemocową. 35-latek, podejrzany o stosowanie przemocy w rodzinie, nie zastosował się do postanowienia sądu w zakresie opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Mężczyzna został skazany w postępowaniu przyspieszonym na karę 14 dni aresztu.

Napisany dnia: 11.01.2021, 12:55
Tarnowiec. W niedzielę rozdali ponad 1000 odblasków. Będzie kolejna akcja!
6

Fundacja Wsparcie 112 w porozumieniu z Wiktorem Barańskim, koordynatorem akcji rozdali w ostatnią niedzielę ponad 1000 odblasków. Jest zapowiedź, że tam gdzie nie dotarli, bo odblasków zabrakło dotrą za tydzień w niedzielę.

Napisany dnia: 11.01.2021, 10:43
Ruszyły testy przesiewowe nauczycieli na obecność koronawirusa
79

Od 11 do 15 stycznia zostaną wykonane dobrowolne i bezpłatne badania nauczycieli klas I-III oraz pracowników administracyjnych szkół na obecność Covid-19. Pedagog, u którego test będzie pozytywny nie wróci do pracy. W niedzielę jako pierwsi testom poddali się pracownicy szkół podstawowych z miasta Jasła oraz gminy Jasło.

Napisany dnia: 11.01.2021, 09:16
Ferie zimowe w domu nie muszą być nudne!
4

4 stycznia w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. W dobie pandemii wypoczynek uczniów wygląda nieco inaczej niż dotychczas, dlatego też VIVO! Krosno wraz z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Fundacją SOS na Ratunek przygotowali dla dzieci niezwykle ciekawe warsztaty online, realizowane w formie spotkań na żywo. 

Napisany dnia: 11.01.2021, 08:55
Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle rozpoczął w 2021 r. przyjmowanie wniosków na realizację usług i instrumentów rynku pracy!
5

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle informuje o możliwości skorzystania przez osoby bezrobotne, pracodawców i przedsiębiorców z zróżnicowanych form wsparcia.

Napisany dnia: 11.01.2021, 08:53
Lider przegrał we własnej hali. MKS „MOSiR” Jasło stracił punkty w meczu z KKS Kozienice
13

Trzy punkty jadą do Kozienic. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło po emocjonującym spotkaniu przegrali we własnej hali 1:3 z trzecią drużyną grupy 6. siatkarskiej II ligi mężczyzn. Dla lidera rozgrywek była to druga porażka w trwającym sezonie.  

Napisany dnia: 09.01.2021, 23:53
1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”
283

Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. W ubiegłym roku w ciągu dwóch dni zaszczepionych zostało 80 pracowników lecznicy. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

Napisany dnia: 09.01.2021, 15:25
Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło wracają na parkiet
12

Po świąteczno-noworocznej przerwie siatkarze wracają do rywalizacji na parkietach siatkarskiej II ligi mężczyzn. Już jutro, we własnej hali MKS „MOSiR” Jasło podejmie gości z Kozienic. Spotkanie zapowiada się ekscytująco. KKS pozostaje jedyną ekipą w lidze, której wyższość musieli w trwającym sezonie uznać podopieczni Bartosza Kilara.

Napisany dnia: 08.01.2021, 14:10
Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem
69

Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej, której efektem będzie powstanie sportowego kalendarza. Dochód z jego sprzedaży zostanie w całości przekazany na rzecz zmagających się z ciężkimi chorobami Wiktorii i Kacperka.

Napisany dnia: 08.01.2021, 11:55
OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty
26

Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

Napisany dnia: 07.01.2021, 14:17
W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi
118

Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Napisany dnia: 07.01.2021, 11:23
Pożar ambony myśliwskiej w Starym Żmigrodzie
76

Pracowite Święto Trzech Króli mieli wczoraj (6.01) Strażacy gasili nietypowy pożar. W płomieniach stanęła myśliwska ambona na skraju lasu w Starym Żmigrodzie. Ze względu na rozmokniętą drogę gruntową, strażacy mieli utrudniony dojazd na miejsce akcji. Na szczęście, ogień nie przeniósł się dalej, został ugaszony. Przyczyną pożaru jest prawdopodobnie podpalenie.

Napisany dnia: 07.01.2021, 09:03
Stop zmęczonym oczom! Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk w Jaśle

Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED Światło niebieskie powoduje m.in. ból głowy, który mylnie możesz odbierać jako chorobę. 

Napisany dnia: 07.01.2021, 08:50
AKTUALIZACJA: Strażacy uratowali mężczyznę, który wpadł do studni
42

Dzisiaj przed godziną 16. w Przysiekach strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do studni. Służbom ratunkowym udało się go  wydobyć. 

Napisany dnia: 06.01.2021, 17:08
Planowana jest budowa nowej drogi powiatowej łączącej Myscową i Kąty
113

Powiat zamierza wybudować nową drogę powiatową łączącą Myscową i Kąty, dzięki której mieszkańcy nie będą zmuszeni przejeżdżać betonowymi płytami znajdującymi się w nurcie rzeki Wisłoki. Zanim to jednak nastąpi zostanie opracowana dokumentacja techniczno-projektowa.

Napisany dnia: 05.01.2021, 13:26
Święto Trzech Króli bez orszaku
156

6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Od kilku lat mieszkańcy Jasła uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Tym razem z powodu trwającej pandemii ten się nie odbędzie. W kościołach podczas mszy świętych dedykowanych dla dzieci zostaną rozdane tradycyjnie korony.

Napisany dnia: 05.01.2021, 10:58
Nietrzeźwa opiekunka zajmowała się 6-latkiem
51

Jasielscy policjanci interweniowali wobec kobiety, która swoim zachowaniem mogła narazić na niebezpieczeństwo kilkuletnie dziecko. 37-letnia opiekunka, zajmowała się 6-latkiem mając w organizmie 3 promile alkoholu. W takim stanie chciała też prowadzić samochód.

Napisany dnia: 05.01.2021, 09:15
Fani Czarnych Jasło chcą pomóc klubowi organizując zbiórkę pieniędzy na kolejne transfery
74

Kibice Czarnych Jasło od kilku tygodni prowadzą w sieci dyskusję na temat wsparcia finansowego dla klubu, co pozwoliłoby jego władzom na przeprowadzenie kolejnych transferów, a co za tym idzie wzmocnienie potencjału sportowego zespołu Adama Domaradzkiego. Pomysł wreszcie doczekał się realizacji. Fani Czarnych zamierzają zebrać 10 tys. zł za pośrednictwem popularnego serwisu fundraisingowego.

Napisany dnia: 04.01.2021, 22:36
Potrącenie pieszej w Dębowcu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia
37

Dzisiaj po godzinie 18.00 na drodze gminnej w pobliżu szkoły w Dębowcu doszło do potrącenia kobiety w wieku około 55 lat. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Piesza trafiła do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 04.01.2021, 20:32
Wnioski o stypendium artystyczne do końca stycznia
14

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 04.01.2021, 15:49
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105