Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy doczekała się boiska wielofunkcyjnego
20

W miniony piątek odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Inwestycję zrealizowano za ponad 721 tys. zł. 

Napisany dnia: 18.10.2021, 08:42
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

Napisany dnia: 18.10.2021, 08:20
Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”
0

Julita Pogorzelska oraz Maria Macieik zdobyły nagrody w Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”, który odbył się 12 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.10.2021, 17:00
Piękno i eteryczność ilustracji – spotkanie z Joanną Concejo
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, 7 października 2021 gościła Joannę Concejo, graficzkę i ilustratorkę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
107

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali jasielscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Uprawy należące do 38-latka, funkcjonariusze namierzyli na terenie jego prywatnej posesji oraz na pobliskich działkach leśnych. Śledczy zabezpieczyli łącznie 1,6 kg suszu marihuany oraz 719 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera w Jaśle mogą wrócić do mieszkań po swoje rzeczy
167

Lokatorzy bloku mieszkalnego przy ul. Metzgera 10 nie najlepiej będą wspominać minioną noc. Z uwagi na naruszenie konstrukcji budynku, w wyniku prowadzonych w jednym z lokali prac remontowych, musieli oni opuścić swoje mieszkania. Niemal wszyscy znaleźli schronienie u rodzin i bliskich. Dzisiaj będą mogli wrócić do swoich mieszkań, lecz tylko po to, aby zabrać z nich swoje rzeczy.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:07
Tragiczna historia nieszczęśliwej miłości opowiedziana tańcem i muzyką
1

Baletem „Notre Dame de Paris – Esmeralda” w wykonaniu artystów Royal Liviv Ballet rozpoczęły się XIII Jesienne Spotkania Teatralne. Spektakl odbył się 10 października br., partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos S.A, zaś oficjalnym partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:00
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Beskid – magiczny, wielowymiarowy, dziki – spotkanie autorskie z Manią Strzelecką
1

5 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Manię Strzelecką – malarkę, graficzkę, zdobywczynię głównej nagrody na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrody Graficznej IBBY (2020) za książkę „Beskid bez kitu”.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?
1

Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

Napisany dnia: 15.10.2021, 10:00
Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa”

Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:58
Język jako narzędzie komunikacji – panel i warsztaty literackie
0

1 października w 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle miał miejsce skierowany do młodzieży panel dyskusyjny „Po co poezja”, z udziałem Katarzyny Szwedy i Roberta Króla, poetów związanych z Jasłem i Jasielszczyzną. Wydarzenie zorganizowane przez jasielską Bibliotekę, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego tegorocznym hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, było transmitowane online.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:12
Ul. Metzgera wciąż nieprzejezdna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na DK28
47

Odcinek DK28 (ul. Metzgera w Jaśle) pozostaje nieprzejezdna od wczoraj. Ruch został na niej wstrzymany w godzinach wieczornych w związku z zagrożeniem zawalenia się bloku mieszkalnego.

Napisany dnia: 15.10.2021, 08:57
W bloku przy ul. Metzgera w Jaśle podczas prac remontowych doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. Trwa ewakuacja mieszkańców
160

Podczas prac remontowych prowadzonych w lokalu po dawnej stołówce kolejowej w bloku przy ul. Metzgera w Jaśle, doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. Obecnie na miejscu są wszystkie służby ratunkowe w tym policja, straż pożarna oraz karetka. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 14.10.2021, 20:32
Dzień Edukacji Narodowej – nagrody Burmistrza Miasta Jasła dla nauczycieli
54

14 października, w dniu Edukacji Narodowej, ośmiu nauczycieli jasielskich szkół miejskich, odebrało nagrody Burmistrza Miasta Jasła.

Napisany dnia: 14.10.2021, 15:52
Młodzi z „Chemika” - z szacunkiem i pamięcią
6

Jak co roku uczniowie jasielskiego „Chemika” wykonali prace porządkowe na cmentarzu z I wojny światowej nr 36 i 37 na Podzamczu. Jest to jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.

Napisany dnia: 14.10.2021, 14:30
"Wygląd przystanku godny pożałowania" – napisał Czytelnik
43

Do naszej redakcji napisał mieszkaniec osiedla Kaczorowy, który zwrócił uwagę na wygląd i usytuowanie przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza w Jaśle. - Ulica jest bardzo ruchliwa, auta do Gamratu jeżdżą z dużą prędkością, a zatoczki żadnej – skarży się jaślanin. Miasto zapewnia, że zorganizuje wizje lokalną w terenie z udziałem policji i zarządcy drogi powiatowej.

Napisany dnia: 14.10.2021, 08:00
Wiemy, jak w dziedzinie inwestycji radzą sobie nasze samorządy
112

„Wspólnota” opublikowała ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020. Ubiegły rok, był drugim z rzędu, w którym odnotowano zmniejszenie się wydatków majątkowych ponoszonych przez samorządy. Jasło, wśród miast powiatowych uplasowało się w ostatniej, trzeciej setce rankingu, notując tym samym znaczący spadek w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Słabiej wypadł także powiat jasielski. Dane dotyczące kilku gmin wiejskich w powiecie jasielskim są dla nich z kolei nieco bardziej optymistyczne.  

Napisany dnia: 13.10.2021, 16:01
Medyka. Udaremniono próbę przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy
5

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Napisany dnia: 13.10.2021, 13:59
Oddaj książki i pomóż stworzyć bibliotekę dla podopiecznych OREW w Krośnie
0

Księgarnia Autorska i VIVO! Krosno organizują zbiórkę książek dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie. Celem akcji jest stworzenie biblioteki na terenie placówki. Akcja rusza 18 października i potrwa aż do 13 listopada.

Napisany dnia: 13.10.2021, 12:33
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105