Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Najlepsze kurtki kobiece na jesienno-zimowe spacery
0

Poszukujesz idealnej jesiennej kurtki? Zastanawiasz się, jakie odzienie wierzchnie wybrać na tegoroczną zimę? Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie.

Napisany dnia: 23.11.2021, 10:00
Klub Ludzi z Pasją JDK: Poszukiwacze skarbów są wśród nas
0

24 listopada br. (środa) o godz. 17.00, w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie z fanami geocachingu.

Napisany dnia: 23.11.2021, 09:23
Kiosk profilaktyczny w rzeszowskim oddziale NFZ
0

Dwa lata temu w oddziale rzeszowskiego NFZ stworzyliśmy specjalne stanowisko ds. profilaktyki. Dziś wspólnie z Ministerstwem Zdrowia rozpoczęliśmy nową akcję prozdrowotną. Nasze stanowisko zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym dorośli na miejscu wykonają najważniejsze pomiary medyczne określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalny doradca zaproponuje udział w programach profilaktycznych lub skorzystanie z bezpłatnych diet od NFZ.

Napisany dnia: 23.11.2021, 09:05
Jak zaprojektować pergolę ogrodową?
0

Wzrost popularności budownictwa jednorodzinnego w Polsce doprowadził do sytuacji, w której coraz większa liczba inwestorów staje przed pytaniem: Jak zaprojektować pergolę ogrodową? W poniższym artykule zwrócimy uwagę na czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najbardziej dogodnych rozwiązań.

Napisany dnia: 23.11.2021, 08:45
Maria Kurowska odpowiada na apel Klubu Konfederacji w Jaśle. Posłanka nie poprze projektu ustawy budzącej ożywione dyskusje
174

W ubiegłym tygodniu do laski marszałkowskiej trafić miał poselski projekt ustawy, której przepisy pozwalać mają pracodawcom na dokonanie weryfikacji, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19, czy też nie. Do dzisiaj jednak, tak się nie stało. Nie mniej, projekt, wciąż budzi ogromne emocje, szczególnie tych graczy na polskiej scenie politycznej, którzy są zdecydowanymi przeciwnikami proponowanych przez grupę posłów PiS przepisów. O głosowanie przeciwko uchwaleniu projektowanej ustawy, przed kilkoma dniami zwrócił się do posłanki Marii Kurowskiej (Solidarna Polska) jasielski Klub Konfederacji. Odpowiedź posłanki jest jasna.

Napisany dnia: 22.11.2021, 18:00
Dziś rozpoczyna się Nowenna do Św. Andrzeja Boboli

Dziś rozpoczynamy Wielką Nowennę do Św. Andrzeja Boboli. Od 22 do 30 listopada, za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli będziemy prosić Boga o ochronę Ojczyzny. Organizatorami szturmu modlitewnego są Wojownicy Maryi i Ks. Dominik  Chmielewski SDB oraz Ks. Prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w podsanockiej Strachocinie.

Napisany dnia: 22.11.2021, 15:30
Zmieniają się poniedziałkowe godziny pracy ZUS-u
0

W poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do godz. 17. Jest to o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana wejdzie w życie od 22 listopada i ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni, obsługa klientów będzie odbywać tak jak dotychczas, w godz. 8-15.

Napisany dnia: 22.11.2021, 15:16
Nowe stawki podatku od nieruchomości w Jaśle
42

Rada Miejska w Jaśle podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia nowych stawek podatku od nieruchomości. - Wzrost maksymalnych stawek podatku od nieruchomości ogłosił minister finansów o 3,6 proc. Przyjęliśmy porównywalny wskaźnik, aby podnieść nasze stawki, przy czym inflacja szacowana jest na poziomie 6 proc. My staramy się utrzymać tę zasadę, że nasze stawki są poniżej stawek maksymalnych – wyjaśniał skarbnik miasta.

 

Napisany dnia: 22.11.2021, 13:46
Kamil Mastaj złotym medalistą mistrzostw świata w karate kyokushin!
36

W miniony weekend w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin 2021. Polska po raz pierwszy w historii gościła imprezę tej rangi. Do stolicy województwa małopolskiego przyjechali najlepsi karatecy z najdalszych zakątków globu. Wśród nich nie mogło zabraknąć aktualnego mistrza Europy w kategorii kumite seniorów do 90 kg – Kamila Mastaja. Pochodzący z podjasielskiej Świerchowej zawodnik potwierdził doskonałą formę zdobywając w Krakowie złoty medal mistrzostw świata.

Napisany dnia: 22.11.2021, 12:38
Trzy gminy nagrodzone za najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia
102

Konkurs dla gmin "Rosnąca Odporność" został rozstrzygnięty. Z powiatu jasielskiego wytypowano trzy gminy do otrzymania nagrody pieniężnej. Najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców uzyskała gmina Nowy Żmigród, która jako laureat pierwszego miejsca otrzyma milion złotych.

Napisany dnia: 22.11.2021, 10:20
Filip Grabek wicemistrzem Polski w łucznictwie w kategorii Młodzik Młodszy
3

Przed tygodniem, w Nowej Rudzie rozegrano zawody łucznicze w ramach XI. Halowych Mistrzostw Polski Młodzików oraz I. Halowych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Wśród ponad setki zawodników znaleźli się młodzi łucznicy klubu ŁUKS Jedlicze, w tym jaślanin Filip Grabek, który wywalczył złoto w mikście i srebro w rywalizacji indywidualnej.

Napisany dnia: 22.11.2021, 09:39
Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Napisany dnia: 22.11.2021, 08:34
Siatkarze MKS-u wygrali pięciosetową batalię z „Kęczaninem” Kęty
6

Zespół MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło zafundował swoim fanom solidną dawkę siatkarskich emocji. W spotkaniu 9. rundy siatkarskiej II ligi mężczyzn, podopieczni Bartosza Kilara pokonali we własnej hali drużynę UMKS „Kęczanin” Kęty 3:2. Gospodarze zdołali rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, choć pierwsze dwa sety padły łupem przyjezdnych.

Napisany dnia: 21.11.2021, 11:10
Lecytyna – jaką warto kupić i dlaczego?
0

Lecytyna jest dostępna w formie suplementów diety. Warto rozważyć suplementację ze względu na wpływ, jaki ma ta substancja na organizm człowieka – szczególnie układ nerwowy. Na rynku istnieje wiele preparatów. Zobacz, jaki suplement z lecytyną warto kupić.

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:45
Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu warsztatowym?
1

Zarówno konieczność wykonywania drobnych napraw, jak i zainteresowanie pracami warsztatowymi wymagają zakupienia niezbędnych narzędzi. Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim warsztacie? Sprawdź przygotowaną przez nas listę.

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:41
Chcemy mieć czystsze powietrze? Musimy inwestować w OZE
122

Radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą aktualizacji „Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Jasła”. Jak podkreśliła Agata Lombarska, kierownik projektu z zespołu Energoekspert Sp. z o.o., celem miasta jest dążenie do spełnienia warunków systemu efektywnego energetycznie. Przede wszystkim miasto będzie ukierunkowane na odejście od systemów grzewczych węglowych oraz na popularyzowanie wśród odbiorców indywidualnych odnawialnych źródeł energii.

Napisany dnia: 19.11.2021, 19:39
Szykuje się znaczna podwyżka wynagrodzenia starosty. Wyższe diety otrzymać mają również radni powiatowi
234

25 listopada bieżącego roku odbędzie się 52. sesja Rady Powiatu w Jaśle. W porządku obrad znalazły się punkty, dotyczące między innymi głosowań nad projektami uchwał w sprawie ustalenia wynagrodzenia starosty oraz wysokości diet radnych. Planowane podwyżki trudno nazwać symbolicznymi. Starosta Adam Pawluś ma bowiem zarabiać blisko dwa razy więcej niż obecnie. Co więcej, otrzyma on wyrównanie wynagrodzenia od 1 sierpnia 2021 r. Nie wszyscy radni zamierzają jednak poprzeć przedstawione przez Zarząd Powiatu w Jaśle propozycje podwyżek.

Napisany dnia: 19.11.2021, 11:00
Zmarł Edward Kozioł. Inicjator budowy pomnika Chrystusa Króla w Jaśle miał 73 lata
40

W środę 10 listopada zmarł Edward Kozioł. Inicjator budowy pomnika Chrystusa Króla w Jaśle, od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną i spółdzielczą miał 73 lata. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 listopada. Ciało zmarłego spocznie w grobie na Nowym Cmentarzu w Jaśle.

Napisany dnia: 19.11.2021, 08:59
Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19. PiS składa projekt ustawy
183

Wczoraj do Sejmu RP trafić miał projekt ustawy, której przepisy pozwalać będą pracodawcy na dokonanie weryfikacji, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19, czy też nie. Informację na ten temat podał wczoraj poseł Czesław Hoc (PiS). Projekt autorstwa parlamentarzystów partii rządzącej spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem polityków i działaczy Konfederacji. Jasielski Klub Konfederacji wystąpił z oficjalnym apelem do posłanki Marii Kurowskiej, aby zagłosowała przeciw projektowi kontrowersyjnej ustawy.

Napisany dnia: 18.11.2021, 20:00
Jasielski szpital pęka w szwach. Wszystkie miejsca covidowe zajęte
209

Czwarta fala zakażeń koronawirusa nabiera tempa. Szczególnie widać to na przykładzie jasielskiego szpitala, w którym sześć oddziałów zostało przekształconych na covidowe. Wszystkie miejsca są zajęte w większości przez osoby niezaszczepione w starszym wieku.

Napisany dnia: 18.11.2021, 13:34
 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105