Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jak mądrze inwestować?
3

Aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, musisz przede wszystkim wiedzieć, dlaczego warto inwestować. Tylko wtedy, gdy dobrze zrozumiesz tę część, możesz przejść dalej i dowiedzieć się, jak mądrze inwestować.

Napisany dnia: 06.05.2021, 22:36
Bulwersująca sprawa pokazu fajerwerków na Górze Liwocz w programie "Państwo w Państwie"
222

Młoda kobieta straciła wzrok w jednym oku po tym, jak podczas zorganizowanego sylwestra trafiła ją petarda. Na imprezę zapraszał ksiądz, wójt i starosta. Gdy doszło do wypadku, każdy uchyla się od odpowiedzialności! "Państwo w Państwie" już w niedzielę o 19:30 w Polsacie i Polsat News [Zobacz wideo].

Napisany dnia: 06.05.2021, 19:10
Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim
143

Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

Napisany dnia: 06.05.2021, 16:36
Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej został rozstrzygnięty
40

Dzisiaj odbył się konkurs na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Kołaczycach. O stanowisko dyrektora ubiegały się dwie osoby. Komisja składająca się z trzynastu członków wybrała Adama Iwanickiego na dyrektora placówki.

Napisany dnia: 06.05.2021, 14:42
Wybory w Tarnowcu zostały po raz kolejny przesunięte
29

Przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec zostały po raz piąty przesunięte. Nie odbędą się 9 maja a 13 czerwca br. Powód? Pandemia koronawirusa.

Napisany dnia: 06.05.2021, 11:36
Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Napisany dnia: 06.05.2021, 06:51
Czarni stracili zwycięstwo w ostatniej akcji meczu z Sokołem Nisko
46

Czarni po przeciętnym meczu jedynie zremisowali z Sokołem Nisko. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle. Gospodarze wypuścili zwycięstwo z rąk tracąc gola w ostatniej akcji spotkania. Jaślanie nie zdołali dowieźć prowadzenia do końcowego gwizdka, choć całą druga połowę grali w przewadze jednego zawodnika. Kolejna strata punktów coraz bardziej oddala ekipę trenera Adama Domaradzkiego od osiągnięcia wymarzonego celu, jakim jest utrzymanie w IV lidze podkarpackiej.

Napisany dnia: 06.05.2021, 00:21
Prokuratura umorzyła sprawę wypadku w Nowym Żmigrodzie
110

Śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego, do którego doszło 10 maja ubiegłego roku w Nowym Żmigrodzie zostało umorzone. W tej sprawie nie znaleziono wystarczających dowodów na to, że kierujący fordem w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 05.05.2021, 15:26
"Czy musi dojść do tragedii, żeby coś z tym straszydłem zrobić?"
78

W minioną sobotę przy ul. Rejtana w Jaśle doszło do niebezpiecznej sytuacji. W godzinach porannych ze stojącego od lat, nieskończonego budynku na drogę miejską spadły elementy rusztowania. - Czy musi dojść do tragedii, żeby coś z tym, straszydłem zrobić? - pyta zbulwersowany jaślanin.

 

Napisany dnia: 05.05.2021, 11:55
Mogą wystąpić burze z gradem
3

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniu 05.05.2021 r. od godz. 16 00 do godz. godz. 23 00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad. Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze z gradem).

Napisany dnia: 05.05.2021, 08:25
Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

Napisany dnia: 05.05.2021, 06:45
Witaj maj 3 maj
2

W tym roku przypadła 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. Z tej okazji Zakład Karny w Jaśle przygotował ciekawe i kompleksowe przedsięwzięcie rocznicowe upamiętniające to ważne wydarzenie.

Napisany dnia: 04.05.2021, 22:54
Skromne obchody Dnia Strażaka
16

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Z powodu pandemii Covid-19 zrezygnowano z tradycyjnych obchodów. Nie było mszy świętej ani dostojnych gości, w tym emerytowanych komendantów jasielskiej jednostki.

 

Napisany dnia: 04.05.2021, 22:48
MPGK w Jaśle rozszerza działalność i wprowadza nowe usługi
54

Miasto Jasło przekaże z budżetu 150 tys. zł dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej na zakup sprzętu komunalnego do czyszczenia ulic. Inwestycja zostanie sfinansowana poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki.

Napisany dnia: 04.05.2021, 14:41
KP PSP potrzebuje nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Miasto i powiat dofinansują zakup
28

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle dysponuje dwudziestoletnim, średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym wymagającym pilnej wymiany. Koszt zakupu nowego wozu opiewa na 800 tys. zł. Władze powiatu i miasta Jasła przekażą dofinansowanie na ten cel.

Napisany dnia: 04.05.2021, 11:24
Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

Napisany dnia: 04.05.2021, 07:20
Biegasz w balerinach? 5 powodów, dla których warto kupić biustonosz sportowy
1

Wyobraź sobie, że wybierasz się na swoją ulubioną trasę biegową w balerinach. Byłoby to niewygodne, niezdrowe dla organizmu i nie odczuwałabyś takiego komfortu jak w butach do biegania. Dokładnie tak dzieje się z Twoimi piersiami, gdy zamiast specjalnego biustonosza sportowego nosisz klasyczny stanik do uprawiania sportu i ćwiczeń.

Napisany dnia: 03.05.2021, 22:16
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jaśle. Obchody skromniejsze niż zwykle
96

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na pandemię koronawirusa władze samorządowe odstąpiły od organizacji uroczystych obchodów rocznicowych. Tym samym ulicami Jasła drugi rok z rzędu nie przeszedł okolicznościowy pochód. Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawiono w kościele Farnym w Jaśle. [ZDJĘCIA].

Napisany dnia: 03.05.2021, 15:52
Podział punktów w emocjonującym meczu Czarnych z rezerwami Stali Stalowa Wola
43

Sobotni mecz IV ligi podkarpackiej pomiędzy Czarnymi Jasło a Stalą II Stalowa Wola zakończył się podziałem punktów. W emocjonującym spotkaniu padło aż osiem goli. Sędzia pokazał w meczu dwie czerwone kartki. Gospodarze rzuceni na łopatki zdołali podnieść się strzelając trzy bramki w drugiej połowie rywalizacji. Po dwa trafienia zapisali na swoim koncie Marcin Krajewski i Dawid Florian.

Napisany dnia: 02.05.2021, 02:09
Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Dlaczego warto wybrać naukę w ZSUiS? – Odpowiedź jest prosta: To gwarancja zdobycia atrakcyjnego i wymarzonego zawodu. Nauka w naszej szkole, to nie tylko zgłębianie wiedzy teoretycznej, to przede wszystkim zdobywanie umiejętności praktycznych.   Wiele też dzieje się w naszych pracowniach zawodowych: pieczemy pyszności, przygotowujemy smaczne posiłki, badamy jakość żywności, tworzymy modne fryzury i  stylizacje! Uczniowie o zamiłowaniach technicznych dowiadują się, jak działają urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne. Zwracamy uwagę na praktykę.

Napisany dnia: 01.05.2021, 12:00
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105