Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
„Boże Narodzenie z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim” w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie
3

8 stycznia 2020 roku w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyła się XII Wieczornica Bożonarodzeniowa. W związku z zaplanowaną na 7 czerwca 2020 roku beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia tegoroczną Wieczornicę przeżyliśmy z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. 

Napisany dnia: 20.01.2020, 08:42
Jak zapobiegać przeziębieniu w okresie jesienno-zimowym?
3

Przeziębienie dotyka nas nawet kilka razy w ciągu roku - dorośli przeciętnie mierzą się w tym czasie z 2-4 jego epizodami, zaś dzieci przeziębiają się nawet 8-9 razy! Infekcje tego typu są najczęstszą przyczyną wizyt w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu oraz absencji w pracy i szkole. Jak możemy sobie z tym radzić? Sprawdź, co pomoże zapobiec przeziębieniu!

Napisany dnia: 20.01.2020, 08:04
Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy
42

Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

Napisany dnia: 19.01.2020, 19:37
Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

Zimowe ferie trwają w najlepsze. To doskonały czas do zabawy na stoku. Dlatego wraz z CHYROWA-SKI przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są karnety na darmowe zjazdy. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie i weźcie udział w zabawie.

Napisany dnia: 19.01.2020, 11:28
Stłuczka w Zimnej Wodzie
30

Dzisiaj przed godziną 15. w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 18.01.2020, 15:27
OSP Wolica otrzymała swój pierwszy samochód
42

Strażacy z OSP Wolica, wreszcie mogą cieszyć się z pierwszego samochodu, jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Zawdzięczają go swoim kolegom po fachu z OSP w Zimnej Wodzie, którym ford transit wiernie służył od dziesięciu lat. W piątkowy wieczór dokonano uroczystego przekazania pojazdu.

Napisany dnia: 18.01.2020, 08:33
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji
33

Na skrzyżowaniu ul. Władysława Jagiełły z ul. Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący citroenem berlingo, sprawca zdarzenia, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 17.01.2020, 16:57
Prace przy budowie mostu ruszyły pełną parą
97

Na plac budowy mostu na osiedlu Gądki wjechał ciężki sprzęt. Ekipa budowlana realizuje obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęte jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Most kosztował będzie blisko 8,5 mln zł.  

Napisany dnia: 16.01.2020, 12:10
"Rubinowe Gody" w JDK
0

JDK zaprasza 17 stycznia br. na walentynkowy spektakl "Rubinowe Gody".

Napisany dnia: 16.01.2020, 08:43
Zdarzenia drogowe w Kołaczycach i w Bieździedzy
43

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło dzisiaj rano w Kołaczycach i Bieździedzy. Dwie mieszkanki gminy Kołaczyce na śliskiej nawierzchni straciły kontrolę nad pojazdami i zjechały z drogi. Jeden z pojazdów wywrócił się na dach. Kobiety z obrażeniami trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 16.01.2020, 08:27
Marzenia się spełniają! Biblioteka w Skołyszynie z nową strefą dla młodych!
1

Biblioteka w Skołyszynie ma nowoczesną Strefę Młodych z dywanem interaktywnym. Miejsce, o którym od dana marzyli bibliotekarze i czytelnicy Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Napisany dnia: 15.01.2020, 14:22
Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. Sprawdzona jakość oraz ciągłe dostosowywanie oferty do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku pracy wciąż dają gwarancję dobrego wyboru. Zmieniamy się po to, aby sprostać Waszym oczekiwaniom. Teraz znajdziecie nas przy ul. Floriańskiej 17 w Jaśle.

Napisany dnia: 15.01.2020, 11:30
Pożar domu w Skołyszynie. Jedna osoba została poparzona
4

Wczoraj po godzinie 23. W Skołyszynie wybuchł pożar na poddaszu budynku mieszkalnego, w którym przebywało sześć osób. Jedna z nich doznała poparzenia prawej dłoni.

Napisany dnia: 15.01.2020, 10:26
25. Konkurs Kolęd i Pastorałek w JDK Na nutę kantyczek
1

„Kolęda na dzwonkach”, „Witaj gwiazdko złota”, „Kanyześ Jezusie malućki”, „Dziś nadzieja rodzi się”, „Koncert na święta”, „Hola, hola”, to niektóre z utworów wykonanych przez laureatów jubileuszowego - 25. Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, którego koncert finałowy, połączony z ceremonią wręczania nagród, odbył się w sobotę, 11 stycznia br., w Jasielskim Domu Kultury. Występy laureatów poprzedził bożonarodzeniowy recital piosenkarski Beaty Bednarz.

Napisany dnia: 15.01.2020, 09:35
Witali Nowy Rok na Górze Liwocz. Ucierpiała 27-latka
189

Starosta jasielski, wójt gminy Brzyska i kustosz sanktuarium na Górze Liwocz zapraszali mieszkańców powiatu jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem 2019 r. Po mszy świętej odbył się pokaz sztucznych ogni, w trakcie którego ranna została 27-letnia dziewczyna.

Napisany dnia: 14.01.2020, 16:00
Ferie z dreszczykiem emocji
9

Dla wszystkich, którzy ferie postanowili spędzić w domu, nie muszą być one wcale nudne. Ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu jest wiele. Wyjątkowym, któremu towarzyszyć może dodatkowo dreszczyk emocji jest z pewnością wystawa pająków i skorpionów w JDK. Każdy, kto zechce zobaczyć te fascynujące stworzenia, będzie mógł zrobić to do 19 stycznia.

Napisany dnia: 14.01.2020, 13:24
Centrum podologii medycznej

To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Napisany dnia: 14.01.2020, 08:59
Rafał Smalarz odkryciem roku polskiego kickboxingu
23

Rafał Smalarz, zawodnik Spartan Jasło Fight Club uznany został za jedno z odkryć polskiego zawodowego kickboxingu 2019 r. W zestawieniu portalu kick-boxing.org znalazł się w gronie trzech wyróżnionych w tej kategorii fighterów.

Napisany dnia: 13.01.2020, 14:23
Turniej w Krośnie zwycięża Jasielska drużyna MARVO EnigmaCODE 53
9

10 stycznia zapisał się w historii podkarpackiego e-sportu jako dzień turnieju League of Legends o Puchar Rektora organizowanego przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Zapisał się również w historii Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, gdyż zwycięska drużyna MARVO EnigmaCODE 53 to uczniowie właśnie tej placówki.

Napisany dnia: 13.01.2020, 12:16
Odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości
27

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami, to tylko niektóre przewinienia jakie mają na swoim koncie trzej kierowcy kontrolowani przez policjantów podczas minionego weekendu. Mężczyźni za popełnione przestępstwa niebawem odpowiedzą przed sądem.

Napisany dnia: 13.01.2020, 10:41
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105