Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Profil Zaufany - elektroniczny kontakt
1

W obecnej sytuacji (stan epidemii) coraz więcej osób korzysta z możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. Wiele z nich jest możliwe dzięki posiadaniu Profilu Zaufanego.

Napisany dnia: 30.03.2020, 11:08
Dwie kolejne ofiary koronawirusa na Podkarpaciu
126

Dzisiaj rano, służby wojewody podkarpackiego przekazały informację o dwóch kolejnych zgonach pacjentów szpitala w Łańcucie zakażonych koronawirusem. To młoda kobieta i starszy mężczyzna.

Napisany dnia: 30.03.2020, 09:01
Ponad 360 wniosków o odroczenie terminu płatności składek wpłynęło do ZUS na Podkarpaciu
63

Dotychczas wpłynęło 361 wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek (w oddziale ZUS w Rzeszowie – 298, w Jaśle – 63.). Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa. W całym kraju to ponad 18 tys.

Napisany dnia: 29.03.2020, 11:37
Zmieniamy czas na letni
3

W nocy z 28 na 29 marca br. śpimy o godzinę krócej. Zegarki przestawimy z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Napisany dnia: 28.03.2020, 21:37
Duchowni apelują – "Zostańcie w domach". Święta bez poświęcenia pokarmów
109

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba udziela dyspensy wszystkim wiernym z uczestnictwa we mszy św.  w niedzielę i inne święta od 28 marca do odwołania. Jednocześnie przypomina, że należy uczestniczyć w Eucharystii przez media. Wierni, którzy zdecydują się przyjść do Kościoła na modlitwę muszą pamiętać, że może w niej wziąć udział nie więcej niż pięć osób.

Napisany dnia: 28.03.2020, 20:58
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu Bilans wzrósł do 71 osób
47

W ciągu ostatniej doby liczba przypadków zakażenia koronawirusem na ternie województwa podkarpackiego wzrosła o 10. Obecnie na Podkarpaciu jest ich 71. Nie odnotowano nowych przypadków na obszarze powiatu jasielskiego. 

Napisany dnia: 28.03.2020, 20:37
Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
135

Na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono dzisiaj 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych jest jedna osoba z powiatu jasielskiego. AKTUALIZACJA

Napisany dnia: 27.03.2020, 20:57
Janusz G. skazany na 25 lat pozbawienia wolności
104

W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie Janusza G. Sąd skazał go na 25 lat więzienia za zabójstwo byłej żony. Wyrok jest nieprawomocny.

Napisany dnia: 27.03.2020, 14:00
Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu
77

Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

Napisany dnia: 27.03.2020, 10:45
Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?
3

Kredyt gotówkowy to najpowszechniejszy produkt bankowy. Toteż sprawia, że każda instytucja bankowa go oferuje, często w ramach tzw. promocji specjalnych. I tutaj się pojawia problem. Czy te promocje są korzystne dla Klienta? Który kredyt gotówkowy jest najtańszy? 

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:20
Czym jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?
0

W reklamach wielu kart kredytowych często stosowane jest sformułowanie „długi okres bezodsetkowy”, jako główna zaleta kredytówki. Czy rzeczywiście tak jest? Poniżej wyjaśniamy, czym jest okres bezodsetkowy.

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:17
Powrót do przeszłości. Dlaczego nadal tak chętnie kupujemy odtwarzacze MP3 i MP4?
0

 

Ci z nas, którzy mają na liczniku więcej niż 25 lat, z pewnością pamiętają czasy, gdy na każdym kroku można było natknąć się na posiadacza MP3 bądź MP4. Wydawać by się mogło, że niezwykle popularne wtedy “empetrójki” i “empeczwórki” z czasem przejdą do lamusa, ustępując miejsca smartfonom. Nic bardziej mylnego! Wielu z nas korzysta bowiem z obu urządzeń równolegle. Z czego to wynika i jak wybrać dobry odtwarzacz muzyczny? Przeczytaj już teraz.

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:14
Co trzeba wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych?
3

W życiu każdego człowieka może pojawić się potrzeba ekonomiczna, czyli moment, w którym będzie on potrzebował pieniędzy. W takim momencie najczęściej staramy się otrzymać kredyt, jednak z tym wiąże się wiele wątpliwości. Wiele firm nienależących do sektora bankowego proponuje swoim klientom wiele typów pożyczek, które różnią się od siebie między innymi okresem spłaty. 

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:11
Komputery przemysłowe - rodzaje i zastosowanie
0

Komputery przemysłowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle, zwłaszcza przy taśmach produkcyjnych. Ich duża moc obliczeniowa i zdolność analizowania ogromnych zbiorów danych w czasie rzeczywistym czyni z nich urządzenia, bez których współczesny przemysł nie mógłby się obejść. Jakie rodzaje komputerów przemysłowych znajdziemy na rynku?

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:09
Najlepsze prezenty dla ucznia szkoły podstawowej
0

Wybór ciekawego prezentu dla dziecka, które uczęszcza do szkoły podstawowej, jest nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i osób z dalszego otoczenia ucznia. Ludzie poszukują upominków, które trafią w gust młodego człowieka, umożliwiając mu rozwój pasji i poszerzanie wiedzy. Przedmiot zgodny z zainteresowaniami dziecka z pewnością zostanie przyjęty z entuzjazmem, towarzysząc przez długi czas w codziennej nauce i rozrywce. Co zatem warto kupić dla chłopca lub dziewczynki w wieku 7-14 lat?

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:07
Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 53 osób
56

Na Podkarpaciu odnotowano dzisiaj wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 53 przypadki zachorowań na COVID-19.

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:00
Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem
65

Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Napisany dnia: 26.03.2020, 19:00
Strażacy walczyli z pożarem traw w Dobryni
37

Kilka zastępów straży pożarnej wzięło udział w gaszeniu pożaru traw w Dobryni. Ogień strawił znaczny obszar nieużytków. Akcję gaśniczą utrudniał wiatr.

Napisany dnia: 26.03.2020, 17:23
ZUS: Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego
2

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.

Napisany dnia: 26.03.2020, 14:00
Koronawirus – a opieka nad zwierzętami
4

W okresie obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny nie wolno wychodzić z domu by pójść do sklepu czy pospacerować z psem. Jeżeli osoby w kwarantannie mają pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas jej trwania powinny przekazać je pod opieką rodzinie lub znajomym, czy też oddać do hotelu dla zwierząt.

Napisany dnia: 26.03.2020, 11:47
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105