Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Miej odwagę być mądrym”. W jasielskiej Filii AHE zainaugurowano nowy rok akademicki
56

W minioną sobotę, w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki 2022/23. W auli oprócz studentów pedagogiki, administracji i politologii oraz nauczycieli akademickich zasiedli również reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i służb mundurowych, z którymi uczelnia od wielu już lat konsekwentnie rozwija współpracę, przede wszystkim na płaszczyźnie kształcenia praktycznego. Podczas tradycyjnej immatrykulacji, w poczet społeczności akademickiej przyjęto nowych studentów pierwszego roku.

Napisany dnia: 23.10.2022, 09:47
Czarni Jasło podzielili się punktami z Zamczyskiem Mrukowa
113

W sobotnie popołudnie Czarni Jasło podejmowali na własnym stadionie drużynę Zamczyska Mrukowa. Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego nie stanęli na wysokości zadania, zaledwie remisując po słabym meczu z zespołem, który okupuje dolne rejony ligowego zestawienia. W ostatnich minutach rywalizacji trzy punkty swojej ekipie mógł zapewnić Marcin Krajewski. Snajper gospodarzy zmarnował jednak rzut karny.

Napisany dnia: 22.10.2022, 19:46
Kierowcy pytają o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych
19

Od dnia, w którym oddano do użytku most na rzece Jasiołce i nowy odcinek drogi powiatowej łączącej osiedla Sobniów i Hankówka, na przejazdach kolejowo-drogowych w ciągu ulic Towarowej i Żniwnej w Jaśle, zwiększyło się natężenie ruchu pojazdów. Kierowcy, korzystający z tej trasy pytają, czy w obrębie wspomnianych przejazdów nie powinny zostać zainstalowane dodatkowe elementy infrastruktury w postaci urządzeń sygnalizacji świetlnej. W opinii użytkowników drogi, sygnalizacja świetlna pozwoliłaby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Napisany dnia: 22.10.2022, 07:39
Proces byłych policjantów oskarżonych o korupcję odbywa się za zamkniętymi drzwiami
103

W Sądzie Rejonowym w Jaśle rozpoczął się proces dwóch byłych policjantów Tomasza G. i Sławomira Ś. oskarżonych o przekroczenie swoich uprawnień, zażądanie oraz przyjęcie korzyści majątkowej. Na wniosek obrońcy sąd wyłączył jawność rozprawy w całości.

Napisany dnia: 21.10.2022, 13:34
Z nauką za pan brat - wystartowała 8. edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM
2

Już ósmy raz uczniowie jasielskich szkół podstawowych będą realizowali małe projekty naukowo-badawcze w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży interesujących się różnymi dyscyplinami naukowymi, które pozwala na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności w praktycznym działaniu, poza systemem klasowo-lekcyjnym.

Napisany dnia: 21.10.2022, 11:27
Oskarżony Grzegorz S. odpowie przed sądem
72

Do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko przedsiębiorcy, któremu prokuratura postawiła zarzut niewłaściwego postępowania z odpadami. Sprawa dotyczy składowanych i zakopywanych śmieci na terenie przedsiębiorstwa w Zimnej Wodzie. Grzegorzowi S. grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 21.10.2022, 10:00
Helios Krosno wraca z kolejną porcją filmów w ramach Projektów Specjalnych
0

Na dużym ekranie krośnieńskiego Kina Helios kinomani mogą obejrzeć nie tyko premiery najnowszych produkcji filmowych. W ramach Projektów Specjalnych kino serwuje swoim widzom także filmy z myślą o koneserach dzieł kinematografii, fanów na grozy, czy też produkcje dobrane do żeńskiej widowni. Sprawdźcie co Helios Krosno przygotował dla kinomanów w nadchodzącym tygodniu repertuarowym.

Napisany dnia: 20.10.2022, 11:44
„BiblioStarter dla Studenta” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle
0

Odebraliście  już swój studencki BiblioStarter? Jeżeli jeszcze nie, to spieszcie się! Już 15 października rozpoczęliśmy nową edycję akcji „BiblioStarter dla Studenta”. Do końca listopada Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie przy PZPW w Rzeszowie i jej filie w Jaśle, Brzozowie, Lesku, Sanoku i Ustrzykach Dolnych zapraszają studentów do skorzystania z wielu bibliotecznych udogodnień.

Napisany dnia: 19.10.2022, 16:24
GEN- Eksperyment, który integruje, bawi i uczy! Jedyny taki obiekt w Polsce
124

Dzisiaj w murach dawnej szkoły podstawowej przy ul. Bednarskiej w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie Generatora Nauki-GEN. Jest to miejsce dedykowane dla osób w każdym wieku, w którym można uzupełniać i rozwijać ofertę edukacyjną i kulturalną. To ciekawe miejsce w pierwszym dniu funkcjonowania zyskało uznanie młodych uczniów, którzy z ciekawością i zainteresowaniem zapoznawali się z interaktywnymi ekspozycjami z zakresu chemii, matematyki oraz biologii.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 19.10.2022, 16:14
Czy hulajnogą elektryczną można jeździć po ulicy?
1

Fanów hulajnóg elektrycznych przybywa. Nic w tym dziwnego – korzystanie z nich jest niezwykle wygodnym sposobem na przemieszczanie się, zwłaszcza w dużych miastach. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy można korzystać z nich na ulicach. Odpowiadamy na to pytanie!

Napisany dnia: 19.10.2022, 07:24
Policyjny pościg za 17-letnim kierowcą daewoo
75

W godzinach wieczornych, jasielscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą daewoo, który nie zatrzymał się do kontroli. Szaleńczą jazdę ulicami miasta, 17-letni mieszkaniec Jasła zakończył na słupie oświetleniowym przy ul. 3 Maja. Nastolatek próbował jeszcze uciekać pieszo. Ostatecznie został ujęty przez funkcjonariuszy.   

Napisany dnia: 18.10.2022, 21:44
Tragedia w Łaskach. 34-letni mężczyzna odebrał sobie życie
38

Wczoraj po godzinie 18. policjanci otrzymali informację o odnalezionych w samochodzie zwłokach mężczyzny. Samochód z ciałem znajdował się w Łaskach na drodze gruntowej. Dzisiaj odbyła się jego sekcja zwłok, która wykazała, że mężczyzna odebrał sobie życie przez strzał z broni czarnoprochowej.

Napisany dnia: 18.10.2022, 15:08
Miłosz Leszkiewicz pełni funkcję wójta gminy Tarnowiec
112

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Miłosza Leszkiewicza do pełnienia funkcji wójta gminy Tarnowiec do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta.

 

Napisany dnia: 18.10.2022, 13:49
Gitarowe brzmienia w Muzycznym Bunkrze
0

To był wieczór pełen melodyjnych gitarowych dźwięków, podlanych pulsem gitary basowej i rytmicznym brzmieniem perkusji. W piątkowy wieczór, 14 października br. w ramach Muzycznego Bunkra, w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury wystąpiła grupa Necessary Air.

Napisany dnia: 18.10.2022, 11:31
Traktor rozpadł się na dwie części po zderzeniu z fiatem
35

Dzisiaj przed godziną 10. w Samoklęskach na drodze wojewódzkiej nr 993 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem Fiata Pandy i ciągnika rolniczego. Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 18.10.2022, 11:14
Łaski: W samochodzie znaleziono zakrwawione ciało młodego mężczyzny
35

Dzisiaj po godzinie 18. policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok mężczyzny. Ciało znajdowało się w samochodzie pozostawionym na polnej drodze. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą.

Napisany dnia: 17.10.2022, 21:21
Zakład Karny w Jaśle ma już 50 lat
35

W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczyste obchody 50-lecia istnienia Zakładu Karnego w Jaśle. Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość nadania jednostce sztandaru.

Napisany dnia: 17.10.2022, 19:47
Czarni Jasło pokonali na wyjeździe LKS Górki
15

W minioną niedzielę Czarni Jasło udali się do Górek, aby zmierzyć się z tamtejszym LKS-em. Goście tylko w pierwszej odsłonie meczu zdołali postawić się faworytowi spotkania. W drugiej połowie Czarni przypieczętowali swoje zwycięstwo zdobywając trzy gole.

Napisany dnia: 17.10.2022, 15:28
Radni nadali nazwę nowej ulicy w Jaśle
16

Ulica miejska w Jaśle usytuowana pomiędzy ul. Lwowską, a ul. Sroczyńskiego otrzymała nazwę Antoniego Bogdanowicza, lekarza medycy bakteriologa, wieloletniego dyrektora jasielskiego Sanepidu i radnego miasta Jasła, który przez swoją blisko czterdziestoletnią karierę zawodową z zaangażowaniem działał na rzecz lokalnej społeczności. Radni miejscy przychylili się do nadania ulicy jego imieniem uznając iż zasługuje na zachowanie w pamięci mieszkańców Jasła.

Napisany dnia: 17.10.2022, 15:00
Starosta wystawił na sprzedaż budynek po komendzie jasielskiej policji
26

Starosta jasielski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa w centrum miasta Jasła o łącznej powierzchni użytkowej 1542,42 m kw. Cena wywoławcza za kompleks budynków po byłej jasielskiej komendzie policji wynosi ponad 5,5 mln zł.

Napisany dnia: 17.10.2022, 13:29
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657