Strona główna
Pijany kierowca uciekał przed policjantami
17

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 20-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Był pijany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Napisany dnia: 11.07.2019, 09:08
Dachowanie na ul. Fabrycznej w Jaśle
63

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 20. na ul. Fabrycznej w Jaśle. Osobowe bmw wjechało do przydrożnego rowu i dachowało. Kierujący pojazdem to 18-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Napisany dnia: 10.07.2019, 21:29
Wesołe Miasteczko w VIVO! Krosno
4

Autodrom, szybka kolejka górska, wahadło extreme, bajkowy pociąg dla dzieci, trampoliny, karuzele, a także….. wielki dinozaur - te i inne atrakcje pojawią się już 19 lipca na parkingu VIVO! Krosno. Do Centrum Handlowego zawita bowiem Wesołe Miasteczko, które będzie czynne aż do 28 lipca.

Napisany dnia: 09.07.2019, 14:19
Nowy wóz strażacki trafił do OSP w Trzcinicy
50

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo o wartości 760 tysięcy złotych. W miniony piątek władze jednostki przyjechały nowym wozem bojowym do remizy w Trzcinicy, gdzie zostały hucznie powitane przez lokalną społeczność i środowisko strażackie.

Napisany dnia: 09.07.2019, 14:17
Jechali za szybko. Stracili prawo jazdy
33

Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend, realizując założenia akcji "Bezpieczne Wakacje 2019", skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. W efekcie mundurowi zatrzymali siedem uprawnień do kierowania pojazdami.

Napisany dnia: 08.07.2019, 17:00
Tajemnice i wybory - malarstwo Mirosławy i Kazimierza Rocheckich
4

Podczas tegorocznych wakacji w Jasielskim Domu Kultury można obejrzeć dwie wyjątkowe wystawy. „Tajemnice” - tak zatytułowana jest wystawa malarstwa Mirosławy Rocheckiej, prezentowana w sali offowej. W galerii na I piętrze można oglądać obrazy z cyklu „Być” Kazimierza Rocheckiego. Artyści skupiają się na treściach duchowych, ich malarstwo łączy tematyka, ale zdecydowanie różni stylistyka przekazu.

Napisany dnia: 08.07.2019, 13:35
W niedzielę Puchar Smoka XC w Kątach
0

Już niedzielę 21 lipca w Kątach (Gmina Nowy Żmigród) odbędą się kolejne zawody rowerowe pod nazwą "Puchar Smoka".

Napisany dnia: 08.07.2019, 13:17
Ściął zakręt i uderzył w motocykl
25

Do zderzenia się audi z motocyklem doszło przed godziną 12.00 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej z powiatową w kierunku Dębowca. 26-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala. 

Napisany dnia: 08.07.2019, 13:11
Wstępne wyniki matur. Jest gorzej niż rok temu
117

W powiecie jasielskim absolwentów przystępujących do matury było mniej niż w ubiegłym roku. Wstępne wyniki matur podane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie również są niższe niż przed rokiem.

Napisany dnia: 08.07.2019, 11:18
Jaskółki na Ośrodku Edukacji Ekologicznej
8

Trwają prace związane z wykończeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Tymczasem na ścianach nowo wyremontowanego budynku swoje gniazda wybudowały jaskółki.

Napisany dnia: 08.07.2019, 09:21
Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

Parkowanie w Jaśle to często nie lada wyzwanie. Miejsc parkingowych w mieście jest wciąż zbyt mało, szczególnie w ścisłym jego centrum. Kierowców z pewnością ucieszy więc informacja o nowym parkingu przy zbiegu ulic Jagiełły i Krasińskiego. Może on pomieścić 20 samochodów osobowych.

Napisany dnia: 08.07.2019, 07:09
Odkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle –drugi etap
21

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że w poniedziałek (8 lipca) w godzinach wieczornych zostanie przeprowadzony drugi etap odkomarzania i odkleszczania.

Napisany dnia: 07.07.2019, 08:03
Bączal Górny: Cztery osoby poszkodowane w wypadku
17

Do zderzenia się dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj przed godziną 10. na drodze powiatowej w Bączalu Górnym. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 05.07.2019, 12:22
Policjanci potrącili pijanego pieszego
37

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 22 w Zarzeczu, gminie Dębowiec. W nieoświetlonym miejscu na drodze wojewódzkiej jadący na interwencje policjanci uderzyli radiowozem w 37-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 05.07.2019, 11:34
Odcięła sobie dwa palce. Policjanci pilotowali ją do szpitala
39

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci z jasielskiej drogówki. Wczoraj, na sygnałach pilotowali do szpitala samochód, którego pasażerka wymagała natychmiastowej pomocy lekarskiej. Kobieta podczas prac domowych odcięła sobie piłą dwa palce prawej dłoni.

Napisany dnia: 05.07.2019, 10:00
Dramat kotów na osiedlu Gamrat. Są trute i umierają w cierpieniu
134

Blisko dwadzieścia kotów, w tym sześć kocic żyje w kontenerach na osiedlu Gamrat. Jak poinformowało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Inspektorat w Jaśle zwierzęta te są trute i prawdopodobnie topione w rzece.

Napisany dnia: 04.07.2019, 13:24
Straż Miejska apeluje- reagujmy!
29

Co rusz Straż Miejska przyjmuje nowe zgłoszenia o kolejnych miejscach, gdzie podrzucane są odpady. Straż Miejska apeluje do mieszkańców o sygnały, gdy widzą, że ktoś pozbywa się nielegalnie odpadów. Dzięki pomocy jaślan możemy skutecznie zapobiegać eskalacji śmieciowych problemów – telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

Napisany dnia: 04.07.2019, 12:09
Konkurs na biznesplan – jeszcze do 10 lipca
9

Jeszcze można wziąć udział w Konkursie na najlepszy biznesplan organizowanym przez Miasto Jasło we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia biznesu. Termin składania formularzy zgłoszeniowych został przedłużony do 10 lipca br.

Napisany dnia: 04.07.2019, 12:00
Krótkie terminy oczekiwania na operacje zaćmy oraz endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego
0

W oddziałach okulistycznych i ortopedycznych znacznie skróciły się tym roku czasy oczekiwania na trzy często wykonywane zabiegi. Ponadto, w województwie podkarpackim są one i tak jednymi z najkrótszych w kraju. Poniżej przedstawiamy wykaz oddziałów z najkrótszymi terminami dotyczącymi przypadkach stabilnych.

Napisany dnia: 04.07.2019, 09:13
Myślisz piątek, mówisz „Jarmark”!

Tutaj możesz kupić niemal wszystko. W każdy piątek od prawie trzydziestu lat plac handlowy w Jaśle tętni zakupowym życiem. Dziesiątki handlujących oferuje towary w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Teraz to także miejsce „Jarmarku Pogórzańskiego”.

Napisany dnia: 04.07.2019, 08:57
VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105