Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Masz prawo żyć bezpiecznie! W Jaśle startują kursy samoobrony Krav Maga

Chcesz poczuć się bezpieczniej? Szukasz czegoś innego niż MMA, czy karate? Wybierz zajęcia organizowane przez Jasielskie Centrum Bezpieczeństwa Osobistego. Uczestnicząc w szkoleniach poznasz procedury i techniki obronne. W zajęciach mogą brać udział zarówno dorośli, jak też dzieci. W dniach 6-10 marca br. w JCBO odbędą się dni otwarte.  

Napisany dnia: 01.03.2023, 18:58
Dziś oddajemy hołd „Żołnierzom Wyklętym”
102

1 marca jest dniem, w którym oddajemy hołd „Żołnierzom Wyklętym”, ludziom zaangażowanym w działalność podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, pragnąc kontynuować walkę przeciwko sowietyzacji Polski. Szacuje się, że w latach 1944-1963 w antykomunistyczną działalność konspiracyjną zaangażowanych było nawet 300 tys. osób. W wielu przypadkach, za niezłomną postawę wobec komunistycznego reżimu i jego służb, żołnierze podziemia musieli złożyć najcenniejszą ofiarę – własne życie.

Napisany dnia: 01.03.2023, 16:01
Nietrzeźwy kierował szkolnym autobusem
47

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali kierowcę szkolnego autobusu, który przewoził dzieci. Okazało się, że 42-latek kierował pojazdem mając promil alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Napisany dnia: 01.03.2023, 13:41
Bądź Piękna z VIVO!
0

Bezpłatne zabiegi makijażu, badanie wzroku oraz moc atrakcyjnych upominków w VIVO! Krosno.
Już w najbliższą sobotę tj. 4 marca, w Centrum Handlowym działać będzie specjalna Strefa Beauty, w której Panie będą mogły skorzystać z darmowego makijażu i porad kosmetycznych.

Napisany dnia: 01.03.2023, 12:10
Wieża widokowa w Desznicy już otwarta dla turystów!
53

Wczoraj (28 lutego) w Desznicy odbył się odbiór techniczny wieży widokowej. Obiekt o wysokości 25 m powstał w okolicy pozostałości po wczesnosłowiańskim grodzisku Walik z IX-X wieku, położonym między Brzezową a Jaworzem. Obiekt czeka na pierwszych turystów. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 928 647,54 zł.

Napisany dnia: 01.03.2023, 07:22
Sukces druhów Hufca ZHP Jasło na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”
4

W miniony weekend (24-26.02.2023 r.) w Tarnobrzegu odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” . Na festiwal przyjechało ponad 250 harcerek i harcerzy z całej Polski. Osiemnaście zespołów muzycznych zaprezentowało w sobotę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje zdolności wokalne.

Napisany dnia: 01.03.2023, 00:06
Generator Nauki GEN w Jaśle bez kierownika
57

Władze Miasta Jasła nie zatrudniły żadnego kandydata na kierownika Wydziału Generatora GEN w Jaśle. Konkurs został nierozstrzygnięty. Obowiązki kierownika wciąż pełni urzędnik Mateusz Smyka.

Napisany dnia: 28.02.2023, 16:28
Kierował autem pomimo sądowego zakazu i miał przy sobie narkotyki
26

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie niedozwolone substancje. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd.

Napisany dnia: 28.02.2023, 14:13
Sukces uczennicy Ekonomika w X Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce
17

Wiktoria Nowak uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, po przejściu eliminacji okręgowych, zakwalifikowała się etapu centralnego X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jubileuszowa Olimpiada zorganizowana została pod hasłem ”Turystyka miejska – w miejskiej dżungli”.

Napisany dnia: 28.02.2023, 08:14
Kredyt na 700 tys. - jaka rata?

Wybór najlepszej oferty bankowej jest kwestią priorytetową, biorąc pod uwagę kredyt na 700 tys. Jaka rata i całkowite koszty zobowiązania czekają na kredytobiorcę? Jakie warunki stawia bank, które musi spełnić potencjalny klient, aby móc rozpocząć współpracę w ramach finansowego wsparcia? Dowiedz się więcej już teraz, żeby już niedługo móc cieszyć się własnym mieszkaniem.

Napisany dnia: 28.02.2023, 07:54
Jakich pracowników potrzebuje obecnie rynek pracy? Odpowiedzi można szukać w ministerialnej prognozie
62

W styczniu bieżącego roku resort edukacji opublikował informację dotyczącą prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Dane zawarte w prognozie mają odzwierciedlać aktualne tendencje w tej ważnej nie tylko dla pracodawców, lecz również absolwentów materii. Co więcej, prognoza stanowi pewnego rodzaju wyznacznik dla szkół ponadpodstawowych, które z każdym rokiem starają się aktualizować swoją ofertę edukacyjną, z myślą o potrzebach rynku pracy. Okazuje się, że szkoły z powiatu jasielskiego już teraz kształcą uczniów w zawodach, na które występuje obecnie największe zapotrzebowanie.

Napisany dnia: 27.02.2023, 16:33
Poznaliśmy laureatów XIV. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE
3

„O sobie samym” to hasło tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE, organizowanego od 14 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Napisany dnia: 27.02.2023, 12:38
Ważne zwycięstwo jasielskich siatkarzy
2

W minioną sobotę siatkarze MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło zmierzyli się z zespołem Kęczanina Kęty w spotkaniu 18. serii gier siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4). Podopieczni trenera Bartosza Kilara pokonali gospodarzy. Pięciosetowy bój zakończył się rezultatem 3:2 na korzyść gości. Tym samym jaślanie mogli dopisać sobie cenne punkty do ligowego dorobku.

Napisany dnia: 27.02.2023, 12:26
Trwa przebudowa mostu w Osobnicy
34

W Osobnicy trwa przebudowa mostu łączącego dwie drogi powiatowe: Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowym do obiektu.

Napisany dnia: 27.02.2023, 10:41
Kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu – dla kogo?

Instruktor praktycznej nauki zawodu to osoba, która prowadzi zajęcia przygotowujące odpowiednie dla danego rodzaju stanowiska. Zazwyczaj instruktor pojawia się w szkołach branżowych, technikach, szkołach policealnych, a niekiedy także w zakładach pracy. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są jednak kursy przygotowawcze. Jedną z opcji są kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Na czym polegają i kto może do nich przystąpić?

Napisany dnia: 27.02.2023, 09:03
Kolejna porcja dobrych filmów w krośnieńskim Kinie Helios
3

Kino Helios Krosno zaprasza swoich widzów na kolejną porcję filmowych niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. W najbliższy poniedziałek, na dużym ekranie kina będzie można obejrzeć film Rubena Östlunda pt. "W trójkącie", będący bezlitosną satyrą na bogatych celebrytów, a także kapitalną metaforą naszych czasów. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi widzowie.

Napisany dnia: 26.02.2023, 17:46
Dobry nawilżacz powietrza - TOP 3 polecane modeli
1

Wybór odpowiedniego nawilżacza powietrza nie jest łatwą sztuką. Na rynku znajdziemy bardzo wiele propozycji - zarówno uznanych producentów, jak i mniejszych marek, które specjalizują się w urządzeniach tego typu. Jeśli dodamy do tego, że możemy postawić na różne rodzaje nawilżaczy - podjęcie decyzji zakupowej może zająć sporo czasu. Dlatego dobrze sprawdzać rankingi i poradniki, które sugerują, czym kierować się przy wyborze. Przyjrzymy się najważniejszym kwestiom, jakich lepiej nie pomijać!

Napisany dnia: 25.02.2023, 18:52
MSWiA wesprze OSP w zakupie 675 nowych wozów. Trzy jednostki z powiatu jasielskiego znalazły się na liście
89

Wiceminister Maciej Wąsik z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu 675 nowych samochodów bojowych lekkich, średnich i ciężkich. Wsparciem objętych zostanie 52 jednostki OSP na Podkarpaciu, z czego 3 z powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 24.02.2023, 16:00
Rola kobiet na rynku pracy i w biznesie- debata
75

W czwartek w Generatorze Nauki w Jaśle odbyła się debata na temat „Kobiety na rynku pracy i w biznesie. Wyzwania i szanse rozwoju”. Gośćmi spotkania byli lokalni przedsiębiorcy, którzy podczas prelekcji dowiedzieli się, jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy oraz jakie są możliwości wsparcia ich rozwoju.

Napisany dnia: 24.02.2023, 12:50
ZGK w Kołaczycach szuka księgowego

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Dokumenty aplikacyjne, kandydaci mogą składać w terminie do 15 marca br. 

Napisany dnia: 24.02.2023, 09:56
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657