Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów
38

Od 15 grudnia obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Układanka połączeń kolejowych zmieni się także dla Jasła. Niektóre z połączeń znikną z rozkładu. W ich miejsce pojawią się nowe. Choć na linii 106 łączącej Jasło z Rzeszowem notuje się wysoką frekwencję, to wydaje się, że rozkład jazdy wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jego dostosowanie do potrzeb pasażerów stanowiło jeden z punktów czwartkowego spotkania pomiędzy przedstawicielami władz samorządowych województwa w ramach Zespołu ds. Optymalizacji Rozkładów Jazdy w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Adam Filar.

Napisany dnia: 14.12.2019, 08:00
„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”
138

Każda kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego zmusza do refleksji nad przeszłością. To również czas, w którym głos ofiar komunistycznego reżimu wydaje się szczególnie słyszalny. Wydarzenia z 13 grudnia 1981 r. stanowią jedną najczarniejszych kart dziejów narodu polskiego. W ramach obchodów 38. ich rocznicy pamięć, o tym, co wydarzyło się niemal cztery dekady temu przywrócili dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 19:00
WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości
77

W związku z pożarem odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy, do którego doszło w październiku br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami.

Napisany dnia: 13.12.2019, 15:00
Zakupy ze stylistką w VIVO! Krosno
0

Już 14 grudnia klienci VIVO! Krosno po raz kolejny będą mogli skorzystać z zakupów
w towarzystwie stylistki modowej - Karoliny Szczepanik. Osobisty ekspert będzie doradzał klientom w doborze odpowiednich stylizacji i rozwiązań modowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna, jednak w związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną ilością miejsc wymagana jest wcześniejsza rezerwacja online.              

Napisany dnia: 13.12.2019, 12:00
Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

Napisany dnia: 13.12.2019, 11:54
Kolejne zdarzenie z udziałem rowerzystki
16

Dzisiaj o godzinie 6.00 w rejonie zakładów rafineryjnych w Jaśle doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki. Z uwagi na poważne obrażenia ciała kobieta trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 13.12.2019, 11:17
Poszukujemy świadka uszkodzenia samochodu
18

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego, do którego doszło w miniony piątek w Jaśle przy ul. Szkolnej na parkingu sklepu Biedronka. Wszystkie osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Scena Młodych
0

4 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Teatralnego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. 

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

Na kilka dni przed najpiękniejszymi świętami nie może zabraknąć bożonarodzeniowego nastroju w Galerii Jasło! W sobotę, 21 grudnia będzie u nas wyjątkowo świątecznie, a to za sprawą kilku atrakcji! Będzie twórczo i kreatywnie, słodko no i oczywiście nie zapomnieliśmy o… prezentach! Wszystkie atrakcje zaplanowaliśmy w godzinach: 10:00-18:00

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:50
Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu
35

Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

Napisany dnia: 12.12.2019, 19:44
Potrącenie pieszej na ul. Szkolnej w Jaśle
43

Dzisiaj około godziny 13.30 na ul. Szkolnej w Jaśle na przejściu dla pieszych została potrącona 65-letnia kobieta. Jaślanka z obrażeniami nogi trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 12.12.2019, 14:13
W JDK. Wieczór pachnący piernikiem
9

„Cudowny świat pierników”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją, które odbyło się 10 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Klubowicze spotkali się po raz trzeci, a swoimi piernikowymi fascynacjami podzieliła się z zebranymi Małgorzata Urban.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:29
Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci
2

Po raz piętnasty nasz klub UKS MOSiR Jasło, był organizatorem Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Judo Dzieci, które odbyły się 7 grudnia 2019 roku.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:19
Figura Chrystusa góruje nad miastem
201

Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:14
Weekend Cudów Szlachetnej Paczki na Podkarpaciu
1

Szlachetna Paczka pomogła w tym roku na Podkarpaciu ponad 694 rodzinom. Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:00
Dachowanie w Czeluśnicy
43

W miejscowości Czeluśnica przed godziną 8. doszło do dachowania samochodu osobowego. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. 

Napisany dnia: 12.12.2019, 09:04
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w sieci
6

W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat cyberprzestępczości, cyberprzemocy oraz cyberuzależnień, a następnie zabrać głos w dyskusji. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Napisany dnia: 12.12.2019, 08:48
Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

Jasło długo czekało na miejsce, w którym spędzając wolny czas, każdy będzie mógł doskonale bawić się z przyjaciółmi, czy też w rodzinnym gronie. Miejscem tym jest kręgielnia INDYGO. Już jutro odbędzie się jej otwarcie.  

Napisany dnia: 12.12.2019, 07:00
Projekty szkoleniowe ze stażami!

Nie pracujesz i mieszkasz na Podkarpaciu? Chcesz zdobyć nowe doświadczenie zawodowe? Zgłoś się do nas! Firma INNOVO Innowacje w biznesie Sp. z o.o. prowadzi nabór do projektów własnych oraz do projektów partnerskich.

Napisany dnia: 11.12.2019, 20:13
Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!
233

Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

Napisany dnia: 11.12.2019, 10:30
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105