Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Sierpniowe święto biegowe w Krempnej
3

Od pięciu lat w długi sierpniowy weekend niewielka Krempna, przez dwa dni staje się centrum sportowych zmagań. Aby uczestniczyć w biegowych zmaganiach co roku przyjeżdżali tutaj biegacze nie tylko z regionu, ale całego kraju, a nawet zagranicy.

 

Napisany dnia: 16.07.2020, 11:12
Zmarł mąż poseł Marii Kurowskiej
42

Dzisiejszej nocy w wieku 73 lat zmarł Stanisław Kurowski, mąż posłanki Marii Kurowskiej, były radny gminy Brzyska i wieloletni sołtys wsi Dąbrówka.

Napisany dnia: 16.07.2020, 10:33
Studnie głębinowe, wiercenie studni Jasło – co warto wiedzieć

Woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na zanieczyszczenia niż w przypadku innych studni, dlatego może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym i po odpowiedniej filtracji nadaje się do spożycia. Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej.  Na własną studnię głębinową warto zdecydować się nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej.

Napisany dnia: 16.07.2020, 07:30
Ważne! Skutki nawałnic - pomoc dla przedsiębiorców
4

W związku z szansą uzyskania wsparcia z Urzędu Wojewódzkiego dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku nawałnic, jakie przeszły nad Jasłem końcem czerwca br., prosimy o przekazanie informacji w terminie do 21 lipca 2020 r. do Urzędu Miasta o poniesionych stratach na adres mailowy tarcza@um.jaslo.pl, telefonicznie pod numerem 13 44 86 371 lub osobiście w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Rynek 12.

Napisany dnia: 15.07.2020, 19:49
"Przywrócić blask świątkowskiej perle"
6

Od kilkunastu lat w połowie lipca w Świątkowej Wielkiej organizowana jest kwesta na rzecz ratowania zabytkowej, łemkowskiej cerkwi, której towarzyszyły liczne atrakcje. Największą z nich było widowisko historyczne. Tegoroczna XIX Krempiańska Parada Historyczna została odwołana ze względu na panującą w kraju epidemię koronawirusa, ale zbiórka na świątkowską perłę trwa.

Napisany dnia: 15.07.2020, 16:17
Student w pracy
3

Wielu studentów zamiast odpoczywać w wakacje - pracuje. Chętnie zatrudniają ich zleceniodawcy, bowiem za studentów do 26 roku życia zatrudnionych na umowy zlecenia ich szef nie musi odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne. Nie trzeba za nich także płacić składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Napisany dnia: 15.07.2020, 15:02
Plaga komarów po powodzi to istny horror!
123

Po czerwcowej nawałnicy mieszkańcy powiatu jasielskiego mają ogromny problem z plagą komarów. Trudno opędzić się do tych owadów, gdyż są wszędzie. Mieszkańcy Jasła i okolic dopytują, czy będzie przeprowadzone odkomarzanie. Czy samorządowcy podejmą chemiczną walkę z komarami?

Napisany dnia: 15.07.2020, 13:36
Krośnieńskie kino Helios znów otwarte dla widzów
7

Po kilku miesiącach przerwy, kina znów zaczynają tętnić życiem. Co więcej, swoim widzom oferują niemal niezliczoną ilość ofert specjalnych. Nie inaczej jest w krośnieńskim kinie Helios, gdzie na przykład w ramach seansów prywatnych możecie przejąć kino tylko dla swojej paczki. To jednak nie wszystko. Miłośnicy kina mogą także skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych.

Napisany dnia: 15.07.2020, 13:26
„Wykręcili” dla dzieci 21 410 zł! A to nie wszystko
6

Małżeństwo z Jasła, Kasia Wawro – Frączek i Mariusz Frączek wybrali się na rowerach z Jasła do Sopotu. Jadąc zbierali pieniądze na spełnienie marzenia dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Łącznie „wykręcili” 21 410 zł, a do tego sporo darów rzeczowych.

Napisany dnia: 15.07.2020, 12:00
Angielski dobry na wszystko?

No dobrze, może nie na wszystkie bolączki świata, ale… przyznaj się, ile razy przygotowując CV wpisywałeś w rubryce znajomość języka angielskiego coś w stylu : poziom średniozawansownany lub dobry? Ile razy przy tym westchnąłeś bez entuzjazmu z myślą: „ oby tylko tego nie sprawdzono” Ile razy obiecywałeś sobie, że wreszcie coś z tym zrobisz?

Napisany dnia: 15.07.2020, 09:17
Uczniowie „Ekonomika” w Akademii Przedsiębiorczości
3

Kilka tygodni temu zakończył się rok szkolny. Dla wielu placówek oświatowych, wakacje to nie tylko czas odpoczynku, lecz również podsumowań inicjatyw oraz projektów, w które jeszcze nie tak dawno ich uczniowie byli w pełni zaangażowani. Przykładem niech będzie grupa ponad stu dwudziestu uczniów jasielskiego „Ekonomika”, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym – Akademia Przedsiębiorczości.

Napisany dnia: 15.07.2020, 09:00
Najzdolniejsi uczniowie z gminy Kołaczyce otrzymają stypendia
12

Rada Miejska w Kołaczycach zmieniła zdanie i zdecydowała się nagrodzić najzdolniejsze dzieci z gminy Kołaczyce za wybitne osiągnięcia oraz wysokie wyniki w nauce. W budżecie gminy na ten cel zabezpieczono 30 tys. zł.

Napisany dnia: 14.07.2020, 18:00
Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic
85

Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

Napisany dnia: 14.07.2020, 13:03
Grafficiarz stanie przed sądem, ma na koncie 23 zarzuty zniszczenia mienia
31

Policjanci z jasielskiej komendy zakończyli dochodzenie w sprawie uszkodzeń mienia, do których dochodziło w ostatnich latach m.in. na terenie Jasła. Podejrzany w tej sprawie, 20-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego malował graffiti na elewacjach bloków, na budynkach mieszkalnych, garażach oraz urządzeniach użytku publicznego, powodując tym samym wysokie straty. Młodzieniec ma na swoim koncie łącznie 23 zarzuty niszczenia mienia. Śledczy skierowali wczoraj do sądu akt oskarżenia.

Napisany dnia: 14.07.2020, 11:44
Bezpłatne badania wody ze studni przydomowych
2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle od dzisiaj rozpoczął bezpłatne badania próbek wody ze studni przydomowych, które stanowią dla mieszkańców powiatu jasielskiego jedyne źródło zaopatrzenia w wodę, a zostały zalane lub podtopione w wyniku powodzi.

Napisany dnia: 14.07.2020, 10:43
Kwesta na rzecz poszkodowanych mieszkańców Jasła
6

Przypominamy, że do 31 lipca br. trwa zbiórka finansowa na rzecz poszkodowanych przez nawałnice mieszkańców Jasła. Osoby chcące wesprzeć poszkodowanych finansowo prosimy o dokonywanie wpłat na numer rachunku bankowego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle: Bank Pekao S.A. 83 1240 2337 1111 0000 3728 5317 z dopiskiem „Pomoc powodzianom z Miasta Jasła”.

Napisany dnia: 14.07.2020, 08:58
Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Jechali na wakacje do rodziny w Jaśle
26

W miniony piątek przed godziną 6. na autostradzie A4 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku drogowego. Mercedes, którym podróżowała czteroosobowa rodzina uderzył w tył samochodu ciężarowego. W zdarzeniu zginęła 24-letnia kobieta i jej dwuletni syn.

Napisany dnia: 13.07.2020, 21:56
Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn
37

Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

Napisany dnia: 13.07.2020, 14:23
Policjanci z Nowego Żmigrodu spotkali się z harcerzami
4

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie odwiedzili harcerzy wypoczywających na polu namiotowym w miejscowości Huta Polańska. Głównym celem spotkania było przypomnienie obozowiczom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi instruowali również młodzież jak unikać zagrożeń. Działania zrealizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Napisany dnia: 13.07.2020, 10:44
Tak głosowali mieszkańcy powiatu jasielskiego
186

Państwowa Komisja Wyborcza w swoim serwisie opublikowała wyniki głosowania dla powiatu jasielskiego. Dane z wszystkich obwodów głosowania wskazują, że frekwencja wyniosła 67,02%. W powiecie jasielskim w głosowaniu wzięło udział 60 861 wyborców. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Brzyska. Najniższą zaś, w gminie Krempna.

Napisany dnia: 13.07.2020, 08:29
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105