Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rząd z kilkoma wyjątkami przedłuża obostrzenia
71

Podczas konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, rząd poinformował o przedłużeniu obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w grudniu 2020 r. Zamknięte pozostaną między innymi restauracje, siłownie i stoki narciarskie. Wyjątkiem będą sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki, które będą mogły funkcjonować w reżimie sanitarnym od 1 lutego bieżącego roku. Znosi się godziny dla seniorów.

Napisany dnia: 28.01.2021, 14:19
Przed nami 29. Finał WOŚP. Jak będzie wyglądał on w Jaśle?
92

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. Tegoroczny finał będzie jednak inny niż zwykle, na co wpływ ma sytuacja epidemiologiczna w kraju. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości nie zabraknie jednak wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Akcję będzie można wesprzeć także online.

Napisany dnia: 28.01.2021, 13:19
Zapobiegaj problemom! Rozpoznaj infekcję intymną
0

Pojawienie się infekcji intymnej oznacza, że odporność naszego organizmu jest zachwiana. Takie osłabienie naturalnej bariery ochronnej może doprowadzić do rozwoju poważniejszych problemów. Jak szybko ją rozpoznać? Dowiedz się, jak dbać o zdrowie miejsc intymnych.

Napisany dnia: 28.01.2021, 09:59
Ranking liceów ogólnokształcących i techników Perspektywy 2021. Jak wypadły w nim jasielskie szkoły?
73

„Perspektywy” już po raz dwudziesty trzeci przygotowały ranking polskich liceów ogólnokształcących i techników. W jego przygotowaniu uwzględniono niemal cztery tysiące szkół w całej Polsce. W rankingu nie zabrało rzecz jasna placówek w Jaśle i powiecie jasielskim. Najlepiej wypadło Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle – popularny „Ekonomik”.

Napisany dnia: 28.01.2021, 09:06
Uwaga kierowcy. Szklanka na drogach
29

Dzisiaj od godzin popołudniowych gołoledź daje się we znaki kierowcom. Po godzinie 16. w Warzycach od strony Rzeszowa droga wojewódzka była zablokowana. Ze względu na śliską nawierzchnię jezdni samochody osobowe i ciężarowe z naczepą stały w długim korku. Dopiero przejazd piaskarki umożliwił im dalszą podróż.

Napisany dnia: 27.01.2021, 19:13
Paulina i Mateusz mają oryginalny pomysł na świętowanie dnia zakochanych. Zamiast prezentów dla siebie, podarują karmę bezdomnym zwierzakom
44

Do walentynek pozostały niespełna trzy tygodnie. Podczas gdy większość par zastanawia się nad tym, jaki prezent z tej okazji podarować swojej drugiej połówce, Paulina i Mateusz biegają po sklepach w poszukiwaniu karmy dla bezdomnych zwierzaków. Swoim niekonwencjonalnym pomysłem na świętowanie walentynek chcą zarazić innych zakochanych organizując zbiórkę pieniędzy na zakup karmy dla kotów i psów - podopiecznych OTOZ Animals Inspektorat Jasło.

Napisany dnia: 27.01.2021, 17:13
Jasielskie firmy, które straciły przez pandemię COVID-19 mogą wnioskować o zwolnienie z podatku
38

W miniony poniedziałek, Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę wprowadzającą zwolnienie z podatku od nieruchomości dla firm prowadzących działalność w branżach, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Zwolnienie dotyczy pierwszego kwartału bieżącego roku. Przedsiębiorcy, którzy kwalifikują się do zwolnienia z podatku mogą starać się o jego uzyskanie spełniając dwa podstawowe warunki.

Napisany dnia: 27.01.2021, 10:51
Uwaga kierowcy. Na drogach może być ślisko
36

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że we wtorek od od godzin wieczornych do środy, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. 

Napisany dnia: 26.01.2021, 16:39
1 % podatku dla jasielskich organizacji
0

Do końca kwietnia w urzędach skarbowych trzeba złożyć zeznania podatkowe. Jest to możliwość, by pomóc finansowo jasielskim organizacjom pozarządowym przekazując im 1 procent swojego podatku.

Napisany dnia: 26.01.2021, 15:00
Centrum Zrównoważonego Rozwoju nie dla Jasła?
156

Rada Miejska Jasła nie wyraziła zgody na zabezpieczenie składki inwestycyjnej dla ZGDW na realizację Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Obiekt w technologii pasywnej ma być nie tylko nową siedzibą związku, lecz również służyć szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Szacowana wartość projektu to 11 379 924,60 zł. Składka inwestycyjna, jaką miałoby zabezpieczyć Miasto Jasło wynosi 2 mln zł.

Napisany dnia: 26.01.2021, 14:03
Jak wybrać najlepszy rower?
2

Zakup roweru to spora inwestycja, która powinna zostać dokładnie przemyślana. Ważne jest to, aby już na początku określić posiadane potrzeby. Rodzaj konstrukcji powinien zostać dopasowany do preferowanego stylu jazdy. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie będziemy eksploatować jednoślad. Wiadomym jest, że inne warunki panują w lesie, a inne na górskim szlaku, czy też w mieście. Podjęcie trafnej decyzji nie zawsze jest łatwe! Pomocny może okazać się ranking rowerów.

Napisany dnia: 26.01.2021, 11:03
ZUS przypomina o zmianach w dokumentach dotyczących wniosków o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadków przy prac
0

Jednorazowe odszkodowanie  z tytułu wypadku przy pracy przysługuje ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy  doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz jego związku z wypadkiem przy pracy dokonuje się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

Napisany dnia: 26.01.2021, 10:09
Wojewoda apelowała o rozwiązanie sprawy związanej z funkcjonowaniem ZRM w Jaśle
86

Dzisiaj z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart odbyło się spotkanie, którego tematem rozmów było funkcjonowanie zespołów ratownictwa medycznego w Jaśle. Wojewoda zwróciła się z apelem do dyrektorów jasielskiego szpitala oraz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie o jak najszybsze wypracowanie rozwiązania zaistniałej sytuacji, jak podkreśliła – dla dobra pracowników oraz w celu sprawnego przystąpienia do realizacji zadań systemu PRM.

Napisany dnia: 25.01.2021, 21:49
Kamil Piątkowski w Serie A? Jaślanin może trafić do AC Milan
44

Na łamach prasy i serwisów internetowych zajmujących się piłka nożną, coraz częściej pojawiają się informacje o możliwej zmianie barw klubowych przez Kamila Piątkowskiego. Nazwisko wychowanka klubu UKS 6 Jasło wymieniane jest dzisiaj w kontekście lidera włoskiej ekstraklasy.  Według informacji Krzysztofa Stanowskiego, dziennikarza Kanału Sportowego, AC Milan byłby gotowy wyłożyć za obrońcę Rakowa Częstochowa kwotę 5 mln euro.

Napisany dnia: 25.01.2021, 15:50
Będzie więcej płatnych stref parkowania w Jaśle
200

Rada Miejska w Jaśle przyjęła uchwałę, w której na nowo określono zasięg stref płatnego parkowania w mieście. Znalazło się w niej wiele nowych lokalizacji. Zmiany mają sprawić, że w centrum Jasła zaparkowanie pojazdu stanie się łatwiejsze. W mieście przybędzie 607 nowych, płatnych miejsc postojowych. Na nowo ustalono także wysokość opłat za parkowanie.

Napisany dnia: 25.01.2021, 12:51
Załatw sprawę BEZ KOLEJKI
0

Urząd Miasta w Jaśle zachęca klientów Wydziału Wymiaru Podatków i Opłat Lokalnych do wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Wówczas bez kolejki i zbędnego oczekiwania można załatwić swoje sprawy. 

Napisany dnia: 25.01.2021, 11:33
Powrót zimy w powiecie jasielskim
74

Zgodnie z prognozami meteorologów, w południowej części województwa podkarpackiego, w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpiły intensywne opady śniegu. To wystarczyło, aby Jasło pokryło się białym puchem. Opady mogą potrwać do godzin wieczornych.

Napisany dnia: 25.01.2021, 10:05
Wiercenie studni głębinowej

Własna studnia głębinowa to darmowa woda i duża oszczędność. Często, pomimo podłączenia nieruchomości do lokalnej sieci wodociągowej, decydujemy się na wiercenie studni głębinowej po to, by uzyskać niezależność od dostawców mediów.

Napisany dnia: 25.01.2021, 08:20
AKTUALIZACJA: Potrącenie rowerzysty. Kierujący jednośladem nie żyje
93

Dzisiaj przed godziną 18. Na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Krosno w miejscowości Warzyce doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu wypadku kierujący jednośladem był reanimowany przez ratowników medycznych, a następnie przetransportowany do jasielskiego szpitala. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Napisany dnia: 24.01.2021, 19:00
MKS „MOSiR” Jasło lepszy od Karpat Krosno w meczu na szczycie siatkarskiej II ligi mężczyzn
16

Jak przystało na derbową rywalizację, mecz pomiędzy zespołem MKS-u „MOSiR” Jasło a Karpatami PWSZ Krosno Glass dostarczył mnóstwa emocji. Obie drużyny potrzebowały pięciu setów na to, aby rozstrzygnąć losy prestiżowego starcia. W ostatecznym rozrachunku to jaślanie cieszyli się ze zwycięstwa nad rywalami zza miedzy.

Napisany dnia: 24.01.2021, 00:05
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105