Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pomysły na świąteczne prezenty
0

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak jak powszechnie wiadomo jest to nie tylko świetna okazja do spotkania się z najbliższymi, ale również czas, w którym odczuwamy ogromną presję związaną z zakupem odpowiednich prezentów. Jak się okazuje biżuteria, kosmetyki i ubrania powoli odchodzą do lamusa, a do łask wracają tradycyjne książki. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć idealną książkę dla bliskiej Ci osoby.

Napisany dnia: 11.12.2019, 08:43
Strażacy mają już prawie 4 tysiące złotych na wymianę wozu
15

W ciągu blisko dwóch tygodni OSP w Myscowej zebrała prawie 4 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przekazane na transport samochodu ratowniczo-gaśniczego z województwa warmińsko-mazurskiego. Kwota potrzebna do zrealizowania celu to 6 tysięcy złotych. Zbiórka trwa do końca stycznia.

Napisany dnia: 11.12.2019, 08:00
Ulica Kwiatkowskiego już wkrótce w Jaśle?
37

W październiku bieżącego roku oddano do użytku nową drogę na osiedlu Gamrat. Ma ona niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania tamtejszej strefy przemysłowej. Do jasielskiego magistratu miesiąc temu wpłynął wniosek o nadanie jej nazwy. Rada Miejska Jasła wkrótce rozpatrzy dwie propozycje.

Napisany dnia: 10.12.2019, 15:50
„Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową
42

W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

Napisany dnia: 10.12.2019, 09:00
KBBistro skończyło roczek!

Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

Napisany dnia: 10.12.2019, 07:00
Podrzucali śmieci – zostali przyłapani przez kamery
43

Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami na jasielskich osiedlach. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.

Napisany dnia: 09.12.2019, 13:56
Fabryka Świątecznych Upominków w VIVO! Krosno
3

W dniach 14-15 grudnia VIVO! Krosno zaprasza na kreatywne warsztaty tworzenia świątecznych ozdób. Każdy chętny będzie mógł tu wykonać oryginalny upominek, wykorzystując przy tym różnorodne materiały przygotowane przez organizatorów.

Napisany dnia: 09.12.2019, 10:49
Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci
13

Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

Napisany dnia: 09.12.2019, 10:38
Wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów
27

Jasielscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę osobowego peugeota. Mężczyzna prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 09.12.2019, 09:37
Piękno świątecznych podarunków

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. Z niecierpliwością wyczekujemy spotkania przy wigilijnym stole oraz wspólnego śpiewania kolęd z choinką w tle. Często spotkaniom tym towarzyszą chwile, w których wręczamy sobie podarunki. Ponadczasowym prezentem świątecznym może okazać się biżuteria. 

Napisany dnia: 09.12.2019, 07:45
Pracowity weekend judoków z Jasła
6

W ubiegłym tygodniu, w sobotę zawodnicy i zawodniczki z UKS ASW Judo Jasło rywalizowali w ostatnim już turnieju z cyklu International Judo League w Opolu.

Napisany dnia: 06.12.2019, 21:38
Mikołaj wręczył prezenty dzieciom z osiedla Krasińskiego - Szopena
8

Tradycyjnie, w grudniu Mikołaje odwiedzają osiedla, aby wręczyć paczki z upominkami najmłodszym dzieciom. Na osiedlu Krasińskiego – Szopena oprócz spotkania z Mikołajem dzieci wzięły udział w zabawach prowadzonych przez animatorów.

Napisany dnia: 06.12.2019, 19:57
Zapraszamy na debatę społeczną
4

W najbliższy wtorek, 10 grudnia w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się debata społeczna dla młodzieży, pedagogów i rodziców pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Główne tematy omawiane przez prelegentów podczas tego spotkania będą dotyczyły cyberprzemocy oraz zagrożeń w Internecie.

Napisany dnia: 06.12.2019, 13:57
W JDK. Grafiki Karoliny Cygnar
5

Wystawę prac Karoliny Cygnar „L’espace indicible” można było do końca listopada br. oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 06.12.2019, 13:48
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza Pierniki na każdą okazję
0

„Cudowny świat pierników”, to tytuł trzeciego spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Odbędzie się ono 10 grudnia br., swoimi piernikowymi fascynacjami podzieli się z zebranymi Małgorzata Urban.

Napisany dnia: 06.12.2019, 10:29
Obowiązkowa "jazda na suwak" i "korytarze życia"
8

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

Napisany dnia: 06.12.2019, 10:25
Włamanie do domu w Osieku Jasielskim
51

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych w jednym z domów w Osieku Jasielskim doszło do kradzieży z włamaniem. Skradziono pieniądze z biżuterią. Straty liczone są w tysiącach złotych.

Napisany dnia: 06.12.2019, 10:13
Papa samoprzylepna na pokrycie dachowe? Przekonaj się, że to możliwe!
0

Obecnie w kategorii pap bitumicznych nie istnieje zbyt wiele produktów, które mogłyby rywalizować z papami samoprzylepnymi. Coraz to nowsze modele pap tego rodzaju eliminują problemy montażowe, z którymi profesjonaliści z branży dekarskiej zmagali się od dawna.

Napisany dnia: 06.12.2019, 09:08
Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski
72

Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty. Dowodem na potwierdzenie tak postawionej tezy może być poniedziałkowe spotkanie robocze w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego z udziałem m.in. Adama Filara.

Napisany dnia: 05.12.2019, 09:22
Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

Parkowanie w Jaśle to często nie lada wyzwanie. Miejsc parkingowych w mieście jest wciąż zbyt mało, szczególnie w ścisłym jego centrum. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się nowy parking przy ul. Jagiełły na 20 samochodów osobowych. W ofercie kierowcy znajdą atrakcyjne abonamenty dzienne i miesięczne.

Napisany dnia: 05.12.2019, 08:35
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105