Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów
143

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

Napisany dnia: 12.07.2020, 22:21
Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją
29

Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

Napisany dnia: 12.07.2020, 18:39
Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich
17

Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

Napisany dnia: 12.07.2020, 13:54
Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle
59

W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

Napisany dnia: 11.07.2020, 23:52
Rusza kolejna edycja programu „Trener Osiedlowy”
0

Od 13 lipca do 30 sierpnia br. na jasielskich osiedlach odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Trener Osiedlowy”.

Napisany dnia: 11.07.2020, 16:06
Ostrzeżenie o burzach z gradem
6

IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że w dniach od 11.07.2020 r. od godz. 14 00 do 12.07.2020 r. do godz. 14 00, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów miejscami 30 mm, lokalnie możliwy grad.

Napisany dnia: 11.07.2020, 13:18
Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji
64

Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Napisany dnia: 10.07.2020, 17:10
W sobotę Czarni Jasło zmierzą się z Karpatami Krosno
16

Na ten pojedynek od kilku już miesięcy ostrzą sobie zęby piłkarscy kibice zarówno w Jaśle jak też w Krośnie. Czarni Jasło 11 lipca zmierzą się bowiem z K.S. Karpatami Krosno w zaległym meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Śniadeckich w Jaśle.

Napisany dnia: 10.07.2020, 13:52
W jaki sposób poprawnie przygotować pełnomocnictwo?
1

W naszym życiu dochodzi do sytuacji, w których nie możemy wykonać danej czynności prawnej osobiście. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest ustanowienie pełnomocnictwa. W jaki sposób to zrobić, aby było zgodne z prawem, a także jakie elementy powinno zawierać pełnomocnictwo? Na wskazane pytania odpowiada nasz poradnik.

Napisany dnia: 10.07.2020, 12:29
Prezydenta Andrzej Duda odwiedził Jasło
349

W ostatnim dniu kampanii wyborczej, kandydaci na urząd prezydenta RP, nie szczędzą sił w zabiegach o głosy wyborców. Andrzej Duda w piątek odwiedzi kilka miejscowości na Podkarpaciu. Rano zawitał do Jasła. W okolicach zielonego rynku prezydenta RP przywitały tłumy mieszkańców miasta i okolic.

Napisany dnia: 10.07.2020, 10:55
Spiesząc z pomocą stracili wóz. OSP Nowy Glinik zbiera pieniądze na zakup nowego samochodu pożarniczego
39

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Glinika potrzebuje nowy wóz strażacki. Podczas ostatniej nawałnicy, kiedy jechali, aby pomóc poszkodowanym mieszkańcom Jasła wóz stanął na środku zalanego skrzyżowania ulic Kasprowicza i Józefa Piłsudskiego.

Napisany dnia: 10.07.2020, 08:00
Do mieszkańców Trzcinicy dotkniętej skutkami podtopień trafiły kuchenki i pralki od PGNiG S.A.
36

Od tragedii, jaka dotknęła ponad dwieście gospodarstw domowych w Trzcinicy, minęły niemal dwa tygodnie. Powoli kończy się wielkie sprzątanie skutków nawałnic i podtopień, które stały się ich następstwem. Wiele rodzin straciło niemal cały dobytek. Do najbardziej potrzebujących trafił dzisiaj sprzęt AGD, podarowany przez PGNiG S.A.

Napisany dnia: 09.07.2020, 21:56
Radni Sejmiku przekażą środki dla samorządów i poszkodowanych mieszkańców Podkarpacia
37

Wczoraj na nadzwyczajnej sesji radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego podjęli uchwałę o przeznaczeniu środków dla samorządów oraz mieszkańców powiatu jasielskiego poszkodowanych w czerwcowych nawałnicach.

Napisany dnia: 09.07.2020, 14:32
W JDK: Spotkanie z dogoterapeutką
8

Jolanta Jaracz, dogoterapeuta, pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Jaśle poprowadzi spotkanie pod hasłem „Ślady łapy w moim sercu”. Odbędzie się ono 14 lipca br. (wtorek) o godz. 17.00. w sali offowej JDK, w ramach Klubu Ludzi z Pasją.

Napisany dnia: 09.07.2020, 11:36
"Bitwa o wozy" w drugiej turze
50

W niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzymają wóz strażacki wart 800 tys. zł. Do wygrania jest 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W pierwszej edycji "Bitwy o wozy" promesę na zakup nowego, średniego wozu z województwa podkarpackiego otrzymała gmina Cisna.

Napisany dnia: 09.07.2020, 11:19
Trwa zażarta walka o urząd prezydencki
247

Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydenta RP kampanijna retoryka staje się coraz ostrzejsza. W walce wyborczej kandydaci i ich sztaby sięgają po przeróżne formy oddziaływania na elektorat. Rywalizacja prowadzona jest nie tylko w sieci, np. przy wykorzystaniu mediów społecznościowych lecz również materiałów tradycyjnych. Do skrzynek pocztowych m.in. mieszkańców powiatu jasielskiego trafiły w ostatnich dniach ulotki wyborcze komitetu Andrzeja Dudy, w których Rafał Trzaskowski został zestawiony z hasłami „Uważaj!”, „konflikty”, czy też „bieda”.

Napisany dnia: 08.07.2020, 17:00
Wakacyjne Teatry Profilaktyczne. Zdrowe wakacje z Centrum Uśmiechu
3

Spotkani z wesołymi Fruktakami - Jagodą i Truskawką - oraz panem Zgadulkiem z Centrum Uśmiechu zainaugurowały 1 i 2 lipca br. Wakacyjne Teatry Profilaktyczne dla dzieci z osiedli: Mickiewicza, Ulaszowice i Brzyszczki. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 08.07.2020, 16:39
Z pomocą kolejnym samorządom
97

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza udzielić dotacje gminom Brzyska i Kołaczyce do 200 tys. zł dla każdej z nich w związku z poniesionymi stratami w wyniku klęski żywiołowej. Decyzja o przyznaniu środków zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy. Z kolei z pomocą samorządowi miejskiemu Jasła przychodzi Związek Miast Polskich, który apeluje to miast członkowskich o udzielenie mu wsparcia finansowego.

Napisany dnia: 08.07.2020, 11:33
Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Napisany dnia: 08.07.2020, 08:06
Samochodem uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji..
58

Dzisiaj około godziny 22. w Świerchowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Najprawdopodobniej pojazdem jechał młody chłopak z dziewczyną, który na łuku drogi zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Napisany dnia: 07.07.2020, 23:16
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105