Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Kalendarze charytatywne Pole Dance 2021 już gotowe! Wspomóż Kacperka i Wiktorię w walce z chorobą
19

Godziny sesji zdjęciowej i praca grafika przyniosły spodziewany efekt. Jeszcze ciepłe kalendarze charytatywne Pole Dance 2021 czekają na tych wszystkich, którym nie jest obojętny los Kacperka i Wiktorii, każdego dnia zmagających się z chorobą.

Napisany dnia: 22.01.2021, 19:41
Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł
99

Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

Napisany dnia: 22.01.2021, 09:05
Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

Napisany dnia: 22.01.2021, 07:47
Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala
113

Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

Napisany dnia: 21.01.2021, 15:43
Jasielski szpital przywrócił porody rodzinne
32

Szpital Specjalistyczny w Jaśle przywrócił porody rodzinne, które do tej pory ze względu na sytuację epidemiczną były wstrzymane. Jednak z uwagi na duże zainteresowanie, dyrekcja szpitala zdecydowała się je przywrócić pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Napisany dnia: 21.01.2021, 12:18
Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców
143

Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych, które mają być jedynym gwarantem dla zapewnienia właściwego poziomu świadczonych usług medycznych. Co więcej stają w obronie miejsc pracy ratowników.  Apel, którego treść przygotowali radni klubów SDM i PSPP został przyjęty jednogłośnie.

Napisany dnia: 20.01.2021, 14:10
Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy
94

Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

Napisany dnia: 20.01.2021, 11:00
Zablokowana droga wojewódzka na odcinku Nowy Żmigród-Gorlice
29

W związku z występującymi od kilku dni trudnymi warunkami atmosferycznymi, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie podjął decyzję o zablokowaniu drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Nowy Żmigród - Gorlice (18 km - 28 km). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w wyniku zamieci śnieżnych, droga wojewódzka na odcinku Nowy Żmigród - Samoklęski - Pielgrzymka jest całkowicie nieprzejezdna.

Napisany dnia: 20.01.2021, 09:57
Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

Napisany dnia: 20.01.2021, 09:30
„Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi
108

Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

Napisany dnia: 19.01.2021, 22:13
Awaria sieci ciepłowniczej ma być naprawiona jeszcze dzisiaj
17

Dzisiaj w godzinach nocnych doszło do awarii sieci ciepłowniczej w mieście Jaśle. Tym samym z uwagi na usuniecie problemu konieczne było wyłączenie zasilania z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. Część jaślan może już korzystać z dostaw ciepłej wody i ogrzewania. Najdłużej będą czekać mieszkańcy osiedli Kopernika, Mickiewicza oraz częściowo Śródmieścia.

Napisany dnia: 19.01.2021, 16:08
Jasło w grupie miast kryzysowych według analizy PAN
111

Według analizy dotyczącej miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze Polskiej Akademii Nauk w Polsce jest ponad sto miejscowości, które tracą dystans do reszty kraju. W gronie tym znalazło się Jasło, które zaliczono do kategorii miast kryzysowych. Czy w związku z programowaniem kolejnej unijnej perspektywy finansowej zasługują one na bardziej znaczące wsparcie?

Napisany dnia: 19.01.2021, 15:20
Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej mogą czuć się usatysfakcjonowani. Na nowym odcinku DW 992 powstanie przejście dla pieszych
18

Mieszkańcy osiedli Górka Klasztorna i Sobniów dopięli swego. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej 992 w miejscu, w którym przecina ona ul. Łąkową powstanie przejście dla pieszych. Postulaty zgłaszane przez mieszkańców w ubiegłym roku zostały więc częściowo uwzględnione przez inwestora. PZDW wyklucza jednak możliwość bezpośredniego włączenia ul. Łąkowej do powstającej trasy. 

Napisany dnia: 19.01.2021, 11:43
Termin przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec znów przesunięty
23

Mieszkańcy gminy Tarnowiec mają wyłonić nowego wójta w przedterminowych wyborach. Już raz ich termin został przesunięty. Dzisiaj wiadomo, że nie na pewno nie odbędą się one 24 stycznia bieżącego roku. Decyzją Prezesa Rady Ministrów ich termin przesunięto na 11 kwietnia 2021 r.

Napisany dnia: 19.01.2021, 08:32
Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle
88

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

Napisany dnia: 19.01.2021, 07:48
Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia?
3

To, że zdrowie mamy jedno i należy o nie dbać, jest sprawą oczywistą. Mimo to, w codziennym funkcjonowaniu zdarza się nam o tym często zapominać. Z powodu braku czasu jemy szybko i niezdrowo, wolne chwile spędzamy na kanapie przed telewizorem, a o badaniach profilaktycznych przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy coś nas boli.

Napisany dnia: 18.01.2021, 15:21
Druga z rzędu porażka siatkarzy MKS-u „MOSiR” Jasło
19

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło zanotowali drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach siatkarskiej II ligi mężczyzn. Podopieczni Bartosza Kilara w sobotnim meczu musieli uznać wyższość zespołu KS Extrans Sędziszów Małopolski. Jaślanie przegrali na wyjeździe 1:3 i do Jasła wrócili bez punktów.

Napisany dnia: 18.01.2021, 15:17
Pojemniki na piasek i sól. Czy przydadzą się w tym roku?
0

Czy w tym roku zima również zaskoczy drogowców? Nie, jeśli w pogotowiu czekały będą pojemniki na piasek i sól, pełne sypkiego materiału gotowego do odladzania dróg. Przydadzą się, o ile tegorocznej zimy temperatury spadną poniżej zera.

Napisany dnia: 18.01.2021, 14:30
Solidaryzują się z jasielskimi ratownikami medycznymi. We wtorek mają zamiar stanąć w ich obronie
147

W najbliższy wtorek, przy jasielskim szpitalu planowana jest demonstracja solidarności z jasielskimi ratownikami medycznymi przeciwko planowanej zmianie organizacji funkcjonowania ZRM w Jaśle. Plakat z apelem skierowanym do wszystkich mieszkańców miasta o zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec reorganizacji pojawił się dzisiaj w mediach społecznościowych. „Przyjdź, stań w obronie tych, którzy zawsze walczą o Twoje życie i zdrowie!” – nawołują inicjatorzy akcji.   

Napisany dnia: 18.01.2021, 11:27
Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

Napisany dnia: 18.01.2021, 08:35
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105