Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasło - zamknięcie części ulicy Sokoła
29

Od wtorku (7 listopada) wchodzi czasowa organizacja ruchu przy ul. Sokoła. Część tej drogi, na odcinku od ul. Asnyka do ul. Czackiego, zostanie wyłączona z ruchu pieszego i kołowego. Zmiany w ruchu związane są z prowadzonymi pracami budowlanymi przy Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem.

Napisany dnia: 06.11.2023, 09:52
Najlepsza rozrywka na wyciągnięcie ręki! Odwiedź salon CANAL+ w Jaśle

Największy Salon CANAL+ na Podkarpaciu. Jesteśmy na rynku od 10 lat. Nabyta wiedza przez ten okres skutkuje profesjonalnym poziomem obsługi klienta. Wspieraj lokalną firmę, zawieraj i przedłużaj umowy w naszym Salonie.

Napisany dnia: 06.11.2023, 07:43
Trzy punkty jadą do Jasła. Czarni pokonali na wyjeździe LKS Czeluśnica
46

Czarni Jasło pokonali LKS Czeluśnica w meczu wyjazdowym 14. kolejki rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej. Goście zdołali odwrócić losy rywalizacji po golach Michonia i premierowym trafieniu Monzera. Dzięki kolejnemu zwycięstwu podopieczni trenera Ostrowskiego umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Napisany dnia: 05.11.2023, 23:29
Budowa nowego pawilonu psychiatrycznego na ostatniej prostej
69

Starostwo Powiatowe w Jaśle poinformowało na swojej stronie internetowej o tym, że dobiegają końca prace przy budowie nowego pawilonu psychiatrycznego przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Całkowity koszt inwestycji wynosi 21 417 631,67 zł. 

Napisany dnia: 05.11.2023, 08:29
Zobacz wystawę poświęcona odkryciom prof. Karola Myśliwca
13

Od wtorku (31 października) w Generatorze Nauki GEN gości wystawa ukazującą odkrycia archeologiczne, jakich dokonała w Sakkarze polska ekspedycja archeologiczna pod kierownictwem prof. Karola Myśliwca. Zdjęcia i opisy dotyczące eksploracji największej nekropolii królewskiej w Egipcie, będzie można oglądać do 12 listopada br.

Napisany dnia: 03.11.2023, 13:17
Pobito kolejny rekord! Podczas kwesty zebrano ponad 18 tys. zł
66

Jubileuszowa kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza zakończyła się sukcesem. W ciągu dwóch dni zebrano łącznie 18 750 zł, a tym samym pobito ubiegłoroczny rekord. Datki zostaną przeznaczone na renowację Pomnika Nagrobnego Maryi z Pankiewiczów Rzącowej z 1906 r.

Napisany dnia: 03.11.2023, 13:00
Ewa Leniart złożyła rezygnację ze stanowiska wojewody podkarpackiego
37

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska wojewody podkarpackiego. Wojewoda złożyła rezygnację w związku z jej wyborem na posła do Sejmu RP. Obowiązki wojewody będzie sprawować I wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Napisany dnia: 03.11.2023, 11:33
Dzisiaj otwarcie nowej drogi na osiedlu Gądki
85

Na tę chwilę mieszkańcy osiedla Gądki czekali od wielu miesięcy. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi, która połączyła ul. Słoneczną z ul. Gądki w pobliżu mostu na Wisłoce. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 3,5 mln zł.

Napisany dnia: 03.11.2023, 06:00
Proces Łukasza G. dobiega końca. Sąd przesłuchał biegłych psychiatrów
35

Kończy się proces Łukasza G. oskarżonego o sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy budowlanej bloku wielorodzinnego przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Sędzia przesłuchała dwóch biegłych lekarzy psychiatrów oraz pracownika, który wykonywał prace w lokalu. Świadek zeznał, że nie zna się na wyburzaniu filarów, ale prace zostały mu przez oskarżonego zlecone, więc przystąpił do wyburzenia za pomocą młota pneumatycznego.

Napisany dnia: 02.11.2023, 19:10
Znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok
32

4 807 głosów oddano na projekty zgłoszone do szóstej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Największą liczbę głosów w kategorii projektów inwestycyjnych zdobył projekt nr 2 „Czwórkowa kraina zabawy” - 1135, a w kategorii projektów nieinwestycyjnych projekt nr 9 „Nowe horyzonty” – 532.  Realizacja obydwu projektów, których łączna wartość wynosi 499,3 tys. zł, nastąpi w przyszłym roku.

Napisany dnia: 02.11.2023, 16:00
Pędził 147 km/h w obszarze zabudowanym
40

Od 1 listopada br., policjanci z jasielskiej drogówki wchodzą w skład grupy „SPEED”. Już pierwszego dnia zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowanie za szybko jechali w obszarze zabudowanym. Jeden z nich przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 97 km/h.

Napisany dnia: 02.11.2023, 12:54
Sylwester 2023 w Hotelu Nafta Krosno
5

Sylwester 2023 w Hotelu Nafta Krosno to gwarancja udanej zabawy, wyśmienitej kuchni oraz profesjonalnej obsługi. Dołącz do naszego wspaniałego balu, spędź wyjątkową i huczną noc sylwestrową z porywającą do tańca muzyką i zabawą taneczną do białego rana.

Napisany dnia: 02.11.2023, 08:17
Mieszkańcy Jasła i regionu tłumnie odwiedzają dzisiaj cmentarze
26

Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, aby odmówić modlitwę w intencji zmarłych, zapalić znicze i złożyć kwiaty. Pogodna i słoneczna aura sprawiła, że już przed południem mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości tłumnie odwiedzali cmentarze.

Napisany dnia: 01.11.2023, 18:30
Profesor Karol Myśliwiec świętował w GEN-ie swoje osiemdziesiąte urodziny
34

To był wspaniały i wzruszający wieczór. W miniony poniedziałek (30 października br.) prof. Karol Myśliwiec świętował w ukochanym Jaśle, swoje osiemdziesiąte urodziny. Jubileusz odbył się w siedzibie Generatora Nauki GEN w Jaśle. Wybitny archeolog, przez blisko dwie godziny raczył swoich gości wspomnieniami i licznymi anegdotami z pełnego pasjonujących doświadczeń życia naukowca i obieżyświata.

Napisany dnia: 01.11.2023, 09:30
To ich pożegnaliśmy w mijającym roku
48

W mijającym roku z bólem serca pożegnaliśmy znanych i lubianych ludzi, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wśród nich są m.in. duchowni, trenerzy, sportowcy, samorządowcy..

Napisany dnia: 01.11.2023, 00:32
Kiedy powstanie wodny plac zabaw na odkrytej pływalni?
46

Zwycięski projekt Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. nie doczekał się jeszcze realizacji. Dotychczasowe przetargi zostały umorzone, gdyż proponowane przez firmy oferty znacząco przekraczały budżet przeznaczony na to zadanie.  Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przyjęli uchwałę w sprawie zmiany w budżecie. Tym samym zatwierdzili zwiększenie środków na budowę wodnego placu zabaw. Czy to pozwoli na rozstrzygnięcie ostatniego przetargu?

Napisany dnia: 31.10.2023, 17:00
Kabaret i piosenka w jednym
2

Czasy dwudziestolecia międzywojennego wpisują się w bogatą historię polskiej muzyki i kabaretu. Piosenki powstałe w tamtym okresie utożsamiono ze znanymi skeczami kabaretowymi, które do dzisiaj dostarczają widzom solidną dawkę śmiechu i dobrego humoru.

Napisany dnia: 31.10.2023, 13:31
Chcesz wziąć udział w Giełdzie GENialnych Pomysłów dla Jasła? Wypełnij formularz!
20

Już dzisiaj (31 października, od godz. 14) rozpoczyna się nabór uczestników do II. edycji Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Generatora Nauki GEN w Jaśle.

Napisany dnia: 31.10.2023, 13:23
Policjanci ustalili miejsce pobytu 33-letniego Józefa z Przysiek
36

8 sierpnia br. około godziny 16. Józef S. wyszedł z domu. Kontakt z mężczyzną urwał się. Niedługo potem rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Samochód, którym się poruszał został odnaleziony, zaparkowany przy dworcu w Jaśle. Mężczyzna prawdopodobnie oddalił się z dużym plecakiem w kierunku stacji PKP. Wczoraj policjanci ustalili jego miejsce pobytu. Józef S. jest cały i zdrowy.

Napisany dnia: 31.10.2023, 11:46
Za przekroczoną prędkość 7 kierowców straciło prawo jazdy
10

Wysokie mandaty oraz widmo utraty prawa jazdy na 3 miesiące wciąż nie odstraszają kierowców przed przekraczaniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tym razem, jasielscy policjanci ujawnili aż 7 przypadków, kiedy kierujący jechali zdecydowanie zbyt szybko.

Napisany dnia: 31.10.2023, 10:30
 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657