Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
ZUS zaprasza na Dni Seniora
4

Jak co roku w październiku, wspólnie z partnerami wspieramy osoby starsze. Informujemy, edukujemy i wyjaśniamy kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów. Wydarzenia w ramach tej akcji pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” będą się odbywały w całym kraju, a udział w nich jest bezpłatny.

Napisany dnia: 17.10.2022, 11:08
Centrum Zdrowia Psychicznego zatrudni specjalistów

Centrum Zdrowia Psychicznego - Szpital Specjalistyczny w Jaśle zatrudni do pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego w Dobrzechowie wraz zabezpieczeniem DPS w Babicy: lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, pielęgniarki psychiatryczne, terapeutów zajęciowych i terapeutów środowiskowych.

Napisany dnia: 17.10.2022, 08:50
Siatkarze MKS-U „Gamrat” –MOSiR Jasło z drugim zwycięstwem w sezonie
9

Zespół MKS-u „Gamrat” – MOSiR Jasło pewnie, choć nie bez pewnych problemów, pokonał we własnej hali drużynę AKS V LO Rzeszów. Młodym adeptom siatkówki ze stolicy województwa podkarpackiego udało się urwać jaślanom jednego seta. Po trzech rozegranych seriach spotkań, podopieczni Bartosza Kilara mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Napisany dnia: 16.10.2022, 09:18
Kierujący fordem uderzył w zaparkowany samochód, a następnie wjechał w ogrodzenie
46

Dzisiaj po godzinie 14. na ul. Grota Roweckiego w Jaśle miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego marki Ford Focus. Kierujący pojazdem uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie w ogrodzenie prywatnej posesji.

Napisany dnia: 15.10.2022, 15:41
Wyróżnieni nauczyciele otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Jasła
65

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, siedmiu nauczycieli jasielskich szkół miejskich, odebrało nagrody Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody ze specjalnego funduszu nagród przyznawane są za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej. Nauczyciele między innymi muszą posiadać wyróżniającą ocenę pracy pedagogicznej lub pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

Napisany dnia: 15.10.2022, 11:05
Jak poradzić sobie domowymi sposobami z bólem korzonków?
0

Ból pleców, nazywany bólem korzonków wywołany jest uciskiem na nerw. Często pacjenci porównują go do rażenia prądem. Może być bardzo uciążliwy i zupełnie uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Często nerwoból spowodowany jest zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, a dolegliwość ma charakter napadowy i nasila się zwłaszcza przy przeciążeniu. Ból może lokalizować się punktowo lub promieniować na pośladki, a nawet całą nogę.

Napisany dnia: 14.10.2022, 20:39
W Jaśle ma powstać wielkopowierzchniowe centrum handlowe. Inwestor czeka na uzyskanie pozwolenia na budowę
134

Początkiem roku radni miejscy wyrazili zgodę na sprzedaż 7-arowej działki inwestorowi. Nieruchomość zostanie wykorzystana do budowy drogi dojazdowej do terenów, na których spółka zamierza rozpocząć budowę wielkopowierzchniowego centrum handlowego. Inwestor zadeklarował, że na własny koszt przebuduje skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i otrzymał zielone światło od GDDKiA w Rzeszowie na realizację tego przedsięwzięcia.

Napisany dnia: 14.10.2022, 15:18
Orliki funkcjonują bez zmian. Urząd Miasta wstrzymał się z wdrożeniem planu oszczędnościowego
53

Wszystko wskazuje na to, że jasielski magistrat, przynajmniej na razie, wstrzymał się z realizacją kontrowersyjnego pomysłu na skrócenie godzin otwarcia orlików na osiedlu Gamrat i na terenie Ogródka Jordanowskiego. W mijającym tygodniu, obiekty te były dostępne tak jak do tej pory, bez żadnych ograniczeń. Palny Urzędu Miasta w Jaśle spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem środowisk sportowych w mieście, których zdaniem, władze samorządowe Jasła nie powinny szukać oszczędności na szeroko pojętej kulturze fizycznej.

Napisany dnia: 14.10.2022, 09:23
Wrześniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów
2

Pomimo skończonych wakacji zawodnicy i zawodniczki Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów nie zwalniają tempa i licznie startują w zawodach sportowych. 10 września w Tatrach Niżnych na Słowacji odbyły się zawody biegów górskich i nordic walking. 

Napisany dnia: 14.10.2022, 07:35
Mijają kolejne miesiące, a ścieżka rowerowa wciąż czeka na dopuszczenie do ruchu
95

Prace przy budowie ścieżki rowerowej, która połączyć ma obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle z Ogródkiem Jordanowskim rozpoczęły się ponad dwa lata temu. Choć zostały one zakończone, to rowerzyści wciąż nie mogą z niej korzystać. Starostwo Powiatowe w Jaśle konsekwentnie kwestionuje bowiem projekt organizacji ruchu na odcinku ścieżki przy ul. Czackiego. W ubiegłym miesiącu, usunięte zostało oznakowanie poziome. Jasielski magistrat po raz kolejny skierował do Starostwa Powiatowego nowy projekt organizacji ruchu. Jest on obecnie rozpatrywany.     

Napisany dnia: 13.10.2022, 13:35
Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze znalezieniem zwłok w rzece
15

W minioną niedzielę w Niegłowicach w rzece Wisłoce znaleziono zwłoki mężczyzny. Śledczy ustalili jego tożsamość. Był nim 70-letni mieszkaniec Jasła.

Napisany dnia: 12.10.2022, 17:00
Stary Żmigród: Stłuczka trzech pojazdów na dw nr 993
17

Dzisiaj przed godziną 13. w Starym Żmigrodzie na drodze wojewódzkiej nr 993 doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi.

Napisany dnia: 12.10.2022, 14:21
Dołącz do Szlachetnej Paczki i zostań wolontariuszem. Daj nadzieję najbardziej potrzebującym
14

Rusza kolejna akcja Szlachetnej Paczki. To dzięki liderowi zespołu i wolontariuszom udaje się dotrzeć do wielu potrzebujących osób, żyjących w skrajnej biedzie. Dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy przywracają potrzebującym ich godność i nadzieję. Dołącz do nich, bądź "nowym starterem" dla tych, którzy wymagają wsparcia.

Napisany dnia: 12.10.2022, 13:00
Usłyszeli zarzuty uprawy konopi i posiadania narkotyków
38

Policjanci z Jasła zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. Mieszkańcy powiatu krośnieńskiego przyznali się do zarzucanych czynów. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Policjanci zabezpieczyli łącznie 29 krzewów konopi indyjskich oraz 9,5 kg ściętego ziela konopi.

Napisany dnia: 12.10.2022, 11:13
Zobacz serial o Łukasiewiczu. Jeden z odcinków dotyczy Jasła
0

Powstał serial dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu. Jeden z odcinków dotyczy Jasła. Od piątku (7 października) można oglądać go na YouTube Narodowego Centrum Kultury.

Napisany dnia: 12.10.2022, 07:37
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę bez uprawnień kierującego pojazdem niedopuszczonym do ruchu
20

Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego, który w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Odpowie także za kierowanie pojazdem nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu.

Napisany dnia: 11.10.2022, 15:00
Gmina Tarnowiec czeka na wyznaczenie komisarza rządowego
41

Komisarz Wyborczy w Krośnie postanowieniem z 3 października br. poinformował o wygaśnięciu 28 września br. mandatu wójta gminy Tarnowiec. Radni gminy Tarnowiec nie rekomendują żadnej osoby na komisarza rządowego i czekają na wniosek wojewody podkarpackiego i powołanie go przez premiera.

Napisany dnia: 11.10.2022, 13:00
Uczniowie jasielskiego Ekonomika uczestnikami Forum Młodego Pokolenia w Trójmorzu
3

Uczniowie Zespołu Szkól nr 4 w Jaśle (Ekonomika), reprezentując Powiat Jasielski, uczestniczyli w Forum Młodego Pokolenia Schumana w Trójmorzu, które odbyło się na Zamku w Krasiczynie.

Napisany dnia: 11.10.2022, 12:11
Nowy tydzień z Projektami Specjalnymi w kinie Helios Krosno
1

Helios Krosno zaprasza wszystkich kinomanów na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Z cyklu Kino Konesera na dużym ekranie będzie można zobaczyć film Jerzego Skolimowskiego pt. „IO” - zapierające dech w piersiach kinowe widowisko, sensację festiwalu w Cannes.

Napisany dnia: 11.10.2022, 11:42
Jakie są podstawowe zalety działania myjek ultradźwiękowych?
0

Mycie przemysłowe ma kluczowe znaczenie dla jakości produktów końcowych w wielu branżach współczesnego rynku. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają wiele rodzajów urządzeń myjących, ale ich wybór powinien być dostosowany do procesu mycia realizowanego wewnątrz firmy. pod uwagę warto wziąć wielkość, geometrię oraz typ czyszczonych detali, jak również intensywność oraz rodzaj usuwanych zabrudzeń. Poza myjniami karuzelowymi oraz tunelowymi, warto zwrócić uwagę także na myjnie ultradźwiękowe. Na czym polega ich działanie oraz jakie są podstawowe zalety użytkowania tych urządzeń?

Napisany dnia: 11.10.2022, 09:28
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657