Strona główna
II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim
0

W czwartek 27 czerwca, na terenie gminy Krempna w powiecie jasielskim, odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim zaliczane do Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XVI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegach Przełajowych. Do biegu zgłosiło się 82 zawodników, a udział wzięło 76. Po raz drugi w biegu wzięli udział także strażacy z Paris Fire Brigade z Francji.

Napisany dnia: 03.07.2019, 14:00
Kto wygra batalię o drogę?
136

Ekolodzy stoją na straży dobra zwierząt i przyrody, z kolei samorządowcy bronią interesu mieszkańców popierających remont drogi powiatowej przez Żydowskie i Grab. Ci pierwsi zebrali już ponad 9 tys. podpisów pod petycją przeciwko inwestycji, ci drudzy zaś otrzymali promesę na kwotę ponad 6 mln zł. Jaką decyzję w tej sprawie podejmie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie?

Napisany dnia: 03.07.2019, 12:55
Wakacje dobrze zaprogramowane po raz piąty w jasielskiej Bibliotece
17

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne spotkania z technologią w ramach piątej edycji akcji: Wakacje dobrze zaprogramowane.

Napisany dnia: 03.07.2019, 09:06
Sukcesy zawodników JSC
1

Ubiegłotygodniowe starty zawodników JSC rozpoczęły się 29.06 w Łopusznej gm. Nowy Targ. Odbywały się tam kolejne zawody cyklu maratonów rowerowych Cyklokarpaty. Trasa maratonu w Łopusznej była jedną z trudniejszych w tym sezonie. Przebiegała ona przez pasmo Gorców i zawierała sporo wymagających podjazdów i generujących adrenalinę zjazdów.

Napisany dnia: 03.07.2019, 08:59
Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 10 i 29 lipca 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

Napisany dnia: 03.07.2019, 08:25
Wypadek przy pracy - sprawdź na jakie świadczenia możesz liczyć
1

Wypadek przy pracy może zdarzyć się każdemu i na każdym stanowisku. Lato niestety sprzyja większej wypadkowości, zwłaszcza w sezonie boomu budowniczo-remontowego. Niekiedy leczenie oraz powrót do zdrowia zabiera długie miesiące. Jeśli nie podlegamy ubezpieczeniom społecznym możemy pozostać bez środków do życia. Dlatego warto sprawdzić legalność i formę swojego zatrudnienia oraz to, czy jesteśmy zgłoszeni do ubezpieczeń społecznych. W związku z wypadkiem przy pracy możemy liczyć na szereg świadczeń wypłacanych przez ZUS, jeśli podlegamy ubezpieczeniu wypadkowemu.

 

Napisany dnia: 02.07.2019, 20:00
„Dzikie” wysypisko przy ul. Żniwnej w Jaśle. Strażnicy szukają sprawcy
42

Tapicerka, fotele samochodowe, opony i inne elementy wnętrza samochodu zostały podrzucone przy ul. Żniwnej w Jaśle. Wiele na to wskazuje, że mógł być to właściciel prowadzący warsztat samochody. Jak podkreśla Marcin Gustek, kierownik Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta w Jaśle nierzadko firmy podrzucają tego rodzaju odpady do otwartych wiat śmietnikowych.

Napisany dnia: 02.07.2019, 17:00
Wystawa malarstwa artystów z Ukrainy pt. „DIALOG” w MRJ
0

Jasielskie Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę malarstwa zatytułowaną DIALOG prezentującą obrazy dwójki współczesnych artystów plastyków z Ukrainy: Kateryny Lemeshevej i Sergeja Garkavija. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lipca o godz. 17.00. W sobotę 6 lipca artyści poprowadzą też bardzo ciekawe warsztaty plastyczne, na których zaprezentują mało znane techniki malarskie tj. enkaustyka czyli malowanie woskiem oraz obrazy tworzone za pomocą lateksu strukturalnego.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:32
Zginął pod kołami naczepy
25

Dzisiaj przed godziną 10. na ul. Pietrusa w Jaśle doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym pod kołami naczepy niskopodwoziowej zginął mężczyzna. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:18
Wybierając mieszkanie dobrze przyjrzyj się także okolicy
0

Na komfort mieszkania składa się wiele czynników. Funkcjonalność układu i aranżacji, jakość wyposażenia, charakter najbliższego sąsiedztwa i inne cechy bezpośrednio związane z samym naszym lokum należą oczywiście do zagadnień pierwszorzędnych. Dokonując wyboru warto jednak rzucić okiem także na nieco dalsze otoczenie, a także przeanalizować je pod względem komunikacyjnym.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00
Jechała po zmroku bez włączonych świateł. Była nietrzeźwa
15

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 51-letnia kobieta kierowała volkswagenem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjne urządzenie wskazało w jej organizmie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00
Najtańsze OC — sprawdzone sposoby kierowców z podkarpackiego
1

1097 zł — tyle wyniosła średnia stawka OC na początku 2019 roku. Kierowcy, którzy sięgnęli po pierwszą lepszą polisę, mogli zapłacić za nią nawet kilkadziesiąt procent więcej! W artykule wyjaśnimy, jakie sposoby na tanie OC stosują kierowcy z podkarpackiego.

Napisany dnia: 02.07.2019, 09:32
Wakacje w mieście – rusza kolejna edycja programu „Trener Osiedlowy”
0

Od 3 lipca na poszczególnych osiedlach rusza kolejna edycja programu „Trener osiedlowy”. Zajęcia prowadzone będą cztery razy w tygodniu, po cztery godziny dziennie i trwać będą do 30 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania organizacyjne, które odbędą się na poszczególnych osiedlach w środę (3 lipca), o godz. 10.00.

Napisany dnia: 02.07.2019, 09:06
NFZ uruchamia nowy portal „Zdrowe Dane”.
0

Dane znajdujące się w zasobach Narodowego Funduszu Zdrowia stanowią bogate źródło informacji, z którego mogą i powinni korzystać nie tylko decydenci, ale również lekarze, menedżerowie, a przede wszystkim pacjenci. 28 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia portal zdrowedane.nfz.gov.pl, na którym można znaleźć wiele cennych informacji...

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:57
Inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 993
18

We wtorek 25 czerwca br. w miejscowości Pielgrzymka, odbyło się spotkanie polsko-słowackie w sprawie stanu drogi wojewódzkiej 993 Gorlice – Dukla. Spotkanie zorganizowano na zaproszenie Piotra Miąso, Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Marty Maj - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Marcela Horvatha – Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie.

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:53
Płytki łazienkowe - na co zwracać uwagę podczas zakupów?
0

Decydując się na remont mieszkania, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zawczasu przygotujmy się na rosnące koszty, niedotrzymywanie terminów i wszelkiej maści katastrofy, które utrudnią nam życie. Niestety – niekiedy plac budowy to prawdziwe pole bitwy, a tam wszystko jest możliwe. Jeśli remontujemy łazienkę i chcemy odświeżyć jej wygląd, to z pewnością będziemy musieli wybrać nowe płytki. Na co zwracać uwagę podczas kupowania płytek łazienkowych? Na to i inne pytania związane z tym tematem odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Napisany dnia: 01.07.2019, 22:00
Dofinansowanie/a dla Miasta Jasła podpisane
30

Umowy dotyczące realizacji dwóch projektów realizowanych przez Miasto Jasło podpisali wspólnie Maria Kurowska, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 01.07.2019, 20:00
Czarne chmury nad polskimi firmami transportowymi – jakie zagrożenia pojawiają się na horyzoncie?
1

Branża transportowa nadal prężnie się rozwija. Jednakże nie oznacza to braku problemów stojących przed firmami trudniącymi się przewozem towarów. Polska pozostaje jednym z liderów w tej branży, lecz nadchodzące zmiany wymuszą na przedsiębiorcach podjęcie kroków niezbędnych do dostosowania się do nowych warunków. Kluczowe jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie tych przygotowań.

Napisany dnia: 01.07.2019, 18:43
JASŁO: Punkt Informacyjny NFZ zamknięty. Ludzie kipią ze złości
53

Około siedemdziesiąt osób czekało dzisiaj na przyjęcie przed Punktem Informacyjnym Narodowego Funduszu Zdrowia w Jaśle. Pocałowali jednak klamkę. Jak podkreślają, nie ma żadnej informacji o tym, do kiedy punkt będzie nieczynny. - Byłam w tamtym tygodniu i jestem dzisiaj. Nadal nikogo nie ma i nie będzie. Do Krosna na taki upał mam z dzieckiem jechać? To jest jakaś porażka – mówi zbulwersowana młoda kobieta.

Napisany dnia: 01.07.2019, 14:19
Lady Pank porwał tłumy!
36

Za nami gorące Dni Jasła i świetny koncert jednego z najpopularniejszych i legendarnych polskich zespołów rockowych - Lady Pank. Wokalista Janusz Panasewicz rozpoczął występ "Kryzysową narzeczoną". Największe ich przeboje przyszło posłuchać tysiące ludzi.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 01.07.2019, 11:27
VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105