Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Poznaliśmy laureatów XIV. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE
3

„O sobie samym” to hasło tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE, organizowanego od 14 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Napisany dnia: 27.02.2023, 12:38
Ważne zwycięstwo jasielskich siatkarzy
2

W minioną sobotę siatkarze MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło zmierzyli się z zespołem Kęczanina Kęty w spotkaniu 18. serii gier siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4). Podopieczni trenera Bartosza Kilara pokonali gospodarzy. Pięciosetowy bój zakończył się rezultatem 3:2 na korzyść gości. Tym samym jaślanie mogli dopisać sobie cenne punkty do ligowego dorobku.

Napisany dnia: 27.02.2023, 12:26
Trwa przebudowa mostu w Osobnicy
34

W Osobnicy trwa przebudowa mostu łączącego dwie drogi powiatowe: Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowym do obiektu.

Napisany dnia: 27.02.2023, 10:41
Kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu – dla kogo?

Instruktor praktycznej nauki zawodu to osoba, która prowadzi zajęcia przygotowujące odpowiednie dla danego rodzaju stanowiska. Zazwyczaj instruktor pojawia się w szkołach branżowych, technikach, szkołach policealnych, a niekiedy także w zakładach pracy. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są jednak kursy przygotowawcze. Jedną z opcji są kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Na czym polegają i kto może do nich przystąpić?

Napisany dnia: 27.02.2023, 09:03
Kolejna porcja dobrych filmów w krośnieńskim Kinie Helios
3

Kino Helios Krosno zaprasza swoich widzów na kolejną porcję filmowych niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. W najbliższy poniedziałek, na dużym ekranie kina będzie można obejrzeć film Rubena Östlunda pt. "W trójkącie", będący bezlitosną satyrą na bogatych celebrytów, a także kapitalną metaforą naszych czasów. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi widzowie.

Napisany dnia: 26.02.2023, 17:46
Dobry nawilżacz powietrza - TOP 3 polecane modeli
1

Wybór odpowiedniego nawilżacza powietrza nie jest łatwą sztuką. Na rynku znajdziemy bardzo wiele propozycji - zarówno uznanych producentów, jak i mniejszych marek, które specjalizują się w urządzeniach tego typu. Jeśli dodamy do tego, że możemy postawić na różne rodzaje nawilżaczy - podjęcie decyzji zakupowej może zająć sporo czasu. Dlatego dobrze sprawdzać rankingi i poradniki, które sugerują, czym kierować się przy wyborze. Przyjrzymy się najważniejszym kwestiom, jakich lepiej nie pomijać!

Napisany dnia: 25.02.2023, 18:52
MSWiA wesprze OSP w zakupie 675 nowych wozów. Trzy jednostki z powiatu jasielskiego znalazły się na liście
89

Wiceminister Maciej Wąsik z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu 675 nowych samochodów bojowych lekkich, średnich i ciężkich. Wsparciem objętych zostanie 52 jednostki OSP na Podkarpaciu, z czego 3 z powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 24.02.2023, 16:00
Rola kobiet na rynku pracy i w biznesie- debata
75

W czwartek w Generatorze Nauki w Jaśle odbyła się debata na temat „Kobiety na rynku pracy i w biznesie. Wyzwania i szanse rozwoju”. Gośćmi spotkania byli lokalni przedsiębiorcy, którzy podczas prelekcji dowiedzieli się, jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy oraz jakie są możliwości wsparcia ich rozwoju.

Napisany dnia: 24.02.2023, 12:50
ZGK w Kołaczycach szuka księgowego

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO. Dokumenty aplikacyjne, kandydaci mogą składać w terminie do 15 marca br. 

Napisany dnia: 24.02.2023, 09:56
Z prośbą o pomoc nie warto zwlekać. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją
37

Depresję uznaje się za jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na całym świecie może zmagać się z nią i jej następstwami nawet 350 mln ludzi. Choroby, czy też zaburzenia psychiczne i ich leczenie, wciąż jednak traktowane są w społeczeństwie jako temat tabu. Co więcej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których osoby cierpiące na chorobę psychiczną spychane są poza margines społeczeństwa. Z takim stanem rzeczy absolutnie nie zamierza godzić się personel Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, który zaprosił mieszkańców powiatu jasielskiego na dzień otwarty Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

Napisany dnia: 23.02.2023, 20:00
W Trzcinicy powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury. Powiat ogłosił przetarg
75

Powiat jasielski ogłosił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu łącznika i stołówki oraz budowę małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy". Na ten cel ma ponad 15 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2024 r.

Napisany dnia: 23.02.2023, 16:01
Wkrótce ruszy nowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
37

Ogłoszenie przez Miasto Jasło nowego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wynika wprost z konieczności spełnienia wymogów, które z uwagi na tempo realizacji programu, nie zostały uwzględnione w przypadku uchwały przyjętej przez Radę Miejską Jasła w ubiegłym miesiącu. Została ona unieważniona decyzją Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie. Projekt uchwały wymagał bowiem konsultacji z  Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz resortem rolnictwa. Uchwała spełniająca ten wymóg została przyjęta przez radę w minioną środę. Nabór wniosków potrwa do 15 marca br.

Napisany dnia: 23.02.2023, 10:26
„Zawieszony posiłek” już w Jaśle. Podaruj obiad osobie potrzebującej!

W Polsce nie brakuje osób, których nie stać na codzienny ciepły obiad. Z myślą o osobach w trudnej sytuacji materialnej powstała idea „Zawieszonego posiłku”. Dzięki niej, każdego dnia osoby potrzebujące mogą liczyć na ciepły posiłek. Do akcji włącza się coraz więcej lokali gastronomicznych z całego kraju. Wśród nich jest Dama Pik - lunch bar&coffee w Jaśle, gdzie ciepłe obiady i napoje wydawane będą od 1 marca br.

Napisany dnia: 22.02.2023, 19:01
Zbliża się druga edycja Zimowego Biegu Beskidnika
0

12 marca 2023 r. odbędzie się II Zimowy Bieg Beskidnika w Foluszu. Lista startowa na chwilę obecną została już zamknięta. Duże zainteresowanie świadczy o tym, że biegacze nie boją się nawet trudnych warunków, które mogą wówczas zastać na trasie.

Napisany dnia: 22.02.2023, 13:38
Studnia Kulturalna JDK zaprasza na wieczór teatralny
0

24 lutego br.  (piątek) Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury gościć będzie Teatr BWA w Sanoku, który wystawi dwa spektakle: „O szkodliwości palenia tytoniu” według Antoniego Czechowa oraz „Małe Kina” według Michała Witkowskiego. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Napisany dnia: 22.02.2023, 13:34
III edycja konkursu plastycznego "LAJKUJĘ - NIE HEJTUJĘ"
3

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle oraz Komendą Powiatową Policji, serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "LAJKUJĘ - NIE HEJTUJĘ".

 

Napisany dnia: 22.02.2023, 13:15
W szkole podstawowej w Nowym Żmigrodzie powstanie obserwatorium astronomiczne
52

Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie zostanie przebudowana i nadbudowana. W ramach tego zadania powstanie m.in. obserwatorium astronomiczne, co jak podkreśla włodarz gminy poszerzy ofertę edukacyjną placówki. Gmina na realizację inwestycji otrzymała 5 mln zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Napisany dnia: 22.02.2023, 12:50
Pożar zbiornika na terenie dawnych zakładów rafineryjnych w Jaśle - aktualizacja
58

Dzisiaj około godziny 14.30 na terenie byłych zakładów rafineryjnych w Jaśle wybuchł pożar zbiornika. Dwie osoby z poparzeniami trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 21.02.2023, 15:29
Rompey i jego nowy klip „Ciężkie Życie Chuligana”
41

Nowa piosenka Rompeya „Cieżkie Życie Chuligana” ukazała się w serwisie YouTube 17 lutego br. Wielu osobom nowy utwór wpadł w ucho, o czym świadczą pozytywne i ciepłe komentarze pod teledyskiem.

Napisany dnia: 21.02.2023, 13:43
Eliminacje do festiwalu piosenki „Śpiewaj razem z nami”
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież z powiatu jasielskiego do udziału w eliminacjach do XXXII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.

Napisany dnia: 21.02.2023, 12:34
 • Kobiety będą mogły korzystać z jasielskich pływalni topless. Jaślanki podążają za trendem jaki wyznaczają berlinianki

  Władze Berlina uznały, że kobiety mogą kąpać się na miejskich basenach publicznych topless. Sprawa nabrała rozgłosu za sprawą 33-letniej kobiety, która złożyła skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na zakaz kąpieli bez zakrycia piersi. Jaślanki również poczuły się przez to dyskryminowane i od dwóch tygodni zażarcie walczyły o swobodę i możliwość zażywania kąpieli topless...

 • Kryte lodowisko powstanie w Jaśle. Miasto zwiększyło środki w kwocie blisko 4 mln zł

  Miasto Jasło za zgodą radnych zwiększyło środki w kwocie blisko 4 mln zł na budowę krytego obiektu całorocznego z funkcją boiska i lodowiska. Decyzja przyczyniła się do  wyłonienia wykonawcy inwestycji. Zadanie zostanie zrealizowane za 8,7 mln zł.

   

 • Okiem obiektywu ukazała niszczycielskie skutki wojny w Ukrainie

   

  Kiedy 24 lutego 2022 r. na Kijów zaczęły spadać pierwsze pociski i rakiety, mieszkańcy miasta byli całkowicie zaskoczeni agresją Rosji na Ukrainę. Wielu z nich postanowiło opuścić stolicę w obawie przed niszczycielskimi skutkami wojny. Wśród nich znalazła się Maria Shevchenko. 

 • Szczoteczka soniczna SMILESONIC – 5 powodów, dla których warto w nią zainwestować

 • JSM stawia nowe budynki wielorodzinne "Lawenda"

  Na osiedlu Zielona Kotlina w Jaśle powstają dwa nowe bloki przy ul. Polnych Kwiatów w Jaśle. W ramach inwestycji powstanie 42 mieszkania z 37 miejscami postojowymi w garażu podziemnym. Zadanie ma być zrealizowane do końca 2024 r. 

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657