Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Radni powiatowi zakażeni wirusem Sars-Cov-2
62

Kilku radnych powiatowych ma potwierdzony test na obecność koronawirusa. Inni z kolei oczekują na wyniki badań.

Napisany dnia: 21.10.2020, 09:33
„Pakiet ProStudent” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle
0

Rok akademicki 2020/2021 z pewnością będzie dla studentów wyjątkowy ze względu na sytuację epidemiczną oraz różne modele nauczania.  Aby ułatwić życie studenckie Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie i je pięć filii, w tym Filia w Jaśle,  zaprasza Żaków do skorzystania z wielu udogodnień w ramach akcji „Pakiet ProStudent”. Akcja trwać będzie od  października do końca listopada br.

Napisany dnia: 21.10.2020, 09:23
Cała szkoła w Łysej Górze przeszła na zdalne nauczanie
24

W czterech szkołach podstawowych na terenie powiatu jasielskiego wprowadzono naukę w systemie hybrydowym, a wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej w Łysej Górze przeszli na zdalne nauczanie.

Napisany dnia: 20.10.2020, 17:55
Kolejki do punktu drive-thru
111

Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

Napisany dnia: 20.10.2020, 14:49
Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową
6

Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

Napisany dnia: 20.10.2020, 13:02
Spotkanie KKD Panoptikum w JDK - 27października br.
0

27 października br.  o godz. 18.00 w  sali multimedialnej JDK odbędzie się spotkanie KKD Panoptikum.

Napisany dnia: 20.10.2020, 12:00
15 nowych zakażeń Sars-Cov-2
36

W województwie podkarpackim potwierdzono 667 zakażeń koronawirusem, z czego 15 kolejnych w powiecie jasielskim.

Napisany dnia: 20.10.2020, 11:45
Jak nie stracić renty rodzinnej po maturze?
1

Jeśli zdałeś maturę i chcesz się dalej uczyć w szkole policealnej lub na wyższej uczelni - nadal będziesz dostawać rentę rodzinną po swoim zmarłym rodzicu. Musisz jednak złożyć do ZUS wniosek o kontynuację wypłaty. Jeśli wniosek złożysz zbyt późno – stracisz pieniądze.

Napisany dnia: 20.10.2020, 09:34
Glorietka – zwycięskie zdjęcie września i głosowanie na najlepsze zdjęcie 2020 roku zdaniem internautów
9

Ogłoszony przez Miasto Jasło konkurs fotograficzny FOTOEye powoli dobiega końca. Ostatnim zwycięskim zdjęciem na etapie zdjęć miesiąca została fotografia pn. „Glorietka” wykonana przez Bożenę Janiszewską. Spośród 57 zdjęć komisja postanowiła także wyróżnić niezatytułowane zdjęcie, autorstwa Jana Kowalskiego (pseud.).

Napisany dnia: 20.10.2020, 08:48
Podpalał drewniane domy w gminie Skołyszyn. Grozi mu do 5 lat więzienia
21

Policjanci ze Skołyszyna zakończyli wyjaśnianie spraw związanych z pożarami budynków, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich 5 lat. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na wznowienie umorzonych postępowań i przedstawienie zarzutów. Oskarżony, 28-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, usłyszał 5 zarzutów umyślnego zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożarów. Przyznał się do popełnionych przestępstw, a akt oskarżenia trafił do sądu.

Napisany dnia: 20.10.2020, 08:41
Kolejna szkoła wprowadza hybrydowe nauczanie
63

Rzeszowski Sanepid podał informację na temat szkół w powiecie jasielskim, w których wprowadzone zostało hybrydowe nauczanie. Od dzisiaj do końca tygodnia klasa 7aln z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle pozostaje na zdalnym nauczaniu.

Napisany dnia: 19.10.2020, 14:45
Pomoc dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
39

MOPS w Jaśle w trosce o osoby przebywające na kwarantannie, a także osoby starsze, samotne i niepełnosprawne oferuje pomoc w zakresie dostarczania artykułów żywnościowych oraz leków. 

Napisany dnia: 19.10.2020, 14:00
Kamil Piątkowski z kolejnym dobrym występem w meczu Ekstraklasy. Eksperci wieszczą jaślaninowi świetlaną przyszłość
21

Kariera piłkarska Kamila Piątkowskiego, wychowanka UKS 6 Jasło, nabiera rozpędu. Jaślanin jest kluczowym graczem ekstraklasowego Rakowa Częstochowa. W sobotnim meczu przeciwko Górnikowi Zabrze miał spory udział w akcji zakończonej trzecim golem dla częstochowian. Piątkowski jest także filarem defensywy drużyny narodowej do lat 21. Doskonała forma utalentowanego obrońcy nie umknęła uwadze piłkarskich ekspertów. Mateusz Borek widzi w nim kandydata do gry w seniorskiej reprezentacji Polski.

Napisany dnia: 19.10.2020, 13:00
25 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie jasielskim
93

W ostatnich dniach w powiecie jasielskim zauważalny jest znaczący wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Wczoraj na Covid-19 zachorowało 28 osób, dzisiaj kolejnych 25.

Napisany dnia: 19.10.2020, 11:54
Osoby zdrowe i pracujące nie są zwolnione z udziału we mszy św. i innych uroczystościach kościelnych
100

W związku ze stanem epidemii oraz decyzjami władz państwowych w sprawie zaostrzenia reżimu sanitarnego od 17 października br., biskup Jan Wątroba wydał nowe wytyczne dotyczące uczestnictwa we mszy św. oraz innych uroczystościach.

Napisany dnia: 19.10.2020, 11:00
Nagrody Burmistrza Miasta Jasła dla nauczycieli
28

Tradycyjnie w październiku, kiedy obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, Burmistrz Miasta Jasła przyznaje nagrody pedagogom, wyróżniającym się w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku otrzymało je jedenastu nauczycieli szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest Miasto Jasło.

Napisany dnia: 19.10.2020, 11:00
ZUS przypomina: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby
1

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje na ogólnych zasadach wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, wypłacany przez płatnika składek (np. pracodawcę) lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 19.10.2020, 09:36
Uczniowie jasielskiego "Chemika" sprzątali cmentarz wojenny na Podzamczu
9

5 października 2020 r. uczniowie klasy 3C  z "CHEMIKA" wraz z wychowawcą, panią Agatą Rabsztyn, wykonali prace porządkowe na cmentarzu wojennym z I wojny światowej nr 36-37 w Podzamczu.

Napisany dnia: 19.10.2020, 09:05
Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

Napisany dnia: 19.10.2020, 08:07
Czarni Jasło lepsi od Błękitnych Ropczyce
12

Drużyna Czarnych Jasło przerwała złą passę. W meczu rozegranym na sztucznej murawie boiska treningowego przy ul. Śniadeckich, gospodarze pokonali Błękitnych Ropczyce 2:0. Dwoma trafieniami popisał się Rafał Mastaj.

Napisany dnia: 17.10.2020, 20:43
 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105