Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Rogatek powraca na ekrany!
0

Kampania Kolejowe ABC startuje w kolejnej, nowej odsłonie. Ruszyła emisja spotów z głównym bohaterem akcji – nosorożcem Rogatkiem. Już niebawem ukażą się nowe odcinki programu „Twoja Kolej” w TVP ABC oraz animacji „Myszka w Paski  i podróże koleją” w Mini Mini+. Do współpracy zaproszono także nowych vlogerów, którzy opowiedzą o bezpiecznym zachowaniu na obszarach kolejowych.

Napisany dnia: 06.03.2020, 12:00
Rompey zbiera kasę na nową płytę
145

Zespół Rompey przymierza się do nagrania nowej płyty z okazji pięciolecia działalności scenicznej. W głowach muzyków zrodził się pomysł na nowy projekt w nurcie DiscoFolk. Aby zrealizować cel Rompey zorganizował zrzutkę licząc na wsparcie swoich fanów.

Napisany dnia: 06.03.2020, 10:43
Podkarpacie wolne od koronawirusa
61

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Napisany dnia: 06.03.2020, 10:33
Szkolne ekspozycje. Jak dobrać gabloty na medale, dyplomy albo sztandary?
0

Teren szkoły to nie tylko miejsce na naukę, spotkania ze znajomymi i przekazywanie wiedzy młodszym pokoleniom. To także doskonałe tło do eksponowania osiągnięć uczniów i ważnych wydarzeń z życia danej placówki edukacyjnej. Wszelkie dyplomy, puchary i medale muszą mieć swoje miejsce, najlepiej widoczne dla nauczycieli, uczniów oraz gości. Doskonałym tłem dla nich są chociażby zamykane gabloty informacyjne, w których zmieszczą się wszystkie ważne dla szkoły przedmioty.

Napisany dnia: 06.03.2020, 09:04
Członkowie Rady Sołeckiej Łask i Sobniowa złożyli rezygnacje
76

Zaledwie kilka dni temu mieszkańcy Łask i Sobniowa zadecydowali w głosowaniu o losie sołtysa obydwu wsi. Mieczysław Baran nadal będzie pełnił swoją funkcję. Już wkrótce przyjdzie im jednak stanąć przy urnie po raz kolejny. Tym razem po to, aby dokonać wyboru składu nowej Rady Sołeckiej. W miniony poniedziałek czterech jej członków złożyło rezygnacje.

Napisany dnia: 05.03.2020, 20:02
Kto przejmie dochodzenie w sprawie wypadku na Górze Liwocz?
127

Minął drugi miesiąc od nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w noc sylwestrową na Górze Liwocz. 28-letniej Sylwii przed twarzą wybuchła petarda. Kobieta nie widzi na prawe oko. Ze sprawy wyłączyła się jasielska prokuratura. Pokrzywdzona wraz z pełnomocnikiem wystąpiła o wyłączenie ze sprawy wszystkich prokuratur okręgu krośnieńskiego.

Napisany dnia: 05.03.2020, 13:27
Cholewiak z golem w meczu z Lechią Gdańsk
17

Mateusz Cholewiak zanotował swoje pierwsze trafienie w barwach Legii Warszawa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. W meczu przeciwko Lechii Gdańsk jaślanin przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny zdobywając drugiego gola dla stołecznej ekipy. W doliczonym czasie gry pokonał Dušana Kuciaka strzałem z najbliższej odległości. 

Napisany dnia: 05.03.2020, 08:16
Bajkowe spotkanie z Misiem Uszatkiem

Jeszcze kilkanaście lat temu każde dziecko doskonale znało słowa tej piosenki i potrafiło ją zanucić. Dziś, Miś Uszatek nie jest już tak popularny jak kiedyś. Najmłodsi rzadko sięgają po książki z przygodami sympatycznego pluszaka, które powstały na postawie opowiadań Czesława Janczarskiego.

Napisany dnia: 05.03.2020, 07:00
Na pomoc zwierzakom
33

142 zwierzęta, w tym 51 psów i 91 kotów, przebywało w 2019 roku pod tymczasową opieką Miasta Jasła. W sumie w ubiegłym roku na „Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt” przeznaczono ponad 82 tys. złotych, przy czym z opłaty za posiadanie psa do kasy urzędu wpływa 36 tys. złotych.

Napisany dnia: 04.03.2020, 19:00
Dachowanie w Kołaczycach. Cztery osoby przewieziono do szpitala
26

Dzisiaj po godzinie 13. w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 doszło do dachowania pojazdu osobowego, w którym podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Wszyscy zostali zabrani do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 04.03.2020, 13:42
Sanepid informuje o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem
9

Jeśli byłeś w rejonach gdzie obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 14 dniu to dokonaj wstępnej oceny swojego stanu zdrowia na podstawie poniższych kryteriów.

Napisany dnia: 04.03.2020, 13:26
Przedszkolaki zrobiły prawdziwe „show”
9

Wczoraj w Jasielskim Domu Kultury dzieci z dziewięciu publicznych przedszkoli w Jaśle miały okazję zaprezentować mieszankę tańców nowoczesnych z tańcami ludowymi. Na scenie wystąpiło 110 przedszkolaków w barwnych, kolorowych strojach.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 04.03.2020, 10:36
Pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa
53

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że w Polsce pojawił się pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Zarażony wrócił do kraju z Niemiec. Pacjent obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze i czuje się dobrze. - Pacjent nie jest z grupy wysokiego ryzyka – zapewnia minister.

Napisany dnia: 04.03.2020, 09:01
Mieszkańcy mają dosyć. Myślą o pozwie zbiorowym
80

Błoto i liczne dziury w drodze, zniszczone ogrodzenia, elewacje i ogrody – tak wygląda życie ludzi w Nawsiu Kołaczyckim, mieszkających przy drodze powiatowej, na której rozpoczęty został remont. Sęk w tym, że inwestycja jest niezakończona i nie widać jej końca. Mieszkańcy tracą już cierpliwość. 

Napisany dnia: 03.03.2020, 12:19
Organizują piknik charytatywny dla Sylwii z Błażkowej
59

Za niespełna dwa tygodnie na stadionie piłkarskim w Błażkowej odbędzie się piknik charytatywny dla Sylwii z Błażkowej. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie w całości na leczenie dziewczyny, która podczas pokazu fajerwerków na Górze Liwocz doznała obrażeń twarzy. Poważnie ucierpiało prawe oko Sylwii, która każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. W walce tej zdecydowali się pomóc jej mieszkańcy rodzinnej miejscowości.

Napisany dnia: 03.03.2020, 07:47
W Jaśle uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych
138

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jaśle odbyły się pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych i działaczy polskiego podziemia antykomunistycznego ziemi jasielskiej przy placu Żwirki i Wigury. W uroczystości wzięli udział między innymi członkowie rodzin żołnierzy niezłomnych, którzy niegdyś zdecydowali się kontynuować walkę o suwerenność państwa polskiego.

Napisany dnia: 02.03.2020, 14:41
Pomóżmy młodym jaślanom przy budowie bikeparku
49

Młodzi ludzie z pasją ponad tydzień temu rozpoczęli budowę bikeparku na terenie Osobnicy. Ich praca, którą do tej pory wykonali została zniweczona przez wandali. Nie poddają się i nadal zamierzają spełnić swoje marzenie, dlatego ogłosili zrzutkę. - Środki przeznaczymy na monitoring, budowę konstrukcji, która będzie o wiele solidniejsza i oprze się przejawom wandalizmu, utrzymanie działki, opłacenie koparek oraz budowy dalszej części toru – wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Napisany dnia: 02.03.2020, 11:02
Łaski i Sobniów zagłosowały przeciwko odwołaniu sołtysa
65

Wczoraj w Domu Ludowym w Łaskach odbyło się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. Wzięło w nim udział 345 mieszkańców. Przeciwko odwołaniu Mieczysława Barana z pełnionej funkcji opowiedziały się 243 osoby.

Napisany dnia: 02.03.2020, 08:52
Hurtownia ZAHURT w nowej lokalizacji!

ZAHURT jest firmą rodzinną, która od prawie 30. lat zaopatruje swoich klientów w artykuły opakowaniowe dla handlu i gastronomii oraz zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów biurowych, szkolnych i kreatywnych. Pomimo upływu lat nie zamierza osiadać na laurach, czego dowodem jest przeprowadzka do nowego lokalu. Będzie bardziej przestronnie i komfortowo dla klientów.  

Napisany dnia: 02.03.2020, 07:30
Siatkarze MKS-u z drugim zwycięstwem w Niebylcu
28

Drużyna MKS-u "MOSiR" Jasło wygrała drugi mecz w fazie play out przeciwko zespołowi Neobusu Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Tym razem jaślanie nie pozostawili rywalom złudzeń wygrywając 3:0. Do utrzymanie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Napisany dnia: 01.03.2020, 18:43
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105