Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Trzech imigrantów zatrzymanych w Błażkowej. Dotarli do Polski, ale ich celem miały być kraje Europy Zachodniej
92

W miniony piątek (24 września) w Błażkowej doszło do zatrzymania trzech młodych imigrantów z Afganistanu i Iraku. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą po dojeździe do bazy usłyszał dobiegające z pojazdu odgłosy. Wezwani na miejsce policjanci ujawnili trzech obcokrajowców, którzy zostali przekazani Straży Granicznej.

Napisany dnia: 28.09.2021, 12:00
Budowa nowego pawilonu psychiatrycznego. Mogą wystąpić utrudnienia
2

W związku z rozbudową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle o nowy pawilon psychiatryczny i rozpoczynającymi się pracami budowlanymi zostanie ograniczona ilość miejsc postojowych.

Napisany dnia: 28.09.2021, 11:30
Odpowiedzą za kradzież miedzianych rynien
16

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu zakończyli sprawę dotyczącą kradzieży rynien spustowych z budynku kościoła w Łubnie Opacym. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy wytypowali i zatrzymali dwóch podejrzanych 18-latków. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 28.09.2021, 11:00
Zderzenie trzech samochodów w Szebniach. Dwie osoby w szpitalu
15

Dzisiaj około godziny 5.30 na drodze krajowej nr 28 w Szebniach doszło do zderzenia się trzech pojazdów. Dwie osoby zostały przetransportowane do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 28.09.2021, 09:23
Festiwal Nauki 2021
9

Estrada Tyska, Instytut Badań Kompetencji, Fundacja Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle i Jasielski Klub Łączności SP8KJX będą gościć w Jasielskim Domu Kultury 2 października br., w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Organizatorami wydarzenia są: Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne.

Napisany dnia: 28.09.2021, 08:39
Skomponuj swój zestaw obiadowy w Barze Mlecznym "Wojtek"

Zgodnie z zapowiedzią, Bar Mleczny "Wojtek", przygotował dla swoich klientów większy wybór dań obiadowych. Zamawiając posiłek, każdy klient będzie mógł dowolnie zestawić z sobą proponowane pierwsze i drugie danie. Przy większych zamówieniach, miłośnicy tradycyjnej polskiej kuchni, mogą liczyć na rabaty cenowe. 

Napisany dnia: 28.09.2021, 08:34
Czy na ul. Kochanowskiego w Jaśle powstanie wieżowiec?
62

Trwają prace przy zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła dla obszaru „Kochanowskiego”. Inwestor zainteresowany budową zabudowy wielorodzinnej wnioskował o możliwość realizacji inwestycji do 7 kondygnacji. Wyłożenie projektu studium do publicznej wiadomości nastąpi w październiku br.

Napisany dnia: 27.09.2021, 16:35
Spotkanie z Katarzyną Szwedą
2

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Katarzyną Szwedą, poetką, fotografką, autorką książki „Bosorka”; spotkanie odbędzie się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Napisany dnia: 27.09.2021, 12:29
Czarni Jasło stracili punkty w Besku
112

W niedzielnym meczu na szczycie klasy okręgowej – grupa krośnieńska Czarni Jasło ulegli w Besku miejscowemu Przełomowi. Podopieczni Adama Domaradzkiego prowadzili po pierwszej połowie, dzięki trafieniu Pawła Kowalkowskiego. Jaślanie nie dowieźli jednak zwycięstwa do ostatniego gwizdka, przegrywając ostatecznie 2:1.

Napisany dnia: 27.09.2021, 12:04
Miasto znosi zakaz wprowadzania zwierząt domowych na tereny rekreacyjne
112

Od pięciu lat na terenie miasta Jasła funkcjonował zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt domowych m.in. na teren parku, skwerów, placów zabaw. Jak wyjaśniają urzędnicy, było to podyktowane zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców oraz innych osób korzystających z tych miejsc. Ze względu na orzecznictwo sądów administracyjnych, a także rozstrzygnięcia nadzorcze wojewodów, miasto Jasło zobowiązane jest do zniesienia zakazu. Właściciele pupili będą mogli wejść na teren obiektów, ale pod warunkiem prowadzenia psów na smyczy, a w przypadku ras agresywnych – na smyczy i w kagańcu.

Napisany dnia: 27.09.2021, 11:45
Jaki teleskop wybrać na prezent?
5

Teleskop astronomiczny to ciekawy pomysł na prezent dla wszystkich, małych i dużych miłośników nieba i gwiazd, ale nie tylko. To też przydatne urządzenie dla osób, które lubią spędzać czas na łonie natury i obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Może być również wartościowym upominkiem dla dzieci i młodzieży, która jeszcze nie ma sprecyzowanych zainteresowań. 

Napisany dnia: 27.09.2021, 11:00
Narty damskie a narty męskie – czym się różnią?
1

Wielu narciarzy uważa, że jedyne różnice pomiędzy nartami damskimi i męskimi są czysto kosmetyczne. Jednak tak nie jest: istnieją realne różnice w zakresie elastyczności nart, długości, szerokości i wagi. Narty damskie są zaprojektowane tak, aby pasowały do budowy ciała i potrzeb narciarki. Ogólnie rzecz biorąc, narty dla kobiet są o 20% mniej sztywne i o 20% lżejsze, a ich pozycja do jazdy jest przesunięta nieco do przodu, aby sprostać kobiecemu środkowi ciężkości.

Napisany dnia: 27.09.2021, 09:19
Senator Stanisław Zając pośmiertnie mianowany na stopień majora Wojska Polskiego
235

Podporucznik Stanisław Zając, Senator RP został uhonorowany pośmiertnym mianowaniem na stopień majora w uznaniu zasług z tytułu działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej. Akt mianowania na ręce senator Alicji Zając wraz z rodziną złożył Łukasz Kudlicki, szef gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 26.09.2021, 11:52
Porażka MKS-u „GAMRAT-MOSiR” Jasło na inaugurację sezonu
9

Siatkarze MKS-u „GAMRAT-MOSiR” Jasło rozpoczęli sezon siatkarskiej II ligi mężczyzn od porażki. Podopieczni trenera Bartosza Kilara musieli uznać wyższość zespołu KS „EXTRANS” Sędziszów Małopolski. Jaślanie przegrali we własnej hali, po zaciętym spotkaniu 0:3.

Napisany dnia: 25.09.2021, 23:59
Ciemno w mieście z powodu.. awarii
44

W ostatnim czasie w godzinach wieczornych w centrum miasta Jasła mieszkańcy zauważyli, że lampy oświetleniowe w ogóle się nie świecą. - Idą długie wieczory, a te obszary są niemiłe i niebezpieczne dla kierowców – napisała do naszej redakcji pani Grażyna. Okazało się, że "egipskie ciemności" w mieście to wynik awarii.

Napisany dnia: 25.09.2021, 14:00
Druh Jerzy Urbanik najbardziej społecznie zaangażowanym pracodawcą
5

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów odbył się w Otrębusach pod Warszawą. W kategorii "najbardziej społecznie zaangażowany pracodawca" nagrodzono druha Jerzego Urbanika, prezesa OSP w Trzcinicy.

Napisany dnia: 25.09.2021, 13:07
Spotkanie z Piotrem Mareckim
1

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Piotrem Mareckim, autorem literatury eksperymentalnej i książek drogi; spotkanie odbywa się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Napisany dnia: 25.09.2021, 12:28
KK-T JDK zaprasza: Jesienna wyprawa rowerowa na Liwocz i do „Diablej Izdebki”
3

Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury przygotował (w sobotę, 2 października br.) kolejną - ósmą w tym roku - wyprawę rowerową. Wycieczka na wschodnie krańce Pogórza Ciężkowickiego do uroczyska „Diabla Izdebka” oraz na najwyższe wzniesienie pogórza Górę Liwocz, leżącą w Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, zainicjuje jesienny sezon turystyczny.

Napisany dnia: 25.09.2021, 09:50
Przy Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle trwa wymiana ogrodzenia
20

Na osiedlu Kopernika w Jaśle trwają prace związane z wymianą ogrodzenia wokół Przedszkola Miejskiego nr 6. Miasto Jasło przekazało na ten cel ponad 100 tys. zł.

Napisany dnia: 25.09.2021, 09:30
Kwarantanna? Uważaj na fałszywe SMS-y
12

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o nałożeniu kwarantanny i apeluje, aby nie włączać żadnych podanych w nim linków. - To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie.

Napisany dnia: 24.09.2021, 20:18
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105