Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasielski „Ekonomik” podbija kolejne rankingi
14

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, powszechnie znany jako „Ekonomik”, każdego roku plasuje się w czołówce rankingów najlepszych szkół nie tylko w województwie podkarpackim, lecz także w całym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, które zajęło wysokie, bo 25. miejsce w rankingu techników 2022 r. portalu WaszaEdukacja.pl.

Napisany dnia: 02.06.2022, 16:00
To się nazywa świętowanie! Na Ogródku Jordanowskim zorganizowano Dzień Dziecka
13

Wczoraj, na Ogródku Jordanowskim w Jaśle, setki mieszkańców miasta, w tym przede wszystkim dzieci, świętowały Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, poczynając od warsztatów kreatywności, przez gry i zabawy, na występach artystycznych kończąc. W organizację imprezy zaangażowały się miejskie instytucje kultury.

Napisany dnia: 02.06.2022, 14:00
Uczniowie z Chemika i „Niebo nad Malborkiem”
5

27 maja 2022 roku uczniowie klasy 3 Ph Paweł Wojdyła i Dominik Pruchnik pod opieką pana Damiana Matłosza z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle uczestniczyli w półfinałach zawodów w ramach ogólnopolskiego projektu Learn&Fly.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:59
Illusion gwiazdą festiwalu „Rock In Jasło”
16

30 lipca bieżącego roku, w Jaśle odbędzie się festiwal muzyczny „Rock In Jasło”. Po kilku latach oczekiwania, projekt wyłoniony do realizacji w ramach pierwszej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, wreszcie zostanie zmaterializowany. Choć do imprezy pozostały jeszcze dwa miesiące, organizator festiwalu postanowił uchylić rąbka tajemnicy, ujawniając, jaka formacja będzie gwiazdą rockowego wieczoru w Jaśle. Na scenie wystąpi zespół Illusion.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:50
Maseczki nadal obowiązkowe w aptekach, przychodniach i szpitalach
19

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające o kolejne trzy miesiące dotychczasowe obostrzenia covidowe. Do końca lata obowiązuje nakaz noszenia maseczek w takich miejscach jak apteki, przychodnie i szpitale.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:44
Szkoła w Gamracie doczekała się boiska wielofunkcyjnego na miarę XXI w.
46

Po wielu latach długiego wyczekiwania na modernizację boiska sportowego przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle udało się oddać do użytku obiekt sportowy o sztucznej nawierzchni, na którym możliwe jest uprawianie wielu dyscyplin. Przebudowa boiska na osiedlu Gamrat kosztowała ponad pół miliona złotych.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 02.06.2022, 01:30
Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

Napisany dnia: 01.06.2022, 12:55
Miliony z Polskiego Ładu dla samorządów to nie tylko zastrzyk pieniędzy, lecz również spore wyzwanie
77

Parlamentarzyści i samorządowcy z terenu powiatu jasielskiego, postanowili pochwalić się dzisiaj wysokością wsparcia, jakie powiat i gminy otrzymały w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Podczas konferencji, zorganizowanej w biurze poselskim eurodeputowanego Bogdana Rzońcy, wójtowie i starosta krótko scharakteryzowali zadania, które samorządy mają zamiar zrealizować z wykorzystaniem środków pochodzących z rządowego programu. Realizacja niektórych z nich, będzie z pewnością nie lada wyzwaniem.

Napisany dnia: 31.05.2022, 23:00
Judocy Akademii Sportów Walki w Jaśle przywieźli 20 medali z Mistrzostw Województwa Podkarpackiego
4

Judocy Akademii Sportów Walki w Jaśle przywieźli do domu grad medali z Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, które w minioną sobotę odbyły się w Krośnie. Młodzi adepci Judo z jasielskiego klubu zdobyli łącznie 20 medali.

Napisany dnia: 31.05.2022, 16:00
Na osiedlu Bryły w Jaśle powstał plac zabaw i siłownia plenerowa
25

Do tej pory najmłodsi mieszkańcy osiedla Bryły w Jaśle mieli do dyspozycji jedynie niewielki plac zabaw przy Domu Ludowym, którego elementy zabawowe były w kiepskim stanie. To się jednak zmieniło i już jesienią na nowej działce zakupionej przez miasto zostały zamontowane nowe elementy zabawowe oraz urządzenia do ćwiczeń. 

Napisany dnia: 31.05.2022, 14:30
Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS odwiedzi Jasło
0

3 czerwca 2022 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 45 zł.

Napisany dnia: 31.05.2022, 11:11
Prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G. Mężczyzna odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej
48

Łukasza G. właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 w Jaśle czeka na proces karny. Do Sądu Rejonowego w Jaśle przeciwko niemu wniesiony został akt oskarżenia. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 31.05.2022, 11:01
Dzieci spróbują sił w Fabryce Lizaków w VIVO! Krosno
1

Lizaki zazwyczaj mają okrągły lub podłużny kształt. Gdyby jednak ich produkcję oddać w ręce najmłodszych, to jesteśmy pewni, że wyglądałyby zupełnie inaczej. O tym, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, przekonacie się już 4 czerwca w VIVO! Krosno. Z okazji Dnia Dziecka w centrum handlowym powstanie Fabryka Lizaków i każdy maluch będzie mógł ukręcić taki smakołyk, na jaki ma właśnie ochotę.

Napisany dnia: 31.05.2022, 11:01
Paweł Lamparski w najlepszej trójce masażystów w Europie
11

W miniony weekend, w Nicei, odbyły się Mistrzostwa Europy 2022 w masażu. Polskę reprezentował między innymi Paweł Lamparski, który z powodzeniem prowadzi swój gabinet masażu w Jaśle. W kategorii – masaż sportowy, Lamparski zajął trzecie miejsce.

Napisany dnia: 31.05.2022, 10:09
Powierzchnie w nowym centrum handlowym w Brzostku do wynajęcia

W Brzostku powstało nowoczesne i funkcjonalne centrum handlowe. Budynek zlokalizowany jest przy drodze relacji Jasło - Pilzno (DK73). To doskonałe miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej. W centrum handlowym do wynajęcia są lokale o powierzchni 200 metrów kw. i 100 metrów kw.

Napisany dnia: 31.05.2022, 09:59
Rząd podzielił pieniądze w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Wsparcie finansowe trafi również do samorządów w powiecie jasielskim
48

Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Według zapowiedzi rządu, bezzwrotne dofinansowanie trafi do wszystkich samorządów w Polsce, które zdecydowały się złożyć choćby jeden wniosek. W gronie beneficjentów znalazły się wszystkie gminy z terenu powiatu jasielskiego, jak również sam samorząd powiatowy.

Napisany dnia: 30.05.2022, 19:15
Uwaga konkurs! Wygraj Kartę Podarunkową VIVO! Krosno i zrób prezent swojemu dziecku

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Większość z Was na pewno ma już skompletowane upominki, którymi w środę obdaruje swoje pociechy. Do pakietu możecie dołączyć Kartę Podarunkową VIVO! Krosno. Cztery takie karty rozdamy w ramach naszego konkursu. Zasady zabawy są bardzo proste. Weź udział w konkursie i ciesz się oryginalną nagrodą.

Napisany dnia: 30.05.2022, 18:06
Budynek Urzędu Miejskiego w Kołaczycach lepiej dostępny dla osób niepełnosprawnych
12

W Kołaczycach zakończyły się prace modernizacyjne, których celem było dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zadania współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych powstał między innymi podjazd z poręczami dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim. Wydzielono także miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Napisany dnia: 30.05.2022, 14:47
Świetna zabawa z archeologią w tle. „Karpacka Troja” zaprosiła dzieci na niedzielę pełną wrażeń
1

Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” w Trzcinicy zaprosił najmłodszych pasjonatów historii do zabawy z okazji Dnia Dziecka. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się między innymi warsztaty ceramiczne. Dzieci zaproszono także do udziału w grach i zabawach, jakim niegdyś oddawali się ich średniowieczni rówieśnicy.

Napisany dnia: 30.05.2022, 13:16
Strażacy z diecezji rzeszowskiej podziękowali Bogu za wszystkie łaski
33

Kilkuset strażaków zawodowych i strażaków ochotników wzięło udział w V. Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Funkcjonariusze PSP oraz druhny i druhowie OSP przybyli do Dębowca z wielu zakątków diecezji rzeszowskiej. Uroczystej liturgii przewodniczył biskup senior Kazimierz Górny.

Napisany dnia: 30.05.2022, 10:26
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657