Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Mówią nie hejtowi w sieci. Trzech siódmoklasistów skierowało do władz miasta list otwarty
49

Hejt jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych, z jakim spotykamy się obecnie w szeroko pojętej sieci. Ofiarami zjawiska, które z każdym kolejnym rokiem zatacza coraz szersze kręgi, może być niemal każda osoba, która korzysta z Internetu i jego zasobów, bez względu na wiek, płeć, czy też status społeczny. Na negatywne skutki hejtu, szczególnie narażone są dzieci i młodzież. Konsekwencje przyjęcia biernej postawy wobec przejawów nienawiści w sieci, w perspektywie czasu, mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Doskonale rozumieją to uczniowie jednej z jasielskich szkół podstawowych, którzy skierowali do władz miasta list otwarty, w którym apelują o aktywne przeciwdziałanie hejtowi, z jakim każdego dnia zmuszeni są borykać się młodzi mieszkańcy Jasła.

Napisany dnia: 18.06.2022, 09:20
Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

Napisany dnia: 18.06.2022, 08:45
XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2022 oficjalnie otwarty
10

Jasło stało się areną rywalizacji dla kilkuset młodych sportowców z wielu zakątków Europy. Na płycie jasielskiego rynku dokonano oficjalnego otwarcia XXI. Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2022. Rywalizacja zespołów siatkarskich dziewcząt oraz judoków potrwa do niedzieli.

Napisany dnia: 17.06.2022, 22:08
Miasto zamierza odzyskać 142 tys. zł
31

Prokuratura Rejonowa w Jaśle skierowała akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G., który według śledczych sprowadził niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Od samego początku w akcję pomocy mieszkańcom włączył się jasielski magistrat, który z budżetu miasta wydał 142 tys. zł. Teraz będą walczyć w sądzie o naprawienie szkody i zwrot poniesionych kosztów.

Napisany dnia: 17.06.2022, 15:06
Zakończono prace związane z przebudową boiska przy szkole w Czeluśnicy
12

Dobiegły końca prace przy budowie placu zabaw i oraz przebudowie boiska sportowego przy Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeluśnicy. Inwestycja kosztowała blisko 50 tys. zł.

Napisany dnia: 17.06.2022, 12:15
Czarni przegrali w Samoklęskach z Zamczyskiem Mrukowa
26

W miniony czwartek, zespół Zamczyska Mrukowa, podejmował na stadionie w Samoklęskach, niepokonaną od dziesięciu spotkań drużynę Czarnych Jasło. Gospodarze, którzy w końcówce sezonu, potrzebują ligowych punktów niczym powietrza, sprawili niespodziankę, pokonując faworyzowanego rywala.

Napisany dnia: 17.06.2022, 10:18
VIVO! Krosno rozbrzmi analogowymi dźwiękami
0

Moda na winyle i analogowe brzmienia wciąż trwa. Przekonać się o tym będzie można już niebawem  w VIVO! Krosno. W dniach 24-25 czerwca odbędzie się tu III edycja Giełdy Płyt Winylowych, CD i Kaset Magnetofonowych. W wydarzeniu wezmą udział wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski.

Napisany dnia: 17.06.2022, 08:38
Ulicami Jasła przeszła wielotysięczna procesja Bożego Ciała
61

Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mszy świętej odprawionej na placu przy kościele Farnym w Jaśle przewodniczył ks. bp pomocniczy senior Edward Białogłowski. Ulicami miasta przeszła wielotysięczna procesja.

Napisany dnia: 16.06.2022, 16:19
Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę
1

Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

Napisany dnia: 15.06.2022, 14:00
Uczniowie z SP nr 2 w Jaśle zaśpiewali dla koleżanek i kolegów z Ukrainy
9

„Pokój zostawiam Wam” to tytuł piosenki religijnej, którą zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle dla koleżanek oraz kolegów z Ukrainy. 18 dzieci, które uciekło ze swojego kraju przed wojną i cierpieniem podjęło naukę w tej placówce. Objęci dobrą opieką oraz zrozumieniem ze strony całej społeczności szkolnej szybko się zaaklimatyzowali. - Dzisiaj jesteśmy już w innym miejscu, za nami kilka miesięcy usilnych starań, by zaspokoić wszystkie potrzeby naszych podopiecznych: bezpieczeństwa, przynależności, emocjonalnej równowagi i edukacji. Mamy poczucie, że się udało – podkreśla dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Napisany dnia: 15.06.2022, 12:32
Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła dotycząca udziału mieszkańców w debacie nad Raportem o stanie Miasta Jasła za 2021 rok
11

Informuję, iż zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z póź. zm.) Burmistrz Miasta Jasła przedstawił Raport o stanie Miasta Jasła za 2021 rok.

Napisany dnia: 15.06.2022, 10:16
Podkarpacie i Małopolska reprezentowane przez ucznia Jasielskiego Ekonomika
0

Uczeń klasy trzeciej Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (popularnego Ekonomika), którego patronem jest św. Jan Paweł II, został wyróżniony z pośród finalistów ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego finał odbył się w dniu 11 czerwca 2022 roku w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:30
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Jaśle
1

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jasła (osoby fizyczne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, JST) na indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:28
Sukcesy zawodników Akademii Sportów Walki w Nowej Soli i Lublinie
0

Judocy klubu UKS ASW JUDO JASŁO jako w miniony weekend wzięli udział w turniejach  w Nowej Soli i Lublinie. Do Jasła wrócili z workiem medali.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:23
Masz jeszcze dwa tygodnie na złożenie swojego pomysłu do JBO
21

Do końca czerwca trwa nabór na propozycje projektów w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Swoją propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 rok życia.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:18
W Bierówce wyremontują blisko 1 km drogi powiatowej
47

Droga powiatowa relacji Szebnie-Bierówka na odcinku blisko jednego kilometra zostanie zmodernizowana. Głównym celem inwestycji jest jej poszerzenie oraz wybudowanie chodnika. Zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu oraz Gminy Jasło.

 

Napisany dnia: 14.06.2022, 14:12
Dlaczego strategia link-buildingowa jest tak ważna w SEO?
0

Spośród wielu procesów wchodzących w skład pozycjonowania strony i zabiegów SEO, link-building zajmuje szczególnie istotne miejsce, które w dużej mierze determinuje dynamikę ruchu na naszej stronie i jej odbiór przez algorytmy Google. Czym dokładnie jest link-building i jak wdrożyć ten element do swoich działań SEO?

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:28
Światowa komedia na jasielskiej scenie
0

„Kolacja dla głupca” to sztuka napisana przez Francisa Vebera, francuskiego reżysera, scenarzystę i producenta. Jej światowa premiera odbyła się w Paryżu w 1993 roku i szybko podbiła serca widzów. Wyreżyserowana tym razem przez Marcina Sławińskiego trafi na deski Jasielskiego Domu Kultury już 18 czerwca br. o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:22
Uroczystość św. Antoniego, patrona Jasła. Ulicami miasta przeszła procesja
47

W miniony poniedziałek, w Jaśle, obchodzono uroczystość św. Antoniego, patrona miasta i klasztoru Franciszkanów. Sumie odpustowej przewodniczył o. bp Edward Kawa, biskup pomocniczy Lwowa. Ulicami miasta przeszła uroczysta procesja z relikwiami św. Antoniego. Po jej zakończeniu, franciszkanie zaprosili wiernych do wspólnego świętowania. Nie zabrakło poczęstunku i występów artystycznych.

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:15
Wakacje z tenisem

Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Napisany dnia: 14.06.2022, 08:54
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657