Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Ruszają rozliczenia PIT za 2020 r. Jak zrobić to szybko i sprawnie?
16

Akcja składania zeznań rocznych PIT za 2020 r. rozpocznie się już 15 lutego br. Potrwa do końca kwietnia. Na rozliczenie się z podatku Polacy będą mieć więc ponad dwa miesiące. Nie warto jednak zwlekać. Szybkie i sprawne rozliczenie znów ma ułatwić usługa „Twój e-PIT”, jaką oferuje podatnikom Krajowa Administracja Skarbowa.

Napisany dnia: 08.02.2021, 10:15
Tarcza antykryzysowa 7.0 – dyżur telefoniczny
1

9 lutego odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Jaśle. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej 7.0.

Napisany dnia: 08.02.2021, 09:15
Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.
Napisany dnia: 08.02.2021, 08:47
Remis Czarnych w sparingu z Sawą Sonina
46

Czarni Jasło rozegrali wczoraj pierwsze spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi podkarpackiej. Podopieczni Adama Domaradzkiego zremisowali z występującą w grupie rzeszowskiej klasy okręgowej Sawą Sonina. Spotkanie rozegrano w Jaśle na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Napisany dnia: 07.02.2021, 10:43
Żądają zniesienia gospodarczych obostrzeń epidemicznych. Członkowie Klubu Konfederacji z Jaśle zbierali podpisy pod projektem ustawy anty-lokdownowej
281

W styczniu bieżącego roku Konfederacja rozpoczęła zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem tzw. ustawy anty-lokdownowej. Inicjatywa ma prowadzić wprost do zniesienia obostrzeń, które w ostatnich miesiącach dotknęły wiele dziedzin gospodarki. Podpisy pod projektem ustawy „Otwieramy gospodarkę” zbierane były dzisiaj na płycie jasielskiego runku.

Napisany dnia: 06.02.2021, 19:49
Postulaty ratowników zostały uwzględnione. Strony doszły do porozumienia
100

Zaledwie kilka dni temu sprawa nie była tak oczywista, jak w obecnej chwili. Wczoraj zostało podpisane porozumienie, zatem jasielscy ratownicy mogą spać spokojnie. Dyrektor SPPR w Krośnie wziął pod uwagę ich postulaty. Od 1 marca rozpoczną pracę u nowego pracodawcy.

Napisany dnia: 05.02.2021, 19:00
Rusza rekrutacja do przedszkoli miejskich
8

Od 10 lutego będzie można składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich. Na dzieci, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem w najmłodszych grupach czeka 320 miejsc.  Wnioski dostępne są w poszczególnych placówkach. W rekrutacji nie liczy się kolejność zgłoszeń.

Napisany dnia: 05.02.2021, 15:32
Dachowanie samochodu w Dąbrówce
38

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Dąbrówka. Po godzinie 8, samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu trudne warunki atmosferyczne.

Napisany dnia: 05.02.2021, 15:20
Rząd warunkowo znosi kolejne obostrzenia. Nowe zasady mają obowiązywać od 12 lutego br.
41

Od 12 lutego bieżącego roku, obowiązywać będą zmienione zasady funkcjonowania ograniczeń wprowadzonych w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Warunkowo, otwarte będą mogły być stoki narciarskie, baseny, hotele, boiska sportowe, kina, czy też teatry.

Napisany dnia: 05.02.2021, 13:15
Aleksandra Sieńkowska – podwójną laureatką konkursów kolęd
4

19 stycznia 2021 r. odbył się 26. Konkurs Kolęd i Pastorałek on-line w Szczyrku. Głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury  Promocji i Informacji w Szczyrku. Wśród 19 laureatów konkursu, którzy otrzymali równorzędne nagrody znalazła się Aleksandra Sieńkowska – solistka JDK. Ola wystąpiła w kategorii klas IV-VI.

Napisany dnia: 05.02.2021, 10:07
Czołowe zderzenie opla z samochodem ciężarowym w Nowym Żmigrodzie. DW 992 zablokowana
61

Kwadrans przed godziną 7. na ul. Jasielskiej w Nowym Żmigrodzie doszło do wypadku z udziałem osobowego opla i samochodu ciężarowego. W zdarzeniu poszkodowana została kobieta kierująca samochodem osobowym. Droga wojewódzka 992 jest zablokowana.

Napisany dnia: 05.02.2021, 07:33
Radna Piskorz mówi wprost " jesteśmy zastraszani"
162

Radni Rady Gminy Tarnowiec powołali nowego skarbnika gminy, którym została Barbara Kosińska, dotychczasowy inspektor w Wydziale Finansowo-Księgowym Starostwa Powiatowego w Jaśle. Zastąpiła ona bowiem Agatę Augustyn, która wygrała konkurs na sekretarza gminy. Zdaniem radnej Katarzyny Piskorz nie był to dobry moment, na dokonywanie ruchów kadrowych, a jeśli takie były konieczne to proponowała, aby stanowiska te objęli pracownicy gminy. - Jeżeli ktoś mi mówi, że nie jest to układanka polityczna, to ja mówię, że w to nie wierzę – skwitowała.

Napisany dnia: 04.02.2021, 15:00
XIX Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2021
1

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas od IV - VIII powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu grafiki komputerowej.

Napisany dnia: 04.02.2021, 10:27
Jak naładować akumulator?
5

Akumulator jest jednym z najważniejszych urządzeń w całym pojeździe. Akumulator, zwany również baterią samochodową, to źródło prądu stałego. Co zrobić, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu? W jaki sposób powtórnie go naładować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Napisany dnia: 04.02.2021, 10:01
„Kolędowe Nagrody” dla młodych artystów z JDK
0

Cieszymy się z kolejnych laurów naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży. Po sukcesach, jakie odnieśli soliści i duety w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, przyszedł czas na konkursy, na których jeszcze nie gościliśmy. Tym razem zawędrowaliśmy po raz pierwszy (wirtualnie) do Sanktuarium oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

Napisany dnia: 04.02.2021, 09:24
Konserwacja samochodu, czy warto?

Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

Napisany dnia: 04.02.2021, 08:49
Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego znów wyszli na ulice Jasła
330

W środę, ulicami Jasła po raz kolejny przeszedł Strajk Kobiet. Jego uczestnicy znów postanowili zamanifestować swój sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów ustawy antyaborcyjnej. Na niesionych przez demonstrantów transparentach znalazło się hasło – „Rząd nie ciąża, da się usunąć”. Manifestacja zgromadziła blisko trzydzieści osób.

Napisany dnia: 03.02.2021, 20:44
W Jaśle rodzi się coraz mniej dzieci
129

Ostatni rok ze względu na pandemię koronawirusa był trudnym czasem dla wszystkich. Można to również zauważyć patrząc na statystykę urodzeń, zgonów, czy zawartych małżeństw. Nie inaczej jest w Jaśle. W 2020 r. urodziło się o ponad sto dzieci mniej niż w 2019 r.

Napisany dnia: 03.02.2021, 15:30
jak oduczyć kota gryzienia?
16

Czy Twój kot przez większość czasu zachowuje się miło i przyjaźnie, ale podczas zabawy zamienia się w piranię? Czy Twój kot ma trudności z nauczeniem się, że gryzienie ludzi podczas zabawy jest niedopuszczalne? Nie martw się, oduczenie go tego nawyku nie jest niczym trudnym. Jak oduczyć koty gryzienia?

Napisany dnia: 03.02.2021, 08:15
Wiatr zdmuchnął z drogi busa z przyczepą
21

Silny podmuch wiatru zmiótł z drogi busa z przyczepą. Do zdarzenia doszło dziś (02.02) w Łysej Górze na drodze wojewódzkiej 993.

Napisany dnia: 02.02.2021, 20:21
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105