Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W jacuzzi nie ma już legionelli
44

W październiku na krytej pływalni wykonane zostało badanie wody w trzech nieckach basenowych. Z powodu wykrycia bakterii legionella w wannie jacuzzi, dyrekcja zamknęła obiekt na dwa tygodnie. Jak podkreśla dyrektor Marek Dyląg wyniki badań próbek wody wykazały, że nie ma w nich legionelli, w związku z czym od dzisiaj jacuzzi jest czynne i udostępnione korzystającym z krytej pływalni.

Napisany dnia: 14.11.2023, 14:19
Pożar domu w Dębowcu. Dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala
8

Wczoraj przed północą w jednym z domów jednorodzinnych wybuchł pożar na parterze budynku, w wyniku którego kobieta i mężczyzna ze śladami sadzy na twarzach oraz poparzeniami dłoni zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Para nawdychała się gazów pożarowych. Strażacy na miejscu zdarzenia udzielili im wsparcia psychicznego. Na pomoc z ich strony mógł liczyć również 16-latek, który został ewakuowany z balkonu. Przyczyny pożaru bada jasielska policja.

Napisany dnia: 14.11.2023, 12:02
Ksiądz Grzegorz B. prawomocnie skazany za naruszenie nietykalności cielesnej, zniesławienie i znieważenie parafianki
91

Sąd Okręgowy w Krośnie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w procesie odwoławczym w sprawie o naruszenie nietykalności cielesnej, zniesławienie i znieważenie parafianki przez ks. Grzegorza B. Wyrok jest prawomocny.

Napisany dnia: 14.11.2023, 10:06
Kolejne spotkanie z planszówkami w GEN-ie tuż, tuż
4

Długie wieczory z pewnością dają Wam się we znaki. Mamy jednak sprawdzony sposób na to, jak radzić sobie z jesienną nudą. Tym sposobem są „Niedziele z planszówkami” w GEN-ie. Spotkania nad planszą to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w doborowym towarzystwie. Mile widziani są zarówno doświadczeni gracze, jak również osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Nie zastanawiajcie się więc zbyt długo i już w najbliższą niedzielę (19 listopada) odwiedźcie Mediatekę.

Napisany dnia: 14.11.2023, 07:47
Zbadaj swoje kości – OSTEOBUS odwiedzi Jasło
17

23 listopada 2023 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 50 zł.

Napisany dnia: 13.11.2023, 23:00
Święta coraz bliżej! Śmieszne skarpetki na prezent – hit czy kit?
1

Czy śmieszne skarpetki są dobrym pomysłem na prezent? Jedni lubią takie gadżety, a dla drugich są kiczowate. Dlatego wybierając taki upominek, trzeba dobrze go przemyśleć. Jakie wzory mogą spodobać się fanom wesołych podarunków?

Napisany dnia: 13.11.2023, 20:01
Wizyta strażaków i Świętego Mikołaja to ogromna radość dla dzieci chorych na raka
12

Od kilku lat strażacy ochotnicy ze Stowarzyszenia Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce odwiedzają dzieci zmagające się z chorobą nowotworową przebywające w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Dzięki pomocy wielu osób o wielkich sercach, instytucji, przedsiębiorców - przyjeżdżają do małych pacjentów z górą prezentów. W tym roku rusza 7. edycja akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Napisany dnia: 13.11.2023, 13:47
Sztuka ludowa w kolorach
0

Pełne różnorodności i barwnych zestawień kolorystycznych obrazy Zuzanny Kłapkowskiej podziwiano podczas uroczystego wernisażu w Galerii JDK, który odbył się 9 listopada br.

Napisany dnia: 13.11.2023, 11:00
W jasielskim szpitalu pacjenci mają zapewniony „dobry posiłek”
66

Szpital Specjalistyczny w Jaśle przystąpił do pilotażowego programu „Dobry posiłek w szpitalu”. Od października pacjenci otrzymują lepszej jakości żywienie w oparciu o odpowiednio dobraną dietę. Ponadto mogą liczyć na konsultacje i porady udzielane przez dietetyków, co jest całkowitą nowością w jasielskim szpitalu.

Napisany dnia: 13.11.2023, 10:38
"Między Osławą a Jasiołką" - spotkanie z dr. Hubertem Ossadnikiem
0

Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz Muzeum Regionalne w Jaśle serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Hubertem Ossadnikiem autorem publikacji „Miedzy Osławą, a Jasiołką. Łemkowszczyzna wschodnia w latach 1918-1939”, które odbędzie się 16 listopada (czwartek) 2023 r. o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym w Jaśle, ul. Kadyiego 11.

Napisany dnia: 12.11.2023, 22:03
Cykliści w swoim stylu świętowali wczoraj 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
41

W opinii licznego grona mieszkańców Jasła, obok samorządowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, powinno być również miejsce dla inicjatyw nieformalnych, które dałyby mieszkańcom miasta możliwość świętowania kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, bez sztampowych przemówień, ulicznych przemarszów oraz składania kwiatów. Oczekiwania te w zupełności spełnia Jasielska Narodowa Parada Rowerowa. Wczoraj odbyła się jej trzecia edycja.

Napisany dnia: 12.11.2023, 08:44
Lider nie zawiódł. Czarni zainkasowali trzy punkty w meczu przeciwko MKS-owi SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne
45

Rywalizacja w rozgrywkach krośnieńskiej klasy okręgowej powoli dobiega końca. W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2023/24 Czarni Jasło zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą MKS-u SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne. Drużyna lidera tabeli, z pewnymi kłopotami w samej końcówce spotkania, pokonała gości 3:2.

Napisany dnia: 12.11.2023, 01:29
Jaślanie świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
90

105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości licznie zgromadzeni jaślanie oraz mieszkańcy powiatu jasielskiego wzięli udział w dzisiejszych miejsko-powiatowych obchodach. - To wielkie święto narodu polskiego w 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez najjaśniejszą Rzeczpospolitą Polskę, która po 123 latach niewoli, wynarodawiania Polaków wróciła na mapę Europy – powiedział starosta Adam Pawluś.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 11.11.2023, 14:03
O kierunkach rozwoju Jasła powinni decydować jego mieszkańcy
64

Jasło należy do grona miast, przed którymi, w kontekście dalszego rozwoju, stoi obecnie całe mnóstwo wyzwań. Jednym z nich jest opracowanie spójnych działań, które pozwolą na pełne wykorzystanie potencjałów miasta jako bazy rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. W miniony wtorek (7 listopada br.) jaślanie podzielili się swoimi opiniami w tej materii z ekspertami w dziedzinie tworzenia strategii miejsc. Warsztaty dotyczące przyszłości Jasła odbyły się w Generatorze Nauki GEN.

Napisany dnia: 10.11.2023, 18:00
Tablica rejestracyjna z motoroweru na quadzie, a jego kierowca z promilami i dożywotnim zakazem
17

Surowe konsekwencje, za kilka popełnionych przestępstw, czekają 39-letniego mieszkańca Osobnicy. Okazało się, że mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował quadem, na którego przełożył tablicę rejestracyjną z innego pojazdu. Dodatkowo 39-latka obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 10.11.2023, 13:00
Francuska Mesta już w Kołaczycach. Supernowoczesny fotoradar rejestruje nie tylko prędkość
89

Mesta Fusion RN to nowe urządzenie, które zostało zainstalowane przy drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Nowy fotoradar to nowoczesny sprzęt wykrywający ponad 30 pojazdów na 8 pasach ruchu już z odległości 200 metrów. Możliwości mesty są większe niż tylko pomiar prędkości..

Napisany dnia: 10.11.2023, 11:44
Dobre wieści ze szpitala. Czteromiesięczna Nadia wraca do zdrowia
28

Niemowlę trafiło do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie 19 października. Z uwagi na liczne obrażenia i złamania rączki oraz nóżki, dziewczynkę utrzymywano w śpiączce farmakologicznej. Końcem października została wybudzona. Wkrótce zostanie wypisana ze szpitala i skierowana na rehabilitację.

Napisany dnia: 10.11.2023, 08:49
Nowa taryfa za wodę i ścieki. Będzie drożej
109

11 listopada w mieście Jaśle zacznie obowiązywać nowa taryfa za zużycie wody i odprowadzanie ścieków. W pierwszym roku dla gospodarstw domowych łączna kwota za 1 m3 wody i 1 m3 ścieków wzrośnie o 1,75 zł brutto.

Napisany dnia: 09.11.2023, 14:10
Praca w Caritas to nie tylko zawodowy obowiązek, ale poświęcenie dla dobra drugiego człowieka
9

„Caritas – to coś o wiele więcej niż dobroczynność czy filantropia. Caritas to miłosierna miłość względem drugiego człowieka, która jest owocem wiary w Jezusa.” Te słowa stały się głównym tematem spotkania formacyjnego dla 160 pracowników Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zorganizowanego w miniony poniedziałek w Budach Głogowskich.

Napisany dnia: 09.11.2023, 11:02
Przeżyli ze sobą 50 lat. To była miłość od pierwszego wejrzenia" – mówili
27

W środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla 20 par z miasta Jasła. Przeżyli ze sobą 50 lat. - Tego odznaczenia nie dostaje się ot tak, jest to wyróżnienie na które pracuje się 18 262 dni, a właśnie państwo udowodnili, że jest to możliwe i że warto – mówiła Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 09.11.2023, 10:46
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657