Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Oplem najechała na tył Peugeota
28

Na ul. Lwowskiej w Jaśle doszło dzisiaj do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca Oplem najechała na tył Peugeota, nie zachowując należytej ostrożności. Przy wjeździe do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle tworzą się korki.

Napisany dnia: 24.07.2020, 12:32
Karambol na ul. 3 Maja. Utrudnienia w ruchu
32

Na ul. 3 Maja w Jaśle doszło dzisiaj do zdarzenia drogowego z udziałem kilku samochodów osobowych. Pojazdy zablokowały pas ruchu w kierunku centrum miasta.

Napisany dnia: 24.07.2020, 10:56
Czarni Jasło rozpoczynają walkę w IV lidze podkarpackiej. Na początek mecz z JKS 1909 Jarosław
52

Po trzech latach przerwy, drużyna Czarnych Jasło wraca na boiska IV ligi podkarpackiej. W sobotę  (25 lipca 2020 r.) podopieczni Ryszarda Skuby, zmierzą się na własnym stadionie z drużyną  JKS 1909 Jarosław.

Napisany dnia: 24.07.2020, 08:35
Łukasiewicz pod chmurką
0

We wtorek, 28 lipca o godz. 20 na jasielskim rynku odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Łukasiewicz nafciarz romantyk”. Gościem specjalnym pokazu będzie odtwórca głównej roli Mariusz Bonaszewski.

Napisany dnia: 24.07.2020, 08:00
Wraca moda na małe baseny stelażowe. Zobacz, dlaczego
2

Są poręczne, wytrzymałe i z powodzeniem zastępują te, wymagające kopania fundamentów. Baseny stelażowe znów są hitem! Sprawdź, dlaczego są tak chętnie wybierane nie tylko przez posiadaczy ogródków, ale również tarasów czy balkonów.

Napisany dnia: 24.07.2020, 07:29
Wypadek na DK 28 w Trzcinicy. Kierująca Hondą uderzyła w przydrożny przepust
55

Dzisiaj, kwadrans przed godz. 19. na drodze krajowej nr 28 w Trzcinicy doszło do wypadku z udziałem osobowej Hondy. Kierująca pojazdem kobieta z obrażeniami twarzy trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 23.07.2020, 19:35
Wręczono akty nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Kołaczyce”
27

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kołaczycach zostały wręczone akty nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Kołaczyce”. Tytuł został nadany m.in. burmistrzowi miasta i gminy Kołaczyce Stanisławowi Żygłowiczowi, byłej burmistrz Małgorzacie Salasze oraz byłemu wójtowi gminy Józefowi Koziołowi.

Napisany dnia: 23.07.2020, 19:00
Jaślanin, muzyk jazzowy, kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz ufundował stypendium artystyczne – złóż wniosek
3

Do 31 lipca br. w Urzędzie Miasta w Jaśle przyjmowane będą wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza dla osób szczególnie uzdolnionych artystycznie.

Napisany dnia: 23.07.2020, 16:27
Helena Gołębiowska została dyrektorem JDK
59

Helena Gołębiowska, pełniąca do tej pory obowiązki dyrektora Jasielskiego Domu Kultury, została powołana na to stanowisko. Funkcję tę powierzył jej Burmistrz Miasta Jasła na trzy lata, czyli do 30 lipca 2023 roku.

Napisany dnia: 23.07.2020, 15:52
Przebudowana drużyna MKS-u „MOSiR” Jasło czeka na start rozgrywek siatkarskiej II ligi
7

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie rozpoczną ligowe zmagania meczem we własnej hali. Jaślanie 26 września bieżącego roku podejmą zespół AKS  V LO Rzeszów. Przed sezonem drużyna poddana została przebudowie. Zespół opuściło aż ośmiu zawodników. W ich miejsce zakontraktowano kilku nowych graczy.

Napisany dnia: 23.07.2020, 11:15
Mieszkańcy ul. Szajnochy mają dosyć rozpędzonych samochodów! Chcą progu zwalniającego
71

Zarząd Osiedla Jasło – Mickiewicza wystosował wiosek do burmistrza Jasła o zainstalowanie progu zwalniającego na ul. Szajnochy. Pismo jest odpowiedzią na liczne apele kierowane do zarządu przez mieszkańców pobliskich bloków. Zwracają uwagę na to, że kierowcy poruszający się tą drogą nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, co stanowić ma realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

Napisany dnia: 23.07.2020, 09:10
Wystawa Marka Burdzego w JDK
4

Od połowy lipca w sali offowej Jasielskiego Domu kultury można zwiedzać wystawę prac Marka Burdzego – „Obrazy z tego świata”. Znalazło się na niej 31 obrazów artysty. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia br.

Napisany dnia: 22.07.2020, 19:00
Potrącenie rowerzysty przy ul. Mickiewicza w Jaśle
24

Dzisiaj po godzinie 14. na ul. Mickiewicza w Jaśle przed kościołem w Dąbrówce doszło do potrącenia rowerzysty. 33-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Napisany dnia: 22.07.2020, 16:00
Pół roku elektronicznej recepty w Polsce
0

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do tego dnia, lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów.

Napisany dnia: 22.07.2020, 16:00
Europoseł Łukacijewska otwiera biuro poselskie w Jaśle
123

Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego zawsze stara się być jak najbliżej ludzi, ich potrzeb i problemów, a także współpracować z instytucjami funkcjonującymi na Podkarpaciu. Stąd też we wrześniu otwiera piąte biuro poselskie, tym razem w Jaśle.

Napisany dnia: 22.07.2020, 15:00
Stara Zagroda na jasielskich osiedlach
8

Spotkania z Teatrem Wagabunda zakończyły tegoroczne Wakacyjne Teatry Profilaktyczne. 15 i 16 lipca br. moc zabaw czekało na dzieci z osiedli Bryły, Gamrat, Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 22.07.2020, 12:49
Krew potrzebna na cito! Zapasy krwi w stanie krytycznym
3

Wakacje to zawsze bardzo trudny czas dla Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym okresie bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce maleją, a liczba Dawców – wyraźnie spada. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, która uniemożliwiła Dawcom regularne donacje, sytuacja jest poważna i zaczyna brakować krwi ratującej życie. Jedną z osób, dla których krew jest bezcennym lekiem, jest 10-letnia Dominika, chora na ostrą białaczkę szpikową. Dziewczynka potrzebuje Dawcy szpiku oraz regularnych transfuzji krwi.

Napisany dnia: 22.07.2020, 12:22
Potrzebny szpik dla Wojtusia
10

W marcu br. lekarze zdiagnozowali u ośmiomiesięcznego Wojtusia, młodego mieszkańca Siepietnicy bardzo rzadką chorobę ziarniniakową. Obecnie chłopiec skończył roczek i czeka na dawcę szpiku, dzięki któremu będzie miał szansę na powrót do zdrowia.

Napisany dnia: 22.07.2020, 10:41
Gdzie można śledzić paczkę nadaną do Anglii?
0

Ile razy zastanawiałeś się, co dzieje się z Twoją paczką do Anglii? Gdzie jest i kiedy dotrze do adresata? Na pewno wielokrotnie. Nie musisz już więcej martwić się o losy swojej przesyłki. Wystarczy, że zdecydujesz się na skorzystanie z usług sprawdzonego i rzetelnego kuriera. Jednak to nie wszystko – w prosty sposób możesz mieć także pełną kontrolę nad transportem paczki z Polski do Anglii. Sprawdź!

Napisany dnia: 22.07.2020, 08:00
Czy Jasło podąży nową ścieżką rozwoju? Nadzieją może okazać się udział miasta w programie „Rozwój lokalny”
65

Jasło jest jednym z wielu średnich miast w Polsce, przed którymi stawia się obecnie szereg istotnych wyzwań. Samorządy stają dzisiaj przed trudnym zadaniem przezwyciężenia kluczowych z punktu widzenia ich rozwoju problemów. Jasło nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Szansą dla miasta, może okazać się udział w programie „Rozwój lokalny” finansowanym ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Gra toczy się nawet o 40 mln zł.

Napisany dnia: 22.07.2020, 07:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105