Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Weź udział w konkursie dla dzieci i młodzieży
18

„U Schabińskiej-Chyrowa Ski" w Chyrowej przygotowała dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny. Ma być on ciekawym pomysłem na czas kwarantanny.  

Napisany dnia: 18.03.2020, 09:26
Harcerze ruszają z pomocą potrzebującym w czasie epidemii
60

Z epidemią koronawirusa zmierzyć muszą się wszyscy Polacy, bez wyjątku. Powszechność kryzysu, z jakim mamy obecnie do czynienia sprawia, że wpływa on na życie wszystkich grup społecznych. W szczególnie trudnej sytuacji mogą znaleźć się osoby starsze i samotne. W dobie pandemii zdecydowani, aby służyć wszystkim potrzebującym są harcerze Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich.

Napisany dnia: 18.03.2020, 08:49
Nagrał piosenkę o koronawirusie. Chce dotrzeć do świadomości młodych ludzi
34

Nad ostrzeżeniami przed epidemią koronawirusa mającymi charakter czysto formalny, młodzi ludzie mogą łatwo przechodzić do porządku dziennego. Świadomość młodych Polaków na temat zagrożenia postanowił zmienić Marek Gazda, pielęgniarz w jednym z rzeszowskich szpitali. W tym celu nagrał piosenkę pt. „Koronawirus”.

Napisany dnia: 17.03.2020, 14:40
Ośrodki kwarantanny zbiorowej w powiecie jasielskim wytypowane
172

Do kraju w ciągu kilku najbliższych dni może wrócić kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Wszyscy będą zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Służby wojewodów przygotowują ośrodki izolacji dla tych osób, które nie będą mogły odbyć kwarantanny w domach. W powiecie jasielskim są trzy takie obiekty.

Napisany dnia: 17.03.2020, 11:11
Koronawirus nie zmniejsza zapotrzebowania na krew! Problemy krwiodawców w Jaśle
18

Panująca w Polsce epidemia wirusa SARS-CoV2 skutkuje wieloma ograniczeniami dla jej obywateli. Jedno nie ulega zmianie. Pandemia nie zmienia zapotrzebowania na krew. Tymczasem krwiodawcy, którzy oddają bądź też chcieliby oddać krew w Terenowym Oddziale RCKiK w Rzeszowie zwracali uwagę na to, że o obliczu zamknięcia jasielskiego szpitala dla odwiedzających, nie informowało się ich o tym, że oddział działa bez zakłóceń.

Napisany dnia: 17.03.2020, 08:32
Pierwsza ofiara koronawirusa w województwie podkarpackim
36

Kilka minut po godz. 21 wydany został pilny komunikat rzecznika wojewody podkarpackiego. W jego treści czytamy, że w szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza ofiara epidemii na terenie Podkarpacia.

Napisany dnia: 16.03.2020, 21:30
Pożyczkodawcy GetBucks, Cashalot i Pożyczkodaj - porównanie
0

Każdemu z nas zdarza się w życiu, raz na jakiś czas, sytuacja, w której potrzebujemy szybkiego przypływu gotówki. Możemy skorzystać wtedy z kredytu bankowego, debetu na koncie osobistym lub poprosić o pożyczkę rodzinę lub przyjaciół. Innym, z wielu powodów wygodniejszym, rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pożyczkodawców spoza sektora bankowego.

Napisany dnia: 16.03.2020, 18:08
Wypadł z trzeciego piętra bloku przy ul. Franciszkańskiej
55

Dzisiaj z okna jednego z mieszkań bloku przy ul. Franciszkańskiej wypadł mężczyzna. Upadek z trzeciego piętra zamortyzowała suszarka na bieliznę. 49-latek z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 16.03.2020, 17:41
Z kwarantanny uciekł prosto na policję
72

Przed południem mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł z oddziału zakaźnego i udał się prosto do komendy jasielskiej policji. Przez nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny konieczna jest jej dezynfekcja.

Napisany dnia: 16.03.2020, 15:27
Jak Urząd Miasta w Jaśle walczy z koronawirusem?
34

Rząd w ciągu kilku ostatnich dni podjął szereg kluczowych dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 decyzji. Sytuacja, z jaką mamy do czynienia wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań, również przez władze samorządowe szczebla powiatowego i gminnego. Lokalne urzędy decydują nie tylko o ograniczeniu wstępu do swoich siedzib, choć w zakresie walki z korona wirusem mają ograniczone możliwości.

Napisany dnia: 16.03.2020, 14:27
Służby strzegą granicy polsko-słowackiej w Ożennej
27

W nocy z soboty na niedzielę weszły w życie rozporządzenia MSWiA przywracające tymczasową kontrolę na granicach państwa będących wewnętrzną granicą strefy Schengen oraz czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przy wsparciu policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zabezpieczają granicę w Ożennej. Ruch graniczny w tym miejscu jest zamknięty.

Napisany dnia: 16.03.2020, 12:05
Jasielski Budżet Obywatelski 2021 - przełożenie terminu naboru wniosków
7

Nabór wniosków do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, który zgodnie z harmonogramem powinien rozpocząć się 16 marca i trwać do 30 kwietnia, został przełożony. Ma to związek z koniecznością zbierania podpisów popierających składane wnioski.

Napisany dnia: 16.03.2020, 09:25
Start piłkarskich rozgrywek storpedowany przez epidemię. Czarni muszą poczekać na inaugurację
36

Epidemia koronawirusa torpeduje rozgrywki piłkarskie w Polsce na wszystkich szczeblach. Walkę o awans do IV ligi Czarni Jasło mieli rozpocząć w najbliższą sobotę. Wszystkie zaplanowane mecze decyzją PZPN zostały jednak zawieszone. Przerwa potrwa, co najmniej do 29 marca 2020 r. Dzisiaj trudno wyrokować, w jakim stopniu wpłynie ona na formę poszczególnych drużyn.

Napisany dnia: 16.03.2020, 08:00
Jasło + moda męska = Poplewski

Od 1991 roku dbamy o wygląd Jaślan w najważniejszych momentach ich życia.

Napisany dnia: 16.03.2020, 07:47
Otwarta kuchnia to jeden z nowych trendów w gastronomii. Czy warto?
2

Gastronomia to dziedzina, w której konsumenci mają wyjątkowe wymagania. Jakość produktów spożywczych weryfikowana jest wszak w szczególny sposób, dostarczając bezpośrednich wrażeń naszym zmysłom.

Napisany dnia: 15.03.2020, 18:51
Prowadząc działania promocyjne dbaj o to, by być gospodarzem danej przestrzeni
0

Cóż z tego, że przygotujemy najbardziej nawet atrakcyjną ofertę i będziemy w stanie przekonująco dowodzić jej wyższości nad innymi, jeśli jednocześnie nie wzbudzimy zaufania potencjalnych klientów czy kontrahentów? Do tego potrzeba jednak szerszego wachlarza oddziaływań, pośród których wielką rolę odgrywają dość subtelne komunikaty składające się na ogólne wrażenie, jakie zdołamy wywrzeć.

Napisany dnia: 15.03.2020, 18:29
Szybka szarlotka babci Emilki
11

Szybka i bardzo łatwa do przygotowania szarlotka z pysznym, mięciutkim ciastem kruchym i dużą ilością jabłek. Z tym wyzwaniem poradzi sobie każdy, nawet początkujący szef kuchni. Ta szarlotka to pierwsze ciasto jakie nauczyła mnie piec babcia...

Napisany dnia: 15.03.2020, 18:17
Niecodzienne wsparcie jasielskich restauracji dla pracowników służby zdrowia i farmaceutów
114

Zamknięte restauracje to dla ich właścicieli i pracowników niezwykle trudny okres. Tymczasem niektóre z jasielskich lokali gastronomicznych pomimo kłopotów związanych z trwającą epidemią postanowiły pomóc tym, którzy w walce z wirusem stają na pierwszej linii frontu. Jedna z nich od poniedziałku przygotowywać będzie dla pracowników oddziału zakaźnego i aptek określoną pulę darmowej pizzy.

Napisany dnia: 15.03.2020, 12:16
Powiatowy Urząd Pracy nieczynny dla interesantów
53

Od poniedziałku (16.03.2020 r.) Powiatowy Urząd Pracy będzie nieczynny dla interesantów. Urząd uspokaja, żadna z osób bezrobotnych nie zostanie wyrejestrowana. PUP pozostanie nieczynny do odwołania.

Napisany dnia: 15.03.2020, 10:50
Franciszkanie apelują do wiernych – pozostańcie w domach! Msze św. w telewizji i Internecie
59

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce ma wpływ na wszystkie przejawy życia społecznego. Wprowadzony decyzją rządu zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób dotknie również wiernych Kościoła katolickiego. Liczba wiernych, którzy w niedzielę będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach nie może przekroczyć określonej rozporządzeniem liczby. Wierni będą mogli jednak uczestniczyć w nabożeństwie za pośrednictwem mediów.

Napisany dnia: 14.03.2020, 20:06
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105