Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Siatkarze MKS-u Gamrat-MOSiR Jasło z kolejnym ligowym zwycięstwem
18

W sobotę podopieczni Bartosza Kilara odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie 2021/22 siatkarskiej II ligi mężczyzn. Zespół MKS-u Gamrat-MOSiR Jasło pokonał w Rybniku miejscowy TS Volley 3:1.

Napisany dnia: 11.10.2021, 12:00
Kosmiczne ceny na realizację Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Zlecono sam projekt
93

Centrum Zrównoważonego Rozwoju ma być nie tylko siedzibą Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, ale również miejscem promującym ekologię. Inwestycja miała być realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, jednak kwoty proponowane przez wykonawców przekraczały możliwości finansowe zamawiającego o kilka milionów złotych. Aby ograniczyć koszty, w tym roku zlecona zostanie dokumentacja techniczna, a w 2022 r. ogłoszony zostanie przetarg na realizację inwestycji. Prace mają się zakończyć w trzecim kwartale 2023 r.

 

Napisany dnia: 11.10.2021, 10:50
Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. Zapewniamy profesjonalną obsługę personelu. Doradzimy Ci jak wybrać okulary w zgodzie z Twoją osobowością, nawykami i stylem życia.

Napisany dnia: 11.10.2021, 08:28
Wrześniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów
4

4 września w Krynicy Zdrój odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego. Zawodnicy mieli do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Mirosław Pawluś wybrał najdłuższy dystans – 104km z przewyższeniem 4570m. Trasa biegu wiodła szlakami górskimi po terenach Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego.

Napisany dnia: 11.10.2021, 08:25
Kalendarze na zamówienie dla firmy – czy wciąż będzie to dobrym rozwiązaniem?
0

Obecnie mamy do czynienia z szybko postępującą cyfryzacją oraz digitalizacją wszelkich procesów, materiałów, danych oraz informacji. Oznacza to, że większość znanych nam rozwiązań może powoli odchodzić do lamusa. Korzystamy dziś głównie z komputerów, a wiele zadań jesteśmy już w stanie załatwić jedynie z pomocą swojego smartfona, dlatego notatniki i inne standardowe rozwiązania wydają się być niepotrzebne. Z drugiej strony istnieją takie rozwiązania, które nadal są popularne pomimo upływu czasu, rozwoju, a także przemiany przyzwyczajeń i zachowań ludzi.

Napisany dnia: 11.10.2021, 07:20
Blisko 200 osób zademonstrowało na rynku w Jaśle, swoje poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej
278

W wielu polskich miastach odbywają się dzisiaj demonstracje, w których ich uczestnicy manifestują poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Wystąpienia są konsekwencją czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał on, iż Traktat o Unii Europejskiej jest częściowo niezgodny z Konstytucją RP.  Nie inaczej było w Jaśle. Na płycie jasielskiego rynku zgromadziło się blisko 200 osób, dla których kolejne decyzje polskich władz prowadzić mają wprost do opuszczenia przez Polskę Wspólnoty. W obronie stanowiska TK stanęła z kolei grupa ponad trzydziestu osób, z samorządowcami związanymi z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Napisany dnia: 10.10.2021, 20:46
Potrącenie pieszego na ul. Szkolnej w Jaśle. 79-latek trafił do jasielskiego szpitala
44

Dzisiaj około godziny 10. na ul. Szkolnej w Jaśle doszło do potrącenia 79-letniego mężczyzny na przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił z obrażeniami ciała do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.10.2021, 10:48
Nie chcą polexitu. W niedzielę na jasielskim rynku ma odbyć się manifestacja
304

Od kilku dni dyskurs publiczny w Polsce zdominowany jest przez temat czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał on wyższość prawa krajowego nad unijnym. Środowiska opozycyjne nie mają wątpliwości, że wyrok ten prowadzić będzie wprost do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. W najbliższą niedzielę, w Warszawie ma odbyć się prounijna manifestacja, do udziału, w której wezwał Donald Tusk. Demonstracje planowane są w wielu polskich miastach, w tym w Jaśle. Zwolennicy hasła – „Chcemy być w Unii”, zamierzają zgromadzić się na płycie jasielskiego rynku, aby wyrazić swój sprzeciw wobec poczynań rządu.

Napisany dnia: 09.10.2021, 07:43
Czarni Jasło pokonali na własnym terenie Przełęcz Dukla
18

W piątkowym meczu jedenastej kolejki klasy okręgowej, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle, Czarni rozprawili się z ekipą Przełęczy Dukla, aplikując rywalom cztery gole. Choć rezultat może sugerować, że gospodarze z łatwością sięgnęli po komplet punktów, to musieli się oni sporo napocić, aby odprawić gości z kwitkiem.

Napisany dnia: 09.10.2021, 00:49
Policjanci ostrzegają przez spoofingiem!
1

Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Napisany dnia: 08.10.2021, 16:21
Nagrody Zarządu Powiatu dla nauczycieli wręczone
49

W piątek, 8 października 2021 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle Starosta Jasielski Adam Pawluś wręczył wybitnym nauczycielom, dyrektorom i zasłużonym pedagogom nagrody przyznawane corocznie przez Zarząd Powiatu w Jaśle.

Napisany dnia: 08.10.2021, 16:12
Skołyszyn: Żołnierze przy pomocy wykrywaczy metali znaleźli niewybuchy
17

Od niemal dwóch tygodni żołnierze 16 Batalionu Saperów z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oczyszczają teren Parku Podworskiego z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Za pomocą wykrywaczy metali znaleźli granaty moździerzowe, granaty przeciwpiechotne, pociski artyleryjskie, zapalniki oraz amunicję strzelecką.

Napisany dnia: 08.10.2021, 12:33
W Krośnie zakończyła się modernizacja i rozbudowa instalacji przetwarzania odpadów
37

Krośnieński Holding Komunalny po czterech latach modernizacji i rozbudowy instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych zakończył największą inwestycję w historii spółki. Za ponad 105 mln zł powstała nowoczesna, zautomatyzowana oraz neutralna dla otoczenia i środowiska instalacja odpadowa. Gmina Tarnowiec jako jedyna z powiatu jasielskiego zawarła porozumienie z MPGK w Krośnie i nawiązała współpracę w zakresie gospodarki odpadami.

Napisany dnia: 08.10.2021, 10:52
Inauguracja 12. edycji Juniwersytetu
11

2 października 2021 roku odbyła się uroczysta inauguracja 12. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Napisany dnia: 08.10.2021, 08:42
Trwa drugi etap prac remontowych na linii kolejowej nr 108
14

Przed niespełna dwoma tygodniami rozpoczęły się prace remontowe przy linii kolejowej nr 108 Stróże – Krościenko (odcinek od Biecza do Skołyszyna). To drugi etap realizacji zadania inwestycyjnego, w ramach którego wyremontowane zostaną cztery przejazdy kolejowo – drogowe, wiadukt, most i sześć przepustów. Całość finansowana jest ze środków własnych PKP PLK S.A. Ruch pociągów na remontowanym odcinku będzie wstrzymany do 14 listopada bieżącego roku.

Napisany dnia: 07.10.2021, 16:35
W Dębowcu nie będzie składowiska ani spalarni śmieci. Nie ma się czego bać - to tylko PSZOK
51

Gmina dementuje nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej dotyczące powstania na terenie gminy Dębowiec spalarni bądź składowiska śmieci. - Gmina Dębowiec podjęła działania związane z budową zaplecza dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dębowcu wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) - informują urzędnicy.

Napisany dnia: 07.10.2021, 11:35
Dieta ketogeniczna - sprawdź fakty i mity
9

Czy słyszałeś już o diecie ketogenicznej? Jeśli tak to prawdopodobnie spotkałeś się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami dotyczącymi tego sposobu odżywiania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dieta ketogeniczna jest całkowitym zaprzeczeniem diet, które przez lata były uznawane za najzdrowsze i najlepsze dla organizmu. Dieta ketogeniczna to dieta o wysokim spożyciu tłuszczów i minimalnej ilości węglowodanów.

Napisany dnia: 07.10.2021, 10:00
Stół do jadalni – jak wybrać odpowiedni kształt i rozmiar mebla?
0

Idealny stół do jadalni to nie tylko przykuwające wzrok wzornictwo. Mimo że wrażenia estetyczne są bardzo istotne, to przed zakupem, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad kilkoma praktycznymi kwestiami. To one decydują o komforcie, bez którego jadalnia straciłaby swoją podstawową funkcję. Funkcję miejsca, w którym goście i domownicy spotykają się, aby celebrować wspólne chwile. Zanim więc sięgniesz do portfela, odhacz poniższe pozycje z listy, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do perfekcyjnego wyboru stołu.

Napisany dnia: 07.10.2021, 09:14
Potrącenie pieszej na ul. Niegłowickiej w Jaśle
6

Dzisiaj około godziny 18. na ul. Niegłowickiej w Jaśle w rejonie kościoła doszło do potrącenie 80-letniej pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do jasielskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Napisany dnia: 06.10.2021, 18:51
Mieszkańcy przysiółka Dąbrowy doczekają się remontu drogi
2

Mieszkańcy przysiółka Dąbrowy w Trzcinicy od wielu lat zabiegają o remont 400 metrów drogi gminnej. W ubiegłym roku na spotkaniu sołeckim większością głosów zdecydowano, aby 36 tys. zł z funduszu sołeckiego przeznaczyć na remont 130 metrów drogi. Odetchnęli z ulgą wierząc, że w końcu dojazd do ich domów nie będzie prawdziwą udręką. Okazało się jednak, że asfalt zostanie położony z drugiej strony przysiółka, gdzie jest jeden dom oraz nieruchomości niezamieszkałe. Jednak ich ostatnie rozmowy z włodarzem gminy sprawiły, że wójt wykazał się dobrą wolą. Mieszkańcy zostali zapewnieni, że w ciągu najbliższych kilku tygodni dojdzie do przebudowy drogi na odcinku, przy którym mieszka kilka rodzin.

Napisany dnia: 06.10.2021, 16:00
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105