Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
U czterech pracowników DPS w Foluszu potwierdzono zakażenie Salmonellą
16

Od 5 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu nie odnotowano nowych zachorowań wśród pensjonariuszy i pracowników. Stan 26 mieszkańców jest stabilny, badania wykonane przez inspektorów Sanepidu nie wykazały zakażeń Salmonellą. Odsunięto jednak kilku pracowników DPS-u. - Badania wykonane w naszym laboratorium wykazały, że czterech pracowników było nosicielami Salmonelli. Wydaliśmy pięć decyzji o odsunięciu od pracy do czasu uzyskania pozyskania pozytywnych wyników. U jednej z nich nie wykazano obecności Salmonelli, ale mieszka z osobą, u której się to potwierdziło, dlatego ze styczności może być zagrożeniem – wyjaśnia Zbigniew Paja dyrektor PSSE w Jaśle.

Napisany dnia: 08.12.2023, 12:54
Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Zapraszamy do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych od 2.5  roku życia, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju ( m.in. dzieci z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością intelektualną, z diagnozą autyzmu- w tym z Zespołem Aspergera, niepełnosprawnością sprzężoną, niedosłuchem i słabym widzeniem).

Napisany dnia: 08.12.2023, 07:20
Ponad 1000 paczek od św. Mikołaja i Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci i osób z niepełnosprawnością
0

Bez względu na liczbę lat – wszyscy cieszą się ze wspomnienia św. Mikołaja, który kojarzy się z obdarowywaniem prezentów – na wzór historycznej postaci, którą był żyjący na przełomie III i IV wieku biskup Mikołaj. Caritas Diecezji Rzeszowskiej naśladuje tę postawę przez cały rok, a tym bardziej 6 grudnia. Z tej racji – do auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie zaproszono 400 dzieci oraz osób z niepełnosprawnością...

Napisany dnia: 07.12.2023, 12:02
Areszt dla podejrzanego o rozboje i naruszenie miru domowego
26

Sąd Rejonowy w Jaśle zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o rozboje oraz naruszenie miru domowego. Dodatkowo działał w warunkach recydywy.

 

Napisany dnia: 07.12.2023, 09:41
Ognisko zachorowań w DPS w Foluszu. Jedno jest pewne, to nie Salmonella
44

W Domu Pomocy Społecznej wśród mieszkańców wykryto 26 zachorowań. Wśród osób chorych nie stwierdzono jednak obecności pałeczek Salmonelli. Inspektorzy Sanepidu pobrali wymazy od pracowników i personelu oraz próbki z żywności. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Napisany dnia: 06.12.2023, 18:43
"To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś
180

W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

Napisany dnia: 06.12.2023, 15:28
Oddali hołd policjantom, którzy stracili życie realizując obowiązki służbowe
53

Jasielscy policjanci, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, strażacy PSP oraz funkcjonariusze SOK, oddali cześć tragicznie zmarłym funkcjonariuszom z Wrocławia. We wtorek równo o godz. 17, zabrzmiały syreny i zaświeciły niebieskie światła.

Napisany dnia: 06.12.2023, 10:52
Zapraszamy na jasielskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego
7

W środę, 13 grudnia, w 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w Jaśle zorganizowane zostaną obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Napisany dnia: 06.12.2023, 10:48
Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”
61

Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

Napisany dnia: 06.12.2023, 08:52
Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

Napisany dnia: 06.12.2023, 07:48
Szybko odetkaj zatkany nos. Domowe sposoby
1

Zatkany nos to dość częsta przypadłość zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Zazwyczaj jest objawem przeziębienia, wysuszenia śluzówki nosa lub alergii. Zanim wybierzesz się do lekarza, możesz spróbować odetkać zatkany nos z pomocą sprawdzonych, domowych metod.

Napisany dnia: 05.12.2023, 15:00
Jak objawia się grypa?
0

Grypa, podobnie jak przeziębienie, jest chorobą wirusową. To, co ją wyróżnia, to duża inwazyjność, silne i gwałtowne objawy oraz ryzyko groźnych powikłań. Chociaż z pozoru przypomina przeziębienie, jest od niego bardziej niebezpieczna. Grypy nie można lekceważyć, ale nauczyć się rozpoznawać jej objawy.

Napisany dnia: 05.12.2023, 14:58
Ranking perfum damskich – 5 najlepszych zapachów pod choinkę
0

Jeśli szukasz upominku dla wielbicielki markowych zapachów, sprawdź razem z nami, jakie są aktualnie top perfumy damskie.

Napisany dnia: 05.12.2023, 14:53
"Słodkie Andrzejki" dla Wiktorii. Zebrano ponad 2 tys. zł
7

9-letnia Wiktoria Hajnas potrzebuje specjalistycznego wózka, którego zakup opiewa na 21 tys. zł. To bardzo kosztowny sprzęt, ale bez niego dziewczynka skazana jest na pobyt w domu. - Hooggi Bingo Evolution został dobrany przez lekarza rehabilitacji ruchowej specjalnie pod dziewczynkę. To wózek, który będzie służył jej przez długi czas. Z pomocą Wiktorii przyszli słuchacze oraz pracownicy "Medyka" w Jaśle. W ramach akcji charytatywnej "Słodkie Andrzejki" ze sprzedaży ciasta zebrali dla dziewczynki ponad 2 tys. zł. Już tak niewiele im brakuje to celu.

Napisany dnia: 05.12.2023, 14:00
Świąteczny Jarmark Produktów Lokalnych. Zabierzcie pociechy na jasielski rynek!
11

Rękodzieło artystyczne, ozdoby, produkty regionalne, pomysły na prezenty, świąteczna muzyka, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy będą czekać na tych, którzy 9 i 10 grudnia br. przyjdą na jasielski rynek. W tym czasie odbywać się będzie Świąteczny Jarmark Produktów Lokalnych.

Napisany dnia: 05.12.2023, 11:47
5KDZ już otwarta!
58

W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

Napisany dnia: 05.12.2023, 10:53
Trwają zapisy na warsztaty programowania z klockami LEGO w GEN-ie
0

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN w Jaśle (ul. Bednarska 2) odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Nauki sciFestGEN#1. W bogatym programie imprezy znalazło się miejsce dla warsztatów programowania z klockami LEGO. Do udziału w kreatywnej zabawie z tą niezwykle popularną zabawką zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak też dzieci wraz z rodzicami, czy też dziadkami. Zajęcia odbędą się w piątek (8 grudnia). Zapisy już trwają.

Napisany dnia: 05.12.2023, 10:42
Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

Napisany dnia: 05.12.2023, 07:59
20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego
23

W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Funkcjonariusze zaczęli się rozglądać za złodziejem skody. Gdy ten ich zauważył zaczął przed nimi uciekać. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

Napisany dnia: 04.12.2023, 23:35
Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia
21

W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Napisany dnia: 04.12.2023, 17:08
 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657