Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Około kilometrowy odcinek drogi powiatowej Osobnica – Łazy Dębowieckie – Dębowiec doczeka się remontu
41

Dzisiaj doszło do podpisania umowy z wykonawcą zadania inwestycyjnego, polegającego na przebudowie drogi powiatowej Nr 1873R w miejscowościach Osobnica i Łazy Dębowieckie. Przebudowa drogi kosztować będzie 1 309 934 zł.

Napisany dnia: 24.09.2021, 12:22
Hodowla kotów w Jaśle pod lupą OTOZ-u, policji i prokuratury
126

Inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka we wrześniu br. dwukrotnie interweniowali w hodowli kotów rasy maine coon w Jaśle. Ostatnia z nich miała miejsce w miniony weekend. - To była jedna z najtrudniejszych interwencji w historii naszych inspektoratów – podkreślają. Łącznie odebrali 64 koty. Kilka małych kociąt w ciężkim stanie padło. Policjanci podczas przeszukania domu i posesji natknęli się na kocie szczątki.

Napisany dnia: 23.09.2021, 17:00
Niejednoznacznie - warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych, piszącą lub zaczynającą przygodę z pisaniem poezji na warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem, które odbędą się 1 października 2021 r. w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Napisany dnia: 23.09.2021, 15:00
Korzystanie z widowni na pływalni w ścisłym reżimie sanitarnym
33

Od jutra widownia na krytej pływalni w Jaśle ponownie będzie otwarta, ale tylko w wyznaczonych godzinach.

Napisany dnia: 23.09.2021, 14:00
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: tarnowieckie kapliczki
5

„Bramy Duszy. Kapliczki, krzyże i figury przydrożne gminy Tarnowiec” to temat spotkania z Żanetą Groborz-Mazanek w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na 28 września br. o godz. 17. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

 

Napisany dnia: 23.09.2021, 13:08
W Nienaszowie bez niespodzianki. Tempo pożegnało się z pucharem
48

Karpaty Krosno nie pozostawiły złudzeń drużynie Tempa Nienaszów. W meczu trzeciej rundy Okręgowego Pucharu Polski krośnianie pokonali wysoko gospodarzy środowego starcia, strzelając rywalom pięć goli. Choć spotkanie nie obfitowało w brutalne zagrania sędzia pokazał aż osiem żółtych i dwie czerwone kartki.

Napisany dnia: 23.09.2021, 11:28
Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4
153

Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

 

Napisany dnia: 23.09.2021, 11:16
Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

Napisany dnia: 23.09.2021, 09:00
Jesienne porządki – Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów roślinnych
16

Odpadów z ogrodu, takich jak suche liście, siano, trawa, łodygi, ścięte gałęzie, nie wolno nam spalać. Zakaz ten obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to nasza działka prywatna, ogród przydomowy, czy też teren rolny lub leśny. Straż Miejska w Jaśle już od wielu lat informuje o obowiązującym zakazie, jednak mieszkańcy wciąż spalają odpady zielone na swoich posesjach oraz ogródkach działkowych, o czym świadczą liczne interwencje. Takie odpady nie powinny również trafiać do zwykłych pojemników na śmieci (na odpady mieszane).

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:31
7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie
140

Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:18
Branżowa Tarcza Antykryzysowa zakończona
2

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle zakończył realizację Branżowej Tarczy Antykryzysowej. Dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w kwocie do 5 000 zł otrzymali przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki gospodarcze wywołane pandemią COVID-19.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:51
IV Urodziny VIVO! Krosno, czyli jak wygrać 5 000 zł!
5

2 października, w sobotę, odbędzie się finał IV Urodzin VIVO! Krosno. Na ten dzień Centrum przygotowało dla swoich klientów moc urodzinowych atrakcji. III Urodzinowy Bieg na Orientację, prezentacja nowych Ambasadorów VIVO!, liczne konkursy z nagrodami, pokazy i spotkania z ciekawymi gośćmi to tylko nieliczne z zaplanowanych tego dnia wydarzeniami.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:42
Nowe oferty pracy w Herbstreith & Fox

Herbstreith & Fox spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będąca czołowym producentem pektyny, poszukuje pracowników do swojego zakładu w Jaśle. Firma oferuje pracę dla Elektromechanika w Wydziale Utrzymania Ruchu. Zgłoszenia w formie pisemnej będą przyjmowane do 22 października 2021 r.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:20
Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły
120

Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

Napisany dnia: 22.09.2021, 10:27
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
2

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym, już XXVII, Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 22.09.2021, 09:16
Premiera najnowszego utworu zespołu That's O&K już dzisiaj!
13

Dzisiaj o godzinie 19. w serwisie YouTube odbędzie się premiera najnowszego kawałka pt. „FAITH, HOPE and LOVE” wraz z klipem. Jest to letnia ballada, której słowa zwracają uwagę na ważne wartości. - Piosenka zachęca do modlitwy, aby wiara nadzieje i miłość zawsze gościły w naszych sercach – mówią siostry Aleksandra i Kornelia Mistachowicz z zespołu That's O&K.

 

Napisany dnia: 21.09.2021, 16:03
Nowoczesne sauny do różnych zastosowań – co warto wiedzieć o współczesnych rozwiązaniach?
1

Staromodnie wyglądające sauny są najczęściej reliktem przyszłości. Dziś idący za trendami właściciele centrów odnowy biologicznej, hoteli czy basenów chcą posiadać rozwiązania zaawansowane technologicznie, modne i eleganckie. W tym tekście przedstawimy kilka projektów saun, których instalację warto rozważyć w swoich przedsiębiorstwach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Czym jest biuro wirtualne oraz jakie są korzyści?
0

O biurach wirtualnych napisano już wiele. Praktycznie takie biura istnieją od ponad dwudziestu lat i zyskują z każdym rokiem na popularności. Szczególnie małe firmy chętnie korzystają z biur wirtualnych, gdyż jest to po prostu często korzystne rozwiązanie z wielu względów.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Jak zmienić firmę sprzątającą?
1

Zmiana siedziby firmy, wzrost cen, niska jakość usługi – powodów, dla których przedsiębiorcy zmieniają firmy sprzątające, jest wiele. Jesteś niezadowolony z tego, jak wygląda lub ile kosztuje sprzątanie biur w Twojej firmie? Zmień firmę sprzątającą! Na rynku jest wielu dostawców tego typu usług i z pewnością znajdziesz tego, który spełni Twoje oczekiwania. Krok po kroku wyjaśniamy, jak podejść do tematu zmiany.

Napisany dnia: 21.09.2021, 14:00
Serum do twarzy
0

Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk do twarzy, który każda kobieta powinna włączyć do swojej pielęgnacji. Nakładanie serum to jeden z elementów wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Kobiety z Dalekiego Wschodu od wieków słyną z wiecznie młodej, jędrnej, doskonale nawilżonej skóry, a zawdzięczają to odpowiedniej pielęgnacji, w której jest też miejsce dla serum. Nie musisz stosować go codziennie, ale od czasu do czasu warto zafundować swojej skórze taką skoncentrowaną pielęgnację.

Napisany dnia: 21.09.2021, 13:00
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105