Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Historia kolejnictwa na wyciągnięcie ręki
13

Modelarskiej pasji poświęcił długie lata swojego życia. Makiety kolejowe Andrzeja Witosa zachwycają dzisiaj wszystkich miłośników historii kolejnictwa i nie tylko. Zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i detale, przedstawiają wysoką wartość nie tylko z punktu widzenia sztuki modelarskiej, lecz także z uwagi na ich walory edukacyjne. Doskonałym przykładem jest model makiety dworca kolejowego w Strzyżowie nad Wisłokiem, który prezentowany jest w Sali konferencyjnej jasielskiego Generatora Nauki GEN.

Napisany dnia: 18.02.2023, 11:38
Czarni Jasło wzmacniają formację defensywną zespołu
10

Do drużyny Czarnych Jasło dołączył kolejny zawodnik. To trzecie wzmocnienie ekipy trenera Mateusza Ostrowskiego w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach. Chodzi o Sebastiana Suszko, którego zadaniem będzie zwiększenie potencjału defensywnego zespołu. Środkowy obrońca, który jesienią reprezentował barwy Stali Sanok, przenosi się do Jasła na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/23.

Napisany dnia: 18.02.2023, 07:31
Kolejne starty zawodników SKN przy ZSM nr 1 w Jaśle
1

10 lutego br. w Ustrzykach Dolnych odbyły się kolejne zawody w ramach Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim i Biegach Narciarskich. Młodzi alpejczycy rywalizowali na stoku Stacji Narciarskiej Laworta-ski. Nie zabrakło wśród nich zawodników ze Szkolnego Klubu Narciarskiego przy ZSM nr 1 w Jaśle.

Napisany dnia: 17.02.2023, 22:49
Sztandar Miasta Jasła jest gotowy. Nie można go jednak eksponować
73

Pięć lat temu radni miejscy zainicjowali starania o wszczęcie procedury nadania sztandaru Miasta Jasła. Prace związane z jego wykonaniem trwały dwa lata. Obecnie sztandar przechowywany jest w Muzeum Regionalnym w Jaśle i nie wiadomo, kiedy zostanie nadany, bowiem sprawa stanęła w martwym punkcie. Komisja Heraldyczna ma zastrzeżenia, co do kolorystyki herbu.

Napisany dnia: 17.02.2023, 15:36
Przebudują most w Czermnej. Prace sfinansują cztery samorządy
31

Most o drewnianej dylinie na granicy powiatów jasielskiego i tarnowskiego zostanie przebudowany. Inwestycja zostanie sfinansowana przez cztery samorządy.

Napisany dnia: 17.02.2023, 11:35
Jak wybrać agencję SEO?
0

Rynek agencji SEO szybko się rozrasta. Nic dziwnego, nieustanny rozwój technologii i rosnąca liczba konkurencji sprawiły, że posiadanie umiejętności optymalizacyjnych oraz pozycjonerskich jest na wagę złota. Tylko w Polsce jest niemal czterdzieści takich firm. Jak jednak wybrać tę najlepszą?

Napisany dnia: 17.02.2023, 08:21
Zapisy do szkół obwodowych w Jaśle ruszyły
24

Trwają zapisy do miejskich szkół obwodowych. Dzieci zamieszkałe na terenie Jasła mają pierwszeństwo przyjęcia do pierwszej klasy swojej szkoły obwodowej. Rekrutacja do szkół spoza obwodu ruszy dopiero 1 marca.

Napisany dnia: 17.02.2023, 07:14
Trzcinica: Właścicielka psa twierdzi, że Diego został zakatowany. Mężczyzna, że bronił się przed atakiem
161

W minioną sobotę (11 lutego) przed południem jasielska policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Trzcinicy, że został pogryziony przez psa. Jak wyjaśnił, w wyniku samoobrony zwierzę poniosło śmierć. Właścicielka Diego, bo tak się wabił pies, w mediach społecznościowych poinformowała, że zawsze był przyjazny i nigdy nikomu nic nie zrobił. Sprawę wyjaśniają policjanci z KPP w Jaśle.

Napisany dnia: 16.02.2023, 13:55
Działajmy razem! Dzień Bezpiecznego Internetu w Jaśle
2

Dzień Bezpiecznego Internetu w 2023 roku przypada 7 lutego i obchodzony jest w naszym kraju po raz 19. Tegoroczne uroczystości obchodzone są pod hasłem „Działajmy razem!” i prawdziwą siłą tej akcji jest włączanie lokalnych organizatorów. Przez luty i marzec w obchody DBI jak co roku, aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, służby mundurowe i instytucje z całej Polski, a także – co najważniejsze – uczniowie, którzy zgłaszają i realizują własne pomysły dotyczące bezpiecznego, aktywnego i kreatywnego korzystania z Internetu.

Napisany dnia: 16.02.2023, 11:43
Zbadaj swoje kości – OSTEOBUS odwiedzi Jasło
6

2 marca 2023 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 45 zł.

Napisany dnia: 16.02.2023, 09:50
Za brak numeru domu można dostać mandat
8

Brak tabliczki z numerem domu stanowi wykroczenie. Mówi o tym art. 64 Kodeksu wykroczeń. Mało kto wie, że grozi za to grzywna w wysokości do 250 zł.

Napisany dnia: 16.02.2023, 09:39
Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej mjr „Hubalowi” Henrykowi Dobrzańskiemu
7

14 lutego br., w zabytkowym pałacu Sroczyńskich w Jaśle, obecnie siedzibie policealnej szkoły medycznej, zainaugurowano wystawę poświęconą majorowi „Hubalowi” Henrykowi Dobrzańskiemu. Miejsce wystawy związane jest z młodością majora, który spędził tam kilka lat swojego dzieciństwa.

Napisany dnia: 16.02.2023, 09:19
Zderzenie trzech samochodów osobowych na ul. Wojska Polskiego
29

Dzisiaj (16 lutego br.) na ul. Wojska Polskiego w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy oraz policjanci z KPP w Jaśle. Droga jest częściowo zablokowana. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Napisany dnia: 16.02.2023, 08:39
Inspirujący ludzie, inspirujące pomysły
4

15 lutego br. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle gościł przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają uczniów z kierunków technik mechatronik i technik robotyk w rozwijaniu ich pasji. Dzięki firmom z powiatu jasielskiego udało się zakupić robot edukacyjny ASTORINO, który wykorzystywany jest podczas zajęć przedmiotowych, a także będzie wykorzystany do przeprowadzenia egzaminów zawodowych. 

Napisany dnia: 16.02.2023, 07:18
Mł. insp. dr Mariusz Skiba nowym komendantem policji w Brzozowie
21

W Brzozowie doszło do zmiany na stanowisku szefa tamtejszej Komendy Powiatowej Policji. Rozkaz o powierzeniu obowiązków otrzymał mł. insp. dr Mariusz Skiba. Uroczyste powitanie nowego komendanta KPP w Brzozowie, który służbę w policji rozpoczął w Jaśle, odbyło się w miniony czwartek (9 lutego br.).

Napisany dnia: 15.02.2023, 14:36
Nagrody i wyróżnienia dla solistek JDK
1

W grudniu 2022 r. i w styczniu 2023 roku odbywało się wiele konkursów kolęd i pastorałek. W niektórych z nich wzięli również udział wokaliści Jasielskiego Domu Kultury. W X Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd „Gloria” w Kielcach (konkurs on line) wyróżnienia otrzymały Aleksandra Wietecha i Karolina Polak. 

Napisany dnia: 15.02.2023, 13:03
Brutalne pobicie młodego mężczyzny w Jaśle. 21-latek przeszedł czterogodzinną operację
184

W nocy z 10 na 11 lutego br. przed lokalem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle, w którym organizowane są dyskoteki, doszło do brutalnego pobicia 21-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Mężczyznę miało zaatakować kilku napastników. W miniony poniedziałek przeszedł on czterogodzinną operację złamanej szczęki. Sprawę bada jasielska policja.

Napisany dnia: 15.02.2023, 08:17
Suzuki wjechało do przydrożnego rowu. Kierowca był pijany, miał przy sobie strzelbę i amunicję
75

W miniony czwartek w Brzyskach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Kierujący suzuki wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w znak drogowy. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec Jasła był nietrzeźwy, a w samochodzie przewoził broń i amunicję.

Napisany dnia: 14.02.2023, 14:43
Świadczenie 500+, aplikacja mZUS – dyżur telefoniczny ZUS
0

Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 15 lutego na dyżur telefoniczny na temat świadczenia 500+ oraz aplikacji mZUS.

Napisany dnia: 14.02.2023, 12:02
Stacja GEN!
11

Już od 17 do 22 lutego w GENie będzie można obejrzeć autorską wystawę makiety kolejowej „Stacja Strzyżów nad Wisłokiem”, Andrzeja Witosa.

Napisany dnia: 14.02.2023, 11:49
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657