Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty
77

Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

Napisany dnia: 04.12.2019, 16:03
Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni
31

Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

Napisany dnia: 03.12.2019, 20:23
Jasielski szpital ma nowy ambulans
39

Jasielski szpital ma nową karetkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 03.12.2019, 13:31
„Złote gody” jasielskich małżeństw
17

16 małżeństw z Jasła 27 listopada br. (środa) odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 03.12.2019, 08:40
Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

Napisany dnia: 03.12.2019, 08:16
Spotkanie ze Świętym Mikołajem w VIVO! Krosno
6

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, niosąc ze sobą magiczną atmosferę.
W VIVO! Krosno pojawiła się już świąteczna dekoracja, a niebawem Centrum Handlowe odwiedzi wyjątkowy gość z Laponii – Święty Mikołaj.

Napisany dnia: 02.12.2019, 18:00
Służby postawione na nogi do... fałszywego alarmu
37

W miniony czwartek przed godziną 23. strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Lipnicy Dolnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery jednostki straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że było to fałszywe zgłoszenie, a żartowniś wyłączył telefon.

Napisany dnia: 02.12.2019, 12:38
Poznaj sprawdzony sposób na odświeżenie twojego mieszkania
0

Zastanawiasz się, jak dodać swojemu wnętrzu charakteru? Często stawiamy na ciekawy stół, lampy czy kwiaty. Chcemy Wam dziś przedstawić nietypowe rozwiązanie. Pomyślcie o ...firanach. 

Napisany dnia: 02.12.2019, 12:23
DKF "Nostromo" zaprasza do kina
0

Wśród grudniowych propozycji Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Nostromo" znalazły się takie filmy jak "Historia małżeńska", "The Lighthouse" oraz Joker.

Napisany dnia: 02.12.2019, 12:00
Lider lepszy od MKS-u „MOSiR” Jasło
19

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło przegrali we własnej hali z MKS-em Avia Świdnik. Mecz fragmentami był jednak bardzo zacięty. Jaślanie postawili gościom trudne warunki. W sobotnim meczu urwali liderowi ligowej tabeli jednego seta.

Napisany dnia: 02.12.2019, 10:54
ZUS: Nadal wysoka dynamika przychodów FUS z tytułu składek
4

W trzecim kwartale 2019 r. nadal można było obserwować wysoką dynamikę przychodów Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne w ujęciu rok do roku. Przypis składek w okresie styczeń-wrzesień był o 9 proc. wyższy od osiągniętego w analogicznym okresie 2018 r.

Napisany dnia: 02.12.2019, 09:50
Sundance Shorts Festiwal Tour 2019 – krótkie metraże w MDK w Jaśle
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła serdecznie zapraszają 13 grudnia 2019 r. o  godz. 19.00 na seans filmów krótkometrażowych, które zostały nagrodzone podczas kultowego festiwalu w Sundance.

Napisany dnia: 02.12.2019, 09:00
Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.
72

Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

Napisany dnia: 30.11.2019, 09:36
Powiat podejmie się budowy prawoskrętu
101

Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

Napisany dnia: 29.11.2019, 17:51
Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!
19

"W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek. - Kochani, na koniec roku przygotowałem sporą niespodziankę muzyczną. Pomysł na ta piosenkę urodził się w mojej głowie prawie rok temu. Takiego numeru jeszcze w swoim dorobku muzycznym nie miałem – napisał do fanów na fanpag'u artysta.

Napisany dnia: 29.11.2019, 14:00
Tak powstawała Policja na ziemi jasielskiej. Otwarcie wystawy „Policja w służbie Niepodległej”
13

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle można oglądać wystawę „Policja w służbie Niepodległej”. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników historii Jasła i regionu jasielskiego. Mieszkańcy miasta i okolic znajdą w niej mnóstwo informacji okraszonych archiwalnymi fotografiami, które przedstawiają dzieje Policji Państwowej w okresie międzywojennym. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu wystawy.

Napisany dnia: 29.11.2019, 09:33
Powiat otrzymał blisko 1 mln 400 tys. zł na budowę strzelnicy
119

Starosta jasielski Adam Pawluś odebrał z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka zapewnienie dofinansowania budowy strzelnicy w powiecie jasielskim w wysokości 1 360 000, 00 zł. Dofinansowanie dla projektu zostało przyznane w ramach konkursu ofert pn. „Strzelnica w powiecie”.

Napisany dnia: 29.11.2019, 08:54
Pożar audi w Krajowicach. Znaleziono bańkę z benzyną?
37

Dzisiaj około 3. nad ranem wybuchł pożar samochodu osobowego na parkingu przy jednym z zajazdów przy ul. Krajowickiej w Jaśle. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie. Świadkowie zdarzenia widzieli osobę, która oddalała się z miejsca zdarzenia.

Napisany dnia: 28.11.2019, 17:20
Bezkonkurencyjny Łukasz Szeląg z Warzyc
3

Uczniowie klas podstawowych z terenu powiatu jasielskiego, którzy wzięli udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez jasielski KRUS musieli zmierzyć się częścią pisemną i ustną na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Zwycięzcą został Łukasz Szeląg ze Szkoły Podstawowej w Warzycach.

Napisany dnia: 28.11.2019, 09:42
Podziękowania dla LO w Kołaczycach
2

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach otrzymało podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej, Pana Dariusza Piontkowskiego, za udział w akcjach ogólnopolskich: "Szkoła Pamięta" oraz „Szkoła do hymnu”.

Napisany dnia: 28.11.2019, 09:31
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105