Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Siatkarze MKS-u z drugim zwycięstwem w Niebylcu
28

Drużyna MKS-u "MOSiR" Jasło wygrała drugi mecz w fazie play out przeciwko zespołowi Neobusu Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Tym razem jaślanie nie pozostawili rywalom złudzeń wygrywając 3:0. Do utrzymanie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Napisany dnia: 01.03.2020, 18:43
DKF zaprasza w marcu na "Monos" i "Tommaso"
0

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza wszystkich do Kina JDK na dwa dramaty "Monos" i "Tommaso".

Napisany dnia: 01.03.2020, 18:00
Świat licznych pasji
3

Piosenka poetycka, wspomnienia górskich wędrówek utrwalone na licznych fotografiach, świat ikon, rzeźb i poezji złożyły się na 5. wieczór spotkań Klubu Ludzi z Pasją, który odbył się w ostatkowy wtorek, 25 lutego br. Gościem tego wieczoru była Urszula Czerwińska, która zaprosiła przybyłych do świata swoich licznych pasji.

Napisany dnia: 01.03.2020, 16:30
W drodze po Koronę Ziemi
0

Szlak na Elbrus, aklimatyzacja przy zdobywaniu Mont Blanc, topniejące śniegi Kilimandżaro, położony na Antarktydzie Masyw Vinsona, wymagający Mount Everest oraz dlaczego nie należy lekceważyć Góry Kościuszki. O tym podczas 104. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury opowiedział jej gość - Łukasz Łagożny.

Napisany dnia: 01.03.2020, 14:30
Zmiana godzin pracy MOPS w Jaśle
11

Od 1 marca 2020 roku zmiana godzin pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle Informujemy, że ulegają zmianie godziny obsługi stron.

Napisany dnia: 01.03.2020, 14:00
Sztuka Wiatrów w Galerii JDK
4

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wiatra i rysunku Tomasza Wiatra pt. „Sztuka Wiatrów”. Wernisaż odbędzie się 6 marca br. o godz. 18.00.

Napisany dnia: 01.03.2020, 12:00
"Cyberbezpieczni"
0

Realizując założenia programu profilaktycznego pn. "Cyberbezpieczni", policjanci z jasielskiej jednostki spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, a także z ich rodzicami i opiekunami aby rozmawiać na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Podczas prelekcji mundurowi skupili się na przedstawieniu cyberzagrożeń oraz sposobów ich unikania.

Napisany dnia: 01.03.2020, 10:17
Pamięci Ofiar Holokaustu – wycieczka autokarowa
5

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Jaśle zapraszają 7 marca br. na wycieczkę autokarową do Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie (pow. Dębicki) oraz Parku Historycznego w Bliźnie (pow. ropczycko-sędziszowski).

Napisany dnia: 01.03.2020, 10:11
Galeria Jasło modernizuje obiekt z myślą o swoich klientach
78

Dla każdego klienta galerii handlowej, bez wyjątku, najważniejszy jest komfort robienia zakupów. Zapewnić może go zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym sprostanie wymaganiom stawianym przez klientów staje się łatwiejsze. Dlatego też, specjalnie z myślą o potrzebach swoich klientów Galeria Jasło przystąpiła do modernizacji obiektu. Jednym z jej kluczowych elementów był remont toalet.

Napisany dnia: 01.03.2020, 08:00
MKS "MOSiR" Jasło wygrał w Niebylcu
15

Siatkarze MKS-u "MOSiR" Jasło pokonali w pierwszym meczu fazy play out zespół Neobusu Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:2. Jaślanie zrobili pierwszy krok w kierunku utrzymania w II lidze siatkówki mężczyzn. 

Napisany dnia: 29.02.2020, 19:27
Turniej judo odwołany w obawie przed koronawirusem
5

Zaplanowane na drugi marcowy weekend X Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo zostały odwołane. Decyzja została podjęta przez organizatorów po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle w obawie przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Napisany dnia: 28.02.2020, 21:42
WSA unieważnił uchwałę Zarządu Powiatu w Jaśle
172

W czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie rozpatrzył skargi pani Barbary Wierdak-Cyboroń oraz wojewody podkarpackiego w sprawie uchwały Zarządu Powiatu w Jaśle unieważniającej konkurs na dyrektora I LO. Sąd w całości ją uchylił i obciążył zarząd kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Napisany dnia: 28.02.2020, 16:00
Cechy charakterystyczne współczesnego monitoringu GPS
0

Obecnie coraz więcej firm w Polsce i na całym świecie korzysta z monitoringu GPS do zarządzania flotami pojazdów w najbardziej efektywny sposób. Dzięki tej technologii można łatwo kontrolować każdy aspekt eksploatacji taboru.

Napisany dnia: 28.02.2020, 14:00
Asp. sztab. Grzegorz Stygar został komendantem Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie
31

Aspirant sztabowy Grzegorz Stygar pełni obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Dotychczasowy szef żmigrodzkich policjantów asp. szt. Wiesław Rogowski przeszedł na emeryturę.

Napisany dnia: 28.02.2020, 12:51
Dzień Kobiet w VIVO! Krosno
3

Warsztaty stylistyczne z Karoliną Szczepanik, bezpłatne zabiegi kosmetyczne z markami Douglas i Golden Rose, a także liczne nagrody i upominki – te i inne atrakcje czekać będą na wszystkie panie, które 7 marca odwiedzą VIVO! Krosno. Z darmowych usług i porad będzie można skorzystać na Placu Centralnym w godz. 13.00-18.00.

Napisany dnia: 28.02.2020, 11:01
Pozycjonowanie stron lokalne - Poznań. Jak to dobrze zrobić?
1

Prowadzisz lokalny biznes i zależy Ci na tym, aby uzyskać ruch z wyszukiwarki? Jednocześnie wolisz uniknąć kosztów związanych z reklamami Google Ads? Jeżeli tak, doskonałym wyjściem będzie pozycjonowanie w Google – tym bardziej, ze dzięki temu dotrzesz także do osób korzystających z wtyczek blokujących wyświetlanie linków sponsorowanych.

Napisany dnia: 28.02.2020, 10:37
Ustalono górną stawkę odbioru odpadów komunalnych dla nieruchomości niezamieszkałych
39

Radni miejscy przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia górnych stawek opłat za odbiór odpadów komunalnych ponoszonych przez przedsiębiorców, którzy zostali wyłączeni z systemu gospodarowania odpadami w mieście Jaśle, a także stawek za opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.

Napisany dnia: 27.02.2020, 17:00
Olejem silnikowym palił w piecu
68

Coraz więcej zgłoszeń dotyczących podejrzenia spalania odpadów wpływa do Straży Miejskiej w Jaśle. Tym razem podczas kontroli okazało się, że jeden z mieszkańców Jasła spalał w piecu niedozwolone substancje.

Napisany dnia: 27.02.2020, 14:15
Uwaga: oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych!
4

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o braku opłaconych składek. ZUS przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych.

Napisany dnia: 27.02.2020, 12:00
Pożar pustostanu w Przysiekach
22

W środę przed północą w Przysiekach wybuchł pożar budynku gospodarczego. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce okazało się, że pustostan cały objęty był ogniem. Działania gaśnicze trwały trzy godziny.

Napisany dnia: 27.02.2020, 09:45
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105