Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
To już ostatni dzwonek! Zagłosuj na plac zabaw dla dzieci przy jasielskiej „Czwórce”

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego powoli zbliża się ku końcowi. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj oddaj swój głos na projekt nr 4 – „Czwórkowa kraina zabawy”. Zmodernizowany plac zabaw przy szkole służyć będzie wysokim młodym jaślanom.

Napisany dnia: 11.10.2022, 08:26
„Gmina dofinansuje budowę studni, ale czy zdążę z formalnościami?”
15

Gmina Jasło przeznaczy w tym roku budżetowym 3 mln zł na udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy w zakresie dofinansowania budowy studni głębinowych. Do urzędu gminy złożonych zostało już około 500 wniosków. Mieszkańcy mogą otrzymać do 14 tys. zł. Sęk w tym, że przy budowie studni o głębokości powyżej 30 metrów należy dołączyć pozwolenie wodnoprawne. - Od pracowników Wód Polskich dowiedziałem się, że na ten dokument trzeba czekać od 2-3 miesięcy. Do tego potrzebny jest operat wodnoprawny. Niezłożenie pełnego wniosku wiązać się będzie z tym, że z automatu przejdzie on na koniec kolejki – żali się zainteresowany Bartosz Korbecki, mieszkaniec Trzcinicy.

Napisany dnia: 10.10.2022, 18:00
Ulicami Jasła przeszedł marsz modlitewny
119

W minioną niedzielę ulicami Jasła przeszedł marsz modlitewny. Grupa ponad stu mieszkańców miasta rozważała tajemnice chwalebne różańca, modląc się w intencji pokoju, ojczyzny oraz o błogosławieństwo dla rodzin.

Napisany dnia: 10.10.2022, 16:27
Oskar Pyznar z czwartą lokatą w skoku w dal podczas Wojewódzkich Indywidualnych Zawodów Lekkoatletycznych
13

Niespełna dwa tygodnie temu, w Kolbuszowej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce. Drugiego dnia imprezy rozegrano zawody w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat jasielski reprezentowali między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Świetny wynik w konkurencji – skok w dal uzyskał Oskar Pyznar. Z wynikiem 5,12 m zajął czwarte miejsce.

Napisany dnia: 10.10.2022, 15:40
Przebojowy wieczór z Baranovskim
4

Energetycznie i przebojowo upłynął piątkowy wieczór (7 października br.) z przebojami Baranovskiego. Artysta wraz z zespołem przypomniał swoje znane przeboje, jak i utwór premierowy.

Napisany dnia: 10.10.2022, 14:23
Przy I LO w Jaśle oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe
67

I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle to kolejna szkoła ponadpodstawowa, przy której w ostatnich miesiącach powstało nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe. W poniedziałek odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu, który służyć ma przede wszystkim uczniom placówki. 

Napisany dnia: 10.10.2022, 13:05
Powrót firmy PROTOTO do Jasła - studia podyplomowe!

Szanowni Państwo, wracamy po 4 latach na Państwa Rynek, z ofertą studiów podyplomowych z pedagogiki specjalnej! (a wykształciliśmy ponad 1000 Nauczycieli). W związku z tym planowane jest spotkanie organizacyjne w Hotelu SEPIA przy ul. Stanisława Staszica 20, 38-200 Jasło, w niedzielę 23 PAŹDZIERNIKA 2022r. o godz. 11.00.

Napisany dnia: 10.10.2022, 08:35
W Wisłoce znaleziono ciało mężczyzny
30

W Niegłowicach, w rzece Wisłoce znaleziono zwłoki mężczyzny. Na ciało natknął się pracownik Wód Polskich. Na miejsce skierowani zostali strażacy z łodzią, policjanci, prokurator oraz lekarz sądowy. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Napisany dnia: 09.10.2022, 12:25
Lider zbyt mocny dla Czarnych Jasło
12

Zespół Ekoball Stal Sanok nie pozostawił Czarnym Jasło złudzeń, pewnie pokonując drużynę trenera Mateusza Ostrowskiego. Goście zainkasowali komplet punktów za sprawą Dawida Czyrnego, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze, pomimo ambitnej postawy mieli duże problemy z kreowaniem groźnych sytuacji pod bramką sanoczan.

Napisany dnia: 09.10.2022, 11:09
W niedzielę, 9 października ulicami Jasła przejdzie Procesja Różańcowa

W obliczu różnorakich zagrożeń i wydarzeń które bardzo niepokoją i budzą lęk o przyszłość, zdrowie i życie, wierni wspólnie będą błagać Pana Boga o pokój, ochronę i błogosławieństwo dla rodzin i Ojczyzny za wstawiennictwem Maryi -Królowej Polski.

Napisany dnia: 08.10.2022, 06:00
JDK i wydawnictwo Brutality Garden zapraszają na koncert formacji ALA MEDA
0

Jasielski Dom Kultury i wydawnictwo Brutality Garden mają przyjemność zaprosić na koncert formacji ||Ala|meda||, podczas którego usłyszymy utwory z ostatniej płyty pt. „Spectra. Vol. 1”. Koncert odbędzie się 22 października br. o godz. 19.00 w Jasielskim Domu Kultury. Bilety w cenie 45 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 07.10.2022, 09:27
Budowa ronda zmierza ku końcowi
62

Dobiegają końca prace rozpoczęte w sierpniu br. związane z budową ronda. Już wkrótce ruch na skrzyżowaniu ulic gen. Grota-Roweckiego, Chopina i Szkolnej w Jaśle zostanie wznowiony. Wszystko na to wskazuje, że 1 listopada na święto Wszystkich Świętych nie będzie utrudnień dla kierowców.

Napisany dnia: 06.10.2022, 13:06
Zmagania biegaczy podczas VII Biegu Beskidnika
1

Siódma edycja Biegu Beskidnika odbyła się przy dosyć ciężkich warunkach pogodowych, jednak nie wystraszyło to sportowców, którzy licznie wzięli udział w zawodach. W tym roku biegacze zmagali się z czterema trasami. Dystans ultra o długości około 73 km prowadził z Ożennej, przez tereny Nadleśnictwa Gorlice oraz szlaki Magurskiego Parku Narodowego. 

Napisany dnia: 06.10.2022, 12:12
Otwarcie wystawy "Jan Paweł II - orędownik bożego miłosierdzia"
61

Od środy na jasielskim rynku można oglądać wystawę "Jan Paweł II - orędownik bożego miłosierdzia". W uroczystym jej otwarciu udział wzięła młodzież, samorządowcy i duchowni. Uczniowie jasielskiego „Ekonomika” oraz podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Życie bez barier” w Jaśle specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny o tematyce religijnej.

Napisany dnia: 06.10.2022, 11:18
Przyjdź na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”
2

W piątek (7 października) już od godz. 10. serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”. W programie ekologiczne stanowiska edukacyjne, rozdawanie jesiennych sadzonek, promocja zadań zrealizowanych w mieście ze środków unijnych, w tym o projekcie „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej”.

Napisany dnia: 06.10.2022, 08:31
Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików
113

Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

Napisany dnia: 06.10.2022, 07:26
180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa
183

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

Napisany dnia: 05.10.2022, 13:38
Książka w ruch! – akcja czytelnicza w jasielskiej Bibliotece
0

30 września 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” odbyła się akcja czytelnicza „Książka w ruch!”.

Napisany dnia: 05.10.2022, 12:00
W Galerii JDK: Malarstwo nostalgiczne
0

„Spod skrzydeł Pegaza”, to tytuł wystawy prac malarskich Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej, które będzie można obejrzeć w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 13 października br. Wystawa będzie czynna do 18 listopada br.

Napisany dnia: 05.10.2022, 10:19
Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP
11

W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

Napisany dnia: 05.10.2022, 10:00
 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Patryk Fryc żegna się z Czarnymi Jasło

   

  Choć runda jesienna klasy okręgowej, w której rywalizują Czarni Jasło, zakończyła się zaledwie tydzień temu, to kibice jasielskiej drużyny nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Tych, które towarzyszą komunikatowi, wydanemu dzisiaj przez klub, woleliby z pewnością uniknąć. Okazuje się bowiem, że w trakcie przerwy w rozgrywkach, zespół opuści Patryk Fryc, który przez dwa ostatnie lata był jednym z kluczowych zawodników Czarnych Jasło.

 • Czy stawki podatku od nieruchomości pójdą w górę?

   

  Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku, mieszkańcy Jasła płacić będą więcej nie tylko za odbiór odpadów komunalnych. Magistrat szykuje również podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie ma zostać przeprowadzone podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła.

 • Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę drogi 5KDZ

  Miasto Jasło umorzyło pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu na budowę drogi 5KDZ wraz z infrastrukturą towarzyszącą, z uwagi na zbyt wysokie koszty realizacji zadania zaproponowane przez firmy. W ubiegłym tygodniu ponownie ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi w strefie warzyckiej. Miasto może przeznaczyć na ten cel ponad 6,5 mln zł.

 • Wanny Besco – wysoka jakość i nowoczesny design w Twojej łazience

 • Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS. Szkolenia dla płatników składek

   

  Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczający składki za więcej niż pięć osób.

 • Szykuje się podwyżka opłat za odbiór śmieci

   

  Stale rosnące koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami sprawiają, że kolejny na przestrzeni ostatnich lat wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych, wydaje się nieunikniony. Jasielski magistrat proponuje, aby opłata z tytułu gospodarowania odpadami wynosiła 39 zł od osoby, zamiast dotychczasowych 29,17 zł. Nowa stawka miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. O tym, czy mieszkańcy Jasła zmuszeni będą sięgnąć głębiej do swoich kieszeni, w najbliższy poniedziałek zdecyduje Rada Miejska Jasła.

 • Gminie Dębowiec przyznano środki na budowę kompleksu sportowego

  Końcem listopada został rozstrzygnięty kolejny nabór w Programie Sportowa Polska 2022. Wśród 80 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie znalazła się gmina Dębowiec. Samorząd otrzyma 1 856 900 zł na budowę kompleksu sportowego.

 • Gotowy do pracy! - weź udział w projekcie

   

  Fundacja AKTYWNA GALICJA wraz z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie Gotowy do pracy! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657