Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasielski szpital wstrzymuje szczepienia przeciwko COVID-19 pacjentów z grupy "0"
72

Szpital Specjalistyczny w Jaśle poinformował o wstrzymaniu szczepień pacjentów z grupy "0" przeciwko COVID-19. Decyzja placówki podyktowana jest barkiem możliwości  dostaw szczepionek.

Napisany dnia: 17.01.2021, 19:46
Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie
16

Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Napisany dnia: 17.01.2021, 11:02
Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?
302

Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

Napisany dnia: 15.01.2021, 17:40
Jasło - szczepienia przeciwko COVID-19
45

Na terenie Miasta Jasła znajduje się dziesięć punktów, w których odbywać się będą szczepienia przeciwko COVID-19. Od 15 stycznia rusza rejestracja zgodnie z harmonogramem rządowym.

Napisany dnia: 15.01.2021, 14:00
Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany
81

Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Napisany dnia: 15.01.2021, 12:01
Pożar busa w Sławęcinie
9

Wczoraj po godzinie 9. w Sławęcinie strażacy interweniowali w związku z pożarem samochodu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek OSP ze Skołyszyna okazało się, że dostawczy bus był już całkowicie objęty ogniem.

Napisany dnia: 15.01.2021, 10:35
Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników
21

Od kilku godzin w naszym regionie sypie śnieg. Prognozowane są dalsze opady białego puchu w kolejnych dniach. Jak opady śniegu to i obowiązki spoczywające na właścicielach domów jednorodzinnych, czy posesji związane z odśnieżaniem. Sporo interwencji jakie napływają do dyżurnego straży miejskiej zimą, dotyczą właśnie zaśnieżonych chodników czy wysypywania odgarniętego śniegu na jezdnię.

Napisany dnia: 15.01.2021, 09:42
Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

Napisany dnia: 15.01.2021, 08:25
Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł
51

Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

Napisany dnia: 14.01.2021, 16:36
W Jaśle przy linii kolejowej nr 108 wycięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu w ruchu pociągów
53

W miniony poniedziałek w obrębie infrastruktury kolejowej (linia nr 108) w pobliżu wiaduktu drogowego na ul. 3 Maja w Jaśle przeprowadzono wycinkę drzew i krzewów. Dokonano jej z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego przejazdu pociągów.

Napisany dnia: 13.01.2021, 14:00
Karolina Polak laureatką 27. Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu
27

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu to prestiżowa impreza muzyczna. Soliści JDK wielokrotnie uczestniczyli w festiwalu zdobywając nagrody, wyróżnienia czy nawet Grand Prix. W tym roku w 27. edycji festiwalu przeprowadzonej on-line, w kategorii dziecięcej, znalazła się Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 13.01.2021, 12:57
Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń
70

Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Napisany dnia: 13.01.2021, 11:34
Rząd przedłużył termin obowiązywania obostrzeń. Dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół
88

Termin obowiązywania obostrzeń wprowadzonych przez rząd w grudniu ubiegłego roku został wczoraj przedłużony do 31 stycznia 2021 r. Pierwotnie miał obowiązywać do najbliższej niedzieli. Oznacza to, że zasady bezpieczeństwa dotyczące zamknięcia lub ograniczenia np. niektórych branż gospodarki będą nadal obowiązywać. Do szkół wrócą jednak dzieci z klas 1-3.

Napisany dnia: 12.01.2021, 13:43
„Przyjmiemy ozdrowieńców, osoby przetestowane i zaszczepione”. Właściciele pensjonatów gotowi na luzowanie obostrzeń
4

Dla właścicieli pensjonatów trwające od miesięcy ograniczenia w prowadzeniu działalności stanowią ogromne wyzwanie. Przedsiębiorcy oraz pozostający z nimi w stałym kontakcie przedstawiciele Kasy Stefczyka wspólnie szukają rozwiązania, które pozwoli zachować rodzinne biznesy turystyczne i miejsca pracy w regionie.

Napisany dnia: 12.01.2021, 12:59
Kamil Piątkowski chętnie wraca w rodzinne strony. Czy piłkarz Rakowa Częstochowa przeniesie się na Półwysep Apeniński?
39

Kamil Piątkowski ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Piłkarz Rakowa Częstochowa w grudniu został wybrany najlepszym młodzieżowcem PKO Ekstraklasy w rundzie jesiennej. Doskonała postawa na murawie procentuje zainteresowaniem ze strony zagranicznych klubów, przede wszystkim tych z Półwyspu Apenińskiego. Wychowanek UKS 6 Jasło nie zapomina jednak o rodzinnych stronach, które odwiedził w czasie świąteczno-noworocznej przerwy.

Napisany dnia: 12.01.2021, 12:42
Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych
139

Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

Napisany dnia: 12.01.2021, 10:03
Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

Napisany dnia: 12.01.2021, 08:28
Budżet Miasta Jasła na 2021 rok uchwalony
63

33,9 mln zł, czyli o 6 mln zł więcej niż w roku ubiegłym, udało się zabezpieczyć na rozwój i inwestycje w tegorocznym budżecie Miasta Jasła. Konsekwentnie, pomimo trudnego 2020 roku, Miasto nadal nacisk będzie kładło na inwestycje. Tak jak w poprzednich latach największe wydatki (blisko 60 proc.) pochłaniają oświata i pomoc społeczna.

Napisany dnia: 11.01.2021, 18:08
Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy
176

31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

Napisany dnia: 11.01.2021, 15:09
Hilding Tango ‒ kto powinien spać na tym materacu kieszeniowym
2

Jeśli szukasz materaca, który pozwoli ukoić bóle kręgosłupa i zapaść w spokojny sen, Hilding Tango okaże się strzałem w dziesiątkę! Z łatwością znajdziesz model w rozmiarze odpowiednim do swojego łóżka, a Tobie pozostanie tylko rozkoszować się nocnym wypoczynkiem.

Napisany dnia: 11.01.2021, 13:19
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105