Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasielski Festival X Muzy
2

Cykl działań dla mieszkańców Jasła, dotyczących polskiej sztuki filmowej i jej różnych aspektów to nowy projekt realizowany przez Jasielski Dom Kultury, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Ideą przewodnią zadania, które potrwa do 31 sierpnia br.  jest upamiętnianie Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, urodzonego w Jaśle jazzmana, kompozytora piosenek i twórcy muzyki filmowej, Honorowego Obywatela Miasta.

Napisany dnia: 30.05.2022, 09:03
Rekrutacja trwa! Zapisz się już dziś!

ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia dla dorosłych. Sprawdzona jakość oraz ciągłe dostosowywanie oferty do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku pracy  dają Ci gwarancję dobrego wyboru. Znajdziecie nas przy ul. Floriańskiej 17 w Jaśle.

Napisany dnia: 30.05.2022, 08:48
Faworyt nie zawiódł. Czarni Jasło pokonali Ostoję Kołaczyce
38

Czarni Jasło kontynuują zwycięską passę. W sobotę, w meczu 29. kolejki klasy okręgowej, jaślanie pewnie pokonali na własnym terenie Ostoję Kołaczyce 4:1, odnosząc tym samym ósme zwycięstwo z rzędu w lidze. Przy wszystkich czterech trafieniach asystował Patryk Fryc. Debiutanckiego gola w barwach Czarnych zapisał na swoim koncie siedemnastoletni Oskar Polakiewicz.

Napisany dnia: 29.05.2022, 08:27
Partnerstwo jasielskich szkół na rzecz rozwoju robotyki
50

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle i Zespół Szkół nr 4 w Jaśle łączą siły, by stworzyć innowacyjną przestrzeń dla rozwoju robotyki i programowania. Pionierska umowa, którą podpisali dyrektorzy Grażyna Idzik oraz Robert Niemiec, ma ambitny cel: takie przygotowanie jasielskich uczniów, aby w przyszłości stali się liderami w najnowocześniejszych sektorach branży IT.

Napisany dnia: 28.05.2022, 16:13
Podpisano umowy na budowę kompleksu sportowego w Kołaczycach
52

W miniony piątek, w budynku Izby Muzealnej w Kołaczycach doszło do podpisania umów na realizację zadania polegającego na budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na kołaczyckich błoniach. W ramach inwestycji, między innymi, zmodernizowany zostanie stadion piłkarski. Powstanie również tor rolkowo-rowerowy. Koszt realizacji przedsięwzięcia, którego inwestorem jest samorząd gminy Kołaczyce, opiewa na kwotę ponad 5 mln zł.

Napisany dnia: 28.05.2022, 07:20
Strażacy z jasielskiej jednostki PSP obchodzili dzisiaj swoje święto
17

W Jaśle odbyły się dzisiaj obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele p.w. Św. Stanisława. Miejscem uroczystego apelu tradycyjnie był plac wewnętrzny przy Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle.

Napisany dnia: 27.05.2022, 19:20
Uczniowie kołaczyckiego Liceum na ceremonii wręczenia sztandaru Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Warszawie
2

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, zrzeszeni w Związku Strzeleckim  „Strzelec”  uczestniczyli w ceremonii wręczenia sztandaru Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystość odbyła się na placu marszałka Piłsudskiego w czasie obchodów 87. rocznicy jego śmierci.

Napisany dnia: 27.05.2022, 12:00
Na cmentarzu wojskowym w Tarnowcu przeprowadzono prace porządkowe
1

Na cmentarzu wojskowym w Tarnowcu przeprowadzono prace porządkowe. Uporządkowano bliskie otoczenie mogił poległych żołnierzy, wycięto otaczające zarośla, dokonano nowych nasadzeń, przycięto istniejące krzewy i rośliny, oraz odświeżono tablice nagrobkowe.

Napisany dnia: 27.05.2022, 10:00
Mieszkańcy Tarnowca korzystający z wodociągu proszeni o oszczędzanie wody
44

W kwietniu i maju bieżącego roku wzrosło w Polsce zagrożenie wystąpienia zjawiska suszy. To wynik braku opadów, wysokiego usłonecznienia oraz silnego wiatru. Coraz więcej gmin w Polsce apeluje do swoich mieszkańców o to, aby oszczędzali wodę pochodzącą z sieci wodociągowej, używając jej jedynie do celów bytowych. Do tego grona dołączyła gmina Tarnowiec.

Napisany dnia: 27.05.2022, 09:16
Sadzonki kwiatów, nasiona łąki kwietnej i ekologiczne podpałki w prezencie od PSONI i VIVO! Krosno
0

Dbanie o naturę nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, a wręcz przeciwnie, procentuje korzyściami. 28 maja, w ramach proekologicznej akcji „Rośniemy z VIVO!”, Centrum Handlowe oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Krośnie będą rozdawać sadzonki kwiatów, nasiona łąki kwietnej, a także ekologiczne podpałki do grilla.          

Napisany dnia: 27.05.2022, 08:00
Zderzenie forda z seatem na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego, Szkolnej i Szopena
48

Na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego, Szkolnej i Szopena doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Zderzyły się z sobą dwa samochody osobowe - ford i seat. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które karetką pogotowia ratunkowego przetransportowane zostały do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 26.05.2022, 10:20
Uchodźcy wojenni znajdują zatrudnienie na lokalnym rynku pracy
83

Coraz więcej obywateli Ukrainy, którzy z powodu rosyjskiej napaści, zmuszeni zostali do opuszczenia swoich domów, a następnie znaleźli schronienie w Polsce, wchodzą na krajowy rynek pracy. Dotyczy to również uchodźców mieszkających w Jaśle i okolicznych miejscowościach. Do tej pory, do Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle wpłynęło 16 powiadomień o podjęciu przez Ukraińców pracy.

Napisany dnia: 26.05.2022, 09:20
Odlotowe propozycje filmowe w Heliosie!
0

Nadchodzący czas zwiastuje fantastyczną filmową zabawę na dużym ekranie! Wszystko za sprawą gorących premier oraz jednego z najważniejszych i najweselszych dni w roku. Dzień Dziecka w sieci kin Helios zaczyna się już w ten weekend! Dla nieco starszych kinomanów sieć ma również prezent w postaci spotkania z najlepszym pilotem ze szkoły TOP GUN, cykliczne spotkania filmowe oraz zaproszenie na finał Ligi Mistrzów. Zapowiada się kinowy odlot!

Napisany dnia: 26.05.2022, 08:03
Godna szacunku i uznania postawa strażaka z Jasła. Pomógł zakrwawionemu z urazami mężczyźnie
28

W minioną sobotę w Kątach około godziny 19. 53-letni mężczyzna poruszający się hulajnogą elektryczną w pewnym momencie stracił  panowanie i upadł na drogę. Poszkodowanego będącego w kałuży krwi zauważył wracający z rodzinnej wycieczki Łukasz Kłosowski, zawodowy strażak z Jasła. Bez wahania wraz z innym świadkiem zdarzenia udzielił rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy.

Napisany dnia: 25.05.2022, 19:00
Strażacy interweniowali na ul. Wincentego Pola w Jaśle
11

Dzisiaj przed godziną 11. do KP PSP w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o leżącym w mieszkaniu mężczyźnie, który nie może się podnieść. Strażacy w celu dostania się do środka użyli podnośnika.

Napisany dnia: 25.05.2022, 17:00
Przy I LO i Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle powstaną: boisko wielofunkcyjne oraz kort tenisowy
36

Władze samorządowe powiatu jasielskiego kontynuują proces modernizacji i rozbudowy infrastruktury sportowej przy szkołach, dla których Starostwo Powiatowe w Jaśle jest organem prowadzącym. Dzisiaj w auli I Liceum Ogólnokształcącego doszło do podpisania umów z wykonawcą obiektów. Mają być one gotowe jeszcze w tym roku kalendarzowym. Wartość projektu to ponad 1 mln zł.

Napisany dnia: 25.05.2022, 14:49
Miasto nieugięte. W Żółkowie do oddziału przedszkolnego będą uczęszczać tylko 6-latki
31

Władze Miasta Jasła zdecydowały się wprowadzić zmiany w organizacji oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 na osiedlu Jasło-Żółków. Mimo próśb rodziców nie utworzą oddziału dla najmłodszych dzieci. Miasto argumentuje to trudnymi warunkami demograficznymi i niską liczebnością w oddziale klasy I.

Napisany dnia: 25.05.2022, 12:56
Paweł Lamparski powalczy o tytuł Mistrza Europy w masażu
3

W najbliższy weekend, w Nicei odbędą się Mistrzostwa Europy 2022 w masażu. Barwy Polski reprezentował będzie Paweł Lamparski z Jasła. O tytuł rywalizował będzie w dwóch kategoriach: masaż sportowy oraz Western Inspired (technika dowolna).

Napisany dnia: 25.05.2022, 11:29
Rodzicu! Zapisz swoje dziecko do Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu

Wybór szkoły podstawowej, do której uczęszczać będą nasze pociechy ma olbrzymie znaczenie w kontekście dalszego rozwoju każdego dziecka. Warto więc postawić na placówkę, która stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do ucznia (praca w małych grupach) oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Taką szkołą, bez wątpienia jest Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu.  

Napisany dnia: 25.05.2022, 08:44
Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
2

Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

Napisany dnia: 24.05.2022, 22:48
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657