Strona główna
Wakacyjny Klub Mobilnych Czytelników jasielskiej Filii PBW w Krośnie
0

Czytelniku czy wypożyczałeś  książki w bibliotece z dostawą na dowolny adres w Polsce? Już w tym miesiącu rusza wakacyjna promocja. Przez najbliższe dwa miesiące: lipiec i sierpień możesz otrzymać jedną bezpłatną przesyłkę, czyli  wypożyczasz książki zdalnie z dostawą pod zdefiniowany adres bez wychodzenia z domu. Koszty  pierwszej wysyłki w okresie wakacyjnym ( lipiec – sierpień) ponosi Biblioteka. 

Napisany dnia: 01.07.2019, 10:02
Mając blisko 2 promile wjechał BMW w budynek Muzeum Regionalnego w Jaśle
24

Jasielscy policjanci interweniowali w sobotę na ul. Kadyiego w Jaśle, w związku ze zdarzeniem drogowym. Nietrzeźwy kierowca bmw, wjechał w budynek Muzeum Regionalnego. 23-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 01.07.2019, 09:41
Uroczystość Chrztu Świętego trzeba uczcić odpowiednim prezentem. Podpowiadamy, jakim!
0

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziców. Młody człowiek zostaje bowiem włączony do konkretnej wspólnoty wyznaniowej. Jest to więc okazja, by spotkać się z najbliższą rodziną i wspólnie świętować ten wielki dzień. Aby go dodatkowo uświetnić, warto podarować maluchowi piękną pamiątkę, do jakiej będzie wracał z sentymentem, słuchając opowieści o swoim chrzcie i o bliskich, od których dostał dany prezent.

Napisany dnia: 01.07.2019, 09:14
Ewelina Lisowska dała czadu!
41

To był emocjonujący dzień pełen niespodzianek i wielu atrakcji. Doskonałej zabawie towarzyszyła piękna pogoda. Imprezę rozpoczęły zawody sprawnościowe służb mundurowych, a zakończył je koncert gwiazdy wieczoru- Eweliny Lisowskiej.<KONCERTY><MUNDURIADA>

Napisany dnia: 29.06.2019, 23:14
Nie tędy droga! - grzmią organizacje ekologiczne
125

Ekolodzy nie odpuszczają w sprawie remontu drogi między Krempną a Ożenną, którą planują wykonać władze powiatu jasielskiego. Walczą o to, aby odstąpiono od tego pomysłu, gdyż droga prowadzi przez najdziksze zakątki Beskidu Niskiego i powinna być dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Ich akcja protestacyjna cieszy się coraz większym zainteresowanie. Pod petycją przeciwko remontowi drogi i przywróceniu ruchu pojazdów podpisało się już 6871 osób.

 

Napisany dnia: 28.06.2019, 13:58
Pozwól, żeby klienci Cię znaleźli. Kilka skutecznych sposobów na widoczność firmy w internecie
0

Reklama w coraz większej mierze przenosi się do sieci. Nic dziwnego – daje ona dużo większe możliwości, niż nośniki zewnętrzne, prasa, radio, czy nawet telewizja. Dodatkowo z internetu korzystają miliony ludzi, z których każdy jest Twoim potencjalnym klientem. 

Napisany dnia: 28.06.2019, 10:24
Zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Jasło
6

XV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców w kategorii U11 (rocznik 2008), który rozegrano w ramach jubileuszowego XX Festiwalu Sportu Jasło 2019 wygrywa Akademia Piłkarska Jasło.

Napisany dnia: 28.06.2019, 10:04
Potrącenie rowerzystki i zderzenie z motorowerem
8

Dzisiaj w godzinach rannych doszło do zderzenia się pojazdów z udziałem motoroweru w Potakówce. Niedługo po tym zdarzeniu w Jaśle została potrącona rowerzystka.

Napisany dnia: 28.06.2019, 09:48
DNI JASŁA 2019
23

Lady Pank, Ewelina Lisowska, Püdelsi to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła. Święto miasta tradycyjnie odbędzie się już na obiektach MOSiR-u w ostatni weekend czerwca br. Ponadto, organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – jak co roku przygotowali mnóstwo atrakcji.

Napisany dnia: 27.06.2019, 22:10
Gminy w sytuacji podbramkowej. Kto i kiedy ma odbierać śmieci?
95

Samorządowcy z powiatu jasielskiego dyskutowali na temat trudnej sytuacji dotyczącej gospodarki odpadami. W kilku gminach w ostatnim czasie nie zostały odebrane śmieci segregowane, które obecnie zalegają mieszkańcom na posesjach. Wszystko wskazuje na to, że z tym samym problemem będą musieli się zmierzyć pozostali włodarze gmin. O tym, w jaki sposób można poradzić sobie z tą uciążliwą sytuacją rozmawiali z Andrzejem Kuligiem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Napisany dnia: 27.06.2019, 15:03
Lato w kolorze…
3

Jaki kolor ma lato? Niebieski? Złoty? Zielony? A może różowy? Czy kolory mogą wpływać na nasz nastrój? Czy mają znaczenie w kulturze, sztuce oraz w codziennym życiu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci Lato w kolorze… . W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odkryjemy wspólnie bogaty świat barw…

Napisany dnia: 27.06.2019, 12:00
Konserwacja łożysk – o czym pamiętać?
0

Jeśli chcesz zagwarantować łożyskom długą, bezawaryjną i bezpieczną pracę, musisz pamiętać o ich systematycznym czyszczeniu oraz konserwacji. Ponieważ te elementy są nieustannie eksploatowane i zużywają się wyjątkowo szybko, warto odpowiednio o nie zadbać. Kiedy już widzimy lub – co gorsza – słyszymy nieprawidłowe działanie łożysk, na naprawę może być już za późno. Konieczne jest więc regularne sprawdzanie ich stanu, by pracowały cicho i sprawnie.

Napisany dnia: 27.06.2019, 10:30
Czy w 2019 roku ubezpieczenia samochodów drożeją?
1

Dla kierowców nie ma nic bardziej frustrującego niż odnowienie ubezpieczenia samochodu i wzrost jego ceny nawet w przypadku, gdy nie korzystałeś z żadnych świadczeń. Pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy, brzmi: „Dlaczego cena mojego ubezpieczenia samochodu wzrosła? Nie miałem żadnych roszczeń, a mój samochód jest tylko o rok starszy!”

Napisany dnia: 27.06.2019, 09:49
Wakacyjne spotkanie artystyczne 2019
1

Jasielski Dom Kultury po raz kolejny organizuje Wakacyjne Spotkania Artystyczne. W tym roku najmłodsi będą mogli udać się wakacyjną podróż dookoła świata, zajrzeć do starej zagrody, uczestniczyć w przygodach strażaka Maciusia, trzech świnek czy przenieść się w świat iluzji. Podczas tych spotkań mieszkańcy Jasła – dzieci wraz z rodzicami i dziadkami - uczestniczyć będą także w zabawach, konkursach i zagadkach.

Napisany dnia: 27.06.2019, 08:49
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym- wakacje 2019
1

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Napisany dnia: 27.06.2019, 08:43
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza za 2018 rok
31

Burmistrz Miasta Jasła otrzymał wotum zaufania Rady Miejskiej Jasła oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Napisany dnia: 26.06.2019, 13:00
Wakacje na plaży w VIVO! Krosno
1

Jak się okazuje, aby przeżyć niezapomniane wakacje wcale nie trzeba obierać egzotycznych kierunków wycieczek.

Napisany dnia: 26.06.2019, 09:57
Głupota, czy polityczna manifestacja?
147

W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

Napisany dnia: 26.06.2019, 09:08
Jedzenie ma być lekiem a nie trucizną
0

Nadwaga i otyłość to współczesne choroby cywilizacyjne, na które zapada coraz więcej osób. Niepokojące jest również to, że problem ten dotyka najmłodszych. Z Grzegorzem Łapanowskim, prezesem Fundacji Szkoła na Widelcu, który promuje ideę zdrowego odżywiania wśród dzieci rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:25
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
29

Wczoraj podczas XIII Sesji Rady Powiatu w Jaśle, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu Powiatu Jasielskiego za 2018 rok.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:21
VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105