Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Komendant straży pożarnej przechodzi na emeryturę

98

St. bryg. Piotr Śmietana, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle 19 stycznia br. przechodzi na emeryturę. Wkrótce nastąpią zmiany w kierownictwie. Czy nowym komendantem zostanie jego zastępca bryg. Jan Szeląg? Czas pokaże.

dnia 15.01.2024, 10:34, komentarzy: 98

Wjechał do rowu mając w organizmie blisko 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

20

Policjanci z jasielskiej grupy „SPEED” zatrzymali kierującego seatem, który wjechał do rowu. Alkomat wskazał w organizmie mężczyzny prawie 3 promile. Dodatkowo, 55-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów...

dnia 15.01.2024, 10:31, komentarzy: 20

Kto może zdobyć nawet 100% dofinansowania wymiany starego pieca i termomodernizacji domu? Sprawdź!

Początek roku to dla wielu z nas czas planowania inwestycji, które
chcielibyśmy zrealizować na wiosnę i w okresie letnim. Do rozmyślań nad
inwestycjami w nasz dom często zmuszają nas stare, nieekonomiczne piece,
które w połączeniu z przestarzałą instalacją centralnego ogrzewania czy
nieszczelnymi oknami sprawiają, że musimy ponosić ogromne koszty
ogrzewania domu. W takich sytuacjach istnieje jedno skuteczne
rozwiązanie - termomodernizacja budynku.

dnia 15.01.2024, 08:00

Tragedia w Potakówce

27

Dzisiaj po godzinie 5.00 w miejscowości Potakówka w gminie Tarnowiec w budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.

dnia 15.01.2024, 07:36, komentarzy: 27

Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Trzcinicy. Trwa akcja gaśnicza

28

Dzisiaj przed godziną 15. w Trzcinicy doszło do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w Trzcinicy. Obecnie strażacy oddymiają strych, na którym składowane było siano i słoma. Mieszkaniec o własnych siłach opuścił budynek. Nie było osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

dnia 13.01.2024, 16:10, komentarzy: 28

Strażacy ochotnicy po raz kolejny odwiedzili z prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

23

Ogólnopolska akcja pod nazwą „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”, z każdym kolejnym rokiem zatacza coraz szersze kręgi. Region jasielski jest tego doskonałym przykładem. W organizację tegorocznej edycji cyklicznego przedsięwzięcia włączyło się bowiem kilkudziesięciu strażaków ochotników, którzy w piątek (12 stycznia br.) odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Prezenty jak zawsze sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Spotkanie ze strażakami pozwoliło im choć na chwilę zapomnieć o codziennych zmaganiach z chorobą nowotworową.

dnia 13.01.2024, 01:37, komentarzy: 23

Burmistrz został oskarżony o defraudację pieniędzy? „ Jestem gotów pana pozwać z powództwa cywilnego” - powiedział R. Pabian do radnego J. Pierzchały

168

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła w wolnych wnioskach radny Jan Pierzchała poruszył temat wydatkowania wolnych środków z budżetu miasta. W swojej wypowiedzi wyraził wyraźnie, iż nie ma pojęcia na co zostały przeznaczone. - Chcę wiedzieć, na co poszły te środki, nie ukrywajmy niczego – apelował. Burmistrz Ryszard Pabian nie został obojętny na te słowa. - Wychodzi na to, że zdefraudowałem środki, tak wynika z pana wypowiedzi. Jestem gotów pana pozwać z powództwa cywilnego, bo takie rzuca pan hasła niemające kompletnie pokrycia. Albo pan wycofa te słowa w tej chwili, albo naprawdę zastanowię się, czy nie wystąpić przeciwko panu – ostrzegał włodarz miasta.

dnia 12.01.2024, 19:57, komentarzy: 168

„Uczta na zamku Golesz” – PSAR i gmina Kołaczyce zapraszają na wydarzenie

6

Możliwość interaktywnego zwiedzania zamku Golesz, przedstawienie teatralne, happening i występ grupy etnicznej Łemków „Ruty Uwite” to atrakcje, które czekają na uczestników „Uczty na zamku Golesz”. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2024 roku o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej w Bieździedzy, a jego organizatorami są Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin i gmina Kołaczyce.

dnia 12.01.2024, 11:22, komentarzy: 6

Nowy „funkcjonariusz” w szeregach jasielskiej policji

49

Sadiko - takie imię nosi owczarek niemiecki, który niedawno trafił do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Ten, niespełna półtoraroczny owczarek niemiecki, będzie pomagał przy poszukiwaniach osób zaginionych, zabezpieczaniu imprez sportowych, będzie także wspierał funkcjonariuszy podczas codziennej służby patrolowej.

dnia 12.01.2024, 11:07, komentarzy: 49

XXIX Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”: koncert finałowy

1

Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się koncert laureatów XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek – Kolędy Podkarpacia”. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpi 18 wykonawców, zwycięzców wyłonionych w trakcie dwudniowych eliminacji. Podczas koncertu zostaną wręczone im nagrody i dyplomy.

dnia 11.01.2024, 16:37, komentarzy: 1

Czy to koniec egipskich ciemności na osiedlu Kopernika?

43

Przez blisko miesiąc na osiedlu Kopernika nie paliły się latarnie. Było tak ciemno, że ludzie przestali się rozpoznawać na ulicy, niektórzy korzystali z latarek, aby nie wpaść w przeszkodę lub zwyczajnie się nie potknąć. Inni szli po omacku. - Nic nie było widać. Wszędzie było ciemno, nieprzyjemnie i mało bezpiecznie – mówi mieszkanka osiedla. Nie tak dawno w miniony poniedziałek elektromonterzy usunęli awarię. Jak zapewnił nas elektryk miejski – problem został rozwiązany i latarnie w godzinach wieczornych od środy się świecą.

dnia 11.01.2024, 16:28, komentarzy: 43

Ranking Perspektywy 2024 - „Ekonomik” wciąż najlepszy wśród szkół ponadpodstawowych w Jaśle

52

W najnowszym rankingu Perspektywy 2024 najwyższej   spośród jasielskich szkół ponadpodstawowych uplasowało się liceum i technikum z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, znanego jako „Ekonomik”.

dnia 11.01.2024, 12:35, komentarzy: 52

Nietrzeźwy kierowca volkswagena spowodował kolizję w Zarzeczu

17

Dzisiaj przed godziną 9.00 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych. Kierująca skodą w wyniku zderzenia się wjechała w ogrodzenie prywatnej posesji. 51-letni mieszkaniec gminy Dębowiec kierujący volkswagenem odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

dnia 11.01.2024, 12:08, komentarzy: 17

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

24

Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który przebywał w pustostanie. Z uwagi na niską temperaturę, 31-latek znajdował się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

dnia 11.01.2024, 09:26, komentarzy: 24

Jak złożyć pozew o rozwód?

9

Jeśli podjąłeś już decyzję o rozwodzie, to teraz czas na złożenie pozwu rozwodowego oraz dopełnienie wszystkich formalności. Na początku warto podkreślić, że każdy z małżonków może wnieść pozew, a najważniejszym warunkiem do uzyskania rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jak napisać pozew rozwodowy i gdzie go złożyć? Przeczytaj wpis, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

dnia 11.01.2024, 07:39, komentarzy: 9

Wilki zagryzły 9 owiec w biały dzień!

81

W gminie Nowy Żmigród wilki zagryzły dzisiaj 9 owiec kameruńskich. Zwierzęta gospodarskie zostały zaatakowane przez drapieżniki w biały dzień. W ostatnich dniach wilki widziane były również na terenie gminy Brzyska. Wójt Rafał Papciak ostrzega mieszkańców i informuje o sposobie zachowania w przypadku napotkania coraz liczniej występujących w naszym regionie drapieżników.

dnia 10.01.2024, 17:20, komentarzy: 81

Konkurs taneczny „ZIMOWY DANCE MA SENS”

0

W ramach Zimowej Akademii Artystycznej JDK zapraszamy do udziału w konkursie tanecznym Zaprezentuj choreografię do wybranej przez siebie muzyki, zaproś swoją mamę, tatę, brata, siostrę albo koleżankę lub kolegę. Stwórzcie zimowy klimat, pamiętając o zimowych akcesoriach, które pomogą uatrakcyjnić wasz układ. To już wasza inwencja twórcza!!!

dnia 10.01.2024, 15:27, komentarzy: 0

Wójt gminy Osiek Jasielski przeżył chwile grozy. "Zmroziło mi krew w żyłach" – mówi

39

W Nowy Rok na drodze wojewódzkiej 993 relacji Nowy Żmigród-Gorlice doszło do niebezpiecznej sytuacji, która stwarzała zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób. W takiej znalazł się Andrzej Stachurski, wójt gminy Osiek Jasielski wraz z żoną, kiedy przed maską ich samochodu spadł pień ściętego drzewa. - Gdybym dwie sekundy wcześniej przejeżdżał w tym miejscu to pień mógłby się znaleźć na wysokości kabiny. To zdarzenie mogło wyglądać znacznie gorzej. Ktoś mógł zginąć – mówi z poruszeniem wójt A. Stachurski.

dnia 10.01.2024, 13:26, komentarzy: 39

Ferie w mieście też mogą być ekstra! Spędź je z GEN-em

0

Zimowa przerwa w nauce zbliża się wielkimi krokami. Nie myślcie sobie jednak, że pozwolimy Wam tak po prostu nudzić się w domu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, dzięki którym na długo zapamiętacie tegoroczne ferie. Na dzieci i młodzież czekać będą ciekawe warsztaty zajęcia rekreacyjne. Nie zabraknie także pokazów naukowych, w tym mobilnego planetarium. Na koniec zaprosimy Was na bal naukowca. Nie czekajcie więc i już dzisiaj zarezerwujcie miejsce na wybrane atrakcje.

dnia 10.01.2024, 10:58, komentarzy: 0

Policjanci przechwycili ponad pół kilograma amfetaminy

28

Dzięki pracy jasielskich kryminalnych, na czarny rynek nie trafiło ponad pół kilograma amfetaminy. Policjanci przejęli narkotyki oraz zatrzymali mężczyznę, do którego należały zabronione substancje. 25-latek usłyszał już zarzut i trafił do aresztu.

dnia 10.01.2024, 10:02, komentarzy: 28

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657