Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

1 sierpnia 2013 r. mija 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny.

47
W dniu 1 sierpnia 2013 r. mija 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ważnego wydarzenia w dziejach narodu.
 
Wzorem ubiegłych lat, dla jego przypomnienia oraz oddania hołdu i uczczenia pamięci uczestników i cywilnych ofiar Powstania, w dniu 1 sierpnia 2013 r. na terenie Miasta Jasła o godzinie 17.00 zostana włączone syreny na 1 minutę i będą emitowały dźwięk ciągły. Po usłyszeniu sygnału nie należy podejmować żadnych działań.
 
Burmistrz Miasta Jasła
Szef Obrony Cywilnej
Andrzej Czernecki

Jednocześnie dla uczczenia pamięci uczestników i cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego prosi się o wywieszenie flag państwowych na budynkach.
 
Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
1
@ (L)egia
dnia 03.08.2013, 20:38 · Zgłoś
Do lol: Gdyby nie ten zryw głupoty, to [...] czuliby się bezkarnie nic nie robiąc sobie z Polaków. Ba! nawet mogliby nam narzucić niemiecki jako język urzędowy i do tej pory mogliby siedzieć w całej Polsce. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!.
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 01.08.2013, 22:42 · Zgłoś
das ist skandal !
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 01.08.2013, 22:41 · Zgłoś
Ktoś się podszywa pod mnie czyli orginalnego Svena to jest skandaliczne zachowanie.
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 02.08.2013, 15:36 · Zgłoś
bredzisz chłopie
Odpowiedz
-2
@ Amon_Ra
dnia 01.08.2013, 17:24 · Zgłoś
"szanowny moderatorze" bądź "redakcjo" usunięto mój wpis. Na jakiej podstawie !? Marzą wam się Chiny !!?? Cenzura i niedopuszczanie do głosu obywateli myślących inaczej niż wy, włazidu...? Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa. A wy co !? Po kilku godzinach miałem kilkanaście plusów, następnie zaczęto minusować aż wreszcie usunięto wpis. Jesteście ...
Odpowiedz
5
@ Lena
dnia 01.08.2013, 16:54 · Zgłoś
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/28151_536670193047526_1060281923_n.jpg

zapoznajcie się ze słowami samego Powstańca, jak on to oceniał, zginął we wrzesniu, trafiony kulą w serce, gdy szedł z Polską flagą.

albo podejdźcie do ktoregoś z Powstańców i powiedzcie mu w twarz, że jego walka była bezsensowna.
Odpowiedz
14
@ Lena
dnia 01.08.2013, 12:26 · Zgłoś
Do wszystkich tutaj krytykujących Powstanie.
Najlepiej robić to po latach, gdy wiemy już jak potoczyła się historia.
Czy ktoś z Was przeżył te 5 lat okupacji, terroru, codziennych łapanek, przesłuchań na Szucha?
Oni naprawdę wierzyli, że wygrają.
Odpowiedz
6
@ kotus30
dnia 01.08.2013, 16:04 · Zgłoś
Droga Lenko dziekuje Ci za ten wpis,bo to jedyne sensowne i prawdziwe slowa w tej dyskusji.
Odpowiedz
-6
@ Sven
dnia 01.08.2013, 19:08 · Zgłoś
nadzieja matką [...]
Odpowiedz
0
@ heh
dnia 01.08.2013, 07:58 · Zgłoś
W styczniu 2013 weszły nowe sygnały alarmowe, prawdziwy alarm to 3 minuty.
Odpowiedz
-5
@ Amon_Ra
dnia 01.08.2013, 06:25 · Zgłoś
Po ilości ocen minusowych moich komentarzy widzę, że trzymacie się (potomkowie bezrolnych [...], fornali, [...], ... - oczywiście nie ładuję wszystkich do jednego worka), koryta rękami i nogami. Du ... sobie jeszcze przyklejcie do stołków aby wam tych stołów spod [...] nie wyciągnęli !! [...] z różnego szczebla urzędów łączcie się !!
Odpowiedz
0
@ smutna
dnia 06.08.2013, 21:09 · Zgłoś
Kto to [...] i nenel. ???Wszak istota taka jak ty. Nikt nie wie czy aby w jednym worku kiedys sie nie spotkamy. Niewiemy kto wowczas bedzie nizej czy wyzej. Wiec nie obrazajmy sie potomkow ani fornali ani aligartow...
Odpowiedz
-2
@ JoWA
dnia 31.07.2013, 23:29 · Zgłoś
do Pana 123 daj pan jakieś namiary to pogadamy.
Odpowiedz
0
@ Laura
dnia 31.07.2013, 23:39 · Zgłoś
Pod monopolowy na Szajnochy tam się dogadacie z grabarzem:)
Odpowiedz
7
@ mimowka
dnia 31.07.2013, 22:50 · Zgłoś
wyjechałam z Jasła bardzo dawno temu jednak nadal ty czesto wracam.Ludzi z podkarpacia uwazałam za najj.. ,jednak od pewnego czasu gdy zagladam na forum i czytam to jestem przerazona co sie z ludzmi stalo...
Cokolwiek,na jaki kolwiek temat i nie wazne kto by napisał zawsze sa dogryzki i negacja -nie poznaje
Odpowiedz
-7
@ Amon_Ra
dnia 31.07.2013, 21:21 · Zgłoś
Zbierzmy się wszyscy, wszyscy ci którzy maja dość tego [...], tych [...] w urzędach, tych [...] w rządzie, sejmie i senacie !! Zbierzmy się na Rynku jasielskim i wygwizdajmy [...] urzędniczą. Pokażmy kto ich karmi, z czyich podatków żyją - ci, niejednokrotnie, łapówkarze, złodzieje i [...] !! 16.45 jasielski Rynek. Co Wy na to !?
Odpowiedz
-10
@ Ronin
dnia 31.07.2013, 09:31 · Zgłoś
Najgorsze jest to że potomkowie komunizmu nadal są wśród nas . Panowie z SLD dalej piastują stanowiska w Jaśle!
Odpowiedz
23
@ do Ronin
dnia 01.08.2013, 00:14 · Zgłoś
Panie Japoński Zbłąkany Samuraju tak co do SLD , w Rzeszowie od kilku kadencji rządzi Prezydent Ferenc właśnie z SLD i cieszy się nie słabnącym poparciem wśród mieszkańców Rzeszowa jako dobry gospodarz i świetny organizator.Ii Rzeszów kwitnie pod jego rządami co widać gołym okiem ,a co najlepsze to Podkarpacie jest bastionem PiSu , a w Rzeszowie rządzi stary komunista bo takie ma korzenie i no więc jaki z tego wniosek Panie Samuraju potomku Kurosawy i Yoko Ono?
Odpowiedz
-18
@ Amon_Ra
dnia 30.07.2013, 19:19 · Zgłoś
"Jak wstawało słońce — mak ten,
co na śniegu rozkwitł —
wyszedł Szela świtem-traktem
do sąsiedzkich wiosk — zwid.

Usiadł w polu buty przezuć,
uszedł dalej jeszcze.
Aż się spotkał z nim Pan Jezus
na smarzowskiej ścieżce.

Jak go poznał Szela na dziw,
skłonił mu się po pas:
« A dokąd też Bóg prowadzi,że aż u nas popasł?

To nie słowo miodem tchnie z ust,
jako flet z kapeli,
to skłaniając się Pan Jezus
odpowiada Szeli:

« Mało-wiele drogi-m ubiegł,
chocaiż idę zbliska.
Odpowidzcież mi, Jakóbie,
gdzie tu wieś Siedliska.

« Tam, gdzie most się z rzeką mijał,
co pokryła kra ją,
ponoś chłopy panów biją,
piłami ich krają,

« Już mi w nóżkach drzazg jak os tkwi,
krwawi rana, gwóźdź gdzie,
a tam pono krwi po kostki
w każdziuteńkiej bróździe.

« Jedną drogę Bóg nam zdarzył,
co ją miedzą skracasz —
Powidzcież mi, gospodarzu,
czy tam zdążę na czas.

To nie topól w niebo strzela,
to nie pohuk sowi —
Odpowiada Jakób Szela
Panu Jezusowi:

« Dobrze snadź kto komu krzyw gdzie
wiedzą pańskie posły,
kiedy słuchy o ich krzywdzie
już do nieba doszły.

« A i wielki musi wiater
z tego w niebie pnie gnie,
kiej aż sam Pan Jezus światem
im na pomoc biegnie.

« Nie biegałeś, jak się naszych
krzywd przelała kwarta!
Widać garnca pańskiej kaszy
chłopska krew nie warta.

« Unieś suknie po kolana,
stąpaj pomalutku,
bo tu naszą krwią polana
każdziuteńka grudka.

« Nie ceniłeś ty krwi chłopskiej
za złamany szeląg! —
Czemużeś się, Panie Jezu,
tak o pańską przeląkł?

« Co się stać ma, to się stanie,
przyszły raz te dnie choć!
Ale ty, Prześwięty Panie,
dziś tam lepiej nie chodź.

« Poco ci to z chłopską nędzą
w twarz się spotkać twarzą?
Dziś tam z krwi tej, co ją pędzą,
tęgie [...] warzą.

« Nam ta swego raju nie raj, —
z łzyś go zlepił naszej!
Idźże lepiej je pozbieraj
i na kubrak naszyj.

« Białe rączkiś przykrył komżą,
nie splamił-ś ich pracą.
Dzisiaj chłopcy takich wiążą,
tylko gdzie zobaczą.

« Wnet tu spełzną się jak glist rój
skarżyć ci na kij mój.
Idźże, bramę dla nich przystrój
i w swój raj ich przyjmuj.

« Lepiej gwiazdkę za nich zawieś,
« byś się o nich nie bał — —

I zawrócił Szela na wieś,
a Jezus — do nieba.
Odpowiedz
-8
@ Amon_Ra
dnia 30.07.2013, 18:35 · Zgłoś
"Po usłyszeniu sygnału nie należy podejmować żadnych działań." - czyżbyś się "pan", "panie" "szefie" i "burmistrzu przestraszył, że wyje... "pana" z "ratusza" ??!!

"Dochodzimy do 1945 roku PKWN, Stalin instaluje władze komunistyczną na terenie Polski - przy udziale ‘spadochroniarzy’ Bieruta, i miejscowych umiejętnie wprzęgniętych w nowy ‘porządek’. Pytanie - kto po tym wszystkim popiera tzw. władzę ludową ? Właściciele ziemscy nazywani obszarnikami, którym skonfiskowano majątki – nie popierają.
Małorolni chłopi nazywani kułakami - nie.
Młynarze, kowale, leśnicy - nie.
Fabrykanci, bankierzy, handlarze, kamienicznicy - nie.
Lekarze, prawnicy, administracja państwowa - nie.
Wykwalifikowana klasa robotnicza - nie.
No więc kto ?
Otóż bezrolni chłopi, fornale, [...], złodzieje, mordercy.
Te grupy otrzymały od Stalina pracę, mieszkania i awans społeczny. Ci ludzie to pierwsza elita PRL, jeszcze surowa...ale w pełni świadoma że bez opieki Sowietów nic w życiu nie osiągnie - to lata 50, 60-te.
Następnie ich dzieci, już po skończonych studiach, potrafiące się od biedy poprawnie wysłowić stanowią w latach 70, 80 kwiat PRL.
Koniec komunizmu był łaskawy dla ich dzieci, zachowali majątki, układy,
zostali biznesmenami - to już III RP .
Mimo że minęło tyle lat odkąd ich [...]owie wyszli z czworaków i melin podmiejskich, nadal słoma wystaje im z butów, popatrzcie na zachowanie obecnych ‘elit’. To ten sam typ ludzi którzy odzierali powstańców styczniowych z butów, grzebali we wnętrznościach [...] Żydów szukając kosztowności.
Ta [...] wprowadziła wzorce wyniesione z czworaków, język, obyczaje...Dzisiaj robią to samo, żaden nie pomyśli o wspólnocie, o Narodzie."
Odpowiedz
12
@ qwerty
dnia 30.07.2013, 23:06 · Zgłoś
Czysta prawda... Ale to można tłuc głupiemu narodowi, nic się nie poprawi jak nikt się tym nie zajmie. Lepiej wyjechać albo siedzieć cicho a że kraj tonie w coraz głębszym błocie to nikogo to nie obchodzi... Przykre bo o ten kraj się hektolitry krwi lało.
Odpowiedz
-2
@ Rydz Śmigły
dnia 30.07.2013, 17:35 · Zgłoś
Nie ma co porażki upamiętniać. Przecież przegraliśmy.
Odpowiedz
9
@ qwerty
dnia 30.07.2013, 21:32 · Zgłoś
Za to w świecie słyniesz jako obywatel walecznego państwa...
Odpowiedz
7
@ Fanatic Duląbka Boyz
dnia 31.07.2013, 21:00 · Zgłoś
chyba naiwnego państwa ,którę daje się chędożyć i podpuszczać każdemu...
Odpowiedz
-4
@ Ronin
dnia 30.07.2013, 17:15 · Zgłoś
Nie wiem co tu czcić, bezsensowną śmierć tysięcy ludzi ???
Trzeba zapalić świeczkę im.
Odpowiedz
7
@ lol
dnia 30.07.2013, 17:22 · Zgłoś
dokładnie tak - Powstanie Warszawskie to był zryw głupoty - nie mieliśmy żadnych szans. Himmler wydał dekret by wszystkich mieszkańców Warszawy [...], a miasto zrównać z ziemią, aby "dać zastraszający przykład dla całej Europy" - no i tak się stało
Odpowiedz
-3
@ qwerty
dnia 30.07.2013, 21:31 · Zgłoś
Tak, Himmler przyszedł by, pogłaskał po główce i powiedział "nie bój się Warszawski Polaku, nic ci się nie stanie jak nie będziesz wojował, dopilnuję tego". Bzdura! I tak by to zrobili! Więc nie ma co mówić. Najlepiej to siedzieć cicho i patrzeć jak się [...] innych? Dziś masz internet to jesteś poinformowany o tym czym dysponuje wrogie państwo i przede wszystkim wiesz jaką potęgą technologiczną wtedy byli Niemcy a wtedy nie wiedzieli nic, mieli nadzieje na przełom który niestety nie nadszedł. Walić zimne mury miast i bezduszne zabytki... Wtedy liczyło się życie ludzi i naród, to o to chcieli powstańcy walczyć by jakoś przegonić zbrodniarzy. Teraz każdy mądry bo wie a jakbyście wtedy byli z nimi to byście walczyli. Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak "akt desperacji"? Skąd, wy byście negocjowali. Ta wojna nie była zwykłym konfliktem, to była wojna na tle ras ludzkich więc każdy opór nawet tragiczny w skutkach pokazywał innym jak powinni walczyć. Poczytajcie o Rosjanach którzy szli na karabiny krzycząc i strasząc wręcz swoją desperacją wroga... Oni ginęli, była masakra ale zwyciężyli. Był więc jakiś sens mimo iż całość nakręcił Stalin bo gdyby nie ich szopka to by i tak zginęli z rąk własnego wodza...
Odpowiedz
-10
@ Fanatic Duląbka Boyz
dnia 31.07.2013, 21:11 · Zgłoś
qwerty ty chyba historię Polski od tyłu czytał... akt desperacji??? chyba [...]... ps na początku lipca 44 z Wawy do Białegostoku wysłano 960 [...] maszynowych a w powstaniu " brak broni zastąpi „furia odwetu”, a [...]owne i jednoczesne natarcie na wszystkie niemieckie obiekty w Warszawie pozwoli zaskoczyć i obezwładnić nieprzyjacielski garnizon-
Odpowiedz
-3
@ Grunwald
dnia 30.07.2013, 15:51 · Zgłoś
Hołd każdy patriota odda inwidualnie myśle że zmuszanie kogoś do czczenia bohaterów swego Narodu nie jest zbyt racjonalnym rozwiązaniem ponieważ nie każdy rozumie zasługi tych " WARSZAWSKICH DZIECI " i innych wielkich Polaków [...] podczas wojny i gnębionych później czesto również [...] przez komunistów do lat '70.
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 30.07.2013, 11:44 · Zgłoś
To się nazywa oddanie hołdu, geniusze. Jak ktoś nie ma ochoty, niech się wzorem łodyńca zamknie w [...]czu, i robi to co łon w rytm "Deutschland uber alles".
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 30.07.2013, 12:21 · Zgłoś
masz problem pfffffsorko od siedmiu boleści ? :P
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 31.07.2013, 12:46 · Zgłoś
Widzę, że zabolało, kabanie? Nie mam tytułu profesora, więc odpuść [...] złośliwości i idź dalej robić to, co robisz, w pomieszczeniu wszystkim wiadomym. A Powstańcom Warszawskim wieczna część i chwała!
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 01.08.2013, 15:58 · Zgłoś
Ilość minusów świadczy o ilości kabanów na forum.
Odpowiedz
1
@ polonistka
dnia 05.08.2013, 11:08 · Zgłoś
Minusy to rzeczownik policzalny dlatego piszemy "liczba minusów". Pani Profesor.
Odpowiedz
36
@ łodyniec
dnia 30.07.2013, 10:57 · Zgłoś
Szef Obrony Cywilnej
Andrzej Czernecki

taki z niego szef jak z [...] :P
Odpowiedz
19
@ dudu
dnia 30.07.2013, 10:44 · Zgłoś
Po usłyszeniu sygnału nie należy podejmować żadnych działań...
dobre dobre
Odpowiedz
-4
@ dudu
dnia 30.07.2013, 10:43 · Zgłoś
a co by było gdyby...a Jaśle codziennie wyły syreny?
Odpowiedz
-8
@ łodyniec
dnia 30.07.2013, 10:31 · Zgłoś
" Po usłyszeniu sygnału nie należy podejmować żadnych działań." a wy[...] się mogę ?
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 30.07.2013, 10:29 · Zgłoś
1...
Odpowiedz
-16
@ Sabaton dla wszystkich
dnia 30.07.2013, 23:28 · Zgłoś
4
@ WOW
dnia 01.08.2013, 13:26 · Zgłoś
Chyba tu [...] na forum,polak by minusa nie dał.
Odpowiedz
0
@ ZENADA
dnia 01.08.2013, 15:43 · Zgłoś
a ja zrał bede wowczas za bandytow po 90 roku
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.