Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

1 sierpnia zawyją syreny

24

1 sierpnia 2011 r. mija 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ważnego wydarzenia w dziejach narodu polskiego.

Wzorem ubiegłych lat, dla jego przypomnienia oraz oddania hołdu żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego, w  tym dniu  na terenie Miasta Jasła o godz. 17 zostaną włączone syreny na 3 minuty, emitujące dźwięk ciągły.

Po usłyszeniu sygnału nie należy podejmować żadnych działań.

Burmistrz Miasta Jasła
Szef Obrony Cywilnej
Miasta Jasła
Andrzej Czernecki

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Warszawianka
dnia 05.08.2011, 20:16 · Zgłoś
Witam Jaślan...

cóż z przykrością stwierdzam że nikt nie wspomniał nikt nie zatrąbił... czyli przeszłość, naszych rodzin historia nie ma już znaczenia... cóż Oni mieli ideały... marzenia o wolnej Polsce... wypowiadzi uczestników którzy żyją wzruszają ... Jasło... nie potrafiło s ię zatrzymać... szkoda że nie byłam w Warszawie... tam nawet Marszałkowska, Nowy Swiat, ronda całe miasto się zatrzymuje... wszyscy stoją... Przykro mi... i wstyd...

Z poważaniem,
warszawianka
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 02.08.2011, 13:07 · Zgłoś
Przepraszam bardzo niby gdzie wyły te syreny bo 1 sierpnia o 17 nic nie było słychać
Odpowiedz
1
@ Parasol
dnia 31.07.2011, 19:55 · Zgłoś
Tak... panowie bawili się na emigracji i wystawili niewinny naród warszawski na zagładę. A teraz jedyna słuszna władza ich gloryfikuje. Nasuwa się konkluzja "po to walczyliśmy o demokrację aby dopuścić [...] do głosu"
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 31.07.2011, 15:03 · Zgłoś
CZY " O TAKE POLSKĘ WALCZYLI" : NIE wystarczy sama pamięć o przeszłości, należałoby też pamiętać o przyszłości - gdyż jak tak dalej pójdzie to Jasło zostanie miastem emerytów i budżetówki ...
Odpowiedz
-31
@ Pitor
dnia 31.07.2011, 10:39 · Zgłoś
Nic tak nie jest w POlsce hucznie obchodzone jak przykłady totalnej głuPOty i klęski (powstanie w Wawie), POwstanie wielkoPOlskie jedno z nilicznych zakończonych sukcesem nie jest. Chore
Odpowiedz
33
@ agent 009
dnia 31.07.2011, 15:16 · Zgłoś
A mnie nic tak nie poraża,jak przypadki totalnej głupoty takich osobników jak Pitor,czy raczej [...],który w każdym zdaniu szuka słów aby wyróżnić P i O. I to jest właśnie najbardziej chore.
Odpowiedz
5
@ tykająca bomba
dnia 30.07.2011, 21:45 · Zgłoś
I słusznie że zawyją, na ten dzień mam wyznaczony termin porodu, będzie jak znalazł:D
Odpowiedz
4
@ ppp
dnia 30.07.2011, 17:59 · Zgłoś
[...]...Do [...] myslacych jak józiek chcących kogokolwiek rozliczyc za Powstanie...Stalinowi i komunie sie nie udało -poczytajcie to się dowiecie dlaczego tak było-niemiecka okupacja była tragiczna ale sowiecka jeszcze gorsza.
Odpowiedz
4
@ józiek
dnia 31.07.2011, 10:46 · Zgłoś
Do ppp.To,że rosyjska okupacja była jeszcze gorsza,nie było warunkiem dostatecznym i wystarczającym aby wywoływać powstanie w sytuacji beznadziejnej i doprowadzić do całkowitego unicestwienia dużego miasta.Czytaj ze zrozumieniem.Okulicki znał ustalenia z Teheranu,znał podział stref wpływów.Do czego dążył ten watażka?Nad tym się zastanów.Liczył może na pomoc aliantów zachodnich?Liczył na miłosierdzie Stalina?Nie masz dobry człowieku żadnych argumentów i to jest pewne
Odpowiedz
2
@ marcin67ziomal
dnia 30.07.2011, 12:41 · Zgłoś
3 minuty to krótko, ale tyle aby każdy usłyszał
Odpowiedz
5
@ pamięć
dnia 30.07.2011, 11:41 · Zgłoś
Po co ten alarm? A rzeczywiście miesiąc bez alkocholu.
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 29.07.2011, 19:01 · Zgłoś
no to szefie dowalieś , total dno :D
Odpowiedz
9
@ warszawianka
dnia 29.07.2011, 18:53 · Zgłoś
Witam Wszystkich Jaślan,

a mnie ten pomysł bardzo się podoba, gdyż niezależnie od politycznych aspektów całej historii... ]

Powstanie Warszawskie jest dla mnie osobiście ważne, bo moja rodzina w nim uczestniczyła, ginęła i miała wiele śmiesznych, tragicznych i smutnych przygód... ale zawsze jak wyją syreny w Warszawie kręci mi się łza, widząc zamarłe na chwilę całe miasto... przypomina mi się wtedy Prababcia Babcia Ciocie Wójkowie Stryjowie... Moja Prababcia w tym szczególnym dniu wyjmowała proporczyk dla pamięci... kładła go zawsze na stole, w tamte dni modliła się właśnie do niego trzymając go w dłoni za m.in. córki które tam były, szły kanałami... i lubię w ten dzień pojechać pod pomnik Małego Powstańca i pomyśleć o tych którzy zginęli w imię wolnej Polski... niezależnie od całej polityki...

Dziękuję za taką inicjatywę, zwłaszcza że Warszawa i Jasło mają jedną datę wspólną - datę wyzwolenia.

Z poważaniem,
warszawianka

PS. proporczyk obecnie jest w Muzeum Powstania Warszawskiego... a Oni Wszyscy są na Powązkach...
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 01.08.2011, 19:44 · Zgłoś
I tu sie z toba w zupelnosci zgadzam.
Odpowiedz
-7
@ Józiek
dnia 29.07.2011, 16:19 · Zgłoś
A może tak rozliczyć wreszcie Okulickiego za wszczęcie powstania w sytuacji beznadziejnej?
Odpowiedz
7
@ heh
dnia 29.07.2011, 22:35 · Zgłoś
raczej trudno rozliczyć kogoś, kto od ponad pół wieku nie żyje, ale muszę się zgodzić z tym, że Powstanie Warszawskie było jednym wielkim zrywem głupoty - z rozkazu Himmler'a wszyscy mieszkańcy Warszawy (łącznie z kobietami i dziećmi) mieli zostać zabici, a miasto zrównane z ziemią, by cyt. "dać zastraszający przykład dla całej Europy". tak się też z resztą stało
Odpowiedz
2
@ Józiek
dnia 30.07.2011, 14:34 · Zgłoś
Do heh.Rozliczyć oczywiście przed frontem historii i zaniechać nadawania nazw Okulickiego ulicom i rondom.On już raz siedział na Łubiance,wyszedł z niej szczęśliwie po pakcie Majski-Sikorski.Przeszedł szlak z II-gim korpusem,potem powrócił do Anglii i po zrzuceniu W Warszawie namówił Bora do powstania.Na co liczył?Znał ustalenia w Teheranie/podział strefy wpływów aliantów/,wiedział co Stalin zrobił z akcją Burza,wiedział do czego zdolny jest Stalin.
Odpowiedz
-49
@ szef
dnia 29.07.2011, 12:07 · Zgłoś
Burmistrz Miasta Jasła
Szef Obrony Cywilnej
Miasta Jasła
Andrzej Czernecki jak on wojsku nie był hahahah
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 29.07.2011, 15:52 · Zgłoś
I dlatego cywilnej, szefie.
Odpowiedz
7
@ jaślanin
dnia 29.07.2011, 20:00 · Zgłoś
...żeby jeszcze zasługiwał na te wszystkie tytyły ! nie sztuka się tytułować trzeba jeszcze sobą coś prezentować a nie trzymać przestępców u Urzędzie i dawać przyzwolenie wstyd!!!
Odpowiedz
38
@ PESEL
dnia 29.07.2011, 22:09 · Zgłoś
szef,szew,to ty masz ale tylko na opakowaniu a jak nie znasz zasad organizacyjnych UM,to nie zabieraj głosu.
Odpowiedz
-24
@ dae3r3
dnia 29.07.2011, 11:54 · Zgłoś
Ja wsiądę w Auto i pojadę do Niemiec
Odpowiedz
2
@ meg
dnia 30.07.2011, 22:25 · Zgłoś
jedz z Bogiem. szerokiej drogi.
Odpowiedz
2
@ do meg
dnia 31.07.2011, 02:03 · Zgłoś
polaku słowianinie już flacha?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.