100 potrzebujących jaślan otrzymało świąteczne paczki
Niespełna 2 tysiące 700 zł uzbierali wolontariusze ze szkolnych kół PCK działających przy jasielskich szkołach w ramach cyklicznej zbiórki na paczki świąteczne dla ludzi starszych, chorych i samotnych. Pakunki trafiły już do potrzebujących.
Akcję tę organizujemy dwa razy do roku - przed Świętami Wielkanocnymi i Świętami Bożego Narodzenia. Za każdym razem przygotowujemy 100 paczek, które trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Jasła. Za wytypowanie 70 osób, którym w pierwszej kolejności należy się wsparcie odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle, gdyż zbiórka organizowana jest przez nas przy finansowym udziale Urzędu Miasta - powiedziała nam Krystyna Długosz, kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Jaśle.
W paczkach, dostarczonych przed kilkoma dniami najbardziej potrzebującym jaślanom przez młodzież ze szkolnych kół PCK działających przy Gimnazjum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym oraz II Liceum Ogólnokształcącym znalazły się artykuły spożywcze, m.in. konserwy, słodycze czy napoje. Jako świąteczny dodatek do pakunków dodawane były stroiki, sporządzone uprzednio przez uczestników organizowanego przez Rejonowy Oddział PCK w Jaśle konkursu plastycznego. Jego zwyciężczynią została Zuzanna Leja, uczennica Szkoły Podstawowej w Dębowcu. Stroiki przekazane zostały również szefom instytucji współpracującym z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Co motywuje młodych ludzi do angażowania się w działania mające na celu pomoc ludziom będącym w potrzebie? Chciałabym przyczynić się do tego, by na ich twarzach czasem zagościł uśmiech - mówi nam Pola Gołębiowska, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Nasza rozmówczyni dołączyła do Polskiego Czerwonego Krzyża niecały rok temu. Staram się zachęcać znajomych, by również nie pozostawali bierni na potrzeby innych ludzi i uczestniczyli w różnego rodzaju akcjach, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi - dodaje.
W imieniu rejonowego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża chcę serdecznie podziękować Urzędowi Miasta w Jaśle za coroczne wspieranie tej akcji jak również wszystkim osobom, które przekazały na jej rzecz choćby najmniejszy datek. Zapewniam, że każdą złotówkę pożytecznie i uczciwie wykorzystaliśmy. Puszki z zebranymi pieniędzmi jak co roku były otwierane komisyjnie w obecności młodzieży, a zebrana kwota została zapisana w protokole - mówi Krystyna Długosz.
Podczas akcji zebrano 2665,81 zł.
Jakub Hap
