Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

11 mln dla powodzian z Podkarpacia

6
W Jaśle od rana trwa akcja ratunkowa. Uczestniczy w niej blisko 700 strażaków z Podkarpacia, a ich działania polegają przede wszystkim na wypompowywaniu wody z piwnic budynków mieszkalnych.

Przed południem Jasło odwiedził również wojewoda Mirosław Karapyta. Przebywał na terenach najbardziej dotkniętych powodzią: Gądkach i osiedlu Szajnochy. Zaoferował także pomoc, przede wszystkim finansową.


- Jeżeli jest zapotrzebowanie na środki przy prowadzeniu akcji powodziowej, to samorządy natychmiast mogą wnioskować o ich przyznanie. Jeżeli trzeba będzie 100 tys. zł to będzie 100 tys. zł. Jeżeli trzeba będzie uruchomienia większych środków, to zaliczkowo można te pieniądze przekazać dla samorządu na prowadzenie akcji przeciwpowodziowej – powiedział Mirosław Karapyta. Powodzianom przyznawane są także jednorazowe zasiłki w wysokości 6 tys. zł.


Z kolei strażacy usuwają cały dzień skutki powodzi. - Na Gądkach działa 5 plutonów i 15 jednostek OSP oraz około 30 pomp szlamowych. Dodatkowo 12 pomp o dużej wydajności zostało skierowanych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Od wczoraj pracuje także pompa szlamowa na dużej oczyszczalni w Jaśle, żeby ją przywrócić do użytku – mówi Wiesław Latoszek, komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Zapewnia także, że powodzianie mogą liczyć na środki czystości.  

(kp)

Reklama

Komentarze: 6

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ey
dnia 07.06.2010, 17:52 · Zgłoś
A policja przyszła, owszem i kazała się ewakuować, tylko nie powiedzieli mi - dokąd. [...] taką ewakuację i taką pomoc.
Odpowiedz
0
@ xox
dnia 06.06.2010, 22:29 · Zgłoś
a jakby tak gmina pomogla z placeniu rachunkow za prad, gaz i telefon-zeby powodzianie nie musieli sie o to martwic.....a komp. telef. tez moglyby popdarowac rachunki tel na mc lub 2 aby powodzianie mogli sobie wszystko pozalatwiac i nie martwic sie o wysokosc rachunku telef. mysle, ze to dobre pomysly....
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.06.2010, 20:26 · Zgłoś
11 mil ijeszcze dwa zera
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec
dnia 06.06.2010, 20:02 · Zgłoś
Świetna postawa strażaków ! Naprawdę jest im za co dziękować ! Tylko brawa dla naszych jasielskich strażaków !
Odpowiedz
0
@ mały
dnia 06.06.2010, 19:44 · Zgłoś
Troche nie na temat. Brawo dla [...] za doskonałą koordynację ruchu. To są ***!!! Skrzyżowanie graniczna - grunwaldzka - żółków blokada niczym przy jakiejś epidemi, a wystarczyłoby poinformować kierowcę gdzie nie jechać albo wytłumaczyć objazd. A nie postawili młodego i dowody mu pokazywać trzeba było, a kolegów puszczał! A dzisiaj tzn. niedziela przy skrzyżowaniu na dębowiec stał taki biedny auto mu wzieli i ani stołka nie zostawili, smsa se pisał, po co tam stał? nie wiem.
Odpowiedz
0
@ krakowianka z topoli
dnia 06.06.2010, 18:10 · Zgłoś
dziękujemy Wam wszystkim za pomoc... wiem ze każdy sie stara jak może. Mam pytanie czy może kotś napisac jaka jest obecnie sytuacja w Topolinach? bardzo bym prosiła również o zdjecia jesli by byly możliwe.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.