Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

11 zarzutów za strzelanie do okien (VIDEO)

45

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z broni pneumatycznej m.in. do  witryn sklepów i samochodów. Niszcząc szyby w oknach, spowodowali straty na blisko 10 tys. zł. Podejrzani łącznie usłyszeli jedenaście zarzutów. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

Policjanci z wydziału kryminalnego rozwiązali sprawę, nad którą pracowali w ostatnich tygodniach. Funkcjonariusze prowadzili czynności w sprawie kilkunastu uszkodzeń szyb m.in. w samochodach oraz witrynach placówek usługowo-handlowych na terenie Jasła. Wszystko wskazywało na to, że do uszkodzeń dochodziło w wyniku oddanych strzałów z broni pneumatycznej. Hipotezę tą potwierdziły znalezione podczas oględzin miejsca jednego ze zdarzeń stalowe śruty.

Podjęte w tej sprawie czynności przyniosły rezultat w ubiegłym tygodniu. Policjanci na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. Funkcjonariusze weszli do domów 19 i 25-letniego mieszkańca Jasła. Ich podejrzenia potwierdziły się. W czasie przeszukania w mieszkaniu jednego z podejrzanych zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, pojemnik wypełniony śrutami oraz zasilajace broń kapsuły z gazem. U drugiego również znaleźli pistolet i pozostałe akcesoria. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek pistolet pneumatyczny kupił początkiem września. Chcąc wypróbować jego moc, spacerując po mieście strzelał do przypadkowo wybranych okien budynków. Pistoletem pochwalił się koledze, który również zapragnął mieć taki gadżet. Po jego zakupie, 19-latek  postanowił w ten sam sposób wypróbować jego działanie strzelając do witryn i szyb samochodów.  

Podejrzani usłyszeli łącznie jedenaście zarzutów uszkodzenia mienia. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstw. Obaj byli już wcześniej notowani przez Policję. Młodszemu z nich grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, jego starszemu koledze do siedmiu lat i sześciu miesięcy ponieważ zarzucanych mu czynów dokonał w warunkach recydywy.

KPP Jasło

Reklama

Komentarze: 44

Dodaj komentarz Widok:
1
@ dasaa
dnia 25.09.2012, 19:32 · Zgłoś
Poszczelali sobie w szyby i mysla ze sa wielcy.
Popisac sie chcieli to niech teraz maja za swoje .
Odpowiedz
0
@ (L)egia
dnia 22.09.2012, 20:35 · Zgłoś
No tak już jest, że jeden będzie s[...]ł po autach a drugi strzelał do okien.
Odpowiedz
8
@ harry
dnia 20.09.2012, 14:20 · Zgłoś
osobiście jestem dla nich za 15stoma latami w zakładzie karnym ale połączonego z pracą w kopalni na przodku za 40% uposażenia górniczego (z tego 35% na pokrycie kosztów ich utrzymania i odszkodowań za zniszczenia, a tylko 5% dla nich) i bez prawa do wcześniejszej górniczej emerytury, a emeryturka po 67roku i tylko tyle ile składek odprowadzą bez dopłacania z budżetu. Tak się niszczy [...], a po robocie do więzienia i tak codziennie przez 15lat , węgiel stanieje bo robota będzie tańsza a i dopłaty do górniczych emerytur zmaleją i lumpy zajęte robotą nie będą się [...] po kraju
Odpowiedz
2
@ jaś
dnia 20.09.2012, 08:34 · Zgłoś
tak się objawiają bezstresowe wychowania,róbta co chceta !!!
Odpowiedz
1
@ Terminator 4
dnia 20.09.2012, 01:49 · Zgłoś
Mojemu kuzynowi wyjeali szybę w aucie. Powybijać zęby i puścić wolno, szybko im nie odrosną:)
Odpowiedz
0
@ to bylem ja!
dnia 19.09.2012, 21:07 · Zgłoś
do Sanoka z nimi niech ich tam dobrze [...] taka kare dla nich! hahaha!!!
Odpowiedz
0
@ tomek
dnia 19.09.2012, 19:57 · Zgłoś
no sama patologia w tym jasle buhahha i [...]eeee
Odpowiedz
0
@ Rimtimtim
dnia 19.09.2012, 19:54 · Zgłoś
hehe to gady są
Odpowiedz
10
@ MazurskiBizon
dnia 19.09.2012, 18:56 · Zgłoś
Powinni działanie broni wypróbowac na swoich durnych [...].Pomysłowość odwrotnie proporcjonalna do intelektu.Ktos z szacownych forumowiczów zna nazwiska pseudonimy lub cos co pozwoliłoby zidentyfikować te ominięte przez system edukacji [...] w ciele gibona wąskonosego?
Odpowiedz
3
@ zomo
dnia 19.09.2012, 17:56 · Zgłoś
jeszcze raz mówię [...] i wąskie drzwi ,dajcie mi zdjęcia tych [...] to sam z nimi zrobię porządek i będzie spokój raz na zawsze
Odpowiedz
-4
@ :)
dnia 19.09.2012, 17:12 · Zgłoś
a teraz policja pobawi się zabawkami , czy to crosman c 11 dobrze się z niego strzeka.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 26.09.2012, 15:19 · Zgłoś
tak to c11 :]
Odpowiedz
-9
@ aa
dnia 19.09.2012, 16:22 · Zgłoś
Jaka broń?
USTAWA o broni i amunicji określa ,że bronią jest wiatrówka pow.17J energii a te Crosmanowskie zabawki maja 1-2J. Raz ,że Policja wprowadza w błąd używając pojęcia broń , a dwa by zabiera głos trzeba troszkę wiedzieć o czym się mówi.
Odpowiedz
5
@ Blue
dnia 19.09.2012, 16:37 · Zgłoś
jaka "zabawka" [jak sam ją nazwałeś] by to nie była, jakby trafili w kogoś, mogliby mu zrobić krzywdę, więc daruj sobie najeżdżanie na policję...
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 19.09.2012, 19:52 · Zgłoś
taaa. 1-2 D[...] to szyby nie rozbije z odległości... Poza tym może mieli stuningowane, skąd wiesz...
Odpowiedz
5
@ POLAK????????
dnia 19.09.2012, 16:15 · Zgłoś
1.a gdzie oni mogli kupić broń?
2.a jak by strzelali do ludzi?
3. kara nie adektwatna do czynu
4.a jak wyjda z [...] to beda [...]...?
5. co się dzieje w tej polsce?
KOSZMAR...
Odpowiedz
4
@ wojtq
dnia 19.09.2012, 16:03 · Zgłoś
I w takim przypadku jestem za zmianą przepisów odnośnie posiadaniem broni. Jak by wystawił tę swoją pukawkę w moją stronę i strzelił ze śruta to bym mu posłał kawałek ołowiu w ramach obrony własnej. Drugi raz by nie strzelił.
Odpowiedz
-3
@ asa
dnia 19.09.2012, 15:44 · Zgłoś
sie [...] ludzie bawia ;d
Odpowiedz
12
@ ...
dnia 19.09.2012, 15:15 · Zgłoś
Normalka!! Siedzi na mamusi garnuszku nie rób francowaty jeden z drugim w bloku! to mu sie głupoty tego pustego łeba trzymaja!! zaczynaja od szyb a zaraz do ludzi beda strzelać.. coraz gorzej w tym Jaśle sie dzieje!
Odpowiedz
-15
@ aa
dnia 19.09.2012, 12:39 · Zgłoś
To ,że [...] to fakt, ale Policja skoro ona pisała ten artykuł powinna przeczytać sobie definicje BRONI PNEUMATYCZNEJ i nie wprowadzać czytających w błąd. To były zabawki na sprężony w tym przypadku dwutlenek węgla, a nie BROŃ jak napisano.
Skoro jest to organ służący do egzekwowania prawa to niech zgodnie z prawem przedstawia fakty.
Odpowiedz
10
@ dino
dnia 19.09.2012, 12:46 · Zgłoś
Nie ośmieszaj się.
Odpowiedz
16
@ zomo
dnia 19.09.2012, 12:01 · Zgłoś
[...] i wąskie drzwi
Odpowiedz
15
@ www...
dnia 19.09.2012, 10:53 · Zgłoś
i znowu oni...
może poszliby w końcu siedzieć za poprzednie występki?
Odpowiedz
4
@ harry
dnia 20.09.2012, 14:24 · Zgłoś
to zależy czy sędzia dostanie telefon z właściwej kancelarii i jakie będą dyspozycje, patrz sprawa Amber Gold i prowokacja z prezesem sądu w bodajże gdańsku
Odpowiedz
-4
@ xxx
dnia 19.09.2012, 10:51 · Zgłoś
Haha wiedziałem, że o tym napiszą...
Odpowiedz
16
@ Tx
dnia 19.09.2012, 10:41 · Zgłoś
Na ciężkie roboty i niech odpracują wszystkim z nawiązką!
Tożsamość ujawnić na facebooku albo w lokalnych mediach, żeby wiedzieli co to jest odpowiedzialność za swoje czyny.
Odpowiedz
14
@ czarna
dnia 19.09.2012, 11:16 · Zgłoś
Zgadza się na roboty...bo do więzienia szkoda,bo tylko za nasze pieniążki będą mieli wikt i opierunek za darmo.a roboty dla takich jest dość.np zamiatanie ulic,koszenie poboczy oto,aż do momentu,aż odrobia w/ wymieniona kwotę.
Odpowiedz
12
@ nn
dnia 19.09.2012, 10:40 · Zgłoś
a pruszków na wolności
Odpowiedz
15
@ BB king
dnia 19.09.2012, 11:00 · Zgłoś
Właśnie i tu jest nasza polska sprawiedliwość i mała szkodliwość czynu niby bo są pieniądze i znajomości jest i WOLNOŚĆ !!!
Odpowiedz
10
@ anonim
dnia 19.09.2012, 10:24 · Zgłoś
żal mi gości bez kitu głupota ludzka nie zna granic o to przykład co za [...]
Odpowiedz
24
@ tarzan-zan
dnia 19.09.2012, 10:12 · Zgłoś
no tak, bo nie dało się wypróbować gdzieś za domem na pustych butelkach, albo na jakimś śmietnisku tylko trzeba było po oknach strzelać żeby wypróbować... Mają szczęście że w nikogo nie trafili...
Odpowiedz
16
@ łodyniec
dnia 19.09.2012, 12:31 · Zgłoś
mają szczęście że nikt ich nie złapał ,bo mogło by się to dla nich tragicznie skończyć...
Odpowiedz
50
@ Gal Anonim
dnia 19.09.2012, 09:29 · Zgłoś
Za jaja i na latarnie!
Odpowiedz
47
@ ta
dnia 19.09.2012, 09:25 · Zgłoś
taa grozi im a nie dostaną nic albo jakąś śmieszną grzywnę znowu wyjdzie mała szkodliwość itp
Odpowiedz
17
@ www...
dnia 19.09.2012, 10:54 · Zgłoś
dokłądnie, znow im sie uda...
Odpowiedz
88
@ Blue
dnia 19.09.2012, 09:12 · Zgłoś
ale [...]...
Odpowiedz
59
@ dfdfd
dnia 19.09.2012, 11:34 · Zgłoś
nie obrażaj [...]... ci goście się zniżyli do jeszcze niższego poziomu
Odpowiedz
-7
@ ee
dnia 19.09.2012, 14:30 · Zgłoś
Tak, dauny.
Odpowiedz
-35
@ [...]
dnia 19.09.2012, 14:50 · Zgłoś
[...] to jesteś Ty
Odpowiedz
27
@ zdziwiony
dnia 19.09.2012, 19:41 · Zgłoś
Jeden niezbyt wyuczony człowiek porównuje przestępców do osób cierpiących na zespół downa i ma same pozytywne oceny komentarza a ten kto takie porównanie krytykuje dostaje minus od 12 [...]. Jasło to jednak [...].
Odpowiedz
11
@ tarzan-zan
dnia 19.09.2012, 19:49 · Zgłoś
Tak to już tutaj jest... napiszesz mądrze i cię zminusują. Zabłyśniesz głupotą albo wulgarnością i nienawiścią i dostaniesz plusy...
Odpowiedz
14
@ SzczepanKulczak
dnia 19.09.2012, 20:06 · Zgłoś
Nie Jasło, tylko osobnicy przebywający na tym forum.Obrzucanie sie przezwiskami typu "Ty daunie" , "Ty [...]" to taka rozrywka na coraz zimniejsze wieczory.Artykuł jaki by nie był to tylko pretekst.Dopiero jednen czy drugi gagatek musiałby sie zmierzyc z problemem zespołu downa w obrębie swojej rodziny to skończyłoby głupkowate komentarze w sekundzie.
Odpowiedz
-5
@ Astor51
dnia 20.09.2012, 10:33 · Zgłoś
Wara od Osobnicy!!!
Odpowiedz
0
@ Młody z Dębowca
dnia 03.10.2012, 09:43 · Zgłoś
W ocenie tego komentarza widzę dużo... ironii (+11 :D )
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.