Strona główna

14-latki uratowały poszkodowanego w pożarze. "Nie czujemy się bohaterkami"

76
Napisany dnia: 16.03.2015, 06:00 , Tagi: Brak

Niezwykle dzielną postawą wykazały się dwie gimnazjalistki z Bączala Górnego k. Jasła. Małgosia i Weronika, będąc świadkami pożaru, nie przestraszyły się płomieni i ruszyły na pomoc poparzonemu mężczyźnie.

Małgosia i Weronika w miejscu, gdzie udzieliły pomocy panu Kazimierzowi

Do zdarzenia, w którym Małgosia Kupczyk i Weronika Wojdyła udowodniły, że mimo młodego wieku nie brakuje im odwagi i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, doszło w zeszłoponiedziałkowe popołudnie. Po odbyciu nauk w ramach szkolnych rekolekcji wielkopostnych czternastolatki spotkały się, by wspólnie pojeździć na rolkach. Około godziny 14.30, znajdując się na drodze prowadzącej w kierunku Jabłonicy, w oddali zauważyły unoszący się dym. Bez chwili wahania ruszyły w jego kierunku. Jak się okazało, na brzegu lasu, położonego w bliskim sąsiedztwie cmentarza z okresu I wojny światowej, z dala od domostw, wybuchł pożar.

- Gdy byłyśmy już blisko na jezdnię wybiegł jakiś pan. Krzyknął do nas, że kilkadziesiąt metrów od drogi między drzewami leży poparzony ogniem człowiek. Wskazał nam to miejsce. Sam, jako, że nie miał przy sobie telefonu, pobiegł, by sprowadzić pomoc. - relacjonuje przebieg zdarzeń Weronika.

Dziewczęta były zaskoczone sytuacją, zachowały jednak trzeźwy umysł. Miały świadomość, że prośba o pomoc może być jedynie pretekstem, z wykorzystaniem którego ktoś mógł chcieć zwabić je do lasu. Gdy jednak nastolatki ostrożnie zbliżyły się w stronę wskazanego miejsca, ich obawy zostały rozwiane. Zostawiły rolki w fosie i zaczęły działać.

Małgosia zadzwoniła po służby ratunkowe, a następnie zaczęła instruować ich kierowców, jak mają jechać. Jej koleżanka czuwała w tym czasie nad poszkodowanym 74-latkiem  później okazało się, że  to  Kazimierz S., mieszkaniec Bączala Górnego. Mężczyzna leżał w odległości około dwóch metrów od ognia, który dopiero się rozprzestrzeniał.

- Ten pan był przytomny. Prosił, bym ściągnęła mu buta, jednak sznurówki miał zawiązane na guzek i nie dałam rady. Zaproponowałam mu chusteczkę, by mógł zasłonić nią twarz przed dość mocnym dymem. Gdy przybiegło do nas dwóch chłopaków chciałam wyjść z lasu przez ścieżkę, którą przyszłam. Przy niej płonęło jednak drzewo, i musiałam wybrać inną drogę. - mówi Małgosia, która również czuwała przy panu Kazimierzu.

Dziewczęta nie bały się płomieni. Dziś mówią, że wówczas zwyczajnie o nich nie myślały. 

Zanim poparzony mężczyzna mógł zostać objęty specjalistyczną opieką, a pożar ugaszony przez strażaków, musiało minąć trochę czasu. W drodze na miejsce zdarzenia służby ratunkowe pobłądziły – cały czas były jednak w kontakcie z gimnazjalistkami, które informowały je, w którą stronę mają się kierować. W międzyczasie pożar się rozprzestrzenił, przyciągnął więcej ludzi. Gdy ranny mężczyzna trafił już w ręce ratowników, dziewczęta wróciły do domów.  

„Nie zrobiłyśmy nic wielkiego”

Małgosia i Weronika nie czują się bohaterkami. Podkreślają, że działania, jakie podjęły, były stosowne do okoliczności.

- Jako, że zostałyśmy z tym panem same, czułyśmy się za niego odpowiedzialne. Zrobiłyśmy swoje i oddaliłyśmy się stamtąd. Nie było naszym celem, żeby to wszystko się rozeszło. - twierdzą skromnie, dziwiąc się wywołanym wokół nich szumem.

Zasłużyły na nagrodę

Wzorową postawę dziewcząt głęboko docenia grono pedagogiczne Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym, do której obydwie uczęszczają.  

- Jesteśmy dumne, że mamy takie uczennice. Zdecydowały się pomóc potrzebującej osobie pomimo grożącego im niebezpieczeństwa. To nie było łatwe, zwłaszcza, że działały w stresie. - podkreśla Katarzyna Czerkowicz, wychowawczyni gimnazjalistek.

Wedle zapewnień Izabeli Maduzi, dyrektor placówki, Małgosia i Weronika zostaną nagrodzone.

- Działanie dziewcząt było bohaterskie. To sukces nie tylko ich samych, gdyż wynika on również z tego, co wyniosły z domu czy szkoły. Wszyscy jesteśmy dumni i pragniemy dać temu wyraz. Chcemy, żeby dziewczęta otrzymały nagrodę godną tego, co zrobiły. Może dofinansujemy im wyjazd na wycieczkę szkolną? Uczulamy naszych uczniów, żeby nie byli obojętni na potrzeby innych, żeby mieli w sobie odwagę cywilną. Te uczennice dały piękny przykład takiej postawy. - mówi dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.

Od lewej: Katarzyna Czerkowicz, Małgosia Kupczyk, Weronika Wojdyła, Izabela Maduzia

Wszystko wskazuje na to, że za swoje dzielne zachowanie Małgosia i Weronika zostaną również nagrodzone przez wójta gminy Skołyszyn – na skutek zabiegów Stanisława Święcha, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle.

- Gdyby nie te dziewczyny, poszkodowany mężczyzna mógłby nie przeżyć. – mówi nam Stanisław Święch.

Gimnazjalistki nagrodził już proboszcz miejscowej parafii, który nagłośnił sprawę. Obydwie otrzymały od niego pamiątkowe książki.

Obrażenia, jakich doznał w pożarze 74-latek, są bardzo rozległe. Mężczyzna przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Terapii Wschodniego Centrum Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Wszystko wskazuje na to, że do nieszczęścia doszło na skutek wypalania traw – mieszkańcy Bączala Górnego i okolic podkreślają, że ogień na łąkach przy których doszło do pożaru był podkładany od soboty. Nie wiadomo, czy za działaniem tym stał sam poszkodowany, czy próbował on jedynie gasić płomienie.

Budynki Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.
To tutaj Małgosia i Weronika uczą się w pierwszej klasie gimnazjum

Wypalanie traw i zarośli jest nie tylko szkodliwe oraz niebezpieczne, ale również prawnie zakazane. 

- Ustawa o ochronie przyrody zabrania wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin. Osobom, które popełnią to wykroczenie grozi kara grzywny lub aresztu. Jeżeli w następstwie wypalania dojdzie do zniszczenia mienia, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast w sytuacji, kiedy pożar zagrozi życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach zagrożenie karą wzrasta aż do 10 lat pozbawienia wolności. - mówi w rozmowie z naszym portalem komisarz Łukasz Gliwa z jasielskiej policji. 

Wypalanie traw stanowi często przyczynę pożarów.

- Jeśli ogień wymknie się spod kontroli, o co nietrudno nawet przy słabym wietrze, płoną nie tylko łąki, lasy, ale i zabudowania. Osoby, które wypalają roślinność, narażają swoje zdrowie i życie. Niestety co roku na skutek takich działań w płomieniach lub w wyniku zaczadzenia giną też ludzie. - dodaje nasz rozmówca.

Należy pamiętać, że stanowiące konsekwencje wypalania traw chmury dymu mogą ograniczać widoczność, a przez to wpływać na bezpieczeństwo na drogach i być przyczyną kolizji i wypadków. Osobom, których działanie sprowadzi takie zagrożenie, grożą sankcje karne.

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ czesio
dnia 16.03.2015, 06:08
Ocena
komentarza:
91
Brawo dla Dziewczyn!!!
@ BOHATERKI-BUAAHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
dnia 16.03.2015, 12:53
Ocena
komentarza:
-38
krzyz zasługi buahhhaaaaaaaaaaaaaaaa-zenucha
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 16:54
Ocena
komentarza:
13
Dokładnie :P
@ cenzura
dnia 16.03.2015, 19:50
Ocena
komentarza:
-31
***
I tu apeluje do władz samorządowych
Nagroda dla DZIEWCZYNEK !!!
***
@ rojoZZZ
dnia 16.03.2015, 20:50
Ocena
komentarza:
-1
Chodzę z nimi do szkoły. Nie wykazywały się odwagą, więc tym bardziej szacun.
@ xxx
dnia 16.03.2015, 06:36
Ocena
komentarza:
69
Brawo, oby więcej takich ludzi. Szkoły powinny bezwzględnie uczyć udzielania pierwszej pomocy
@ rh
dnia 16.03.2015, 06:36
Ocena
komentarza:
53
Brawo dziewczyny, brawo rodzice. Pozdrawiam
@ dragoness
dnia 16.03.2015, 07:05
Ocena
komentarza:
-56
Brawo dla dzielnych dziewczynek. Swoją drogą, zaczyna się również działalność bezmózgów lubiących bawić się ogniem.
@ z. do dragoness
dnia 16.03.2015, 08:28
Ocena
komentarza:
81
Tu też Naczelna Trollica Kraju zabiera głos, wstyd.
@ zuzia
dnia 16.03.2015, 10:13
Ocena
komentarza:
-77
Inny pielęgniarz dał smartfonik? Robisz sie gościu nudny, a plusy dają ci inni chorzy.
@ ada
dnia 16.03.2015, 11:32
Ocena
komentarza:
65
Nie jest nudny, ma rację. A " innych chorych " to szukaj u siebie w rodzinie.
@ buba
dnia 16.03.2015, 11:55
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zuzia
dnia 16.03.2015, 12:51
Ocena
komentarza:
-66
Przecież bezmózg to prawda, nie obraza? I zatrudnianie do pisania durnych komentarzy i wstawiania minusów to też prawda.
@ zuzia
dnia 17.03.2015, 10:09
Ocena
komentarza:
-44
Tylko trzeba mieć IQ większe niż numer buta.
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee.
dnia 17.03.2015, 11:32
Ocena
komentarza:
6
"dragoness" propsy dla ciebie :D a co do jego "wielbicieli" to : Prawda w oczy kole :* POZDRO 600
@ vts
dnia 16.03.2015, 07:43
Ocena
komentarza:
16
Super Dziewczyny !!! :)
@ łodyniec
dnia 16.03.2015, 08:45
Ocena
komentarza:
7
to się chwali :D

łohohohoohhohohohho
@ Pit
dnia 16.03.2015, 09:09
Ocena
komentarza:
7
Brawo dziewczyny.
@ aaaauuuuuuuuuuuuu
dnia 16.03.2015, 09:51
Ocena
komentarza:
12
Dziewczynki zachowały się tak. jak zachowałby się każdy przyzwoity człowiek. Same to mówią i dobrze, że taki stosunek mają do zdarzenia.
Ten artykuł polecam tym, którzy na forum wylewają kubły pomyj na młodych ludzi.
A tak nawiasem mówiąc - ile jeszcze ludzi musi zginąć, aby zaprzestano wypalania traw na wiosnę?
@ swiadek
dnia 16.03.2015, 10:02
Ocena
komentarza:
28
Jednak jest totroche wyolbrzymione. Połowa zaslug jest innych ludzi niż dziewczynek. Nie pokrywa sie to z rrzeczywistością...
@ ktoś
dnia 16.03.2015, 10:11
Ocena
komentarza:
-9
to opisz jak było naprawdę wg. Ciebie, i tez Cię pochwalimy!!!
@ swiadek
dnia 16.03.2015, 10:27
Ocena
komentarza:
27
Służby pokierował dopiero strażak z poboiskiej osp bo wszystkie były w Jabłonicy. A takie udzielanie pomocy w przypadku oparzenia ze sciągana jest skora razem z ubraniem to ja podziękuję. Postawiłbym na lekcje z pierwszej pomocy a nie artykuły teraz polowa nastolatków bedzie chciala sie poczuć jak bohaterzy i pojdzie tam gdzie może im to zagrażać lub narazić na utrate zdrowia czy życia.
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 17:05
Ocena
komentarza:
26
Popieram, A poza tym kto przy zdrowych zmysłach nie patrzy w pierwszej kolejności na swoje zdrowie :o To bardzo ważna zasada pierwszej pomocy , a dziewczyny jak same powiedziały nie zwracały uwagi na płomienie :D
@ aaaaaa
dnia 17.03.2015, 09:18
Ocena
komentarza:
-22
Nie obrażając "swiadka" czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po pierwsze gdzie jest napisane że dziewczyny ściągały ubranie z tego człowieka ? to cytat z tego artykułu "Ten pan był przytomny. Prosił, bym ściągnęła mu buta, jednak sznurówki miał zawiązane na guzek i nie dałam rady."
@ czarna
dnia 16.03.2015, 10:08
Ocena
komentarza:
-8
chwala sie dziewczyny bo chca zostac bochaterkami
@ łodyniec
dnia 16.03.2015, 10:12
Ocena
komentarza:
-12
idź do szkoły dziecinko i naucz się pisać po polsku :D

łohoohhohohohhohohoh
@ jo
dnia 16.03.2015, 12:11
Ocena
komentarza:
-19
Dobrze że nie takie bohaterki jak Ty naucz się pierwsze pisać. Brawo dziewczyny!!!
@ widz
dnia 16.03.2015, 10:20
Ocena
komentarza:
27
Weszły w ogień ratować a gdyby tak same zostaly poparzone? Troche zabraklo tu czegoś
@ +
dnia 16.03.2015, 10:47
Ocena
komentarza:
-2
Brawa za postawę :)!
@ koles
dnia 16.03.2015, 10:54
Ocena
komentarza:
51
a proboszcz z bączala na kazaniu mówił ze to cud ze mu sie las nie zjarał. nie wspominając nic o ciezkich poparzeniach starszego pana i o dzielnych dziewczynach. tak trzymać.
@ Rabbe
dnia 16.03.2015, 11:25
Ocena
komentarza:
6
Cool story bro...
Jednak zachowajmy zdrowe proporcje, bo w dzisiejszych czasach prawdziwi bohaterowie to raczej przewijają pieluchy swoim niedołężnym rodzicom, spędzają czas przy łóżkach swoich ciężko chorych dzieci lub podają morfinę by usmierzyć ból swoim ciężko chorym bliskim...dzień po dniu...bez rozgłosu...zapomniani.
@ ...
dnia 16.03.2015, 11:41
Ocena
komentarza:
-2
Wyrazy szacunku dla dziewczyn.
gratulacje dla rodzicow za wzorowe wychowanie.
w dzisiejszych czasach to wyjatek...
pozdrawiam
@ <<<
dnia 16.03.2015, 19:31
Ocena
komentarza:
16
Masz racje nie zawsze pali się las hehe
@ co zaaa
dnia 17.03.2015, 12:33
Ocena
komentarza:
-2
Ciekaw jestem kto z Was tak chętnie komentujących - że to nic wielkiego - widział poparzonego w pożarze człowieka.
@ *=
dnia 16.03.2015, 12:49
Ocena
komentarza:
0
brawo dla dziewczyn
@ Dumny Jaślanin
dnia 16.03.2015, 13:53
Ocena
komentarza:
-2
Brawo dla dzielnych dziewcząt! Dały wspaniały przykład innym ;)
@ ...
dnia 16.03.2015, 17:22
Ocena
komentarza:
-2
jestem pełna podziwu dla dziewczynek - życzyłabym każdemu negatywnie nastawionemu człowiekowi do tego artykułu - takiej odwagi i trzeźwości umysłu widząc człowieka poparzonego i rozprzestrzeniający się ogień ...
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 18:13
Ocena
komentarza:
24
A teraz... a z resztą...
Po pierwsze primo:
Gdzie byli rodzice?!
Po drugie primo:
Gdzie w skarpetkach do pożaru skoro rolki rzuciły na fosę :D pozrdo 600 (mała dygresja)
Po trzecie primo ultimo :
Co to za ściąganie ubrań z poszkodowanego tym bardziej poparzonego :o Co z tego że chciał, tym zajmują się wykwalifikowani ludzie!!
Czy to jest ku**a jasne żołnie... wróć... Czy to jest jasne ?!
@ aaaauuuuuuuuuuuuu
dnia 17.03.2015, 07:58
Ocena
komentarza:
9
Wspaniała ironia na większość komentarzy ukazujących się na tym portalu, ale jak widzę po ocenach nie zakumano
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee.
dnia 17.03.2015, 10:14
Ocena
komentarza:
19
Do aaaauuuuuuuuuuuu :) Albo nie zrozumiano o co w tym kraju nie trudno albo sprawa już ucichła tak jak napisałem i nikt sensowny już nie ocenia. Mniejsza o to , cieszę się że ktoś dostrzegł moje poczynania :) jestem miło zaskoczony i dziękuje. Pozdrawiam.
@ buu
dnia 16.03.2015, 19:07
Ocena
komentarza:
25
Dziewczynki dziewczynkami brawo za odwagę, ale po co od razu kłamać, że one wyciągnęły poszkodowanego skoro to nie prawda? Dlaczego nie są podawane prawdziwe informację tylko zawsze tak by było kolorowo? Ciężko napisać tak jak było naprawdę? Widząc tyle bujd w tym artykule, portal społecznościowy jakim jest "Jasło4u" nie jest dla mnie wiarygodny i prawdomówny.
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 20:31
Ocena
komentarza:
29
Popieram. Zawsze muszą wszystko ubarwić a to tylko dla fejmu portalu "Jasło4u" no i jeszcze przy okazji szkoła... a ch*j i tak za tydzień nikt o tym nie będzie pamiętał, pozdro 600
@ jo
dnia 16.03.2015, 19:07
Ocena
komentarza:
55
Nauczycielki się lansują. Brawo.
@ belfer
dnia 17.03.2015, 08:43
Ocena
komentarza:
49
Nie wiem czy to lans czy obciach ?
@ ktos
dnia 16.03.2015, 19:39
Ocena
komentarza:
47
Niech szkoła postawi na lekcje z pierwszej pomocy a nie promowanie się w artykułach. Sciąganie odzieży z oparzonego to raczej nie na miejscu i nie zwracanie uwagi na ognie. A gdyby tak one też by byly poparzobe. Nie na czym sie chwalić...
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 20:52
Ocena
komentarza:
49
Otóż to. Każda szanująca się placówka oświatowa powinna o tym wiedzieć!!!
@ ktośia
dnia 16.03.2015, 19:46
Ocena
komentarza:
-27
boże co za ludzie co za kraj co by się nie zrobiło dobrego to zawsze znajdziecie coś do oblania pomyjami wstydddddd
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 21:12
Ocena
komentarza:
21
Od kiedy prawda to pomyje tak twierdzi niesławny "TVN" POZDRO 600 :*
@ Magda
dnia 16.03.2015, 19:48
Ocena
komentarza:
-12
Super DZIEWCZYNY!!!
Wielkie gratulacje!!!
Wielka odwaga!!!
@ <<<
dnia 16.03.2015, 20:19
Ocena
komentarza:
18
Z niektórych komentarzy wynika że wszyscy cieszą się że palił się las bo dzięki temu dziewczyny mogły zostać bohaterkami a prawie nikt nie wspomniał o osobie która ucierpiała w tym wypadku możliwe że nie przeżyje jego stan jest bardzo ciężki.
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee
dnia 16.03.2015, 20:56
Ocena
komentarza:
21
No ale oczywiście większość woli sobie i innym słodzić nie oszukujmy się. POZDRO 600
@ psełdonim
dnia 16.03.2015, 22:42
Ocena
komentarza:
25
całe szczęście ze były po rekolekcjach. jakby to wyglądało w artykule gdyby zamiast słuchać nauk wielkopostnych poszły jeździć na rolkach ?
@ M
dnia 17.03.2015, 13:00
Ocena
komentarza:
27
Po co jest zdjęcie szkoły? I dlaczego zdjęcie dziewczyn z nauczycielkami? Powinno być z rodzicami bo to oni je wychowali a nie nauczycielki i szkoła które teraz korzystają z bohaterstwa dziewczyn.
@ jaslanka
dnia 17.03.2015, 14:51
Ocena
komentarza:
18
zgadzam się szkoła nie wychowuje tak jak rodzice zresztą szkoła zbiera pochwały za czyny uczniów, a dlaczego zwykły człowiek za pomoc nie dostaje nagród tylko uczniowie przecież pomoc to pomoc od kiedy za pierwszą pomoc dostaje się nagrody? gdyby nie chodziły już do szkoły to kto dałby im te super nagrody? może Wójt Gminy??
Dziwne trochę...
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee.
dnia 17.03.2015, 16:04
Ocena
komentarza:
20
Szkoła zebrała propsy teraz zapewne jakiś nowy sprzęcik do szkoły trafi... Nauczycielki zaistnieją w mediach i będą się miały czym chwalić koleżanką. A dziewczynki ? A dziewczynki to dostaną po czekoladzie, kubku z logiem gminy i odblasku bo to teraz modne :D pomijając to że nie ma za co bo codziennie w kraju i na świecie miliony osób ratują ludzi i nic za to nie dostają... Śmiechu warte POZDRO 600
@ A
dnia 18.03.2015, 08:52
Ocena
komentarza:
21
Masz rację zdjęcie dziewczynek OK, ale te dwie panie? ŻENADA.
@ dragoness
dnia 17.03.2015, 15:02
Ocena
komentarza:
-28
Te dziewczynki, które bezinteresownie i bez zastanowienia czy im samym nie stanie się krzywda, rzuciły się z pomocą obcemu człowiekowi, po przeczytaniu większości komentarzy zaczną się pewnie zastanawiać, czy było warto. Wstydźcie się, "dorośli".
@ happines321
dnia 17.03.2015, 20:17
Ocena
komentarza:
-13
Ludzie, po 1 one tego pana nie wyciągnęły, tylko mężczyzna który tam był i następie pobiegł do pobliskich domów bo nie miał przy sobie komórki, a dziewczyny w tym czasie zadzwoniły po pomoc i kierowały karetkę. Po 2 onę nie ściągały nic z tego pana tylko czuwały nad nim i pilnowały żeby mu się nic nie stało, a po 3 to one nie wbiegły w skarpetkach do lasu tylko zdjęły rolki i założyły buty, które ze sobą zabrały.
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee.
dnia 17.03.2015, 22:24
Ocena
komentarza:
10
Ad.1 Ok mogę się zgodzić :D Co do telefonu alarmowego w wykonaniu dziewczyn coś nie wyszło Ad.2 Nie napisałem że ONE coś ściągnęły tylko że ktoś a jak mi wiadomo but został ściągnięty choć nie powinien... Ad.3 znasz znaczenie słowa "Dygresja" i właśnie w tym odejściu od tematu zażartowałem o tych skarpetkach :D co wywołało w was ból D**y :P
@ Kto mi powie że Kłamee, Kto się Dokopee.
dnia 17.03.2015, 22:51
Ocena
komentarza:
11
Podstawieni ludzie do siania zamętu... To ponad moje siły ...
@ Kto mi powie że Kłamee ?
dnia 18.03.2015, 19:36
Ocena
komentarza:
-6
"czadoman" dwa słowa : Face Palm...
@ Fervix
dnia 18.03.2015, 20:23
Ocena
komentarza:
2
Ten Jakub h. to chyba cos Ćpie przed napisaniem artykułu
@ Kto mi powie że Kłamee ?
dnia 18.03.2015, 22:00
Ocena
komentarza:
-8
Raczej nie inaczej :D
@ swiadek
dnia 18.03.2015, 23:35
Ocena
komentarza:
3
Nie tylko on ćpał. Bo i na nowinach są owe "bohaterki" i jeszcze w fakcie. Takze to jest Polska za nie nic być sławnym...
@ Fervix
dnia 22.03.2015, 13:33
Ocena
komentarza:
-1
Nie chodzi tu o same bohaterki artykułu bo bardzo ładnie się zachowały tylko o słownictwo jakie jakubek używa ,,Zostawiły rolki w fosie i zaczęły działać" ogólnie jak czytam jego reportaże śmiech mnie zabija.
@ szejk
dnia 24.03.2015, 02:16
Ocena
komentarza:
-1
Dziewczyny napewno dostana NAGRODE ...zobaczymy co starsi zrobia I nauczyciele...byle

nieskonczylo sie na pieknych SLOWACH...I ZDJECIACH

Takich obywateli nam potrzeba...

Czekamy na konkretne dzialanie...
@ Stan
dnia 02.04.2015, 21:03
Ocena
komentarza:
-1
Brawo dziewczyny.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Jasło zatańczyło dla św. Jana Pawła II

   

  Na płycie jasielskiego rynku odbył się dzisiaj czwarty w historii miasta FISHMOB. Dla św. Jana Pawła II zatańczyły setki osób od przedszkolaków po licealistów.

 • „Wiem, co zależy od Unii Europejskiej dla Polski”

  W biurze posła na Sejm Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego...

 • Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?

   

  W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

 • Sięgnęli po własne marzenia. Siatkarze MKS-u awansowali do II ligi

   

  To była mozolna i wyboista droga zwieńczona awansem do II ligi. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło nie mogą jednak żałować...

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 • Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105