Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

18 osobom postawiono zarzuty w sprawie czerpania korzyści z prostytucji

22
23-25 czerwca 2009 Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny uderzyli w ludzi, którzy czerpali spore dochody z prostytucji. Zatrzymali dziewiętnaście osób, które współpracowały z gangiem zarządzającym krośnieńską agencją towarzyską "Babilon".








Jak poinformował mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu: To była druga realizacja w śledztwie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji. Po raz pierwszy policjanci Centralnego Biura Śledczego, strażnicy graniczni z Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej uderzyli pod koniec listopada ub. roku. Zatrzymali wówczas 13 osób. Byli wśród nich założyciele i nieformalni szefowie gangu. Wszystkich połączyła krośnieńska agencja towarzyska nazywana "Babilon". Policjanci i współpracujący z nimi strażnicy graniczni ustalili, że ludzie zarządzający agencją, a także jej pracownicy zarabiali na prostytucji. Prowadzący rozpoznanie udowodnili też przypadki werbowania kobiet do pracy, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Jest to kwalifikowane jako proceder handlu ludźmi, przestępstwo zagrożone karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

- W ostatnich dniach policjanci CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19 osób także związanych z agencją "Babilon". Wszyscy usłyszeli zarzuty sutenerstwa, czyli czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. 18 zatrzymanych to taksówkarze, którzy za opłatą dowozili do klientów prostytutki. Policja zatrzymała też jedną kobietę, która pracowała w agencji. Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych, zabezpieczyli notatki, które zawierały zapiski z rozliczeniami. -  mówi mł. asp. Paweł Międlar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Podczas akcji, która trwała 2 dni przeszukano 19 posesji, zatrzymano i postawiono zarzuty 18 osobom. W stosunku do zatrzymanych zastosowano poręczenia majątkowe na łączną kwotę 47.000 zł. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono 12 samochodów osobowych o łącznej wartości 186.000 zł oraz gotówkę w kwocie 20.000 zł.

Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Krośnie.


jnn
Reklama

Komentarze: 22

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do kawaler
dnia 05.10.2010, 18:01 · Zgłoś
Ty jakis [...] jestes
Odpowiedz
0
@ kawaler
dnia 09.03.2010, 15:54 · Zgłoś
czym sie różni [...] od lejsbijki
Odpowiedz
0
@ [...]ek
dnia 14.07.2009, 00:33 · Zgłoś
ieją czym to przynajmniej tak się chcą wykazać. Oby nie wyszły takie jaja jak było chyba rok temu kiedy okazało się, że nie było żadnej grupy zorganizowanej( podawały to mas media)
Odpowiedz
0
@ oł je :-)
dnia 11.07.2009, 20:00 · Zgłoś
czym sie rozni [...] od dziwkarza? :-)suffixem :-)
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 08.07.2009, 10:29 · Zgłoś
każdy chłop chce sobie uzyć od czasu do czasu o co wam chodzi):
Odpowiedz
0
@ sylwia16
dnia 06.07.2009, 22:00 · Zgłoś
popieram nunka
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 05.07.2009, 18:23 · Zgłoś
wiadomo jest wszystkim ze czy kogos zamkna czy nie to i tak na wszystkim lape trzyma i czerpie korzysci finansowe oraz przyjemnosci [...] nie kto inny jak p---a.
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 05.07.2009, 18:17 · Zgłoś
zgadzam sie z nunkiem
Odpowiedz
0
@ mhm
dnia 03.07.2009, 10:24 · Zgłoś
moim zdaniem to powinni zalegalizowac takie usługi, ale tylko pod warunkiem, ze dziewczyny robią to dobrowolnie. Ale niestety tak sie chyba nie da, bo za duzo jest [...] na tym swiecie, którzy zmuszają biedne dziewczyny do dawania innym ;/
Odpowiedz
0
@ nunek
dnia 02.07.2009, 11:34 · Zgłoś
nie dali w łapę gdzie trzeba, w Jaśle problemu nie ma.:)
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 29.06.2009, 22:34 · Zgłoś
Sukces. Taksówkarzy zatrzymali za niewinność - w Polsce normalne. Tych co winni to nie zatrzymają. Taksówkarzy zatrzymali bo było najłatwiej, mogli nie wiedzieć nawet kogo przewożą.

Do freeq144 - Hipotonia - Władza
Odpowiedz
0
@ freeq144
dnia 29.06.2009, 16:18 · Zgłoś
do moralist

Popieram wypowiedź i zachęcam do palniecioa sie w leb i opamietania. nikt nie mam prawa traktowac nas jak śmieci i wciskał nam [...]. Pokazcie ze umiecie myślec i macie własne zdanie!!!

dla zainteresowanych kilka słow prawdy - polecam piosenke "policja" junior stress!!!
Odpowiedz
0
@ jaro0118
dnia 28.06.2009, 15:43 · Zgłoś
za de mirett sie nie wezma bo sie opłacaja komu trzeba
Odpowiedz
0
@ fox
dnia 27.06.2009, 13:22 · Zgłoś
teraz czas na jasielskie kolko gospodyn [...]
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 27.06.2009, 11:11 · Zgłoś
Po co udawać obłudnych świętoszków i trzymać agencję pod płaszczykiem dyskotek,lub barów?
Zmienić pawo,zrobić [...] legalnymi i dać podatek taki jak za [...].Dziewczyny na badania okresowe i ok.
Wiele jest takich ,które bez przymusu będzie wykonywać tę pracę.A ja nie rozumiem za co zamknięto taksówkarzy?Czy za to że wozili te dziewczyny?Przecież to ich praca przewozić ludzi.
Odpowiedz
0
@ Mario
dnia 27.06.2009, 08:52 · Zgłoś
Prostytucje należy zalegalizować i po krzyku.
Odpowiedz
0
@ moralist
dnia 26.06.2009, 23:58 · Zgłoś
uderzyli w ludzi, którzy czerpali spore dochody z prostytucji. Zatrzymali dziewiętnaście osób, które współpracowały z gangiem zarządzającym krośnieńską agencją towarzyską "Babilon" [...]
Wszyscy usłyszeli zarzuty [...], czyli czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. 18 zatrzymanych to taksówkarze, którzy za opłatą dowozili do klientów [...]. Policja zatrzymała też jedną kobietę, która pracowała w agencji.

Boże co za akcja!! Redakcjo co za wspaniały tekst ostatnio jedyne co nadaje kolorytu tej stronie to masa reklam :) A nawiasem, CBŚ zajmuje się zatrzymywaniem taksiarzy?? A jesli jesteś bandytą po napadzie i wezwiesz taksówkę to taksiarzowi grozi dożywocie?? Co to za kraj bo mi sie popie...ło, Wenezuela? Bangladesz? Myślę że PL to kraj policyjny co jest pozostałością po poPISach dwóch małych. Na ulicach mają Cię prawo legitymować SG, Policja, Miejscy, Wojskowi... LUDZIE! Zacznijcie mówić temu NIE póki jeszcze jest na to szansa!

Tylko jedno słowo - PORAŻKA, 18 taksiarzy to dopiero prawdziwa mafia. Mam nadzieje że zostało jeszcze paru na Żwirki i Wigury w Jaśle bo będę musiał kupić auto! ;))
Odpowiedz
0
@ zygzygzyg
dnia 26.06.2009, 18:09 · Zgłoś
do lol - jak Ty to nazwałeś "taxiarz" ([...]) czy nie - jak winien to bardzo dobrze że ich wyłapali.


do xxx - kobiety być może były zmuszane do prostytucji a korzyści tak naprawdę czerpali [...](materialne)

wg. mnie gdyby kobieta tego chciała (nie była zmuszana!!!) to OK - niech robi co chce i za ile jej ktoś da. Wg. mnie poprostu NIC NA SIŁĘ!!!
Odpowiedz
0
@ molo...
dnia 26.06.2009, 14:14 · Zgłoś
Ale sukces... w kazdym miescie jest tzw.A.T.wiadomo co tam sie robi ,a co na to przeswietne sluzby ano nic...
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 26.06.2009, 12:56 · Zgłoś
.. one dawały żeby zarobić! a ci korzystający dawali zarobić, to chyba uczciwe ;)
Odpowiedz
0
@ no Brawo!
dnia 26.06.2009, 10:33 · Zgłoś
skonczy sie wykorzystywanie...ale z drugiej stron sa tez ci ktorzy z tych uslug KORZYSTALI-oni s tak samo winni!
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 26.06.2009, 08:37 · Zgłoś
"18 zatrzymanych to taksówkarze" hahaha 19 osób zatrzymali w tym 18 taxiarzy woooow ale akcja !!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.