Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

2,5 mln zł na remonty dróg po powodzi

26

2,5 mln zł kosztować będzie odbudowa jasielskich dróg zniszczonych w trakcie ubiegłorocznej powodzi. Realizacja tego zadania dotyczyć będzie nawierzchni przy ulicach Mickiewicza, Szopena i Jagiełły. Inwestycja w 85% sfinansowana zostanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu państwa.

- Te ulice wymagają rzeczywiście naprawy. Oprócz nawierzchni zostanie naprawiona część struktury chodnikowej, zwłaszcza przy ulicy Szopena w stronę kładki. Popieramy ten projekt uchwały i cieszymy się, że te środki trafią do budżetu powiatu – powiedział podczas sesji radny Adam Pawluś.

Pieniądze na remont pochodzą z programu popowodziowego „3x200”. - Projekt został zaakceptowany przez zarząd województwa podkarpackiego i teraz musimy spełnić wymogi formalne, czyli rada musi wyrazić zgodę na realizację tego projektu, jak również za zaciągnięcie zobowiązania w kwocie 2,5 mln zł. Jeżeli spełnimy wymogi formalne to środki zostaną przyznane – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

W trakcie tych remontów zmodernizowany zostanie także parking przy ul. Bednarskiej oraz sporządzona dokumentacja dotycząca remontu parkingu u zbiegu ulic: Jagiełły, Kraszewskiego i Słowackiego. – Porozumieliśmy się w tej sprawie w miastem Jasłem – podkreśla Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu.

  

(kp)

Napisany dnia: 03.03.2011, 18:32 , Tagi: Jasło, Powiat Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ smieszna polska
dnia 03.03.2011, 19:05
Ocena
komentarza:
4
Powiem wam tak!!
Wyszło by 2 razy mniej tylko jak by robiła to zwykła firma.
A w Polsce układziki robi swoje:p Posłowie i radni itd. maja ludzi i to oni robią i kasę kradną :P:i idą w tedy milony.
@ A
dnia 03.03.2011, 19:48
Ocena
komentarza:
2
drogi o których mowa przed powodzią wyglądały tak samo jak po powodzi a naprawa powinna być wykonana pięć lattemu
@ mieszkaniec
dnia 04.03.2011, 15:18
Ocena
komentarza:
1
dokładnie , potwierdzam, jako mieszkaniec tego rejonu te ulice przed powodzią wyglądały analogicznie jak po, podobnie pozostałe uliczki remontowane po powodzi na jesieni w większości nie ucierpiały podczas powodzi (może z wyjątkiem osiedla szajnochy gdzie woda uszkodziła dróżki osiedlowe) niemniej cieszy, że znalazły się fundusze na naprawę dróg pomimo, że powódz była jedynie pretekstem. Tak naprawdę pieniądze powinny głównie pójść na remont obwałowań i ich podwyższenie by to się nie powtórzyło jeśli kiedyś ponownie będzie duży opad w regionie, a Klimkówka nie będzie miała rezerwy na poziomie minimum 15mln m3 by przejąć falę na Ropie, która moim zdaniem spiętrzona z Wisłoką i Jasiołką zalała Jasło w czerwcu ub. roku bo Klimkówka jeśli db pamiętam to miała na dwie trzy doby przed powodzią tylko kilkumilionowy zapas (poniżej 10mln m3) a to okazało się niewystarczające
@ ixi
dnia 03.03.2011, 21:17
Ocena
komentarza:
2
zamiast zaczac od ZABEZIECZANIA MIASTA OD POWODZI, to jak zwykle robota od konca i wieczna prowizorka..wrrrrrr
@ ace
dnia 03.03.2011, 21:45
Ocena
komentarza:
3
Naprawią Jagiełły z powiatu, a za 2 miesiące będą ten asfalt kuć z miasta przy budowie niepotrzebnego ronda
@ zzzzz
dnia 04.03.2011, 08:17
Ocena
komentarza:
0
rondo w tym miejscu to dobry pomysł. a jak komuś nie pasuje to niech jeździ przez las.
@ do zzzzz
dnia 04.03.2011, 15:49
Ocena
komentarza:
-1
do lasu to ciebie wsiurze wyslać !!!!!
@ mrf
dnia 04.03.2011, 21:29
Ocena
komentarza:
1
Trzeba jeszcze posiąść umiejętności poruszania się po rondach a nie blokować je!!! Wtedy rondo ma sens. A w Jaśle 70% nie wie jak to robić.
@ Y
dnia 04.03.2011, 22:56
Ocena
komentarza:
-1
Bo Jasło dzisiaj to nie przedwojenna inteligencja tylko blokowe, pokomunistyczne przybłędy ze wsi, którym wszystko się należy. Chamowo i tyle.
@ Henryk
dnia 04.03.2011, 00:18
Ocena
komentarza:
0
Trzeba mieć wyobrażnię by remontować,coś co za chwilę zaleje woda,bo władza zeszłoroczne powodziowe rodeo,ma w poważaniu. To skandal!!!!
@ ż
dnia 04.03.2011, 08:24
Ocena
komentarza:
0
A Droga DESZNICA - ŚWIĄTKOWA ta należy do powiatu i jak wygląda był tam ktoś kiedyś??jest w najgorszym stanie w powiecie jasielskim!!!w zimie troche lepiej bo dziur nie widać tak ale latem osobowym 10 km\h A TA DROGA JEST NAPRAWDE POTRZEBNA!!!!WSTYD DLA NASZYCH WŁADZ POWIATU!!! ostatnio przejeżdzał tamtendy pan ze słowacji i rozwalił miske olejową ale przeklinał jechał z nawigacją z wyciągu Mareszka!!! sam go ściągałem!!!
@ marian
dnia 04.03.2011, 08:26
Ocena
komentarza:
0
DROGA POWIATOWA DESZNICA - ŚWIATKOWA JUŻ DAWNO POWINNA BYĆ ZROBIONA !!!
CO TO ZA WŁADZE !!!!
@ mieszkaniec
dnia 04.03.2011, 09:02
Ocena
komentarza:
0
a co z ulico Mickiewicza od mostu w strone skrzyzowania z ulica kadiego
@ mrf
dnia 04.03.2011, 21:31
Ocena
komentarza:
0
Pierwsze słyszę, że Mickiewicza krzyżuje sie z Kadyiego
@ Predator
dnia 04.03.2011, 09:40
Ocena
komentarza:
0
Ale.zato.bardzo.dobrze.jest.wyremontowana.droga.wojewudzka992jasło.nowy.zmigrud.granica.państwa.tam.niema.problemuw.źe.urwiesz.zawieszeńie.ale.jest.iny.problem.przyjeźdza.bardzo.duźo.tiruw.i.robiom.ogromny.huk.takźe.niemoźna.w.lecie.otworzyć.okna.
@ parkong
dnia 04.03.2011, 10:04
Ocena
komentarza:
0
Brawo nareszcie powstanie prawdziwy parking przy Słowackiego.........obecnie tam totalny bur.....
@ obywatel
dnia 04.03.2011, 10:19
Ocena
komentarza:
0
A droga od KĄTY do JAWORZE ???!!!co tam ludzie nie mieszkają???? wszyscy jednogłośnie głosowali na pana Miśkowicza zobaczymy co zrobi dla nas!!!!
@ co co co
dnia 04.03.2011, 14:59
Ocena
komentarza:
0
zrobi to co powinien,czyli napcha kieszenie ,a dziury byly ,sa i bede:)
@ Obywatel
dnia 04.03.2011, 15:22
Ocena
komentarza:
0
CO TAK CICHO w MIEŚCIE?! nikt marzanny nie topi jak rok temu, nie walczy tak jak rok temu z poprzednią burmistrzową??? czy podwyżka diet dla radnych tak wszystkich uciszyła??? a jak przyjdzie czerwiec i opady i Klimkówka będzie miała za małą rezerwę by przyjąć całą falę a wały okazały się za niskie w takiej sytuacji i za słabe, a teraz są już pewnie osłabione i mniej wytrzymają niż w poprzednie lata to co powiedzą nasi radni i władze miasta??? czy coś się dzieje w kwestii zabezpieczenia miasta przed żywiołem????
@ Michał Archanioł
dnia 04.03.2011, 17:38
Ocena
komentarza:
0
Słuchaj no Obywatel. W mieście cicho, bo miasto pozbyło się opętanych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@ Adam
dnia 04.03.2011, 21:05
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie wnioski złożył na te pieniądze poprzedni zarząd przy obojętnej postawie Kmiecika a teraz sobie przypisują sukcesy !Zróbcie coś dla powiatu bo przez 3 miesiące jeszcze nic nie zrobiliście oprócz podwyżek o kilka tysięcy dla siebie!
@ Adam
dnia 04.03.2011, 21:34
Ocena
komentarza:
0
Kmiecik i Górczyk te pieniądze załatwił poprzedni zarząd więc czego się podszywacie?Górczyk ty myśl o Wiśniczu i Babilonie a nie o drogach bo twój los już jest przesądzony!
@ Teofil
dnia 04.03.2011, 22:37
Ocena
komentarza:
0
Górczyk won od tych pieniędzy bo to załatwili twoi poprzednicy![...] !Nic dodać nic ująć!
@ JasPL
dnia 04.03.2011, 22:52
Ocena
komentarza:
0
Porozumcie się może w sprawie dojścia do przedszkola na ul. Floriańskiej bo zakrawa na kpinę to co się teraz dzieje !

Polecam redakcji Jaslo4u zajęcie się tym tematem. Rodzice i dzieci brną w błocie i wykręcają nogi w klincu wysypanym od ul. Floriańskiej. Od parkingu na Rejtana błoto i przewiązka grożąca zawaleniem.
Miasto Jasło dba o swoich mieszkańców, prawda ?
@ Marek
dnia 05.03.2011, 08:21
Ocena
komentarza:
0
Pisali o tym, a oni i tak sobie z tego nic nie robią.

http://www.jaslo4u.pl/balagan-w-papierach-czy-zlosliwosc-radnych-newsy-jaslo-9711
@ alimenciarz
dnia 08.03.2011, 07:39
Ocena
komentarza:
0
o jest na pierwszym planie radny bezradny z ery , dziś zamiast paluszków obgryzie pączka i wróci przed komputerek ery nie? chołota do płota nie do dróg ali-men....rzu zakich....!!!! kombi.....torze na torze!!!! wstyd , kto cię tam posadził ? sam sie wepchałeś do koryta right? nic nie umiesz ale się lansu....esz - widać wymalowane na twarzy IQ że huhu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Młodzież niszczy drzewka, tablice i urządzenia. Ogródek Jordanowskim będzie lepiej strzeżony

  W ostatnich kilku miesiącach na Ogródku Jordanowskim w Jaśle - największym i najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież obiekcie dochodziło do kilku aktów wandalizmu. Jesienią zniszczone zostały nowe ścieżki ekologiczne oraz drzewka, a początkiem bieżącego roku nieletni dewastowali urządzenia skateparku. W celu przywrócenia ładu i porządku na ogródku będzie prowadzony większy nadzór oraz kontrole. Ponadto zwiększony zostanie obszar objęty monitoringiem miejskim. Władze Jasła mówią "dość".

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • W Gminie Tarnowiec rusza budowa nowego PSZOK-u

  W przyszłym tygodniu rozpocznie budowa nowego Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnowcu. Inwestycja opiewa na ponad 4 mln zł, z czego blisko 3 mln zł gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 • „Włóczykij” wróci na tory. Pociąg znów kursował będzie z Jasła do Krynicy-Zdroju

   

  Takiej decyzji można było się spodziewać. Koleje Małopolskie sp. z o.o. również podczas tegorocznych wakacji realizować będą połączenie kolejowe Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło. Weekendowy pociąg kursował będzie w okresie od 2 lipca do 28 sierpnia.

 • Konkurs z Kartą Podarunkową VIVO! Krosno. Oryginalny prezent na wyciągnięcie ręki

   

  Chcesz zrobić sobie prezent, lub nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej osoby? Weź udział w konkursie, w którym do wygrania są Karty Podarunkowe VIVO! Krosno. To proste. Weź udział w naszej zabawie i ciesz się oryginalną nagrodą.

 • Pomosty na kompleksie Kwiatowa w Jaśle są w fatalnym stanie. Rodziny proszą o ich remont

  Młode rodziny korzystające z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Przystanek Kwiatowa” dopytują, kiedy miasto zamierza wyremontować pomosty pływające, które od kilku lat są zamknięte i wyłączone z użytkowania. - Dla dzieci była to duża atrakcja. Niestety, od dłuższego czasu nie mamy możliwości z nich skorzystać – mówi pani Ania. Zdaniem urzędników prace naprawcze mają rozpocząć się już w czerwcu.

 • Koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter w Kinie Helios Krosno

   

  Najważniejsze wydarzenia kulturalne wcale nie muszą być zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Dzięki projektowi Helios na Scenie, miłośnicy koncertów światowej sławy muzyków, czy też  spektakularnych sztuk teatralnych, mogą zobaczyć je na wielkim ekranie. Już 25 maja w Kinie Helios Krosno będzie można zobaczyć koncert w wykonaniu jednej z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata. Koncert "Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa" to prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów.

 • Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie

  W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej  podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

 • Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

   

  Szukasz pracy? Płatnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki? Zamierzasz zmienić dotychczasową pracę? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?

 • Potrącenie w Gliniku Polskim. Ucierpiały dwie nastolatki

  Dzisiaj około godziny 15. w Gliniku Polskim doszło do potrącenia dwóch dziewczyn w wieku 16 i 17 lat. Jedna trafiła karetką pogotowia do szpitala, druga została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • W Nowym Żmigrodzie ma powstać Centrum opiekuńczo-mieszkalne”

  Gmina Nowy Żmigród przejmie działki należące do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które zostaną przeznaczone na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Tego rodzaju ośrodki mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy poprzez zapewnienie im zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego. Samorząd będzie ubiegał się o dofinansowanie zadania w całości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • „Z pracą do przodu!” - zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe

   

  Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć prace, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma „INNOVO” Innowacje w biznesie sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Z pracą do przodu!”.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657