Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

276 milionów złotych

2

 Tyle wynosi skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej LOTOS za II kw. 2006 r., przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej. Wynik jest o 170% wyższy w stosunku do I kw. 2006 r. i ponad trzykrotnie większy w porównaniu z analogicznymi danymi, opublikowanymi za II kw. 2005 r.

Spółka opublikowała dziś swoje wyniki finansowe oszacowane wg Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczość Finansowej.  

W II kw. 2006 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej LOTOS wyniosły 3 265,1 mln zł.  Wzrosły tym samym o 21% w stosunku do I kw. 2006 r. i o 52,1% w stosunku do II kw. 2005 r. Główne przyczyny wzrostu to wyższa o 53,6% masa sprzedaży koncernu oraz wyższe jednostkowe ceny sprzedaży na rynku.

- Osiągnięte przez nas wyniki są najlepszą wizytówką konsekwentnie realizowanej strategii wzrostu wartości Grupy Kapitałowej LOTOS. Przekładają się bezpośrednio na stabilny rozwój firmy, są dobrą informacją zarówno dla rynku, akcjonariuszy jaki i wszystkich naszych pracowników, którzy ciężko pracowali na ten sukces – komentuje Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A.– Dobre wyniki finansowe uzyskane w drugim kwartale tego roku pozwalają nam śmielej patrzeć w przyszłość, szczególnie w kontekście planowanej realizacji Programu Kompleksowego Rozwoju Technicznego gdańskiej rafinerii. Są one dobrą wykładnią dla realizacji przyjętej w czerwcu strategii koncernu do 2012 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w I półroczu 2006 r. osiągnęły poziom 5 954,7 mld zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 378,9 mln zł.

Grupa Kapitałowa LOTOS sprzedała w II kw. 2006 r. 371 tys. ton benzyn motorowych, 623 tys. ton oleju napędowego, 89 tys. ton lekkiego oleju opałowego, 136 tys. ton ciężkiego oleju opałowego i 109 tys. ton paliwa lotniczego i 364 tys. ton pozostałych produktów. W II kw. 2006 r. rafineria w Gdańsku przerobiła 1 537,6 tys. ton ropy naftowej, osiągając 102,7% wykorzystania projektowych mocy wytwórczych. Przerób ropy Ural stanowił 96,2% udziału w strukturze przerobu. Na pozostałą ilość przerobionego surowca składały się ropa Rozewie, wydobywana przez Petrobaltic – 2,8% udziału w strukturze przerobu oraz importowany kondensat ropy naftowej SLEIPNER –1% udziału w strukturze przerobu.

Pod względem warunków rynkowych II kw. 2006 r. był okresem sprzyjającym zarówno w prowadzeniu działalności wydobywczej jaki rafineryjnej. Średni poziom notowań ropy Brent wyniósł 69,58 USD za baryłkę i był wyższy o 12,7% od notowań z I kw. 2006 r. oraz o 34,8% w stosunku do notowań z analogicznego okresu ubiegłego roku. Wzrostowi wartości ropy w II kw. 2006 r. towarzyszyło również powiększenie różnicy w cenach ropy Ural i Brent (dyferencjał Ural/Brent).

Grupa LOTOS jest grupą kapitałową, w skład której oprócz LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i firmy wydobywczej Petrobaltic wchodzi 17 spółek spod znaku LOTOS. Zatrudnienie w grupie kapitałowej w dniu 30 czerwca 2006 r. wyniosło 5547 osób. To o 112-stu pracowników więcej niż pod koniec 2005 r. Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej LOTOS za I kw. 2006 r., wg MSSF, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł blisko 103 mln zł. Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej LOTOS za cały 2005 r., wg MSSF, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł ponad 930 mln zł. To o ponad 387 mln zł więcej niż w 2004 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej LOTOS za 2005 r., wg MSSF osiągnęły wysokość 9 645,545 mld  zł. Dla porównania w 2004 r. było to 7 450, 313 mld zł.

Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS S.A., źródło: lotos.pl 

Napisany dnia: 12.08.2006, 09:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Majster
dnia 12.08.2006, 13:39
Ocena
komentarza:
0
jakby to pisało że ja mam taki zysk to by było coś :]
@ zbig
dnia 12.08.2006, 15:39
Ocena
komentarza:
0
no tak oni zdzierają na nas:yes:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105