Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

29-latek z Krosna odpowie za uwodzenie przez Internet

68

Posługując się fikcyjnym kontem na portalu społecznościowym umawiał się na spotkania z  nastolatkami. 29-letni pedofil z Krosna wpadł w ręce Policji. Funkcjonariusze z Jasła i komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zabezpieczyli w jego mieszkaniu dużą kolekcję pornograficznych zdjęć z udziałem małoletnich. Na Podkarpaciu to pierwsza sprawa, w której przedstawiono zarzuty "groomingu" - to nowe przestępstwo, które w lecie ubiegłego roku wprowadziła nowelizacja kodeksu karnego.



Policjanci z Jasła na trop pedofila wpadli na początku lutego. Dotarła do nich informacja, że dorosły mężczyzna za pośrednictwem Internetu umawia się na spotkania z nastolatkami. Te kontakty wyraźnie miały podtekst seksualny.

Tożsamość mężczyzny udało się ustalić dzięki dobrej współpracy z przedstawicielami znanego portalu społecznościowego, za którego pośrednictwem nawiązywał kontakty z potencjalnymi ofiarami, dziewczynkami w wieku od 12 do 15 lat.  Interesowały go przede wszystkim mieszkanki Podkarpacia, a szczególnie te, które zamieszkiwały w okolicach Krosna. Analizowano połączenia jakie wykonywał oraz adresy IP, z jakich logował się w sieci. Ustalono, że e-maile z propozycją spotkania wysyłał ze swojego domowego komputera. Korzystał tez z połączenia internetowego w swoim miejscu pracy. Takie prywatne wiadomości mogły trafić nawet do 500 nastoletnich adresatek.


W środę, policjanci z Jasła razem ze swoimi kolegami z Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Rzeszowie weszli do mieszkania 29-letniego krośnianina. Mężczyzna jest żonaty, ale mieszka sam. Jest z wykształcenia informatykiem, ale ostatnio pracował jako magazynier w jednej z miejscowych firm. Podczas przeszukania zabezpieczono u niego 3 komputery, twarde dyski, pendrive'y oraz blisko 3 tysiące płyt CD, na których znajdują się zdjęcia zawierające treści pedofilskie. Co najmniej kilka tysięcy zdjęć to fotografie nagich dziewcząt, tych, z którymi kontaktował się poprzez komunikatory. Nastolatki prawdopodobnie same wysyłały mu swoje zdjęcia.

Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyzna spotkał się z co najmniej dwiema dziewczynkami poznanymi w sieci. Wiemy, że mają 13 i 14 lat, mieszkają w okolicach Krosna. Z jedną z nich umówił się w swoim mieszkaniu, z drugą spotkał się w ustronnym miejscu. Prawdopodobnie dopuścił się względem nich innych czynności seksualnych, co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat. Nie wykluczone, że fotografował je swoim telefonem komórkowym.

Mężczyzna został zatrzymany, a wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie nie tylko za posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich, ale też za tzw. „grooming”. Tym pojęciem określa się przestępstwo  polegające na składaniu propozycji seksualnych przez Internet dzieciom w wieku poniżej 15 lat . To przestępstwo obowiązuje w polskim prawie karnym od 8 czerwca 2010 roku.

Podejrzanemu za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Prokuratura Rejonowa w Jaśle objęła go policyjnym dozorem oraz zastosowała wobec niego poręczenie  majątkowe.

 

KWP w Rzeszowie

Reklama

Komentarze: 68

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ktosik
dnia 13.01.2012, 21:15 · Zgłoś
Studiowałem z tym matołem, jakbym wiedział to bym mu systematycznie [...] spuszczał. Chyba nikt za nim nie przepadał, chyba tylko z litości się z nim kolegowali bo wyglądał jak [...]. Okularki, [...] [...], sylwetka gruszka, [...] nr 1. I tak jak mój kolega go zapamiętał (zrezygnował z kierunku po pierwszym roku) to tak samo na fotkach wygląda: [...], [...] [...], te same dzinsy chyba, ta sama kurtka i chód, a minęło już dobre kilka lat. [...] [...]ta.
Mam nadzieje że za te jego skrzywienie mózgu będzie miał przeje...e. [...]
Odpowiedz
0
@ res
dnia 20.02.2011, 08:32 · Zgłoś
niech odpowiada teraz nauczy go
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 16.02.2011, 17:36 · Zgłoś
To z pewnością będzie [...] albo chwast w postaci prokurator lub inny wynalazek [...] co ludzi ma za nic poznaje to po tym,że ma ręce skute z przodu i tym sie ,,szanowna,,policja sprzedała...
Odpowiedz
-1
@ Ktoś
dnia 16.02.2011, 14:04 · Zgłoś
Żadna niewinna dziewczynka w wieku 12/13lat nie idzie na [...] do kogoś na mieszkanie,bo to jest dopiero chore i patologiczne.
Odpowiedz
-1
@ RONIN
dnia 15.02.2011, 19:14 · Zgłoś
a w środę mają być media ogólnopolskie w tej sprawie i rzcznik praw dziecka u prokuratora dlaczego nie zastosował aresztu wobec tego osobnika
WESPRZYJMY ICH POD SĄDEM
Odpowiedz
-1
@ dorosły
dnia 15.02.2011, 18:18 · Zgłoś
w dzisiejszych czasach jak posłucha się o czym rozmawiają i jakiego słownictwa używają 14 - 15 letnie dziewczynki to włosy stają na jeża....i dziwić się, że umawiają się z nieznajomymi mężczyznami, po prostu szukają przygód....
Odpowiedz
-1
@ jeden z was
dnia 15.02.2011, 01:31 · Zgłoś
heh goscia to od razu na pstryczek a te [...] co maja po 14-15 lat to tez powinni sie nimi zajac co to w ogole za wychowanie rodzicow ze tak sie demoralizuja te dziwczyny zero abicji czy co? tragedia
Odpowiedz
-1
@ jas
dnia 14.02.2011, 11:47 · Zgłoś
tak dalej kwocu Polica coś robi dorzywocie mu
Odpowiedz
-1
@ BNk
dnia 14.02.2011, 10:50 · Zgłoś
[...] [...] [...] bym go na mieście za to ze dziewczyną takie rzeczy [...] robi ,,,
Odpowiedz
-1
@ adja
dnia 13.02.2011, 13:30 · Zgłoś
[...] pokazać niech ludzie widzą co to za typ
do kamieniołomu-niech cięzko kare odbywa
(a w [...] na pewno będzie miał cieplutko)
Odpowiedz
-1
@ hood
dnia 13.02.2011, 13:27 · Zgłoś
kula w [...] bez oszczerzenia!!! żresztą wjedzie na puche to chłopaki go dojadą ... i słusznie bo chwasty trzeba wyrywać!!!
Odpowiedz
-1
@ myśliwy
dnia 13.02.2011, 11:52 · Zgłoś
wykonać odstrzał sanitarny !
Odpowiedz
-1
@ Gosciu
dnia 13.02.2011, 07:29 · Zgłoś
Takiemu to tylko [...] odciac
Odpowiedz
-1
@ fred
dnia 13.02.2011, 00:26 · Zgłoś
jak trafi za kraty to będzie miał wypas.tylko ochronki go ratują.a w z.k. kochają majciarzy i takich jak to coś bo to ono a nie człowiek. [...] ci w ucho na sucho,bo w [...] za dobrze byś miał.
Odpowiedz
-1
@ uchol
dnia 12.02.2011, 22:58 · Zgłoś
odważni Ci jasielscy policmajstry że takiego drągala tylko we dwoch prowadzą - pewnie pakują na MOSIR-e
Odpowiedz
-1
@ Gość
dnia 12.02.2011, 22:56 · Zgłoś
[...] jak [...] ale jaki wysoki może to jakiś sportowiec, bo chyba nie nauczyciel włefu
Odpowiedz
-1
@ gość
dnia 12.02.2011, 19:08 · Zgłoś
dawały to miały!!
Odpowiedz
-1
@ dude
dnia 12.02.2011, 16:24 · Zgłoś
kurde, wydaje mi się, że z nim studiowałem chwilę w krośnie(specjalnie z małej litery), faktycznie dziwny był, ale żeby aż tak mieć [...] we [...]?! nie podejrzewałem go o to.
Odpowiedz
-1
@ obserwator
dnia 12.02.2011, 13:33 · Zgłoś
nie karać dziewczynek one som niewinne
Odpowiedz
-1
@ genek
dnia 12.02.2011, 10:57 · Zgłoś
Żyd z krosna od razu go zamknąć!
Odpowiedz
-1
@ ccc
dnia 12.02.2011, 19:06 · Zgłoś
a Ty katoliku kim jesteś? szacunek miej dla innych wyzwan i nie obrazaj inneych odlamow religijnych...bo nie o tym tu mowa...
Odpowiedz
-1
@ do ccc
dnia 14.02.2011, 15:39 · Zgłoś
ccc to po [...] sie udzielasz zbednym postem!
Odpowiedz
-1
@ max21
dnia 12.02.2011, 10:07 · Zgłoś
Jedyne co można zrobić z takim [...] to obciąć mu [...]!! Wtedy na pewno nie wyrządzi nikomu krzywdy!! Moje zdanie jest takie takich [...] trzeba likwidować a nie leczyć!!!
Odpowiedz
-1
@ zdziwiony
dnia 12.02.2011, 09:46 · Zgłoś
nawet księdzem nie był,żonę miał i [...] został dziwne.
Odpowiedz
-1
@ przehu.
dnia 11.02.2011, 23:48 · Zgłoś
29 lat a [...] jak satary [...]. pewnie robi w eurocash'u w krosnie bo tam same takie typy pracuja
Odpowiedz
-1
@ długi
dnia 11.02.2011, 23:05 · Zgłoś
Po raz pierwszy az chce się czytać komentarze i po raz pierwszy zgadzam sie z nimi
Odpowiedz
-1
@ o.l.a.
dnia 11.02.2011, 22:38 · Zgłoś
"Nie wykluczone"...Kurka wodna, nauczcie się ortografii, bo obciach!
Odpowiedz
-1
@ sx
dnia 11.02.2011, 22:33 · Zgłoś
"Policjanci z Jasła na trop [...] wpadli ..." hahah dobre żary, oni sie udali...pewnie z Rzeszowa go "wyczaili" a jasielscy tylko stali na czatach jak KWP wchodziło do jego chaty, a zasługe sobie przypisują:D
Odpowiedz
0
@ anna
dnia 11.02.2011, 22:29 · Zgłoś
A gdzie byli i są rodzice???? trzeba kontrolować swoje latorośle ...bez nich by ten facet był nikim.
Odpowiedz
-1
@ XYZ
dnia 11.02.2011, 22:24 · Zgłoś
Taka [...] [...] i ma niby 29 lat ?
Odpowiedz
-1
@ symatria
dnia 11.02.2011, 21:39 · Zgłoś
"nie sąd cie skaże [...]"
Odpowiedz
-1
@ eee
dnia 11.02.2011, 21:35 · Zgłoś
krzywo chodzi...
Odpowiedz
-1
@ (L)egia
dnia 11.02.2011, 21:14 · Zgłoś
Jedno zdanie do pana [...]: Bracie Polaku [...] to zarówno przestępstwo jak i choroba. Życzę ci z całego serca, żebyś się z niej wyleczył.
Odpowiedz
-1
@ wafelek
dnia 15.02.2011, 10:21 · Zgłoś
zgadzam się z tym komentarzem
Odpowiedz
0
@ ahoh
dnia 11.02.2011, 19:55 · Zgłoś
a to nie jest jakis [...]?, "grooming" - [...] [...] , często ulubione zajecie biskupów i [...] proboszczów.
Odpowiedz
-1
@ hela
dnia 15.02.2011, 04:59 · Zgłoś
Trzemu trzepiasz sie biskupow i [...] proboszczow zobacz
na siebie czy ty nie masz sobie nic do zarzucenia
Odpowiedz
-2
@ wafelek
dnia 15.02.2011, 10:23 · Zgłoś
błędnie postawiałam minusik sorki hela
Odpowiedz
-1
@ ewa
dnia 11.02.2011, 19:32 · Zgłoś
To nie była informacja ,tylko zgłoszenie o przestępstwie. Tak to zwykle,bywa że sukces ma wielu ojców ,a porażka jest sierotą. Gratuluje rodzicom odpowiedzialnej nieletniej córki, która nie zataiła przed rodzicami, propozycji o podłożu [...] otrzymanej przez internet.
Odpowiedz
-1
@ ona
dnia 11.02.2011, 18:59 · Zgłoś
Pokazać [...]!!1
Odpowiedz
-1
@ fgkua
dnia 11.02.2011, 18:12 · Zgłoś
tak tak,,,,dziewczynki nie wiedzialy co robia....... :):):):)
ojojoj :)
kij ma dwa konce.............
Odpowiedz
-1
@ ...
dnia 11.02.2011, 21:36 · Zgłoś
zgadzam sie z tym stwierdzeniem. dzisiejsze 13-latki... a ten gość jest [...]!!
Odpowiedz
-1
@ ddd
dnia 11.02.2011, 18:10 · Zgłoś
Za jaja i na latarnie [...]
Odpowiedz
-1
@ bob
dnia 11.02.2011, 18:08 · Zgłoś
To kpina, aby za takie przestępstwo jasielska prokuratura rozdawała dozory. Nie do pomyślenia. Teraz gość będzie sobie chodził ze dwa razy w tygodniu na komendę, aby się podpisać. Sanki powinny być. To moje zdanie.
Brawo dla jasielskiego Wydziału Kryminalnego.
Odpowiedz
-1
@ tomothc
dnia 11.02.2011, 18:00 · Zgłoś
I na kryminalna hahaha:))
Odpowiedz
-1
@ Mietek
dnia 11.02.2011, 17:12 · Zgłoś
A czy to nikt z Jasła?
Odpowiedz
-1
@ Jola
dnia 11.02.2011, 16:58 · Zgłoś
A radny dranka co na to ?
Odpowiedz
-1
@ marecki
dnia 11.02.2011, 16:44 · Zgłoś
Drodzy Rodzice! Interesujcie się tym co robią Wasze dzieci, szczególnie właśnie w internecie.
Odpowiedz
-1
@ s
dnia 11.02.2011, 15:44 · Zgłoś
Niech zgnije w więzieniu ! "Nie sąd Cie skaże [...] !"
Odpowiedz
-2
@ kobieta
dnia 11.02.2011, 15:43 · Zgłoś
Kastracja, kastracja jeszcze raz kastracji i podanie do wiadomości publicznej [...] takich [...]
Odpowiedz
-1
@ ---
dnia 11.02.2011, 15:38 · Zgłoś
interesowały go dziewczyny z krosna bo w krośnie som najładniejsze dziewczyny
Odpowiedz
-1
@ PERSPEKTYWA...
dnia 11.02.2011, 15:37 · Zgłoś
No to życzę w takim razie powodzenia w celi, spuchniesz jak balon od wiadomo czego a przed wyjściem chyba się nieźle będziesz musiał pośliznąć... czeka Cię scenariusz jak z filmu " SYMETRIA " oby tylko...
Odpowiedz
-1
@ ------------
dnia 11.02.2011, 15:35 · Zgłoś
małolaty bym karał bo one same sie umawiajom przez internet a nie jego
Odpowiedz
-1
@ zdegustowana Bogusława
dnia 11.02.2011, 19:39 · Zgłoś
Twoja akceptacja przestępczego działania [...] jest dla mnie niezrozumiała.Dziewczynka ,którą byś karał przyczyniła się do ujawnienia i zatrzymanie grożnego dla dzieci przestępcy.Życzę wszystkim rodzicom tak czujnych i mądrych dzieci.
Odpowiedz
-1
@ Lola
dnia 11.02.2011, 21:51 · Zgłoś
umawiają się pisze [...].
Odpowiedz
-1
@ ---
dnia 12.02.2011, 13:26 · Zgłoś
moja sprawa jak sie pisze
Odpowiedz
-1
@ -------
dnia 12.02.2011, 13:27 · Zgłoś
a po co sie znim umawiały przez internet i szły na spotkanie
Odpowiedz
-2
@ -------
dnia 12.02.2011, 13:30 · Zgłoś
ja go nie akceptuje ja bym nikogo nie karał
Odpowiedz
-1
@ ---------
dnia 12.02.2011, 13:36 · Zgłoś
kultury sie nauczcie
Odpowiedz
-1
@ kulturalny
dnia 17.02.2011, 10:40 · Zgłoś
lola ty jesteś matołkiem
Odpowiedz
-1
@ kulturalny
dnia 17.02.2011, 10:42 · Zgłoś
niech pani nie będzie z degustowana bo ja bym [...] karał a nie dziewczynki tylko mam pytanie dlaczego sie umawiały z nim przez internet w ogule
Odpowiedz
-1
@ ona
dnia 11.02.2011, 15:22 · Zgłoś
"Prokuratura Rejonowa w Jaśle objęła go policyjnym dozorem oraz zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe."
TO CHYBA JAKIŚ ŻART!!!!!
Odpowiedz
-1
@ kulturalny
dnia 17.02.2011, 10:43 · Zgłoś
tak na więżnia jeszcze na [...] poręczenie majątkowe który se użył na panience
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 11.02.2011, 15:11 · Zgłoś
Trzynasto- i czternastolatki tak ochoczo umawiają się w mieszkaniu nieznajomych osób? Rodzice i nauczyciele nie im na ten temat nie mówili?
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 12.02.2011, 09:45 · Zgłoś
Może i mówili, ale panienki miały to gdzieś. To jest tak jak w tym dowcipie o Jasiu:"Cnotliwej to sobie w żłobku poszukaj!"
Odpowiedz
0
@ mark
dnia 11.02.2011, 15:00 · Zgłoś
za jaja i na latarnie:]
Odpowiedz
-1
@ miecioo
dnia 11.02.2011, 14:50 · Zgłoś
Kara smierci poprzez rostrzelanie dla [...]
Odpowiedz
-2
@ elo
dnia 12.02.2011, 10:07 · Zgłoś
jestem za tym!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.