Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

5 genialnych pomysłów, jak urządzić kuchnię

0

Kuchnia to tradycyjne serce domu. Jak sprawić, by przyciągała domowników i gości oraz dostarczała radości i komfortu z korzystania z przestrzeni? Niezależnie, czy marzeniem jest nowoczesna, kipiąca od innowacyjnych technologii, czy tradycyjna, romantyczna i przytulna przestrzeń, przedstawione 5 pomysłów aranżacyjnych zainspiruje Państwa do stworzenia kuchni swoich marzeń.

Kuchnia z wyspą

Kuchenna wyspa kojarzy się z wygodą, nowoczesnością oraz wspólnym przygotowywaniem posiłków w gronie najbliższych. Jest ona zazwyczaj umieszczona w centrum i może spełniać wiele funkcji jako blat roboczy, miejsce spożywania posiłków, przechowywania akcesoriów, organizowania spotkań rodzinnych oraz towarzyskich. Zalecana jest do większych przestrzeni, choć jak pokazują kuchenne inspiracje zaczerpnięte od aboutdecor.pl umiejętnie wkomponowana wyspa, może tworzyć harmonijny element aranżacji małego pomieszczenia. Nowoczesne technologie zapewniają wykonanie nawet najbardziej wymyślnych kształtów, jednak im prostsza bryła, tym lżejszy wizualnie efekt.

Minimalizm

Minimalistyczne aranżacje kuchni to powracający trend ostatnich lat. Jego zasady idealnie można aplikować zarówno w dużych, jak i małych metrażach. Inspiracją kuchni minimalistycznej jest umiar, porządek oraz prostota.

Dla kogo?

Tego typu kuchnie najczęściej wybierają ludzie młodzi, zapracowani, niezbyt często gotujący w domu. Łagodne, proste linie, wąska gama kolorów, solidne materiały, jak szkło, stal czy chrom, przypadną do gustu osobom ceniącym harmonię, klasę i subtelną elegancję.

Kuchnia otwarta

Coraz powszechniej w nowych aranżacjach pojawia się część kuchenna bez wyraźnego oddzielenia od pozostałej przestrzeni użytkowej domu lub mieszkania. Po pierwsze, poprzez sprzyjanie wspólnym rozmowom i gotowaniu zbliża do siebie ludzi. Po drugie, optycznie powiększa wnętrze oraz sprawia, że do kuchni wpada więcej światła. Inspiracja do projektowania kuchni połączonej z jadalnią i salonem płynie również z wygody, ponieważ powstaje wówczas ergonomiczny ciąg komunikacyjny.

Wady kuchni otwartej

Jedynym minusem tego rozwiązania są unoszące się po domu zapachy przygotowywanych potraw. Jednak i na to istnieje rozwiązanie w postaci nowoczesnego i wydajnego wyciągu. Otwarta przestrzeń jest również bardziej wymagająca pod kątem spójności aranżacji, ale za to efekt może być daleko bardziej spektakularny.

Kuchnia rustykalna

Jeśli ideałem dla Państwa jest pełna ciepła, przytulna, a zarazem funkcjonalna kuchnia, warto rozważyć rustykalny wystrój. Piękno tego stylu leży w dodatkach, naturalnych materiałach oraz bogato zdobionych meblach. Kuchnie rustykalne przedstawione na stronie AboutDecor przypominają atmosferę wiejskiej chaty, ostro kontrastującą z minimalistycznymi, surowymi, jednobarwnymi aranżacjami stylu modernistycznego. Stylistyka rustykalna kojarzy się z przestrzenią oraz naturą, dlatego utrzymana jest w tonacji bieli, beżu, szarości oraz brązu, co optycznie powiększa wnętrze. Centralnym punktem jest zawsze masywny, drewniany stół, przy którym można celebrować wspólne, rodzinne chwile.

Styl skandynawski

Wygoda i użyteczność to główne kryteria skandynawskiego designu. Dominują tu proste formy, biel oraz naturalność i lekkość. Styl skandynawski uwielbia także światło. Cechą wyróżniającą kuchnie tego typu jest mała liczba sprzętów kuchennych, prostota oraz minimalizm. Kuchnie inspirowane są naturą. Ich surowość przełamuje się świecami, przytulnymi poduszkami oraz ciepłymi kocami.

Zwolennicy skandynawskich rozwiązań

Styl ten w odniesieniu do kuchni inspiruje przeważnie ludzi młodych, ceniących praktyczne rozwiązania, które oszczędzają czas oraz maksymalizują wygodę, lubiących porządek, a także przytulność i życie blisko z naturą.

Bez względu na rodzaj aranżacji kuchnia to miejsce łączące estetykę, funkcjonalność oraz niepowtarzalny klimat. Najważniejsze jest jednak, by była to przestrzeń inspirująca, zbliżająca oraz zapraszająca każdego.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.11.2021, 08:09
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657