Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

5 maja rusza akcja szczepienia lisów. Koniecznie przeczytaj!

23

Od 5 do 15 maja Wojewódzki Inspektorat Weterynarii na terenie województwa podkarpackiego prowadzić będzie ochronne szczepienie  przeciwko wściekliźnie lisów dziko żyjących.  Akcja prowadzona będzie przy użyciu samolotów.

Szczepionka zatopiona jest w przynęcie, w postaci plastra koloru brązowo-szarego o charakterystycznym zapachu, który jest wyczuwalny przez lisy. Podkarpacki Wojewódzki Inspektorat Weterynarii apeluje do mieszkańców o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Lisy czując zapach człowieka nie zjedzą już takiego blistra. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez dwa tygodnie po jej zakończeniu zaleca się, by nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane.

Małgorzata Oczoś
Rzecznik prasowy
Wojewody Podkarpackiego

Reklama

Komentarze: 23

Dodaj komentarz Widok:
0
@ happy
dnia 30.04.2011, 12:03 · Zgłoś
ostatnio na wałach przy ul.Szajnochy kręcił się lisek.;) nie wyglądał na groźnego .;PP
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 02.05.2011, 20:14 · Zgłoś
I WŁAŚNIE DLATEGO ŻE NIE WYGLĄDAŁ NA GROŹNEGO BYŁ GROŹNY.Zdrowy lis nie będzie spokojnie chodził koło ludzi,a tym bardziej dawał podejść do siebie.Ludzie ostrożniej.
Odpowiedz
-1
@ Brzyska_
dnia 27.04.2011, 22:03 · Zgłoś
Prośba do nowego Wójta z Brzyska o zrobienie porządku z bezpańskimi psami które straszą mieszkańców, niektóre z psiaków są dość wpywowych osób, to moż być problem
Odpowiedz
-3
@ Brzyska_
dnia 27.04.2011, 21:59 · Zgłoś
W gminie Brzyska nie ma problemu z wyprowadzaniem zwierząt poza teren posesji ponieważ psy włóczą się bez kontroli po gminie, dzieci boją się chodzić do szkoły, a nikogo to nie interesuje, może ktoś w końcu zauważ problem zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, może policja powinna przyglądnąć się sprawie.
Odpowiedz
0
@ ????????
dnia 27.04.2011, 19:16 · Zgłoś
a jak zjem tą szczepionke to co???//
Odpowiedz
0
@ <toto>
dnia 27.04.2011, 20:46 · Zgłoś
to nie będziesz miał wścieklizny
Odpowiedz
0
@ lalaglupiepomysly
dnia 01.05.2011, 21:38 · Zgłoś
bardzo śmieszne gwiazdki i [...] heh:P
Odpowiedz
-1
@ Hmm...
dnia 27.04.2011, 08:36 · Zgłoś
A ja jestem ciekawy, kiedy portal zaprosi jakiegoś leśnika lub PANA myśliwego, żeby wytłumaczył skąd od paru lat jest taka plaga lisów. W świętokrzyskim jest plaga? To ja powiem tak - mam znajomego u którego lis wytrzebił 50 kur i 30 kaczek (całe wylęgi).
Może taki pan wyjaśniłby, co się stało z kuropatwami, bażantami, zającami, młodymi sarnami.
Dla zainteresowanych podam skuteczny sposób na "ostateczne rozwiązanie lisiej kwestii"
Odpowiedz
0
@ tiki
dnia 27.04.2011, 08:15 · Zgłoś
Jak się 2 lisy "szczepią", to po kilku miechach pojawia się...trzeci
Odpowiedz
0
@ jNW
dnia 26.04.2011, 23:25 · Zgłoś
czy prawdą jest że lisy mogę [...] dla czystej przyjemności przez cały rok bo nie mają okresu ochronnego? upolowałbym sobie takiego [...] skurczybyka i sobie zrobił czapę jak jankeski traper
Odpowiedz
2
@ K.W
dnia 26.04.2011, 23:04 · Zgłoś
Jestem ze Świętokrzyskiego, ale często bywam na tym portalu bo mam rodzine w Jaśle, u nas plaga lisów doszła do tego że lisy bezkarnie buszują za kurami na środku podwórka :/ kumpel sprzątnął jednego z wiatrówki i dostał grzywne bo go ktoś podkablował a lis zjadł mu 10 kur. niech odstrzelą 50% populacji bo lisy i tak sie odrodzą :)
Odpowiedz
2
@ NIKT
dnia 26.04.2011, 22:05 · Zgłoś
lisy ,przez głupią politykę ,polskiego związku łowieckiego,doprowadziły do ,zaginięcia ,ptaków ,bażantów ,kuropatw zajęcy ,oraz ,drobiu w gospodarstwach rolniczych.myśliwy to jest zabójca .kto ma dużo kasy i d0jścia .jest nowobogacki .[wszystko mu wolno].czy taka jest idea myślistwa.sa okręgi. gdzie są strażnicy .jest to brat swat i rodzina .to nie ma nic wspólnego z myślistwem .to sa układy.
Odpowiedz
-1
@ o
dnia 26.04.2011, 21:52 · Zgłoś
niewiem kto to wymyslil ale zapewne niewie ze lisow jest o kilkaset orocent za duzo zjadaja kury zajace itp nic z tym sie nie robi puknicie sie w le... z tym szczepieniem
Odpowiedz
-5
@ tomasz lis
dnia 26.04.2011, 20:23 · Zgłoś
to ja się boje
Odpowiedz
-9
@ wieś bierówka
dnia 26.04.2011, 20:03 · Zgłoś
jo to bym se lisa złapoł i zjod [...] i zjesc na sorowo
Odpowiedz
-7
@ 123321
dnia 26.04.2011, 19:38 · Zgłoś
Tomasz Lis już się boi :)
Odpowiedz
-10
@ sdfsfsfa
dnia 26.04.2011, 19:28 · Zgłoś
znowu będą truć środowisko..:/
Odpowiedz
-8
@ ;d
dnia 26.04.2011, 18:58 · Zgłoś
gdzie dokładnie
konkrety!!!
Odpowiedz
-12
@ Marcin
dnia 26.04.2011, 17:53 · Zgłoś
przynajmniej darmowe ognicho sobie zrobię:) kiełbaski będą :D
Odpowiedz
-12
@ do marcin
dnia 26.04.2011, 18:23 · Zgłoś
no właśnie będą zajadać kiełbaski prosto z lisa hehe
Odpowiedz
-10
@ sz
dnia 26.04.2011, 17:15 · Zgłoś
ja pitole ale akcja
Odpowiedz
-8
@ Ibanez
dnia 26.04.2011, 16:56 · Zgłoś
Tomasz Lis już się boi :))
Odpowiedz
1
@ eeee
dnia 26.04.2011, 16:51 · Zgłoś
A JA MYŚLAŁEM ŻE BĘDĄ ŁAPAĆ LISY I SZCZEPIĆ , A TU Z SAMOLOTU BĘDĄ KIEŁBASE RZUCAĆ , W SKOŁYSZYNIE SĄ LISY
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.