Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

534 tysiące złotych na indywidualizację procesu nauczania

10

Ponad 534 tysiące złotych wyniosła wartość projektu systemowego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Mieście Jaśle”zrealizowanego w dziewięciu jasielskich szkołach podstawowych w latach 2011-2013.

Projekt realizowany był w dziewięciu jasielskich szkołach podstawowych, a w jego ramach  zakupione zostały dodatkowe pomoce dydaktyczne oraz przeprowadzono ponad 6 tys. godzin zajęć dodatkowych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami. W zajęciach uczestniczyli uczniowie mający trudności w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych i nauk matematyczno-przyrodniczych. Dodatkowo przeprowadzone zostały zajęcia z gimnastyki korekcyjnej,  zajęcia terapeutyczne (neurologopedyczne, warsztataty plastyczno-techniczne), informatyczne, artystyczne (plastyka, taniec, teatr), sportowe, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne.

Szkoły podstawowe realizujące dodatkowe zajęcia z dziećmi zostały wyposażone w sprzęt audiowizualny i nowoczesne pomoce dydaktyczne (m.in.: tablice interaktywne, projektory multimedialne, meble szkolne, przyrządy gimnastyczne, programy edukacyjne, gry logiczne, podręczniki i ćwiczenia oraz zabawki rozwijające sprawności percepcyjne). Uczniowie objęci indywidualizacją nauczania w znacznym stopniu podnieśli swoją wiedzę, umiejętności jej praktycznego wykorzystania, kompetencje społeczne i sprawność fizyczną. Przeprowadzone wśród uczniów oraz rodziców badania ankietowe wykazały bardzo duży poziom zadowolenia z efektów realizacji projektu.

Projekt w całości został sfinansowany ze środków zewnętrznych (85 proc. z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i 15 proc. z budżetu państwa).

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kluska
dnia 28.08.2013, 18:18 · Zgłoś
Dlaczego jak widzę w gazecie jakiś wywiad z "urzędnikiem" albo inne badziewie, zawsze mówią (piszą) tam "MIASTO JASŁO", "w MIEŚCIE JAŚLE"? Dawniej nikt nie musiał podkreślać, że to miasto. Teraz podkreślają z obawy, że ktoś pomyśli, że to wieś haha??? Skutek jest przeciwny do zamierzonego...
Odpowiedz
1
@ ...
dnia 28.08.2013, 23:16 · Zgłoś
dlatego, że w strukturze samorządowej jest jeszcze Gmina Jasło
Odpowiedz
4
@ matka
dnia 27.08.2013, 22:40 · Zgłoś
świetne zajęcia były prowadzone właśnie dzieki tej indywidualizacji :) Moje dziecko było zachwycone i żałuję że już ich nie będzie..
Odpowiedz
5
@ rodzic
dnia 27.08.2013, 19:47 · Zgłoś
Dobry pomysł, moje dziecko uczestniczyło w zajęciach.
Odpowiedz
1
@ aaa
dnia 27.08.2013, 11:55 · Zgłoś
ciekawe jakie to szkoły bo znając życie to dla szkoły nr 11 nawet nie zakupiono mikrofonu i znów dyrektor na rozpoczęciu będzie stukali pukał w stary sprzęt aby powitać uczniów
Odpowiedz
0
@ do aaaa
dnia 27.08.2013, 13:41 · Zgłoś
Dla informacji, mikrofon jest. A tak na marginesie, pan dyrektor zwykle nie używa mikrofonu.
Odpowiedz
-7
@ moko
dnia 27.08.2013, 11:14 · Zgłoś
ok 90 zl za godzinie-jakies koszty niezle,skubneli nauczyciele lewy grosz:)
Odpowiedz
4
@ anel
dnia 27.08.2013, 13:22 · Zgłoś
Jesteś w błędzie. Nauczyciele za realizację 1 godz. dydaktycznej mieli w drugim półroczu roku szkolnego 2012/2013 jakieś 27 zł brutto. Ile wcześniej - nie wiem.
Odpowiedz
-4
@ Pan [...]
dnia 28.08.2013, 10:20 · Zgłoś
jedna godzina nauczyciela to 45 minut !!! minus przerwa na kawe i dotarcie do klasy po dzwonku (przez długie korytaze szkolne) ... czyli suma sumarum niezła kasa za darcie gardła...
Odpowiedz
0
@ Żyrafka
dnia 09.09.2013, 23:09 · Zgłoś
Panie [...], chyba się przyda powtórka z ortografii! I gdyby Pan był łaskaw nie komentować, ponieważ zupełnie nie zna Pan obecnych realiów pracy nauczycieli, zwłaszcza tych w klasach najmłodszych.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.