Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

632 tysiące złotych trafi dla sportowców

12

632 tysiące złotych przeznaczono z budżetu Miasta Jasła dla jasielskich klubów sportowych, które w tym roku będą realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze sportowym. W tym roku suma rozdysponowanych środków była o 35 tys. wyższa niż w ubiegłym, a dotacje Miasto Jasło przyznało 14 różnym klubom sportowym, w tym jednemu na realizację trzech zadań.

- O przyznanie dotacji na 2011 rok mogły wnioskować kluby sportowe działające na terenie Jasła i nie działające w celu osiągnięcia zysku. W porównaniu do ubiegłego roku przyznane klubom kwoty były wyższe bądź takie same. Wśród nowych organizacji, które złożyły wniosek o dotacje znalazło się Stowarzyszenie Miłośników Rugby Jasło oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów - informuje Agata Koba, rzecznik UMJ.

Dotacje otrzymały:
Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” na zadania – „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej dziewcząt. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych” (90 tys. zł); „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie judo. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych” (25 tys. zł) oraz na „Integrację młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” (32 tys. zł).

Międzyszkolny Klub Narciarski – „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie narciarstwa, organizowanie obozów, organizowanie i udział w zawodach sportowych” (10 tys. zł),

Stowarzyszenie Miłośników Rugby – „Udział RK Jasło w rozgrywkach UA Polskiej Ligi Rugby 7 oraz szkolenie młodzieży połączone z popularyzacją oraz promocją sportowego trybu życia” (5 tys. zł),

Klub Sportowy „SPEED” – „Szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, organizowanie i udział w zawodach sportowych i rekreacyjnych” (10 tys. zł),

Międzyosiedlowy Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka – Brzyszczki” – „Szkolenie i współzawodnictwo w piłce nożnej” (11 tys. zł),

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów – „Udział w maratonach rowerowych Cyklokarpaty.pl zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów” (3 tys. zł)

Miejski Klub Sportowy „MOSiR” – „Prowadzenie szkolenia i udział w rozgrywkach grupy naborowej, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów w III podkarpackiej lidze siatkówki męskiej” (85 tys. zł).

Jasielski Klub Sportowy Rafineria Czarni 1910 Jasło - Udział w rozgrywkach ligowych w piłce nożnej seniorów oraz grup młodzieżowych na szczeblu wojewódzkim wraz ze szkoleniem sportowym w 7 kategoriach wiekowych (245 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” – Szkolenie sportowe dzieci w zakresie piłki nożnej, udział w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi młodzika młodszego i młodzika starszego oraz organizacja i udział w turniejach ogólnopolskich” (20 tys. zł),

Jasielski Klub Sportowy Kyokushin Karate – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie karate” (35 tys.zł)

Międzyszkolny Klub Sportowy „Gamracik” – „Wspieranie współzawodnictwa sportowego dzieci w zakresie piłki nożnej” (1tys. zł)

Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” – „Poprawa warunków uprawiania piłki nożnej oraz podniesienia wyników sportowych przez zawodników OKS Sobniów Jasło poprzez realizację zadania z zakresu rozwoju sportu w mieście Jaśle” (33 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „SPIN” – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie tenisa stołowego” (4 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki” Judo – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie judo” (23 tys. zł).

mad

FOT. Marek Dybaś

Napisany dnia: 20.05.2011, 12:33 , Tagi: UM Jasło, Czarni Jasło, Judo, Piłka nożna, Karate, MOSiR, Rugby, Jasło, Gamrat
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ skarbnik
dnia 20.05.2011, 14:29
Ocena
komentarza:
2
To się Szalony i Warzocha ucieszą
@ xxx
dnia 20.05.2011, 17:39
Ocena
komentarza:
2
chyba Prezes Węgrzyn
@ komentator
dnia 20.05.2011, 15:12
Ocena
komentarza:
1
UKS MOSiR - ok
MKN - mało
SMR - mało
KS SPEED - mało
MKS Jasiołka-Brzyszczki - dużo
JSC - mało
MKS MOSiR - ok
JKS Czarni 1910 - 2x za dużo
UKS 6 - ok
Kyokushin Karate - ok
MKS Gamracik - mało
OKS Sobniów - ok
UKS Spin - mało
UKS ASW - mało
@ i tak dostanę negatywne komentarze x3
dnia 20.05.2011, 19:35
Ocena
komentarza:
1
ciekawe czy trzcinica coś dostała, co osiąga wyniki na mistrzostwach Polski a nie tak jak czarni w województwie i to ledwo, a ledwo ich stać na wyjazdy na zawody x/
@ Pablito
dnia 21.05.2011, 12:25
Ocena
komentarza:
1
trzcinica to nie Jasło nieuku!
@ gracz
dnia 20.05.2011, 20:14
Ocena
komentarza:
1
A dlaczego Sobniów dostał 33 tyś, a Hankówka 11 tyś. ?
@ :)
dnia 23.05.2011, 20:00
Ocena
komentarza:
1
bo w Sobniowie masz koleżko 3 drużyny. Ktore Walcza o Awans moim zdaniem to i tak za malo :)
@ !
dnia 21.05.2011, 07:00
Ocena
komentarza:
1
Bo Sobniów ma 3 drużyny?
@ fred
dnia 21.05.2011, 14:08
Ocena
komentarza:
1
Idąc tym tokiem rozumowania ile powinni dostać Czarni 1910 Jasło?, a ile dostali?
@ ?
dnia 21.05.2011, 09:57
Ocena
komentarza:
1
A gdzie Trzcinica ??? To SKANDAL !
@ miszczu
dnia 21.05.2011, 12:43
Ocena
komentarza:
1
a z jakiej paki speed dostał kase, jezeli to prywatny klub finansowany z kieszeni rodziców dzieci tam zapisanych ...??
@ xx
dnia 21.05.2011, 19:03
Ocena
komentarza:
2
:o tak mi sie smiac chce z tego ze nawet nie wiem co napisac ... haha czarnii tyle hajsu? oszaleliscie za co? o judokach sie slyszy a dostali marnote tak jak i inni smieszni jestescie ludzie
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657