Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

80 nowych firm na terenie naszego powiatu

52

Od przyszłego roku Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle realizował będzie zadanie polegające na udzieleniu 80 bezrobotnym dotacji na założenie własnej działalności.

Kolejny projekt, na który dofinansowanie zewnętrzne otrzymał jasielski urząd pracy nazwano „Czas na własną firmę”. W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, każdy bezrobotny zarejestrowany przynajmniej 6 miesięcy w PUP w Jaśle będzie miał możliwość otrzymać dotację na własny biznes. Program będzie realizowany od stycznia 2013 do 30 czerwca 2014.

- Wartość projektu to 1 838 276 i jest dofinansowany w 100% z Europejskiego Funduszu Społecznego. Główne wsparcie to przyznanie dotacji bezzwrotnych 84 osoby. Średnia kwota to 20 000 zł. Wsparcie poprzedzone będzie szkoleniem dla tych osób, które umożliwi uzyskanie tym osób wiedzy, która jest nieodzowna, jeśli chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa – powiedziała nam o programie Anna Hawliczek, zastępca dyrektora PUP Jasło.

W okresie szkolenia uczestnicy będą pobierać stypendium - 120% zasiłku dla bezrobotnych, czyli 950 złotych miesięcznie. Program zakłada udział 84 osób, z których dofinansowanie przeznaczone będzie dla 80. W założeniu w programie weźmie udział minimum 60% kobiet.

- Jest bardzo duże zainteresowanie dotacjami dla własnej działalności gospodarczej. My na ten rok pozyskaliśmy pieniądze w kwocie ponad 17 milionów. Niektóre projekty będą realizowane w przyszłym roku. Nie mniej zainteresowanie dotacjami jest bardzo duże – podkreśla dyrektor Hawliczek.

Jedynym ograniczeniem jest pozostawanie przynajmniej pół roku w rejestrze bezrobotnych. Po otrzymaniu dotacji należy prowadzić firmę przez okres roku i osiągnąć minimum założone we wniosku.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bankrut
dnia 27.10.2012, 22:59 · Zgłoś
powiedzmy że ktoś kiedyś miał firmę -dobrze prosperującą , zatudniał ponad 100 osób, ale zjawił się pewien pan X od, a że nie chciałem współpracować z panem X ( w sensie korzyści dla pana X) to obiecał mu że zamknie pan X te fime i zrobi z zniego bankruta. Tak sie też stało. Firma została zamnknięta w ciągu 2 lat, ponad 100 osób zostało zwolnionych, a z pracodawcy pracownicy zrobili złodzieja i oszusta. Do szczęścia potrzebował 97 tyś zł. i praca dla tych ponad 100 osób zoastała by zapewniona. TAK WIĘC MOJE PYTANIE DLACZEGO TAKIM LUDZIOM NIE POMAGACIE - przecież to ponad 100 pewnych stanowisk a nie 80 jednoosobowych działalności które i tak nikogo nie zatrudnią, a mają nikłe szanse na przetrawanie. 15% do 3 lat TO GWARANTUJE
Odpowiedz
2
@ Aleksander Gudzowaty
dnia 28.10.2012, 04:28 · Zgłoś
- powiedzmy że KTOŚ kiedyś miał firmę -dobrze prosperującą
- ZATRUDNIAŁ ponad 100 osób
- ale zjawił się pewien pan X od, a że NIE CHCIAŁEM współpracować z panem X
- to obiecał MU że zamknie pan X te fime
???
Nie wiem czy zauważyłeś ale ten ktoś kto miał firme i Ty to jedna i ta sama osoba.
Odpowiedź brzmi:
Pomagają.
Np.ZPCH Drukarnia Jasło, Pan Rydarowicz.
Odpowiedz
3
@ primo
dnia 26.10.2012, 21:17 · Zgłoś
tatuś zlikwiduje sklep ,a synuś lub córcia weźmie dotację żeby go następnego dnia otworzyć . Totalny bezsens dawać takie dotacje to tylko wydawanie pieniędzy podatników
na utrzymanie [...] do obsługi instytucji zarządzającej bezrobociem ,a nie walczącej z nim
Odpowiedz
2
@ Marcin Hakiel
dnia 26.10.2012, 20:50 · Zgłoś
Nie widzieliście czasem Kasi Cichopek?? Miała dziś robić papier w Jaśle... Szukam jej...
Odpowiedz
1
@ centrum Adama Smitha
dnia 26.10.2012, 18:40 · Zgłoś
Jedno miejsce 'pracy' szarego urzędnika LIKWIDUJE cztery miejsca pracy w realnej gospodarce !!! A ile miejsc pracy zlikwidowała posada naczelnika PUP ?
Odpowiedz
0
@ aa
dnia 26.10.2012, 11:39 · Zgłoś
ojjj, szkoda :/
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 26.10.2012, 10:30 · Zgłoś
1 838 276 nie równa się 84 x 20 000 czyli 1 680 000.

Ktoś sobie zrobi premie na 158 276. Chyba, że to jest podatek, który też zapłacą osoby które dostaną dofinansowanie.
Kilka razy zdzierają z nas te same podatki, czymś trzeba nakarmic armie urzędników i zagranicznych bankierów, którzy wypompowywują zyski do macierzystych krajów albo na Kajmany.

Gdyby było inaczej - kto by chodził głosować?
Odpowiedz
0
@ macia
dnia 26.10.2012, 10:32 · Zgłoś
Z tego co pamiętam to maksymalna kwota na rozpoczęcie działalności to 18600 zł chyba że się coś zmieniło
Odpowiedz
0
@ Nikki
dnia 26.10.2012, 17:33 · Zgłoś
Może dolicz jeszcze stypendia, o których mowa w tekście? Po 950 złotych. Plus koszty obowiązkowych szkoleń -a to akurat nie wymysł PUP, tylko rządu. Do tego koszty utrzymania odrębnego rachunku bankowego, przelewów, itd, itp. A potem pisz. Najlepiej o tym, na czym się znasz. Czyli o czym?
Odpowiedz
18
@ wierzący w Pana Boga
dnia 26.10.2012, 07:59 · Zgłoś
Dlaczego w tak perfidny sposób okłamuje się społęczeństwo. Praktycznie bez przerwy likwidowane są zakłady i miejsca pracy w Jaśle i o tym jakoś dziwnie żaden portal nie napisze. W wielu zakładach pracy właścicieli i osoby pełniące funkcje kierownicze zachowują się jak panowie życia i śmierci. bardzo często na stanowiskach kierowniczych są synowie, córki bądź po[...]kowie z rodziny właścicieli i to oni wyżywają się na podwładnych w sposób niemiłosierny. Mało własciciele firm wierzą tym swoim po[...]kom czy jak ich nazwać a jeśli mówi prawdę lub chce wyjaśnić pracownik to jest mówiąc trywialnie "[...]ony". W wielu zakladach nie są respektowane podstawowe zasady obowiązującego prawa pracy ALE PRACOWNICY ZE STRZACHU aby ich nie zwolnili milczą i znoszą upokorzenia. A proponuję aby chcieć odejść z pracy - wówczas wkurzony właściciel czy właścicielka potrafią nieźle uprzyjemnić życie tak jakby byli wkurzeni, że ktoś znalazł pracę i szkoda, że tego odchodzącego nie zwolnili. Zbyt mało jest miejsca na portalu aby podać wiele faktów. Jakich wyrazów potrafią używać przełożeni a w tym szczególnie właściciele tzw. nowobogaccy wiedza pracownicy ale cóż oni mogą? Mogą i muszą pracować za tą najniższą obowiązującą krajową bo przecież właściciele muszą mieć z najwyższej półki samochody, domy, życie na najwyższym poziomie z wycieczkami w najekskluzywniejszych hotelach. Często osoby będące właścicielami nie mają pojęcia jaka faktycznie panuje atmosfera i jaka jest sytuacja w ich zakładzie bo uważają, że rodzinka zatrudniona przez nich jest ok. A oni mówiąc wprost olewają wszystko i aby pokazać jak działają podają nieprawdziwe informacje szefowi a sami obijają się jak mogą i często nie mają pojęcia o i przygotowania aby zajmować się sprawami danej firmy ale cóż to prawie "PÓŁBOŻKOWIE". Dlaczego nie mówi się wprost, że dość znaczna liczba mieszkających w Jaśle pracuje w Rzeszowie, Krakowie, Lublinie czy tez odległych miastach bo w Jaśłe nie ma praktycznie żadnych zakładów a WŁADZA URZADZA UROCZYSTOŚCI , kłóci się, straszy mieszkańców i podnosi podatki i opłaty. Dlaczego nikt nie powie wprost ze ostatnio zlikidowany Rejon Energetyczny w Jaśle spowodował również utratę przez kilka osób miejsc pracy choć szefowie tejże firmy powiedzą zaproponowaliśmy pracę ale dany pan czy pani nie przyjęli. A kto zapyta dlaczego nie przyjęli i jakie warunki zaproponowano. Ale cóż władza nie jest po to aby się zajmować sprawami przyziemnymi. Zapytam tak po ludzku - czy jeśli ktoś mieszka w Jaśle i tu ma mieszkanie i rodzinę a pracuje np. w Krakowie czy Lublinie jest członkiem rodziny i czy praktycznie ta rodzina istnieje. Niestety nie stać ich na zakup czy dzierżawę mieszkania w miejscach gdzie pracują ale my katolicy uważamy, że dobro rodziny najważniejsze. Można napisać wiele ale co to da- nic nie da bo "WŁADZA" poinformuje jak to wspaniale urządza jakieś kursy, szkolenia ( nieważne, że to za pieniądze nas podatników), które nic nie wnoszą bo np ludzi z takim wyszkoleniem i doświadczeniem jest mnóstwo ale nie mają gzdie pracować i co najgorsze nie ma zapotrzebowania na takich fachowców ALE WŁADZUNIA POINFORMUJE JAKIEŻ TO MOŻLIWOŚCI STWARZA aby ludzie otworzyli działalność gospodarczą i... właśnie i co , z czego żyć komuświadczyć usługi czy po co produkowac skoro nie ma popytu. Ale nasza władzunia juz nie od tego. Jest to smutne lecz prawdziwe dlatego coraz bardziej młodzi ludzie buntują się wyjeżdżają... a Jasło staje sie niestety miastem emerytów i rencistów i ma przyszłość miasta ludzi wymierających. Ale są szkolenia, są dofinansowania, są ludzie ci nowobogaccy opływający w luksusie a inni a cóż mi tam aby mnie było dobrze. I to właśnie my Naród, z którego wyszedł Jan Paweł II, my, którzy mamy czelność uważać się za wzorowych chrze ścijan, katolików, często cytujemy słowa JP II ale już się do nich nie stosujemy. Cóż trzeba czekać na śmierć i może dojdzie do tego, że będziemy chowani w trumnach wielorazowego użytku tak jak to było w średniowieczu. Nie dajmy się omamić nie pozwólmy się oszukiwać propagandzi - szef propagandy III Rzeszy powtarzała "Największe kłamstwo powtarzane po tysiąckroć stanie się wreszcie prawdą" jaką prawda ? Bo ludzie wreszcie wbrew rozsądkowi zaczną wierzyć w te kłamstwa.
Odpowiedz
-8
@ macia
dnia 26.10.2012, 09:18 · Zgłoś
w połowie przestałem czytać. Mniej znaków bo nikt tego nie przeczyta. Nie piszesz ciekawie jak np Babel więc się streszczaj.
Odpowiedz
-1
@ Nikki
dnia 26.10.2012, 17:36 · Zgłoś
Załóż swoją firmę, zatrudnij 100 osób, bez żadnych znajomości, weź tych najlepszych. Działaj z 5 lat, płać pensje, podatki, VAT. A po tym czasie zabierz głos w sprawie prowadzenia własnej firmy.
Odpowiedz
3
@ MAGDA
dnia 26.10.2012, 07:54 · Zgłoś
To wszystko jest blędne kolo urząd udaje ze coś robi a ludzie troche sie pobawią w biznes ,ale to nie oto chodz, jak w jasle niepowstaną powazne zaklady które nalerzy wspierac finansowo i pomagac tym które juz cos znaczą ,to te pienjądze bedą zmarnowane,wiem cos na ten temat,mam firme malą od 26 lat tak jak teraz jest ciezko to niebylo nigdy i nam się nikt nie interesuje poza urzędem skarbowym i ZUS ,,,
Odpowiedz
3
@ a propos
dnia 26.10.2012, 06:14 · Zgłoś
np.ilość wapnia we krwi, jest ok. 200 razy większa niż we krwi, a magnezu 30 razy.

w poprzednim artykule można przeczytać o maśle maślanym :)

a odnośnie tego to co to zmieni... oby choć z 5 utrzymało się na jasielskim rynku i prosperowało dalej. Realia są takie, że po niskich składkach ZUS większość się wycofa i zamknie kram. Dopóki nie powstaną w Jaśle potężne firmy typu Nowy Styl zatrudniające dużo ludzi, dopóty nie ruszy koło napędzające jasielską gospodarkę. Bo te 80 osób to może faktycznie narobić wiatru w polu.
Odpowiedz
5
@ FELIX
dnia 26.10.2012, 01:32 · Zgłoś
Biedni będą ludzie co się załapią na tą durnowatą pułapkę...Do końca życia będą żyć z poczuciem naiwności...W Jaśle założyć obecnie firmę tak się opłaca,jak produkcja misi polarnych...Pewne,że [...]!!!
Odpowiedz
4
@ :)
dnia 25.10.2012, 23:22 · Zgłoś
zacznijmy jakie warunki trzeba spełnić żeby dotacje dostać!!!
jaki bezrobotny ma pokrycie w banku na zastaw dotacji!!!
Odpowiedz
3
@ asa
dnia 25.10.2012, 23:00 · Zgłoś
A jaki biznes w Jase jak tu wszystko pada.
Odpowiedz
2
@ asa
dnia 25.10.2012, 22:59 · Zgłoś
Fajnie ,tylko po pierwsze taka kwota jest mala jak na biznes a po drugie to musze miec zabezpieczenie w takiej samej kwocie. jak bezrobotny moze miec taka kwote,.
Odpowiedz
6
@ lukasz
dnia 25.10.2012, 22:13 · Zgłoś
ciekawe jak długo ludzie!!! to wytrzymają podwyżki wszystkiego a zarobki te same albo ludzie bez pracy bez żadnych perspektyw .. kiedyś ludzie wyjdą na Ulice i się skończy wyzysk człowieka ...
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 25.10.2012, 22:20 · Zgłoś
komuno wróć ???
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 25.10.2012, 21:33 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 25.10.2012, 22:55 · Zgłoś
Nie wiem, ale właśnie mi podpowiedziałeś dobry pomysł na firmę z dotacji;)
Odpowiedz
5
@ Pink Panter
dnia 25.10.2012, 21:15 · Zgłoś
i ten oto sposób miasto wzbogaci się jeszcze trochę lub odrobinę na bezrobotnych, pewnie niektórych. Będą tacy co się szybko przykleją do tych dotacji mniej rozgarniętych nabiorą, tych mądrzejszych pewnie nie. Lecz miasto zrealizuje plan dotacji, słupki w statystykach podskoczą a komu się nie uda to będzie musiał oddać; zwrócić zastaw plus odsetki. Zasili tylko budżet urzędu albo jakiegoś banku jeśli weźmie kredyt aby starać się w kolejce o datacje. Tu chyba nic się nie zmieni. Nie istnieje żadna instytucja, która mogłaby powodować wzrost poziomu życia w tym mieście. NIE MOŻNA TUTAJ PRACOWAĆ W JEDNYM SKLEPIE A WYDAWAĆ PIENIĄDZE W DRUGIM. Dotacje dla bezrobotnych to nie jest podnoszenie poziomu gospodarki lub tylko życia w tym mieście. Potrzebny jest jakiś przemysł, lecz ten już upadł albo nadal upada.
Odpowiedz
4
@ równouprawnienie
dnia 25.10.2012, 19:53 · Zgłoś
Chciałbym się zapytać czy równouprawnienie nie funkcjonuje w obie strony? Dlaczego w projekcie ma brać udział minimum 60% kobiet? Dyskryminacja mężczyzn???
Odpowiedz
2
@ anusiak
dnia 25.10.2012, 21:15 · Zgłoś
Moim zdaniem panowie sobie zawsze pracą znajdą, nawet przy przysłowiowej łopacie jak to sie mówi, a kobiety dośc że mają wiekszy problem w znalejźieniu pracy to na spotkaniach o prace pierwsze pytanie jest taki czy planuje pani ciąże?? co to ma być.. dobrze ze takie projekty są moze komus sie uda i bedzie robił sam na siebie a nie na kogos..
Odpowiedz
0
@ j
dnia 26.10.2012, 21:30 · Zgłoś
niestety niemasz racji pierwsze pytanie to czy chce pani podjac prace na ktore slyszy sie odpowiedz a czy musze przychodzic do pracy bo maz szuka pracy za granica ja opiekuje sie dzieckiem i niemam czasu pracowac
Odpowiedz
4
@ ja
dnia 25.10.2012, 19:24 · Zgłoś
Powiększy się grono partaczy.
Odpowiedz
16
@ szkoła
dnia 25.10.2012, 19:17 · Zgłoś
czy dyrektor hawliczek, nie powinna odejśc na emerturę?

młodsi z większą wiedzą są na bezrobociu.
Odpowiedz
16
@ xdx
dnia 25.10.2012, 19:23 · Zgłoś
przecież cała ekipa urzedu pracy to dinozaury, którzy swoje stołki zawdzięczają układom wprost z PRL , PATRZ - PZPR.
Odpowiedz
5
@ anusiak
dnia 25.10.2012, 21:20 · Zgłoś
Pewnie powinna, mało jest takich urzędników co dorabia do emerytury zamiast siedzieć w domu!!! tak samo nauczycieli itp;/
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 25.10.2012, 19:15 · Zgłoś
Te urząd,a właściwie prywatny folwark,w którym panuje buredlowski ,,porządek;; powinni jak najszybciej zamknąć w szczególności te panie złodziejki od spraw szkolenia,które rozdają pomiędzy swoje rodziny i znajomych.Warto by było ludzie zebrać 3000 podpisów z tym co tu się dzieje wysłać wszystko to pana ministra.
Odpowiedz
4
@ malkontent
dnia 26.10.2012, 08:55 · Zgłoś
Nieudolność Urzędu Pracy wynika przede wszystkim z nepotyzmu.
Dlaczego Urzad Pracy nie stworzy inkubatora przedsiebiorczości , odpowiednio wyposazona hala gdzie w boksach bezrobotni mogli by uruchomić zbywalna produkcję,
w asortymentach okreslonych przez pracowników Urzedu.
Zamiast Urzedu Pracy powinna być prywatna agencja, rozliczana z efektów.
Odpowiedz
6
@ Mike
dnia 25.10.2012, 18:55 · Zgłoś
Hulaj dusza bez kontusza! Przecież to już nie polskie czy niemieckie pieniądze, tylko „unijne”.
Gdyby sto lat temu rządy tak marnowałyby forsę, jak robią to teraz – to pojawiłby się głód, po roku nastąpiłby bunt - i ci politycy zawiśliby na suchej gałęzi.
W obecnych niepewnych czasach lepiej te pieniądze przeznaczyć na ratowanie upadających lokalnych firm.
Odpowiedz
-10
@ Ech
dnia 25.10.2012, 17:34 · Zgłoś
Najlepiej narzekać na wszystko. W tym jesteśmy najlepsi. A może sami coś zaproponujmy a odważni niech próbują zrealizować.
Odpowiedz
7
@ pudzian
dnia 25.10.2012, 17:23 · Zgłoś
napewno zwalnianie ludzi z zakladow pomoze utrzymac nowe firmy zenada.ale brac brac bo to beda oddawac wasze dzieci wiec kozystajmy niech nas unia karmi
Odpowiedz
-6
@ jas
dnia 25.10.2012, 16:39 · Zgłoś
ej chłopie , 80 bezrobotnym !!!

uczmy się końcówków a będziemy mieli piątków jak mrówków
Odpowiedz
8
@ klkl
dnia 25.10.2012, 15:55 · Zgłoś
hehehehehe dotacja z unii 40 tysiecy ale musisz miec przynajmniej 20 zeby zamrozic na rok albo 2ch poreczycieli co zarabiaja co najmniej 2500 zł haha jakbym mial 20 koła to bym nie chciał tej [...]j dotacji.. a kto w jasle zarabia 2500 ? nieliczni
Odpowiedz
16
@ sss3
dnia 25.10.2012, 15:22 · Zgłoś
Działające firmy dobić podatkami, aż upadną, dotacje dać bezrobotnym na założenie kolejnych firm i tak w kółko, żeby urzędnicy mieli pracę.
Odpowiedz
23
@ viva
dnia 25.10.2012, 15:08 · Zgłoś
ale MYDLENIE OCZU I SCIEMA...ciekawe kto sie ucieszyl tym, artykulem...tysiace bezrobotnych?
ludzie zwolnieni?
likwidowane zaklady pracy?
kto?
młodzież?
rodziny?
ludzie zmuszeni wyjezdzac?
bo na terenie powiatu nie ma nawet nowych dzialan?
po co ten artykul?
jaki był jego cel?
konkrety...
Odpowiedz
2
@ turbo
dnia 25.10.2012, 14:56 · Zgłoś
Nie mam pracy jestem lewym turbo[...]m. Dajcie mi dotację dajcie, a założę se 'firmę' hahha. Czy wy ludzie nie rozumiecie, że firmy zakładają osobniki mądrzejsze które coś umieją i mają pieniądze którymi mogą i chcą zaryzykować ? [...] i lewus tylko te pieniądze roztrwoni bo i tak mu nie będzie zależeć. Kasa nie jego , a z dotacji (czytaj wszystkich podatników) więc nie ryzykuje niczym ! Wszelki dobrobyt pochodzi z RYZYKA a nie z urzędniczego rozdawnictwa na 'walkę' z 'bezrobociem'
Odpowiedz
26
@ żal
dnia 25.10.2012, 14:50 · Zgłoś
Tak urzędnicy mają pracę i nie wiadomo za co im płacą,!!! bo chcąc się czegoś dowiedzieć to z łaską udzielą informacji albo jej nie udzielają!! urzędnicy od siedmiu boleści :/
Odpowiedz
20
@ stary
dnia 25.10.2012, 14:37 · Zgłoś
urząd pracy jest tylko po to by w nim zatrudnieni urzędnicy mieli pracę,zyli należy zwiększyć tam ilość etatów !!!1
Odpowiedz
10
@ bum
dnia 25.10.2012, 14:21 · Zgłoś
to niech PUB otworzy 80 zakładów ,w nich niech zatrudni bezrobotnych - nie róbcie z ludzi [...]
Odpowiedz
4
@ lep
dnia 25.10.2012, 14:06 · Zgłoś
No a prawie 160 tysiecy to na co pojdzie?
Odpowiedz
0
@ anett 83
dnia 25.10.2012, 13:56 · Zgłoś
chodziło mi 20 tyś. Pomyłka
Odpowiedz
35
@ anett 83
dnia 25.10.2012, 13:54 · Zgłoś
Przecież u nas nic nie opłaca się otwierać. Wszystko upada. Jak ludzie nie mają pracy, to kto będzie korzystał sług przedsiębiorców jasielskich, robił zakupy w ich sklepach. Jeśli ludzi mają pracę to miasto się rozwija, wzrasta handel, sprzedaż itd. Ile małych sklepów już było pootwieranych w Jaśle i upadły. Na razie utrzymują się szmateksy najlepiej.Kolejnego fryzjera nam nie trzeba mamy ich dużo. Niech mądry urząd podda pomysł, co można u nas otworzyć , by to nie upadło przez rok. Za 30 tyś. dużego zakładu produkcyjnego nie otworzymy u nas. A takich zakładów brakuje.
Odpowiedz
7
@ Mordehaj Blumstajn
dnia 25.10.2012, 14:11 · Zgłoś
Jezu jacy wy jesteście [...] to masakra...
Nic nie opłaca sie otwierać to siedź w domu i oglądaj TV.
Załóż sobie punkt skupu złomu, punkt z ubezpieczeniami albo konkurencyjny serwis do Jasło4u. Gwarantuje Ci, że przez rok nie upadniesz. Pamiętaj aby rozpocząć działalność od poszukania dobrego księgowego.
Inna sprawa, że te dofinansowania nie są dla takich jak Ty. Ci co mieli sie zarejstrować już czekają. Mąż ma firme a żone wyrejstrował z fikcyjnego etatu i czeka aż weźmie dofinansowanie. Ci biedni bezrobotni z dotacjami kupują sobie za nie samochody do codziennego użytku, które rejstrują na firme. Mam na to dziesiątki dowodów. Taka zwykła małomiasteczkowa klika.
Odpowiedz
12
@ do Mordehaj
dnia 25.10.2012, 16:20 · Zgłoś
tak ,tylko to jest czyste wyłudzenie kasy przez uprzywilejowane jednostki,a nie żadna walka z bezrobociem,gdyż po roku te fikcyjne firmy upadają.
Odpowiedz
4
@ jo
dnia 26.10.2012, 12:27 · Zgłoś
Człowieku! Na jakim ty świecie żyjesz, a myślałeś że moze być inaczej w takim miasteczku jak Jasło? Zobacz na nazwiska ludzi z pierwszych stron portali jasielskich. Od wielu, wielu lat te same nazwiska, moze trochę stanowiska pozmieniane i tyle na ten temat!
Odpowiedz
8
@ Pseudonim 007
dnia 25.10.2012, 13:50 · Zgłoś
"zadanie polegające na udzieleniu 80 bezrobotnych dotacji" - to te dotacje są bezrobotne? Tak to brzmi.
Odpowiedz
41
@ on
dnia 25.10.2012, 13:27 · Zgłoś
na sile koniecznie zalozyc dzialalnosc,najlepiej salon fryzjerski albo warsztat samochodowy:):),czysta glupota .z tych 80 firm splajtuje 70,a 10 zostanie.i cala filozofia pomocy,urzedy pracy sa po to zeby dawac prace urzednika.kiedy wreszcie zrozumie narod ze prace tworza jedni ludzie dla drugich a nie urzedy!!!panstwo nie jest od tworzenia pracy ludzia!!!
Odpowiedz
8
@ jo
dnia 25.10.2012, 15:10 · Zgłoś
czy ktoś wytłumaczy mi co to oznacza " 80 bezrobotnych dotacji"! To w dotacjach też isnieje bezrobocie? A w jakim procencie?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.