Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

83-letnia jaślanka oszukana przez nieznajomego!

29

Po wizycie oszusta, starsza mieszkanka Jasła straciła złotą biżuterię. Pokrzywdzona zaufała nieznajomemu mężczyźnie podającemu się za pracownika administracji bloku i wpuściła go do mieszkania. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

W miniony piątek do drzwi mieszkania 83-letniej mieszkanki Jasła zapukał nieznajomy. Mężczyzna poinformował starszą panią, że jest z administracji bloku i przyszedł zamontować czujniki dymu. Gdy został wpuszczony do środka, wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i podczas rzekomego sprawdzania drożności kanałów wentylacyjnych ukradł z jednego z pokoi złotą biżuterię. Gdy do domu wróciła córka 83-letniej kobiety, złodziej szybko wybiegł  z mieszkania.
 
Policja przestrzega przed tym zagrożeniem. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, jak i sąsiadami, którzy są ludźmi w podeszłym wieku, że to oni są najczęściej narażeni na działania oszustów oraz złodziei mieszkaniowych. Właśnie starszych ludzi, którzy mieszkają samotnie wybierają na swoje ofiary. Starają się wzbudzić zaufanie gospodarzy i próbują przede wszystkim wejść do mieszkania, a kiedy już zostaną wpuszczeni inscenizują różne sytuacje, by odwrócić uwagę domowników po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży.
 
Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy im również żadnych pieniędzy. Niezwłocznie poinformujmy o tym Policję. Pamiętajmy, że mamy prawo wylegitymować takie osoby, zadzwonić do reprezentowanej przez nie instytucji i sprawdzić ich wiarygodność.
 
Zwracajmy również uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego domu, sąsiedztwa. Jeżeli zachowują się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!
 
KPP Jasło
Reklama

Komentarze: 29

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Rychu
dnia 15.07.2012, 16:56 · Zgłoś
A ja wiem nawet kto to zrobil, chcial mi opchnac to badziewie
Odpowiedz
1
@ zsyłka
dnia 11.07.2012, 18:10 · Zgłoś
...do Władywostoku na wczasy...
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 11.07.2012, 15:38 · Zgłoś
jakie [...] wy jestescie naprawde nienormalni prawda was zabolala i komentarz usunieto
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 11.07.2012, 14:59 · Zgłoś
co wy [...] ci z komendy w jasle piszecie zeby zadzwonic jak sie widzi cos podejrzanego ale jak ktos zdazy uciec a wy go nie zlapiecie wtedy wystawiacie taki papierek bezpodstawne wezwanie policji a to kosztuje 550zl i 30 godz do odrobki w czynie spolecznym wiec oczym tu z wami zasrancy gadac gdyby ta staruszka lub ktos inny zlapal taka osobe zwiazal i wtedy wam podal jak na tacy to by bylo a wy zato awansik z was sa tylko dobrzy aktorzy nic wiecej nadajecie sie do zoo a nie do pracy w policji bo jestescie zalosni i beznadziejni
Odpowiedz
3
@ Przezorna
dnia 11.07.2012, 08:46 · Zgłoś
Uważam,że powinien być podany do publicznej wiadomości zblizony rysopis oszusta aby przestrzec ludzi przed przed mozliwościami następnych kradzieży.Niektórzy ci sami oszuści do tej pory wykorzystują naiwne starsze osoby wcielajac się to w pracownika administracji to znów zebrzącego na ciężko chorego syna, to w przedstawiciela handlowego informując przy tym ,że przysłał go ksiądz proboszcz bo wie że dana osoba ma dobre serce.
Odpowiedz
4
@ ha ha ha ha
dnia 11.07.2012, 06:41 · Zgłoś
policja wożąc sie bezsensu radiowozami po mieście mogłaby zwolnić i użyć megafonu w celu poinformowania ludzi o zagrożeniu - być może taka akcja odstraszyłaby samych rabusi???
Odpowiedz
-2
@ Żubr
dnia 11.07.2012, 13:23 · Zgłoś
Odpowiem twoim pseudonimem. ha ha ha ha.
Odpowiedz
4
@ dada
dnia 11.07.2012, 01:03 · Zgłoś
Łatwo wykorzystać osobę w tym wieku-niestety lata robią swoje -a leniwe typy szukają okazji. Bardzo przykre.
Odpowiedz
14
@ bogdan
dnia 10.07.2012, 23:07 · Zgłoś
Znam osobiścię tą Panią. bardzo uczciwa i mimo wieku pracowita osoba. Faktycznie to była jej złota biżuteria nie wiem czy ma coś więcej. Dziwi mnie kpienie z osoby 83 letniej. Takie pajacowanie i wyśmiewanie się z kogoś świadczy tylko o niestety bardzo niskiej kulturze jaką mamy na naszym terenie. Słusznie ktoś napisał, że trzeba bardzo uważać i niestety powinno się jak kiedyś mieć łańcuszki zabezpieczające przy drzwiach tak, że nawet jeśli się otworzy to trzeba jeszcze zdjąć łańcuszek aby TAKIEGO [...] wpuścić do wnętrza. Ktoś bardzo dobrze napisał kto jest szczególnie aktywny na forach. I jeszcze jedna przestroga dla wszystkich cwanioaczków NIE ŚMIEJCIE SIĘ ZE STARSZYCH LUDZI WY NIE WIECIE CZY DOŻYJECIE SĘDZIWEGO WIEKU!!!
Odpowiedz
4
@ iga
dnia 11.07.2012, 09:17 · Zgłoś
Zgadzam sie z Toba nie ktorzy umieja sie tylko wysmiewac niewiadomo co ich moze spotkac w wieku tej starszej Pani Jak beda w wieku tej sarszej Pani bedzie ktos inny sie z nich wysmiewal Bedzie wam przyjemnie [...]
Odpowiedz
3
@ Schlierenzauer
dnia 11.07.2012, 09:48 · Zgłoś
obawiam się, że nie dożyjemy, w tym roku koniec świata :D
Odpowiedz
1
@ lolek i gibon i masz
dnia 10.07.2012, 22:26 · Zgłoś
tak trzeba bardzo uwazać
Odpowiedz
-6
@ lolek
dnia 10.07.2012, 19:55 · Zgłoś
i nawet gdyby policja dysponowała jego rysopisem to nie moze go opublikowac bo złodziej też ma prawa-no i [...]A :-)
Odpowiedz
12
@ lisiczka
dnia 10.07.2012, 17:08 · Zgłoś
Jak mozecie pisac takie brednie. Kazdemu z nas moglo sie to przytrafic. Nie biezemy odciskow palcow od kazdego kto puka do naszych drzwi . A szydzenie z sedziweego wieku jest wrecz nie na miejscu. Pozdrowienia dla babci Jasia i calej reszty podobnie spostrzegajacych swiat...
Odpowiedz
-10
@ jaś
dnia 10.07.2012, 16:13 · Zgłoś
to pewnie kara że nie wysłała ojcu dyrektorowi renty i przysłał poborce ???
Odpowiedz
4
@ x
dnia 10.07.2012, 15:45 · Zgłoś
"83-latka jaślanka oszukana przez nieznajomego!" 83-letnia jaślanka (...) jest prawidłową formą. Dbajmy o nasz język i o poziom na portalu.
Odpowiedz
-10
@ Max Szyderko
dnia 10.07.2012, 15:36 · Zgłoś
No to Ojciec Dyrektor nie dostanie w tym miesiącu wpłaty...
Odpowiedz
3
@ Mariolka o kocim spojrzeniu
dnia 10.07.2012, 18:26 · Zgłoś
Jak te zakompleksione fiutki sa aktywne na forach... Jakaś forma rekompensaty?
Odpowiedz
-3
@ XXXXX
dnia 10.07.2012, 19:55 · Zgłoś
ta, za tego wrednego paszteta w domu...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 11.07.2012, 09:44 · Zgłoś
Widziały gały, co brały ;-)
Odpowiedz
0
@ znajomy
dnia 12.07.2012, 14:32 · Zgłoś
Akurat ta kobiet a nie jest tzw [...] beretem i nie patrzy na telewizję trwam i nie słucha radia maryja.
Odpowiedz
4
@ mmm
dnia 10.07.2012, 15:34 · Zgłoś
do schlierenzauera twój mózg też sie poszedł je*ć
Odpowiedz
-12
@ Schlierenzauer
dnia 10.07.2012, 14:52 · Zgłoś
i renta poszła się [...]*ć :D
Odpowiedz
-12
@ cola
dnia 10.07.2012, 13:47 · Zgłoś
to teraz raczej za kazdym razem jak bedziemy widziec jakas twarz 1 raz w naszej okolicy to..dzwinic.
tak to by si ezyc nie dało
nie dajmy sie zwariowac...
poprostu rzeczy typu wpuszczanie oncych dodomu to...ktos znal ta Pania i wiedzial co jest...
Odpowiedz
0
@ znajomy
dnia 12.07.2012, 14:34 · Zgłoś
Niestety ta Pani mieszka sama, i mimo jej protestów mężczyzna ten wszedł do jej mieszkania, całe szczęście że nic jej nie zrobił.
Odpowiedz
-9
@ Tutaj wpisalem swoj pseudonim
dnia 10.07.2012, 13:05 · Zgłoś
Jeżeli zachowują się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!

to teraz każdy [...] w dresach musi uważac co nosi przy sobie :) bo beda czesciej nas kontrolowac.
Odpowiedz
-20
@ łodyniec
dnia 10.07.2012, 12:57 · Zgłoś
złota biżuteria wartości 10mln zł leżała pewnie na stoliku i czekała na złodzieja hahaha
Odpowiedz
-17
@ Schlierenzauer
dnia 10.07.2012, 17:46 · Zgłoś
wątpię czy była złota, pewnie na odpuście kupiona
Odpowiedz
0
@ znajomy
dnia 12.07.2012, 14:31 · Zgłoś
Jeśli nie wiesz to nie wypowiadaj się znam tą osobę i na pewno była jej biżuteria złota.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.