Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” zakończona. Paczki dla potrzebujących.

5

Paczki z artykułami pierwszej potrzeby, zebranymi podczas akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” trafiły pod koniec stycznia br. do 137 jasielskich rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” to akcja ogólnopolska organizowana od 1993 r. przez Polskie Radio Lublin oraz TVP Lublin, do której od lat włącza się jasielski MOPS, mobilizując do zbiórki miejscowe urzędy, instytucje, firmy i placówki oświatowe. Tym razem dary były zbierane od 5 do 9 grudnia ub.r.

Łącznie zebrano 781 kg darów, które podczas uroczystego zakończenia akcji, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle zostały przekazane zaproszonym rodzinom.

- Zbieraliśmy tylko i wyłącznie dary rzeczowe: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, słodycze, środki czystości, higieny osobistej, odzież, artykuły szkolne, zabawki. Dary zostały posortowane i w formie paczek rozdane dzieciom z rodzin wytypowanych przez pracowników socjalnych MOPS, którzy najlepiej znają sytuację poszczególnych rodzin – powiedział „Obiektywowi Jasielskiemu” Tomasz Hals, pracownik MOPS w Jaśle. – Początkowo planowaliśmy przeprowadzić finał akcji w Młodzieżowym Domu Kultury, ale ze względu na to, że zebraliśmy tak dużo darów trudno byłoby tam się zmieścić.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 zakończenie akcji odbyło się w tej placówce. Dodatkowo zostało uatrakcyjnione przez uczniów SP nr 1, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali krótki program artystyczny.

- Te dary, to pomoc dla wszystkich cierpiących niedostatek rodzin bardzo ważna. Mam nadzieję, że ferie będą dzięki nim dla dzieci z rodzin potrzebujących radośniejsze – powiedział podczas spotkania w SP nr 1 burmistrz Jasła Andrzej Czernecki.

 

UM Jasła

Napisany dnia: 30.01.2012, 16:36 , Tagi: UM Jasło, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ wojtq
dnia 30.01.2012, 17:01
Ocena
komentarza:
-1
Fajnie pięknie, spoko akcja i cel szczytny. Ale czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego gdy paczki były rozdawane to najpierw pani wyczytywała numery bloczków z listy, a w drugiej kolejności padło hasło "pozostali niewyczytani proszę ustawić się w kolejce". Wszystkie bloczki były przypisane do konkretnej osoby a zapisy na tę paczkę były sporo wcześniej. Czy dla tych osób które były wyczytywane były jakieś "specjalne" paczki? Bo za jakiegoś gorszego się nie uważam ani pijakiem nie jestem i brudasem żeby mnie było wstyd w telewizji bądź na zdjęciach pokazać. Więc o co do cholery chodzi?
Tak na marginesie - podobno darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, ale maskotki które dostało moje dziecko w ramach tej paczki wrzuciłem do kontenera na odzież używaną bo były w takim stanie że z nich wypełnienie wyłaziło i śmierdziały jakby je ktoś parę lat na strychu w worku trzymał. Wybaczcie ale 18 miesięcznemu dziecku nie pozwolę się bawić takimi zabawkami.
@ ,
dnia 30.01.2012, 19:08
Ocena
komentarza:
-1
ale na internet ci nie brakuje?
@ wojtq
dnia 30.01.2012, 20:07
Ocena
komentarza:
0
A ch...j ci do tego na co mi brakuje. Żyjesz w XXI wieku czy w epoce kamienia łupanego? Teraz z internetu sobie mogę korzystać nawet podczas spaceru po rynku jasielskim więc wara.
Ja nie wiem co się z człowieczeństwem dzieje. Coraz częściej mam okazję się przekonać jakie z ludzi psy warczące jeden na drugiego. Żeby Tobie tak kur...a brakło kiedy na internet, na TV, na paliwo. Wtedy tu napisz i się przypomnij.
@ jorg
dnia 30.01.2012, 17:28
Ocena
komentarza:
0
kto ma znajomosci dostaje paczke wartosciowa a reszta ochlapy
@ czarna
dnia 03.02.2012, 19:11
Ocena
komentarza:
0
to ze paczki ok.to ze pomoc ok to ze biednym trzeba pomagac ok ,ale niestety tak nie jest do konca:)sa osoby ,ktore uwazaja ,ze im sie poprostu to nalezy:(nie robia nic ,ale to naprawde nic ,aby miec jakas prace po prostu ida do mopsu ,lub innych instytucji i maja im dac ,a jak juz dadza ,to i tak im zle ,bo to nie taki ,albo nie taki kolor ,lub fason i to jest zalosne:(
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657