Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Akcja Zima”

12

Chociaż w najbliższym czasie meteorolodzy nie prognozują nadejścia zimy, to Miasto Jasło już teraz przekazuje ważne informacje dotyczące „Akcji Zima”, czyli zimowego utrzymania ulic i chodników w mieście 2019/2020.


Jeszcze w październiku br. Miasto Jasło zawarło umowy na zimowe utrzymanie ulic, placów i chodników, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i przechodniom. Na ulicach akcja prowadzona będzie przy pomocy sprzętu mechanicznego do momentu zapewnienia bezpiecznej przejezdności (jezdnia odśnieżona i posypana na całej szerokości i długości, dopuszcza się zaleganie na jezdni cienkiej równomiernej warstwy zajeżdżonego śniegu z jednoczesną likwidacją śliskości). Zwalczanie śliskości i gołoledzi na ulicach odbywać się będzie przy pomocy mieszanki piaskowo-solnej.

Uzyskanie standardu zimowego utrzymania powinno nastąpić w ciągu 4 godzin od chwili ustania niekorzystnych warunków atmosferycznych (opady atmosferyczne, gołoledź), przy czym likwidacja śliskości następuje niezwłocznie od chwili wystąpienia warunków umożliwiających jej rozpoczęcie i prowadzona jest w sposób ciągły.

Podczas „Akcji Zima” prowadzone są całodobowe dyżury. Od 7.30 do 15.30 (w godzinach pracy urzędu) pod nr telefonu 13 448 63 20, e-mail: wi@um.jaslo.pl . Od 15.30 do 7.30 dyżur pełniony będzie na stanowisku dyżurnego Straży Miejskiej i monitoringu pod nr telefonu 13 448 25 80, e-mail: sm-od@um.jaslo.pl. 

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 22.11.2019, 19:09
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Sędzia na tel
dnia 23.11.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
5
Ile ludzi zatrudnia Urzad Miasta i Starostwo Powiatowe ?
@ WALEC
dnia 26.11.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
3
Burmistrz oglądaj prognozy lub zleć ich oglądanie bo takiej plamy jak rok temu być nie może.
@ aseret
dnia 23.11.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
2
A co z chodnikami? będą czyszczone ze śniegu? oby nie powtórzyło się ubiegłoroczne brnięcie prawie po kolana w śnieżnej mazi na głównych ulicach miasta /nie wspominając o bocznych/!. Problemem jest także to, że na odśnieżone chodniki i wjazdy na prywatne posesje odśnieżający ulicę pług cały śnieg z powrotem przerzuca na chodniki... ot, taka zabawa, wątpliwej urody uroki zimy
@ Pocieszenie
dnia 23.11.2019, 13:52
Ocena
komentarza:
-1
Zimy nie będzie,klimat się zmienia,więc nie muszą fuszerki odstawiać.
@ Jan
dnia 23.11.2019, 19:43
Ocena
komentarza:
1
Taki mamy klimat, jak to mawiała osoba z totalnej opozycji.
@ gfg
dnia 23.11.2019, 15:17
Ocena
komentarza:
0
a co z prywatnymi posesjami???

tragedia jak zwykle bedzie???
@ Stfu
dnia 23.11.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
1
Będzie zima 30 lecia śnieg spadnie stopnieje i ok co drążyć temat kasa już rozdana po co drążyć temat!!!
@ tylko normalność
dnia 23.11.2019, 20:27
Ocena
komentarza:
4
Będzie tak, jak każdego roku tzn. zima w zimie, zaskoczy drogowców.
@ sss3
dnia 25.11.2019, 16:11
Ocena
komentarza:
1
i kierowców
@ Ja
dnia 23.11.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
3
Bedzie jak ci roku. Snieg spadnie a piaskarek nie bedzie widac przez kilka kolejnych godzin. A soli to juz zadbe cywiliziowane panstwo nie stosuje na lod. Ale Polsce do tego daleko.
@ Fakt
dnia 25.11.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
3
Może będzie lepiej bo zmienili kierownika od odśnieżania, tamten ...awansował:-)
@ bq
dnia 24.11.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
6
mam nadzieję że pierwszy do idśnieżania pójdzie ten pajac co ostatnio kilka samochodów zdewastował i nie wiedział czemu. A nad nim będzie czuwał patrol SM żeby też jakiś sens istnienia mieli.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105