Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

<Aktualizacja> Pożegnanie Komendanta Wojewódzkiego PSP Zbigniewa Szablewskiego

Wczoraj przed południem zmarł Zbigniew Szablewski, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Miał 52 lat, pozostawił żonę i trójkę dzieci...

Przez 33 lata służył w straży pożarnej. Pochodził z Nysy, gdzie rozpoczął swoją pierwszą pracę w Zawodowej Straży Pożarnej. Był zastępcą komendanta, później został Komendantem Rejonowym Straży Pożarnej w Niemodlinie.

Od 1992 roku przez trzy lata był dowódcą Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Opolu. Do 2007 roku sprawował funkcję naczelnika wydziału techniki. Będąc na stanowisku dyrektora kwatermistrzowskiego, został przeniesiony do komendy głównej na stanowisko doradcy komendanta.

W 2008 roku awansował na stanowisko Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Trzy miesiące temu z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego, odebrał nominację na stopień nadbrygadiera.


Pożegnanie Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Zbigniewa Szablewskiego
    
Uroczystość pożegnania Ś. P. nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego - Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odbędzie się w Rzeszowie w dniu 10 sierpnia.

Zbiórka pododdziałów o godzinie 8:00 na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, przy ul. Mochnackiego 4. O godzinie 9:00 nastąpi przemarsz konduktu żałobnego (ok. 4 km) do Katedry Rzeszowskiej przy Al. gen. Sikorskiego 21.

O godzinie 11:00 rozpocznie się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Kazimierza Górnego.
Dla samochodów przewidziane są miejsca parkingowe wzdłuż al. Sikorskiego na BUS-pasach w obydwu kierunkach.

Uprasza się o nie przynoszenie wieńców i wiązanek kwiatów. Obowiązuje umundurowanie galowe.
Osobą odpowiedzialną za asystę honorową przy trumnie w czasie Mszy Św. jest st. bryg. Wiesław Latoszek - Komendant Powiatowy PSP w Jaśle.

Informacje na temat pogrzebu w Warszawie przekazane zostaną w terminie późniejszym.
    
(icz)


Napisany dnia: 09.08.2011, 09:26 , Tagi: Brak
 • Wspaniały gest Vitala Heynena! Belg oddał Kubie Procaninowi swój srebrny medal

   

  Vital Heynen z łatwością zaskarbił sobie sympatię kibiców siatkówki w Polsce. Jak się okazuje, charyzmatyczny Belg jest nie tylko doskonałym trenerem, lecz również wielkim człowiekiem. Srebrny medal Pucharu Świata postanowił bowiem oddać osobie, której historia zdoła go najbardziej poruszyć. Tą osobą okazał się Kuba Procanin z Jasła, który od kilku już lat toczy batalię z nowotworem.

 • Kuba Procanin też popłynął!

   

  454 kilometry i 350 metrów. To dystans, jaki w z soboty na niedzielę przepłynęli uczestnicy piątej edycji Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle. Płynęli dla Kuby Procanina, który po amputacji ręki marzy o funkcjonalnej protezie. W zbiórce środków na jej zakup liczy się każdy grosz. Swoją cegiełkę w drodze Kuby do osiągnięcia kolejnego celu dołożyli także organizatorzy i uczestnicy imprezy.

 • Czy grozi nam śmieciowy chaos?

  Władze miasta chcą zrezygnować ze świadczenia usług odbioru i zagospodarowania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych po nowych stawkach narzuconych przez ustawodawcę. To oznacza, że przedsiębiorcy będą zobowiązani do podpisywania umów na odbiór śmieci z firmą odbierającą odpady po cenach rynkowych...

 • Gmina Tarnowiec dołączyła do gospodarki odpadami w Krośnie

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Krośnie otrzymało dodatkowe środki unijne na modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Dzięki kolejnym ośmiu gminom, w tym jednej z powiatu jasielskiego, które dołączyły do projektu wartość inwestycji wzrosła do 86 mln zł.

 • Chemikalia w Gorlicach zagrożeniem dla ludzi i środowiska

  Na terenie byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach leży ponad 5 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych. Istnieje potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia mieszkańców oraz obawa, że mogłoby dojść do skażenia rzeki Ropy...

 • Stop zmęczonym oczom!

   

  Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED! 

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105